NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Carolina - 12. ledna 2018   01:00

Carolina
31:33' J. Staal   • 50:54' V. Rask   • 58:31' Aho  (E. Lindholm)
Washington
Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Bäckström, Smith-Pelly – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Connolly, Eller, Oshie – Stephenson, Beagle, Chiasson.
Hanson, Meier – Cormier, Rody
Capital One Arena, Washington
18 506 diváků
Carolina
Darling (C. Ward) – Slavin, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk, Dahlbeck – Aho, J. Staal, E. Lindholm – Skinner, V. Rask, T. Teräväinen – B. McGinn, D. Ryan, Williams – Nordström, Krüger, Jooris.

Tři hvězdy utkání:
1. Scott Darling (CAR) 27 zák., 1 gól, 96,4%
2. Victor Rask (CAR) 1+0
3. Lars Eller (WSH) 1+0
Československá stopa v utkání:
Jakub Vrána (WSH) 0+0,1 střela, čas na ledě 18:01
Carolina vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Hurricanes se dostali do vedení díky brance při vlastním oslabení, prosadil se Jordan Staal. Capitals dokázali ve druhé třetině vyrovnat, pálil přesně Lars Eller. V poslední třetině hrála Carolina výborně takticky a nedávala soupeři mnoho prostoru. Díky tomu se Hurricanes dokázali prosadit dvakrát a vyhráli.
59:40'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Carolina vyhodila přes všechny čáry.
59:38'
Alexandr Ovečkin vypálil od modré čáry, ale jeho projektil končí mimo.
59:15'
Oddechový čas pro domácí.
59:00'
Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, hosté míří za výhrou.
58:46'
Domácí znovu hrají bez brankáře.
58:31'
Carolina právě vstřelila branku!
Hostující celek navyšuje své vedení, od modré čáry trefil prázdnou branku. SEBASTIAN AHO. Asistence: Elias Lindholm.
58:20'
Domácí hrají bez brankáře.
58:02'
Braden Holtby musel být pozorný, z kruhu vypálil Sebastian Aho. To už probíhají poslední dvě minuty.
57:30'
Momentálně jsou tvořivějším týmem domácí, ale nemohou se probojovat do zakončení.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hostující celek stále vede o jednu branku.
56:09'
Scott Darling musel zasahovat, do výborné pozice se dostal domácí Jevgenij Kuzněcov. Ten tečoval před brankou, ale i tak puk kryje brankář.
55:47'
Domácí hokejisté rozehrávají od své branky, sledujeme rychlý hokej.
55:30'
Justin Williams zablokoval střelu soupeře, marně se zkoušel prosadit Madison Bowey.
55:21'
Máme tu další střelecký pokus, nyní vypálil Jay Beagle bekhendem, jeho pokus kryje brankář Caroliny.
55:10'
Matt Niskanen se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil ale zablokoval Teuvo Teräväinen. Následně je hra přerušena, komerční přestávka.
55:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Carolina stále vede o jednu branku.
54:34'
54:18'
Carolina hraje výborně drží hru za brankou soupeře. Capitals se vůbec nemohou prosadit.
53:54'
Přesilovku nyní hrají domácí hokejisté, ale nemohou se propracovat stabilněji do útočného pásma.
52:34'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Klas Dahlbeck – 2 min., sekání).
52:22'
T. J. Oshie postupoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal přesněji.
52:12'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetině, hostující celek nyní vede o jednu branku.
51:53'
Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Caroliny, komerční přestávka.
50:54'
Hostující celek se dostává do vedení. Odražený kotouč dokázal rychle poslat za záda domácího brankáře VICTOR RASK. Na jeho ránu už byl Braden Holtby krátký.
49:54'
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v polovině třetí třetiny ve středním pásmu. Oba týmy mají stejně daleko k výhře.
49:32'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Capitals.
49:20'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, stav zápasu je stále nerozhodný.
48:52'
Po delší době registrujeme střelecký pokus, z kruhu to zkoušel Brock McGinn, ale domácího maskovaného muže neprostřelil.
47:40'
Jay Beagle se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem, a pak si s pokusem poradil brankář.
47:17'
Brooks Orpik zablokoval projektil, který vyslal Haydn Fleury.
46:55'
Nyní se do zakončení dostal domácí celek. Jevgenij Kuzněcov zakončoval z dobré pozice, ale jeho pokus poměrně snadno a zkušeně zastavil brankář hostů.
46:15'
Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.
46:00'
Šest minut hry je pryč ze druhé třetiny, mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není.
45:04'
Matt Niskanen se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho rána jen o malý kousek mířila nad branku.
44:30'
Sledujeme rychlý hokej ve třetí třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný.
43:44'
Justin Faulk zablokoval střelecký pokus soupeře. Brett Connolly nedokázal přesněji vypálit.
43:24'
21:27, tak vypadá statistika střel na branku. Následně se po zásahu vysokou holí bude vhazovat. Hra je přerušená.
43:09'
Hra je nyní přerušena. Scott Darling kryje kotouč po střele soupeře.
42:20'
Domácí maskovaný muž nyní musel za svou branku, odkud rozehrával kotouč na spoluhráče.
41:51'
Sebastian Aho vypálil z dobré pozice, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář soupeře. Domácí Braden Holtby chytá spolehlivě.
41:02'
Nyní se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Caroliny.
40:52'
Hodně neobvykle od modré čáry vypálil Alexandr Ovečkin. Jeho ránu kryje brankář Caroliny.
40:43'
Jaccob Slavin zablokoval domácí střelecký pokus.
40:36'
Justin Williams obkroužil branku a pokoušel se prostřelit brankáře soupeře. To se mu ovšem nepodařilo.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve při vlastním oslabení z brejku udeřil Jordan Staal. A pak vyrovnal povedenou ránou Lars Eller. Po čtyřiceti minutách platí nerozhodný stav.
40:00'
39:29'
Derek Ryan po pěkné individuální akci minul branku.
39:14'
Trevor van Riemsdyk vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno poradil brankář Braden Holtby.
39:03'
Dmitrij Orlov zablokoval střelecký pokus soupeře.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:44'
Justin Williams pálil z dobré pozice, ale jeho projektil končí mimo branku.
38:11'
Scott Darling přerušuje hru, nechtěl zbytečně rozehrávat, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.
37:40'
Teuvo Teräväinen výborně vypálil, ale jeho projektil kryje brankář domácího celku. Braden Holtby vyrazil puk, a pak už hráli obránci Capitals.
37:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Střelecky je aktivnější hostující celek.
36:05'
Washington právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno. Rychle po vyhraném vhazování v útočném pásmu se k puku dostal LARS ELLER, který měl dostatek prostoru pro zakončení. Jeho rychlá rána prošla brankáři mezi betony a zapadla za brankovou čáru. Asistence: T. J. Oshie a Christian Djoos.
35:58'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, kotouč vypadl z hrací plochy. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Caroliny. Domácí se pokouší vyrovnat.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, nyní vypálil Jordan Staal. Domácího brankáře nepřekonal.
34:24'
John Carlson musel za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.
34:08'
Hraje se zejména ve středním pásmu, kde také probíhají souboje o kotouč.
33:41'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, do útočného pásma se dostal hostující celek, který se pokouší něco vymyslet.
33:24'
Scott Darling kryje další pokus na svou branku. Výborně to zkoušel Brooks Orpik.
32:59'
Lars Eller se dral k vyrovnání, ale jeho střelu zablokoval jeden ze soupeřů.
32:47'
32:16'
Trevor van Riemsdyk se položil do střely domácího hráče, brankář tak zasahovat nemusel.
32:00'
Početní výhoda se domácím hráčům vůbec nedaří, nemohou se stabilněji dostat do útoku.
31:33'
Špatně na útočné modré rozehráli domácí hokejisté, puk vypíchl JORDAN STAAL. Dostal se do brejku, ze kterého střelou mezi betony po ledě překonal brankáře Capitals.
31:17'
Scott Darling kryje střelecký pokus, který vyslal z dobré střelecké pozice jeden z domácích hráčů.
30:47'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Josh Jooris – 2 min., držení protihráče).
30:12'
Alexandr Ovečkin pálí mimo branku z kruhu.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, bude se vylučovat.
29:22'
Joakim Nordström vypálil a jeho ránu zablokoval Tom Wilson.
29:14'
Braden Holtby má na svém kontě další zákrok, poradil si s nahozením na svou branku.
29:02'
Braden Holtby po střele Victora Raska přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
28:48'
Scott Darling kryje střelu z bezprostřední blízkosti, kterou vyslal Jay Beagle.
28:16'
Sledujeme rychlý hokej, šanci jsou k vidění na obou stranách, na úvodní branku stále čekáme.
27:59'
Nyní se do rychlé protiakce dostal hostující Brock McGinn. Jeho projektil z mezikruží končí mimo branku.
27:35'
Dmitrij Orlov se jako obránce hodně nenápadně dostal do střelecké pozice. Jeho rána překvapila hostujícího brankáře. Carolina měla nyní štěstí, puk se od břevna odrazil zpět do hry.
26:33'
Nyní se Washington usadil v útočném pásmu, ale nedokázal vypálit. Následně je hra přerušena pro postavení mimo hru. Komerční přestávka.
25:41'
Nyní se do zajímavé střelecké příležitosti dostal domácí Jakub Vrána, ale nedokázal prostřelit z ostrého úhlu brankáře soupeře.
24:45'
Hostující celek vyhodil přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění, buly před bránou Caroliny.
24:36'
Joakim Nordström se položil do střely soupeře, jmenovitě zakončoval Madison Bowey.
23:56'
Jeff Skinner se dostal do dolní části kruhu, odkud rychle vypálil. Jeho projektil velmi snadno kryje domácí brankář.
23:30'
Sebastian Aho znovu vypálil a i tentokrát byl domácí maskovaný muž pozorný.
23:28'
22:41'
Do střelecké pozice se dostal Sebastian Aho. Jeho pokus vyrazil domácí brankář, a pak následná dorážka končí mimo branku.
22:02'
Braden Holtby velmi snadno kryje střelecký pokus soupeře, do zakončení se dostal Justin Faulk.
21:45'
Lars Eller se při vlastním oslabení dostal do zakončení po rychlé akci, ale nedokázal prostřelit brankáře Caroliny.
21:37'
Derek Ryan tečoval kotouč před brankou, ale nedokázal prostřelit domácího brankáře.
21:28'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., faul loktem).
21:18'
Braden Holtby musel být pozorný, dokázal si poradit s pokusem Justina Williamse.
20:49'
Jaccob Slavin zablokoval střelecký pokus, který vyslal Lars Eller.
20:16'
Braden Holtby si připisuje první zákrok druhé třetiny, poradil si s pokusem, který vyslal z kruhu Brock McGinn.
20:01'
Mnoho velkých šancí jsme v první třetině neviděli. Na úvodní branku zápasu stále čekáme. Střelecky je duel zatím vyrovnaný, oba týmy mají deset střel.
20:00'
19:23'
Devante Smith-Pelly zablokoval střelu soupeře.
19:15'
Derek Ryan dobře vypálil, ale jeho pokus vyrazil Braden Holtby před sebe, a pak už hráli obránci.
19:00'
Probíhají poslední minuta hry v první třetině.
18:41'
Trevor van Riemsdyk se položil do střely domácího Bretta Connollyho.
17:57'
Hosté se nyní dostali do útočného pásma, ale domácí obránci obětavě padají do střel, a tak soupeře nenechají výrazněji zakončit.
17:45'
Christian Djoos zablokoval ránu Justina Faulka.
17:16'
Derek Ryan tečoval kotouč před brankou, jeho pokus výborně vyrazil brankář Washingtonu.
17:00'
Probíhají poslední tři minuty hry v první části.
16:45'
Zápas pokračuje po komerční přestávce dál. Sledujeme rychlou hru. Domácí celek je střelecky aktivnější.
16:10'
V poklidném tempu se dohrává první část hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější šance.
15:30'
Scott Darling kryje další střelecký pokus, tentokrát neuspěl pořádnou bombou Alexandr Ovečkin.
15:10'
Alex Chiasson z mezikruží pálí mimo branku, Scott Darling žádnou práci neměl.
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek nechce chybovat.
14:39'
Chandler Stephenson zablokoval ránu, kterou vyslal hostující Jaccob Slavin.
14:30'
Ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.
13:54'
Brock McGinn vypálil z výborné pozice před branku, ale trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a Carolina se dostala do vedení.
13:45'
Braden Holtby byl pozorný, a tak si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Justin Williams.
13:04'
Nyní domácí brankář raději přerušil hru, nechtěl zbytečně riskovat při rozehrávce.
12:50'
Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, brankáři mnoho práce nemají.
11:39'
Marcus Krüger od modré čáry minul branku, domácí gólman zasahovat nemusel.
11:15'
Madison Bowey zablokoval zakončení, kterým se prezentoval Jordan Staal.
11:04'
Domácí brankář Braden Holtby si musel poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal aktivně hrající Sebastian Aho.
10:39'
Brock McGinn výborně vypálil, jeho pokus kryje domácí Braden Holtby. Komerční přestávka.
10:36'
Justin Williams se propracoval do střelecké pozice, obkroužil branku a s jeho zakončením si brankář poradil.
09:36'
Haydn Fleury zablokoval střelu, kterou z dobré pozice vyslal Jakub Vrána.
09:07'
Brett Connolly se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si brankář hostů poradil.
08:23'
Alexandr Ovečkin se znovu propracoval do dobré střelecké pozice, ale ani tentokrát nedokázal výrazněji zaměstnat brankáře soupeře.
07:56'
Trevor van Riemsdyk zablokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Alexandr Ovečkin.
07:45'
Domácí celek má k dispozici první přesilovou hru v tomto zápase.
07:26'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Marcus Krüger – 2 min., držení protihráče).
06:44'
Jay Beagle vedl domácí domácí útočnou akci, na jejímž konci je zákrok brankář Hurricanes.
06:19'
T. J. Oshie ani jeho spoluhráč nedokázali prostřelit brankáře Caroliny. Domácí celek má více ze hry, pokouší se něco vymyslet, zatím ale marně.
05:43'
Po zakázaném uvolnění domácího celku se bude vhazovat před brankou, kterou hlídá Braden Holtby.
05:35'
Noah Hanifin, hostující obránce, vedl akci svého týmu, jeho rána končí mimo.
04:48'
Alexandr Ovečkin pálil mimo branku, jeho pokus byl nepřesný. Po rychlé protiakci Caroliny byl podobně nepřesný také hostující Josh Jooris.
04:12'
Scott Darling také musel zasahovat, nyní si poradil s pokusem, který z pravého kruhu vyslal Devante Smith-Pelly.
03:40'
Devante Smith-Pelly zablokoval ránu, jejímž autorem je z kruhu střílející Haydn Fleury.
03:08'
Braden Holtby si poradit s nahozením na jeho branku, puk vyslal ze své hole Sebastian Aho.
02:18'
Vhazovat se bude před brankou Caroliny, která se pokouší rychle dostat hru od své branky.
02:03'
Sledujeme rychlejší pasáž hry, více ze hry mají domácí, T. J. Oshie se pokoušel prostrčit kotouč mezi betony brankáře, ale nepodařilo se mu to.
01:17'
Další práce pro domácího brankáře, tentokrát vypálil Teuvo Teräväinen, jehož pokus kryje brankář Washingtonu.
00:57'
Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:22'
Ti se také jako první dostali do střelecké pozice, výborně vypálil Justin Williams. S jeho pokusem si poradil domácí brankář.
00:01'
Úvodní buly vyhrávají hostující hokejisté.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Bäckström, Smith-Pelly – J. Vrána, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Eller, Oshie – Stephenson, Beagle, Chiasson.

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, H. Fleury, Faulk, Hanifin, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, E. Lindholm – Skinner, V. Rask, T. Teräväinen – B. McGinn, D. Ryan, Williams – Nordström, Krüger, Jooris..
Washington Capitals odehrál 43 zápasů s bilancí 18-9-3- a získal 57 bodů. V tabulce Východní konference je na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Bostonem Bruins 4:3 v nájezdech, New Jersey Devils 5:2, v prodloužení 5:4 s Carolinou Hurricanes, v prodloužení se St. Louis Blues 4:3 a a Vancouver Canucks 3:1.
Carolina Hurricanes odehrála 42 zápasů s bilancí 14-5-8-15 a vybojovala 46 bodů. V tabulce Východní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála jediný, porazila Pittsburgh Penguins 4:0. Nestačila na St. Louis Blues 2:3, v prodloužení na Washington Capitals 4:5, Boston Bruins 1:7 a a Tambu Bay 4:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.