NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Washington - 2. dubna 2018   01:40

Washington
06:25' Oshie  (Burakovsky, Carlson) • 33:46' Orlov  (Kuzněcov) • 40:23' T. Wilson  (Niskanen)
Pittsburgh
Meier, Pochmara – Daisy, Miller
PPG Paints Arena, Pittsburgh
Washington

To je z mé strany vše, dobrou noc a příště na počtenou.

Jakub Jeřábek (WSH): 0+0, +0, 2 střely, čas na ledě 14:28
Je dobojováno. Washington to dokázal a po tomto utkání už je jasné, že Capitals potřetí v řadě obsadí vedoucí příčku v Metropolitní divizi! Proti úřadujícím šampionům z Pittsburghu Caps podali velmi soustředěný výkon podpořený skvělý výkonem brankáře Philippa Grubauera a postupně si vybudovali náskok 3:0, který sice ještě snížil Hörnqvist, na víc už se ale domácí nezmohli.
59:27'
Connollyho střela z mezikruží trefila Briana Dumoulina do helmy, zdá se ale, že domácí zadák bude v pořádku.
58:59'
Nasupený Jevgenij Malkin (PIT) dostal ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a už se odebral do šatny!
58:59'
V závěru je utkání pořádně vyhecované. Po souboji u domácí střídačky vyfasoval Malkin (PIT) dvě minuty za nedovolené bránění a dvě minuty za hrubost, Oshie (WSH) pak dvě minuty za hrubost.
58:41'
Malkin nedokázal tečovat střílený pas Dmitrije Orlova od modré, pittsburští hokejisté ještě zůstávají nastěhováni v útočném pásmu.
58:03'
Navzdory následné hromadné strkanici už další hráči vyloučeni nebyli, což pochopitelně vyhovuje spíše hostům.
57:39'
Patric Hörnqvist (PIT) krátce po svém vstřelením gólu fauloval Orpika, sudí mu za to vyměřili dvouminutový trest klasifikovaný jako sekání.
57:16'
Svěřenci Mikea Sullivana se znovu usadili v útočném pásmu a brankář Murray už peláší na střídačku.
56:15'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Že by drama? Philipp Grubauer si vybral slabší chvilku a nahození od mantinelu vyrazil jen před sebe, kde číhal připravený PATRIC HÖRNQVIST a pohodlně uklidil puk do sítě. Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.
56:05'
Bryan Rust se pokusil vystavit strom Wilsonovi, ten ale zákrok na svou osobu čekal a zpevnil své tělo tak, že nakonec skončil na zemi jen Rust.
55:29'
T.J. Oshie u hrazení obral o puk Rusta, rozehrát už se ale washingtonskému útočníkovi následně nepodařilo.
54:44'
Domácí vedou na střely 33:30 a nyní jsou opět v útočném pásmu, Philipp Grubauer byl ale pro Penguins v dosavadním průběhu utkání neřešitelným rébusem.
54:01'
Capitals už se nikam neženou, Michal Kempný s rozehrávkou z vlastního pásma už drahnou chvíli vyčkává a oba týmy mezitím střídají.
53:13'
Ani toto není gól. Sidney Crosby pohodl tisíciprocentní šancí, tváří v tvář Grubauerovi domácí kapitán nevyzrál na přesouvajícího se brankáře Capitals!
51:26'
Alexandr Ovečkin poslepu posunul puk na rozjetého Matta Wilsona, po jehož následném nahození byl Murray nucen přerušit hru a před námi je další komerční přestávka.
50:05'
Svěřenci Mikea Sullivana mají už jen necelých deset minut na vstřelení minimálně tří gólů, po nahození Connollyho se navíc bude vhazovat po levici Matta Murrayho.
49:11'
Třetí lajna Capitals se podívala do útočného pásma, Smith-Pelly s Vránou ale vzápětí o puk zase přišli a Letang už zakládá protiútok domácích.
48:25'
Hostům se nepodařilo rozehrát a díky Jamiemu Oleksiakovi se Penguins ještě udrželi v útočném pásmu, k další střele už se ale domácí nedostali.
47:32'
Malkinovi dnes prostě není souzeno. Nejproduktivnější hráč Penguins se dostal k další nebezpečné střele z předbrankového prostoru, ani tentokrát si ale na Grubauera nepřišel!
45:30'
Philipp Grubauer teď měl i trochu štěstí, jedovatici Jevgenije Malkina od modré totiž washingtonský brankář vyrazil maskou!
44:45'
Burakovsky s Oshiem založili ojedinělý protiútok Caps a první jmenovaný se nakonec dostal do zakončení z ostrého úhlu, Murray si ale bez potíží poradil.
43:49'
Michal Kempný u hrazení obral o puk Malkina, načež svěřenci Barryho Trotze vyhodili kotouč do bezpečí.
42:53'
Conor Sheary se pokusil posunout puk pod sebe na Oleksiaka, ten ale přihrávku nečekal a domácí tak musejí znovu vyklidit útočné pásmo.
42:04'
Už se hraje dlouho bez přerušení a po Wilsonově trefě se hra výrazně uklidnila, což pochopitelně vyhovuje spíše hostům.
41:02'
John Carlson dostal nabito na modrou, jeho dělovka ale proletěla vcelku vysoko nad břevnem Murrayho svatyně.
40:23'
Washington právě vstřelil branku!
Na samotném začátku třetí třetiny hosté ještě navyšují svůj náskok, nenápadnou tečí Niskanenova nahození z předbrankového prostoru ztišil pittsburské publikum TOM WILSON! Asistence: Matt Niskanen.
40:01'
V prostřední dvacetiminutovce dokázali Capitals ještě navýšit svůj náskok a po parádní individuální akci Dmitrije Orlova ve 34. minutě vedou 2:0. Případné vítězství by hostům definitivně pojistilo triumf v Metropolitní divizi, tak se nechme překvapit, zdali Ovečkin a spol. svůj těsný náskok udrží. Třetí třetina začne ve 3:36, tak si to nenechte ujít!
40:00'
39:09'
Bryan Rust vyhodil puk alespoň do středního pásma a oba týmy nyní střídají, to už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
38:17'
Caps si zahrají další přesilovku, Aston-Reese (PIT) totiž u hrazení fauloval Jakuba Jeřábka.
38:01'
Nicklas Bäckström to zkusil z mezikruží, jeho ránu ale zblokoval Jamie Oleksiak a Penguins už zakládají protiútok.
37:19'
Ovečkin už je zpět na ledové ploše, Washingtonští i tuto početní nevýhodu zcela bez problémů ubránili.
36:30'
Wilsonovo nahození z pravého kruhu Matt Murray jen tak tak vyrazil, dotírající Lars Eller už se však poté v mezikruží k puku nedostal.
35:52'
Patric Hörnqvist se vytočil až před Grubauera, tváří v tvář washingtonskému brankáři ale přestřelil!
35:08'
Alexandr Ovečkin (WSH) přesekl hůl Astonu-Reesemu, celek z hlavního města Spojených států tak půjde opět do čtyř.
34:41'
Na střely na branku to je 26:19 ve prospěch Penguins, domácí už si ale mnohokrát vylámali zuby na skvěle chytajícím Grubauerovi.
33:46'
Svěřenci Barryho Trotze i toto oslabení ubránili a krátce po Wilsonově návratu na led navíc zvýšili své vedení! Postaral se o to obránce DMITRIJ ORLOV, který se z vlastního pásma prokousal až do toho útočného a z vrcholu kruhů překonal Matta Murrayho.Asistence: Jevgenij Kuzněcov.
32:50'
Máme tu vyloučení na obou stranách: Patric Hörnqvist (PIT) vyfasoval dvě minuty za sekání, Devante Smith-Pelly (WSH) pak dvě minuty za hrubost.
32:35'
Capitals se osvobodili, už o nějakých deset sekund později už se ale domácí usadili zpět v útočném pásmu.
31:57'
Po obrovském závaru před Grubauerem se k dorážce z předbrankového prostoru dostal Patric Hörnqvist, ani jemu se ale nepodařilo dostat puk do sítě!
31:38'
Z Wilsonovy akce žádné nebezpečí pro Murrayho nepramenilo a právě Tom Wilson (WSH) o pár sekund později podrazil Malkina, Pittsburgh si tak zahraje další přesilovku.
30:46'
Polovina základní hrací doby je minulostí a stále jsme dosud viděli jen jeden gól, i nadále přitom sledujeme velmi pohledný duel se šancemi na obou stranách.
29:50'
Ofsajd a v něm Carl Hagelin, následovat bude komerční přestávka.
29:12'
Caps dlouhé oslabení ubránili a po levém křídle se vydal kupředu Smith-Pelly, jenž se pokusil oslovit před branku si najíždějícího Ovečkina, kapitán Washingtonu se ale k puku vůbec nedostal.
27:56'
Teď měli hosté i štěstí, Malkinovu dělovku z pravého kruhu totiž zastavila tyč!
27:02'
Sidney Crosby to dostal naservírováno na stříbrném podnose, z předbrankového prostoru ale nedokázal dotlačit puk za Grubauerova záda!
26:37'
A další zbytečné vyloučení na straně Washingtonu. Matt Niskanen (WSH) vyhodil puk až na tribunu a Capitals tak půjdou do tří!
25:57'
Capitals hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Brett Connoly (WSH).
25:27'
Rozjetý Phil Kessel si na pravém křídle nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a s frustrovaným výrazem v obličeji poté Američan odjel na střídačku.
24:39'
Už se hraje dlouho bez přerušení, s pukem na hokejce teď v útočném pásmu míchá Devante Smith-Pelly – nemá ale komu přihrát.
23:48'
Už v plném počtu hrající Penguins nyní mohou v klidu vystřídat, hosté pomalu zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.
23:06'
Jooris vystihl křižný pas z hole Alexandra Ovečkina a opět vyhodil černou pryž až ke Grubauerovi.
22:28'
Tom Kühnhackl vyhazuje puk do bezpečí, tato přesilovka zatím Washingtonu příliš nevychází.
21:42'
Ovečkin vypálil ze své výsostné pozice na levém kruhu, ránu ruského ostrostřelce si ale Matt Murray pohlídal.
21:10'
Hosté si ovšem zahrají přesilovku, na dvě minuty za podražení půjde pykat Carl Hagelin (PIT).
21:10'
Nicklas Bäckström a po něm ještě André Burakovsky mohli zvýšit náskok Capitals, ani jeden z nich ale z bezprostřední blízkosti Murrayho nepřekonal!
21:03'
Olli Määttä svým nahozením od modré trefil jen Burakovskyho, načež svěřenci Barryho Trotze vyvezli kotouč do bezpečí.
20:15'
Capitals se ve zbytku utkání budou muset obejít bez útočníka Jaye Beagla, jenž podle všeho odstoupil kvůli zranění v horní části těla.
20:01'
Prvních dvacet minut tohoto atraktivního duelu rozhodně nezklamalo, viděli jsme totiž svižný hokej se šancemi na obou stranách. O něco spokojenější zatím mohou být hosté, kteří si do kabiny nesou náskok 1:0 díky trefě T.J. Oshieho. Druhá třetina začne ve 2:37, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:04'
Josh Jooris ještě udržel puk v útočném pásmu, následně se ale k němu dostal Matt Niskanen a oba týmy nyní střídají.
18:13'
Po akci Jakuba Jeřábka Murray pro jistotu přerušil hru, následovat bude další buly po levé ruce pittsburského gólmana.
17:09'
Kempného ránu od modré Matt Murray vykopl a domácí se poté vydali do rychlého protiútoku, Crosbyho ránu ale Grubauer vytěsnil ramenem.
16:48'
Pittsburghu byl odpískán další icing, v poslední době je hra plná nepřesností na obou stranách a vhazovat se bude znovu před Murraym.
15:33'
Vzápětí byla hra přerušena znovu, načež hlasatel v PPG Paints Areně ohlásil další komerční přestávku.
15:19'
Hra se stěhuje ze strany na stranu, nyní byla po delší době přerušena kvůli zakázanému uvolnění Penguins.
14:36'
Narážečku Kuzněcova s Ovečkinem vystihl Carl Hagelin a svěřenci Mikea Sullivana nyní mají spoustu času na rozehrávku.
13:40'
André Burakovsky ujel po pravém křídle, jeho následnou střelu ale Matt Murray eliminoval a nepustil nikoho v bílém dresu k dorážce.
13:03'
Nenápadnou střelu Alexandra Ovečkina Murray dokázal vyrazit a následně už se Määttovi podařilo vyhodit touš přes všechny čáry.
12:31'
Ovečkinův pas za branku sice Olli Määttä vystihl, už se mu ale nepovedlo vyhodit puk z pásma a tlak Caps ještě přetrvává.
11:45'
Capitals si ale zahrají svou první přesilovku, na dvě minuty za hákování půjde pykat Conor Sheary (PIT).
10:18'
Po inkasovaném gólu je Pittsburgh jasně aktivnějším týmem, Letangovu dělovku od modré si ale Philipp Grubauer pohlídal a přerušil hru.
09:51'
Na ledě teď spolu byli Michal Kempný a Jakub Jeřábek, české obranné dvojici se ale nepodařilo kloudně rozehrát.
09:05'
Chandler Stephenson se okamžitě po svém návratu na led vydal do úniku, z ostrého úhlu si ale na Murrayho nepřišel a Penguins se poté opět usadili v útočném pásmu.
08:33'
Nikým nehlídaný Jevgenij Malkin dostal ideální přihrávku do mezikruží, na Grubauera si ale nepřišel!
08:05'
Tom Wilson nepustil Kessela do útočné třetiny, načež Niskanen opět vyhodil černou pryž do bezpečí.
07:22'
Penguins se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu, hosté se již podruhé v krátkém časovém sledu osvobodili.
06:47'
Washingtonští ale půjdou po komerční přestávce do čtyř, Stephenson (WSH) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
06:25'
Capitals jsou za aktivní vstup do utkání odměněni vedoucím gólem! André Burakovsky projel středním pásmem jako nůž máslem a poté poslal puk do jízdy T.J. OSHIEMU, který z pravého kruhu nekompromisně propálil Murrayho. Asistence: André Burakovsky a John Carlson.
06:06'
Ovečkin s Kuzněcovem se vydali do rychlého protiútoku, druhý jmenovaný si ale nedokázal zpracovat skákavý puk, a Murray tak mohl zůstat v klidu.
05:10'
Po akci založené Vránou málem napálil Murrayho svou ranou od modré John Carlson, brankář Pittsburghu ale na poslední chvíli zareagoval!
04:43'
Nicklas Bäckström nenápadným pasem našel na pravém kruhu Jakuba Jeřábka, který se pak natlačil až do předbrankového prostoru, střela už mu ale nesedla podle představ.
03:44'
Justin Schultz zblokoval Wilsonem nahozený puk až na tribunu, hra se tak přesune do útočného pásma Capitals.
03:08'
Guentzel neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočné třetiny a odjel na střídačku, v úvodu je hra dosti rozháraná.
02:23'
Capitals bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Philippa Grubauera.
01:48'
Hörnqvistovi sice na poslední chvíli nebylo umožněno vystřelit, kotouč se ale ještě dostal ke Conoru Shearymu a Grubauer měl co dělat, aby přerušil hru.
01:21'
Po nenápadném nahození Jevgenije Malkina Grubauer pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
00:32'
Pens se hned v prvním střídání usadili v útočném pásmu, Crosbyho pas na Jakea Guentzela ale neprošel a na opačnou stranu se okamžitě vydal Alexandr Ovečkin, který si ale z levého kruhu na Murrayho nepřišel!
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Guentzel, Crosby, Rust – Hagelin, Malkin, Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Aston-Reese, Jooris, Kühnhackl.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Jeřábek – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Smith-Pelly – Stephenson, Beagle, Connolly.

Rozhodčí: Meier, Pochmara – Daisy, Miller.
Velmi specifický zápas čeká washingtonského kapitána Alexandra Ovečkina. Ten za pár desítek minut odehraje své tisící utkání v NHL – a všechny v dresu jednoho klubu!
WASHINGTON CAPITALS

Jak již bylo naznačeno, svěřenci Barryho Trotze vedou Metropolitní divizi s tříbodovým náskokem na Penguins. Na Washingtonské už ale není takový tlak jako loni či předloni, kdy patřili mezi největší favority na Stanley Cup, v play-off ale vždy záhy vypadli. Dnes v PPG Paints Areně se Ovečkin a spol. pokusí vrátit se na vítěznou vlnu, v minulém utkání totiž Caps klopýtli s Carolinou, které podlehli 1:4.