NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Edmonton - 22. listopadu 2017   02:00

St. Louis
St. Louis
03:13' Tarasenko (B. Schenn) • 07:25' Jaškin (Sundqvist, Bortuzzo) • 23:52' Schwartz (Tarasenko, B. Schenn) • 39:30' B. Schenn (Schwartz) • 47:36' Upshall (Thorburn, Brodziak) • 52:21' Tarasenko (Schwartz, Pietrangelo) • 54:31' B. Schenn (Parayko, Tarasenko) • 56:58' Stastny (Steen, Parayko)
8:3
(2:0, 2:0, 4:3)
Edmonton
Edmonton
46:08' Lucic  (McDavid, Caggiula) • 55:11' Draisaitl  (Russell, Nugent-Hopkins) • 58:49' Nurse  (Draisaitl, Nugent-Hopkins)
St. Louis
Morton, Charron – Gibbs, Gawryletz
Scottrade Center, St. Louis
18 819 diváků
Edmonton
Talbot (8. Brossoit) – Klefbom, Benning, Nurse, A. Larsson, Russell, Gryba – Maroon, McDavid, Caggiula – Lucic, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Cammalleri, R. Strome, Puljujärvi – Khaira, Kassian, Letestu.

Vladimír Sobotka (STL) 0+0,0 střel, čas na ledě 17:56
Domácí celek vyhrává v tomto zápase 8:3. Po čtyřiceti minutách vedl 4:0, ve třetí třetině padlo dalších sedm branek. Blues celý zápas kontrolovali hru, měli převahu a zaslouženě vyhráli.
59:33'
Vince Dunn minul branku, jeho rána končí mimo.
58:49'
Edmonton právě vstřelil branku!
Po bleskové akci se prosazuje hostující celek. Do šance se dostal Leon Draisaitl, který přenechal kotouč spoluhráči, a tak mohl DARNELL NURSE zakončovat celkem snadno, protože domácí maskovaný muž se nedokázal dostatečně rychle přesunout. Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.
58:40'
Adam Larsson dostal kotouč do středního pásma, třetí třetina se dohrává v poklidném tempu.
57:48'
Dvě minuty před koncem třetí třetiny je hra přerušena. Hostujcí Laurent Brossoit kryje kotouč po střele Vladimira Tarasenka.
57:10'
Kyle Brodziak si vypracoval další šanci, tentokrát ale branku trefit nedokázal.
56:58'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Gólové hody pokračují dál, znovu se prosazuje domácí celek, po pohlední kombinaci se prosazuje PAUL STASTNY, který dostal přihrávku před odkrytou branku a se zakončením neměl problém.. Asistence: Alexander Steen a Colton Parayko.
55:11'
Druhý gól v zápase přidávají domácí, po rychlé akci zůstal před brankou volný LEON DRAISAITL, který zkušeně poslal kotouč na vzdálenější tyč. Jake Allen na puk nedosáhl. Asistence: Kris Russell a Ryan Nugent-Hopkins.
54:31'
Domácí celek proměňuje přesilovou hru. Po pěkné kombinaci se střelou od modré čáry prosazuje BRAYDEN SCHENN. Asistence: Colton Parayko a Vladimir Tarasenko.
54:17'
Vladimir Tarasenko nepřekonal brankáře soupeře, Laurent Brossoit kryje jeho ránu.
53:50'
Domácí sice hrají přesilovku, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.
52:52'
Laurent Brossoit musel být pozorný, z předbrankové pozice vypálil bekhendem Paul Stastny.
52:46'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., sekání).
52:21'
Dominance domácího celku pokračuje dál, druhou branku v dnešním zápase po pěkné individuální akci dává zkušený a nikým nehlídaný VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Jaden Schwartz a Alex Pietrangelo.
51:54'
Laurent Brossoit má na svém kontě další zákrok.
51:36'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, dostáváme se do finální fáze třetí třetiny zápasu, který vyhraje domácí tým.
51:12'
Další práce pro brankáře Edmontonu. Laurent Brossoit drží puk po Steenově nepovedené přihrávce.
50:16'
Domácí brankář drží kotouč po střele Oscara Klefboma z nebezpečné pozice. Domácí se na svého gólmana mohou spolehnout.
49:33'
Laurent Brossoit kryje střelecký pokus, který vyslal Vladimir Tarasenko. Hra je přerušena.
49:11'
Dostáváme se do poloviny třetí třetiny a domácí celek míří za výhrou v tomto zápase.
48:52'
Jake Allen kryje kotouč po střele hostujícího Oscara Klefboma.
47:36'
Čtyřbrankový náskok si domácí celek bere rychle zpět. Po nádherné akci zakončoval do prázdné branky SCOTTIE UPSHALL. Asistence: Chris Thorburn a Kyle Brodziak.
46:08'
Hostující celek se prosazuje až ve třetí třetině. Výborně to udělal Connor McDavid, jehož rána z druhé vlny zapadla za brankovou čáru. Jake Allen čisté konto v tomto zápase neudrží. MILAN LUCIC. Asistence: Connor McDavid a Drake Caggiula.
45:22'
Jay Bouwmeester se propracoval do zakončení, jeho tvrdou ránu kryje Mark Letestu.
44:45'
Dmitrij Jaškin se propracoval do zakončení, jeho střelu zápěstím zablokoval Adam Larsson. Vhazovat se bude před brankou Oilers.
43:07'
Ze středního pásma to zkoušel Patrick Maroon, ale neprostřelil brankáře.
42:23'
Laurent Brossoit kryje střelu od modré čáry, do zakončení se dostal Colton Parayko, který ovšem neuspěl.
42:09'
Jake Allen kryje další pokus, buly před brankou St. Louis.
42:01'
Dvě minuty jsou pryč ze třetí třetiny a Ryan Strome bekhendovou stranou hole prověřil pozornost brankáře soupeře.
41:42'
Nyní musel být pozorný Laurent Brossoit, protože na jeho bránu vypálil Oskar Sundqvist.
40:56'
Do zakončení se dostal Vladimír Sobotka, jeho pokus zablokoval Adam Larsson.
40:33'
Domácí celek špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Blues.
40:01'
Další dva góly přidal domácí celek ve druhé třetině, díky čemuž vede 4:0 a pohodlně míří za výhrou v tomto utkání.
40:00'
39:30'
Po chybě hostující obrany puk vybojoval Jaden Schwartz, přenechal jej BRAYDENU SCHENNOVI, jehož pokus zapadl přesně za brankáře Edmontonu. Asistence: Jaden Schwartz.
39:08'
Domácí brankář přerušuje hru, Jake Allen kryje kotouč po střele aktivně hrajícího Connora McDavida.
38:30'
V poklidném tempu se dohrává třetina, po icingu se bude vhazovat před brankou Blues.
38:15'
Jake Allen kryje střelecký pokus, který vyslal aktivně hrající Oscar Klefbom.
37:29'
Z levého kruhu vypálil Scottie Upshall. Jeho střelecký pokus zablokoval Michael Cammalleri.
36:57'
Zbývají tři minuty hry ve druhé třetině, domácí celek vede o tři branky a vhazovat se bude ve středním pásmu. Blues se dostali totiž do postavení mimo hru.
35:55'
Vladimir Tarasenko následně zakončoval z podobné pozice, soupeř tečoval kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Edmontonu.
35:48'
Z mezikruží zakončoval další akci domácího celku Brayden Schenn. Ten branku ovšem trefit vůbec nedokázal.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek má dál optickou převahu.
34:49'
Tentokrát už Colton Parayko přesně vypálil a jeho pokus kryje brankář Oilers. Komerční přestávka.
34:14'
Colton Parayko mohl zakončovat, ale rozhodl se pro kombinační hru.
34:01'
Domácí celek se dostal znovu ke střele, z bezprostřední blízkosti neuspěl Alexander Steen.
33:33'
Vladimír Sobotka se také propracoval do střelecké pozice, jeho ránu zablokoval obránce Edmontonu. Gólman Laurent Brossoit zasahovat nemusel.
33:14'
Komerční přestávka.
33:14'
Vince Dunn opět zakončoval z kruhu, ale ani tentokrát se neprosadil, puk zablokoval Oscar Klefbom.
32:34'
Leon Draisaitl se střetl se soupeřem za brankou domácích, hra pokračuje dál.
32:11'
Sledujeme pasáž hry bez přerušení, oba týmy střídají do hry, konec druhé třetiny se nezadržitelně blíží.
31:47'
Od modré čáry neuspěl další domácí hráč, byl to Jay Bouwmeester.
31:40'
Dmitrij Jaškin se propracoval do dobré střelecké pozice, trefil ale jen levou tyčku!
31:10'
Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho střel k vidění není.
30:31'
Na druhé straně vypálil Darnell Nurse a jeho rána končí výrazně mimo branku, gólman Blues zasahovat vůbec nemusel.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede o tři branky a zatím míří za výhrou v tomto duelu.
29:35'
29:31'
Vince Dunn znovu vypálil, tentokrát už musel zasahovat brankář Laurent Brossoit.
28:57'
Přesilovka se blíží ke svému konci.
28:30'
Dmitrij Jaškin dostal hru do útočného pásma, pokoušel se zakončovat i jeho kolega. Vince Dunn vypálil a kotouč zablokoval Ryan Nugent-Hopkins.
28:13'
Blues se nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.
27:58'
Přesilovku hrají domácí, Alexander Steen se propracoval do zakončení, jeho pokus zablokoval jeden z obránců.
27:35'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., hákování).
27:14'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
26:57'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimir Tarasenko – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 5 min., bitka).
26:38'
26:01'
Z horní hranice kruhu minul branku Michael Cammalleri.
25:50'
Jake Allen má na svém kontě další zákrok, tentokrát neuspěl z otočky Matt Benning.
25:15'
Do dobré střelecké pozice se dostal Connor McDavid. Mladý hráč Edmontonu z mezikruží trefil brankovou konstrukci, od které se puk odrazil zpět do hry.
24:31'
Oscar Klefbom se v přesilovce dostal do zakončení, jeho pokus kryje domácí brankář.
24:28'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., podražení).
23:52'
Rychle po vhazování v útočném pásmu přidává domácí celek další branku. Z dorážky se prosazuje aktivně hrající JADEN SCHWARTZ. Asistence: Vladimir Tarasenko a Brayden Schenn.
23:47'
Hra je znovu přerušena, po střele Vladimira Tarasenka kryje kotouč gólman Oilers.
23:35'
Magnus Pääjärvi ani Joel Edmundson nedokázali na druhé straně prostřelit hostujícího brankáře. Laurent Brossoit kryje kotouč a vhazovat se bude před jeho brankou.
23:02'
Patrick Maroon se následně probojoval do zakončení, Joel Edmundson zablokoval jeho pokus.
22:52'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Teď se do zakončení dostal Ryan Nugent-Hopkins. Jeho střelu zastavil Jake Allen.
21:38'
Laurent Brossoit kryje další střelecký pokus, zakončoval Colton Parayko, který ale třetí branku svého týmu nepřidal.
21:24'
Milan Lucic se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus bekhendovou stranou hole končí mimo branku.
20:50'
20:24'
Do zakončení se nyní dostal Vladimir Tarasenko. Jeho projektil z kruhu ale končí mimo branku.
20:01'
Střelecky aktivnější domácí celek (13:7) vede po první třetině o dva góly. Nejprve se prosadil Vladimir Tarasenko, a pak výbornou střelou Dmitrij Jaškin.
20:00'
19:55'
Poslední buly první třetiny.
19:53'
Před brankou v posledních sekundách hry kotouč dokázal tečovat Brayden Schenn a Laurent Brossoit raději přerušuje hru.
19:12'
Laurent Brossoit výborně zasáhl proti střele domácího hráče. Dobře zakončoval Alexander Steen.
19:00'
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:49'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost).
18:27'
Z mezikruží minul odkrytou část branky Milan Lucic.
17:45'
Jesse Puljujärvi se dostal do útočného pásma, ale nedokázal kotouč přesněji zpracovat, akce Edmontonu tak rychle končí.
17:31'
Sledujeme rychlý a klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Střely na branku jsou nyní nedostatkovým zbožím.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.
16:42'
Domácí celek se nyní dostal do postavení mimo hru, akce je tak přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
16:14'
Colton Parayko z podobné střelecké pozice zakončoval znovu, i tentokrát jeho pokus dobře viděl brankář Edmontonu a dokázal zasáhnout.
16:13'
Laurent Brossoit musel předvést své kvality, od modré čáry vypálil domácí obránce Colton Parayko. S jeho pokusem si gólman poradil.
15:18'
Po krátké přestávce pokračuje hra dál, dostáváme se do finální fáze první třetiny, která zatím lépe vyšla domácímu celku.
15:18'
Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
15:09'
Jake Allen musel zasahovat, ránu od modré čáry vyslal Darnell Nurse.
14:44'
Na druhé straně zakončoval rychlou protiakci Milan Lucic. S jeho pokusem si poradil Colton Parayko.
14:04'
Dmitrij Jaškin se propracoval do zakončení, z předbrankového prostoru ale branku trefit nedokázal. Kotouč končí mimo.
13:27'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme poklidnou pasáž hry, Blues tvoří hru, jejich soupeři se musí bránit.
12:59'
Chris Thorburn to zkoušel z ostrého úhlu, jeho ránu velmi dobře zablokoval Michael Cammalleri.
12:26'
Domácí celek nyní kontroluje hru, má převahu a pokouší se něco vymyslet před bránou soupeře. Edmonton se musí bránit a nemůže hrát aktivně.
12:11'
Z dobré pozice vypálil Jay Bouwmeester. Jeho bekhendový pokus zastavil Adam Larsson.
12:03'
Hra je nyní přerušena, z bezprostřední blízkosti Chris Thorburn neprostřelil hostujícího brankáře s číslem 1.
11:38'
Brayden Schenn ani Vince Dunn nedokázali během tlaku v útočném pásmu prostřelit brankáře Edmontonu. Laurent Brossoit nyní své spoluhráče podržel.
11:15'
Mezi kruhy dostal výbornou přihrávku Leon Draisaitl, jeho rána ale končí výrazně mimo branku.
10:36'
Connor McDavid se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho rána končí výrazně mimo branku.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Z podobné pozice, ze které dal gól, to znovu zkoušel Dmitrij Jaškin. Tentokrát brankáře nepřekonal.
09:47'
Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat. Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.
09:02'
Bývalý hráč Floridy, Scottie Upshall, se dostal do zakončení, nově příchozí Laurent Brossoit kryje jeho pokus zápěstím.
08:47'
Po dlouhé době vidíme střelu na branku, z pravé strany zakončoval Mark Letestu, s jehož pokusem si brankář Jake Allen poradil.
07:25'
Střídání v brance týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Laurent Brossoit.
07:25'
Třetí domácí střela na branku, drzhý gól. Krásnou střelou se pod horní tyčku prosazuje ze strany DMITRIJ JAŠKIN. Domácí fanoušci jsou nadšení. Asistence: Oskar Sundqvist a Robert Bortuzzo.
06:52'
Oba týmy střídají, kotouč mají domácí hokejisté ve svém obranném pásmu.
06:30'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho střel na branku k vidění není. Gólmani mnoho práce nemají.
06:16'
06:10'
Z předbrankového prostoru to zkoušel Joel Edmundson, jeho pokus zablokoval obránce Oilers Kris Russell.
05:38'
Vladimir Tarasenko vypálil od modré čáry, jeho pokus byl zablokovaný, následně kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Edmontonu.
04:50'
Cam Talbot zasahuje proti domácí střele, z hodně ostrého úhlu to zkoušel Oskar Sundqvist,
03:50'
Vladimír Sobotka si vypracoval docela zajímavou střeleckou pozici, ale jeho pokus z předbrankového prostoru byl zablokovaný soupeřem.
03:13'
Domácí celek se dostává krátce po začátku zápasu do vedení, střelu Schenna výborně před branku tečoval mimo dosah brankáře VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Brayden Schenn.
03:08'
Vladimir Tarasenko se dostal do dobré šance, jeho ránu bez přípravy zablokoval Connor McDavid.
02:31'
Jay Bouwmeester zakládal od své branky akci, ale do střelecké pozice se on ani jeho spoluhráči nedostali.
02:17'
Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:21'
Alexander Steen se propracoval do zakončení na druhé straně hrací plochy, ale jeho pokus zablokoval Michael Cammalleri.
01:07'
Další práce pro domácího brankáře, z podobné pozice to zkoušel Milan Lucic.
00:30'
Edmonton vstoupil do zápasu aktivně, hned po půl minutě hry z dobré pozice vypálil Patrick Maroon. S jeho pokusem si dokázal brankář Blues poměrně snadno poradit.
00:09'
Zápas začíná, úvodní buly vyhráli hostující hokejisté.
00:01'

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Edmundson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Sobotka, Stastny, Steen – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Pääjärvi, Sundqvist, Jaškin – Upshall, Brodziak, Thorburn.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, Benning, Nurse, A. Larsson, Russell, Gryba – Maroon, McDavid, Caggiula – Lucic, Nugent-Hopkins, Draisaitl – Cammalleri, R. Strome, Puljujärvi – Khaira, Kassian, Letestu.

Rozhodčí: Morton, Charron – Gibbs, Gawryletz.
St. Louis Blues odehrálo 21 zápasů s bilancí 11-4-1-5 a získalo 31 bodů. V tabulce východní konference je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Arizonou Coyotes 3:2 v nájezdech, Edmontonem Oilers 4:1 a Vancouverem Canucks 3:4 v prodloužení. Nestačilo na New York Islanders 2:5 a na Calgary Flames 4:7.
Edmonton Oilers odehrál 20 zápasů s bilancí 4-3-2-11 a vybojoval 16 bodů. V tabulce Západní konference je na čtrnáctém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál jeden. Poradil si s Vegas Golden Knights 8:2. Nestačil na New York Rangers 2:4, v nájezdech na Washington Capitals 1:2, na St. Louis Blues 1:4 a na Dallas Stars 3:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.