NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vancouver - 24. března 2018   01:00

St. Louis
St. Louis
00:40' Berglund (Pietrangelo, Steen) • 24:38' Berglund (Brodziak) • 40:14' Tarasenko (Schwartz) • 57:31' Jaškin (Sobotka, Parayko)
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Vancouver
Vancouver
34:47' Gagner  (H. Sedin, D. Sedin)
St. Louis
Allen (Husso) – Pietrangelo, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Brodziak, Berglund, Steen – T. Thompson, Sobotka, Jaškin – Sundqvist.
Luxmore, Furlatt – Cormier, Daisy
Scottrade Center, St. Louis
Vancouver

Toto je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný start do nového dne.

Vladimír Sobotka – (0+1), 0 střel, 15:17
Je dobojováno! St. Louis potvrdilo roli favorita v tomto utkání, a po výhře 4:1 si může po zásluze připsat tři body do tabulky. Domácí byli většinu hrací doby lepším týmem, a i přes občasné výkony v brankovišti stál Allen, jenž dnes předvedl v bráně opravdu skvělý výkon.
59:11'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tage Thompson – 2 min., vysoká hůl).
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:56'
Poslední desítky vteřin tohoto utkání se odehrávají v obranném pásmu Vancouveru, který je již značně frustrován.
57:31'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Dobrou práci v útočném pásmu odvedla celá formace domácích, ovšem smetanu slízl DMITRIJ JAŠKIN, který procpal puk skrz brankáře soupeře. Asistence:Sobotka, Parayko
56:00'
Čas na světelné tabuli se nám začíná čím dál rychleji krátit, a tak také stoupá tlak hostí, kteří ale recept na obranu soupeře nenacházejí.
54:52'
Rozhodnout utkání mohl Jaškin, z pozice mezi kruhy ale trefil jen betony hostujícího brankáře.
54:18'
Hráči v modrých dresech si zatím hlídají své soupeře, které do ničeho závažnějšího nepouští.
54:04'
Nilsson si musel pohlídat levou tyčku proti náporu hráčů Blues.
53:30'
Do rychlého brejku se hnali domácí hráči, jenže chyba v kombinaci celou akci značně zbrzdila.
52:20'
Hostům už začíná pořádně téct do bod, a z toho důvodu otevírají trochu víc vlastní obranu.
52:01'
Postup domácích hráčů domácího celku je ukončen hvizdem rozhodčího, kterému se nejspíš nelíbilo postavení hráče St. Louis v brankovišti.
51:26'
49:46'
Tak to je komplikace pro hosty, ti teď budou muset hrát dvě minuty v oslabení, což to rozhodně není to, co jim pomůže v cestě za vyrovnáním.
49:34'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min.).
48:52'
Blues se dopustili zakázaného uvolnění.
48:44'
Další projektil letěl na bránu domácího mužstva, tentokrát ale brankář zasahovat nemusel.
48:15'
Allen teď prokázal své technické dovednosti, když pod velkým tlakem dokázal odehrát puk mimo dosah hokejek soupeře.
47:12'
Hosté nyní roztočili kolotoč v pásmu soupeře, jejich pohledná akce ale nebyla zakončena střelou.
46:29'
Nahození hostujícího hráče se odrazilo od zadního mantinelu do brankoviště St. Louis, kde přikryl lapačkou kotouč Allen.
46:02'
Hostující brankář znovu vymrštil svou lapačku.
45:51'
Schenn se řítil sám na hostujícího brankáře, z hranice pravého kruhu ale nenašel mezírku ve výstroji Nilssona, který drží naděje Vancouveru na zisk bodů v tomto utkání.
45:28'
Již delší dobu se hraje bez přerušení, což vyhovuje hlavně domácím hráčům.
45:03'
K puku se dostal Jaškin, jeho střela ale brankou nekončí.
44:36'
Poprvé v utkání se ozývají i domácí fanoušci, kteří hlasitě ženou vpřed své oblíbence.
43:49'
Tempo hry se nám konečně začíná pomalu zvyšovat, vidíme hodně střel na obou stranách, a to je přesně to, co ocení každý fanoušek kvalitního hokeje.
42:51'
Hosté i přes nepříznivý vývoj utkání nic nevzdávají a stále se snaží zvrátit vývoj utkání, avšak budou to mít již velmi těžké.
42:23'
Nyní ovšem musel zasahovat i brankář na druhé straně kluziště, Allen ale na puk viděl, a tak mu nedělalo problém jeho chycení.
42:00'
Další zákrok pro hostujícího brankáře, který by si určitě rád spravil chuť po nepříliš povedeném vstupu do této třetiny.
40:14'
Půlka osazenstva ještě čeká frontu na občerstvení a VLADIMIR TARASENKO již střílí góly! Domácí útočník procpal bekhendem puk skrz nohy hostujícího brankáře, který na to zareagovat nedokázal. Asistence: Schwartz
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu dnešního utkání, ve které se podařilo vstřelit obou celkům po jedné brance. Pořád si nemohu pomoct, ale postrádám ve výkonech obou mužstev nějaký větší zápal, který by dodal atraktivitu tomuto zápasu. Zda se ho dočkáme se dozvíme ve 3:00, kdy třetina začne.
40:00'
39:20'
Parayko vyslal pořádnou dělovku od modré čáry, díky které si Nilsson připsal třináctý úspěšný zákrok v tomto tukání.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Nyní se pokusili domácí ještě zahrozit, jejich postup ale byl zastaven ještě dříve, než vlastně začal.
38:00'
Dvě minuty do konce druhé třetiny a hráči v modrých dresech kombinují na vlastní polovině.
36:21'
Sobotka zkusil překvapit Nilssona, ten ale i v tomto případě byl ve správný čas na správném místě.
35:15'
Po střele od modré čáry s nebyl hostující brankář jistý, kam se kotouč odrazil, nakonec ale Vancouver vše bez úhony přečkal.
34:47'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru! SAM GAGNER si dobře odstoupil u brankoviště, a následně dopravil kotouč po nahrávce od Sedina do prázdné brány. Asistence: Sedin H., Sedin D.
33:45'
Sundquist to udělal parádně, když si udělal z obránce soupeře kužel a pohlednou stahovačkou ho obešel, následná střela už tolik úspěšná nebyla.
33:21'
Začátek této přesilovky hostům příliš nevyšel, jelikož se hned museli vracet pro puk do vlastního pásma.
32:40'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., hákování).
32:08'
Zakázané uvolnění domácího celku.
32:01'
Thorburn tečoval střelu od pravého mantinelu těsně před Nilssonem, který měl štěstí, že ho kotouč trefil do výstroje.
31:32'
Střelu z pravé kruhu jen kontroloval hostující brankář pohledem.
30:36'
Hosté si v útočném pásmu několikrát prohodili pozice, na což došlo ke střele, která ale neměla šanci na úspěch.
29:56'
Domácí hráči znovu vyzkoušeli pozornost hostujícího brankáře, ani tentokrát ho ale nezastihli v nepřipravené formě, a tak Nilsson puk v klidu kryje.
29:32'
Střely na bránu: 10 – 15
29:06'
Parayko vyslal od modré čáry jedovatou pumelici, jenže mířila přesně na připraveného Nilssona.
28:06'
Domácí hráči kombinují na vlastní polovině a snaží se vymyslet, jak navázat na svou předchozí formaci.
27:11'
Domácí jsou až nyní vyhnáni z útočného pásma. To bylo dobré střídání první formace Blues.
26:41'
Po střele od modré čáry zasahoval Nilsson, jenž vyrazil puk zpět k hráčům v modrých dresech.
26:14'
Tarasenko touží po navýšení, nyní není vidět na hřišti nikoho jiného, než právě ruského útočníka.
25:59'
Z otočky to zkoušel bekhendem Tarasenko, jeho pokus ale nebyl příliš nebezpečný.
24:38'
Domácí se prosazují v oslabení! Znovu to byl PATRIK BERGLUND, který se postaral o prostřelení hostujícího brankáře. Tentokrát se mu to podařilo poté, co na něj prostrčil puk Brodziak, a tak mohl útočník St. Louis pokračovat samostatném úniku na brankáře hostí. Asistence: Brodziak
23:15'
Začátek této přesilovky odehrávají hráči v bílých dresech ve vlastním obranném pásmu poté, co domácí ihned po buly vyhodili.
22:55'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tage Thompson – 2 min., nedovolené bránění).
22:19'
Trochu chaotická rozehrávka St. Louis. Těm se nedaří přejít střední pásmo ani na několikátý pokus, a tak sledujeme spíše nudnější pasáž tohoto zápasu.
21:40'
Poprvé v této třetině musel zasahovat Allen, jednalo se pro něj o zákrok spíše z kategorie rutinních.
21:34'
Zakázané uvolnění odpískáno domácím hráčům.
21:02'
20:30'
Domácím hráčům se nedaří usadit v pásmu soupeře, což rozhodně není to, co by v přesilové hře vyhledávali.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:05.
První třetina je u konce! V ní jsme byli svědky úvodní branky St. Louis, po které se misky vah značně převrátily ve prospěch Vancouveru, který ve zbytku třetiny podával daleko lepší výkon. Jenže domácí brankář je zatím stoprocentní, a tak se půjde do druhé části za jednobrankového vedení domácího mužstva.
20:00'
19:17'
Ze souboje u mantinelu vycházejí lepé hráči v modrých dresech, těm to ale je k ničemu, jelikož jejich další útok končí neúspěchem.
19:02'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sam Gagner – 2 min., sekání).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:40'
Domácí si zahrají přesilovou hru, rozhodčí momentálně ponechává výhodu.
17:30'
Zase se domácí vzchopili jen k zahnání soupeře zpět do svého pásma, na víc zatím nejsou síly.
16:17'
Po delší době vidíme kombinaci na straně domácího týmu, který nepředvádí v posledních minutách zrovna přesvědčivý výkon.
15:23'
Hráči v bílých dresech se nastěhovali za domácí bránu a snažili se vymyslet něco, čím by obranu St. Louis přelstili, tato otázka ale zůstala prozatím nezodpovězena.
14:21'
13:45'
Hosté se zatím brání velice dobře a s velkou pravděpodobností v tomto oslabení neinkasují.
12:48'
Domácí se usadili okamžitě v útočném pásmu, jejich útočná snaha ale neměla dlouhého trvání z důvodu, že o puk hned vzápětí přišli.
12:21'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jussi Jokinen – 2 min., hákování).
12:04'
Boucher se na pravém kruhu ocitl naprosto osamocený, ve velké šanci ale pohořel, jelikož si na něj Allen zkušeně vyčkal.
11:20'
Hosté jsou jednoznačně aktivnější v posledních minutách, jenže jejich střelecká produktivita rozhodně není to, čím by se mohl Vancouver chlubit.
10:47'
Ofsajd zastavuje postup domácího celku.
09:47'
Nyní musel Allen zasahovat proti střele od modré čáry, ta ho ani přes absenci hokejky nezaskočila.
09:16'
Vancouver znovu zasypal domácího brankáře několika střelami, většina z nich byla ovšem zablokována, nebo vůbec mezi tři tyče nemířila.
08:06'
Skvělá zpráva pro české fanoušky! Sobotka už je zase na střídačce!
07:24'
Střelu od modré čáry zablokoval jeden z domácích obránců, díky čemuž nemusel zasahovat Allen.
06:50'
Edmundson se ocitl ve velké šanci poté, co přijal nahrávku nikým neatakovaný mezi kruhy, domácí útočník ale vedení St- Louis nezvedne, jelikož jeho pokus neměl gólové parametry.
05:28'
Sobotka byl zasažen pukem do nechráněných míst na noze, a momentálně se nachází na cestě do šaten.
04:48'
Skvěle to udělal Sobotka, který získal dobrým obranným zákrokem kotouč na hokejky svého celku.
03:48'
Schwartz vyslal střílenou přihrávku na zadní tyč, tam se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů, který by mohl prudký puk jemně tečovat.
03:02'
Hosté nyní uzavřeli své protihráče v útočném pásmu, z jejich vizuální převahy ale nevyústila žádná zajímavější příležitost.
02:24'
Jeden z útočníků domácího mužstva se nyní elegantně otočil kolem brány a snažil se dopravit puk za záda Nilssona, to se mu ovšem nepodařilo.
02:00'
Tak to je studená sprcha pro Vancouver, který musí už od začátku utkání dotahovat.
00:40'
To je start jako z říše snů pro domácí! PATRIK BERGLUND byl vybídnut Pietrangelem k zakončení z velmi dobré pozice, jenž útočník St. Louis Blues proměnil v úvodní branku utkání-. Asistence: Pietrangelo, Steen
00:09'
Okamžitě po vhazování se k zakončení procpal Tarasenko, jeho střela ale končí jen v lapačce hostujícího brankáře.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (Husso) – Pietrangelo, Parayko, Dunn, Bortuzzo, Edmundson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Brodziak, Berglund, Steen – T. Thompson, Sobotka, Jaškin.

Vancouver Canucks: A. Nilsson – Ch. Tanev, Edler, Stecher, Del Zotto, Biega, D. Pouliot – Gagner, H. Sedin, D. Sedin – Virtanen, Goldobin, Horvat – J. Jokinen, Leipsic, B. Sutter – D. Archibald, Dowd, Motte.

Rozhodčí: Luxmore, Furlatt – Cormier, Daisy.
St. Louis Blues
Ani u domácího celku se nedá hovořit o povedené sezóně, avšak St. Louis nasadilo v posledních kolech vražedné tempo, když se podařilo týmu z osmapadesátého největšího města USA vyhrát čtyřikrát z posledních pěti duelů, a to je rozhodně jeden z faktorů, který může dnes rozhodovat.
Nejlepším hráčem domácích v tabulce kanadského bodování je Brayden Schenn, jenž nastřádal 62 bodů za 25 branek a 37 asistencí.
Vancouver Canucks
Kosatkám se v této sezóně vůbec nedaří, a tento fakt jasně potvrzuje jejich momentální forma. Vancouveru se podařilo uhrát v posledních desíti utkání pouhých pět bodů, z toho na venkovních hřištích jen dva.
Nejlepším hráčem hostí v tabulce kanadského bodování je Brayden Schenn, jenž nastřádal 62 bodů za 25 branek a 37 asistencí.
Nejproduktivnějším hráčem kanadského týmu Brock Boeser, který získal v této sezóně pětapadesát bodů, jenže dnes nejspíš bude Vancouveru chybět, jelikož musí stále léčit bolístky z minulých utkání.
Vítám všechny fanoušky nejlepší hokejové soutěže na světě, kterou rozhodně zámořská NHL je. V dnešním klání na sebe narazí St. Louis Blues a Vancouver Canucks. Favorit v tomto utkání je právě domácí celek, zda se mu povede naplnit predikce veřejnosti se dozvíme v jednu hodinu středoevropského času, kdy zápas začíná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.