NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Nashville - 21. října 2017   18:30

Rangers
Rangers
14:58' Fast (K. Hayes) • 19:34' Kreider (J. T. Miller, Desharnais) • 32:46' K. Hayes (Vesey, Skjei) • 59:21' Vesey (Br. Smith)
4:2
(2:0, 1:2, 1:0)
Nashville
Nashville
21:44' Ekholm  (F. Forsberg) • 35:30' F. Forsberg  (Josi, Johansen)
Rangers
Kyle Rehman, Tom Kowal – Derek Amell, Jonny Murray
Madison Square Garden, New York
17 181 diváků
Nashville

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera!
Nejvyšší ice time

NYR: Ryan McDonagh (O) – 22:40

NSH: P.K. Subban (O) – 27:55
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 12 – 12
Je konec! Rangers porážejí Nashville 4:2 a zapisují tak do tabulky Metropolitní divize velmi cenné dva body. Vítěznou branku vstřelil ve 33. minutě Kevin Hayes! Pětadvacetiletý útočník si navíc připsal ještě asistenci na první branku svého mužstva. Gólman Henrika Lundqvist pak přispěl k výhře 23 úspěšnými zákroky.
59:52'
Utkání se již jen dohrává, diváci v Madison Square Garden na nohou.
59:26'
Nashville vyhodil na zakázané uvolnění.
59:21'
Rangers právě vstřelili branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! JIMMY VESEY trefuje opuštěnou branku soupeře z vlastního pásma. 4:2! Asistence: Brendan Smith.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:56'
Rangers dostávají puk do střední zóny.
58:33'
1 minuta a 27 vteřin před koncem se bude vhazovat po levici Henrika Lundqvista! Saros samozřejmě zůstává na střídačce.
58:33'
Oddechový čas pro hosty.
58:33'
Dobrá práce Lundqvista, který nyní schovává puk do své lapačky.
58:16'
Saros míří na střídačku, hosté v šesti!
57:55'
Predators se zatím nemohou dostat do nějakého většího tlaku.
57:35'
O touš se bojuje v rohu v obranném pásmu Rangers.
56:49'
Od pravého mantinelu nahazoval Gaudreau, avšak vůbec netrefil branku.
56:01'
Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny.
55:53'
Forsberg si nerozuměl se spoluhráčem, útočná akce Preds tak záhy skončila.
55:01'
Střely na branku: 14 – 23
54:47'
Desharnais pouze odevzdal puk soupeři.
54:04'
McDonagh nenašel před brankou žádného ze svých spoluhráčů.
53:47'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
53:16'
Následně to ještě zkoušel Hartnell, jeho pokus ale zblokoval obětavý Vesey.
53:14'
53:11'
Josiho křižná přihrávka našla na levé straně volného Johansena, Lundqvist se ale stačil přesunout!
52:40'
Josi nabil Subbanovi, ten ale minul.
52:15'
První minuta z trestu Brendana Smithe je minulostí.
51:48'
Rangers vyhazují až k soupeřově brance a mohou tak vystřídat svou čtveřici.
51:33'
Staal zblokoval přihrávku Josiho směřující mezi kruhy.
51:14'
Jdeme na to! Zibanejad a Johansen na buly po levici brankáře Lundqvista.
51:14'
Pátá početní převaha Nashvillu začne po reklamní přestávce.
51:14'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
51:05'
Závar před Lundqvistem! Järnkrok, ani poté Salomäki však gólmana Rangers nedokázali překonat.
50:39'
J.T. Miller s pukem ve vlastní třetině, obě mužstva prostřídají své formace.
50:01'
Za námi polovina třetí třetiny, Rangers stále vedou nad Nashvillem 3:2.
49:31'
Střely na branku: 14 – 18
48:56'
Nyní to na Lundqvista zkoušel Forsberg, avšak minul jeho branku.
48:15'
Brendan Smith zblokoval střelu Järnkroka.
47:13'
Zpět do akce. Desharnais a Sissons na vhazování po levé ruce Henrika Lundqvista.
47:13'
Branka za zády domácího brankáře mimo své obvyklé postavení. Po přerušení navíc proběhne v Madison Square Garden první reklamní přestávka ve třetí periodě.
46:11'
Subbanova střela od modré ještě tečována Fialou, Lundqvist ale dával pozor.
45:55'
Holden nahazuje zpět do útočné třetiny svého týmu.
45:31'
Střely na branku: 12:17
45:27'
Další zakázané uvolnění Predators, vhazovat se tak bude opět poblíž branky Sarose.
45:01'
Nashville se proviňuje icingem.
44:59'
Järnkrok zblokoval střelecký pokus DeAngela.
44:53'
43:54'
Začíná druhá minuta z trestu Gaudreaua.
43:40'
Domácím se zatím nepodařilo usadit se v útočném pásmu.
42:58'
Preds vyhráli buly i hned vyhazují.
42:53'
Rangers si zahrají přesilovku, vhazování po levé ruce Juuse Sarose.
42:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Frédérick Gaudreau – 2 min., hákování).
41:53'
Vhazování nařízeno do středového kruhu.
41:53'
Kotouč končí na střídačce Rangers, hra je tak přerušena.
41:41'
Subban s pukem ve vlastním pásmu, obě mužstva znovu střídají.
40:52'
Brendan Smith pouze odevzdal soupeří a následně odchází za svými spoluhráči střídat.
40:35'
Útočná akce Zuccarella neměla dlouhého trvání.
40:01'
Obě mužstva se vrací zpět na ledovou plochu, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

Trestné minuty: 10 – 10
Také druhá třetina je již minulostí. K vidění v ní byly celkem tři branky – dvě na straně Predators, jedna na straně domácích Rangers. Ve 22. minutě nejprve snižoval na 1:2 Matthias Ekholm. Tři minuty po polovině zápasu pak ale vrátil domácím dvoubrankové vedení svým druhým bodem v utkání Kevin Hayes. O tři minuty později ale znovu snížil na rozdíl jedné branky kapitán Roman Josi. Třetí perioda nabídne zcela jistě zajímavou podívanou!
40:00'
39:58'
Puk v bezpečí za brankou Sarose.
39:27'
Zibanejad před branku na Nashe, toho ale přihrávka minula.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:40'
Kotouče se ale ujali domácí, kteří se nyní snaží něco vymyslet v útočné třetině.
38:07'
Josi nahazuje bekhendem zpět do útočné zóny svého týmu.
37:38'
Střelecký pokus Ekholma od modré sražen mimo Lundqvistovu branku.
37:24'
Icing hokejistů Rangers, hra se tak nyní přesune do jejich obranné třetiny.
37:16'
Arvidsson v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
36:43'
Hosté vyhráli buly, touš však míří do střední třetiny.
36:40'
Fiala zkusil štěstí od modré, Lundqvist ale podržel puk v náručí.
35:30'
Nashville právě vstřelil branku!
Predators znovu snižují na rozdíl jedné branky! Střela Josiho z levé strany byla tečována jedním z bránících hráčů a zároveň také FILIPEM FORSBERGEM. Lundqvist pouze vyrazil, kotouč si ale pak následně srazil levou rukou za vlastní záda. Šestá branka v sezoně, druhý bod švédského útočníka v tomto utkání, 2:3! Asistence: Ryan Johansen, Filip Forsberg.
35:01'
Střely na branku: 12 – 14
34:57'
Lundqvist má puk ve své rukavici.
34:43'
Pokračujeme. Buly ve střední zóně před střídačkou Nashvillu.
34:43'
Svěřenci Petera Lavioletta v ofsajdu, po přerušení je na řadě další reklamní přestávka.
33:52'
McDonagh mohl zvýšit vedení Rangers! Po Nashově přihrávce ale trefuje pouze tyč Sarosovy branky.
33:45'
Další vhazování po levici Sarose.
33:25'
Konec reklamní přestávky. Desharnais a Sissons na buly v obranném pásmu Preds.
33:25'
Kotouč končí sražen v ochranné síti, na řadě je další z reklamních přestávek.
32:46'
Vedení Rangers je znovu dvoubrankové! KEVIN HAYES projel po pravé straně s pukem do útočného pásma, následně se natlačil před branku soupeře a zakončením pod horní tyč překonal Sarose. Druhý bod pro Hayese v tomto utkání, 3:1! Asistence: Jimmy Vesey, Brady Skjei.
32:17'
McDonagh zblokoval pokus Irwina, Lundqvist tak nemusel zasahovat.
32:01'
Střely na branku: 11 – 13
31:53'
31:34'
Josimu se daří vyhodit, do konce trestu Arvidssona již zbývá pouze 19 vteřin.
31:04'
Další pokus z hole Zibanejada a opět zblokován obranou soupeře.
30:54'
Polovina početní převahy je pryč.
30:21'
Watson zblokoval střelecký pokus Zibanejada do ochranné sítě.
30:01'
Polovina utkání za námi, Rangers zatím vedou nad Nashvillem 2:1.
29:53'
Čtvrtá přesilová hra pro domácí! Vhazování po levé ruce Juuse Sarose.
29:53'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., držení protihráče).
29:37'
Dobrý obranný zákrok Josiho na modré čáře ukončil útočnou akci Rangers.
29:00'
Pokračujeme vhazováním ve středovém kruhu.
29:00'
Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak přerušena. Ke slovu se následně hlásí reklamní přestávka.
28:25'
Craig Smith nahazuje do útočné třetiny svého mužstva.
28:01'
Střely na branku: 11 – 11
27:59'
27:40'
Nash hledal před brankou Shattenkirka, avšak neúspěšně.
27:00'
Polovina z trestu Ekholma je pryč.
26:37'
DeAngelova střela zblokována, Saros tak mohl zůstat v klidu.
25:59'
Rangers mají příležitost znovu odskočit soupeři na dvě branky. Jednu přesilovku už navíc dokízali dnes využít. Buly po pravici Juuse Sarose.
25:59'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mattias Ekholm – 2 min., sekání).
25:56'
Kreider se po návratu z trestné lavice dostal za obranu soupeře! Bekhendový blafák ale nedokázal dovést do úspěšného konce.
25:46'
25:14'
Kdepak, Nashvillu dnes přesilové hry nejdou.
24:47'
Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu.
23:55'
Rangers vyhráli buly a následně ihned posílají puk pryč ze své obranné třetiny.
23:46'
V pořadí čtvrtá přesilová hra Predators. Dokáží ji využít a srovnat skóre zápasu? Vhazování po pravé ruce Henrika Lundqvista.
23:46'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., držení protihráče).
23:20'
Ofsajd se nyní píská také na druhé straně. Vhazovat se tak bude znovu ve střední zóně.
22:48'
Čároví pískají Nashvillu postavení mimo hru.
22:28'
Další střelecký pokus Grabnera, Saros ale opět zasahovat nemusel.
22:01'
Grabnerův pokus na druhé straně zblokoval Jemelin.
21:44'
Preds se dostávají na dostřel! Puku se na pravé straně ujal obránce MATTIAS EKHOLM a následně prudkou ranou z prostoru mezi kruhy prostřelil Lundqvista. Rodák ze švédského Borlange se zapisuje v tomto ročníku poprvé mezi střelce, 1:2 z pohledu Preds! Asistence: Filip Forsberg.
21:19'
Nyní to na Lundqvista zkoušel od levého mantinelu Hartnell, gólman Rangers už musel zasahovat.
21:08'
Weberova střela zblokována Skjeiem.
20:39'
Zakázané uvolnění se nepíská, Lundqvist zastavuje kotouč pro Shattenkirka.
20:13'
O první střelu v prostřední periodě se postaral Zuccarello. Bekhendem si ale na Sarose nepřišel.
20:01'
Přestávka po první třetině pomalu končí. Hokejisté již znovu krouží po ledě Madison Square Garden.

Trestné minuty: 8 – 6
První třetina právě skončila. Na obou stranách bylo k vidění hned několik dobrých šancí, bezbrankové skóre zlomil však až v 15. minutě dorážející Jesper Fast. Domácí se pak ubránili přesilovce soupeře a sami pak při své vlastní skórovali 26 vteřin před koncem třetiny – využil ji po přihrávce Millera Chris Kreider.
20:00'
19:59'
V první periodě se již nic dalšího nestane.
19:34'
Domácí využívají přesilovku a odskakují tak soupeři o dvě branky! CHRIS KREIDER dostal přihrávku od Millera a následně z první zamířil přesně do levého horního růžku Saarosovy branky. První trefa v tomto ročníku pro rodáka z Boxfordu, 2:0! Asistence: J.T. Miller, Derek Desharnais.
19:01'
Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.
18:13'
Bučněvič se dostal před soupeřovou brankou k dorážce, Saros ale podržel svůj tým.
18:02'
Přesilová hra pro Rangers, buly po levici brankáře hostů.
18:02'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., vysoká hůl).
18:01'
Střely na branku: 6 – 9
17:50'
Ofsajd hostující mužstva.
17:43'
17:37'
Hayes vyhazuje, Rangers se tak ubrání i třetí přesilovce soupeře.
16:44'
Začala druhá minuta z trestu Fasta, Lundqvist zatím bez práce.
16:37'
Hartnell neodkázal z mezikruží zakončit, Nashville ale ještě zůstane u kotouče.
15:47'
Domácí úspěšnější na vhazování a ihned vyhazují.
15:43'
15:43'
Druhá početní výhoda Predators začne ale až po reklamní přestávce.
15:43'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jesper Fast – 2 min., sekání).
15:32'
Tvrdý hit Jimmyho Veseye na Yannicka Webera!
15:01'
14:58'
Domácí jdou do vedení! Hayes ještě v samostatném úniku Sarose nepřekonal, dorážející JESPER FAST ale již ano. Pro pětadvacetiletého Švéda první branka, druhý bod v sezoně, 1:0 pro Rangers! Asistence: Kevin Hayes.
14:25'
Preds vyhráli buly, před brankou poté tečoval střelu svého spoluhráče od modré Järnkrok, kotouč zazvonil o tyč Lundqvistovy svatyně!
14:20'
Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
14:13'
Sissons se po přihrávce Fialy ocitl v další velké šanci Nashvillu, Lundqvist ale znovu skvěle!
13:38'
Craig Smith se dostal s pukem až k soupeřově brance, Lundqvist se musel mít na pozoru.
13:14'
Prudká střela z hole Arvidssona nebyla přesná.
12:40'
Zibanejad vyhrál vhazování, ke střele se ihned odhodlal Zuccarello, Saros pozorný.
12:37'
Pokračujeme. Zibanejad a Johansen na buly po levé ruce Juuse Sarose.
12:37'
Na druhé straně střílel Zuccarello, gólman Nashvillu ale připraven na správném místě. Na řadě další reklamní přestávka.
12:17'
Arvidssonovo nahození od modré čáry, Lundqvist vyráží bez výraznějších problémů.
11:47'
Hayes přihrával před branku na Fasta, ten se ale ke kotouči nedostal.
11:01'
Střely na branku: 2 – 5
10:51'
10:42'
Josi osvobozuje své mužstvo, Preds již první oslabení zvládnou.
10:22'
Saaros má po střele Desharnaisez pravé strany puk pod kontrolou.
09:52'
Polovina z trestu Craiga Smithe je minulostí.
09:28'
Zibanejadova střela z první postrádala přesnost, soupeř následně vyhazuje.
08:55'
Rangers vyhráli buly, ke střele poté na modré napřáhl Shattenkirk, Saros ale zasahovat nemusel.
08:51'
Konec reklamní přestávky, Zibanejad a Järnkrok na vhazování po levé ruce Juuse Sarose.
08:51'
Po reklamní přestávce si první přesilovou hru zahrají také hokejisté Rangers.
08:51'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., podražení).
07:57'
Po střele Subbana se k dorážce ještě dostal Fiala, Lundqvist ale předvedl výborný zákrok!
07:53'
07:48'
Subban nyní ještě hledal Johansena, avšak neúspěšně.
07:19'
Hosté v plném počtu. Nyní mají k dispozici již klasickou přesilovku 5 na 4.
07:18'
Subbanova ostrá rána, avšak mimo tři tyče.
06:54'
Johansen na Josiho, jeho střela z první ale míjí Lundqvistovu branku.
06:17'
Domácí se osvobozují.
05:53'
1 minuta a 26 vteřin přesilovky 4 na 3 pro Predators! Vhazování po pravici Lundqvista.
05:53'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jesper Fast – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
05:51'
Signalizovaný trest pro Rangers!
05:45'
Skjei vyzkoušel Sarosovu pozornost, finský brankář ve službách Preds tak zapisuje první zákrok v tomto utkání.
05:19'
Po přerušení pak došlo k menší potyčce. Rozhodčí vylučovali na obou stranách, pokračovat tedy budeme ve čtyřech na obou stranách. Buly po levé ruce gólmana Rangers.
05:19'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Cody McLeod – 2 min., hrubost).
05:19'
Nepřesná rozehrávka domácích. Ke střele se na levé straně dostal Gaudreau, Lundqvist ale připraven.
05:01'
Střely na branku: 0 – 1
04:50'
Zakázané uvolnění ze strany Predators, vhazovat se tak následně bude poblíž branky Sarose.
04:32'
Staal s kotoučem za vlastní brankou.
03:46'
03:37'
McDonagh zblokoval další pokus z hole Ekholma, Lundqvist tak znovu bez práce.
03:22'
Fiala našel Ekholma, jeho střela ale minula tři tyče.
03:08'
Ekholm neudržel touš na modré čáře, hosté se tak musí vracet.
02:47'
Začíná druhá minuta z trestu Desharnaise.
02:11'
Subbanova střela od modré čáry zblokována Staalem.
01:46'
První přesilovku v tomto utkání si zahrají hokejisté Nashvillu. Buly po pravé ruce Hernika Lundqvista.
01:46'
Vyloučení v týmu New York Rangers (David Desharnais – 2 min., držení protihráče).
01:30'
Rangers s pukem v obranné třetině, obě mužstva vystřídají.
00:58'
O kotouč v rohu obranného pásma Preds nyní bojuje hned několik hráčů.
00:37'
Střelecký pokus Zuccarella zblokován Subbanem.
00:03'
Vhazování pro domácí.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní buly staví Mika Zibanejad a Ryan Johansen, začínáme!
Hymna za námi. Utkání mezi New Yorkem Rangers a Nashvillem Predators začne za několik málo okamžiků!
Zahajovací formace seřazeny na modrých čarách, následuje americká státní hymna.
Zahajovací formace

NYR: Lundqvist – McDonagh, Br. Smith – Rick Nash, Zibanejad, Zuccarello

NSH: Saros – Josi, Ekholm – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), DeAngelo, M. Staal (A), Shattenkirk, Skjei, Br. Smith, Holden (A) – Rick Nash, Zibanejad, Zuccarello – Kreider, Desharnais, J. T. Miller – Vesey, K. Hayes, Fast – Grabner, Bučněvič.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ekholm (A), Jemelin, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Hartnell, Järnkrok, Salomäki – Fiala, Sissons, C. Smith – C. McLeod, F. Gaudreau, Watson.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Tom Kowal – Derek Amell, Jonny Murray.
Obě mužstva již absolvují v Madison Square Garden předzápasové rozbruslení.
Dámy a pánové, dovolte mi, abych Vás ještě jednou přivítal při sledování utkání NHL mezi New Yorkem Rangers a Nashvillem Predators! Začínáme přibližně za nějakých 30 minut.

NE 18. 12. 2016 – Bridgestone Arena:
Nashville Predators – New York Rangers 1:2 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1 – 0:2)

PÁ 10. 02. 2017 – Madison Square Garden:
New York Rangers – Nashville Predators 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

NASHVILLE PREDATORS (4-2-1)

Obhájce Clarence S. Campbell Bowl, Nashville Predators, vstoupili do této sezony dvěma porážkami. Následně však dokázal vyhrát čtyři z pěti zápasů!
Naposledy dokázali Preds zvítězit na ledě Philadelphie Flyers 1:0. Jedinou branku zápasu obstaral ve 44. minutě Colton Sissons. Gólman Pekka Rinne zastavil všech osmadvacet střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou zápasu!
Po duelu s Rangers se Nashville vrátí z dvouzápasového tripu zpět domů.

NEW YORK RANGERS (1-5-2)

Rangers prožívají velmi špatný vstup do sezony 2017/2018! Odehráno mají již osm zápasů, vyhrát však dokázali pouze jednou.
V minulém utkání podlehli doma New Yorku Islanders 3:4 po samostatných nájezdech. Za Rangers se prosadili David Desharnais, Mats Zuccarello a Kevin Hayes. Brankář Henrik Lundqvist si připsal při porážce svého mužstva pětatřicet zákroků.
Tým z Manhattanu dnes odehraje čtvrté utkání z jeho série šesti zápasů doma.

6. Colorado Avalanche – 8 záp., 23:21, 8 B
7. Minnesota Wild – 5 záp., 18:20, 4 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Na dnešním programu zámořské NHL je celkem dvanáct zápasů, dva z nich začínají o něco dříve než obvykle. Zde budete moci sledovat souboj mezi New Yorkem Rangers a Nashvillem Predators. Úvodní vhazování bude v Madison Square Garden krátce po 18:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.