NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Edmonton - 10. prosince 2017   01:15

Montreal
Montreal
33:44' Galchenyuk (Petry) • 55:58' Danault (Froese, Carr)
2:6
(0:2, 1:2, 1:2)
Edmonton
Edmonton
07:46' Cammalleri  (Nugent-Hopkins, Maroon) • 11:37' Khaira  (R. Strome) • 21:11' Khaira  (R. Strome, Russell) • 22:24' Lucic  (Draisaitl, McDavid) • 42:39' Klefbom  (Letestu, Lucic) • 43:09' Auvitu  (McDavid, Puljujärvi)
Montreal
Price (23. Niemi) – Jo. Benn, S. Weber (A), Alzner, Petry, Schlemko, Jeřábek – Galchenyuk, Drouin, A. Shaw – Pacioretty (C), Danault, Byron – Hudon, Plekanec, Gallagher (A) – Deslauriers, Froese, Carr.
Hebert, St. Pierre – Murray, Devorski
Bell Centre, Montreal
21 302 diváků
Edmonton
Brossoit (Ellis) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Davidson – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Walker, Draisaitl, R. Strome – Khaira, Letestu, Kassian.

S konstatováním, že dnešní utkání v Bell Centre v Montrealu sledovalo 21 302 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.

Edmonton Oilers – 40
Dnešní utkání je tedy u konce a vítězství slaví Edmonton. Hostům se povedla již první třetina, po které vedli o dvě branky, a navíc skvěle vstoupili do druhé periody. Po dvou rychlých brankách byl na začátku druhé části vystřídán Carey Price, jenž své místo přepustil Niemimu. Montreal pak sice do konce třetiny snížil, avšak Olejáři dnes měli skvělé nástupy po přestávkách. Potvrdili to dvěma góly na začátku třetí periody, na což už domácí reagovali jen trefou Danaulta. The Habs si tedy připisují třetí prohru v řadě.
59:56'
Ještě jeden zákrok pro Brossoita, který bez potíží pokryl nahození z pravé strany.
59:44'
Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu. Určitě už se nebudou tlačit do útočného pásma.
59:18'
Alzner zkusil střelu od modré čáry, nicméně ta byla zastavena hned prvním bránícím hráčem Edmontonu.
58:16'
Letestuovu tvrdou střelu teď Niemi pouze vyrazil a jen kousek chybělo k tomu, aby jeden z hostů dorážel kotouč do odkryté části brány.
58:08'
Hra se přesunula do středního pásma. Zdá se, že ani jeden z celků už se nebude tlačit bezhlavě do útoku.
57:54'
Rychlou akci podnikl Plekanec. Český útočník se zprava tlačil před Laurenta Brossoita, avšak ten si zakončení pohlídal pravým betonem.
57:08'
Zprava to z poměrně velkého úhlu zkusil jeden z domácích. Neuspěl sice, ale Montreal zůstává v útočném pásmu.
56:48'
Kotouč se dostal mimo hrací plochu a to je signál pro poslední komerční přestávku zápasu.
55:58'
Montreal právě vstřelil branku!
Přeci jenom je tady druhá branka domácích. Při signalizovaném vyloučení Draisaitla se Froese odhodlal k zadovce mířící před brankoviště. Kotouč se poté trochu šťastně odrazil před PHILLIPA DANAULTA, jenž plácl do touše a poslal ho za záda marně se natahujícího Brossoita. Asistence: Byron Froese, Daniel Carr.
55:41'
I přes nevyužitou přesilovou hru se Canadiens nadále drží před Brossoitem a snaží se dostat ke snížení.
55:06'
54:51'
Montreal se nastěhoval do útočného pásma, avšak z přesilové hry už moc času nezbývá.
54:21'
Podruhé během několika málo vteřin je kotouč vyhozen až za bránu Anttiho Niemiho.
53:48'
Po Schlemkově zakončení hostující gólman nevěděl, kde je kotouč, ale ten se nakonec zjevil za bránou.
53:06'
Patrick Maroon (EDM) se hodně rozzlobil, že bylo odpískáno zakázané uvolnění. Odměnou mu jsou dvě trestné minuty za nesportovní chování.
52:38'
Pacioretty zkusil štěstí střelou z levého kruhu. Bohužel pro domácí šla i střela kapitána Montrealu pouze do Brossoita.
51:48'
Hra již postrádá nějaké výraznější tempo. Většinu času mají kotouč hosté, kteří v poklidu dohrávají zbytek zápasu.
51:12'
Postupně se Edmonton dostal až do útočného pásma. Walker však plácl do kotouče, jenž následně po teči zamířil mezi diváky.
50:44'
Hosté v klidu hrají ve vlastním obranném pásmu a s rozehrávkou rozhodně nespěchají. Navíc se Montreal neprezentuje příliš aktivním napadáním.
50:02'
Nahození z pravého kruhu si pohlídal Antti Niemi. Finský gólman tedy zařídil přerušení a komerční přestávku.
49:51'
Naprosto v pohodě Edmonton kontroluje hru a nepouští soupeře k nějakému výraznějšímu ohrožení Laurenta Brossoita.
48:20'
48:08'
Po křížné přihrávce od Draisaitla se kotouč dostal na hokejku Klefboma. Jeho svižné zakončení Niemi pouze vyrazil, nicméně obránci Montrealu puk zametli do bezpečí.
47:42'
A opět je puk za hostujícím gólmanem.
47:17'
Nyní už jsme sice viděli jedno zakončení, ale po nepřesné střele od modré čáry domácí vyhazují kotouč až za Brossoita.
46:42'
Kombinace hostujícího celku teď nebyla příliš povedená. Strnulá souhra vyústila v nepřesnou přihrávku do středního pásma.
46:20'
Další problém pro Montreal. Na lavici hanby usedne Jonathan Drouin (MTL), který se provinil hákováním.
45:28'
Nyní už sice Brossoit musel zasahovat, avšak na razantní střele z levého kruhu si lapačkou vyloženě smlsnul.
45:13'
Po dalším velmi nepovedeném vstupu do třetiny se Montreal vůbec nemůže dostat do útočného pásma. Edmonton má dnešní utkání pevně ve svých rukou.
43:09'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí přežili obrovskou šanci Puljujärviho, ale nyní už znovu inkasují. Finský mladík totiž tentokrát našel rozjetého McDavida, který se prezentoval fantastickou zadovkou a oslovil tak YOHANNA AUVITUA. Obránce Edmontonu se do akce zapojil z druhé vlny, nicméně následným zakončením Niemimu nedal šanci. Asistence: Connor McDavid, Jesse Puljjujärvi.
42:39'
A druhý přestupek Gallaghera v krátkém časovém úseku už je potrestán. Hned po vhazování šel kotouč na modrou čáru, kde se ke střele odhodlal OSCAR KLEFBOM. Zakončení hostujícího obránce by zřejmě nebylo moc nebezpečné, ale puk byl cestou k Niemimu tečován dvěma domácími hráči a na to finský gólman nedokázal reagovat. Asistence: Mark Letestu, Milan Lucic.
42:33'
Za sekání je vyloučen poněkud podrážděný Brendan Gallagher (MTL). Ten teď domácím rozhodně nepomáhá.
42:31'
Pacioretty se pokusil oslovit Gallaghera, nicméně ten ještě po návratu z trestné lavice nenabral dostatečnou rychlost. Icing!
42:13'
41:57'
Až nyní se hosté vrátili do útočného pásma. Výsledkem byla jen Benningova dobře viditelná střela, jež mířila do Niemiho.
41:09'
Klefbomovo nahození od modré čáry nebylo zrovna nebezpečné. Lucic se navíc jen marně tlačil k dorážce.
40:44'
Kotouč jde do neutrální zóny a Edmonton se musí pokoušet o opětovné dobytí útočného pásma.
40:13'
Každopádně je ale Brendan Gallagher (MTL) vyloučen za podražení, kterého se dopustil na Lucicovi.
40:13'
Milan Lucic dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, avšak následnou rychlou střelou trefil tyč!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:09.
STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

Montreal Canadiens – 16
Edmonton Oilers – 27
Také druhá třetina je minulostí a nadále mohou být výrazně spokojenější hosté. Edmontonu se podařil vstup do této části, když se mezi časy 21:11 a 22:24 prosadil Jujhar Khaira i Milan Lucic. Právě čtvrtá inkasovaná branka vyhnala za brány Careyho Price, jenž své místo přepustil Anttimu Niemimu. Finský gólman čelil několika šancím Oilers, nicméně zatím se prezentuje fantasticky a ve 34. minutě dokonce mohl sledovat branku Alexe Galchenyuka. Díky poslednímu zmíněnému tak Montreal ztrácí "jen" tři branky.
40:00'
39:54'
Shawem tečované nahození od modré čáry zamířilo přesně do betonu Laurenta Brossoita.
39:48'
Velmi pozorný Brossoit si pohlídal kotouč, který k němu klouzal po snaze Danaulta. Do konce třetiny už moc času nezbývá.
39:24'
Maroon pouze tečoval dlouhou přihrávku a kotouč si to namířil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
38:56'
Nepřesná rozehrávka domácích šla pouze k hostujícího obránci. Ani ten si sice nepočínal ideálně, ale Edmonton se díky napadání dostává do útočného pásma.
38:08'
Okamžitě po nahození od modré čáry se k dorážce zblízka protlačil Connor McDavid! Hostujícího kapitána ale skvěle vychytal pozorný Antti Niemi.
38:00'
A pro změnu je pískán icing Montrealu. Závěr druhé třetiny teď nepřináší moc atraktivní podívanou.
37:27'
Zakázané uvolnění v podání Edmontonu. Nic na tom nezměnil ani rychle bruslící Draisaitl.
37:09'
Dvě zakončení z pravé strany v podání domácích. Nejprve Gallagher a po něm Weber však trefil pouze připraveného Brossoita.
36:16'
Ryan Nugent-Hopkins šel tentokrát zprava sám na Niemiho, nicméně ten ho vychytal pravým betonem a s dalšími dorážkami mu pomohli obětaví obránci.
35:31'
Nugent-Hopkins využil nepřesnou rozehrávku Montrealu a rychle ke střele vybídl Cammalleriho. Zakončení střelce první banky šlo přesně do domácího brankáře.
35:21'
Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se vrátí před Niemiho.
34:38'
Po komerční přestávce se Edmonton snaží hrát u Niemiho. Teď se navíc do šance dostal Lucic, který těsně před gólmanem usměrnil nabídku McDavida! Puk šel jen těsně vedle brány.
34:20'
Hra je znovu přerušena a je tady komerční přestávka.
33:44'
Jenže nyní se domácím podařilo snížit. Podél mantinelu šel kotouč na modrou čáru, kde Pacioretty zapojil do akce Jeffa Petryho. Jeho nahození nebylo nebezpečné, nicméně ALEX GALCHENYUK se zjevil před Brossoitem a tečí kotouč usměrnil mimo dosah hostujícího gólmana. Asistence: Jeff Petry, Max Pacioretty.
33:09'
Dvakrát se Montreal nedokázal usadit v útočném pásmu. Podruhé v krátkém časovém úseku tak kotouč míří do neutrální zóny.
32:29'
Podruhé v utkání si Montreal zahraje přesilovou hru. Dvě trestné minuty za držení protihráče obdržel Brandon Davidson (EDM).
31:52'
Přečíslení dvou na jednoho teď McDavid vyřešil souhrou s Kassianem. Druhý zmíněný si nalevo položil Niemiho, ale pak už přihrávkou zpoza brankové čáry nenašel spoluhráče.
31:01'
Ve výborné pozici se zjevil Mark Letestu. Hostující útočník byl chvíli sám před Niemim, avšak pohotové zakončení neodkázal vtlačit do prostoru vymezeného třemi tyčemi.
29:26'
Nejistý zákrok předvedl Brossoit, který lapačkou jen olízl svižné zakončení domácího útočníka. Div, že se kotouč dostal centimetry nad břevno.
29:02'
Neohroženě se až k Niemimu prodíral Connor McDavid. Hostující kapitán nakonec zakončoval, nicméně nepříliš razantní pokus šel mimo bránu.
28:41'
Danault vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a okamžitě se Montreal dostal do výborné pozice. Zpětná přihrávka Danaulta ale nenašla lépe postaveného spoluhráče.
28:03'
Utkání je teď poměrně hodně rozkouskované. Nepřesná rozehrávka Montrealu skončila na střídačce Oilers.
27:39'
Místo nějakého nastartování se domácí znovu brání. Slabé nahození od modré čáry však prosvištělo vedle Niemiho brány.
27:06'
Andrew Shaw (MTL) by rád něco změnil a tak se Montreal pokusil nastartovat bitkou s Darnellem Nursem (EDM). Nepříliš atraktivní souboj skončil remízou a pětiminutovým trestem pro oba hráče.
26:22'
Střelou z levého kruhu teď Niemiho prověřil jeden z hostů. Pro finského gólmana to ale nebylo nic složitého.
26:06'
Nadále se hra poměrně rychle přesouvá ze strany na stranu. Zasahovat musel znovu Brossoit, který svým pohodovým zákrokem zařídil komerční přestávku.
24:57'
Pro změnu přišla velmi dobrá pasáž v útočném pásmu Edmontonu. Niemi si tak na úvod svého učinkování musel připsat dva solidní zákroky.
24:26'
Ještě na chvíli se Montreal držel v útočném pásmu. Nyní už jde kotouč do neutrální zóny.
23:54'
Domácí se snaží odpovědět na dva slepené zářezy soupeře a vypracovali si velmi dobrý tlak. Laurent Brossoit si ale poradil s několika střelami a teď vychytal i zblízka zakončujícího Carra.
22:24'
Po velmi nepovedeném vstupu do druhé třetiny jde Carey Price na střídačku. Zbytek zápasu odchytá Antti Niemi.
22:24'
Přesilová hra Olejářů přináší čtvrtý gól v síti Careyho Price. Od mantinelu šel puk z levé strany až na hůl zcela osamoceného MILANA LUCICE. Nebráněný útočník Oilers se podíval, kam by rád vystřelil, a poslal puk přesně k tyči! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
21:35'
Další komplikace pro Montreal. Jeff Petry (MTL) si pomohl přidržením protihráče a dostává dvouminutový trest.
21:11'
Zničehonic je to o tři branky. Russellova tečovaná střela od modré čáry sice nemířila mezi tři tyče, ale od zadního mantinelu se puk rychle odrazil k tyči Priceovy brány. Díky bleskové reakci se pak JUJHAR KHAIRA dostal k volnému kotouči a v pohodě ho poslal do prázdné brány. Asistence: Ryan Strome, Kris Russell.
20:39'
Na druhé straně se šikovně uvolnil Gallagher, jenž pak střílel z pravé strany. Zakončení ale opět letělo pouze do gólmana.
20:11'
Hned po úvodním buly druhé třetiny si to dopředu namířil Connor McDavid. Jeho následné zakončení si Price pohlídal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:10.
STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

Montreal Canadiens – 8
Edmonton Oilers – 10
Úvodní perioda zápasu je u konce a spokojenější jsou zatím hosté. Montreal do utkání nevstoupil dobře, když si už ve druhé minutě připsal solidní šanci, avšak byl to Edmonton, který skóroval. V čase 7:46 totiž Price z levého kruhu prostřelil Michael Cammalleri, který Olejáře poslal do vedení. Ve 12. minutě se navíc domácí gólman dopustil obrovské chyby, po které měl jednoduchou práci Jujhar Khaira, jenž zvyšoval na 2:0. Canadiens se pak snažili dostat do šance, nicméně snížení ve zbytku třetiny nezvládli.
20:00'
19:49'
Ani Gallagherovo zakončení zleva se nevlezlo do prostoru brány. Hra se přesouvá až k modré čáře, která je blíže k Priceovi.
19:18'
Deslauriers měl trochu prostoru u vrcholu levého kruhu. Tvrdá střela byla okamžitě sražena do ochranné sítě.
18:58'
Možná poslední útok rozjíždí Montreal, který se usazuje v útočném pásmu. Zatím však domácí nedostali kotouč od mantinelu.
18:34'
V závěru třetiny se Edmonton snaží hrát v blízkosti Careyho Price. Nyní se sice kotouč dostal až mezi diváky, ale stalo se tak po teči jednoho z hráčů a vhazovat se tedy bude ve středovém kruhu.
17:56'
Kvůli zakázanému uvolnění se Montreal znovu musel soustředit na defenzívu. Stromeova střela letěla přesně do betonů Price a pak domácí gólman lapil skákavý kotouč.
17:19'
Další nepovedená kombinace v útočném pásmu v podání Montrealu. Přihrávku podél mantinelu totiž nezastavil Weber a kotouč končí u Price.
16:46'
Nepřesnosti v kombinaci domácích obránců se pokusil využít Milan Lucic. Zkušený útočník Edmontonu si to namířil přes celé hřiště na Price, ale poté tísněn upadl a posunul bránu.
16:37'
Laurent Brossoit si připisuje další úspěšný zákrok a díky němu je tady poslední komerční přestávka první třetiny.
15:49'
Velká zaváhání Edmonton mohla stát branku. Dvakrát či třikrát se domácí dostali k nadějném zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště, ale Brossoit zůstává nepřekonatelný.
15:14'
Několikrát měli hosté možnost vyhodit puk do středního pásma, ale místo toho se hraje stále u Brossoita.
14:37'
Nevýrazná Schlemkova střela od modré šla výrazně mimo tři tyče. Konečně se ale Montreal dostává do kombinace v blízkosti Laurenta Brossoita.
13:59'
Nahození hostujícího celku končí u zadního mantinelu, kde jsou připraveni obránci The Habs. Montreal se ale vůbec nemůže dostat do potřebného tlaku.
13:40'
McDavidova formace sice měla výhodu vhazování v útočné pásmu, ale velmi záhy se hra přesunula mezi modré čáry. Posléze se kotouč dostal mimo hrací plochu.
12:48'
Jeff Petry natáhl k tvrdé střele od modré čáry. Puk prolétl vedle Brossoitovy brány.
12:23'
Po komerční přestávce se Olejáři znovu ještě chvíli drželi v útočném pásmu. Nyní už však musí střídat.
11:37'
Obrovská chyba domácího brankáře a je to 0:2! Price se ujal rozehrávky zpoza brány, ale pak kotouč podél mantinelu poslal jen k Stromeovi. Hostující útočník puk sklepl ze vzduchu, načež se touše chopil JUJHAR KHAIRA. Hostující forvard posléze skóroval zasunutím kotouče do odkryté brány. Asistence: Ryan Strome.
10:32'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Maroon, nicméně jeho svižná střela letěla pouze do připraveného Careyho Price.
10:22'
Po vstřelené brance je Edmonton nadále aktivnější. Domácí jsou hodně zaskočeni a nedaří se jim návrat do útočného pásma.
09:45'
Po dobré pasáži domácího celku se dopředu znovu vydali hosté. Walker však kotouč tečoval pouze do Price. Čas na komerční přestávku.
08:19'
Pro domácí mohlo být ještě hůře. Puljujärvi si na pravém kruhu našel střeleckou pozici, po zakončení již zvedal ruce, ale nakonec jeho střela skončila na břevnu.
07:46'
Hosté jdou po dobré pasáži v útočném pásmu do vedení. Domácím obráncům se nepodařilo vyhodit puk do neutrální zóny, načež Edmonton rozjel rychlou akci. Puk šel na hůl Nugenta-Hopkinse, který z pravé strany nezakončoval, ale oslovil MICHAELA CAMMALLERIHO. Ten pak uspěl střelou mezi Priceovy nohy. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Patrick Maroon.
07:32'
Chvíli už se hraje v útočném pásmu Edmontonu. Zakončení ale stále nepřichází.
06:43'
Draisaitl se v souboji jeden na jednoho pokusil o kličku. Poté mu však kotouč odjel až do rohu útočného pásma.
05:59'
Domácí teď ve třech spěchali do útoku. Jenže Letestu kotouč pouze nahodil podél mantinelu a na led míří čerstvé síly.
05:41'
Pouze na modrou čáru šla rozehrávka Edmontonu. Následovalo rychlé nahození, jež Danault šikovně tečoval na bránu Laurenta Brossoita. Hostující gólman připraven!
04:56'
Plekanec před chvílí zakončoval z levého kruhu, avšak střela mu vůbec nesedla a nyní už český útočník chvátá bránit rychlou protiakci soupeře.
04:28'
Nepřesná rozehrávka Edmontonu šla přes všechny čáry, nicméně vinou jemné teče soupeře se nepíská icing.
03:53'
Z těžké pozice zakončoval Carr. Jeho bekhend však vůbec neopustil led a skončil na oblouku brány.
03:29'
02:55'
Po přistrčení kotouče od Paciorettyho se do střely od modré čáry opřel Jeff Petry. Hostující gólman docela v pohodě zasáhl.
02:37'
Dobrou střelu zápěstím vyslal jeden z domácích, jenž měl prostor na pravém kruhu. Brossoit kotouč vyrazil nad mantinel.
01:52'
Weber razantním zakončením střílel pouze pár centimetrů vedle brány Laurenta Brossoita a následně se už puk dostal do neutrální zóny.
01:29'
Právě střílející Byron byl následně bez puku sražen Leonem Draisaitlem (EDM), který si odsedí trest za nedovolené bránění.
01:26'
Alzner u modré čáry zvládl těžkou situaci a díky němu se domácí dostali do přečíslení. Byron ale zakončením z prvního doteku minul bránu.
00:41'
Nyní už se hra přesunula k Priceovi. Sražená střela z levé strany se odrazila vysoko do ochranné sítě.
00:28'
Třikrát domácí dostali kotouč do útočného pásma. Ani jednou však akci nenavázali přesnější kombinací.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Jo. Benn, S. Weber, Alzner, Petry, Mete, Schlemko – Galchenyuk, Drouin, A. Shaw – Pacioretty (C), Danault, Byron – Hudon, Plekanec, Gallagher (A) – Deslauriers, Froese, Carr.

Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Davidson – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Walker, Draisaitl, Slepyšev – Khaira, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Hebert, St. Pierre – Murray, Devorski.

EDMONTON OILERS

Ani Edmonton zatím nezažívá zrovna ideální sezónu a jako jeden ze favoritů na závěrečné boje o Stanley Cup je vylouženě tragický. Po 28 zápasech mají Olejáři pouze 24 bodů, což v Západní konferenci znamená čtrnáctou pozici. Navíc se domácí trápí v defenzivní činnosti, který je s 96 inkasovanými brankami druhou nejhorší na západě a pátou nejhorší v rámci celé NHL.

MONTREAL CANADIENS

Domácí hokejisté se sice v úvodu sezóny hodně natrápili, avšak v posledních utkáních se zvedají. Montreal se ze spodních příček zatím vyhoupl jen na desátou pozici, nicméně v dnešním utkání bude favoritem. Jenže po sérii vítězství Canadiens nedávno zaznamenali dvě porážky v řadě a právě takovou minisérii Montreal momentálně drží. Na druhou stranu, na domácím ledě patří The Habs k tomu lepšímu, co může Východní konference nabídnout.

8.12.2017 Montreal – Calgary 2:3 pp.
6.12.2017 Montreal – St. Louis 3:4
3.12.2017 Montreal – Detroit 10:1
1.12.2017 Detroit – Montreal 3:6
30.11.2017 Montreal – Ottawa 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.