NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Pittsburgh - 21. ledna 2018   02:00

San Jose
San Jose
17:44' Meier (Pavelski, Burns) • 41:53' Hertl (Pavelski, Burns)
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
03:18' Sheary  (Simon, Crosby)
San Jose
Dell (Grosenick) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns (C) – Pavelski (A), J. Thornton, Goodrow – Donskoi, Meier (A), Couture – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.
Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Scott Cherrey, Shane Heyer
SAP Center, San Jose
17562 diváků
Pittsburgh

To je ode mě vše a u zítřejšího utkání mezi San Jose a Ducks na shledanou.
Zablokované střely 28:17
Dnešní utkání je u konce a Žraloci vítězí! Ve třetí třetině byl k vidění velmi vyrovnaný hokej a jedna jediná branka, která rozhodla dnešní utkání a vstřelil ji český útočník Tomáš Hertl! Velkou zásluhu na dnešním vítězství má Aaron Dell, který svůj tým podržel v kritických momentech!
59:50'
Vlasic vyhodil puk na zakázané uvolnění a ukrojil tak 8 vteřin a do konce zbývá 10 sekund!
59:42'
Oddechový čas pro hosty.
59:42'
Pens jsou v útočném pásmu a kombinují. Nyní bude následovat vhazování po pravici Della.
59:10'
Pavelski střílel do prázdné branky, ale Jake Guentzel si zahrál na brankáře a tuhle střelu chytil!
58:47'
Oba týmy jsou v plném počtu a pokračuje se v šesti proti pěti.
58:34'
Couture minul prázdnou branku!
58:09'
Kessel vystřelil z první z pravého kruhu a Dell se stihl přesunout!
57:46'
Pens to zkouší bez brankáře!
57:00'
Hra pokračuje ve čtyrech na obou stranách a tuhle strkanici vyhrálo San Jose, protože Hertl poslal na dvě minuty na trestnou lavici Malkina, který by byl teď nejvíce na ledě.
56:46'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., krosček).
56:37'
Malkin krosčekoval Hertla a Patric Hörnqvist šel pomoc Malkinovi a vznikla z toho mela a bude se vylučovat!
56:09'
Hagelin drží puk za brankou domácích a Pens mají tlak.
55:47'
Domácí vyhodili tak, aby to nebyl další icing a kompletní pětice odjíždí střídat.
55:39'
Zakázané uvolnění San Jose.
55:30'
Pavelski schytal tvrdý hit ve středním pásmu a to se nelíbí domácím divákům, kteří to dávají najevo hlasitým bučením.
54:52'
Hosté mají puk pod svou kontrolou, ale nemohou se dostat do útočné třetiny.
54:30'
Justin Schultz vyslal dělovku na Dellovu branku, ale puk skončil těsně nad břevnem!
54:21'
Olli Määttä vystřelil z levého kruhu a Dell opět kryje.
53:50'
Meier vybojoval puk za brankou Pens a poslal nahrávku na modrou čáru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a dopředu mohou hosté.
53:37'
Dell schoval puk do lapačky a zastavuje hru. Komerční přestávka.
53:02'
Tierney nahrával do druhé vlny na Donskoie, který si najel mezi kruhy, ale velmi dobře se vrátil Crosby, který zastavil Donskoie a nedovolil mu vystřelit.
52:10'
Karlssonova střela byla tečována mimo a Pens mají opět puk pod svou kontrolou.
51:15'
Joe Thornton celkem naivně míchal s pukem před vlastní brankou a poté mu hosté sebrali puk a celou tuhle situaci musel vyřešit skvělým zákrokem Dell!
50:42'
Domácí se dostali ke dvěma střelám, ale obě pokryl brankář hostujícího týmu.
50:14'
Simon obral o puk Vlasica a Pens jsou tak stále u kotouče.
49:42'
Dillon nedostal puk ze třetiny a Pens jsou stále v útočném pásmu.
49:22'
Matt Hunwick vystřelil od modré a minul Dellovu branku.
49:19'
Dell skryl puk do lapačky a přerušil hru.
48:47'
V posledních minutách dělají oba celky hodně chyb v rozehrávce, a tak se ani jeden z celků nedokáže udržet delší dobu na kotouči.
48:10'
Kessel poslal nahrávku na Simona, který byl na zadní tyči, ale ten byl dobře bránění a k zakončení se nedostal.
47:39'
Kevin Labanc se dostal do samostatného nájezdu, a chtěl vystřelit nad lapačku, ale trefil se přímo do lapačky DeSmitha, který udržel svůj tým na dostřel!
47:13'
Burns se dostal k další střele hned po vhazování, která nadělala problémy obraně Tučňáků.
47:10'
Komerční přestávka.
46:56'
Crosby chtěl projít přes Brauna, ale ten ho obral o kotouč a založil útočnou akci, na jejímž konci byl Couture, který prověřil pozornost DeSmitha.
46:27'
Dillon nedostal puk ze třetiny a Pens tak mohou kombinovat.
45:54'
Ward dostal krosček od Jamieho Oleksiaka, ale vylučovat se nebude.
45:30'
Pavelski poslal další krásnou nahrávku na Meiera, který tentokrát nezpracoval puk. Na druhou stranu se rozjel Kessel, který přestřelil branku Della.
44:48'
Patric Hörnqvist zavezl puk do útočné třetiny a pokouší se něco vymyslet.
44:20'
První formace hostů je v útočném pásmu, ale příliš dlouho se nezdržela a Žraloci dostali puk ze třetiny.
44:00'
Nahození Tučňáků na branku pokryl Dell, který poté přidržel puk a bude se vhazovat po jeho levici.
43:50'
Zakázané uvolnění Pens.
43:30'
Pavelski jel sám na brankáře, ale střelou mezi betony neuspěl!
41:53'
San Jose právě vstřelilo branku!
Bleskově využitá přesilová hra domácích! Pavelski vyhrál vhazování a poslal puk na Burnse, který vystřelil a Pavelski tečoval puk, který DeSmith vyrazil betonem před sebe a TOMÁŠ HERTL se velmi rychle zorientoval na brankovišti, přehodil si puk na forhend a uklidil puk do branky! Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.
41:49'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., krosček).
41:42'
Ale nic nevymysleli a dopředu se vydal Donskoi, který si vybojoval faul a domácí budou mít přesilovou hru!
41:23'
Hertlova přihrávka na Labanca byla zablokována a hosté mohou zaútočit.
40:56'
Meier nahodil puk do útočného pásma a domácí hokejisté střídají.
40:25'
Pavelski dostal puk před branku, ale do zakončení se nedostal, protože mu hostující obránce zablokoval hokejku.
40:14'
Joe Thornton se dostal do zakončení, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.
40:01'
Druhá třetina je za námi a branku jsme v ní neviděli. Oba celky hrají ve velkém tempu a vytvářejí si dost střeleckých možností, ale dnešní utkání patří brankářům, kteří předvádějí hromadu skvělých zákroků!
Střely na branku 25:24.
40:00'
39:59'
Patric Hörnqvist vystřelil od modré čáry a nic dalšího se ve druhé třetině nestane.
39:51'
Hertl zahrál vysokou hokejkou a hra je přerušena.
39:32'
Crosby byl naprosto sám v mezikruží a Dell jeho střelu mezi betony stihl pokrýt a podržel svůj tým!
39:19'
Vlasic neudržel útočné pásmo a je mu odpískán ofsajd.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Domácí bojují o kotouč za brankou Pens.
38:27'
Burns od modré čáry vystřelil mimo branku.
38:12'
Meierova střela z levého kruhu skončila v lapačce maskovaného muže Tučňáků.
37:53'
Hned po vhazování pálil pittsburghský obránce a Dell opět zasahuje.
37:45'
Crosby hledal před brankou Kessela, ale ten byl pokrytý a puk se k němu nedostal.
37:28'
Další akci Tučňáků zastavuje ofsajd.
36:47'
Boedker dostal puk ze třetiny a domácí si mohou na chvilku odpočinout. Pens hrají velmi dobře a závěr druhé třetiny ovládají.
36:26'
Pens drží puk v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostali.
35:49'
Malkin se dostával do samostatného úniku, ale jeden z domácích obránců ho velmi dobře dobruslil a Malkin musel zakončovat z velkého úhlu a na to byl Dell připraven.
35:09'
Labanc vystřelil z mezikruží a Casey DeSmith předvedl pěkný zákrok vyrážečkou!
34:52'
Sheary dostal do levé ruky a okamžitě odjíždí do kabin. Tohle nevypadá dobře, protože Sheary dostal pukem do nechráněného místa.
34:46'
Ryan vystřelil od modré čáry a DeSmith tenhle puk v pohodě kryje.
34:24'
Reaves poslal velmi tvrdým hitem k zemi DeMela, který se jen horko těžko zvedá.
33:55'
Jeden z hostujících útočníků tečoval puk těsně před Dellem, který nestihl reagovat, ale naštěstí pro domácí šel puk mimo tři tyče. O chvilku později už musel Dell zasahovat a přerušit hru. Následuje další komerční přestávka.
33:26'
Ryan založil útočnou akci, ve které pokračuje Tierney, který drží puk za brankou Pens.
32:59'
Hertl dostal nahrávku na kruh, ale než stihl vystřelit tak byl poslán k zemi, ale vylučovat se nebude.
32:30'
Dillon se vydal na útočný výlet, ale o puk za brankou přišel.
32:11'
Hagelin udržel puk v útočném pásmu a Pens kombinují.
31:47'
Hra se přelévá ze strany na stranu a zápas má vysoké tempo.
30:54'
Velká skrumáž před Dellem a puk opět nekončí v brance! Jeden z hostujících útočníků měl puk na zlatém podnosu, ale touhle možností pohrdl a netrefil odkrytou branku!
30:20'
San Jose dobře napadá a to dělá hostujícím hokejistům problémy, kteří dost kotoučů ztrácí už ve svém pásmu.
30:07'
Carl Hagelin se na druhé straně pokusil překvapit Della střelou z velké dálky, ale jeho pokus byl přizvednutý do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
29:49'
Tierney dorážel do poloprázdné branky, ale ani tenhle puk neskončil v brance!
29:35'
Labanc už se radoval z branky, ale DeSmith stihl zakročit lapačkou! Labanc tomu nemůže uvěřit a kroutí hlavou.
29:04'
Meier projel do útočného pásma, ale špatně nahrál a tak se puku ujal Letang, který dojel do útočné třetiny a prověřil Della.
28:44'
28:38'
Conor Sheary střílel z první z pravého kruhu a Dell se stihl včas přesunout a drží tak nerozhodné skóre!
28:12'
Hertl neobešel stahovačkou obránce Pens, ale ušetřil pár sekund v útočném pásmu.
27:54'
Žraloci se osvobozují.
27:32'
Dell vychytal Crosbyho, který najížděl z levé strany.
27:10'
Domácí drží Pens pod tlakem i když jsou ve čtyrech, ale hostů už získali puk a jdou dopředu.
26:55'
26:44'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan DeMelo – 2 min., hákování).
26:21'
Hosté vyhazují a do hry jde druhá přesilová formace Žraloků.
25:57'
Couture trefil z mezikruží tyčku!
25:21'
Carl Hagelin vystavil sám sebe do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácím se poté nepovedla rozehrávka a provinili se zakázaným uvolněním.
25:05'
Hosté vyhazují a Žraloci musí až za Dellovu branku.
24:55'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., sekání).
24:36'
Velký závar před Dellem dokázala vyřešit obrana Žraloků, která teď měla velké štěstí!
24:12'
23:50'
Braun vyhodil puk až na k brankáři Pens, který puk podržel, protože u něj byl jako první Tierney.
23:30'
Puk je až u DeSmitha a Pens přesilová hra pomalu končí.
23:18'
Domácí vyhazují.
22:40'
Bránící čtveřice vykrývá nebezpečné prostory a Pens se zatím k ničemu nedostali.
22:15'
Crosby vyhrál vhazování a Pens kombinují.
22:12'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podražení).
21:55'
Riley Sheahan vystřelil na Della a ten puk ukryl na hrudníku.
21:38'
Hra se přelévá ze strany na stranu a žádný z týmů nemá nějakou větší převahu.
20:50'
Burns nepřesně rozehrál a už to vypadalo, že se bude pískat icing, ale Burns trefil svou nepovedenou rozehrávkou branku, takže se icing nepískal.
20:35'
Meier se prosmýkl mezi dvěma obránci a jel sám z pravé strany na brankáře Pens, který předvedl velmi dobrý zákrok!
20:16'
Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují.
20:01'
První třetina dnešního utkání je za námi a viděli jsme po jedné brance na každé straně. Tučňáci měli lepší úvod zápasu a šli zaslouženě do vedení po brance Shearyho, kterému na gól nahrál český útočník Dominik Simon! Domácí od poloviny první třetiny přebrali otěže utkání a tlačili Pens a tenhle tlak dokázal zužitkovat tři minuty před koncem třetiny Timo Meier, který prostřelil z levého kruhu DeSmitha.
Střely na branku 14:8
20:00'
19:33'
Hra musela být přerušena, protože Dellova maska po střele Crosbyho nevydržela a Dell si musel upravit pásky.
19:17'
Hosté jeli tři na dva a Simon nahrál na střelu z první Crosbymu, kterého fantasticky maskou vychytal Dell!
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:51'
Zakázané uvolnění domácích zastavuje hru.
18:38'
Pens se snaží rychle odpovědět a uzamkli domácí ve svém pásmu.
17:44'
Tlak Žraloků je zužitkován a domácí vyrovnávají! Pavelski poslal krosovou nahrávku přes celou třetinu a TIMO MEIER vystřelil z vrcholku levého kruhu přesně mezi lapačku a beton DeSmitha! Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.
17:28'
Sharks mají velký tlak a Pens mají velké problémy!
17:04'
Tierney kouzlí s pukem v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostal.
16:35'
Oba týmy vystřídali a Sharks zakládají další útok.
16:16'
DeMelo vyklepal betony DeSmitha.
15:51'
Domácí aktivně napadají a vybojovali kotouč v útočném pásmu!
15:16'
Burns trefil prvního bránící hráče a dopředu jdou hosté.
14:42'
Meier se pokusil projít přes dva hráče krásnou stahovačkou a skoro se mu to povedlo!
14:25'
Pavelski nepřesně rozehrál a hosté získali kotouč.
14:03'
Kesselova rána skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
13:45'
Hosté jsou okamžitě nastěhovaní v útočné třetině a motají hlavy domácím hokejistům.
13:17'
Meiera vychytal DeSmith a Pens jsou v plném počtu!
12:58'
Až nyní jsou Žraloci v útočné třetině.
12:43'
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.
12:32'
Další vyhození Tučňáků.
12:15'
Až nyní hosté vyhazují a mohou vystřídat.
12:00'
Joe Thornton dorážel puk, ale minul branku!
11:47'
Couture vystřelil z levé strany a brankář Pens chytil puk do lapačky.
11:30'
Burns nahrával před branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
11:23'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (2 min. – příliš mnoho hráčů).
10:59'
Sharks nahodila do útočné třetiny a oba celky střídají.
10:30'
Pens hrají velmi jednoduše a vyhazují puky co nejrychleji do středního pásma.
10:06'
Burnsovu střelu kryje hostující brankář.
09:47'
Carl Hagelin nahodil do útočné třetiny, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedojel pro puk a dopředu jdou domácí.
09:26'
Puk se dotkl hráče na domácí střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:01'
Domácí se příliš dlouho neudrželi v útočné třetině a Pens jednoduše vyhazují puk do středního pásma.
08:38'
Thornton složil Simona a vybojoval tak puk pro domácí hokejisty.
08:16'
Mikkel Bødker to zkusil z velkého úhlu a nadělal problémy DeSmithovi.
07:46'
Meier chtěl udělat kličku na modré, ale to mu nevyšlo. Puk v útočné třetině udržel Burns, ale po jeho nahození mají puk hosté.
07:29'
Justin Schultz to zkusil podobně jako Määttä, ale i jeho střela skončila vedle a následně puk chytil Dell.
07:20'
Olli Määttä vystřelil od modré nad domácí branku.
07:02'
Pens jsou zpět v útočné třetině a kombinují.
06:32'
Hertl s Couturem jeli dva na jednoho, ale k zakončení se nedostali a následná střela Burnse skončila vedle.
06:13'
Další pokus Letanga skončil mimo tři tyče.
06:03'
Malkin vystřelil bekhendem a Dell tenhle puk ukryl v náručí.
05:50'
Domácí vyhazují a mohou si na chvilku odpočinout.
05:33'
Kris Letang vystřelil od modré čáry dva pokusy a obě střely Dell pokryl!
05:19'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., krosček).
04:56'
Pens jsou stále v útočné třetině a úvod dnešního utkání hrají ve velkém tempu.
04:23'
Hosté jsou povzbuzeni úvodní brankou zápas a točí Žraloky v obranném pásmu.
03:18'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Dominik Simon nahrál zpoza branky na CONORA SHEARYHO, který procedil puk do branky mezi betony Della! Asistence: Dominik Simon a Sidney Crosby.
02:33'
Pavelski napadá hluboko v útočném pásmu, ale puk nevybojoval a Pens jsou v útočné třetině.
02:00'
Sharks se příliš dlouho neohřáli v útočném pásmu a dopředu jdou Tučňáci.
01:23'
Na druhé straně se do velké šance dostal Donskoi a Casey DeSmith předvedl stejně jako Dell první zákrok v utkání.
00:35'
Patric Hörnqvist dostal nahrávku od Malkina a z mezikruží vypálil hodně nebezpečně, ale Dell kryje!
00:17'
Pens jsou v útočném pásmu a bojují o kotouč v rohu kluziště.
00:01'

San Jose Sharks: Dell (Grosenick) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Goodrow – Donskoi, Meier, Couture (A) – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Dumoulin, Hunwick, Letang (A) – Simon, Sheahan, Kühnhackl – Dea, Sheary, Guentzel – Hörnqvist, Hagelin, Malkin (A) – Reaves, Kessel, Crosby (C).

Rozhodčí: Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Scott Cherrey, Shane Heyer.
Vzájemné zápasy
San Jose Sharks 0:5 Pittsburgh Penguins
Pittsburgh Penguins 3:2 San Jose Sharks
San Jose Sharks 1:3 Pittsburgh Penguins
Pittsburgh Penguins 2:4 San Jose Sharks
Pittsburgh Penguins 25-20-3
Hosté se nachází na osmém místě východní konference a bojují o play-off! Obhájci Stanley cupu mají po 48 utkáních 53 bodů a v posledních zápasech se jim začalo dařit. Pens z posledních pěti utkání vyhráli hned 4 a díky těmto výhrám se posunuli do vod, které by jim zajišťují boj o pohár. Dnes je, ale nečeká nic lehkého.

San Jose Sharks 24-14-6
Domácí jsou na šestém místě západní konference se ziskem 54 bodů po 44 utkáních. Sharks v minulém zápase přišli o sérii tří výher v řadě a dnes tak mohou načít novou sérii. V cestě jim bude stát dobře známý soupeř z Pittsburghu. Žraloci drží na domácí půdě sérii čtyř výher v řadě. Podaří se jim tuto sérii prodloužit?

Colorado Avalanche 5:3 San Jose Sharks
MacKinnon 2x, Söderberg, Rantanen, Nieto – Meier, Vlasic, Thornton
Jones – 17/22 – 77,3%

Brent Burns 7+28
Joe Thornton 12+21
Logan Couture 17+15
Hezkou nedělní noc všem nespalcům a nebo fanouškům ledního hokeje! V tomto textovém přenosu se společně vydáme do San Jose, kde se utkají místní Žraloci s hostujícím celkem Pittsburgh Penguins!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.