NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Vegas - 4. dubna 2018   04:00

Vancouver
Vancouver
19:39' Goldobin (B. Sutter) • 44:06' Horvat (Edler, D. Sedin) • 48:21' B. Sutter (B. Gaunce, J. Jokinen) • 50:53' Goldobin (Biega, Sautner)
4:5
(1:1, 0:2, 3:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Vegas
Vegas
04:28' Pirri  (C. Miller) • 23:27' Pirri  (Tuch, W. Karlsson) • 27:19' Tatar  (Theodore, W. Karlsson) • 42:17' W. Karlsson  (Tuch, C. Miller) • ' Theodore

3. Shea Theodore (VGK) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 25-39; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 63%-37%; Hity: 16-18; Přesilové hry: 1/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.
Vegas zvítězilo po samostatných nájezdech poté, co Vancouver ve třetí třetině dokázal skórovat třikrát v řadě a dovršil tak fantastický comeback. Mnohem důležitější než výsledek je ale konec kariéry Henrika a Daniela Sedina, kteří si vysloužili standing ovation a dnes v Rogers Areně odehráli předposlední zápas. Konečný výsledek střetnutí. Vancouver Canucks 4 Vegas Golden Knights 5 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je SHEA THEODORE.
SHEA THEODORE rozhodl čtvrtou sérii nájezdů, když předvedl rychlý bekhendový blafák a vymetl pravý horní roh brány!
Henrik Sedin se také rozjel a v blízkosti levé tyče se snažil prosadit z forhendu, jenže Malcolm Subban tam ucpal prostor.
Alex Tuch si sjel z levého kruhu před bránu a úplně ji minul, když zamířil těsně nad ledem vedle levé tyče.
Daniel Sedin měl nejblíže ke gólu, jenže z blízkosti orazítkoval bekhendem přední pravou tyč!
William Karlsson si z levé strany sjel před bránu, mezeru mezi betony Jacoba Markströma ale hledal marně.
Sam Gagner už málem u pravé tyče zasunul puk do brány, jenže Malcolm Subban ho levým betonem vleže zastavil.
Brandon Pirri hodně zpomalil před bránou a rychlým bekhendovým blafákem také trefil levý beton. Jacob Markström skvěle zasáhl.
Nikolaj Goldobin se rozjel jako první a rychlou střelou zápěstím trefil pravý beton Malcolma Subbana.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětašedesát minut fantastického hokeje vítěze nepřineslo a čekají nás nájezdy. Skóre po prodloužení. Vancouver Canucks 4 Vegas Golden Knights 4.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:51'
Colin Miller mohl rozhodnout, když z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Jacob Markström ale předvedl spektakulární semafor!
64:44'
oba týmy se v rychlém sledu dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování, oba brankáři ale puk vyrazili.
64:05'
Jeden z hráčů Vegas se ocitl před bránou v obrovské šanci, ale z blízkosti ani nadvakrát Jacoba Markströma nepřekonal, když brankář Canucks skvěle zasáhl pravým betonem!
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:44'
Nikolaj Goldobin v levém kruhu krásně zamíchal s pukem a poté prudkou střelou zápěstím mířil pod horní tyč, Malcolm Subban ji ale na přední tyči vyrazil maskou a poté puk rychle zmrazil pod lapačkou!
62:44'
Alex Tuch měl velkou šanci, když si z pravé strany sjel před bránu a z blízkosti orazítkoval levou tyč!
62:27'
Jacob Markström vyrazil střelu Vegas z pravého kruhu a na opačné straně pálil z levého kruhu Alexander Edler, jeho rána ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
62:22'
Hra byla přerušena a oba týmy se vrací do původního formátu prodloužení, které se hraje 3 na 3.
62:15'
Vyloučený Jake Virtanen je zpět na ledě a do přerušení hry se bude hrát ve vyrovnané hře 4 na 4.
62:04'
Tomáš Tatar střelou z mezikruží poslal puk přes ležícího Jacoba Markströma k levé tyči a Vegas si vzalo Coach Challenge, protože gól na ledě nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři v podání Brandona Pirriho, který se mu v brankovišti skvěle snažil clonit!
60:39'
Brandon Sutter mohl rozhodnout v oslabení, když na levém křídle dobruslil puk a z úhlu vystřelil bekhendem, Malcolm Subban ale puk vyrážečkou vyrazil!
60:15'
Jake Virtanen dostal dvě minuty za hákování a Vegas si před přesilovou hru vzalo oddechový čas.
60:01'
Canucks sice na začátku třetí části inkasovali gól v oslabení 3 na 5 a prohrávali o tři branky, jenže je to nepoložilo a naopak předvedli fantastický comeback, když skórovali třikrát v řadě a ztracený zápas dotáhli do prodloužení. Skóre po třetí třetině zápasu v Rogers Areně. Vancouver Canucks 4 Vegas Golden Knights 4.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:14'
Jacob Markström skvěle vyrazil střelu Williama Karlssona, která z pravého kruhu mířila do vzdálenějšího levého horního rohu, vyrážečkou a Jake Virtanen se na opačné straně řítil sám na bránu z levého kruhu, jenže po rychlém zamíchání puk nedokázal zasunout mezi betony Malcolma Subbana!
57:14'
Brendan Gaunce se ocitl v levém kruhu ve slibné šanci, jeho střela ale našla na přední tyči pouze hruď klečícího Malcolma Subbana, který puk vyrazil před sebe.
56:44'
Daniel Sedin a Sam Gagner kombinovali na pravém křídle, jejich útočná akce ale k žádné střele nevedla.
55:49'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Další přerušení.
55:28'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. V Rogers Areně je stav nerozhodný 4:4.
55:00'
Vancouveru nerostla křídla a není se třeba divit, když vstřelil rychle tři góly a poslední dva v rozmezí necelých tří minut. Hosté by se měli probrat.
53:47'
Vancouver už mohl vést, jenže nádherná kombinace domácího týmu ani tentokrát neskončila gólem, když u pravé tyče ani jeden z dvojice hráčů Canucks neskóroval! Vegas je pod obrovským tlakem.
53:00'
Canucks několikrát vyrazili do nadějného přečíslení, ani jednou jim ale nevyšla přihrávka nebo zakončení.
51:48'
Vancouver ve třetí třetiny vystřelil šestkrát na bránu a polovina jeho střel skončila gólem! Velký comeback.
50:53'
Vancouver právě vstřelil branku!
Alex Biega na pravém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde ho skvěle tečoval NIKOLAJ GOLDOBIN a pod lapačkou Malcolma Subbana, který se ho marně snažil zmrazit, prošel do brány! Vancouver skóroval třikrát v řadě a vyrovnal na 4:4! Rogers Arena je na nohou. Asistence: Alex Biega a Ashton Sautner.
49:33'
Shea Theodore vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström na přední tyči ukryl jeho pokus v lapačce. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
48:21'
Brendan Gaunce na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a v kruhu pro vhazování předvedl rychlou brzdu, po které přihrál před bránu a BRANDON SUTTER na vzdálenější levé tyči skóroval bekhendem! Domácí prohrávají o gól. Chystá se comeback? Asistence: Brendan Gaunce a Jussi Jokinen.
47:36'
Vyloučený Colin Miller je zpět na ledě a Vancouver druhou přesilovou hru na rozdíl od první nevyužil.
46:29'
Alexander Edler vypálil bez přípravy z vrcholu mezikruží, jeho rána ale nad ledem těsně minula pravou tyč brány Malcolma Subbana.
45:43'
Canucks vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban dobře zasáhl levým betonem.
45:36'
Colin Miller dostal dvě minuty za držení a Vancouver si zahraje v Rogers Areně druhou přesilovou hru v řadě.
44:06'
Alexander Edler napřáhl na levém křídle ke střele od modré čáry, kterou Malcolm Subban vyrazil pouze před sebe, a dokonale toho využil BO HORVAT, který u levé tyče zametl puk do prázdné brány! Vancouver také využil přesilovou hru a je to o dva góly. Domácí odpověděli. Asistence: Alexander Edler a Daniel Sedin.
43:01'
Tomáš Tatar dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a Vancouver si zahraje první přesilovou hru.
42:59'
Vyloučený Troy Stecher se vrátil z trestné lavice na led a Vegas se druhou a běžnou početní výhodu už využít nepodařilo. Přesilovou hru 5 na 3 ovšem ano a vede 4:1.
42:17'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Alex Tuch za bránou zvedl hlavu po přihrávce Colina Millera z pravého křídla a krásnou přihrávkou zpoza ní ho předložil WILLIAMOVI KARLSSONOVI, který střelou bez přípravy z levého kruhu pro vhazování zamířil mezi betony Jacoba Markströma do sítě! Vegas využilo přesilovou hru 5 na 3 a vede 4:1. Asistence: Alex Tuch a Colin Miller.
41:52'
Colin Miller krásně vypálil z levého kruhu a jeho rána orazítkovala vzdálenější pravou tyč brány Vancouveru!
41:39'
James Neal v levém kruhu vypálil bez přípravy a jeho tvrdou střelu na přední tyči Jacob Markström vykopl pravým betonem do rohu ledové plochy.
41:24'
Ryan Carpenter vystřelil na vrcholu mezikruží a Jacob Markström jeho střelu zápěstím snadno podržel v náručí.
40:59'
Troy Stecher byl vyloučen na dvě minuty za zdržování hry poté, co vyhodil puk z pravé strany obranného pásma přes ochranné sklo. Vegas bude mít přesilovou hru 5 na 3, která potrvá téměř celé dvě minuty!
40:54'
Shea Theodore na pravém křídle pronikl do útočného pásma a Alexander Edler dostal dvě minuty za hákování.
40:12'
Vzápětí se situace opakovala, když puk skončil na střídačce Vancouveru. Začátek třetí části je hodně pomalý.
40:07'
Vancouver vyhrál úvodní vhazování závěrečné třetí třetiny a puk skončil po sedmi sekundách mezi střídačkami.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 12-27; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 63%-37%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné min.: 2-0.
Třetí třetina začne přibližně v 6:00.
Ani prostřední část zápasu v Rogers Arena se neobešla bez gólů a dramatických situací. Vegas se zásluhou druhého gólu Brandona Pirriho v zápase a skvělé teči Tomáše Tatara ujalo dvoubrankového vedení, o které ho mohl připravit svým prvním gólem v NHL obránce Ashton Sautner, jeho branka ovšem nebyla uznána kvůli postavení mimo hru. Necelé tři minuty před koncem druhé části si poté málem vsítil vlastní branku Derrick Pouliot, rozhodčí ale po dlouhém přezkoumávání videa potvrdili, že puk čáru nepřekročil, a rozhodnutí na ledě zůstalo platné. Skóre po druhé části. Vancouver Canucks 1 Vegas Golden Knights 3.
40:00'
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:17'
Gól nebyl uznán po dlouhém přezkoumávání videa a Vegas vede v Rogers Areně stále rozdílem dvou branek.
37:17'
Rozhodčí delší dobu volají do Toronta, aby přezkoumali situaci, a někteří fanoušci už jsou hodně nespokojení.
37:17'
Derrick Pouliot si málem vstřelil bekhendem vlastní gól, Jacob Markström ale na čáře dokázal puk zastavit!
36:58'
William Carrier se pokusil vystřelit na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho střela byla zablokována.
36:38'
Útok Canucks na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
36:13'
Ashton Sautner s číslem 59 po zakázaném uvolnění Vegas rychle vystřelil z levého kruhu, Malcolm Subban ale puk dokázal vyrazit, když dobře zasáhl svou vyrážečkou.
35:26'
Vancouveru se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
34:28'
Golden Knights v rychlém sledu dvakrát vypálili od modré čáry, Jacob Markström ale dokázal oba pokusy vyrazit.
33:38'
Jacob Markström v rychlém sledu čelil obrovskému závaru, který Vegas před jeho bránou vytvořilo dvakrát zhruba v rozmezí půl minuty, jenže domácí brankář ani jednou neinkasoval, když předvedl parádní žonglérské představení a puk lapil do lapačky! Komerční přestávka.
32:48'
Na střídačce už byl olepován puk páskou, aby na něj bylo napsáno jméno Ashtona Sautnera, který se prosadil krásnou střelou z mezikruží, když vymetl levý horní roh brány nad vyrážečkou Malcolma Subbana, jeho první gól v NHL ale nebyl uznán kvůli ofsajdu a páska šla z kotouče!
32:11'
Michael Del Zotto se na levém křídle neprotáhl do útočného pásma přes Brada Hunta, který odvedl dobrou práci v defenzivě a poté mohl skórovat, jeho střelu od modré čáry ale Jacob Markström vyrazil levým betonem!
31:07'
Alex Tuch vystřelil z vrcholu levého kruhu a jeho střela nad ledem po zakázaném uvolnění Canucks minula bránu.
30:29'
Ryan Carpenter je při chuti, jeho střela z levého kruhu ale nad ledem tentokrát minula vzdálenější pravou tyč brány.
29:39'
Vegas se v levém kruhu dostalo v rychlém sledu ke dvěma střelám, které Jacob Markström vyrazil obě vyrážečkou a připsal na přední tyči dva dobré zákroky.
29:02'
Canucks se ocitli v mezikruží v šanci, jejich střela ale zamířila pouze do hrudi připraveného Malcolma Subbana.
28:07'
Nikolaj Goldobin se pokusil v pravém kruhu po krásném přenesení hry vypálit bez přípravy, jenže puk minul.
27:58'
William Karlsson mohl skórovat, jeho střelu z pravého kruhu ale Jacob Markström ukryl na přední tyči v lapačce. Komerční přestávka.
27:19'
Shea Theodore po zpětné přihrávce Williama Karlssona z levého rohu útočného pásma od modré čáry nahodil puk zápěstím na vzdálenější tyč, kde do něj vložil hůl TOMÁŠ TATAR a kotouč skončil v pravém horním rohu brány! Asistence: Shea Theodore a William Karlsson.
26:35'
William Karlsson vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström v rychlém sledu podruhé vyrazil puk. Golden Knights mají velký tlak.
25:26'
Nikolaj Goldobin se pokoušel v blízkosti pravé tyče vystřelit mezi nohama, jenže mu to nevyšlo. Svou kličkou mi ale připomněl parádní gól Tomáš Hertla, který pobavil i naštval NHL. Pokud se nemýlím, vstřelil ho proti Rangers.
23:27'
Henrik Sedin si zpoza brány vybruslil k pravé tyči, kde legenda ztroskotala na levém betonu fantastického Malcolma Subbana, a Vegas vyrazilo do přečíslení tři na jednoho! Alex Tuch na vrcholu levého kruhu krásně zamíchal s pukem a poté ho rozdal doleva, kde BRANDON PIRRI napřáhl bez přípravy v kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, a propálil na přední tyči Jacoba Markströma! Vegas opět vede. Asistence: Alex Tuch a William Karlsson.
22:27'
Alexander Edler vstoupil do druhé části velice dobře a v levém kruhu napřáhl k rychlé střele zápěstím, která nad ledem zamířila vedle přední tyče Vegas Golden Knights.
22:07'
Ryan Carpenter mohl podruhé v zápase skórovat, Jacob Markström ale jeho střelu od modré čáry na přední tyči vyrazil. Útočník Vegas střílel z levé strany útočné pásma.
21:16'
Útok Canucks zastavilo na pravém křídle postavení mimo hru a vhazovalo se v blízkosti jejich útočné modré čáry.
20:45'
Alexander Edler vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban na přední tyči po úspěšném zákroku rychle zmrazil puk pod svou lapačkou.
20:11'
Shea Theodore se po pouhých 11 sekundách druhé třetiny uvedl na levém křídle střelou, která zamířila nad bránu. Těžko říci, zda Jacob Markström puk zasáhl nebo ne.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-11; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 67%-33%; Hity: 5-9; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:03.
Vítězové Pacifické divize z Vegas vykročili do zápasu skvěle, když se po necelých pěti minutách hry prosadil Brandon Pirri a svůj debut v dresu Golden Knights oslavil rychlým gólem. Hosté dlouho vedli a jejich vedení mohlo být ještě vyšší, jenže Jacob Markström podržel svůj tým fantastickým semaforem a 21 sekund před koncem úvodní části utkání parádním způsobem vyrovnal Nikolaj Goldobin. Skóre po první třetině duelu. Vancouver Canucks 1 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:58'
Cody Eakin mezi kruhy pro vhazování vystihl fantasticky rozehrávku Canucks a Vegas se ocitlo v přečíslení tři na jednoho, které vyřešil sám, jeho střela z pravého kruhu ale minula vzdálenější tyč!
19:39'
NIKOLAJ GOLDOBIN si po zadovce Brandona Suttera z pravého kruhu nádherně prohodil puk na vrcholu mezikruží mezi nohama jednoho z hráčů Vegas do prostoru a poté napřáhl k nádherné střele zápěstím, kterou nad lapačkou Malcolma Subbana vymetl levý horní roh brány! Je vyrovnáno 1:1! Asistence: Brandon Sutter.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:42'
Brendan Leipsic vystřelil ihned po vhazování, Malcolm Subban byl ale na přední tyči připraven a puk sevřel mezi rukavicemi.
17:38'
Ryan Carpenter se po chybě Canucks ocitl na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování ve slibné šanci, jenže trefil pouze lapačku připraveného Jacoba Markströma, který puk po fantastickém semaforu vyrazil!
17:28'
Troy Stecher rychle vypálil od modré čáry a Malcolm Subban jeho střelu mířící k levé tyči úspěšně vyrazil mimo.
17:23'
Daniel Sedin se dobře z pravého křídla protáhl před bránu, kde skončil na kolen a Malcolm Subban puk rychle zmrazil.
17:15'
Další zakázané uvolnění Vegas a opět po nepřesné přihrávce podél střídaček. Canucks mohou pokračovat v tlaku.
16:43'
Alexander Edler napálil puk do útočného pásma poté, co se na levém křídle neprobil do šance Bo Horvat, a Canucks odjeli rychle střídat, aby na ledě měli čerstvé síly.
15:15'
Brendan Leipsic se na pravém křídle u hrazení krásnou stahovačkou zbavil Williama Karlssona a na přední tyči se snažil zápěstím zamířit do sítě, Malcolm Subban mu ale neumožnil skórovat, když skvěle zasáhl levým betonem!
15:07'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Buly před Malcolmem Subbanem.
14:19'
Canucks se v útočném pásmu k ničemu nedostali a puk skončil v ochranné síti. Následuje další komerční přestávka.
13:57'
Brandon Pirri mohl přidat druhý gól, když z levého kruhu mířil pod horní tyč, Jacob Markström ale jeho střelu vyrazil vyrážečkou do rohu ledové plochy!
13:07'
Další šanci měl James Neal, který na bodu pravého kruhu vypálil s příklepem, jeho rána ale našla pouze náruč Jacoba Markströma a následuje reklamní přestávka.
12:58'
Colin Miller obkroužil celé útočné pásmo a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která po ledě mířila k pravé tyči, Jacob Markström ji ale skvěle vykopl levým betonem!
11:14'
Nate Schmidt na pravém křídle u hrazení protečoval puk do útočného pásma a hokejisté Vegas odjeli rychle střídat.
10:25'
Michael Del Zotto naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Vancouver úspěšně přečkal úvodní oslabení.
09:37'
Alex Tuch se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže bránu minul a kotouč následně skončil v ochranné síti.
08:25'
„ Děláš si srandu?,“ otázal se Michael Del Zotto a zamířil na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění poté, co mu bleskově rozhodčí odpověděl: „ Ne, nedělám.“
07:48'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát a kotouč podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
07:41'
Canucks prožili dobré střídání, když hráčům Vegas motali hlavy v útočném pásmu, jenže do zakončení se nedostali.
06:59'
William Carrier rychle vystřelil z levého kruhu na přední tyč, kde Jacob Markström s mírnými problémy puk zachytil.
06:04'
Jacob Markström po nahození Golden Knights rychle přikryl puk lapačkou a následuje krátká reklamní přestávka.
05:54'
Canucks se během pár okamžiků dostali ke dvěma střelám, z nichž první Malcolm Subban vyrazil a druhou podržel v náručí.
04:28'
Colin Miller od modré čáry nahodil puk po ledě před bránu, kde si ho rychle zpracoval v dresu debutující BRANDON PIRRI a zamířil z blízkosti do pravého horního rohu brány! Vegas udeřilo jako první a vede 1:0! Asistence: Colin Miller.
03:35'
Henrik Sedin mohl zakončovat u levé tyče, ale po rychlém objetí brány se pokoušel puk zasunout do sítě až na vzdálenější pravé tyči, Malcolm Subban ho ale skvěle vychytal!
03:13'
Canucks na levém křídle vystřelili od modré čáry a Malcolm Subban si připsal druhý úspěšný zákrok v dnešním zápase.
02:34'
Oscar Lindberg dobře vystřelil z levého kruhu, Jacob Markström šel ale rychle do kolen, aby puk úspěšně vyrazil.
01:35'
Cody Eakin se na pravém křídle krásně zbavil dvou protihráčů a v mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která mířila těsně nad ledem k pravé tyči, Jacob Markström ji ale vyrazil levým betonem a dorážka Tomáše Noska skončila na boční síti!
00:18'
Puk dopadl na led a po pouhých 18 sekundách se pískalo zakázané uvolnění proti Vancouveru, který nerozehrál přesně podél střídaček, a hra se vrátila před Jacoba Markströma.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, D. Pouliot, Sautner, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Gagner – Goldobin, Horvat, J. Jokinen – B. Gaunce, B. Sutter (A), Dowd – Leipsic, Gaudette, Virtanen. Hlavní trenér: Travis Green.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller – Pirri, W. Karlsson, Tuch – Tatar, Eakin, Neal (A) – Carrier, O. Lindberg, Reaves – Nosek, Bellemare (A), Carpenter. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Justin StPierre. Čároví: David Brisebois, Mark Shewchyk.
Ačkoliv to zní trochu neuvěřitelně věřte, že Vegas se s Vancouverem střetlo v letošní sezóně NHL čtyřikrát, jednou v přípravě a třikrát v základní části, a všechny čtyři zápasy dokázalo vyhrát, když do sítě Canucks v každém utkání nasázelo minimálně čtyři branky. Golden Knights se po dvou zápasech proti hráčům Canucks v domácí T-Mobile Areně opět představí v Kanadě, kde 17. listopadu vyhráli 5:2. Vegas si s předstihem zajistilo účast v playoff a vítězství v Pacifické divizi, ve které už ho druhé San Jose nemá šanci tři zápasy před koncem základní části NHL dostihnout a Vancouveru v ní patří předposlední místo těsně před Arizonou, stejně jako v celé Západní konferenci. Rogers Arena bude opět bez playoff a dvojčata Sedinovi potvrdila konec své kariéry.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.