NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Detroit - 16. února 2018   01:30

Tampa
Tampa
03:55' Stamkos (Hedman, Kučerov) • 07:05' Kučerov (Naměstnikov, Hedman) • 38:08' Stamkos (Kučerov, Hedman) • 41:35' Killorn (Kučerov, B. Point)
Detroit

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost!

Trestné minuty: 6 – 8
Lightning porazili Red Wings 5:2 a ukončili tím tak sérii dvou proher v řadě. Domácí byli v utkání o něco lepší mužstvem, dva body tak berou zaslouženě. Gól a tři asistence zapsal útočník Nikita Kučerov.
59:55'
Diváci v Amalie Areně děkují vstoje svým oblíbencům za dnešní výkon.
59:32'
28 vteřin před koncem tu je ještě čtvrtá přesilová hra pro Lightning!
59:32'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Frans Nielsen – 2 min., krosček).
59:01'
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:38'
1 minuta a 22 vteřin do konce, ofsajd Red Wings.
58:09'
Lakin obkroužil branku a následně to zkusil z pravé strany. Vasilevskij vyrazil levým ramenem.
57:20'
Střela Šustra od modré končí na zadním mantinelu.
56:33'
Jensenův pokus od modré končí vedle Vasilevského svatyně.
56:06'
Necelé čtyři minuty do konce utkání, Tampa porazí s největší pravděpodobností Detroit i ve čtvrtém vzájemném zápase letošní sezony.
55:57'
Ericsson zblokoval střelecký pokus Kučerova od modré čáry, Howard tedy bez práce.
55:32'
Lightning v postavení mimo hru.
55:12'
Stamkos tečoval Hedmanovu střelu od levého mantinelu, hattricku se však nedočkal.
54:32'
Pokračujeme vhazováním ve střední třetině.
54:32'
Touš někdy mezi střídačkami, v Amalie Areně proběhne další z reklamních přestávek.
54:17'
Helm se nedostal ke střele – dobrou defenzivní práci totiž odvedl Callahan.
53:44'
Vasilevskij zasahuje proti střele Nielsena – čtyřiatřicátý zásah brankáře Tampy.
52:53'
Icing ze strany Rudých křídel, vhazovat se tedy následně bude poblíž Howarda.
51:53'
Girardiho pokus od modré byl zblokován Daleym.
51:37'
Puk skončil mimo hrací plochu, nyní se vhazuje ve středovém kruhu.
50:31'
Můžeme opět pokračovat. Peca a Glendening na vhazování po levici Andreje Vasilevského.
50:31'
Daleyho střela z první, Vasilevskij kryje. Před námi je další reklamní přestávka.
49:51'
Střely na branku: 31 – 33
49:22'
Callahan nabil Killornovi, prudká rána druhého jmenovaného minula branku.
48:54'
Do zajímavé šance se nyní dostal Larkin, gólman Bolts ovšem znovu pozorný.
48:29'
Tatar vybídl ke střele Bertuzziho, Vasilevskij dokázal vyrazit.
47:24'
Abdelkader to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale postrádala přesnost.
46:36'
Nikita Kučerov (TBL):
Dnes celkem třináct střeleckých pokusů
46:17'
46:17'
Ofsajd Detroitu, ke slovu se hlásí první reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:55'
Green nabral slušnou rychlost, po přechodu do útočného pásma ale o puk přišel.
45:29'
Naměstnikov hledal Callahana, do přihrávky ale vložil hůl Ericsson.
44:46'
Střely na branku: 29 – 31
44:10'
Od pravého mantinelu střílel na druhé straně Zetterberg, Vasilevskij vyrazil bez větších problémů.
43:44'
Kučerov mohl přidat svůj druhý gól a pátý bod v utkání! Bekhendem si ale po vhazování na Howarda nepřišel.
43:40'
Johnsonův bekhend z levého kruhu, Howard sbírá kotouč do své lapačky.
43:08'
Larkin to zkusil z úctihodné vzdálenosti, Vasilevskij rychle vytřepal touš z lapačky.
41:35'
Tampa právě vstřelila branku!
4:1 pro domácí! Po přihrávce od Kučerova se prosazuje zkušeně ALEX KILLORN. Rodák z Halifaxu se prosadil pojedenácté v sezoně! Asistence: Nikita Kučerov, Brayden Point.
41:14'
Kučerov a jeho střela z levé strany, brankář Red Wings má puk ve své moci.
40:38'
Stamkos to vzal nyní na sebe, Howarda ale k zákroku nedonutil.
40:28'
Kapitán Bolts přihrál na modrou pro Hedmana, ten ale následně minul.
40:02'
Stamkos vyhrál buly proti Larkinovi, třetí dějství odstartováno.
40:01'
Obě mužstva jsou zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná třetí dvacetiminutovka odstartuje za malou chvíli!

39:57'
Prostřední dvacetiminutovka nám již nic dalšího nenabídne.
39:29'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté využívají početní převahu a snižují tak 31 vteřin před koncem druhé třetiny na 1:3! Po pasu od Kronwalla překonává Vasilevského střelou z pravého kruhu pro vhazování TOMÁŠ TATAR. Pro slovenského forwarda je to patnáctý gól, pětadvacátý bod v sezoně 2017/2018! Asistence: Niklas Kronwall, Tyler Bertuzzi.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé periody.
38:36'
Třetí přesilová hra v utkání také pro Red Wings. Podaří se jim před koncem druhé třetiny alespoň snížit?
38:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., sekání).
38:08'
Lightning přidávají třetí gól! Své kouzlo znovu předvedlo nejobávanější duo v lize Kučerov a STEVEN STAMKOS. První jmenovaný naznačil střelu z první, místo toho ale našel křižnou přihrávkou volnou jednadevadesátku na levém kruhu, která zakončovala v pádu do prázdné branky. Druhá branka pro Stamkose v dnešním utkání, 3:0! Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
37:58'
Killorn udržel puk v útočném pásmu, Lightning tak mohou pokračovat v tlaku.
37:32'
Johnson nyní nabil Sergačjovovi, tomu ale střela příliš nesedla.
36:59'
Ihned po buly vystřelil Johnson, brankář hostů vyrazil vyrážečkou.
36:54'
Střelu Pointa z pravé strany se snažil dorážet důrazný Gourde, Howard ale stihl včas zakročit.
36:43'
V pořadí třetí přesilovka pro domácí Tampu! Buly po levici gólmana Red Wings.
36:43'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., nedovolené bránění).
36:30'
Signalizovaný trest pro Detroit, Vasilevskij míří na střídačku.
36:13'
Zetterberg přihrával před branku, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
35:47'
Kučerov vracel Strålmanovi nepřesně. Hrát může soupeř.
35:28'
Zpět do utkání. Point a Zetterberg v souboji na buly po pravici Jimmyho Howarda.
35:28'
Po přihrávce od Kučerova vypálil Girardi, Howard připraven. Následně přichází na řadu reklamní přestávka.
35:23'
34:58'
Přesilovka Tampy se pomalu chýlí ke konci. Howard zatím neměl příliš práce.
34:24'
DeKeyserovi již běží druhá trestná minuta.
34:13'
Při vlastním oslabení se nyní dostal do šance Daley. Vasilevskij ale podržel své spoluhráče výborným zákrokem!
33:27'
Stamkos vyhrál buly a po pasu od Kučerova následně střílel Hedman. Brankář Detroitu zasahuje rukavicí.
33:23'
Využijí Lightning i druhou početní výhodu? Vhazování po levici Jimmyho Howarda.
33:23'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., držení).
33:00'
Andrej Vasilevskij (TBL):
Proti Red Wings – REC:5-0-0 %ÚS:94,0
32:34'
Coburnova střela z první, Howard nachází touš ve své lapačce.
32:28'
Další přerušení. Rudým křídlům je totiž odpískána hra vysokou holí.
32:16'
Greenovi přejel spoluhráč dříve do útočného pásma – čároví tedy pískají ofsajd.
31:47'
Zakázané uvolnění ze strany Tampy Bay, hra se tak přesune před Vasilevského.
31:38'
Gourde to zkoušel zprava k bližší tyči, Howarda se ale zaskočit nenechal.
31:23'
Vasilevskij má kotouč v lapačce, rozhodčí hru přerušují.
31:06'
Odehráno 31 minut, Lightning zatím vedou nad Red Wings 2:0.
30:46'
Point nabil Kučerovovi, ten z první míjí tři tyče.
30:05'
Pokračujeme. Point a Zetterberg na buly po levici Jimmyho Howarda.
30:05'
Brankář hostujícího mužstva přikryl černou pryž pod svou rukavici, pokračovat budeme znovu po reklamní přestávce.
30:01'
Střely na branku: 18 – 23
29:42'
Kotouč si to namířil na střídačku Tampy, vhazovat se následně bude v neutrální zóně.
29:08'
Střelecký pokus DeKeysera od modré čáry zblokován.
28:42'
Hosté s pukem za vlastním brankářem, oba trenéři zaveleli k dalšímu střídání.
27:40'
Z levé strany se odhodlal ke střele Larkin, Vasilevskij neměl příliš práce.
27:31'
Střela Hedmana byla zblokována, kupředu může nyní Tatar.
26:55'
I ve druhé třetině zatím sledujeme velmi pěknou podívanou. Obě mužstva si vytvářejí hned několik dobrých šancí.
26:29'
Konec reklamní přestávky, na vhazování ve střední třetině u boxu časoměřičů se staví Paquette a Glendening.
26:29'
Hra přerušena, v Amalie Areně proběhne reklamní přestávka.
25:52'
Dobrá příležitost pro Nyquista, gólman Blesků si ale jeho střela z pravé strany pohlídal.
25:20'
Útočnou akci Detroitu zastavuje ofsajd.
24:56'
Střely na branku: 16 – 20
24:35'
Kučerov se dostal do samostatného úniku, Howard ale stihl včas přitisknout k sobě betony!
23:56'
Pokus DeKeysera z levé strany zblokován mimo Vasilevského dosah.
23:37'
Na opačné straně kluziště zahrozil Tatar, Vasilevskij připraven.
22:53'
Pěkná střela od Stamkose, gólman Red Wings musel předvést dobrý zákrok.
22:40'
Svěřenci Jona Coopera se dostávají do ofsajdu.
22:12'
Kunitz vybídl dvakrát ke střele Naměstnikova, Howard v obou případech na jedničku.
21:58'
O puk se bojuje v levém rohu v obranné třetině hostů.
21:34'
Přechod Red Wings do útočného pásma nebyl dle pravidel – čároví tedy pískají postavení mimo hru.
20:43'
20:20'
Zetterberg nabil Frkovi, Vasilevskij stačil vyrazit.
20:02'
Prostřední periodu otevřelo vhazování mezi Pointem a Zetterbergem.
20:01'
Hokejisté Lightning a Red Wings se vrátili ze šaten zpět na ledovou plochu. Druhé dějství nám začne za několik málo okamžiků.
Red Wings začnou druhou třetinu ještě na přesilové hře. Do konce trestu Coburna totiž zbývá 43 vteřin.

19:58'
V první třetině se již nic dalšího nestane.
19:10'
Frk střílel z levého kruhu, brankář Blesků podržel puk ve své moci.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:48'
Stamkos uspěl na buly proti Zetterbergovi, domácí ihned vyhazují.
18:43'
Detroit si zahraje druhou přesilovou hru! Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
18:43'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., podražení).
18:39'
Od levého mantinelu vystřelil Ericsson, Vasilevskij předvádí další jistý zákrok.
18:28'
Tampě odpískána přihrávka rukou, hra je vykázána do neutrální zóny.
18:00'
Puk opustil hrací plochu, vhazovat by se mělo v obranné třetině Red Wings.
17:33'
Střelu Killorna na druhé straně zblokoval Ericsson do ochranné sítě.
17:10'
Nielsen v dobré šanci, gólman Lightning jej však vychytal levým betonem.
16:59'
Daleyho rána z pravé strany, Vasilevskij vyráží vyrážečkou.
16:23'
Nepřesná rozehrávka od Detroitu – zakázané uvolnění.
15:30'
Po Paquetteovi to ještě zkoušel od modré Šustr. Gólman hostů dával v obou případech pozor.
15:06'
Střely na branku: 8 – 12
14:52'
Zpět do akce. Peca a Glendening v souboji na vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
14:52'
Abdelkader zkoušel štěstí z poměrně značného úhlu, Vasilevskij vyrazil bez větších problémů do ochranné sítě. Následně tu je další reklamní přestávka.
14:25'
Mantha přihrával před branku na Zetterberga, dobře se ale vrátil Hedman.
13:55'
Ihned po buly pálil z první Daley, brankář Tampy Bay vyrazil betonem do rohu.
13:51'
Nahození Kronwalla od modré čáry, Vasilevskij má touš mez betony.
13:32'
Lightning se provinili icingem, hra se tak vrátí zpět před Vasilevského.
13:19'
Nielsena nakonec musel vystřídat Helm.
13:17'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se mezi hole Naměstnikova a Nielsena po pravici Andreje Vasilevského.
13:17'
Nyní tu máme střelu Manthy z levé strany. Vasilevskij podržel černou pryž pod svou rukavicí a hru tím přerušil. Proběhne druhá reklamní přestávka.
12:51'
Další pokus od švédského útočníka ve službách Red Wings, gólman Tampy znovu připraven.
12:24'
Pěkný bekhend od Nyquista, Vasilevskij dokázal vyrazit před sebe.
11:45'
Útočná akce Tatara a Larkina neměla taktéž dlouhého trvání.
11:16'
Nepřesná přihrávku od Bertuzziho, puk tak opouští útočné pásmo Rudých křídel.
10:25'
Šustr našel Gourdea, toho následně vychytal dobrým zákrokem Howard.
10:01'
Střely na branku: 7 – 5
09:27'
Obránce Green s kotoučem za vlastní brankou, obě mužstva prostřídávají své formace.
09:11'
Kronwallova střela od modré zblokována před Vasilevskim.
08:41'
Nyquist se snažil vytočit s pukem před branku, dobrou defenzivní práci ale odvedl Hedman.
08:15'
Kučerov střílel z pravého rohu, avšak minul Howardovu svatyni.
08:01'
08:01'
Zprava zkusil vystřelit Šustr, Howard schoval touš ve svém náručí. Následuje první reklamní přestávka.
07:50'
Bolts pokračují v aktivním nástupu do dnešního utkání a znovu drží Detroit v jeho obranné zóně.
07:05'
Domácí využívají přesilovku a odskakují tak soupeři na rozdíl dvou branek! Po pasu od Naměstnikova prostřeluje Howarda bez přípravy z mezikruží NIKITA KUČEROV. Čtyřiadvacetiletý útočník tak vstřelil jednatřicátý gól v tomto ročníku, 2:0! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Victor Hedman.
06:59'
Začíná druhá minuta z trestu Manthy.
06:38'
Nyní už ale Kučerov vyzkoušel brankáře Red Wings, ten byl pozorný.
06:31'
Stamkos vypálil z první, Howard vyrazil. Kučerov se následně k dorážce nedostal.
06:03'
Hosté vyhráli buly a ihned posílají kotouč pryč z vlastní zóny.
05:58'
První početní výhodu si nyní zahraje také Tampa! Vhazuje se po pravici Jimmyho Howarda.
05:58'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., držení).
05:44'
Hokejisté Detroitu vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Howarda.
05:37'
Střelecký pokus Sergačjova od modré čáry byl zblokován Greenem.
05:08'
Erne odevzdává touš soupeři, Bolts jdou vystřídat.
04:56'
Střely na branku: 2 – 1
04:38'
Bertuzziho střela z první končí na zadním mantinelu.
03:55'
Lightning otevírají na konci čtvrté minuty skóre utkání! Po krásné přihrávce Hedmana se prosazuje z pravé strany nikým nebráněný STEVEN STAMKOS. Kapitán zaznamenává dvaadvacátou trefu v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.
03:25'
03:08'
Tampa se již zřejmě ubrání.
02:44'
Larkin zavezl puk do útočného pásma, následně o něj ale přišel a Girardi pohodlně vyhodil.
02:26'
První polovina z trestu Stamkose je pryč, Lightning se znovu osvobozují.
02:00'
Hedman se dostává ke kotouči a ihned jej vyhazuje až k Howardovi.
01:32'
Frk vystřelil z levé strany, Vasilevskij vyrazil vyrážečkou do pravého rohu.
01:25'
Detroit si zahraje první přesilovou hru! Vhazování po pravici Andreje Vasilevského.
01:25'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., vysoká hůl).
01:06'
Čároví pískají Tampě postavení mimo hru.
00:53'
Killorn to zkusil z levé strany, Howard zapisuje první zásah.
00:31'
Vhazovalo se ve střední třetině u boxu časoměřičů.
00:29'
Kotouč sražen do ochranné sítě za zády Vasilevského, hra je tedy přerušena.
00:23'
K první střele se dostal ovšem útočník Red Wings Nielsen. Vasilevskij zasahovat nemusel.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Vladislav Naměstnikov a Frans Nielsen, jdeme na to!
Hymna je minulostí, závěrečný letošní vzájemný duel mezi Lightning a Red Wings začne co nevidět!
Zahajovací formace obou mužstev jsou seřazeny na modrých čarách, v Amalie Areně nyní zazní americká státní hymna.

Z:41 REC:16-17-6 OG:105 PR:2,80 %ÚS:91,1 SO:0

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Strålman, Sergačjov, Girardi, Coburn, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Killorn, Peca, Erne – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – DeKeyser, Jensen, Kronwall (A), Green, Ericsson, Daley – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Booth – Helm, Nielsen, Abdelkader (A) – Bertuzzi, Glendening, Frk.

Rozhodčí: Brad Watson, Frederick L'Ecuyer – Brad Kovachik, Brian Murphy.
Dámy a pánové, vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi Tampou Bay Lightning a Detroitem Red Wings. Začínáme zhruba za 25 minut!

Tampa Bay Lightning (38-16-3)

Lightning prohráli dvě utkání v řadě a v čele Východní konference mají již tak pouze jednobodový náskok před druhými Boston Bruins. Ti mají navíc odehráno o dva zápasy méně.
Ve středu Bolts prohráli na ledě Buffala Sabres 3:5. O góly se postarali Yanni Gourde, Vladislav Naměstnikov a Ryan Callahan. Čtvrtý start v dresu Tampy zaznamenal Louis Domingue, předvedl 28 zákroků.
Proti Detroitu Red Wings dnes Lightning odstartují dvouzápasový homestand.

Detroit Red Wings (23-23-9)

Red Wings se nacházejí s 55 body na třináctém místě Východní konference. Jejich ztráta na osmou Carolinu Hurricanes činí osm bodů. Do dnešního utkání nastoupí s dvěma výhrami v řadě!
Naposledy porazila Rudá křídla doma Anaheim Ducks 2:1. První hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Jimmy Howard, který pochytal 32 ze 33 střel soupeře! Svůj devátý gól v sezoně vstřelil Dylan Larkin. Vítěznou branku obstaral ve 36. minutě Frans Nielsen.
V Tampě Detroit zahajuje dvouzápasový trip. Ten poté zakončí v neděli na ledě Nashvillu Predators.

8. Buffalo Sabres – 57 záp., 137:188, 44 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Na programu nejlepší hokejové ligy světa najdete dnes porci celkem jedenácti zápasů. Zde budete moci sledovat souboj dvou mužstev z Atlantické divize. Svůj čtvrtý a zároveň poslední vzájemný souboj letos sehrají Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.