NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Buffalo - 25. února 2018   01:10

Washington
Washington
00:50' Kuzněcov (Connolly, Orlov) • 33:20' Burakovsky (Kuzněcov, Niskanen) • 50:13' Ovečkin (Carlson, Kuzněcov) • 57:48' Eller (Niskanen) • 58:36' Ovečkin (Carlson, Kuzněcov)
5:1
(1:0, 1:0, 3:1)
Buffalo
Buffalo
40:14' S. Reinhart  (C. Nelson)
Washington
Grubauer (Holtby) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Kempný – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Connolly, Kuzněcov, Oshie – Stephenson, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

3. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0
Hotovo! Washington byl dvě třetiny lepším týmem. Poté se mu nepovedl start do poslední dvacetiminutovky tohoto zápasu, kdy se jediným hostujícím střelcem stal po bekhendové střele Reinhart. Avšak závěr už opět patřil Caps. Ovečkin dvěma góly uklidnil favorita duelu. Nejprve střelou zleva na lapačku Lehnera, poté tečí Carlsonovy střely. Buffalo také inkasovalo při powerplay, kterou mi krátké sekvenci hry v šesti proti pěti potrestal gólem do prázdné branky Eller.
59:57'
Jenže se kotouče dotkli Burakovsky či Orpik.
59:44'
Eller prohrál buly po levé ruce Lehnera s Josefsonem, ale hosté zapsali další icing.
59:36'
Gorges vyhodil kotouč po levé straně na zakázané uvolnění.
59:26'
Ještě Lehner přikryje kotouč lapačkou.
59:00'
Zřejmě Djoos vypálil zleva vedle zadní tyče.
58:36'
Washington právě vstřelil branku!
Carlson střílel zprava a ALEXANDER OVEČKIN přetlačil na středu Larsson, načež zakončil čepelí do levého dolního rohu branky. 5:1. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.
58:10'
Josefson motal v útočném pásmu hlavu domácím protihráčům, ale stejně k zakončení bylo daleko.
57:48'
Hosté hráli bez brankáře v šesti proti pěti. LARS ELLER trefil z vlastní třetiny po ledě levou část hostující prázdné branky. 4:1. Asistence: Matt Niskanen.
57:22'
Stephenson a Chiasson v pravém rohu útočné třetiny šetřili čas proti (asi) dvěma soupeřům.
57:07'
Ovečkin zavezl kotouč do útočné třetiny a posléze byla střela Oshieho ze středu sražena hokejkou protihráče do ochranné sítě.
56:51'
Niskanen kooperoval na pravé straně s Oshiem, ale následně byla k vidění domácí ztráta.
56:22'
Už ne a navíc se Burakovsky vrátil na led, Buffalo si nevypracovalo žádnou větší šanci v přesilové hře.
56:10'
Scandellova střela zleva letěla vedle delší tyče, ale hosté mají nadále pásmo.
56:00'
Grubauer zasahuje a bude se vhazovat po levé ruce domácího brankáře.
55:36'
Beagle zprava nepustil ke střele Ristolainena a je z toho další domácí osvobození.
55:05'
Zřejmě právě Oprik poslal kotouč zleva až k Lehnerovi a zatím je přesilovka bez zakončení na Grubauera.
54:52'
Domácí posléze vyhazují a budou se bránit s Wilsonem či Orpikem.
54:38'
Buly před Grubauerem po levé ruce brankáře.
54:16'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (André Burakovsky – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:16'
Komerční pauza.
54:16'
Kempný těžce posunul kotouč na levé křídlo k Burakovskymu a posléze po ztrátě domácích ve střední třetině je pískáno.
53:48'
Baptiste dělal nepříjemnou společnost rozehrávajícímu Orpikovi a vzápětí čelil Grubauer střele zleva.
53:18'
Okposo nevymyslel nic na pravé straně a poté za domácí brankou, jenže může pokračovat Nolan.
52:38'
Ovečkin sebral kotouči soupeři ve střední třetině a poté se zprava dostal do souboje s Nelsonem, načež bekhendem otřel kotouč o pravý beton Lehnera po střele z osy hřiště.
52:11'
Tři hostující střely v krátkém sledu, všechny lapil Grubauer, následně domácí icing.
51:56'
Několikátý zákrok Grubauera lapačkou ze svého pohledu u levé tyče je na světě, tentokráte se chtěl prosadit O´Reilly.
51:36'
Kuzněcov z levého křídla pouze odevzdal hostům kotouč a tvořit hru může Reinhart.
51:22'
Ristolainen poslal kotouč ihned po buly na pravém kruhu do lapačky Grubauera.
51:19'
Po zákroku Grubauera proti zakončení zprava na kratší tyč je nařízena komerční pauza.
51:04'
Grubauer si za vlastní brankou zahrál hokejkou a následně mohl rozehrát Orpik a hledat třeba Kuzněcova.
50:13'
Sedmatřicátá trefa pro ALLEXANDRA OVEČKINA v této sezoně. Po nahrávce zprava zapadlo zakončení domácího kapitána z levého kruhu zápěstím směrem na zadní tyč kolem lapačky Lehnera. 3:1. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.
49:55'
Tahle domácí přesilovka je zatím hodně nepovedená a Lehner prakticky zasahovat nemusel.
49:31'
Po pravé straně poslal hostující celek kotouč do bezpečí a domácí se musí znovu dostat do pásma s Ellerem či Ovečkinem.
49:15'
Přes dva hráče se dostal Eller do útočné třetiny, ale následně pálil Orlov z osy hřiště doprostřed branky.
48:52'
Hosté ihned vyhazují až na hokejku Grubauera za domácí branku.
48:43'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Kyle Okposo – 2 min., nedovolené bránění).
48:43'
Antipin nahrával zleva pod sebe a po střele jednoho z hostů z dobré pozice odolal Grubauer a Girgensons dorážet zblízka nemohl.
48:01'
Po nahrávce Wilsona zkoušel Bäckström štěstí z pravého kruhu na dlouhou tyč, následně byl pokrytý Ovečkin a domácí kapitán tak nedorážel.
47:20'
Kuzněcov se natlačil zprava před obránce a následně narval kotouč do betonu Lehnera při snaze o zakončení do dolní části branky.
47:00'
Ristolainen pálil zprava pouze do protihráče, ale hosté ještě hrají před Grubauerem.
46:39'
46:39'
Buffalo zaslouží pochvalu za hru ve třetí třetině, protože zatím má o něco více ze hry a Washington má ke spokojenosti s herním projevem daleko.
45:55'
Také Nolan nevypálil vůbec dobře zleva po nahrávce svého spoluhráče, a tak chtěl překonat Lehnera z kontru Bäckström.
45:30'
Pominvile netrefil kotouč ze středu čistě po nahrávce zprava pod sebe a skóre se tak měnit nebude.
45:10'
Oshie a Kuzněcov spolupracovali na levé straně, Lehner si po střele soupeře připsal zákrok betonem.
44:35'
Oshieho přízemní střela zprava šla vedle delší tyče a útočit může hostující celek Okposem.
44:05'
Bäckström s Orlovem vymysleli nahrávku na Ovečkina na levém kruhu, jehož střela lízla směrem na zadní tyč lapačku Lehnera.
43:30'
Orlov napálil kotouč po levé straně pryč z pásma, ale v útočné třetině byl pokrytý Ovečkin.
43:19'
Orlov hlídal Josefsona, načež přiložil ruku k dílu i Bäckström proti Nelsonovi, domácí se nakonec ubránili.
42:56'
Po dalším zákroku Grubauera lapačkou proti střele zprava na bližší tyč se bude opět vhazovat před domácí brankou.
42:42'
Beagle měl na levé straně na sobě Ristolainena a vzápětí domácí přišli o kotouč, aniž by vystřelili na Lehnera.
42:06'
Smith-Pelly a Beagle hráli po levé straně, následně je těžiště hry v domácí útočné třetině proti Pominvilovi.
41:56'
Gorges trefil zleva křížem na zadní tyči lapačku Grubauera. Hra je přerušena.
41:43'
Po nahrávce Rodriguese zakončoval Girgensons zprava na přední tyč do lapačky Grubauera.
41:16'
Orpik, Burakovsky a Kempný se zapojili do rozehrávky, následně se po pravém křídle přesunul Eller do útočné třetiny.
40:14'
Sabres právě vstřelili branku!
SAM REINHART se na pravé straně útočné třetiny dostal přes Bäckströma a ještě jednoho domácího hráče k přesné bekhendové střele zblízka. Teď působila domácí obrana hodně nekoncentrovaně. Asistence: Casey Nelson.
40:05'
Domácí vyhráli první vhazování třetí třetiny.
40:01'
Washington vede po dvou třetinách 2:0. Ve druhé dvacetiminutovce blýskl parádním sólem přes celé hřiště Burakovsky a dlouhou rukou překonal Lehnera. Domácí jsou lepší a hraje se hlavně před hostující brankou. Člověk má chvílemi pocit jako kdyby snad favorit zápasu nehrál ani na sto procent. Buffalo zkrátka neklade větší odpor a převaha domácích je zřejmá. Ale celkově tenhle duel nemá moc tempo a náboj. Zatím vše směřuje k výhře Washingtonu.
40:00'
39:48'
Po rozehrávce Niskanena ještě spolupracoval Smith-Pelly s Orlovem na levé straně, ale domácí nevystřelili na Lehnera.
39:38'
O´Reilly zakončoval z rychlosti z levého kruhu na zadní tyč a Grubauer lapačkou přerušil hru.
39:28'
Niskanen střílel zprava od modré čáry na přední tyč do lapačky Lehnera, buly před hostujícím brankářem.
39:23'
Icing hostů.
39:00'
Beaulieu a Ristolainen spolupracovali v rozehrávce, ale hosté poté udělali chybu ve střední třetině.
38:47'
Smith-Pelly a Beagle byli aktivní při forčekinku a následně byla hra při hostujícím přechodu do útočné třetiny zastavena.
38:32'
O´Reilly si zastavil kotouč na levém kruhu a poté vypálil, jenže Grubauer byl připravený.
38:07'
Po souboji ve střední třetině se Reinhart prezentoval střelou zleva mimo branku.
37:57'
Ovečkin pokračoval na pravém kruhu proti Gorgesovi a po nahrávce domácího kapitána na zadní tyč poslal Orlov kotouč do Lehnera.
37:15'
Antipinova rozehrávka bekhendem zprava byla špatná, a tak vypálil Bäckström ze středu k pravé tyči.
36:49'
Orpik a Kempný rozehrávali, načež český bek nahrával nepřesně na levé křídlo.
36:13'
Kempný nepustil na útočné modré čáře Girgensonse do brejku, Washington ještě zůstane před Lehnerem.
36:09'
Eller měl proti sobě v pravém rohu útočné třetině zřejmě Scandellu, následně donutil jeden z domácích hráčů Lehnera k zákroku svojí tečí Carlsonovy střely.
35:34'
Ani dva hráči nezastavili Ellera na levém křídle, a tak musí ve vlastní třetině bránit Scandella či O´Reilly.
35:19'
Oshieho střela z osy hřiště byla sražena do ochranné vhazování, buly před hostující brankou.
34:57'
Beagle zakončoval z pravého kruhu mimo tři tyče, ale na puku je ještě v útočném pásmu Niskanen a poté Orlov.
34:10'
Gorgesova střela nedoletěla ke Grubauerovi, stejně tak zakončení Wilsona z osy hřiště.
33:20'
Tak to klobouk! ANDRÉ BURAKOVSKY dává svojí osmou branku v sezoně. Ale jakou! Z vlastní třetiny ujel postupně Wilsonovi, Pominvilovi a nakonec také Ristolainenovi. Načež zprava zakončoval dlouhou rukou po ledě za Lehnera. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, Matt Niskanen.
32:30'
Orlov docela riskoval dlouhou rozehrávkou na útočnou modrou čáru, kde nezachytil kotouč jeho spoluhráč.
31:53'
Po individuální akci Kuzněcovova šla střela Orlova z postu levého beka od modré čáry do bránícího soupeře.
31:39'
Beagle přihrával zprava pod sebe, ale střela Chiassona zápěstím letěla doprostřed branky k Lehnerovi.
31:05'
Beagle umístil kotouč na levé křídlo k Chiassonovi, následně byl Lehner krátce pod tlakem.
30:32'
Larsson kroužil v útočné třetině před Orlovem, následně vypálil zleva Gorges mimo pokladnici Grubauera.
29:44'
Stephenson chtěl využít chyby protihráče na obranné modré čáře a proto vyslal pas na pravou stranu k Ellerovi, tomu ovšem střela na přední tyč nevyšla.
29:03'
Ovečkin nahrával zleva na druhou stranu Bäckströmovi, ale ten si v útočném pásmu nerozuměl se spoluhráči.
28:28'
Beaulieu měl proti sobě zleva při rozehrávce Wilsona, ale chybu neudělal, následně došlo na souboj Ovečkina s Josefsonem v hostující útočné třetině.
27:56'
Stejnou mincí ovšem odpověděl rozjetý Rodrigues na levém křídle.
27:31'
Djoosovi nevyšla stahovačka na levém kruhu a výsledkem toho je ztráta domácích.
27:25'
Kuzněcov se zleva nenatlačil přes Nelsona a po zákroku Lehnera si dáme komerční pauzu.
27:05'
Connollyho střela zprava od modré čáry byla tečovaná výrazně vedle zadní tyče, a tak se do útočné třetiny vydal Scandella.
26:36'
Po chybě Kempného trefil Nolan zleva pouze bránícího protihráče, takže reagovat může Eller a Burakovsky.
26:10'
Bäckström poslal kotouč ze středu zhruba na pravý kruh, ale Lehner vychytal zakončení Burakovskyho z druhé vlny.
25:58'
O´Reilly nadvakrát nepřekonal zblízka Grubauera po nahrávce Pouliota zleva na střed útočné třetiny.
25:34'
Ovečkin a Wilson se nedostali k zakončení zleva proti bekovi, a tak může kontrovat hostující celek O´Reillym.
25:22'
Bäckström zvolil nahrávku na levou stranu vlastní třetiny, posléze Ovečkin nedosáhl na kotouč, takže icing.
24:35'
Oshie a Kuzněcov spolupracovali, načež střela Orlova od modré čáry minula branku.
24:00'
O´Reilly vlétl do útočné třetiny po pravé straně, ale na kruhu jej zastavil Connolly, vzápětí přišel souboj Djoose se soupeřem.
23:31'
Kempný nahrával Smithovi pod sebe, ale jeho střela byla umístěna ze středu vedle levé tyče.
23:16'
Po střele Kempného zprava od modré čáry byl kotouč tečovaný do ochranné sítě a vhazovat by se mělo před Lehnerem.
23:10'
Burakovsky střílel zprava na přední tyč, kde skončil puk v lapačce Lehnera po střele přes Beaulieua.
22:52'
Baptiste působil jistě při rozehrávce zprava, posléze hosté pouze nahodili kotouč do útočné třetiny.
22:21'
Kuzněcov oslovil pod sebe Carlsona a následně jsme byli svědky zákroku Lehnera, ten nedovolil dorážet Connollymu.
22:00'
Nelson přihrával na levé křídlo do střední třetiny, ale pokračování akce nepřipustil Carlson.
21:47'
Po forčekinku Wilsona zakončoval z mezikruží Kuzněcov, ale sledovali jsme pouze zasahujícího Lehnera.
21:07'
Niskanen se vrhl po kotouči v levém rohu obranné třetiny, ale neposlal hrací předmět do středního pásma.
20:41'
Po dobré práci Rodriguese jsme viděli hostující přechod do útočné třetiny s Ristolainenem proti Orlovovi.
20:27'
Ovečkin vytěžil z rychlosti přihrávajícího Wilsona střelu z levého kruhu mimo branku.
20:15'
Reinhart se na levém křídle dostal do ofsajdu.
20:01'
Po první třetině vede Washington 1:0, když se forhendovou stranou hole prosadil již v úvodní minutě po individuální akci Kuzněcov. Domácí měli více ze hry, rozhodně byli nebezpečnější a blízko ke gólu byl také Oshie na pravém křídle. Lehner však odolal a ke konci první dvacetiminutovky mohl Rodrigues překonat střelou do levé části branky Grubauera. Ten ovšem podržel Capitals.
20:00'
19:40'
Oshie přece jen dostal kotouč po levé straně pryč z pásma a posléze svedl Beagle ve střední třetině souboj s protihráčem.
19:25'
Stejně tak o pár sekund později, další buly po pravé ruce domácího brankáře.
19:21'
Po zakončení Baptisteho zleva na přední tyč je tady další zákrok pro Grubauera.
19:06'
Pominvile nahrával zprava pod sebe a z mezikruží vypálil Rodrigues do levé části branky, kde byl Grubauer.
18:51'
Okposo měl ke kotouči na středu střední třetiny daleko, ale následně dobře napadal Pominvile.
18:43'
Po střele Djoose bez razance zleva letěl kotouč až do lapačky Lehnera, pro kterého to byl jednoduchý zákrok.
18:18'
Orlov vystoupil zprava na kruhu proti Reinhartovi, následně zapsal Grubauer zákrok betonem.
17:50'
Po dobré práci Ellera přišla nepřesná nahrávka na levý kruh, kam si chtěl sjet Stephenson.
17:35'
Po zákroku Lehnera se bude vhazovat před brankou hostů.
17:17'
Orlov chtěl najít na levé straně Connollyho, ale před ním byl bránící protihráč, jenže domácí získali kotouč ve svém útočném pásmu.
16:38'
Kempný držel kotouč dlouho ve vlastní třetině, z toho plynula nahrávka na pravé křídlo Oshieho, který křížem na zadní tyči nenašel Kuzněcova.
16:01'
Po chybě domácích v rozehrávce se dostal Girgensons po pravé straně před beka, ale trefil pouze pravý beton Grubauera.
15:46'
Po rozehrávce Oprika byl domácí útok přerušen ztrátou Smithe-Pellyho na pravé straně střední třetiny.
15:13'
Ovečkin nabral na pravé straně dobrou rychlost, ale na kruhu zpomalil hru, nicméně hraje ještě Bäckström a Wilson.
14:51'
Djoosova střela zleva od modré čáry zapadla od bránícího hokejisty vedle pravé tyče.
14:28'
Kuzněcov nepokazil rozehrávku, ale následně byl při držení kotouče Orlovem na levém křídle odpískaný ofsajd. Takže následovat bude komerční pauza.
14:03'
Oshie si ve střední třetině nezpracoval kotouč dobře, a tak rozehrává zleva z vlastního pásma Antipin s kolegou z obrany.
13:28'
Burakovskyho pokus zápěstím z mezikruží šel do bránícího hokejisty, posléze chce forčekovat Kuzněcov.
13:00'
Po chybě Ristolainena útočil po levé straně až do rohu útočné třetiny Stephenson a v tlaku pokračoval Oprik či Eller.
12:41'
Ovečkin sice vyhrál na levé straně souboj s prvním hráčem, ale nikoliv s druhým soupeřem, následně je z toho však pouze hostující zakázané uvolnění.
12:05'
Ovečkin předvedl ve vlastní třetině obranný zákrok hokejkou, ale domácí neuspěli posléze Bäckströmem na ose hřiště.
11:40'
11:40'
Obranným zákrokem Chiassonem na obranné modré čáře skončil útok hostů, následně však domácí nezvládli přechod do útoku.
11:16'
Střely na branku – 6:3.
10:45'
Kuzněcov si udělal dlouhý výlet po útočné třetině a následně jej podpořil Oshie, nikdo z domácích hráčů však neprověřil Lehnera.
10:19'
Kuzněcov se při přechodu do pásma zbavil dvou protihráčů, ale vše se obešlo bez zákroku Lehnera.
09:55'
Ovečkinova pozice na levé straně nebyla vůbec špatná a v hledišti to jen zahučelo, skóre se nemění.
09:26'
Nelson čekal za vlastní brankou proti Wilsonovi až hosté vystřídají a poté přihrával na levé křídlo, kterému znemožnil zakončovat Niskanen.
08:45'
Burakovsky chyboval v levé části útočné třetiny, kam se ještě domácí na pár sekund vrátili, ale kotouč sebral Nelson a poté Scandella.
08:24'
Střelu Ellera z levého křídla srazila hokejka Antipina do ochranné sítě a čeká nás komerční pauza.
08:06'
Stejně tak poslal Connolly kotouč zprava zhruba z kruhu do jiného obránce hostů.
07:45'
Kuzněcov to zkusil ze středu třetiny soupeře, ale jeho střela byla zablokovaná bránícím hokejistou.
07:17'
Při spolupráci Kuzněcova s Connollym došlo k chybě na levé straně, ale hosté ani nevystřelili na Grubauera.
06:38'
Bäckström měl velké potíže ve vlastní třetině proti Larssonovi, ale nakonec kotouč převzal Ovečkin a za domácí brankou zklidnil hru.
06:12'
Hosté byli důrazní při napadání rozehrávky, následně Ovečkin svojí střelu z levého křídla otřel o beton Lehnera.
05:46'
Teď už se hraje mimo útočné pásmo hostů a na kotouči je ve střední třetině Scandella.
05:25'
Pouliot po levé straně zavezl kotouč do třetiny, ten posléze nevyhodil pryč z nebezpečné zóny Niskanen.
05:00'
Ristolainen nahrával na levý kruh, kde Rodrigues střílel z jedničky mimo branku.
04:32'
Rozjetý O´Reilly zleva minul tři tyče a kotouč se odrazil až mimo hostující útočné pásmo.
04:12'
Domácí se osvobodili Niskanenem a kotouče se posléze vlastní hokejkou dotkl Lehner.
04:02'
Po souhře se spoluhráčem zakončoval Ristolainen z osy hřiště do lapačky Grubauera, ten si tento zákrok vychutnal.
03:51'
Connolly (WSH) dostane dvě minuty za hákování Rodriguese ve střední třetině na levém křídle.
03:12'
Ačkoliv Pouliot clonil při zakončení zleva, tak si Grubauer se střelou protihráče poradil.
02:46'
Po napadání rozehrávky Ovečkinem vypálili ihned po přejetí modré čáry Wilson, Lehner zasáhl.
02:35'
Beagle udělal chybu ve střední třetině, ale hosté vjeli na levé straně do ofsajdu.
02:23'
01:27'
Poté, co byl Kuzněcov na levém křídle v ofsajdu, tak domácí vyhráli buly ve středním pásmu.
00:50'
JEVGENIJ KUZNĚCOV se prosadil individuální akcí, když se na pravé straně zbavil protihráče a natlačil se až k zakončení forhendovou stranou hole kolem pravého betonu Lehnera po ledě do branky. 1:0. Asistence: Brett Connolly, Dmitrij Orlov.
00:07'
Reinhart na pravé straně ztratil kotouč, ale hostující spoluhráči mu ihned pomohli.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Kempný – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Connolly, Kuzněcov, Oshie – Stephenson, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Beaulieu, Ristolainen, Scandella, C. Nelson, Gorges, Antipin – B. Pouliot, R. O'Reilly (A), S. Reinhart – Girgensons, Rodrigues, Okposo (A) – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville (A) – Nolan, Josefson, Baptiste..
Buffalo je mužstvem, které je aktuálně vůbec tím nejhorším v celé National Hockey League a je tak víceméně jasné, že Šavle budou ve vyřazovacích bojích chybět. Naposledy se dnes hostující celek představil na svém tripu na ledě Detroitu Red Wings. Ten dokázal porazit 3:2 po samostatných nájezdech. Na rozdíl od Washingtonu nenajdeme v hostujícím dresu jediného českého hokejistu a pryč jsou doby, kdy za Buffalo bojoval například Jaroslav Špaček či Dominik Hašek.
Washington je výrazným favoritem tohoto střetnutí podle mínění sázkových kanceláří. V jeho dresu by neměli chybět ani dva představitelé československé hokejové stopy v dresu mužstva z hlavního města USA.

Jedná se o Jakuba Vránu. Ten dříve reprezentoval Českou republiku na juniorských světových šampionátech, avšak za reprezentační áčko si zatím nezahrál. Ale poznal, jaké to je hrát v jednom útoku s domácím kapitánem Alexandrem Ovečkinem. Ten stále nezískal s Washingtonem Stanleyův pohár. Ruská hvězda asi předpokládala, že v těchto dnech bude bojovat o olympijskou medaili, ale nestalo se.

Do Washingtonu byl navíc vytrejdován z Chicaga Blackhawks také obránce Michal Kempný za volbu v draftu.

Capitals by měli mít k dispozici také svojí brankářskou jedničku, Kanaďana Holtbyho, tomu kryje záda jeho německý kolega Grubauer.
Hezký den, v rámci National Hockey League se od 1:00 zaměříme textovou podobou na utkání Washington Capitals – Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.