NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Kings - 27. října 2017   01:30

Montreal
Montreal
0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Kings
Kings
18:59' Kempe  (Forbort) • 19:10' Toffoli   • 34:35' Kopitar   • 43:58' MacDermid  (Doughty, Kempe)
Montreal
Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Davidson, Petry, Alzner, Jo. Benn – Lehkonen, Drouin, Byron – Pacioretty, Danault, A. Shaw – Hudon, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, McCarron, Ščerbak.
O’Halloran, Rooney – Smith, Nowak
Bell Centre, Montreal
Kings
Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, MacDermid, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Cammalleri, Lewis, Andreoff – Laich, Dowd, Amadio.

Tři hvězdy zápasu
1. Johnatan Quick – 40 zákroků, 100% úspěšnost.
2. Anže Kopitar – 1 + 0
3. Drew Doughty – 0 + 1
Střely po 3. třetině: Domácí – 40, Hosté – 28.
Československá stopa
Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, 2 střely, čas na ledě: 14:24.
S koncem zápasu se v Montrealu znovu ozývá nespokojené bučení fanoušků. Domácí tak potvrdili nejhorší start do soutěže od roku 1941-1942 a nepodařilo se jim navázat na minulé vítězství proti Floridě. Habs se dnes nepodařilo prolomit ani střeleckou smůlu, která je provádí celou sezónou a po 10 zápasech zůstávají stále na 17ti vstřelených brankách. Naopak Los Angeles pokračuje v krasojízdě. Nutno dodat, že dnes byl hlavním strůjcem vítězství Quick, který nepustil kotouč za svá záda.
59:20'
Gallagerovo nahození skončilo v ochranné síti.
59:00'
Quick si znovu smlsnul na Paciorettym, který střílel cca 3 metry od branky.
58:30'
Habs s pukem ve třetině King, ale pouze si nahrávají kolem mantinelu.
57:10'
Drouinův pád když mohl střílet z dobré pozice jen podtrhl dnešní zmar Canadiens.
56:30'
Zápas už se spíše dohrává, žádná větší šance není k vidění.
55:40'
Pacioretty dostal nahrávku před branku od Danaulta, ale nepochopitelně minul puk!
54:50'
Pokaždé když mají Habs kotouč na hokejkách Center Bell se ozývá pískot! Jediný na koho domácí fanoušci nepískají je Price!
54:10'
Cammalleri vypálil po pěkné zadovce od Doughtyho, Price jeho pokus vyrazil pouze před sebe.
53:20'
Montreal vysouvá své napadání, ale Kings nemají problém s rozehrávkou.
52:12'
Gallagher našel na druhé tyči volného Galchenyuka, který nedokázal překonat skvěle se přemisťujícího Quicka!
51:30'
Pacioretty se proháčkoval s pukem na střed hřiště a mířil nad vyrážečku Quicka, ale ani touhle střelou se domácímu kapitánovi nepodařilo skórovat.
51:20'
Quick vykopl střelu Meteho před sebe, ale tam na puk čekal Doughty a uklidil ho do rohu kluziště.
50:10'
Při Petryho střele skončil v brance Lehkonen a zdá se, že právě Lehkonen je to jediné co dnes dostanou Habs za záda Quicka.
49:50'
Mete zblokoval střelu Iafalla a puk zamířil do ochranné sítě.
49:10'
Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.
48:15'
Galchenyukova nepřesná zadovka založila protiútok Kings, se střelou Doughtyho si poradil Price.
47:20'
Drouin střílel od levého mantinelu, ale znovu trefil pouze tyč!
47:10'
Nepovedená přesilovka domácího týmu a v Bell Center se ozývá pískot na domácí tým!
46:59'
Quick si povyjel proti střele Petryho a ukryl kotouč v lapačce.
46:40'
King vyhazují kotouč a obranná čtveřice může vystřídat.
45:50'
Drouin žabičkou na Paciorettyho, který nedokázal trefit kotouč.
45:33'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., podražení).
43:58'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings přidávají čtvrtou branku! Hosté vybojovali puk ve třetině Canadiens a KURTIS MACDERMID dostal puk na modrou čáru odkud se ho rozhodl nahodit na branku. Nához to byl povedený, protože trefil čepel domácího Shawa a ta kotouč ztečovala mimo dosah Price! Asistence: Drew Doughty, Andrew Doughty.
43:30'
Kings vysunuli forčeking a Habs mají velký problém s rozehrávkou!
43:15'
Price si připsal pěkný zákrok proti střele Muzzina od modré.
42:30'
Gallagher nahrával před branku, kde stál osamocený Plekanec, ale z velkého úhlu trefil pouze tyč!
41:10'
Habs u kotouče, ale nedaří se jim najít cestu skrz modrou čáru soupeře.
40:01'
Úvodní buly pro hostující tým.
40:01'
Střely po 2. třetině: Domácí – 29, Hosté – 18.
Ve druhé třetině jsme se dočkali jediného gólu, který vstřelil při hře 4 na 4 Kopitar. Kings tak navýšili náskok, ale rozhodně nemůžeme říct, že by byli lepším týmem. Hostující tým dnes drží až neuvěřitelnými zákroky Quick, který přivádí domácí hráče k šílenství! Quick má tak nakročeno k vítězství ve svém jubilejním 500. zápase v NHL!
40:00'
39:10'
Lehkonen dostal skvělou nahrávku do druhé vlny od Drouina, ale znovu nedokázal překonat skvělého Quicka!
38:19'
Quick ukryl kotouč v lapačce a přerušil tlak Habs.
37:40'
Muzzin usměrnil střelu Plekance mimo branku Quicka!
36:34'
Forbot vyblokoval střelu Galchenyuka z levého kruhu pro vhazování.
35:30'
Galchenyuk se dostal k volnému kotouči na levém mantinelu prudce vypálil na druhou tyč! Quick si dokázal znovu poradit a ukryl kotouč v lapačce!
34:35'
King přidávají další gól! Hosté se prosazují i při hře 4 na 4! ANŽE KOPITAR si s pukem dojel až na hranici kruhu pro vhazování a prudkou střelou do šibenice nedal Priceovi šanci zasáhnout! Bez asistence.
33:54'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jeff Petry – 2 min., držení protihráče).
32:56'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Nic Dowd – 2 min., nedovolené bránění).
32:30'
Na ledě se nám začíná přiostřovat!
31:10'
Pacioretty našel skvělou nahrávkou před brankou rozjetého Danaulta,který nedokázal puk umístit za záda Quicka!
30:20'
Forbot odebral puk McCaronovi a přerušil tlak domácích.
29:30'
Canadiens přidávají na aktivitě, nyní se pěknou střelou prezentoval Hudon a zákrok maskou si připsal i Quick!
28:50'
Drouin se dostal s pukem 1 na 1 proti Muzzinovi, kterého obstřelil, ale bohužel pro Habs puk zastavila tyč!
27:20'
Kopitar táhl puk středem hřiště a pěknou střelou obstřelil domácího beka, Price si připsal zákrok pravděpodobně helmou.
26:53'
Pacioretty chytře zasekl a vybruslil do středu hřiště, Quick předvedl další pěkný zákrok.
26:10'
Forbortova střela byla tečovaná a skončila v ochranné síti, následuje komerční přestávka.
25:30'
Hudonovi se nepodařilo přejít 1 na 1 přes Doughtyho a puk mají po delší době hosté.
24:50'
Martinez zablokoval dělovku Petryho od modré a jen těžko se zvedá!
24:15'
Habs nic nevymysleli a hosté nyní vystihli nahrávku Drouina a vyhazují kotouč.
23:12'
Habs vlétli do druhé třetiny s obrovskou chutí, ale nedaří se jim využívat početní výhody.
23:12'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., vysoká hůl).
22:39'
Nepovedená přesilovka domácího týmu, Kings znovu ubránili početní výhodu.
22:20'
Meteho nahrávka byla zblokovaná a puk zamířil do ochranné sítě.
21:40'
Weber našel krásnou křižnou nahrávkou volného Paciorettyho, kterému střela nesedla a promarnil tak obrovskou šanci!
20:50'
Weber vypálil od modré, Quick má další úspěšný zákrok!
20:35'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., nedovolené bránění).
20:30'
Nepřesná rozehrávka hostů a Habs jsou už zase s pukem ve třetině soupeře.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrává hostující tým.
20:01'
Střely po první třetině: Domácí – 16, Hosté – 8.
Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli 2 góly. Nejprve se šikovnou tečí prosadil Kempe a o pár vteřin později potrestal chybu v rozehrávce Toffoli. Oba góly padly v posledních minutách třetiny a hosté mají obrovskou psychickou výhodu. Naopak pro Habs je tato třetina velkým zklamáním, domácí si dokázali vytvářet spoustu gólových šancí a jednoznačně přestříleli King, ale paradoxně jsou to právě domácí, kdo prohává o 2 góly.
20:00'
19:10'
Studená sprcha pro domácí tým! Kings přidávají další gól do šatny! Mladíček Mete špatně rozehrál ve své třetině, jeho nahrávku vystihl TYLER TOFFOLI, který nabídkou nepohrdl a nikým nebráněný prostřelil Price z kruhu pro vhazování! Bez asistence.
18:59'
A máme tu první branku zápasu! Forbot stihl zachytit kotouč v útočném pásmu a rozhodl se vypálit od modré čáry, střelu těsně před Price tečoval ANDRIAN KEMPE, kterému se tak podařilo překonat domácího brankáře! Asistence: Derek Forbot.
18:10'
Po delší době se dostali hosté s pukem do třetiny Habs, ale Alzner zabojoval v rohu a puk mají znovu domácí.
17:40'
Shaw se otočil s pukem z poza branky a snažil se překvapit Quicka, hostující brankář vykopl kotouč. Byl to 15. zákrok Quicka v tomto zápase!
16:57'
Quick podržel zblokovanou střelu Gallaghera a hosté tak přežili první oslabení.
16:20'
Kings zásluhou Doughtyho vyhazují kotouč přes všechny čáry.
15:58'
Weber vypálil svou pověstnou dělovku od modré čáry, puk skončil v lapačce Quicka. Povedený zákrok hostujícího brankáře!
15:10'
Paciorettyho tvrdá střela od mantinelu mířila do šibenice, Quick si připsal další skvělý zákrok ramenem.
14:51'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., podražení).
14:20'
Ščerbak opouští střídačku a míří do kabiny, uvidíme jestli ještě zasáhne do zápasu.
14:00'
Montreal přidal na aktivitě a v posledním minutách je jednoznačně nebezpečnějším týmem!
13:30'
Mete se dostal do přečíslení 2 na 1, ale s jeho střela na první tyč minula branku Quicka.
13:01'
Plekancovu střelu ze skvělé pozice zablokoval Doughty, to je velká škoda pro českého veterána!
12:30'
Price měl problémy s dělovkou Doughtyho od levého mantinelu!
11:20'
Hra je teď dost neurovnaná, ani jeden z týmů se nedokáže dostat do souvislejšího tlaku.
10:45'
Útočnou akci domácích zastavuje čárový rozhodčí pro offside.
10:30'
MacDermidova střela z dobré pozice byla hodně nepřesná a zamířila do rohu kluziště.
09:15'
Cammalleri zablokoval střelu Muzzina od modré, to je škoda pro hostující tým.
08:20'
Montreal napadá vysoko rozehrávku Kings, ale hostujícímu týmu se daří rozehrát.
07:50'
Weber vypálil od modré, Mete dokázal dorazit puk, ale pouze do připraveného Quicka.
07:00'
Máme možnost sledovat velice svižný hokej, plný šancí. Hraje se takřka bez přerušení.
06:15'
Forbort vypálil od modré, Price vykopl puk do rohu kluziště.
05:30'
Kopitar se spoluhráčem se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Davidson si dobře lehl a zamezil křižné nahrávce.
04:20'
Habs se daří utnout tlak soupeře až po úspěšném zákroku Price.
03:15'
Los Angeles zamklo domácí ve třetině a pálí ze všech pozic, do dobré příležitosti se dostal Kopitar, ale prováhal možnost střely.
02:22'
Byron se dostal k dorážce po střele Drouina, ale nedokázal puk dopravit do prázdné branky, Quick předvedl skvělý zákrok betonem!
01:10'
Montreal poprvé na puku, ale přihrávka Alznera nebyla přesná a puk mají znovu hosté.
00:01'
Úvodní buly vyhrál hostující tým.
00:01'
Montreal Canadiens
Domácí tým v letošní sezóně nedělá radost svým fanouškům. Po výhře v úvodním zápase se kanadský celek trápil a pouze prohrával. Montrealu nezle upřít snahu, vždyť ve většině zápasů své soupeře přestřílel, ale v koncovce to drhne – za 9 zápasů vstřelil Montreal pouhých 17 gólů a 5 v minulém zápase s Floridou. Habs v letošní sezóně dokázali bodovat pouze za výhry nad Sabres a Floridou a prohru v prodloužení s Torontem. V tabulce Východní konference najdeme Montreal na úplném chvostu s 5ti body.
Nejproduktivnější hráči
1. J. Drouin – 2 + 5
2. B. Gallagher – 3 + 2
3. S. Weber – 3 + 1
Los Angeles Kings
King se vstup do sezóny povedl náramně, po 9ti odehraných kolech, mají na svém kontě 15 bodů. Hostující tým ztratil pouze 3 body, 2 body ztratil když prohrál s Torontem o jeden bod ho připravila porážka v prodloužení s Calgary. V tabulce Západní konference najdeme Kings na prvním místě. V minulém kole si hostující tým poradil s Ottawou v nájezdech a vrátil se zpět na vítěznou vlnu.
1. A. Kopitar – 6 + 5
2. D. Brown – 5 + 5
3. J. Muzzin – 2 + 6
Dobré ráno, vítám všechny diváky zámořské hokejové ligy! Dnes se proti sobě postaví Montreal Canadiens a Los Angeles King. Tyto dva týmy se spolu již střetly, konkrétně 19. 10 když jasnou výhru 5:1 připsalo domácí Los Angeles. Pro českého diváka, je zápas zajímavý, vzhledem k tomu, že dres Habs dnes oblékne Tomáš Plekanec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.