NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Buffalo - 26. listopadu 2017   01:00

Montreal
Montreal
12:54' Petry (Drouin, Galchenyuk) • 33:58' Galchenyuk (Byron, Drouin) • 48:27' Byron
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Buffalo
Buffalo
Montreal
Price (Niemi) – Petry, Alzner, Jo. Benn, Morrow, Jeřábek, Mete – A. Shaw, Danault (C), Pacioretty – Byron, Drouin, Galchenyuk – Gallagher, Plekanec, Hudon – Froese, J. de La Rose, Deslauriers.
Buffalo
Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, McCabe, Antipin, Beaulieu, Falk – E. Kane, Eichel, Pominville – B. Pouliot, R. O'Reilly, S. Reinhart – Girgensons, Jo. Larsson, Criscuolo – Nolan, Okposo, Griffith.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalších přenosů!
Československá stopa
Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, +1 +/-, 1 střela na branku, 2 trestné minuty, čas na hřišti: 18:32.
Jakub Jeřábek (MTL) – 0 + 0, +1 +/-, 1 střela na branku, 0 trestných minut, čas na hřišti: 15:38.
Tři hvězdy utkání
1. Carey Price – 36 zákroků, 100% úspěšnost.
2. Johnatan Drouin – 0 + 2
3. Alex Galchenyuk – 1 + 1
K další šanci se Sabres nedostali a Price nakonec udržel čisté konto! V poslední třetině jsme viděli také jeden gól, konkrétně z hole Byrona v oslabení. Sabres byli aktivnějším týmem a vytvořili si několik skvělých šancí,ale Carey Price byl dnes rozdílovým hráčem a přisoudil body Habs. Domácí brankář si tak při svém návratu po zranění připisuje 40. nulu v kariéře a možná právě tento zápas nastartuje Habs k lepším výkonům.
59:28'
Rozhodčí se podíval na celou situaci na videu a rozhodl že Reinhart bránil Priceovi v zákroku a neuznává gól!
59:00'
Sabres kombinují ve třetině Habs, ale zatím se nedostali ke střele!
57:50'
Kane netrefil branku po křižné nahrávce!
57:30'
Galchenyuk netrefil prázdnou branku od modré čáry!
56:50'
Morrow vyhodil obloučkem přes celé hřiště, puk směřoval do branky,ale těsně před ní ho sebral Beaulieu.
56:15'
Pacioretty netrefil prázdnou branku ze středního pásma.
55:50'
Prudká střela Ristolainena minula branku Price.
55:30'
Eichlovo nahození vyrazil Price do rohu hřiště.
55:00'
Buffalo to zkouší v 6ti.
54:30'
Další šance Kanea,ale i tentokrát si Price poradil.
54:01'
Sabres jsou aktivnější a snaží se vstřelit gól, který by je vrátil zpět do zápasu,Price je zatím bezchybný.
53:01'
Okposo se dostal ke střele z mezikruží,ale jeho dělovka minula branku.
52:30'
Sabres si vytvořili tlak a Habs pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
52:10'
Nolan se proháčkoval do útočného pásma,ale nezamířil přesně.
51:10'
Danault vystihl rozehrávku hostů a snažil se najít rozjetého Paciorettyho,ale k němu kotouč nedoskákal.
50:01'
Price předvedl další skvělý zákrok v oslabení a halou zní pokřik "Carey, Carey"!
49:30'
Eichel netrefil prázdnou branku po křižné nahrávce od jednoho ze spoluhráčů!
48:27'
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal zvyšuje náskok ve vlastním oslabení! PAUL BYRON čekal na vlastní modré čáře, když vystihl lehkovážnou nahrávku Eichela a řítil se sám na Lehnera, rozhodl se zakončit backhandovým blafákem mezi betony a uspěl! Byron přidává svůj druhý gól v oslabení v letošní sezóně! Bez asistence.
48:00'
Plekanec vystihl nahrávku hostů a vyhazuje kotouč.
47:52'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., sekání).
47:20'
Sabres měli obrovský tlak a doráželi kotouč za Price, Hudon se zorientoval nejlépe a vyhodil kotouč.
46:20'
Gallagher se ocitl sám před brankou a stačilo dorazit kotouč do prázdné branky,ale to se domácímu útočníkovi nepodařilo a stav zůstává nezměněný!
46:00'
Plekanec se dostal k samostatnému zakončení ze strany hřiště, ale Lehner si mezírku mezi betony pohlídal a skóre je nezměněné.
45:40'
Sabres zvýšili svou aktivitu a vytváří si šance! Nyní si Price připsal pěkný zákrok proti střele Kanea!
44:50'
Jeřábek předvedl skvělý obranný zákrok když rybičkou vypíchl kotouč, který mířil na volného hráče na druhou tyč! Český obránce si dost hlasitě říká o stálé místo v sestavě Habs!
44:20'
Hra je hodně neuspořádaná, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.
44:00'
Pacioretty se dostal k puku před brankou,ale nedokázal ho usměrnit mezi tři tyče!
43:10'
Benn udržel kotouč v pásmu a Habs kombinují ve třetině hostů.
42:03'
Habs s pukem ve třetině Sabres,ale po chvilce o něj přišli.
41:10'
Eichel hledal před brankou žabičkou rozjetého Beaulieua, ten ale netrefil kotouč.
40:40'
Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem.
40:01'
Úvodní buly pro domácí tým.
40:01'
Střely po druhé třetině: Domácí – 23, Hosté – 25.
Skončila i druhá třetina tohoto zajímavého utkání. V této třetině jsme se dočkali také jednoho gólu a znovu se radovali fanoušci domácích. Poté co Price předvedl pár famózních zákroků se Habs vymanili z tlaku soupeře a ujeli do přečíslení 2 na 1, které pohotovou dorážkou proměnil Galchenyuk v gól. Sabres byli po zbytek třetiny aktivnějším týmem,ale Price se po 10ti zápasové pauze vrátil do branky ve skvělé formě a skóre je tak 2:0.
40:00'
39:40'
Pacioretty nahodil kotouč na branku, jeho zblokovaná střela nadělala Lehnerovi pořádné problémy.
39:01'
Larsson to zkoušel z ostrého úhlu,ale netrefil branku.
38:10'
Alznerova střela od modré byla nepřesná.
38:00'
Price teď spíš se štěstím zasáhl proti střele Kanea z bezprostřední blízkosti.
37:20'
Sabres byli poslední minuty aktivnějším týmem, nyní se hra začíná znovu vyrovnávat.
36:10'
Shaw hledal zpětnou nahrávkou před brankou postaveného Paciorettyho,ale ten nedokázal trefit puk.
35:40'
Pěkný zákrok Price po rychlé střele Oksopa ze středu hřiště.
35:20'
Gallagher to zkoušel z ostrého úhlu a minul branku Lehnera.
34:20'
Canadiens druhý gól viditelně pomohl a jsou jistější na kotouči.
33:58'
Montreal přežil obrovský tlak Sabres a z protiútoku zvyšuje náskok! Byron s ALEXEM GALCHENYUKEM se dostali do přečíslení do 2 na 1, prvně jmenovaný zakončil, Lehner jeho pokus vyrazil pouze před sebe a otamtud koutouč dorazil do branky Galchenyuk. Habs tak střílejí druhý a zároveň velmi důležitý gól. Asistence: Paul Byron, Jonathan Drouin.
33:30'
Sabres se usadili s pukem ve třetině Habs a obstřelují branku Price ze všech pozic!
32:10'
Na druhé straně nezamířil ani Kane přesně.
32:00'
Bennova střela od modré byla nepřesná a minula branku.
31:20'
Sabres se po delší době dostali do třetiny Habs, Reinhart se prezentoval pěknou střelou,ale Price si poradil.
30:50'
Morrowova střela od modré mířila mimo branku.
30:30'
Sabres se osvobozují a tohle oslabení asi zvládnou.
30:10'
Petryho střela od modré byla ztečována mimo branku.
29:40'
Další skvělý zákrok Lehnera proti střele Drouina na druhou tyč!
29:30'
Sabres vyhazují kotouč až k Priceovi.
28:51'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Seth Griffith – 2 min., hákování).
28:10'
Lehner si lapačkou našel přízemní střelu Benna od modré a uklidnil Sabres.
27:40'
Nolan se dostal přes jednoho hráče,ale přes Alznera se mu nepodařilo přejít.
27:10'
Price chytil nahození Kanea a rozehrál na obránce.
26:40'
Montreal má v letošní sezóně obrovské problémy se skórováním,ale v počtu střel na branku je první v celé lize!
26:30'
Price podržel střelu hostujícího hráče v lapačce, přerušil tlak a následuje komerční přestávka.
25:55'
Price předvedl skvělý zákrok a zdá se že se po zranění vrátil v parádní formě. Nyní vychytal z bezprostřední blízkosti Zemguse Girgensonsa a celá hala skanduje jeho jméno!
25:30'
Střela de La Rose byla nepřesná a Lehner nemusel zasahovat.
25:00'
Reinhart se dostal ke střele z kruhu pro vhazování, Price jeho střelu vyrazil ramenem!
24:20'
Eichelovi přeskočil kotouč přes modrou čáru a Habs mohou vystřídat.
23:40'
Pacioretty dostal skvělou nahrávku od Meteho před branku,ale nepodařilo se mu usměrnit kotouč na branku!
23:01'
Šavle přidávají na aktivitě a nedovolují Montrealu vystřídat.
22:40'
Velký tlak šavlí, Price si připsal parádní zákrok proti střele Marca Scandelly od modré.
22:10'
Sabres vysunuli napadání a Jeřábek měl velký problém s rozehrávkou.
21:02'
Eichel se dostával do samostatného úniku,ale Petry ho čistým zákrokem odstavil od kotouče.
20:40'
Bennova střela od modré skončila v rohu kluziště.
20:01'
20:01'
Střely po první třetině: Domácí – 14, Hosté – 10.
Máme za sebou svižnou první třetinu, která nabídla několik gólových šancí. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji,ale cca od 5. minuty přebrali aktivitu domácí, když si vytvořili několik šancí,které Lehner pochytal. Hostující brankář kapitulovat poprvé až po střele Petryho v přesilové hře, když kotouč tečoval do šibenice jeden z hostujících hráčů. Habs tento gól nakopl a po zbytek třetiny byl aktivnější a měli častěji kotouč. Do šaten se jde tak za stavu 1:0.
20:00'
19:30'
Drouin nahodil kotouč do třetiny,ale za brankou o něj domácí přišli.
19:10'
Habs mají kotouč za vlastní brankou a nikam nespěchají.
18:30'
Okposo se snažil zavést puk do třetiny,ale na Alznera si nepřišel a ztratil kotouč.
17:50'
Kane vypálil z ostrého úhlu, Price jeho střelu vyrazil pouze před sebe,ale otamtud puk odpálil Petry.
17:20'
Sabres mají po delší době kotouč pod kontrolou.
16:20'
Jeřábek vypálil od modré,ale jeho střela nebyla přesná a skončila v rohu kluziště.
15:40'
Danault se dostal ke střele ve třetině soupeře,ale na jeho dělovku ke druhé tyči si Lehner počkal.
15:10'
Až nyní se podařilo hostům usadit ve třetině s pukem, Antipinovu střelu zblokoval domácí hráč a vyhodil kotouč
14:00'
Pacioretty sebral kotouč a vyvezl ho do třetiny soupeře.
13:36'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
12:54'
Habs využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Domácí vyhráli vhazování a puk vrátili zpět na modrou čáru, kde Drouin poslal kotouč na JEFFA PETRYHO, který napřáhl a vypálil přízemní ránu. Puk trefil hokejku jednoho z bránících hráčů, která ztečovala puk mimo dosah Lehnera! Asistence: Jonathan Drouin, Alex Galchenyuk.
12:40'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jason Pominville – 2 min., hákování).
12:40'
Hudon dostal krásnou nahrávku a mohl sám zakončovat,ale při zakončení ho vyrušil faulem hostující hráč a uvidíme přesilovou hru.
12:00'
Habs se drží s kotoučem ve třetině soupeře a Sabres se pouze brání.
11:20'
Jeřábek dostal za brankou Price pořádně naloženo,ale ihned se oklepal a pokračuje ve hře.
10:20'
Galchenyuk se řítil sám na branku,ale z nepochopitelného důvodu se snažil puk posunout na druhou stranu, kde byl obsazený Drouin, od něj se puk pouze odrazil k Lehnerovi a ten ho podržel.
09:40'
Alzner dobře vystihl nahrávku na druhou tyč a zneškodnil akci hostů.
09:10'
Pacioretty našel krásnou žabkou na druhé tyči rozjetého Shawa, který z první poslal kotouč do branky, Lehner vytáhl skvělý zákrok!
08:40'
Galchenyuk nabral rychlost ve středním pásmu a prohnal se kolem mantinelu do třetiny, jeho střela ale byla nepřesná a skončila vedle branky.
08:03'
Morrowova střela od modré skočila po několika tečích v rohu kluziště.
07:20'
Plekanec nahrál na Hudonovi, který dobře vypálil na druhou tyč, Lehner si připsal zákrok vyrážečkou.
07:02'
Eichel to zkoušel z ostrého úhlu,ale Price si mezírku u tyčky pohlídal.
06:30'
McCabe vystihl rozehrávku Habs a hosté mají znovu kotouč.
06:01'
Benn zachytil puk a vyhodil ho, obrana Habs tak může vystřídat.
05:30'
Nyní má obrovský tlak hostující tým, hráči v červených dresech už jen velmi těžce bruslí.
04:30'
Obrovský tlak Montrealu, nejprve se do dobré pozice dostal Morrov,ale jeho střela byla zblokovaná následně se ke střele ze středu hřiště dostal Byron,ale ten netrefil branku!
04:01'
Gallagher chytře nahazoval puk z ostrého úhlu na branku, Lehner si mezírku u tyčky pohlídal a nepustil kotouč.
03:30'
Habs si vytvořili tlak ve třetině,který vyústil v několik střel, Lehner je zatím bezchybný.
03:01'
Danault tečoval kotouč těsně před Lehnerem,ale netrefil branku.
02:01'
Hráči Sabres se dostali do přečíslení 2 na 1,ale Mete si skvěle lehl do dráhy přihrávky a chytil kotouč!
01:20'
Byron zavezl kotouč do pásma,ale za brankou ho ztratil.
01:00'
Price si připisuje další zákrok, tentokrát vyrážečkou proti střele Kanea.
00:40'
Price si také připisuje první zákrok, konkrétně proti střele Eichela od mantinelu.
00:20'
Lehner si připisuje první pohodový zákrok proti střele Paciorettyho z kruhu pro vhazování.
00:01'
00:01'
Jakub Jeřábek (MTL)
Tomáš Plekanec (MTL)
Montreal Canadiens
Montreal zahájil letošní sezónu výhrou 3:2 na nájezdy právě nad Buffalem,ale pak přišla dlouhá šňůra proher, kterou hráči přerušili až výhrou nad Winnipegem. Nicméně v posledních zápasech se Habs opět nedaří. Z posledních 5ti zápasů si připsali pouhé 2 body za prohry v prodloužení proti Columbusu a na nájezdy v minulém zápase proti Nashvillu. Pozitivní zprávou pro fanoušky Canadiens je, že po delší pauze by se měl dnes do branky postavit uzdravený Price. V tabulce najdeme Canadiens na 14. místě s 19 body.
Nejproduktivnější hráči
1. Gallagher – 9 + 5
2. Weber – 4 + 9
3. Drouin – 3 + 10
Buffalo Sabres
Sabres nezažívají ideální vstup do sezóny. V tabulce Východní konference je najdeme na 16. místě se ziskem 16ti bodů. Z posledních 5ti zápasů získal hostující tým pouhé 2 body a to za výhru 3:1 proti Edmontonu. V minulém zápase se dobrým výkonem prezentovali Kane Ristolainenem, když si oba připsali 2 přesné nahrávky. Uvidíme jestli právě minulý zápas nastartoval Šavle k lepším výkonům nebo jestli se budou nadále krčit na chvostu tabulky.