NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Dallas - 12. března 2018   00:40

Pittsburgh
Pittsburgh
12:57' Hörnqvist (Malkin, Crosby) • 19:56' Oleksiak (Kessel, Sheahan) • 59:16' Malkin (Crosby)
Dallas

To je z mé strany již vše, dobrou noc a příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Jamie Oleksiak (PIT): 1+0
2. Patric Hörnqvist (PIT): 1+0
3. Jevgenij Malkin (PIT): 1+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Radek Faksa (DAL): 0+0, -1, 0 střel, čas na ledě 17:55
Je dobojováno! Náskok Pittsburghu 2:0 sice hosté dokázali ve druhé třetině zásluhou Radulova ukrojit na polovinu a Pens o pár minut později nebyla uznána branka na 3:1, ve třetí třetině si ale domácí svůj těsný náskok zkušeně pohlídali a v poslední minutě zápasu Jevgenij Malkin svou 39. trefou v sezóně přeci jen upravil stav na konečných 3:1 pro Pittsburgh. Pens tak pokračují ve stoupání tabulkou, díky výhře nad Dallasem se posouvají do čela Metropolitní divize.
59:16'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, tohle už si Penguins pohlídají a po dnešku tak vystřídají Washington v čele Metropolitní divize! Crosby se zmocnil volného kotouče ve vlastním pásmu a posunul ho do středního pásma na hůl JEVGENIJE MALKINA, jemuž stačilo nasměrovat černou pryž do odkryté dallaské svatyně: Asistence: Sidney Crosby.
58:46'
Kris Letang osvobodil domácí celek za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak obratem vrátí zpět před Caseyho DeSmithe.
58:09'
Esa Lindell si na útočné modré nedokázal zpracovat skákavý touš, Hitchcockova parta tak znovu musí vyklidit soupeřovu třetinu kluziště.
57:19'
Seguin zavezl puk do útočného pásma a Lehtonen už peláší na střídačku.
56:34'
Devin Shore se zmocnil puku po nepřesném pasu Jevgenije Malkina, neměl ale komu přihrát a jeho rozehrávka tak doletěla až na zakázané uvolnění.
55:18'
Hostům se čas na vyrovnání začíná pomalu krátit a Kühnhackl s Kesselem teď navíc zavezli puk zpět do území poblíž Kariho Lehtonena.
54:21'
Bývalý obránce Dallasu Jamie Oleksiak čistě obral o puk Radulova, jeho následná rozehrávka ale skončila jen na zakázaném uvolnění.
53:27'
Po ráně Brassarda Kari Lehtonen pro jistotu přerušil hru, načež hlasatel v PPG Paints Areně ohlásil další komerční přestávku.
52:49'
Pittsburští se bez problémů ubránili i tomutu oslabení, jeho závěr navíc díky aktivnímu Kühnhacklovi k velké radosti publika přečkali v útočném pásmu.
52:07'
Carl Hagelin vypíchl puk Klingbergovi, který se užuž napřahoval, Stars tak znovu musejí vyklidit útočné pásmo.
51:10'
Svěřenci Mikea Sullivana se osvobozují, Seguin s Lindellem se musejí vrátit pro kotouč až k vlastnímu brankáři.
50:24'
Stars budou mít možnost vyrovnat v přesilové hře, kterou si zahrají po ohlášené komerční přestávce díky hákování Chada Ruhwedela (PIT).
49:17'
Casey DeSmith sotva vyrazil nenápadné nahození od modré, naštěstí pro něj byl ale u odraženého kotouče jako první jeden z bránících hráčů Pittsburghu.
48:21'
Až nyní byla hra konečně přerušena, následovat bude komerční přestávka.
48:06'
Pateryn vypálil od modré a DeSmith jeho pokus vyrazil pouze k Ritchiemu, i s následnou dorážkou dallaského útočníka si ale domácí brankář poradil.
47:20'
Ležící Casey DeSmith byl v problémech, střelu Janmarka z ostrého úhlu ale nakonec nepustil za svá záda!
46:56'
Letang dostal nabito na pravý kruh, po jeho ráně ale puk zaduněl jen o zadní hrazení a na opačnou stranu už se vydává Faksa.
46:11'
Josh Jooris se v mezikruží zmocnil odraženého kotouče a bez váhání vypálil bekhendem, po jeho nepřesném pokusu to ale na tribunách jen zahučelo.
45:22'
Derrick Brassard jen protečoval nepříliš povedenou Sheahanovu rozehrávku do útočného pásma, už dobré tři minuty se hraje zcela bez přerušení.
44:38'
Methotem nahozený puk do pásma Penguins skončil přímo na hokejce Carla Hagelina, ani jemu se ale posléze nepodařilo rozehrát přesně.
43:45'
Radek Faksa našel na pravém křídle rozjetého Radulova, který následně obkroužil DeSmithovu branku, ke střele už se ale nedostal.
42:47'
Ve třetí třetině se hra zatím stěhuje ze strany na stranu bez žádného efektu, oba týmy si především hlídají zadní vrátka.
41:54'
Eliemu se nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, Pateryn s Hamhuisem ale následně obrali o kotouč Rowneyho, a Lehtonen tak mohl zůstat v klidu.
40:58'
Esa Lindell po souboji u hrazení upadl, načež rozhodčí pro jistotu přerušili hru a ujistili se, že je finský zadák v pořádku.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:37.
Hlavní postavou prostřední dvacetiminutovky byl bezpochyby dallaský útočník Alexandr Radulov, jemuž se podařilo v přesilovce snížit náskok Pittsburghu, o pár minut později se ovšem ruský snajpr nechal zbytečně vyloučit a málem toho mohl pořádně litovat, původně uznaná trefa Pens na 3:1 ale byla nakonec odvolána kvůli ofsajdu.
40:00'
39:49'
Tyler Seguin se poctivě vrátil s Hagelinem a připravil jej o puk, na založení protiakce už ale Dallaští čas mít nebudou.
38:45'
V samotném závěru druhé třetiny už se na ledě nic převratného neděje, přesilovka Penguins je u konce a hosté v poklidu rozehrávají.
37:50'
Sidney Crosby shodil dallaskou svatyni, která poté spadla přímo na Lehtonena, zkušený finský brankář ale bude v pořádku.
37:28'
Patric Hörnqvist zvýšil náskok domácích na 3:1 a rozhodčí původně gól uznali, Ken Hitchcock si ale vybral trenérskou výzvu s podezřením na ofsajd, což se nakonec potvrdilo!
36:20'
Jenže právě enigmatický Alexandr Radulov (DAL) teď v útočném pásmu podrazil Oleksiaka, herní převaha Stars tak zůstane – alespoň prozatím – u ledu.
35:18'
Bennovu ránu z levého kruhu si Casey DeSmith pohlídal a pro jistotu přerušil hru, po kontaktní trefě Radulova jsou hosté jasně aktivnější.
34:20'
Alexandr Radulov znovu zahrozil, ruský kanonýr ale tentokrát neměl seřízená mířidla.
33:25'
Olli Määttä už je zpět na ledě, toto oslabení už si Sullivanova parta pohlídala.
32:03'
Dallas právě vstřelil branku!
Těsně před návratem Guentzela na led hosté snižují a ještě budou mít k dispozici klasickou přesilovku pět na čtyři. Spezza chytře přenesl hru na úplně volného ALEXANDRA RADULOVA, jenž z ostrého úhlu dokázal propálit přesouvajícího se DeSmithe. Asistence: Jason Spezza a Tyler Seguin.
31:49'
Jamie Benn se prokousal až do předbrankového prostoru, tam ale ztratil rovnováhu a už nestihl vystřelit.
31:20'
V první polovině této přesilovky Stars prakticky nic nevymysleli, nyní ale budou mít ještě o soupeře méně. Olli Määttä (PIT) dostal dvouminutový trest za vysokou hůl, Penguins tak jdou do tří!
30:12'
Nyní si v početní převaze zahraje pro změnu Dallas, dvě minuty za sekání vyfasoval Jake Guentzel (PIT).
29:47'
Phil Kessel vnikl do útočného pásma a poté šikovně připravil kotouč z druhé vlny si najíždějícímu Ruhwedelovi, jehož následný projektil ale postrádal přesnost.
29:25'
Po sérii příležitostí na obou stranách se hra zase uklidnila, Brian Dumoulin vůbec nepustil Seguina ke střele a poté se kotouč přestěhoval do středního pásma.
27:58'
Tyler Pitlick se vydal do rychlého protiútoku, z levého kruhu ale trefil pouze DeSmithe a následovat bude komerční přestávka.
27:20'
Tlak Penguins graduje, Guentzel z mezikruží napálil puk do břevna!
25:57'
Johnsův pokus o vyhození puku do bezpečí doletěl přímo k Sidneymu Crosbymu, ten ale tváří v tvář Lehtonenovi těsně přestřelil!
25:30'
Těsně po přerušení hry navíc právě Pateryn (DAL) naprosto zbytečně fauloval Shearyho a příští dvě minuty stráví na trestné lavici.
25:30'
Greg Pateryn zaváhal na útočné modré a byla z toho blesková protiakce Penguins, Crosby ale z levého kruhu Lehtonena nepropálil!
24:07'
Akce Pens poté ještě pokračovala a byla z toho rána Briana Dumoulina z vrcholu kruhů, Kari Lehtonen si ale i tentokrát poradil.
23:20'
Rychlonohý Hagelin byl u nahozeného kotouče jako první, s jeho následnou střelou z ostrého úhlu si ale Lehtonen snadno poradil.
22:24'
Ofsajd a v něm Jake Guentzel, vhazovat se tak bude ve středním pásmu – to už Dallas hraje znovu v plném počtu.
21:05'
Svěřenci Kena Hitchcocka se zatím bez potíží brání, Lehtonen si v tomto oslabení zatím připsal jen jeden – snadný – zákrok.
20:19'
Tyler Pitlick (DAL) u hrazení zbytečně krosčekoval Guentzela, Penguins si tak zahrají už svou třetí přesilovku v utkání.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:35.
V první části byl k vidění velmi atraktivní a útočný hokej z obou stran, v lepším rozpoložení ale odcházejí do šaten domácí Penguins, kteří vedou díky přesilovkové trefě Patrica Hörnqvista a gólu Jamieho Oleksiaka těsně před sirénou. Pittsburgh i Dallas si vytvořily spoustu gólových příležitostí, jistě chytající DeSmith a Lehtonen ale zatím zabránili přestřelce.
20:00'
19:56'
Tak to je obrovská rána pro Dallas, čtyři sekundy před sirénou zvyšuje náskok Pens dělovou ranou z mezikruží exdallaský JAMIE OLEKSIAK! Kotouč mířil přesně do šibenice, Lehtonen byl zcela bez šance. Asistence: Phil Kessel a Riley Sheahan.
19:03'
Brassard vložil svou hůl do nenápadného nahození od modré, Lehtonen ovšem včas zareagoval a přerušil hru.
18:15'
Remi Elie nic nevymýšlel a jen protečoval vyhozený kotouč do útočné třetiny tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění.
17:31'
Conor Sheary zachytil nepovedenou rozehrávku Dallaských a poté nebezpečně vypálil z mezikruží, na Kariho Lehtonena si ale nepřišel!
16:58'
Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, diváci v PPG Paints Areně se v první třetině rozhodně nenudí.
16:06'
Zničehonic se vstříc DeSmithovi vyřítil Alexandr Radulov, s jeho střelou mezi betony si ale domácí brankář poradil.
15:10'
Právě Ruhwedel teď vypálil z pravého kruhu a dezorientovaný Lehtonen vůbec nevěděl, kde je puk, o dorážku se snažící Guentzel toho ale nedokázal využít!
14:49'
Chad Ruhwedel pod tlakem jen nahodil puk do útočné třetiny, navzdory tomu se ale Penguins dokázali usadit v útočném pásmu.
13:56'
Německý legionář Tom Kühnhackl se vydal kupředu po pravém křídle, spolu s ním se ale vrátil Antoine Roussel a nepustil domácího forvarda ke střele.
12:57'
Svou druhou přesilovku už domácí využívají a ujímají se vedení. O čelo bodování bojující Jevgenij Malkin nabil na pravý kruh volnému PATRICU HÖRNQVISTOVI, jenž z voleje poslal puk nad Lehtonenovu vyrážečku. Asistence: Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.
12:37'
Marc Methot (DAL) podle sudích krosčekoval Joorise, Dallas tak půjde dnes podruhé do čtyř.
12:17'
Jeden z domácích hokejistů se dotkl puku vysokou holí, následovat bude vhazování po pravici Caseyho DeSmithe.
11:18'
Crosby se po průniku po pravém křídle natlačil až před Lehtonena, na finského gólmana ale z bezprostřední blízkosti nevyzrál!
11:10'
Jevgenij Malkin u mantinelu srovnal se zemí Stephena Johnse, ke kotouči se už ale nedostal a Stars posléze vybojovali buly v útočném pásmu.
10:35'
Hra byla po několika minutách přerušena a před námi je další komerční přestávka.
09:53'
Pokus Radka Faksy zblokoval Sheary a oba týmy nyní v poklidu střídají.
08:39'
Těsně před návratem dallaského útočníka do hry dostal na vrchol kruhů nabito volný Olli Määttä, jehož dělovku ale Lehtonen dokázal vytěsnit!
08:10'
John Klingberg vyhodil černou pryž až k DeSmithovi, to už se Shoreův návrat na led začíná blížit.
07:36'
Ani Pens se v přesilové hře zatím příliš nedaří, Kari Lehtonen je stále prakticky bez práce.
06:42'
Po komerční přestávce si zahrají přesilovku i domácí, na dvě minuty za vysokou hůl již odjíždí pykat Devin Shore (DAL).
05:52'
Už se hraje dlouho bez přerušení, po Shearyho návratu na led se hra uklidnila a ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
04:57'
Pittsburgh už je v plném počtu, další rodící se akce Stars navíc skončila u pozorného Jamieho Oleksiaka, jehož draftoval právě Dallas.
04:04'
Lindellův pokus z vrcholu pravého kruhu zblokoval Carter Rowney, o pár vteřinek později se svěřenci Mikea Sullivana navíc osvobodili.
03:30'
Právě Jamie Benn teď z nebezpečné pozice tečoval Klingbergovo nahození od modré, DeSmith ale dokázal včas zareagovat.
02:38'
Dallaští si zahrají svou první přesilovku, Conor Sheary (PIT) půjde pykat na dvě minuty za podražení Benna.
02:16'
Ofsajd a v něm Patric Hörnqvist, rychlá protiakce Penguins tak velmi rychle také skončila.
01:58'
Před DeSmithem bylo poprvé pořádně rušno, strážce pittsburské svatyně ale dokázal před dotírajícím Rousselem přerušit hru.
01:31'
Domácím se rýsovalo přečíslení tři na dva, s pukem hrající Jake Guentzel ale omylem vrazil do čárového rozhodčího Devina Berga.
00:52'
John Klingberg zachytil nepovedenou rozehrávku Penguins a z následné akce Dallasu pramenila střela Lindella od modré, se kterou si však Casey DeSmith bez potíží poradil.
00:01'

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheahan, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Jooris, Rowney.

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Methot, Johns – Janmark, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Faksa, Pitlick – Roussel, Spezza, B. Ritchie – Elie, Dickinson, D. Shore.

Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Nagy, Berg.
DALLAS STARS

Dallas je v podobném rozpoložení jako jeho nedělní soupeř; v poslední době svěřenci velezkušeného lišáka Kena Hitchcocka pravidelně střídají lepší a horší výkony. V minulém utkání však dokázali udolat Anaheim 2:1, a tak v Pittsburghu nastoupí v dobrém rozpoložení. Negativní zprávou je naopak fakt, že Martin Hanzal jde na operaci a ve zbytku sezóny už nenastoupí.