NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Toronto - 21. března 2018   00:30

Tampa
Tampa
36:40' Hedman (Stamkos, Erne) • 41:24' McDonagh (Gourde, Sergačjov) • 43:32' Kučerov  • 49:14' Killorn (Cirelli, Gourde)
4:3
(0:1, 1:2, 3:0)
Toronto
Toronto
15:06' J. van Riemsdyk  (Marner, C. Carrick) • 21:29' J. van Riemsdyk  (Bozak, Kadri) • 35:41' Hyman
Tampa
Francis Charron, Dan O'Rourke – Pierre Racicot, Shandor Alphonso
Amalie Arena, Tampa
19 092 diváků
Toronto

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středeční noci!

Peter Budaj (TBL) – zdravý náhradník
Andrej Šustr (TBL) – nehrál (zdravý náhradník)

Trestné minuty: 8 – 4
Lightning prohrávali v utkání už 0:3, avšak skóre dokázali otočit ve svůj prospěch. Zaznamenali tím druhou výhru v řadě a zároveň navýšili náskok na čele Východní konference před Bostonem Bruins na pět bodů. Vítěznou branku vstřelil v 50. minutě útočník Alex Killorn. Toronto padlo poprvé po čtyřech zápasech.
59:57'
Je hotovo.
59:47'
Zakázané uvolnění hostů, do konce zbývá 12,5 vteřiny.
59:37'
Palát vyhazuje tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Lightning stihnou vystřídat.
59:11'
Kučerov dostává puk do středního pásma, Leafs se čas na vyrovnání rychle krátí.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:43'
Torontu se zatím nedaří usadit se v útočné třetině.
57:51'
Andersen už na střídačce, hosté to zkoušejí v šesti!
57:35'
Tampa podržela nyní puk daleko od své branky a nastřádala tak pár vteřinek k dobru.
56:48'
Vhazovat se bude v neutrální třetině.
56:48'
Od hole Gourdea se touš odráží do hlediště, hra tedy rozhodčími přerušena.
56:21'
Kučerov střílel už ze střední zóny, jeho pokus ale skončil na zadním mantinelu.
55:46'
Další icing Blesků.
55:27'
Lightning vyhazují na zakázané uvolnění.
55:01'
54:36'
5 minut a 24 vteřin do konce třetí třetiny. Point a Marleau v souboji na buly po pravici brankáře Toronta.
54:36'
V Amalie Areně právě probíhá další reklamní přestávka.
54:36'
McDonagh jen nahodil od levého mantinelu na bránu, Andersen schoval touš do lapačky a hru přerušil.
54:03'
Javorové listy s pukem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.
53:46'
53:26'
Leivo v dobré šanci, Vasilevskij se ale stačil bleskurychle přesunout.
52:54'
Domácí se zatím brání s přehledem. Nyní vyhodil poslal puk zpět k Andersenovi Hedman.
52:47'
Začíná druhá minuta ze Cirelliho trestu.
52:23'
McDonagh zblokoval střelu Marnera, Stamkos vyhazuje.
51:56'
Sudí pískají svěřencům Mika Babcocka přihrávku rukou.
51:46'
Podaří se hostům při přesilové hře srovnat na 4:4?
51:46'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., podražení).
51:35'
Coburn zastavil útočnou akci soupeře ve střední třetině.
51:03'
Maple Leafs zase nyní v postavení mimo hru.
50:30'
Icing Toronta, do konce zbývá přesně 9 minut a 30 vteřin.
50:24'
Konec reklamní pauzy. Na buly po pravici Frederika Andersena se staví Point a Nylander.
50:24'
Andersen kryje střelu Strålmana, ke slovu se hlásí reklamní přestávka.
50:16'
Lightning jsou v závěrečné dvacetiminutovce zatím jasně lepší. Už zase drží svého soupeře tlakem.
50:01'
Střely na branku: 24 – 27
49:14'
Tampa právě vstřelila branku!
Tak to je obrat! Po pěkné souhře a pasu od Cirelliho se trefuje ALEX KILLORN. Rodák z Halifaxu zapisuje do statistik dvaačtyřicátý bod v sezoně, čímž si vytváří své osobní maximum. 4:3! Asistence: Anthony Cirelli, Yanni Gourde.
49:06'
A ihned po něm vyhazují hosté touš na zakázané uvolnění.
49:00'
Vhazování proběhlo ve střední třetině.
48:59'
Puk na střídačce domácích.
48:24'
Kadriho nahození, Vasilevskij vyráží bez větších potíží.
48:00'
Rozehrávka Hedman končí na icingu, vhazovat se tedy bude poblíž Vasilevského.
47:24'
Stamkos před branku na osamoceného Kučerova, Andersen tentokrát v tomto minisouboji úspěšný.
46:52'
Zpět do utkání. Miller a Bozak na vhazování před střídačkou Tampy.
46:52'
Ofsajd hostů, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:12'
Erne se s Kunitzem dostali do situaci 2 na 1, zakončit se jim ovšem nepodařilo.
45:37'
Gardinerova střela od modré čáry, Vasilevskij vyráží.
43:32'
Je srovnáno! Po dobrém forčekinku Millera se trefuje z pravé strany NIKITA KUČEROV. Jeho nahození trefilo před brankou brusli beka Riellyho. 3:3! Bez asistence.
43:23'
Hedman hledal Stamkose, do přihrávky ale vložil hůl jeden z hráčů Toronta. Puk následně opustil hrací plochu.
43:08'
Bolts nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají ofsajd.
42:59'
Leafs odpískána hra vysokou holí, následovat by mělo buly ve střední zóně.
42:31'
Erne měl na holi vyrovnávací branku, Andersen ovšem nyní podržel své spoluhráče.
41:59'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
41:57'
Kotouč se dotkl ochranné sítě za zády Vasilevského, hra je tak přerušena.
41:36'
Maple Leafs v postavení mimo hru.
41:24'
Dvaačtyřicátá minuta utkání, domácí se dostávají na dostřel! Špatné střídání Toronta využil po přihrávce od Gourdea nádhernou střelou RYAN MCDONAGH. Zkušený bek si připisuje druhou trefu v dresu Lightning, 2:3! Asistence: Yanni Gourde, Michail Sergačjov.
40:55'
Úvodní minuta třetí třetiny nám žádnou šanci nepřinesla.
40:01'
Přestávka po druhé třetině pomalu končí. start závěrečného dějství je na spadnutí!

39:56'
Hainsey se schoval s toušem za vlastní branku, Leafs půjdou do šaten s vedením 3:1.
39:27'
Strålmanovo nahození od modré tečováno mimo Andersenův dosah.
39:21'
Kučerov a jeho další střela, Andersen zasahuje opět lapačkou.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Nepřesná přihrávka od Marnera, Hainsey musí hrát ve střední třetině.
38:13'
Plekanec střílel z ostrého úhlu, brankář Blesků tentokrát bez práce.
37:36'
Prudká rána od Browna, Vasilevskij vyrazil před sebe.
37:16'
Ofsajd hostujících hokejistů.
36:40'
Lightning snižují! Erne přihrál bekhendem na Stamkose, ten následně posunul na VICTORA HEDMANA. Švédský bek prostřelil z levé strany brankáře Andersena a zaznamenal tak svůj třináctý gól v letošní sezoně. 1:3 z pohledu domácích! Asistence: Steven Stamkos, Adam Erne.
36:19'
3 minuty a 41 vteřin do konce prostřední periody. Stamkos s Bozakem na buly po pravici Frederika Andersena.
36:19'
Kučerov vystřelil od levého mantinelu, našel ale pouze lapačku Andersena. V Amalie Areně proběhne další z reklamních přestávek.
35:41'
Toronto právě vstřelilo branku!
Javorové listy přidávají třetí gól! Johnsonovu nepřesnou přihrávku potrestal z mezikruží střelou do levého horního rohu ZACH HYMAN. Pro kanadského forvarda čtrnáctá trefa v tomto ročníku! Bez asistence.
34:56'
Střely na branku: 13 – 21
34:36'
Bozak se snažil přihrát před branku, dobře ale defenzivně McDonagh.
33:59'
Kadri se ke střele nedostal, Marner po něm už ale ano. Vasilevskij musel dávat pozor.
33:01'
Odehráno 33 minut. Leafs vedou zatím na ledě Lightning 2.0.
32:36'
32:02'
Hedman vyhazuje, do konce trestu Stamkose zbývá ještě 34 vteřin.
31:39'
Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude před Andersenem.
31:13'
Van Riemsdyk v další šanci, Vasilevskij však pozorný.
31:00'
Bozak nezpracoval na modré a musí se vracet.
30:40'
Kadri uspěl na buly a ke střele se následně dostal Marner. Brankář Blesků nachází puk ve své lapačce.
30:36'
Pojďme na to. Vhazuje se mezi hole Johnsona a Kadriho po pravici Andreje Vasilevského.
30:36'
Druhá početní převaha Javorových listů začne ale až po reklamní přestávce.
30:36'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., faul loktem).
30:01'
Střely na branku: 12 – 17
29:48'
A další dobrá šance Tampy Bay. Gólman hostů však znovu na správném místě.
29:40'
Cirelli se dostal za obranu Toronta, na Andersena ovšem bekhendovým blafákem nevyzrál.
29:10'
Polák vystřelil od modré z první, rovněž ale netrefil zařízení.
28:40'
Johnsson střílel bekhendem z otočky, avšak minul.
28:06'
Pointa nakonec musel nahradit Johnson.
28:04'
Konec reklamní přestávky, Point a Nylander se sklání na vhazování po pravici Frederika Andersena.
28:04'
Erneho střela z levé strany, brankář Maple Leafs raději podrží puk v náručí. Následuje reklamní přestávka.
27:50'
Domácí se nyní dostávají do dobrých příležitostí.
27:04'
Palátovu šanci se snažil zakončovat ještě Gourde. Andersen se měl možná i štěstí, že touš neskočil za jeho zády.
26:57'
26:40'
Nyní je tu Johnson, jeho pokus ale nepřesný.
26:29'
Gourde nabil Sergačjovovi, jeho střela byla zblokována.
25:58'
První polovina z přesilovky je pryč. Andersen zatím bez práce.
25:00'
Ihned po buly se snažil vystřelit Kučerov, Andersena ale neohrozil.
24:57'
Lightning a jejich dnešní první početní výhoda! Vhazování po pravici Frederika Andersena.
24:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Connor Brown – 2 min., hákování).
24:46'
Střely na branku: 8 – 16
23:42'
Point se dostal s toušem mezi kruhy, jeho následná střela byla ovšem zblokována.
23:20'
Hedman to zkoušel od modré čáry, netrefil ale bránu.
22:58'
Plekancova střela z levé strany postrádala razanci, zaútočit mohou domácí.
22:36'
Cirelli protečoval do útočné zóny, Bolts potřebují dostřídat.
21:45'
Domácí mohli vzápětí zase snížit! Stamkos našel skvěle Strålmana, toho zastavuje lapačkou Andersen.
21:29'
Leafs využívají přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! JAMES VAN RIEMSDYK dostal před branku přihrávku od Bozaka a bekhendem se trefil do pravého horního růžku. Asistence: Tyler Bozak, Nazem Kadri.
21:11'
Střelecký pokus Marnera, Vasilevskij je tu s dalším zákrokem.
20:28'
Kadriho střela z levé strany, Vasilevskij vyrazil betonem. Point následně vyhazuje.
20:02'
Maple Leafs začínají druhou třetinu na přesilové hře.
20:01'
Hokejisté Lightning a Maple Leafs jsou zpět na ledové ploše. Druhá perioda začne za malou chvíli.

19:59'
V poslední vteřině nahazoval před branku Bozak, Vasilevskij odolal.
19:31'
Leafs si zahrají první přesilovou hru v zápase! Vhazuje se po pravici Andreje Vasilevského.
19:31'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., držení).
19:07'
Stamkos střílel z první, gólman Javorových listů vyráží betonem.
19:00'
Přesně ve chvíli, kdy je oznámena poslední minuta úvodní periody se do šance dostává Killorn, Andersen připraven.
18:46'
Lightning se už nějakou dobu drží v útočné zóně, Andersena se jim ale zatím ohrozit nepodařilo.
18:04'
Oba týmy v plném počtu.
17:53'
Miller to vymyslel šikovně, Hainseyho ale nakonec neobešel.
17:32'
Nyní je tu střela McDonagha, kotouč končí v ochranné síti.
17:20'
Point na Johnsona, jeho střelecký pokus byl však zblokován.
16:53'
Marner se obtočil kolem branky, zakončení se mu ovšem vůbec nepovedlo.
16:04'
3 minuty a 56 vteřin do konce první třetiny, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
16:04'
Pokračovat budeme znovu po reklamní přestávce.
16:04'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan Callahan – 2 min., hrubost). Odpyká Adam Erne.
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Josh Leivo – 2 min., hrubost).
15:57'
Leivo zkoušel štěstí bekhendem z levé strany, Vasilevskij si ale svou pravou tyč pohlídal.
15:21'
Střely na branku: 5 – 9
15:06'
Hosté využívají výhody a na začátku šestnácté minuty otevírají skóre dnešního utkání! Po Marnerově přihrávce se prosazuje z mezikruží JAMES VAN RIEMSDYK. Pro osmadvacetiletého útočníka dvaatřicátá branka v sezoně! Asistence: Mitchell Marner, Connor Carrick.
14:40'
Signalizovaný trest pro Tampu.
14:22'
Obrovská šance Maple Leafs, Vasilevského ale zastoupil v brankovišti výborně Sergačjov.
13:48'
Do šance se na opačné straně kluziště tlačil Point, dobře ale defenzivně Gardiner.
13:26'
Domácí brankář zapisuje další zákrok, tentokrát proti Nylanderovi.
12:52'
Kučerov hledal spoluhráče mezi kruhy, kotouče se ovšem ujal soupeř.
12:24'
Plekanec tečoval před brankou nabídku Leiva, Vasilevskij se opět vyznamenal.
11:42'
McDonagh zblokoval střelecký pokus Dermott od modré čáry.
11:06'
Hedman vyčkává s pukem ve vlastní zóně, obě mužstva střídají.
10:45'
Point projel do útočného pásma a ke střele se následně dostal Johnson. Brankář Toronta vyrazil levým betonem.
10:26'
Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Pointa a Kadriho ve střední třetině u boxu časoměřičů.
10:26'
Domácím odpískána hra vysokou holí, na řadě je druhá reklamní přestávka.
10:11'
Střely na branku: 4 – 4
09:58'
Plekancova střela z pravé strany, brankář Tampy Bay má touš ve své lapačce.
09:22'
Kotouč vyletěl do ochozů Amalie Areny, vhazovat se bude dle signalizace sudích poblíž Andersena.
08:47'
Dermottův střelecký pokus od modré zblokován, Vasilevskij tak bez práce.
08:29'
Zmatek na brankovišti Toronta! Johnsonovu střelu z otočky zblokoval Dermott. K dorážce se ale ještě před brankou dostal Killorn a Andersen se měl co ohánět!
08:08'
Zakázané uvolnění Tampy Bay se pískat nebude, Polák tak musí hrát kotouč.
07:36'
07:36'
Další útok první útočné formace Lightning končí postavením mimo hru. Proběhne první reklamní přestávka.
07:27'
Stamkos přenechal puk Millerovi, ten v zajímavé pozici narazil na připraveného Andersena.
06:42'
Sergačjov se snažil natlačit před Andersena z pravé strany, avšak příliš nepochodil.
06:37'
Další zakázané uvolnění Javorových listů.
05:56'
Svěřenci Mika Babcocka vyhodili na icing, hra se vrátí před Andersena.
05:45'
Kunitz na bližší tyč Cirellimu, tomu ale střela nesedla.
05:01'
Střely na branku: 1 – 3
04:50'
Bozak v dobré příležitosti, gólman Tampy znovu na jedničku. K dorážce se pak ještě tlačil van Riemsdyk, skvělou defenzivní práci ale odvedl Stamkos.
04:31'
Rozhodčí pískají Leafs hru vysokou holí, vhazovat se bude ve střední třetině.
04:06'
Dobrá střela od Hymana, Vasilevskij předvádí první větší zákrok.
03:13'
Callahan objel branku a následně přihrával mezi kruhy, Kunitz se ale k zakončení nedostal.
03:05'
Střelecký pokus Poláka od modré zblokován, hrát může Callahan.
02:48'
Útočná snaha Bolts neměla dlouhého trvání, kupředu mohou znovu hokejisté Toronta.
02:10'
Van Riemsdyk hledal mezi kruhy Kapanena, avšak neúspěšně.
01:31'
Na druhé straně je tu pokus Johnssona, Vasilevskij poprvé v akci.
01:15'
Bekhend Sergačjova z ostrého úhlu, Andersen nemusel zasahovat.
01:06'
První útočná akce hostů končí ofsajdem.
00:55'
Sergačjov pálil od modré, avšak minul tři tyče.
00:48'
Zakázané uvolnění ze strany Maple Leafs, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.
00:10'
Strålmanovo nahození protečováno do útočné třetiny Johnsonem, puku se ale ujímá soupeř.
00:03'
Buly pro domácí.
00:01'
Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Nazem Kadri, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání co nevidět začne!
Zahajovací formace nastoupeny na modrých čarách, v Amalie Areně zazní kanadská a americká státní hymna.

Z:58 REC:33-18-5 OG:159 PR:2,79 %ÚS:91,9 SO:5

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, McDonagh, Girardi, Coburn (A), Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Gourde, Erne – Kunitz, Cirelli, Callahan (A).

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, R. Polák, Dermott, C. Carrick – Marleau (A), Kadri, Marner – Hyman, W. Nylander, A. Johnsson – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Leivo, Plekanec, Kapanen.

Rozhodčí: Francis Charron, Dan O'Rourke – Pierre Racicot, Shandor Alphonso.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou u utkání mezi Lightning a Maple Leafs! Začínáme za necelou půlhodinu.

8. Buffalo Sabres – 72 záp., 172:236, 58 B
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Na programu zámořské soutěže je dnes v noci hned jedenáct zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi dvěma mužstvy z Atlantické divize – Tampa Bay Lightning budou hostit Toronto Maple Leafs. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 00:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.