NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Toronto - 31. října 2017   03:30

San Jose
San Jose
27:58' Pavelski (Heed, J. Thornton) • 44:11' Heed (Burns, Couture) • 57:47' J. Ward (Tierney, M. Karlsson)
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)
Toronto
Toronto
12:14' Matthews  (N. Zajcev, W. Nylander) • 58:50' Kadri  (Borgman, Rielly)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 17:19)
Roman Polák (TOR) (0 + 0, 0 střel na branku, čas na ledě 18:02)
Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 39

Toronto Maple Leafs: 18
Máme za sebou zajímavé a hlavně napínavé utkání mezi San Jose a Torontem. Celý duel se nesl ve znamení návratu dlouholetého Žraloka Patricka Marleaua na led, kde 19 roků působil. Také že si vysloužil od fanoušků Sharks obrovské ovace. Samotný zápas ale pro zkušeného útočníka dobře nedopadl. Lépe jej totiž zvládli Sharks. Nutno říci, že zaslouženě. Po většinu utkání měli domácí více ze hry a tvořili si více šancí, za vše hovoří počet střel na branku. Kalifornské partě také pomohlo, že za celý zápas neměla ani jednoho vyloučeného hráče, naopak sama jednu přesilovku využila. I když se Maple Leafs v závěru třetí třetiny mocně dotahovali, nakonec nemají ani bod. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.
59:33'
Hosté si vybírají oddechový čas a Frederika Andersena zatím posílají do branky. Dá se ale čekat, že brzy odjede zpátky na střídačku.
58:50'
Toronto právě vstřelilo branku!
Jenže pozor, ještě stále není konec. Hosté dramatizují závěr základní hrací doby. Když už se zdálo, že San Jose nebude mít žádné potíže náskok o dva zásahy ubránit, napřáhl od modré čáry obránce Andreas Borgman. Ten se sice prvního gólu v NHL nedočkal, puk totiž tečoval NAZEM KADRI. Ale tohle zakončení bylo pro Leafs důležité. Poslední minuta třetí třetiny tedy ještě může být hodně zajímavá, i když to tak původně nevypadalo. Tak se nechme překvapit. Asistence: Andreas Borgman, Morgan Rielly.
57:47'
San Jose právě vstřelilo branku!
Nejspíš máme rozhodnuto o vítězi tohoto zápasu. Toronto Maple Leafs totiž odvolali brankáře a zkusili hru se šesti hráči na ledové ploše. Jenže sotva dojel Frederik Andersen na střídačku, získali domácí hokejisté puk na své hole. Čehož využil útočník JOEL WARD, který trefuje odkryté zařízení a dává tak svůj první gól sezóny. Uvidíme, zda to ještě hosté zkusí bez brankáře jednou. Asistence: Chris Tierney, Melker Karlsson.
57:22'
San Jose se podle očekávání v závěru utkání stahuje čím dál více před svou branku. To ale hostům nebrání v šancích. Jones musel tasit zákrok pravým betonem.
56:48'
Už se domácí osvobodili aspoň vyhozením do středního pásma. Tam Nikita Zajcev dlouho hledal cestu, jak dostat Toronto zpátky až před Martina Jonese.
56:30'
Vlasic vyhodil puk z obranného pásma, jenže nikdo jej netečoval. Takže další domácí zakázané uvolnění a Sharks budou nadále muset bojovat před svým gólmanem.
56:00'
Jestli jsme nejdříve sledovali drtivý tlak San Jose, teď je to přesně v opačném gardu. Žraloci přestali hrát a Martin Jones se nyní rozhodně nenudí. Ale zatím neinkasuje.
55:30'
Marleau vybídl ke střele van Riemsdyka, ale ten se neprosadil, protože z první pálil úplně vedle. Pak Sharks dostávají puk aspoň do středního pásma.
54:48'
A ještě jedna šance pro Gardinera. Toronto se na konec základní hrací doby přeci jen dokázalo zvednout a ještě usiluje o vyrovnání. Zatím ale není střelecky přesné.
54:12'
Mohlo být klidně vyrovnáno po kuriózní situaci. Matthewsovi se totiž málem povedlo ze vzduchu u pravé tyče sklepnout puk za Jonese. Ale brankář Sharks to ještě stihl.
53:51'
Také Martin Jones si na konci třetí třetiny zachytá. Reilly dostal puk na modrou čáru a z tohoto místa také zakončoval. Gólman Žraloků zasáhl v rozkleku a přerušil hru.
53:44'
Další icing San Jose, tentokrát už jednoznačný.
53:32'
Hodně sporné, ale přeci jen rozhodčí nakonec píská zakázané uvolnění. Domácí střídačce ani fanouškům se to nelíbí, ale rozhodčí vypadají rozhodnutě.
53:25'
Torontu se pomalu začíná krátit čas do konce základní hrací doby a nadále platí, že Leafs nemají moc šancí. Prakticky Martin Jones nemusí zasahovat.
52:40'
Vlasicova rána bez přípravy od modré čáry nevypadala nebezpečně. Ale ve výsledku tak zajímavě padala, že na ni málem Frederik Andersen nestihl zareagovat.
52:19'
Hyman to zkusil sám do útočné třetiny, ale proti třem hráčům v tyrkysovém dresu neměl moc velkou šanci. Potom už zase útočí San Jose.
51:53'
Hosté vyhodili přes všechny čáry, avšak podařilo se jim trefit přesně branku Jonese, takže nebude pískáno zakázané uvolnění.
51:18'
Marner přisunul puk na hokejku spoluhráče a nakonec z toho byla nebezpečná šance. Martin Jones totiž skoro nic neviděl, kdyby puk někdo tečoval, tak toho moc nezmůže.
50:50'
Snad poprvé ve třetí třetině se Maple Leafs dostali na delší dobu do útočného pásma. Znovu z toho ale nic nebude, Matthews trefil střelou pouze ochrannou síť.
50:26'
San Jose teď samozřejmě nikam nespěchá, zároveň se ale snaží držet na puku, aby soupeře nepustilo do žádné větší možnosti.
50:09'
Ve chvíli, kdy se vyloučení Connor Brown vrátil do hry, si ještě jednu pecku z úhlu připsal Pavelski. Leafs zvládli toto oslabení, ale jen tak tak. Následuje komerční přestávka.
49:51'
Mikkel Bodker poslal puk kousek nad ledem a Andersen musel do rozkleku, aby puk zastavil. Následuje další buly u zařízení kanadského týmu.
49:37'
Až nyní se hosté osvobozují vyhozením za branku Martina Jonese. To je pro Toronto šance vystřídat.
49:20'
Tohle je zatím nejlepší domácí přesilovka, co se počtů šancí týče. Zakončovali i Burns a Couture, ani jeden ale kotouč do sítě nedostal. Andersen má co dělat, aby zabránil dalšímu inkasování.
48:46'
Znovu Pavelskiho šance, akorát nyní na levé straně. Na hokejku mu krásně nabíjel Brent Burns, jenže kapitán San Jose nemá teď střelecké štěstí.
48:20'
Joe Pavelski z pravého kruhu pálil z první, ale trefil jen dobře připraveného Romana Poláka. Ještě stále ale Sharks zůstávají v útočném pásmu.
48:05'
Zatímco San Jose dnes ještě nemuselo na trestnou lavici, Toronto inkasuje čtvrtý trest. Konkrétně Brown musí odjet odsedět dvě minuty za nedovolené bránění. A tak je tu další šance pro Žraloky.
47:33'
Až nyní Maple Leafs dostali kotouč aspoň do střední části hrací plochy. Víc ale domácí hokejisté zatím soupeři nepovolí.
47:14'
A další obrovská šance Tomáše Hertla. Teď pro změnu zůstal sám před klecí soupeře, ale ránou z první trefil pouze nastavenou Andersenovu lapačku. Toronto se vůbec nemůže dostat z pásma a je nadále pod tlakem.
46:48'
Hra pokračuje. Domácí vyhráli buly a opět trápí soupeře v jeho pásmu. Od Donskoie převzal puk Tierney, který prověřil pozornost Andersena. Tentokrát brankář Toronta zasahuje přesně.
46:35'
Je tu první komerční pauza ve třetí třetině, za chvíli ale budeme pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
46:24'
Kolem Andersena to nyní létá jako na střelnici. Sotva se Žraloci dostanou na kotouč, hned tlačí puk na branku.
46:04'
Hosté pod tlakem vyhazují na zakázané uvolnění.
45:48'
Domácí jsou nyní jasně lepším týmem na ledě. Pavelski nevyužil velkou šanci, ale přišly i dorážky. Maple Leafs se ještě ve třetí třetině vůbec nedostali ke střele.
45:21'
Ryan Carpenter zůstal hosty zapomenutý před brankovištěm, málem z toho byly další velké starosti pro Andersena.
45:06'
Hned navíc ve veliké šanci také Tomáš Hertl. Ten se najednou zjevil sám před klecí Toronta, ale poslední klička do forhendu už mu nevyšla podle představ.
44:11'
Obrat ve skóre je nakonec přeci jenom na světě. Přestože tahle přesilovka San Jose Sharks nevypadala původně moc dobře, domácí hráči nehodili flintu do žita a se svým tlakem vytrvali. Ukázalo se, že v jednoduchosti je krása. Obránce TIM HEED si za pravým kruhem srovnal puk na hokejce, zamířil, vypálil a tvrdou pumelicí prostřelil Frederika Andersena v horní polovině zařízení. Ukázková rána, tady neměl gólman Toronta moc velkou šanci zakročit. Pro Heeda se jedná o druhý kanadský bod utkání. Asistence: Brent Burns, Logan Couture.
43:58'
Couture a Pavelski bojovali o puk za brankou soupeře, ale nakonec se k něm dostali hosté. Přesto nevyhodili.
43:26'
Burnsovu jedovku z dálky má Andersen v lapačce. Dnes se dánský brankář už poněkolikáté na zadáka San Jose vytáhl.
43:10'
Hosté se hned na úvod svého oslabení osvobozují vyhozením přes všechny čáry, Žraloci musí začít akci zpoza vlastní klece.
42:57'
Frederik Andersen už má puk pod kontrolou a rozhodčí už se chystá vylučovat. Hostující Moore musí odejít na trestnou lavici kvůli krosčeku protihráče. Takže je tu třetí přesilová hra pro San Jose Sharks.
42:47'
Bude se znovu vylučovat na straně Toronta, ponechaná výhoda pro Sharks.
42:22'
Joel Ward získal pro domácí komplikovaně útočné pásmo, pak ale sám dobře zakončil. A moc nechybělo, aby se prosadil.
41:55'
Roman Polák vytečoval puk někam mezi diváky, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
41:43'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, ale Donskoi byl u kotouče jako první, takže se nepíská zakázané uvolnění.
41:13'
Ozývají se také fanoušci, kteří žádají další branku. Je pravda, že na velký počet šancí dnes sledujeme na góly hodně chudý duel. Tedy zatím.
40:40'
Na druhé straně Patrick Marleau a jeho kličky u pravého kruhu. Hledal další spoluhráče před brankou, jenže nikdo volný v bílém dresu se mu nenabídl.
40:10'
San Jose vyhrálo vhazování a Pavelski s Thorntonem hned vyrazili zkusit štěstí dopředu. Střela druhého jmenovaného ale nedopadla vůbec dobře.
40:01'
Za pár okamžiků započne třetí třetina zápasu. Dočkáme se vítěze ještě v základní hrací době?
Střely na branku po dvou třetinách

San Jose Sharks: 25

Toronto Maple Leafs: 11
Stejně jako v první třetině, i v té druhé jsme viděli jednu branku. Tentokrát ale na druhé straně. Domácí kapitán Joe Pavelski před brankovištěm tečoval střelu Tima Heeda, Frederik Andersen už nestihl zabránit inkasování. Aktuálně tak platí skóre 1:1 a o vítězi rozhodne buď třetí třetina, případě až prodloužení či samostatné nájezdy.
40:00'
39:30'
Toronto Maple Leafs jsou kompletní, i další oslabení tedy zvládli bez inkasování.
39:14'
Běží poslední minuta druhé třetiny. Tomáš Hertl v závěru přesilovky ještě zkusil vystřelit, pak má ale na druhé straně práci také Martin Jones. Leafs se při oslabení dostali i do útočného pásma.
38:48'
Maple Leafs si mohou oddechnout, poprvé v oslabení vyhazují až k Jonesovi, a tak mají prostor vystřídat formace.
38:13'
Zatím San Jose pouze kombinuje v útočném pásmu, ale se zakončením hodně čeká. Když konečně přišlo nahození Burnse, Couture jej nedokázal přesně tečovat.
37:50'
Toronto ovšem začalo také tohle oslabení velmi dobře. Hned vyhodilo puk do středního pásma a hlídalo si místečka, které potřebovalo.
37:29'
Je tu první trest ve druhé třetině. Také tentokrát bude vyloučen hráč Toronta. Na dvě minuty za sekání si musel odjet sednout Nikita Zajcev. Ten bude doufat, že jeho tým nedostane gól.
37:20'
Další zakázané uvolnění hostujícího celku. Před koncem druhé třetiny se tým z Východní konference dostává pod tlak a San Jose z toho zkouší vytěžit maximum.
36:55'
Velká šance pro Burnse. Dnes má tento bek Sharks smůlu v zakončení, teď to snad byla dokonce tyčka, kterou napálil. Andersen by už nestihl zakročit.
36:40'
Toronto Maple Leads měli u svého zařízení komplikace, a tak raději vyhodili na zakázané uvolnění.
36:18'
Někdo v bílém dresu tečoval nebezpečně puk těsně před Jonesem. Ale nakonec touš trefil pouze zadní mantinel.
35:48'
Martin Jones vyjel za svou klec, aby tam pomohl s rozehrávkou bekům. Nakonec na sebe vzal zodpovědnost český útočník Tomáš Hertl, jenž celou akci započal.
35:16'
Joel Ward nahodil puk po mantinelu. Nakonec se k němu dostal Meier, ani on však neměl z levé strany útočného pásma moc prostoru na dobrou střelu.
34:56'
Rozhodčímu se nelíbilo postavení hráčů na vhazování, a tak se bude muset celý proces buly opakovat znovu.
34:56'
Po nahození z dálky má Frederik Andersen puk v rukavici. Další buly nastane až po komerční přestávce.
34:30'
Také Matthews zkoušel někoho hledat před brankovištěm, jenže i jeho přihrávka mířila vedle. Sledujeme poslední dobou hodně nepřesností na obou stranách.
34:03'
Na druhé straně hrací plochy aktivní Marner, nikdo v bílém trikotu mu ale v kombinaci nepomohl.
33:28'
Donskoi se dobře dostal po levém mantinelu do útočného pásma, pak přihrávkou na modrou čáru vybídl Burnse. Ale bek San Jose trefil jen prvního bránícího hráče Leafs.
33:00'
San Jose vyhazuje puk přes všechny čáry pouze za cenu zakázaného uvolnění.
32:48'
Jones měl co dělat, protože jeho branku ohrozil nejdříve Marner, potom i Patrick Marleau. Ani jeden z hráčů Maple Leafs ale nedokázal zakončit vůbec přesně.
31:55'
Poslední dobou puk hodně často pobývá ve středním pásmu. Odtud se jej snaží hosté dostat rychle pryč, ale zatím bez úspěchu.
31:20'
Toronto vyhrálo buly v útočném pásmu, Hyman hned hledal prostor pro zakončení. Tentokrát jej ovšem nenašel, obrana Sharks si při své práci vedla moc dobře.
31:14'
Střela Komarova je sražena do ochranné sítě, pokračovat se bude po konci komerční přestávky.
30:52'
Sledujeme další dlouho pasáž bez přerušení, přičemž mnohem aktivnější jsou nyní domácí hráči.
30:24'
San Jose pokračuje aktivním hokejem v útočném pásmu. Ryan Carpenter z otočky nahazoval puk do brankoviště, jenže ve výsledku orazítkoval pouze zadní mantinel.
29:48'
Gardiner chybně rozehrál ze středního pásma, což jeho spoluhráče málem stálo starosti. Nakonec vše ještě pro hosty dopadlo dobře.
29:19'
Hra je stále vyrovnaná, Toronto zkouší odpovědět nějakou lepší akcí. Ale zatím nemá tolik možností jako během úvodní periody.
27:58'
Několik velkých šancí se Sharks nepodařilo od první třetiny proměnit, ale teď se prosazují z velmi překvapivé situace. Respektive překvapivé především pro brankáře Frederika Andersena. Obránce Tim Heed totiž po vyhraném buly svého celku okamžitě tvrdě pálil od modré čáry. Jeho pokus pak těsně před zraky dánského gólmana tečoval kapitán Žraloků JOE PAVELSKI, jenž srovnává skóre na 1:1. Přitom se jednalo o hodně lehkou teč, na vstřelení branky to ale stačilo. Rázem tu máme napínavější průběh duelu. Asistence: Tim Heed, Joe Thornton.
27:50'
Sotva se začalo hrát, hned Toronto vyhazuje na zakázané uvolnění. Opět tedy proběhne buly před zraky brankáře hostujícího výběru.
27:40'
Máme tu první komerční přestávku prostředního dějství, za pár okamžiků budeme pokračovat.
27:24'
Tomáš Hertl ještě před vystřídáním nahodil puk dopředu, ale nikdo nevystihl jeho nápad. Zakázané uvolnění z toho ale nakonec nebylo.
27:00'
Za chvíli budeme v polovině základní hrací doby. Další šance pro Burnse, ale ani teď se z brankoviště nedokázal prosadit, ačkoli Andersen už ležel na břichu.
26:21'
Meier nahodil puk před branku a Joel Ward jej ještě zkusil tečovat. Ale bez úspěchu, kotouč totiž úplně minul prostor brankoviště.
25:41'
Už nějakou chvíli čekáme na větší šanci. Oproti první třetině se obrany více stabilizovaly, tím pádem brankáři na obou stranách nemají tolik práce jako doposud.
25:15'
Dillon stihl jako první puk v obranné třetině Sharks, hned jej posílal dopředu na útočníky. Ti ale mají nyní daleko větší problémy s přechodem modré čáry.
24:54'
Po delší době přerušená hra, Marner se totiž na modré čáře dostal do postavení mimo hru a čároví rozhodčí to moc dobře viděli.
24:32'
Zakázané uvolnění pro Maple Leafs se nepíská, a tak musel Martin Jones vyjet za svou klec pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.
24:07'
První větší šance Patricka Marleaua v zápase. Bývalý forvard San Jose zahrozil z levého kruhu, ale o kus přestřelil horní tyčku.
23:34'
Brent Burns vyslal po nahrávce od Hertla svou obávanou jedovku z modré čáry. Ale ta nedošla až k brance, protože ji hráči Toronta dokázala zavčas zblokovat.
22:59'
Také Melker Karlsson v šanci, ale i on trefuj jen připraveného brankáře kanadského celku.
22:30'
Dobrá Carpenterova střela z pravého kruhu, když dostával nabit od spoluhráče. Ale znovu úspěšný Andersen, nyní stačil zakročit levým ramenem.
22:08'
Puk končí na domácí střídačce, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.
21:56'
Bozak ještě stihl jen tak tak puk v útočném pásmu, ale už nikoho nedokázal přihrávkou najít. Zbytek jeho formace času aspoň využil k dostřídání.
21:33'
Chris Tierney v samostatném úniku na branku, obrana Toronta na něj zapomněla. Jenže forvard Žraloků si na Frederika Andersena nepřišel. Možná byl ještě faulovaný, ale rozhodčí se vylučovat nechystají.
21:00'
William Nylander se dostal k odraženému puk před brankoviště a Martin Jones měl co dělat, aby stihl zabránit inkasování.
20:48'
Domácí uspěchali rozehrávku z obranné třetiny, a tak je jim správně odpískáno zakázané uvolnění.
20:28'
Marleau usilovně bránil Brenta Burnse, přesto zadák San Jose stihl z dálky zakončit. Trefil ale pouze mantinel za klecí Toronta.
20:13'
Jako první se na puk ve druhé třetině dostali Maple Leafs. Matthews ovšem nedostali puk na modré čáře tak, aby si vypracoval šanci.
20:01'
Blíží se začátek druhé třetiny. Dočká se San Jose vyrovnání, nebo Toronto odskočí do trháku více branek?
Střely na branku po první třetině

San Jose Sharks: 12

Toronto Maple Leafs: 8
Máme za sebou první třetinu utkání. Zatím sledujeme hodně ofenzivní hokej plný šancí na obou stranách. Přestože si více příležitostí vypracovali San Jose Sharks, domácím se nedaří v koncovce. To Maple Leafs už jednou skórovali, když udeřil Auston Matthews. Ale vše je stále otevřené, zbývá ještě čtyřicet minut hry.
20:00'
19:38'
Ještě Pavelskim se otevřela šance, potom na druhé straně musel přečíslení dva na jednoho vzdorovat Martin Jones. Oba brankáři ale zabránili pohromě.
19:09'
Ohlášena poslední minuta první třetiny. Pořádnou šanci měl Kevin Labanc, ale také on trefil pouze tyčku. Domácí hráči mají zatím velkou smůlu v zakončení.
18:36'
Toronto Maple Leafs jsou zpátky v plném počtu, první oslabení zápasu zvládli bez větších potíží.
18:03'
Donskoi se v závěru početní výhody natahoval na brankovišti pod dorážce, jenže nakonec zakopl a nic z toho nebylo. Následně se hosté opět osvobozují.
17:31'
První rána obránce Burnse sice letěla k brance, ale nikdo nedokázal změnit její směr, takže Frederika Andersena vůbec neohrozila.
16:56'
Zatím se ale Maple Leafs brání dobře, hned nadvakrát se Torontu podařilo puk vyhodit aspoň do středního pásma.
16:24'
Uvidíme první vyloučení zápasu. Přesilovou hru si zahrají San Jose Sharks, protože Joonase Donskoie podrazil hostující obránce Martin. Dobrá možnost pro hosty na srovnání.
16:14'
Veliká příležitost Joela Warda na brankovišti. Chyběly jen centimetry, aby forvard Sharks přehodil beton Andersena, avšak nedokázal to.
15:48'
Carpenter vzal zodpovědnost na sebe a vykličkoval se po pravém mantinelu až ke střele. Ale těsně neuspěl.
15:19'
Tvrdá rána z pravého kruhu, nejspíš z hokejky Bozaka. Ale Martin Jones na ni dobře viděl, takže neměl problém zakročit a přerušit hru.
14:48'
San Jose ví, že teď musí být u své klece důsledné, aby neudělalo další chybu. Proto si také Tomáš Hertl na obranné modré čáře dobře hlídal kotouč.
14:16'
Toronto vyhrálo vhazování v útočném pásmu a okamžitě zkusil na teč nahazovat obránce Hainsey. Nikdo ze spoluhráčů mu ovšem nepomohl.
14:06'
Ještě jedna komerční pauza v této třetině.
13:56'
Hned další práce pro Jonese, tentokrát musel ochránce domácí klece vytasit svůj levý beton.
12:14'
Tak dlouho si San Jose vytvářelo šance před brankou Frederika Andersena, až Žraloky jejich nevyužití mrzí. K odraženému kotouči u klece Martina Jonese se totiž jako první dostal mladý útočník hostů AUSTON MATTHEWS. Ten vůbec na nic nečekal, nabral puk na hokejku a bez větších rozpaků jej poslal do branky San Jose Sharks. Šlo o zatím největší příležitost Toronta v zápase, hned končí gólem. Tak uvidíme, jak na to Kaliforňané zareagují. Asistence: Nikita Zajcev, William Nylander.
11:30'
Hainseyho nahození od modré čáry nedoletělo až k brance, protože ho domácí hráč vytečovali do rohu. Maple Leafs se po dlouhé době usazují v útočném pásmu, ale zatím bez výsledku.
11:06'
Puk končí po střele Brenta Burnse v ochranné síti, rozhodčí tak nařizují nové buly.
10:48'
Brankář Toronta si zahrál s kotoučem poté, co k němu doletěl z hole domácího obránce. San Jose se ale zase rychle zpátky vrátilo do pásma.
10:34'
Hra přerušena ve středním pásmu, po krátké pauze pokračujeme.
10:13'
A zase obrovská možnost. Nyní pro obránce Dillona. San Jose je na začátku střetnutí očividně při chuti a dělá vše pro to, aby šlo jako první do vedení.
09:52'
Velká možnost Tima Heeda za domácí. Jenže forvard San Jose střelou zápěstím orazítkoval pouze tyčku. Na první trefu tohoto duelu tak stále musíme čekat.
09:35'
Individuální akci zkusil také Nylander, na toho si ale počíhala dvojice bránících hráčů Sharks.
09:06'
Ale práci má i Martin Jones. Ten musel řešit další pokus Austona Matthewse, nyní pro změnu z levé strany útočného pásma hostů.
08:41'
Vypadá to, že Žraloci dnes budou chtít tlačit vše na branku. Jakmile se dostanou na puk, hned zkouší překvapit Frederika Andersena. Odkudkoli.
08:10'
Ryan nahodil od modré čáry puk za klec Toronta a doufal, že se k němu jako první dostane někdo v tyrkysovém. To se také stalo, ale stejně potom San Jose o pásmo přišlo.
07:29'
Už se znovu pokračuje, hned po buly měl příležitost na brankovišti Boedker. Z dobré pozice ovšem ani on Andersena nestačil překonat.
07:20'
Následuje první komerční pauza, hned po ní budeme pokračovat.
07:12'
Na druhé straně kluziště se ukázal výborným zásahem také Martin Jones, který proti Komarovovi tasil taktéž vyrážečku. To navíc ve chvíli, kdy už padal na led. Ale vše ustál.
06:43'
Nejdříve velká šance kličkujícího Coutureho, po něm podobně nebezpečně dorážel Joonas Donskoi. Rozhodně je zatím na co koukat.
06:24'
Další Burnsova pecka, opět až od modré čáry. Tentokrát proti němu Frederik Andersen použil svou vyrážečku.
05:48'
Burns po vyhraném buly střílel z dálky a Labanc hledal kotouč na teč. Nakonec ani jeden ze zmíněných borců neuspěl.
05:35'
Dillonovo nahození na první pohled nevypadalo nebezpečně, ale klidně mohlo Andersena pozlobit. A také že pozlobilo. Dánský gólman ve službách Toronta měl co dělat, aby kotouč vytěsnil z brankoviště.
05:14'
Marnerovu pecku bez přípravy bránící hokejista Sharks srazil za mantinel, a tak by se mělo vhazovat před brankou Jonese. Hned za malý okamžik.
04:41'
Už se hraje docela dlouho bez přerušení, čehož zkouší využít hlavně domácí družina v útočném pásmu.
03:48'
Ale vepředu hrají také domácí. Joe Pavelski zkusil nečekanou pecku od mantinelu. Frederik na ni ovšem dobře viděl, takže neměl problém zasáhnout.
03:16'
Auston Matthews o sobě dává vědět. Z prostoru na pravém kruhu trefil vnější stranu tyčky, ale na první pohled dobrou šanci si i tak Martin Jones stačil pohlídat.
02:54'
Opět přerušená hra, znovu se kotouč dostal někam mezi diváky.
02:40'
Patrick Marleau zkoušel před Jonesem tečovat nahození od modré čáry, ale nepovedlo se mu to. Kdyby ano, tak toho domácí brankář moc nenadělá.
02:30'
Zakázané uvolnění San Jose Sharks, nyní Kaliforňané příliš uspěchali rozehrávku.
02:15'
Obě strany barikády si na začátku duelu dávají pozor na obranné pozice. Je jasné, že nikdo nechce udělat první chybu.
01:36'
Marner a jeho nahrávka do pravého rohu přes Donskoie, ale nebyla zrovna ideální. Útočník San Jose ji totiž vytečoval někam mimo mantinely, takže následuje nové buly.
01:13'
Braunova střela z dálky, kterou ještě tečoval některý z útočníků San Jose. Frederik by neměl šanci zakročit, pokud by puk zamířil přesně do sítě.
00:34'
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry. Ale zakázané uvolnění se pískat nebude, jelikož ks černé gumy nejspíš ještě někdo tečoval.
00:10'
Toronto uspělo na prvním vhazování zápasu, na šanci si ale musí počkat. Pouze totiž nahodilo puk za branku Martina Jonese.
00:01'
Vše je připraveno k úvodnímu vhazování, budeme moci začít.
Patrick Marleau má podle očekávání problém udržet oko suché. Velmi pěkný okamžik.
Je to tady. SAP Center stojí na nohou a vítá svou legendu, tedy Patricka Marleaua, který dnes do San Jose poprvé přijel v dresu soupeře. Sledujeme nepopsatelnou atmosféru, takový humbuk už na kalifornském ledě jen tak nezažijete.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za deset minut.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Heed – Labanc, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, M. Karlsson – Donskoi, Tierney, Bødker – Meier, Carpenter, J. Ward.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau, Kadri, Komarov – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – M. Martin, D. Moore, Co. Brown.

Rozhodčí: St. Pierre – O'Halloran – Heyer, Rody.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Poprvé v sezóně na sebe narazí týmy San Jose Sharks a Toronto Maple Leafs. Kromě zajímavého hokeje nás během tohoto střetnutí čeká i jedna emotivní chvíle.

Tomáš Hertl (SJS) (2 + 3)
Roman Polák (TOR) (0 + 1)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly na začátku letošního března, ale ještě v rámci minulé sezóny. San Jose Sharks tehdy doma porazili Toronto Maple Leafs 3:1.
Tenhle zápas bude mít speciální nádech pro hráče jménem Patrick Marleau. Kanadský útočník strávil v dresu San Jose Sharks 19 sezón, před přesunem do Toronta letos v létě nikde jinde nehrál. Pod střechu SAP Center dnes zavítá vůbec poprvé jako soupeř Sharks a dá se očekávat, že mu Žraloci v hale připraví nějakou dojemnou emotivní chvíli.
SAN JOSE SHARKS

Žraloci nezačali sezónu vůbec dobře, skoro to vypadalo, že se na první výhru pořádně nadřou. Nakonec uspěli doma proti Buffalu, pak ale přišly další nevyrovnané výkony. Finalista Stanley Cupu z roku 2016 zabral až v posledních dnech. San Jose ovládlo dva z předchozích tří zápasů. Předčilo v odvetě Buffalo Sabres 3:2 a recept našlo také na New York Rangers (4:1). Naopak Boston Bruins (1:2) byli nad síly Sharks. Zajímavý je ale pohled na tabulku Pacifické divize.

Kaliforňané dlouho ztráceli na její přední příčky, teď je ovšem od třetího místa, které hlídá Vancouver, dělí pouhý bod. Navíc oproti prvnímu Los Angeles má San Jose o jeden odehraný mač méně. A ještě jedna zajímavost: všechny duely Sharks této sezóny skončily v základní hrací době, ani jeden nemusel do prodloužení či samostatných nájezdů. Svěřenci kouče DeBoera kláním proti Torontu začínají pětizápasovou šňůru na domácím ledě. Využijí toho?

Statistikám San Jose vévodí zkušený útočník Logan Couture (8 + 3), který je s osmi zásahy nejlepším střelcem Sharks. Bodově se zvedl také známý nahrávač Joe Thornton (2 + 5) nebo Kevin Labanc (3 + 3). Český forvard Tomáš Hertl (2 + 4) bude proti Maple Leafs usilovat o svou třetí branku.
TORONTO MAPLE LEAFS

Zatím to vypadá, že se letos Toronto bude chtít rvát o postup do play-off. A to navzdory faktu, že poslední utkání Maple Leafs příliš nevycházejí. Svěřenci trenéra Babcocka začali nový hokejový ročník velmi dobře, první tři zápas ovládli a dávali v nich spoustu branek. Potom ale přišly také prohry. Jako například minule proti Philadelphia Flyers, s nimiž kanadská organizace padla na domácím ledě poměrem 2:4. Stejně tak musela gratulovat k úspěchu Carolině Hurricanes (3:6). Modrobílí si naopak těsně poradili s rozjetým Los Angeles (3:2).

Pokud ale budeme brát v potaz uplynulá čtyři klání, zapsalo v nich Toronto jediné vítězství. Stále však zůstává ve vrchních patrech Atlantické divize, přesněji na třetí příčce, a to se 14 body. Větší zisk má zatím pouze Tampa Bay a také Ottawa. Maple Leafs dnešním duelem na ledě San Jose začínají třízápasový trip po Kalifornii. Následně na ně čeká výlet do Anaheimu a také odveta s Los Angeles. Kolik tradiční hokejová bašta nasbírá na této venkovní štaci bodů?

Kanadské bodování Toronta táhne mladíček a jednička loňského draftu Auston Matthews (8 + 7), který je také nejlepším střelcem svého týmu. Daří se také Nazemi Kadrimu (6 + 5) nebo Williamu Nylanderovi (3 + 6). Většinu zápasů podle očekávání odchytal dánský šikula Frederik Andersen (3.61 inkasovaných gólů na zápas).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.