NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Washington - 25. března 2018   00:00

Montreal
Montreal
08:35' Galchenyuk (J. de La Rose) • 39:59' Hudon (Jo. Benn, L. Shaw) • 49:28' Hudon (Reilly, L. Shaw) • 58:03' Gallagher (Drouin, Petry)
4:6
(1:3, 1:1, 2:2)
Washington
Washington
11:11' Kuzněcov  (Carlson, Bäckström) • 14:49' T. Wilson  (Bäckström) • 18:11' T. Wilson  (Bäckström, Burakovsky) • 24:52' Beagle  (Orlov, Chiasson) • 41:10' Kuzněcov  (Bäckström, Carlson) • 44:52' Oshie  (Jeřábek, Burakovsky)
Montreal
Brenk, Joannette – Driscoll, MacPherson
Bell Centre, Montreal
21,302 diváků
Washington

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou!
A je tu konec! Ve třetí třetině jsme viděli hned 4 branky. Nejprve se prosadil
Kuzněcov a o 3 minuty později exmontrealský Jeřábek. Canadiens to nezabalili a v 50. minutě se trefil Hudon, který přidal svůj 2. gól a v 59. minutě se dokázal prosadit Drouin. Zápas nakonec skončil vcelku jasným vítězstvím Washingtonu 4:6. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě berou výhru.
Střely po 3. třetině: Domácí – 21, Hosté – 30.
59:45'
Až nyní se domácí usadilil s kotoučem ve třetině! Ke střele se dostal Benn,ale jeho pokus zablokoval protihráč.
59:30'
Alexandr Ovečkin střílel na prázdnou klec, ale přestřelil.
59:10'
Hosté jsou na puku a vyhazují kotouče do středního pásma.
58:47'
Tom Wilson mohl završit hattrick, ale netrefil prázdnou branku!
58:30'
Domácí to zkouší se 6ti bruslaři.
58:20'
A mohlo být drama! Alex Galchenyuk se dostal nikým nehlídaný ke střele,ale nezamířil přesně a přestřelil!
58:03'
Oddechový čas pro domácí.
58:03'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí snižují na rozdíl 2 branek, když využívají přesilovou hru! Jeff Petry poslal od modré kotouč na Jonathana Drouina na mantinelu, který si s pukem zadribloval a poslal ho na první tyč branky Grubauera! BRENDAN GALLAGHER dobře clonil a tečoval kotouče mimo hostujícího brankáře. Asistence: Jeff Petry, Alex Galchenyuk
57:40'
Jonathan Drouin vypálil od mantinelu do horního růžku, Grubauer vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou!
57:20'
Jay Beagle zblokoval střelu od modré a následně vyhodil kotouč, parádní práce hostujícího hráče!
57:04'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., sekání).
56:10'
Na kotouči jsou stále hosté, domácím se nedaří se k němu dostat.
55:50'
Hosté dobře brání vlastní modrou čáru, Habs mají problémy dostat se s pukem do třetiny.
55:15'
Jeřábek vypálil od modré, ale jeho pokus přizvedl do ochranné sítě Benn.
54:39'
Byron Froese se pokusil překvapit Grubauera střelou backhandem, hostující brankář se štěstím zasahuje!
54:20'
Alexandr Ovečkin se dostával do přečíslení, ale Alzner byl rychlejší a odpálil mu kotouč.
53:50'
Hra teď postrádá sebemenší spád, je plná nepřesností a odehrává se hlavně ve středním pásmu.
52:59'
Nepřesná rozehrávka Caps a kotouč má Juulsen.
52:30'
Hosté se usadili ve třetině Habs a obstřelují branku Price!
52:10'
Washington je v posledních letech hodně úspěšný, 10x z posledních 11 sezón se dokázal dostat do play off!
51:50'
Alexandr Ovečkin se řítil do třetiny soupeře, ale kotouč nechal za sebou a rozhodčí píská offside.
51:40'
Artturi Lehkonen dostal skvělou nahrávku do jízdy a dostal se do situace 1 na 1 proti Orpikovi, domácí útočník se pokusil zakončit, ale Orpik jeho pokus ztečoval.
50:20'
Canadiens se po vstřelené brance probrali, otázka je, jestli toto "procitnutí" nepřišlo příliš pozdě?
49:28'
Domácí nic nevzdávají a znovu snižují! Logan Shaw získal kotouč za brankou, poslal ho na modrou na Mikea Reillyho, který ho prostrčil na CHARLESE HUDONA, který se nerozpakoval a z ostrého úhlu vypálil, Grubauer nechal mezírku u prnví tyče a domácí útočník přidává svůj druhý gól. Asistence: Mike Reilly, Logan Shaw
48:50'
Capitals vysunuli napadání a Habs mají obrovské problémy s rozehrávkou!
48:20'
Nepřesná rozehrávka domácích skončila zakázaným uvolněním.
47:50'
Brendan Gallagher nabral rychlost a ocitl se sám před gólmanem, Grubauer si s jeho pokusem poradil a skóre je stále stejné.
47:20'
Paul Byron se dostal ke střele z mezikruží, ale jeho pokus na poslední chvíli zablokoval jeden z obránců!
46:40'
Nyní se ke střele dostal Alzner, ale jeho pokus vykopl Philipp Grubauer a následně odpálil kotouč Orpik.
46:10'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč.
45:29'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., vysoká hůl).
44:52'
Washington právě vstřelil branku!
Tak to je debakl! Hosté přidávají další branku! Hosté krásně kombinovali s kotoučem ve třetině, když se touš dostal na hokejku Jakubu Jeřábkovi, který vypálil, jeho pokus tečoval před brakou T. J. OSHIE a Price lovil kotouč z branky znovu! Povedený návrat českého beka do Bell Center! Asistence: Jakub Jeřábek, André Burakovsky
44:20'
Lars Eller vypálil od modré, ale jeho pokus prosvištěl těsně kolem tyčky!
43:30'
Alexandr Ovečkin se dostal k puku ve třetině, místo střely zvolil nahrávku, ale ta neprošla ke spoluhráči a domácí jsou u puku.
42:50'
Brendan Gallagher nabral rychlost ve středním pásmu a cpal se do střely, jeho pokus ze středu hřiště zblokoval obránce.
42:20'
Hosté se usadili ve třetině a kombinují s pukem. Price si připsal několik zákroků.
41:50'
Nicklas Bäckström hraje skvěle, v dnešním zápase si připsal již 4 asistence!
41:10'
Hosté odskakují na 3 branky! Caps sice prohráli buly, ale ihned se dostali k puku zpátky, konkrétně si ho vzal na mantinelu Nicklas Bäckström, který krásnou střílenou nahrávkou našel JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který lehkou tečí před brankovištěm překonal Price! Asistence: Nicklas Bäckström, John Carlson
41:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., hákování).
40:50'
André Burakovsky vypálil od mantinelu a první zákrok této třetiny za sebou má i Price.
40:16'
Alzner vypálil od modré, jeho pokus Grubauer drží.
40:01'
Úvodní buly po hostující tým.
40:01'
Máme za sebou i druhé dějství! V této třetině se prosadili nejdříve hosté, když Beagle pěknou tečí navyšoval náskok. Ve zbytku třetiny byli hosté aktivnějším týmem a vytvořili si několik gólových šancí, ale Price se zaskvěl několika zákroky. Naopak vteřinu před koncem se dokázali prosadit domácí, když Hudon tečoval střelu od modré! Do šaten se jde tak za stavu 2:4.
Střely po druhé třetině: Domácí – 14, Hosté – 20.
Třetí třetina začne přibližně v 3:11.
40:00'
39:59'
Rozhočí potvrzují gól po dalším Coache´s challenge hostů!
39:59'
A domácí snižují těsně před koncem! Nyní zaváhal s rozehrávkou Philipp Grubauer, k puku se dostal na modré čáře Benn, který puk okamžitě poslal na branku, jeho pokus před brankou tečoval CHARLES HUDON, který poslal kotouč za záda hostujícího brankáře! Asistence: Jordie Benn, Logan Shaw
39:40'
Alexandr Ovečkin hraje proti Montrealu opravdu rád, za 44 zápasů posbíral 49 bodů!
39:10'
Capitals si vytvořili tlak ve třetině, ale střela Orpika minula branku a kotouč vyklouzal ze třetiny!
38:10'
Alexandr Ovečkin se dostal do obrovské šance! Ruský útočník nabruslil
pukem na střed, objel ležícího obránce a pokusil se zakončit backhandem, jeho pokus minul branku o milimentry!
37:40'
Juulsen dobře přečetl rozehrávku soupeře, uklidnil hru a dovolil spoluhráčům vystřídat.
37:10'
Byron nepřesně rozehrál a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
36:40'
Domácí se konečně dostali do třetiny a nahrávají si podél mantinelu.
36:05'
Nicklas Bäckström s T. J. Oshiem se vydali v oslabení do útoku a ušetřili spoustu času.
35:20'
Philipp Grubauer si poradil s tečovanou střelou od modré a hostům se následně podařilo vyhodit kotouč!
34:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hákování).
34:40'
Grubauer podržel nahození ze středního pásma a následuje komerční přestávka.
34:20'
Orpik hledal před brankou volného Connollyho, ale jeho nahrávku přečetl Petry a založil protiútok.
33:30'
Na puku jsou hosté, když se k němu dostanou domácí, tak se ho hned odpálí. Obraz hry se nemění.
32:50'
Montreal je v obrovském útlumu, za posledních 20 minut vypálil pouze dvakrát!
32:10'
Paul Byron nám předvedl svou rychlost, když přebruslil 2 protihráče, bohužel pro domácí se mu kotouč zamotal a nemohl zakončovat.
31:36'
Chandler Stephenson nahodil kotouč od mantinelu, Price kotouč viděl a v klidu zasáhl.
31:10'
Bell Center se ozývá pískot, domácí tým by měl přidat.
30:10'
Montreal zvýšil aktivitu a napadá rozehrávku hostů, hráčům v bílých dresech to nedělá větší problémy.
29:50'
Hra je teď hodně neuspořádaná a plná nepřesností.
29:20'
Noah Juulsen vypálil ostře od modré, jeho pokus ztečoval jeden z hráčů stojících před brankou.
28:40'
Lars Eller krásně vystihl rozehrávku domácích a dostal se do šance 2 na 1, zpětnou nahrávkou hledal spoluhráče, ale jeho nahrávka nebyla přesná a z šance tak nic nebylo!
27:20'
Canadiens se po delší době dostali do souvislejšího tlaku, ale střela Hudona netrefila branku.
26:50'
Brett Lernout chtěl chytře poslat kotouč lehkou tečí před branku, kde stál spoluhráč, ale jeho úmysl přečetl Wilson, který založil protiútok.
25:40'
Logan Shaw se cpal s pukem před branku, tísněn obráncem se pokusil vypálit, ale jeho backhandový pokus minul branku.
24:52'
Hosté se znovu radují a navyšují svůj náskok! Alex Chiasson měl kotouč za brankou, pěknou nahrávkou našel na středu volného Orlova, který ihned vypálil, jeho pokus Price viděl, ale na brankovišti touš tečoval JAY BEAGLE, který nedal Priceovi šanci! Asistence: Dmitrij Orlov, Alex Chiasson
24:30'
Canadiens jsou zpět v pěti a připisují si další úspěšné oslabení.
23:50'
Domácí se znovu osvobozují.
23:30'
Jevgenij Kuzněcov střílel ze stejného místa, jako se už dnes prosadil, tentokrát si Price připsal zákrok betonem!
23:10'
Caps už jsou s pukem ve třetině a kombinují.
22:40'
Alznerovi se podařilo vyhodit kotouč a ušetřit vteřinky!
22:25'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nikita Ščerbak – 2 min., hákování).
22:20'
Úsměvný moment! Petry couval s pukem, upadl a přes něj upadl i protihráč! Na ledě tak vznikl sendvič z hráčů.
21:50'
Kempný zaváhal s rozehrávkou, ale naštěstí pro něj toho domácí nedokázali využít.
21:20'
Lehkonen vypálil od modré, jeho pokus tečoval de La Rose těsně mimo branku!
20:30'
Mike Reilly vypálil od modré, jeho dělovka trefila jednoho z hráčů stojících před brankou.
20:01'
I druhé úvodní buly patří domácímu týmu.
20:01'
Máme za sebou zábavnou první třetinu! Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se i ujali vedení! Po chvíli skóre ukazovalo stav 2:0, ale rozhodčí druhý gól neuznali pro offside a začalo velké představení Capitals. Nejprve se prosadil Kuzněcov a po něm 2x Wilson, který si dnes zapsal čtvrtý dvougólový zápas v kariéře. Do šaten se jde tak za stavu 1:3.
Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 10.
Druhá třetina začne přibližně v 1:14
20:00'
19:39'
Hráči se zasekli v souboji u mantinelu, rozhodčí po chvíli zapískal a bude následovat vhazování ve třetině Canadiens.
19:10'
Nikita Ščerbak prověřil pozornost Grubauera, ale střela to byla spíše propagační.
18:11'
Hosté navyšují náskok! Krásná akce hostů završuje zmar domácích! André Burakovsky sebral kotouč na mantinelu, poslal ho na Nicklase Bäckströma do kruhu pro vhazování, hostující hráč na sebe strhl pozornost a krásnou zadovkou našel volného TOMA WILSONA, který měl jednoduchou práci a povedenou střelou zápěstím překonal Price! Asistence: Nicklas Bäckström, André Burakovsky
17:50'
Mike Reilly podpořil útok a vypálil, Grubauer zasahoval po dlouhé době.
17:20'
Washington se dostal do přečíslení 2 na 1, nahrávka směřovala na volného Stephensona, ale Benn skvěle zasáhl a tečoval kotouč mimo!
16:50'
Canadiens jsou od neuznaného gólu jak opaření a Caps přebírají režii zápasu.
16:10'
Price se znovu dostal k rozehrávce za branou, nyní byl opatrný a okamžitě se kotouče zbavil!
14:49'
Hosté otáčejí zápas! Price zaváhal při rozehrávce, kotouč sebral z mantinelu Nicklas Bäckström, který ho předložil TOMU WILSONOVI, který se nerozpakoval a z ideálního místa prostřelil Price střelou na první tyč! Asistence: Nicklas Bäckström
14:30'
Nyní se do tlaku dostávali hosté, ale rozhodčí hru přerušuje pro nahrávku rukou. Následuje komerční přestávka.
13:30'
Dobře rozjetý útok Canadiens zastavuje offside, škoda pro domácí tým.
12:50'
Vrána zavezl kotouč do třetiny, ale za brankou o něj proti přesile přišel.
12:10'
Capitals vstřelený gól nakopl a jsou mnohem aktivnější.
11:11'
A máme srovnáno! Hosté využívají přesilovou hru! John Carlson si vyměnil puk s JEVGENIJEM KUZNĚCOVEM, který dostal touš na mantinel, v klidu zamířil a propálil Price na první tyč! Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström
10:50'
Alexandr Ovečkin pálil ze své oblíbené pozice od mantinelu, ale střela mu nesedla a Canadiens se podařilo vyhodit kotouč.
10:35'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Logan Shaw – 2 min., vysoká hůl).
10:10'
T. J. Oshie se dostal ke střele ze středu hřiště, ale jeho Price chytá.
09:38'
Bary Trotz uspěl s Coache´s challege, když se ukázalo, že akci předcházel offside! Gól tedy neplatí!
09:38'
Domácí přidávají další branku v krátkém sledu! Další gól, který pramení z dobrého napadání domácího týmu! Hostující hráč udělal chybu při rozehrávce, kotouč zachytil Drouin, který ho skvělou nahrávkou poslal na Brendana Gallaghera, který pěknou střelou překonal Grubaera!
08:35'
Domácí se ujímají vedení! Habs se vyplatila zvýšená aktivita při napadání! Jacob de La Rose dobře napadal hostujcího hráče, kterému se nepodařil odpálit kotouč u mantinelu, tam o sebral ALEX GALCHENYUK, který střihnul samostatný nájezd na Grubauera, kterého kličkou do backhandu překonal! Asistence: Jacob de La Rose
08:10'
Vrána se spoluhráče se dostali do přečíslení 2 na 1, Alzner si dobře lehl a zamezil nahrávce. Český útočník byl tak nucen střílet, ale Price předvedl povedený zákrok lapačkou!
07:20'
Na druhé straně si velkou šanci vytvořil Byron Froese, který umotal 2 obránce, ale jeho pokus zápěstím nakonec minul branku.
06:50'
Alexandr Ovečkin zůstal zapomenutý za obranou a řítil se sám na Price! Bohužel pro něj zakopl a upadl, podařilo se mu zakončit v pádu, ale s touto střelou si Price poradil!
06:40'
Capitals si vytvořili tlak, ale střela Wilsona byla nepřesná a kotouč doklouzal mimo třetinu.
05:10'
Byron Froese se dostal k dorážce ze strany, ale Grubauer si pohlídal mezírku u tyče a uspěl.
04:20'
Nikita Ščerbak dostal puk pěknou zadovkou od Byrona, ale střela mu vůbec nesedla a kotouč zamířil do rohu.
03:40'
Ke střele od mantiinelu se dostal Alexandr Ovečkin, ale jeho pokus zápěstím na první tyč Price vytěsnil.
03:10'
Wilson se snažil projít přes 2 hráče, ale puk ztratil.
02:40'
Capitals se poprvé od začátku zápasu usadili ve třetině Habs, ale Jeřábkovi utekl kotouč do středního pásma a máme tu offside.
02:15'
Matt Niskanen vypálil od modré, ale jeho pokus byl tečovaný mimo branku.
01:40'
Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, Capitals zatím nebyli u puku.
01:20'
A máme tu první střelu. Lehkonen se natlačil s pukem na střed a vypálil, Grubauer si připsal pohodový zákrok.
00:20'
Gallagher se obtočil s pukem směr branka, ale těsně před střelou mu puk sebral protihráč.
00:01'
Úvodní buly pro domácí tým.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – Petry, Reilly, Juulsen, Alzner, Lernout, Jo. Benn – Gallagher, Drouin, Byron – Lehkonen, J. de La Rose, Galchenyuk – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Carr, Froese, Deslauriers.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Jeřábek, Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Bäckström, Burakovsky – J. Vrána, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, Stephenson..
Montreal Canadiens
V Montrealu už sezónu odpískali a odpovídají tomu i poslední výsledky. Z posledních 11 zápasů dokázal tradiční kanadský celek vyhrát pouze 2x! Když se mu podařilo vyhrát na Dallasem a v minulém kole přišla výhra 3:0 nad Buffalem. V tabulce Východní konference najdeme domácí 13. místě s 66 body.
Nejproduktivnější hráči
1. Gallagher – 27 + 19
2. Galchenyuk – 16 + 29
3. Drouin – 12 + 27
Washington Capitals
Capitals hrají v parádní formě, z posledních 7 zápasu odchazeli pouze jednou poraženi a to když nestačili na Flyers. Pak ale přišly 2 výhry, když si hostující celek poradil s Dallasem a v minulem kole s Detroitem 1:0. V tabulce Východní konference nanajdeme Caps na 4. místě s 93 body.