NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Chicago - 5. dubna 2018   02:00

St. Louis
St. Louis
04:16' Bortuzzo (Brodziak) • 20:47' B. Schenn (Dunn, Tarasenko) • 25:44' Tarasenko (B. Schenn)
3:4
(1:1, 2:1, 0:2)
Chicago
Chicago
08:57' Martinsen  (Sikura, Anisimov) • 30:12' Hillman  (Schmaltz) • 48:30' DeBrincat   • 59:51' Keith  (DeBrincat, Seabrook)
St. Louis
Furlatt, Watson – Murphy, Daisy
Scottrade Center, St. Louis
18 935 diváků
Chicago
Bérubé (J. Glass) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, C. Murphy, Rutta, Hillman – Saad, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, Hinostroza – Jurčo, Anisimov, Martinsen – Sikura, Ejdsell, DeBrincat.

Domácí hokejisté vedli o dvě branky, nicméně o své vedení přišli. Tři góly v řadě vstřelil hostující tým, který vyhrává tento zápas 4:3 a rozhodující branku v přesilové hře zaznamenal Duncan Keith, který byl první hvězdou zápasu.
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení a na tento gól už domácí mohou jen těžko reagovat. Tvrdou ránou se prosazuje DUNCAN KEITH, který pravděpodobně rozhoduje zápas. Asistence: Alex DeBrincat a Brent Seabrook.
59:19'
Vhazuje se před brankou domácích, stále platí nerozhodný stav.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.
58:48'
Jake Allen si dokázal poradit se zakončením, které vyslal na jeho branku Arťom Anisimov.
58:32'
Patrick Kane vypálil, jeho rána byla zblokovaná.
58:00'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Chris Butler – 2 min., hákování).
57:40'
13:21, tak vypadá statistika znlokovaných střel ve třetí třetině.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:34'
Tomáš Jurčo vypálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval domácí obránce.
56:02'
Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Blues, hráči se snaží rozhodnout v základní hrací době.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, skóre je vyrovnané. Mnoho velkých šancí k vidění není.
54:48'
Jean-François Bérubé kryje kotouč po střele Tarasenka. Hra je tak přerušena.
54:05'
Ivan Barbašev z mezikruží vyslal nepřesnou střelu.
53:25'
Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Patrik Berglund, jehož projektil tak tak brankář Chicaga vyrazil.
52:48'
Po delší době registrujeme střelecký pokus, z hranice kruhu vypálil Vladimir Tarasenko, jehož rána končí mimo.
51:46'
Chicago se dostalo do útočného pásma, ale vypálit na branku se nepodařilo. Následně je hra přerušena pro ofsajd. Nejprve ale komerční přestávka.
50:42'
Sobotka se střetl s Gustafssonem, oba ve hře pokračují dál.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, sledujeme rychlý hokej, skóre je vyrovnané.
49:30'
Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není, nicméně dokázal hostující celek vyrovnat.
48:30'
Je vyrovnáno, prosazuje se hostující celek. Domácí hráči propadli v útočném pásmu, do šance se dostal soupeř. ALEX DEBRINCAT vypálil přes obránce a prostřelil i obránce.
47:56'
Od modré čáry vypálil Colton Parayko, jehož projektil kryje gólman hostujícího celku. Jean-François Bérubé neměl problém.
46:47'
Jake Allen kryje ránu z bezprostřední blízkosti, poradil si s pokusem Anisimova.
46:13'
Komerční přestávka.
46:11'
Oskar Sundqvist jemně tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat brankář Blackhawks.
45:24'
Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, nyní vypálil Dylan Sikura, jehož ránu kryje gólman Jake Allen.
44:36'
Andreas Martinsen se dostal znovu do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.
43:25'
Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho velkých šancí k vidění není.
42:23'
Mnoho šancí k vidění není v úvodu této části hry. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.
41:42'
Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.
41:21'
Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Allena.
41:02'
Jake Allen si poměrně snadno dokázal poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal hostující Andreas Martinsen.
40:08'
Brandon Saad nevypálil vůbec špatně, jeho rána však končí mimo branku.
40:01'
Po dvoubrankové první části hry jsme viděli třígólovou druhou třetinu. Více ze hry mají domácí hokejisté, vedou o gól, střelecky jsou výrazně aktivnější, 29:15 z pohledu Blues.
40:00'
39:50'
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, sledujeme rychlý hokej.
39:37'
Alex Pietrangelo vypálil z dobré pozice, brankář Jean-François Bérubé byl připravený.
39:00'
Minutu hry před koncem třetiny vypadl kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:42'
Po delší době registrujeme střelecký pokus, vypálil Erik Gustafsson od modré čáry. Jeho rána byla nepřesná.
37:39'
Brent Seabrook se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem.
37:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:10'
Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.
35:37'
Hra je nyní hodně kouskovaná, plynulost chybí, vhazovat se bude ve středním pásmu. Jan Rutta střelou zápěstím prověřil připravenost domácího brankáře.
35:17'
Jean-François Bérubé kryje ránu od modré čáry, vhazovat se po komerční přestávce bude před jeho brankou.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, nejprve Saadovu střelu zastavil domácí brankář, následně na druhé straně Patrik Berglund minul.
34:06'
Vladimír Sobotka vypálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil poměrně snadno kryje hostující gólman.
33:29'
Jake Allen kryje kotouč, který z ostrého úhlu nahodit na branku Erik Gustafsson. Komerční přestávka.
33:00'
11:4, tak vypadá statistika střel na branku ve druhé třetině, převaha domácího celku je patrná.
32:27'
Jen velmi těžko se dokázal domácí tým osvobodit. Chicago bylo dlouhou dobu nastěhované v útočné třetině, ke střele se ale nedostalo.
31:59'
Chicago rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.
31:38'
Ránou od modré čáry minul Colton Parayko branku soupeře.
31:05'
Sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho střel na branku nenabízí.
30:12'
A narodila se zápletka, navíc při vlastním oslabení. Chicago se dostalo do útočného pásma a ránou z druhé vlny se prosazuje BLAKE HILLMAN, jehož střela byla pro domácího gólmana nechytatelná. Asistence: Nick Schmaltz.
29:35'
Z podobné pozice zakončoval stejný hráč, ale tentokrát už lépe. Jean-François Bérubé zasahovat musel.
28:30'
Od modré čáry pálil Alex Pietrangelo, jehož projektil končí mimo branku.
28:15'
28:15'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., hákování).
28:13'
Tage Thompson vypálil a jeho ránu kryje gólman, hra je přerušená.
27:40'
Domácí hokejisté se nyní stabilněji dostali do útočného pásma, vyslali několik střel a všechny pokusy byly zblokované obránci. Gólman zasahovat nemusel.
26:08'
Oskar Sundqvist vypálil z dobré pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.
25:44'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí celek navyšuje své vedení. druhou branku svého týmu ve druhé třetině dává z brejku VLADIMIR TARASENKO. Obrana Chicaga jej nechala jet samotného na brankáře a a nemýlil se. Povedený blafák. Asistence: Brayden Schenn.
24:53'
Z pravého kruhu vypálil Brent Seabrook, jehož projektil končí mimo branku. Následně se znovu dostal do zakončení a zasahovat už brankář musel.
24:00'
Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do střelecké pozice, Blues hrají takticky velmi dobře.
23:24'
Jean-François Bérubé kryje kotouč po střele, kterou vyslal Alexander Steen.
22:58'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., podražení).
22:13'
Jean-François Bérubé skvěle zasáhl proti střele Vladimíra Sobotky. Český hráč mohl navýšit vedení svého celku, ale nedokázal brankáře prostřelit.
21:59'
Hra je přerušená, Jake Allen kryje kotouč po střele Gustafssona.
20:47'
Domácí celek sice přesilovku neproměnil, ale i tak se dostává do vedení. Dunn vypálil od modré čáry, puk se odrazil před branku, kde byl obranou osamocená BRAYDEN SCHENN, na jehož střelu už brankář nedosáhl. Asistence: Vince Dunn a Vladimir Tarasenko.
20:01'
Po první třetině platí vyrovnaný stav, nejprve se prosadil domácí celek, a pak dokázal hostující tým vyrovnat. Úvod druhé třetiny odehrají domácí hokejisté v přesilovce.
20:00'
19:56'
Alexander Steen minul branku z dobré střelecké pozice.
19:43'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:42'
Vladimir Tarasenko, Alex Pietrangelo ani Brayden Schenn nedokázali v dobrých pozicích překonat hostujícího brankáře. Úvod přesilovky hrají domácí dobře.
18:26'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Nick Schmaltz – 2 min., vysoká hůl).
18:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, ani jeden celek se nikam nežene.
17:43'
Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
17:19'
Na druhé straně musel zasahovat Jake Allen po střele Patricka Sharpa.
17:04'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině a další domácí šanci měl Jaden Schwartz. Brankáře ale neprostřelil.
16:39'
Z mezikruží zakončoval zajímavou akci Blues Vladimir Tarasenko, nicméně tento jeho pokus končí mimo branku.
15:34'
Jake Allen přikryl kotouč a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Tomáš Jurčo. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.
15:09'
Hra je přerušena, komerční přestávka.
14:12'
Alex Pietrangelo vyslal na branku soupeře nebezpečnou střelu, s tou si ale gólman Blackhawks poradit dokázal.
13:34'
Alexander Steen zakončoval delší akci domácích, jeho pokus ale zblokoval Jan Rutta.
13:07'
Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, hra se přelévá ze strany na stranu.
12:10'
Jake Allen kryje ránu, jejímž autorem je Arťom Anisimov.
11:58'
Arťom Anisimov z mezikruží pálil nad.
11:47'
Z bezprostřední blízkosti zakončoval Andreas Martinsen, autor první branky Chicaga v tomto zápase, tentokrát ale gólmana neprostřelil.
11:37'
Tage Thompson vypálil a jeho ránu vyrazil hostující Jean-François Bérubé.
11:00'
Vladimir Tarasenko byl volný v předbrankovém prostoru, kotouč se k němu ale nedostal.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, střelecky je aktivnější domácí celek, který v tomto ohledu vede 9:4.
09:29'
Vladimir Tarasenko vedl útočnou akci domácích a vypálil, jeho projektil kryje hostující gólman. Bude se vhazovat.
09:20'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
08:57'
Po nenápadné akci je vyrovnáno. Prvním gólem v sezóně se o to postaral ANDREAS MARTINSEN, který prostřelil domácího brankáře mezi betony z mezikruží. Asistence: Dylan Sikura a Arťom Anisimov.
08:45'
Další práce pro domácího brankáře, nyní pálil Duncan Keith
07:51'
Jake Allen musel zasahovat, nebezpečnou střelu vyslal Patrick Kane, následně neuspěl ani jeho spoluhráč.
07:18'
Patrik Berglund jemně tečoval kotouč před brankou, ale i tak si dokázal brankář hostujícího celku poradit.
06:14'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Chicaga, následně se do šance dostal Ivan Barbašev, který však minul branku. Neuspěl ani Joel Edmundson.
05:55'
Sledujeme rychlý hokej, která nabízí aktivnější hru domácího celku, naopak hosté, kteří se do play-off nedostanou, jsou pasivnějším týmem.
04:48'
Jean-François Bérubé byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal jeden z domácích hráčů.
04:16'
Aktivně hrající domácí celek se dostává do vedení, po přihrávce do horní části kruhu prostřelil ROBERT BORTUZZO vše, co mu stálo v cestě. Blues se dostávají do vedení. Asistence: Kyle Brodziak.
03:39'
Vladimir Tarasenko vyslal dobrou střelu od modré čáry, jeho pokus kryje brankář.
03:04'
Branka, ve které je Jean-François Bérubé, vypadla ze svého postavení.
02:44'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit.
00:58'
Jaden Schwartz ani Joel Edmundson nedokázali prostřelit gólmana, oba pokusy zblokovali obránci Chicaga.
00:40'
Brayden Schenn dobře tečoval puk před brankou, ale brankář hostujícího celku si dokázal poradit.
00:24'
Hned po první akci vypadl kotouč z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo, Dunn, Parayko, Ch. Butler, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Berglund, Brodziak, Steen – Jaškin, Sobotka, T. Thompson – Barbašev, Sundqvist, Thorburn.

Chicago Blackhawks: Bérubé (J. Glass) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, C. Murphy, Rutta – Saad, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, Hinostroza – Jurčo, Anisimov, Martinsen – Sikura, Ejdsell, DeBrincat..
Chicago Blackhawks odehrálo 79 zápasů s bilancí 25-7-10-37 a získalo 74 bodů. V tabulce Západní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s New Yorkem Islanders 3:1 a 6:2 s Winnipegem Jets. Nestačilo na Vancouver Canucks 2:5, v prodloužení na San Jose Sharks 3:4 a a Colorado Avalanche 0:5.
St. Louis Blues odehrálo 79 zápasů s bilancí 32-11-6-30 a získalo 92 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Columbusem Blue Jackets 2:1 a San Jose Sharks 3:2 v prodloužení. Nestačilo na Vegas 3:4 v prodloužení, Arizonu Coyotes 0:6 a Washington Capitals 2:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.