NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Nashville - 2. dubna 2018   00:00

Nashville
07:50' Johansen  (F. Forsberg) • 22:46' F. Forsberg  (P. K. Subban, Saros) • 46:24' F. Forsberg   • 49:29' C. Smith  (Ekholm, P. K. Subban)
Tampa
Garrett Rank, Dean Morton – Tony Sericolo, Kory Nagy
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Nashville

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pondělní noci!

Trestné minuty: 4 – 10
Predators zvítězili na ledě Lightning 4:1 a odčinili tak včerejší překvapivou porážku od Buffala Sabres. Dva góly a asistenci v utkání zaznamenal švédský útočník Filip Forsberg. Velmi dobrý výkon předvedl též mezi třemi tyčemi Juuse Saros – 29 úspěšných zákroků.
Preds mají po dnešku již sedmibodový náskok na čele Centrální divize. Bolts zůstávají ve své divizi na druhé příčce za Bostonem Bruins.
59:15'
Zleva zkoušel štěstí Killorn, jeho střela ale postrádala přesnost.
59:01'
Probíhá poslední minuta utkání.
58:36'
Gourde střílel z první po pasu od Pointa, Saros vyrazil.
57:34'
Johnson se obtočil kolem branky, Saros vyrazil před sebe. Následovala ještě dorážka Killorna, brankář Nashvillu ale i napodruhé na výbornou.
56:23'
Nyní se zase ke střele dostal Hartman. V pádu ale Vasilevského nepřekonal.
55:47'
Ihned po buly vystřelil Fiala a za Vasilevskim zazvonila branková konstrukce!
55:45'
4 minuty a 15 vteřin do konce třetí třetiny. Cirelli a Turris v souboji na vhazování po levici Andreje Vasilevského.
55:45'
Forsberova střela byla zblokována krajanem Strålmanem, kotouč skončil v ochranné síti. Následuje další z reklamních přestávek.
55:34'
Ellis vyčkává s toušem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.
54:46'
Střely na branku: 27 – 22
53:28'
Hosté se už nikam příliš neženou. Tampa je s výsledkem zdá se také smířená.
52:51'
Gourde to zkusil z levé strany, puk končí v rukavici Sarose.
52:13'
Čároví pískají Tampě zakázané uvolnění, hra se tedy vrátí zpět před Vasilevského.
51:53'
Zpět do akce. Vhazování po pravici gólmana Blesků.
51:53'
Girardi zblokoval střelecký pokus Smithe do ochranné sítě, na řadě je reklamní přestávka.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny, Preds mají k dispozici tříbrankový náskok.
50:06'
Střely na branku: 26 – 21
49:55'
Puk na střídačce Nashvillu, sudí jsou tedy nuceni hru přerušit.
49:29'
Nashville právě vstřelil branku!
4:1 pro Predators! Po dlouhé přihrávce Ekholma se prosazuje z pravé strany CRAIG SMITH. Rodák z amerického Madisonu si připisuje třiadvacátý gól v tomto ročníku! Asistence: Mattias Ekholm, P. K. Subban.
49:10'
Forsberg útočil na hattrick, avšak zprava minul bránu.
48:43'
Vhazuje se mezi hole Pointa a Smithe po pravici Andreje Vasilevského.
48:43'
Vasilevskij má po Turrisově střele kotouč ve své moci, následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
48:25'
Lightning se na moment udrželi v útočném pásmu. Ohrozit Sarose se jim ovšem nepodařilo.
47:33'
Josi se prokličkoval až mezi kruhy. Jeho následný bekhend zamířil jen těsně mimo.
46:24'
Hosté mají zpět dvoubrankový náskok! FILIP FORSBERG se dostal od levého mantinelu přes Girardiho až před branku a následně přidal svůj druhý gól v dnešním zápase. Bez asistence.
46:06'
Zprava se tlačil do šance Callahan. Dobře ovšem defenzivně Bitetto.
45:14'
Ellisův pokus od modré čáry minul Vasilevského klec.
45:01'
Střely na branku: 25 – 15
44:26'
Killorn hledal před brankou Cirelliho, do přihrávky ale vložil hůl jeden z bránících hráčů.
44:02'
Z ostrého úhlu zase zkoušel štěstí Cirelli, Saros hru přerušuje.
43:54'
Sergačjov vypálil od modré čáry, touš ale minul tři tyče.
43:51'
Icing Nashvillu.
43:10'
Smith se natlačil s kotoučem před Vasilevského, brankář Tampy dokázal vyrazit.
42:55'
Ekholm s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.
41:47'
Sissonsova střela z pravé strany, Vasilevskij má kotouč v náručí.
41:35'
40:42'
Z levé strany střílel Johnson, obětavý zákrok ale předvedl jeden z bránících hráčů.
40:34'
Domácí se při přechodu do útočného pásma dostali do postavení mimo hru.
40:02'
Lightning začínají třetí třetinu na přesilové hře.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu, závěrečná dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

39:40'
Hedman přihrál Kučerovovi, ten ovšem minul.
39:35'
Tampa Bay má možnost další přesilové hry! Do konce třetiny zbývá 24 vteřin a 1 desetina.
39:35'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
39:19'
Lightning jsou nyní mnohem lepším mužstvem. Saros musel vyrazit střelu Johnsona do ochranné sítě.
39:01'
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé třetiny.
38:04'
Predátoři vyhodili jen za cenu icingu.
37:57'
37:03'
Hedmanovu střelu od modré dorážel z předbrankového prostoru Killorn, Saros však připraven na správném místě.
36:27'
Josi se dostal za brankou na puk a ihned jej vyhazuje z vlastní zóny.
35:57'
Pojďme na to. Miller a Sissons na buly po pravici Juuse Sarose.
35:57'
Čtvrtá přesilovka Lightning začne ale až po další reklamní přestávce.
35:57'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Anthony Bitetto – 2 min., držení).
35:56'
Na druhé straně se Palát dostával do nájezdu, Bitetto jej musel faulovat.
35:49'
Forsberg našel v zajímavé pozici Johansena, jeho střelu ale obětavě zblokoval McDonagh.
33:17'
Killorn se snažil vystřelit z otočky, kotouč mu ale sjel z hole.
32:36'
V pořadí třetí početní výhoda Bolts! Dočkáme se vyrovnání?
32:36'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., hákování).
32:25'
Signalizovaný trest pro Nashville, Lightning mají zatím ponechanou výhodu.
31:57'
Pokus z hole Pointa zblokován Ellisem. Saros tak zasahovat nemusel.
30:42'
Po Coburnově přihrávce pálil z první Sergačjov, minul ovšem tři tyče.
30:11'
Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Cirelliho a Fischera před střídačkou Preds.
30:11'
Hra přerušena, následuje reklamní přestávka.
30:01'
Střely na branku: 17 – 13
29:50'
Na střídačce Tampy Bay chybí dle všeho Steven Stamkos.
29:12'
Do šance se nyní dostal Strålman. Saros byl ale u své levé tyči připraven.
28:51'
Tampa Bay Lightning:
106 gólů ve druhé třetině (první místo v lize)
28:45'
Girardi zblokoval střelecký pokus Forsberga do ochranné sítě.
27:54'
Kučerov hledal Coburna, tomu ale puk v rozhodující chvíli přeskočil hůl.
27:32'
Tampa právě vstřelila branku!
Lightning se dostávají na dostřel! Po dobrém forčekinku Cirelliho a Strålmanově přihrávce prostřeluje Sarose z mezikruží ONDŘEJ PALÁT. Pro českého forvarda desátá branka v letošní sezoně, 1:2 z pohledu domácích! Asistence: Anton Strålman.
27:23'
Palát to zkoušel od levého mantinelu, Sarose ale nakonec neohrozil.
26:08'
26:08'
Ke slovu se hlásí reklamní přestávka.
26:08'
Cirelli našel v dobré šanci Johnsona, Saros ale předvedl dobrý zákrok.
25:46'
Bonino se snažil vytvořit šanci pro Sissonse, dobře se ale vrátil Palát.
25:15'
Point nahodil do útočné třetiny a následně odchází za svými spoluhráči vystřídat.
24:51'
Střely na branku: 13 – 11
24:27'
Kučerov se snažil projet s kotoučem do útočné třetiny, obrana Preds byla ovšem pozorná.
23:25'
Rozhodčí chybovali – icing domácích se pískat neměl. Vhazovalo se tedy ve středovém kruhu.
23:25'
Zakázané uvolnění ze strany Lightning.
22:46'
Preds jdou do dvoubrankového vedení! Z mezikruží se šťastně prosazuje FILIP FORSBERG. Jeho střela trefila bránícího Strålmana a Vasilevskij nestihl zareagovat. Pro Forsberga je to gól s číslem dvaadvacet! Asistence: P. K. Subban, Juuse Saros.
22:28'
Subban nabil Ellisovi, jeho prudká střela míjí branku.
21:48'
Palátovi mimochodem začíná běžet druhá trestná minuta.
21:46'
Tolvanen ztratil kontrolu nad pukem, McDonagh znovu vyhazuje.
21:29'
Nashvillu se zatím nepodařilo usadit se v útočném pásmu.
20:51'
Point vyhrál buly, McDonagh ihned po mantinelu vyhazuje.
20:47'
Predators si zahrají přesilovou hru! Podaří se jim navýšit vedení?
20:47'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ondřej Palát – 2 min., nedovolené bránění).
20:28'
zakázané uvolnění hostů se pískat nebude, Hedman tak musí hrát kotouč.
20:17'
K první střele se ve druhé třetině dostal Johnson, gólman Predátorů připraven.
20:01'
Hokejisté Lightning a Predators jsou zpět na ledě Amalie Areny. Druhá perioda bude zahájena za malou chvíli.

19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:44'
Po pasu od Pointa se ke střele dostal Gourde. Netrefil ovšem bránu.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:54'
Pěkná souhra první útočné formace Lightning! Kučerov ale puk ze vzduchu za Sarose nezklepl.
18:39'
Josiho střela ze středu útočného pásma nebyla z nejpřesnějších.
18:31'
Miller si nerozuměl se Strålmanem, Predators tak mohou zase zaútočit.
17:57'
Bitetto nahodil do útočného pásma, touše se ale následně ujímá soupeř.
17:16'
Z levého kruhu pro vhazování střílel Cirelli. Saros našel kotouč ve své lapačce.
16:31'
Nashville Predators:
196 bodů od obránců (první místo v lize)
16:21'
Josi zkusil své štěstí od modré, Vasilevskij má touš pod kontrolou.
16:00'
Konec reklamní přestávky, Miller a Sissons v souboji na vhazování ve střední třetině.
16:00'
Puk opustil hrací plochu, v Amalie Areně proběhne další reklamní přestávka.
15:48'
Ekholm vyčká s kotoučem za vlastním brankářem, jeho spoluhráči střídají.
15:06'
Střely na branku: 10 – 5
14:56'
Střelecký pokus Smithe od modré čáry končí mimo Vasilevského svatyni.
14:05'
13:56'
Nyní prudce vypálil Palát, brankář Preds má touš v rukavici.
13:18'
Hedman nabil Stamkosovi, Sarose trefila střela do masky.
13:06'
První polovina z trestu Hartmana je pryč.
12:12'
Nahození Kučerova zblokováno, hosté následně vyhazují.
12:05'
Je tu druhá početní výhoda Blesků! Dočkáme se vyrovnání?
12:05'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Hartman – 2 min., podražení).
11:23'
Ihned po vyhraném vhazování Turrise vypálil ostře Subban. Jeho pokus ale končí na zadním plexiskle.
11:20'
Rozhodčí pískají Tampě hru vysokou holí. Následovat bude buly poblíž Vasilevského.
10:52'
Fischera nakonec musel nahradit Watson.
10:50'
Můžeme opět pokračovat. Vhazuje se po pravici Juuse Sarose mezi hole Millera a Fischera.
10:50'
Strålman to vymyslel dobře. Jeho střelecký pokus z levé strany ale končí v Sarosově lapačce. Na řadě je druhá reklamní přestávka.
10:21'
Máme za sebou polovinu první třetiny, Preds vedou na ledě Tampy zásluhou Johansena 1:0.
10:02'
Paquette vystřelil z pravé strany, jeho pokus ale skončil na zadním mantinelu.
09:51'
Střely na branku: 5 – 5
08:42'
Výborný Vasilevskij! Watson se dostal celkem ke třem střelám, brankář Lightning ale vždy obstál.
08:12'
Bolts se pokoušejí o odpověď. Strålmanovu střelu od modré vyráží Saros vyrážečkou.
07:50'
Predátoři otevírají na konci osmé minuty skóre dnešního utkání! RYAN JOHANSEN to vzal při situaci 2 na 1 na sebe a svou střelu umístil přesně k levé tyči. Pětadvacetiletý útočník zapisuje do statistik čtrnáctý gól v sezoně, Nashville tedy vede 1:0! Asistence: Filip Forsberg.
07:40'
Stamkos střílel z první z úhlu, na Sarose ovšem nevyzrál.
06:06'
Zpět do akce. Paquette a Fischer na vhazování po pravici Juuse Sarose.
06:06'
Kunitz napřáhl k prudké střele, ta ale nakonec skončila zblokována v ochranné síti. Následuje první reklamní přestávka.
05:56'
Hra přerušena pro ofsajd Nashvillu.
05:33'
05:23'
Lightning měli dlouhou dobu touš na svých hokejkách, z přesilové hry Preds nic nebude.
05:06'
Hosté v plném počtu. Začíná jejich kratičká přesilovka.
04:56'
Střely na branku: 3 – 1
04:35'
Josi přizvedl střelecký pokus Johnsona vysoko nad. Vhazovat by se následně mělo poblíž Sarose.
04:07'
McDonagh se uklidil s pukem za branku, oba týmy prostřídávají své čtveřice.
03:33'
Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po levici Andreje Vasilevského.
03:33'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., držení).
03:32'
Na druhé straně ujížděl Hedmanovi Hartman, Vasilevskij ale podržel své spoluhráče.
03:15'
Stamkos vypálil z první, Saros měl plné ruce práce.
03:06'
Hokejisté Tampy si zahrají první přesilovou hru v utkání! Vhazování po pravici Juuse Sarose.
03:06'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Irwin – 2 min., vysoká hůl).
02:48'
Callahan otestoval Sarosovu pozornost, finský brankář vyrazil do rohu.
02:32'
Rozehrávka Lightning končí na icingu.
02:21'
Sergačjov vyčkává s kotoučem za vlastní brankou, oba trenéři znovu zaveleli ke střídání.
01:45'
Kučerov přihrál chytře na Stamkose, Saros zapisuje hned na úvod ostrý zákrok.
01:20'
Nyní to zkoušel od modré Killorn, Saros ale opět bez práce.
01:03'
Střela Paláta z pravé strany zblokována Bitettoem.
00:43'
Domácí s toušem ve vlastní zóně, obě mužstva poprvé střídají.
00:03'
Buly pro Predátory.
00:01'
Na úvodní vhazování se nám staví Brayden Point a Ryan Johansen, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání co nevidět začne.
Hlasatel Paul Porter ohlásil zahajovací formaci domácích Blesků, nyní je na řadě americká státní hymna.

Z:23 REC:9-5-7 OG:56 PR:2,48 %ÚS:92,4 SO:3

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, McDonagh, Girardi, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Gourde, B. Point, T. Johnson – Palát (A), Cirelli, Killorn – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Bitetto – Tolvanen, Johansen, F. Forsberg (A) – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.

Rozhodčí: Garrett Rank, Dean Morton – Tony Sericolo, Kory Nagy.
Příjemný večer! Utkání mezi Lightning a Predators začne za necelou půlhodinku.

Tampa Bay Lightning (52-22-4)

Lightning se po včerejší výhře Bostonu Bruins propadli zase na druhé místo Atlantické divize, Východní konference. Za uplynulých deset zápasů mají průměrnou bilanci 5-5-0.
V noci z pátku na sobotu Tampa ukončila dvouzápasový trip na ledě New Yorku Rangers vysokou výhrou 7:3. Střelecky se proti svému bývalému klubu prosadili útočník J.T. Miller a obránce Dan Girardi. Celkem tři kanadské body (dva góly, asistence) nasbíral útočník čtvrté útočné formace Bolts Cédric Paquette. Dvakrát skóroval Brayden Point, prosadil se i Alex Killorn.
Svěřenci Jona Coopera dnes zahajují proti Nashvillu Predators třízápasový homestand.

Nashville Predators (50-17-11)

Predators jsou momentálně nejlepším mužstvem celé NHL. V měsíci březen zaznamenali bilanci 12-3-1.
V noci na dnešek Preds prohráli doma překvapivě s Buffalem Sabres 4:7. O jejich góly se postarali P.K. Subban, Austin Watson, Kyle Turris a Nick Bonino. V utkání mimochodem debutoval finský mladík Eeli Tolvanen.
Dnešním zápasem Nashville odstartuje třízápasový trip. Po Tampě Bay Lightning narazí ještě Floridu Panthers a Washington Capitals. Poté se vrátí zpět domů a základní část ukončí ve své Bridgestone Areně proti Columbusu Blue Jackets.

2. Winnipeg Jets – 78 záp., 260:207, 106 B
3. Minnesota Wild – 78 záp., 239:221, 96 B
4. St. Louis Blues – 78 záp., 215:208, 92 B
5. Colorado Avalanche – 78 záp., 246:224, 92 B
6. Dallas Stars – 79 záp., 224:216, 88 B
7. Chicago Blackhawks – 79 záp., 223:245, 74 B
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování zámořské NHL! Do konce základní části nejlepší hokejové ligy světa zbývá už pouze poslední týden. Dnes najdete na programu celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma velkými favority na zisk Stanley Cupu – Tampa Bay Lightning přivítají Nashville Predators. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.