NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Flyers - 25. března 2018   18:35

Pittsburgh
Pittsburgh
09:38' Brassard (Sheary, Kessel) • 20:37' Hörnqvist (Kessel, J. Schultz) • 22:37' Malkin (J. Schultz, Dumoulin) • 40:17' Crosby (J. Schultz, Guentzel) • 62:25' Rust (Crosby, Letang)
5:4
(1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Flyers
Flyers
05:03' Sanheim  (Weal, Simmonds) • 11:07' Manning  (Weal, Filppula) • 37:10' Weal  (Gostisbehere, Lindblom) • 59:17' Couturier  (Gostisbehere, Giroux)
Pittsburgh
Mclsaac, Furlatt – Cormier, Amell
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 655 diváků
Flyers
Lyon (23. Mrázek) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Sanheim, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), Weal – Read, Laughton, Lehterä.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou.

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:02
Je dobojováno! V poslední třetině sice ve 41. minutě poslal Sidney Crosby Tučňáky do vedení, které drželi velice dlouho. Nakonec se však v poslední minutě dokázal prosadit Sean Couturier, který poslal duel do prodloužení.
V něm byli jednoznačně aktivnější domácí hokejisté, kteří také po zásluze slaví výhru v dnešním utkání. V 63. minutě šikovně tečoval Crosbyho nahození Bryan Rust, který rozhodl o výhře Pittsburghu v poměru 5:4.
62:25'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Hosté se nakonec tlaku soupeře ubránit nedokázali. Střelu Letanga od modré čáry ještě Mrázek vyrazil, avšak kotouč se dostal na levý kruh k Sidney Crosbymu, jehož nabídku výborně před bránou tečoval BRYAN RUST a puk skončil v horní části brány. Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
61:38'
Guentzel vsadil na jistotu a raději vyjel s pukem z útočného pásma a jeho tým tak musí začít z neutrální zóny.
61:05'
Mrázek měl nyní i štěstí, že Schultz další střelou netrefil bránu a puk následně vycestoval do středního pásma.
60:40'
Domácí nyní za pochodu stačili vystřídat a drží stále hostující trojku pod tlakem.
60:01'
Začalo prodloužení.
Tak ani po šedesáti minutách neznáme vítěze. Ihned po sedmnácti sekundách sice poslal domácí do vedení Sidney Crosby, po jehož trefě drželi domácí náskok až do poslední minuty. Poté se však při risku bez brankáře pohotovou dorážkou prosadil Sean Couturier a poslal tak duel do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:17'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Powerplay se hostům přeci jen vyplatila a vypadá to, že se dočkáme prodloužení! Střelu Shayne Gostisbehera Murray neudržel ve své lapačce a kotouč vypadl přesně na hůl SEANA COUTURIERA, jenž jej dopravil do odkryté brány Pittsburghu. Asistence: Shayne Gostisbehere, Claude Giroux.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:26'
Velké štěstí pro domácí! Jakub Voráček svou střelou napálil jen Murrayho a Simmonds následnou dorážku namířil jen do tyče.
58:02'
Petr Mrázek míří na střídačku a hosté to zkouší v šesti mužích v poli!
57:40'
Hagelin v dalším ataku nechal vyniknout Petra Mrázka a po jeho zákroku je hra přerušena. Na programu je nyní komerční přestávka.
57:18'
Gostisgehere má puk za svou bránou a čeká na dostřídání svých spoluhráčů, čehož využívají k výměně hráčů i domácí.
56:33'
Sudí nyní rozpažili a zakázané uvolnění Flyers se konat nebude. Domácí tak musí spěchat pro puk za vlastní bránu.
55:56'
Hagelin v dalším útoku na pravé straně přenechal kotouč Malkinovi, jehož pohotová rána skončila mimo bránu Mrázka.
55:14'
Schultz nyní jen posunul kotouč ze své třetiny a u puku tak budou znovu hosté, kterým se však čas na vyrovnání velmi rychle krátí.
54:13'
Domácí poté uháněli do přečíslení tři na dva! Phil Kessel ještě místo střely hledal u pravé tyče číhajícího Shearyho, kterému na poslední chvíli upálil puk od hole vracející se bek Flyers.
53:10'
Jevgenij Malkin poté tvrdě pálil na hostující bránu, ale Petr Mrázek byl opět pozorný a ránu ruského forvarda dokázal zneškodnit.
52:52'
Oleksiak svým vyhozením jen odevzdal puk soupeři a spolu se spoluhráči se bude muset zase bránit.
51:55'
Jake Guentzel mohl poslat svůj celek na rozdíl dvou gólů, avšak jeho šanci zneškodnil skvělým zákrokem Petr Mrázek.
51:20'
Ze souboje ve středním pásmu vyšli lépe hosté, kteří mohou ze své třetiny založit další útočnou akci.
50:40'
Dominik Simon se za bránou soupeře poroučel k zemi, ale vzápětí se zase zvedl a pokračuje v souboji o puk.
49:39'
Shayne Gostisbehere prudkou ranou od pravého mantinelu prověřil Murrayho, avšak ten byl u své levé tyče včas a pokus hostujícího beka stačil zastavit.
49:19'
Claude Giroux dělal co mohl, ale nakonec šanci pro své spoluhráče nepřipravil a domácí následně kotouč dostávají do bezpečí.
48:25'
Manningovo vyhození sice zastavil Määtä na modré čáře, avšak jeho střelu hostující obrana zastavila a poté kotouč vyhodila jen na zakázané uvolnění.
47:30'
Petr Mrázek následně vychytal ve slibné šanci Sidney Crosbyho, jemuž se tentokrát bekhendové zakončení nepovedlo dostat za záda domácího brankáře.
46:49'
Patrick se snažil natlačit před bránu, avšak tam jej důrazným hitem nepustil Brian Dumoulin, díky čemuž se Pens dostávají znovu k puku.
45:55'
Tam ovšem Pens neuspěli, a tak se museli znovu bránit. To však úspěšně zvládli a Lehteräho společnými silami a kotouč připravili.
45:23'
Letang nakonec připravil soupeře o kotouč za svou bránou a může vyrazit se spoluhráči do útoku.
44:40'
Provorov poté pálil pohotově od modré čáry, avšak Murray jeho pokus dobře viděl a puk schoval ve své výstroji.
44:05'
Malkinovu chybu nakonec hasil až Matt Murray, který zastavil další šanci Patricka pravým betonem a jen díky němu domácí stále vedou.
43:50'
Jevgenij Malkin nedokázal udržet útočné pásmo a bude se muset velmi rychle vracet zpět.
43:11'
Claude Giroux pálil z otočky od pravého hrazení, avšak puk se k Murrraymu nedostal přes klubko hráčů před domácí bránou.
42:20'
Čárový sudí nyní signalizoval ofsajd a domácí museli vyklidit útočné pásmo. Flyers tak měli dost času na rozehrávku.
41:40'
Flyers se pochopitelně snaží znovu o srovnání, ale jejich střela od modré čáry nemohla Murrayho ohrozit.
40:17'
Další skvělý vstup do třetiny předvedli domácí, kteří tak znovu odskakují na rozdíl jednoho gólu! SIDNEY CROSBY si skvěle v útočném pásmu pokryl kotouč, se kterým se dostal do prostoru levého kruhu a následně skvělou střelou na zadní tyč překonává Petra Mrázka. Asistence: Justin Schultz, Jake Guentzel.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:22.
I prostřední třetina je za námi. Do ní vstoupili skvěle domácí, kteří dvěma góly otočili průběžné skóre. Nejprve ve 21. minutě využil přesilovou hru Patric Hörnqvist a o dvě minuty později dokonal obrat Jevgenij Malkin. Hosté s odpovědí počkali až do 38. minuty, kdy od odkryté klece po Murrayho zákroku mířil Jordan Weal. Před poslední třetinou je tedy stav nerozhodný 3:3.
40:00'
39:54'
Dumoulinovu střelu zablokoval Jori Lehterä a kotouč se odrazil do bezpečí. Tím také druhá perioda skončí.
39:28'
Domácí hrají v plném počtu.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
Shayne Gostisbehere pálil opět velmi tvrdě, ale Murray si i nyní vyznamenal a drží i nadále nerozhodný stav.
38:20'
Jakub Voráček vyslal nepříjemnou střelu na Murrayho, kterému skvěle clonil Wayne Simmonds, avšak domácí brankář skvělým zákrokem nedopustil další změnu skóre.
37:28'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., krosček).
37:10'
Hosté nakonec přesilovku využívají a je opět srovnáno! Výbornou práci odvedl Shayne Gostisbehere, po jehož střele se puk odrazil od Murrayho přímo na hůl JORDANA WEALA, jemuž nedělalo problém trefit odkrytou bránu Pittsburghu. Asistence: Shayne Gostisbehere, Oskar Lindblom.
36:33'
A znovu se Flyers neusadili na delší úsek v útočném pásmu a puk letí až k Mrázkovi.
36:05'
Domácí se poté dokázali osvobodit posílají kotouč přes všechny čáry.
35:58'
Gostisbeherovu ránu se ještě snažil tečovat jeho spoluhráč před bránou, ale puk nezasáhl a ten následně vyráží Matt Murray mimo bránu.
35:40'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Derick Brassard – 2 min., vysoká hůl).
35:15'
Z následného protiútoku se Sidney Crosby natlačil až před Mrázka a jen o pár centimetrů minul pravou tyč hostující brány.
34:59'
Hosté nyní spěchali do přečíslení tři na jednoho, avšak před Konecnym, na kterého zívala odkrytá brána, dopravil kotouč do bezpečí druhý vracející se bek Pens.
34:32'
Na druhé straně byl opět v permanenci Petr Mrázek, ale i tentokrát odolal ataku soupeře.
33:54'
Gostisbehere si dobře vybruslil do střelecké pozice na vrcholu pravého kruhu a jedovatou ranou ohrozil Murrayho. Ten nakonec jeho pokus vykopl pravým betonem.
33:19'
Nyní je však jejich další útok zastaven ofsajdem, z čehož resultuje buly ve středním pásmu.
33:00'
Nakonec o útočnou třetinu přicházejí a musí tak začínat až ze své poloviny.
32:50'
Domácí jsou opět nastěhováni v pásmu soupeře, avšak zatím kombinují výhradně podél hrazení.
32:00'
Petr Mrázek dalším vynikajícím zákrokem odolal ataku domácích z levé strany a drží tak stále pouze jednobrankový rozdíl ve skóre.
31:35'
Kessel pěknou přihrávkou našel Brassarda, který mu následně zpoza brány kotouč vrátil, ale poté první jmenovaný svou ranou netrefil zařízení.
31:17'
Nyní je kotouč znovu v moci hostujícího brankáře, díky kterému se bude opět vhazovat v útočném pásmu Pens.
30:47'
Petr Mrázek se bleskově vrhl po kotouči, který se povaloval před hostující bránou. Po jeho zákroku následuje komerční pauza a poté vhazování v obranném pásmu Flyers.
29:54'
Pens si nyní poradili s napadajícím soupeřem a velmi snadno kotouč dostali ze své třetiny.
29:18'
Crosby se nakonec ke střele z levého kruhu nedostal, neboť dobře v defenzívě zapracoval Sean Couturier.
28:12'
Matt Murray poté utěsnil prostor u své pravé tyče a ránu z prostoru kruhu za svá záda nepustil.
27:55'
Petr Mrázek výborně zastavil ránu domácích hokejistů a do protiútoku nyní spěchají jeho spoluhráči.
27:35'
Hörnqvist s Dumoulinem už nedokázali udržet puk v útočném pásmu, a tak domácí ztrácejí tyto pozice.
27:02'
Nyní je hra znovu přerušena a vhazovat se bude před Petrem Mrázkem.
26:50'
Matt Murray poté zastavil dvě nebezpečné rány Radka Gudase, za což sklidil zasloužené ovace domácí arény.
26:30'
Manningovu další ránu zastavil Määtä, ale Flyers zůstávají i nadále v tlaku.
25:55'
Rustova dělovka se poté k Mrázkovi nedostala a kotouč opouští útočné pásmo Pens.
24:57'
A znovu domácí brankář musel být ve střehu. Z mezikruží na něj hosté vyslali další střelu, ale Murray utěsnil prostor mezi svými betony.
23:59'
Manningovu střelu posléze kryje Matt Murray a hosté se tak musí pokoušet o vyrovnáno i nadále.
22:37'
Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Alex Lyon, přichází Petr Mrázek.
22:37'
Na vyloučení však ani nedošlo, jelikož přichází třetí gól domácích, kterým otáčejí stav zápasu! JEVGENIJ MALKIN schoval svou střelu z mezikruží za bránícího soupeře a puk následně prošel až za záda nešťastného Lyona, kterého tato branka vyhání na střídačku. Asistence: Justin Schultz, Brian Dumoulin.
21:58'
Pens i nadále svírají svého soupeře a snaží se o druhou branku. Zatím se jim to však nedaří, ale nyní jsou ve výhodě a hrají o jednoho hráče v poli navíc.
20:37'
Tak to je parádní vstup do prostřední části v podání Penguins! Phil Kessel z levého kruhu posunul touš k levé tyči na PATRICA HÖRNQVISTAM, jenž se s pukem bleskově vytočil a poslal jej nad betonem Lyona do sítě. Asistence: Phil Kessel, Justin Schultz.
20:20'
Alex Lyon musel hned v úvodu druhé třetiny čelit tvrdé ráně Malkina, jehož dělovku vytlačil mimo svou bránu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:29.
Úvodní perioda je minulostí. V ní jsme viděli velmi svižný a útočný hokej z obou stran. Jako první se z gólu radovali hosté, když Murrayho překonal přesnou střelou Travis Sanheim. V 10. minutě už však bylo srovnáno, jelikož se po Shearyho vysunutí v samostatném úniku trefil Derick Brassard. Nerozhodný stav ovšem vydržel jen necelou minutu a půl. Poté zaúřadoval Brandon Manning se svou dělovkou, kterou poslal nad betonem domácího brankáře přesně k tyči. Po dvaceti minutách jsou tedy spokojenější hosté, kteří si do kabin odnesli náskok 2:1.
20:00'
19:48'
Jenže ještě v samotném závěru si domácí zahrají další přesilovku, kterou dost možná rozdělí první siréna. Menší trest za krosček vyfasoval Jakub Voráček.
19:25'
Sean Couturier se vrátil zpět na ledovou plochu a hraje se opět v pěti proti pěti.
19:07'
Penguins se přesilovka ovšem vůbec nedaří a Philadelphia znovu dokázala kotouč dostat přes všechny čáry.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Další útok Tučňáků je zastaven kvůli postavení mimo hru a vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.
18:10'
Hostům se ovšem daří vyhodit kotouč až k Murraymu a mohou poslat do hry čerstvé hráče.
17:25'
Početní výhodu si vyzkouší i domácí poté, co Sean Couturier zahákoval Rusta a bude za to pykat dvě minuty na trestné lavici.
17:09'
16:25'
Murray se poté vyznamenal proti nebezpečné střele Nolana Patricka a posléze jeho spoluhráči znovu vyhazují.
16:00'
Nyní se už však Pens osvobozují a posílají kotouč přes všechny čáry až k Lyonovi.
15:45'
Couturier se u levé tyče nakonec dostal ke kotouči, ale ke střele se neodhodlal. Raději zvolil další obléhání domácí brány.
15:09'
Flyers si jako první zahrají v dnešním duelu přesilovou hru. Brian Dumoulin dostává totiž dvě minuty za hákování.
14:48'
Alex Lyon má kotouč ve své rukavici po další střele Tučňáků. Buly je tedy nařízeno po pravici hostujícího brankáře. To vše ovšem až po další reklamní přestávce.
14:25'
Rust ovšem posléze také přepustil puk do moci hostů a oba týmy posílají na led čerstvé síly.
13:40'
Hosté v podstatě svým nahozením jen odevzdali touš soupeři, který se tak může pokusit o další vyrovnání.
12:30'
Domácí však s touto situací nejsou pochopitelně spokojení a tlačí se znovu před Lyona. Jeho spoluhráči se však dobře ubránili a dostali kotouč ze své třetiny.
11:07'
Nerozhodný stav ovšem nevydržel dlouho a hosté znovu vedou! Po rychlém přechodu do útočného pásma přenechal Jordan Weal kotouč na vrcholu levého kruhu BRANDONU MANNINGOVI, který tvrdou dělovkou poslal kotouč nad betonem Murrayho ke vzdálenější tyči jeho brány. Asistence: Jordan Weal, Valtteri Filppula.
10:50'
Jevgenij Malkin mohl po Rustově prostrčení postupovat sám na bránu, ale jeho průnik zastavil hvizd čárového sudího, který odpískal těsný ofsajd prvního jmenovaného.
10:23'
Následuje druhá komerční přestávka zápasu, po které se bude opět vhazovat ve střední třetině.
09:38'
Jenže ještě před polovinou první periody je srovnáno a začínáme od začátku! Connor Sheary skvělým obloučkem za obranu vyslal do úniku DERICKA BRASSARDA, jenž postupoval sám na Lyona a nájezd zakončil povedenou střelou do horního koutu brány. Asistence: Connor Sheary, Phil Kessel.
08:35'
Poté se o slovo přihlásili opět hosté. Jakub Voráček pálil z velmi nebezpečné pozice mezi kruhy, avšak ke smůle hostů pouze do chrániču Murrayho.
07:50'
Z následného protiútoku pálil po dobrém vybruslení do středu hřiště Sidney Crosby, avšak Lyon díky svému zákroku drží stále čisté konto.
07:28'
Matt Murray vyráží další ránu Girouxe pravým betonem do rohu kluziště, kde se puku ujímají domácí hokejisté.
07:05'
Couturier ihned po dalším buly v útočném pásmu vypálil na bránu Penguins, avšak domácího gólmana podruhé nepřekonal.
06:40'
Hra je poté znovu přerušena po komerční pauze se bude vhazovat v neutrální zóně.
05:40'
Letci zjevně nemají dost a opět se tlačí před Murrayho. Jenže Konecneho pokus neměl gólové parametry a jeho střela skončila mimo.
05:03'
Nyní jsme se už prvního gólu dočkali a po něm se ujímají vedení hosté! U levého hrazení se dostal ke kotouči Jordan Weal, jenž ho naservíroval do vyložené pozice mezi kruhy TRAVISI SANHEIMOVI, který parádní ranou vymetl pavučiny v horním koutu domácí brány. Asistence: Jordan Weal, Wayne Simmonds.
03:58'
Hned v úvodu zápasu sledujeme velmi útočný hokej z obou stran. Manning nyní přispěchal s dalším pokusem, avšak ani on nemířil mezi tři tyče.
03:19'
Travis Konecny uháněl spolu se svým kolegou do přečíslení dvou proti jednomu. V této situaci zvolil prudkou ránu z pravého kruhu, kterou ovšem minul domácí bránu.
02:47'
Hostující brankář nyní pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a ti tak mohou opět vyrazit dopředu.
01:55'
Se svou další aktivitou se Flyerts rovněž neprosadili a následně oba celky střídají a útočit budou opět domácí.
00:40'
To na druhé straně bylo o něco víc rušněji! Hörnqvist šikovně tečoval nahození Schultze, ale Lyon kotouč za svá záda nepustil.
00:24'
Sean Couturier přenechal kotouč po přechodu útočného pásma Claudu Girouxovi, s jehož slabým nahozením nemohl mít Murray žádné starosti.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Oleksiak, J. Schultz, Dumoulin, Määttä, Ruhwedel – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Brassard, Sheary – Simon, Sheahan, Kühnhackl.

Philadelphia Flyers: Lyon (Mrázek) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald, Sanheim, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula (A), Weal – Read, Laughton, Lehterä.

Rozhodčí: Mclsaac, Furlatt – Cormier, Amell.
Posledních pět vzájemných utkání

8.3.2018 Philadelphia – Pittsburgh 2:5
3.1.2018 Philadelphia – Pittsburgh 1:5
28.11.2017 Pittsburgh – Philadelphia 5:4 pp.

Jakub Voráček

Flyers jsou na tom velmi podobně jako jejich dnešní soupeř. Po stejné porci střetnutí nasbírali 88 bodů a náleží jim tak 7. pozice ve Východní konferenci.
Mohou se také pochlubit relativně dobrou formou, když v posledních pěti utkáních získali 7 bodů a vstřelili v nich 21 branek, což je velmi solidní počin.
Na ledech soupeřů se představili v sedmatřiceti případech a nevedli si vůbec špatně. Se ziskem 44 bodů okupují 4. místo v tabulce venkovních celků své konference.

Posledních pět utkání

23.3.2018 Philadelphia – New York Rangers 4:3
21.3.2018 Detroit – Philadelphia 5:4 sn.

Sean Couturier 70 (30+40)

Tučnáci odehráli v letošní sezóně prozatím pětasedmdesát zápasů, ze kterých si odnesli 90 bodů, které jim stačí na 5. místo ve Východní konferenci.
Opřít se mohou určitě o výbornou ofenzívu, jenž v dosavadním průběhu nasázela 246 gólů, díky čemuž patří k nejlepším útokům své konference.
Před vlastními fanoušky si navíc vedou výborně. Po sedmatřiceti duelech vytěžili 56 bodů a pouze o skóre sídlí na 2. příčce v tabulce domácích týmů Východní konference.

24.3.2018 Pittsburgh – New Jersey 3:4 pp.
22.3.2018 Pittsburgh – Montreal 5:3
21.3.2018 New York Islanders – Pittsburgh 4:1
16.3.2018 Montreal – Pittsburgh 3:5
15.3.2018 New York Rangers – Pittsburgh 4:3 pp.