NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Buffalo - 3. dubna 2018   01:00

Toronto
Toronto
05:44' A. Johnsson (Plekanec, R. Polák) • 25:01' Matthews (Rielly, A. Johnsson) • 27:39' W. Nylander (Matthews) • 30:32' W. Nylander (Hyman) • 46:29' Matthews (W. Nylander, Gardiner)
5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Buffalo
Buffalo
22:27' S. Reinhart  (Ristolainen, R. O'Reilly) • 42:56' Pominville  (Baptiste, Scandella)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:34 (12:9, 15:10, 9:15)
Zblokované střely – 15:12
Vyhraná vhazování – 35:27
Trestné minuty – 10:6
Hity – 32:23
Hokejisté Toronta se podruhé během dvou týdnů už od Buffala zaskočit nenechali a dnes zvítězili 5:2. Rozhodující náskok si domácí vytvořili ve druhé části, po níž šli do šaten s vedením 4:1. V závěrečné třetině nejprve snížil v přesilovce Jason Pomonville, ale ve 47. minutě uzavřel skóre rovněž v početní výhodě Auston Matthews.
59:47'
Matthews ještě připravil tutovku Zachovi Hymanovi, který nedostal puk do odkryté branky!
59:10'
Velkou chybu udělal Chad Johnson, který namazal puk Mattu Martinovi! Za svého brankáře ale zaskočil obránce Casey Nelson!
59:01'
Je tu už poslední minuta.
58:32'
Na pravé straně útočného pásma se uvolnil Kyle Okposo. McElhinney si připisuje další úspěšný zákrok.
58:12'
Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty. Už se spíše jen dohrává.
57:01'
Nazem Kadri před Johnsonem nepříjemně tečoval kotouč. Hostující gólman si poradil.
56:52'
Na druhé straně nedotlačil puk za Chada Johnsona důrazný Tyler Bozak.
56:32'
Scandellovu střelu od modré vyrazil spolehlivý McElhinney.
56:03'
Otočka hostujícího Evana Rodriguese byla hezká, ale žádný efekt neměla. Hostující útočník totiž následně nedokázal pořádně vystřelit.
55:11'
Nyní mířil Matt Tennyson do brankové konstrukce! Ještě jedna reklamní přestávka.
54:53'
Sam Reinhart uvolnil z druhé vlny najíždějícího obránce Matta Tennysona. Ten z pravého kruhu neprostřelil McElhinneyho.
54:24'
Čas utíká. Domácí jsou krůček od výhry.
53:34'
Tak ne. McElhinney to zvládl, puk udržel před čarou.
53:34'
Možná jsem ale domácího brankáře přechválil! Rozhodčí konzultuje s centrálou, zda puk nepřešel brankovou čáru!
53:34'
Hosté se snaží zkorigovat stav. U své tyčky byl ale dobře zapřen McElhinney, který dokázal také přikrýt puk.
53:23'
Zakázané uvolnění domácích.
52:24'
Jake Gardiner za brankou ztratil kotouč a toho se snažil využít Evan Rodrigues. Ten z levého kruhu nepřekonal Curtise McElhinneyho.
52:05'
Auston Matthews to zkusil přes obránce. Johnson zasáhl pravým betonem.
51:33'
Ryan O'Reilly zkusil taktiku nahoď – dojeď. Domácí jeho snahu překazili.
50:28'
Kličkovanou Zemguse Girgensonse zastavil Ron Hainsey. Ten ukořistil kotouč pro sebe.
50:16'
Johnson byl nucen přidržet puk před dotírajícím Andreasem Johnssonem. Reklamní přestávka.
49:57'
Tentokrát je puk v hledišti. Rozhodčí nařizují buly v obranné třetině Sabres.
49:30'
Puk byl tečován na střídačku Toronta. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:19'
Sam Reinhart vystřelil jen do bránícího hráče Toronta.
47:51'
Dopředu se s pukem řítil Casey Mittelstadt. Střelu mladého hráče Buffala zablokoval obránce Carrick.
46:29'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí předvedli krásnou přesilovkovou akci na jeden dotek, která končí gólem! Finální přihrávku poslal William Nylander na AUSTONA MATTHEWSE, který zamířil z levého kruhu naprosto přesně, Johnson se nemohl včas přesunout – 5:2. Asistence: William Nylander a Jake Gardiner.
46:16'
Ke střele se odhodlal William Nylander, zamířil nad.
45:44'
Casey Mittelstadt zasáhl vysokou holí do obličeje Connora Browna. Přesilovka pro Toronto.
45:31'
James van Riemsdyk z mezikruží pořádně protáhl Chada Johnsona. Ten zakročil vyrážečkou.
44:57'
Mitchell Marner projel až před Johnsona. Zamířil vedle vzdálenější tyčky.
44:31'
Opět se dostal do akce Jason Pominville. Jeho střela byla tentokrát sražena do ochranné sítě.
43:45'
Hosté se vrátili zpět do hry. S dvougólovým mankem se dá ještě něco dělat.
42:56'
Sabres právě vstřelili branku!
Hosté využívají početní výhodu 3 sekundy před jejím koncem! Po střele Scandelly ještě Nicholas Baptiste nepřekonal z dorážky brankáře McElhinneyho, ale dojíždějící JASON POMINVILLE již dílo zdárně dokončil – 4:2. Asistence: Nicholas Baptiste a Marco Scandella.
42:28'
Domácí vyhazují.
41:18'
Od modré čáry střílel Kyle Okposo. Puk z McElhinneyho vypadl, ale nikdo z hostujících hráčů toho nedokázal adekvátně využít.
40:59'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Nikita Zajcev – 2 min., držení).
40:59'
Při signalizované výhodě Buffala střílel od modré Zemgus Girgensons. McElhinney byl pozorný.
40:30'
Zach Hyman zadovkou přenechal puk Austonu Matthewsovi. Jeho střelu ukryl ve výstroji Johnson.
Hity – 19:12
Druhá třetina byla poměrně bohatá na góly. Padly hned čtyři, z toho tři vstřelili domácí hokejisté, kteří tak vedou 4:1. Buffalo přitom ve 23. minutě vyrovnalo, když v přesilové hře tečoval Ristolainenovu střelu Sam Reinhart. Pak však začala řádit elitní domácí formace. Ve 26. minutě udeřil rovněž v přesilovce Auston Matthews a o dvě minuty později poslal stejný hráč do úniku Williama Nylandera. Švédský útočník se pak ve 31. minutě prosadil ještě jednou. Hokejisté Buffala v závěru periody neproměnili několik šancí a do šaten jdou s tříbrankovým deficitem.
40:00'
39:51'
Jack Eichel posílal od zadního mantinelu puk před branku, tam ale scházeli jeho spoluhráči.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:09'
Další zákrok Johnsona. Neprosadil se Kadri.
38:01'
Hru nyní uklidňuje Matthewsova řada. Právě její centr se dostal z pravé strany do zakončení, ale Johnson si pohlídal prostor u své tyčky.
37:03'
Domácím začala hořet obrana! Za ní se nyní dostal Nicholas Baptiste, který se pokusil píchnout puk do protipohybu McElhinneyho, ale poslal ho nad břevno!
36:16'
Zakázané uvolnění Buffala.
35:59'
Na druhé straně pálil z dobré pozice vedle Tyler Bozak.
35:02'
Další velká příležitost hostí! Tentokrát O'Reillyho nabídku neusměrnil do odkryté části klece Johan Larsson.
34:28'
Ryan O'Reilly našel v přečíslení 2 na 1 Sama Reinharta, který netrefil odkrytou branku! Velká šance Buffala.
34:08'
Střelu Gardinera tečoval James van Riemsdyk. Puk drží Johnson. Následuje další reklamní přestávka.
33:58'
Hokejisté Toronta se usadili ve svém útočném pásmu. Při hře 5 na 5 kontrolují hru.
33:14'
Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o tři branky.
32:29'
Domácí se osvobodili vyhozením kotouče.
31:53'
Střelu Rasmuse Ristolainena vykopl brankář McElhinney.
31:41'
Z levé strany vypálil Jack Eichel. Zamířil nad.
31:13'
Nazem Kadri narazil do Chada Johnsona a dostává trest za nedovolené bránění brankáři. Bylo to ale hodně přísné, domácího útočníka totiž strčil Falk.
30:32'
První lajna Maple Leafs začala řádit! Zach Hyman vyvezl kotouč dopředu po levém křídle a předložil ho WILLIAMOVI NYLANDEROVI, který tváří v tvář Johnsonovi opět zamířil mimo dosah lapačky gólmana Buffala. Asistence: Zach Hyman.
30:20'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
30:11'
Střela Connora Browna z levé strany končí ve výstroji brankáře Johnsona. Následuje reklamní přestávka.
29:43'
Dobré střídání Buffala. To se v posledních minutách spíše bránilo, ale teď se hraje v útočném pásmu Sabres.
29:21'
Casey Nelson v rychlosti obkroužil domácí klec. Na jeho nabídku ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
28:00'
Mitchell Marner vyslal na hostující branku další střelu. Johnson byl tentokrát na místě.
27:39'
Domácí se rozjíždějí a vedou už o dva góly! Auston Matthews poslal krásným pasem do samostatného úniku WILLIAMA NYLANDERA, který střelou k levé tyčce navyšuje náskok Toronta. Asistence: Auston Matthews.
27:22'
Od modré čáry vypálil Casey Nelson. Puk zastavila brusle bránícího hráče.
26:37'
Po ráně Jamese van Riemsdyka přerušil Johnson hru. Následuje reklamní přestávka.
26:26'
Nahození Morgana Riellyho bylo sraženo za hostující branku.
25:01'
A tak jdou do vedení domácí! Morgan Rielly posunul puk na levý kruh, kde byl AUSTON MATTHEWS a ten zamířil nad lapačku brankáře Johnsona – 2:1. Asistence: Morgan Rielly a Andreas Johnsson.
24:35'
Zemgus Girgensons se v oslabení natlačil až před branku! Chytrou kličkou se snažil překvapit McElhinneyho a zasunout puk do jeho protipohybu, ale domácí gólman nechal o tyčky beton!
23:59'
Za nedovolené bránění je vyloučen Justin Falk. Přesilovka pro Toronto.
23:19'
Domácí mohli rychle odpovědět. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Connor Brown střelou, kterou McElhinney odrazil vyrážečkou.
22:27'
Tahle přesilovka byla dlouho velká bída, ale nakonec ji Šavle využívají! Od modré čáry nahodil kotouč na branku Rasmus Ristolainen a SAM REINHART ho ze vzduchu pohotově sklepl mezi McElhinneyho betony – 1:1. Asistence: Rasmus Ristolainen a Ryan O'Reilly.
21:36'
Hráči Buffala se zatím nedokázali usadit v útočné třetině. Puk je za jejich brankou.
21:09'
Hráči Toronta opět posílají kotouč do bezpečí.
20:48'
20:03'
Hosté pokračují v přesilové hře. Na trestné sedí za vysokou hůl Roman Polák.
Hity – 9:5
První třetina mnoho hokejové krásy nenabídla. Hraje se v poměrně nízkém tempu. Jinak nepříliš záživnou hru okořenili zatím jediným gólem hráči Toronta. Po asistencích Plekance a Poláka se prosadil Andreas Johnsson.
20:00'
19:51'
Domácí dostali puk do středního pásma.
19:09'
Roman Polák je už podruhé vyloučen za vysokou hůl! Jacka Eichela zasáhl do oblasti nosu a způsobil mu krvavé zranění. Dostává tedy trest na 2+2 minuty.
19:06'
Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
19:01'
Začala poslední minuta první části zápasu.
18:44'
První třetina se zatím dohrává v nevýrazném tempu.
17:49'
Kyle Okposo odvedl dobrou práci při forčekinku, ale do zakončení se nedostal on ani jeho spoluhráč Casey Mittelstadt.
16:53'
Tahle pasáž je plná nepřesností. Hokejistům puky odskakují od hokejek.
15:39'
Benoit Pouliot otestoval McElhinneyho spíše propagačním nahozením. Domácí brankář raději podržel puk.
15:12'
A Roman Polák je zpět na ledě. Hosté se teď dopustili postavení mimo hru a je tu čas pro další reklamní pauzu.
14:56'
Domácí se osvobodili.
14:27'
Do střely Ristolainena vložil hůl Ryan O'Reilly. Branku ale netrefil.
13:42'
Hainsey se dostal k puku a dokázal ho i vyhodit.
13:11'
Roman Polák zvedl hůl do tváře Kylea Okposa a Buffalo si tak zahraje přesilovku.
13:00'
Také hosté dokázali kontrovat. Jason Pominville vystřelil z pravé strany a McElhinney schoval puk do lapačky.
12:32'
Domácí po pomalejším startu do utkání přebrali iniciativu. Nyní rozjíždějí další útok.
11:30'
Ryan O'Reilly vypálil z vrcholu pravého kruhu. McElhinney v rozkleku vyrazil jeho pokus.
10:51'
Zach Hyman dotáhl puk až před hostující branku. Tam na něj nedosáhl Auston Matthews.
10:33'
Od modré čáry vypálil Jake Gardiner, Johnson přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
10:26'
Opět tu máme dobré střídání čtvrté domácí formace, která se s pukem usadila v útočném pásmu.
09:25'
Domácí odehráli dobrou přesilovku, skórovat ale nedokázali. Sabres jsou už kompletní.
07:58'
Nyní to zkoušel Nazem Kadri, Johnson přerušil hru.
07:24'
Kadriho pas šikovně tečoval Mitchell Marner. Johnson byl na svém místě.
07:24'
Trest za vysokou hůl vyfasoval Marco Scandella. Domácí budou hrát přesilovku.
06:07'
Od modré pálil Justin Falk. McElhinney puk vyrazil do ochranné sítě.
05:53'
Hned po buly ve středovém kruhu si připravil dobrou příležitost William Nylander. Chad Johnson byl tentokrát na místě.
05:44'
Čtvrtá řada Leafs však vnesla do hry potřebnou energii a hned je z toho gól! Nejprve pálil od modré Roman Polák a Andreas Johnsson neúspěšně dorážel. Puk se následně dostal k levému mantinelu, kde byl Tomáš Plekanec. Ten oslovil přesným pasem ANDREASE JOHNSSONA, jenž se tentokrát už z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Tomáš Plekanec a Roman Polák.
05:16'
Hraje se v hodně nízkém tempu, které připomíná spíše předsezónní přátelák.
04:13'
Domácí směrem dopředu zatím nic nepředvedli. Dosud si nepřipsali střelu na branku.
04:03'
Z pravé strany vystřelil Rasmus Ristolainen. McElhinney snadno chytil puk do lapačky.
03:38'
Puk byl sražen až do hlediště. Vhazuje se ve středovém kruhu.
03:10'
Leafs zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před domácí branku.
02:32'
Nahození Rasmuse Ristolainena tečoval Nicholas Baptiste. Ten ale usměrnil puk vedle domácí klece.
01:34'
Hráči Toronta začali zápas aktivně, zatím jsou na puku především oni.
00:50'
Od modré čáry střílel Justin Falk. Zamířil nad břevno.
00:33'
Poprvé se dotkl kotouče domácí brankář Curtis McElhinney, který podržel nahozený puk ve své výstroji.
00:01'

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – C. Carrick, Rielly (A), N. Zajcev, Hainsey, R. Polák, Gardiner – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau (A) – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – A. Johnsson, Plekanec, M. Martin.

Buffalo Sabres: Ch. Johnson (Wilcox) – Ristolainen, Scandella, Falk, Tennyson, C. Nelson, Gorges – Pominville, Eichel (A), Girgensons – S. Reinhart, R. O'Reilly (A), S. Wilson – Okposo (A), Mittelstadt, Rodrigues – Baptiste, Jo. Larsson, B. Pouliot.

Rozhodčí: Watson, Hebert – Berg, Smith.
Toronto Maple Leafs:
Hokejisté Toronta nasbírali 101 bodů a v tabulce Východní konference jim patří čtvrtá pozice. Maple Leafs se prezentují aktivním hokejem a v jejich zápasech není o góly nouze. Naposledy Leafs prohráli na domácím ledě 1:3 s Winnipegem. Předtím však přehráli 5:4 Islanders a 4:3 Floridu. Kouč Babcock má momentálně k dispozici takřka kompletní kádr.