NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Colorado - 13. prosince 2017   01:00

Washington
Washington
05:25' J. Vrána (Kuzněcov, Bowey) • 37:42' Carlson  • 45:15' Connolly (Bowey, Kuzněcov) • 56:19' Niskanen (Kuzněcov, Burakovsky) • 59:15' Smith-Pelly (Stephenson, Beagle)
5:2
(1:0, 1:1, 3:1)
Colorado
Colorado
24:13' C. Wilson  (Nieto, Barberio) • 58:57' Jost  (Rantanen, Söderberg)

3. Madison Bowey (WSH) 0+2
Jakub Vrána otevřel skóre zápasu v Capital One Areně, kde domácí hokejisté Washingtonu dokázali Coloradu oplatit vysokou porážku z Pepsi Center a ukončili jeho sérii dvou výher v řadě. Capitals se vrátili na vítěznou dráhu po prohře 3:1 s Islanders. Jevgenij Kuzněcov si připsal tři asistence.Konečný výsledek. Washington Capitals 5 Colorado Avalanche 2.
59:15'
Washington právě vstřelil branku!
DEVANTE SMITH-PELLY táhlou střelou po ledě ze středního pásma zamířil do prázdné brány Avalanche a zpečetil dnešní vítězství Washingtonu. Asistence: Chandler Stephenson a Jay Beagle.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:57'
Colorado právě vstřelilo branku!
Mikko Rantanen v pravém kruhu vpádu přiťukl puk TYSONOVI JOSTOVI, který krásnou bekhendovou střelou nad pravým ramenem Bradena Holtbyho zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Mikko Rantanen a Carl Söderberg.
58:25'
Avalanche se snažili prosadit na levém křídle, kde jejich útočnou snahu zastavilo postavení mimo hru.
57:31'
Vyloučený Nathan MacKinnon už je také zpět na ledě a oba týmy hrají v závěru utkání v plném počtu.
57:06'
Vyloučený Chandler Stephenson je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Washingtonu.
56:19'
André Burakovsky na levém křídle v blízkosti modré čáry vybojoval puk a po poklepání jednoho z klečících hráčů Avalanche po helmě přihrál Jevgenijovi Kuzněcovovi. Ruský útočník poté fantastickou přihrávkou předložil puk před bránou MATTOVI NISKANENOVI, který na vzdálenější pravé tyči střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a André Burakovsky.
55:31'
Capitals se málem řítili do samostatného úniku, jenže Nathan MacKinnon zatáhl za záchranou brzdu a po faulu v kruhu pro vhazování dostal dvě minuty za držení.
55:06'
Chandler Stephenson dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Avalanche si zahrají čtvrtou přesilovou hru.
54:51'
Jay Beagle se podruhé v zápase ocitl před bránou ve slibné šanci, Semjon Varlamov ho ale opět vychytal!
54:12'
J. T. Compher je dnes hodně aktivní. Ani tentokrát se ale jeho pokus neujal, když Braden Holtby jeho střelu zápěstím od modré čáry na vzdálenější levé tyči vyrazil pravým ramenem do rohu ledové plochy.
53:13'
Semjon Varlamov si počkal, až k němu doklouže nahozený puk, a poté ho zmrazil pod svou lapačkou.
52:30'
Avalanche odpověděli střelou z levého kruhu pro vhazování, kterou Braden Holtby hravě ukryl v lapačce.
52:20'
Boorks Orpik na levém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která nad levým ramenem Semjona Varlamova mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče odrazila do ochranné sítě!
50:35'
Hokejisté Colorada se marně snaží se zápasem něco udělat a nepomáhají ani prudká nahození, z nichž poslední se odrazilo mimo ledovou plochu. Reklamní přestávka.
48:42'
Lars Eller napřáhl v levém kruhu k prudké střele zápěstím, která minula bližší horní roh brány Avs.
47:43'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Colorado prohrává ve Washingtonu 3:1.
46:23'
A ještě jedna střela J. T. Comphera, který zkoušel štěstí střelou z pravého kruhu a ostrého úhlu, připravený Braden Holtby ale opět úspěšně puk vyrazil!
46:07'
J. T. Compher se ocitl před bránou v dobré příležitosti, jenže Braden Holtby jeho pokus z blízkosti vyrazil.
45:15'
BRETT CONNOLLY si v levém kruhu najel na krásnou přihrávku Madisona Boweyho přes šířku útočného pásma a střelou zápěstím z úhlu zamířil do odkryté části brány! Asistence: Madison Bowey a Jevgenij Kuzněcov.
42:07'
Tom Wilson se ocitl před bránou ve slibné šanci po zpětné přihrávce z pravého křídla, jenže pozorný Semjon Varlamov dokázal jeho pokus zneškodnit.
40:41'
Capitals se dostali na pravém křídle z ostrého úhlu ke střele, kterou Semjon Varlamov vyrazil.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-13; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 56%-44%; Hity: 19-14; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné min.: 6-0.
Třetí třetina začne přibližně v 2:55.
Colin Wilson dokázal na začátku druhé třetiny odpovědět na úvodní branku Jakuba Vrány a poté dokonce mohl zápas otočit, jenže během samostatného úniku Bradena Holtbyho propálit nedokázal. Avalanche měli i další šance, jenže je neproměnili a krátce před druhou sirénou přišel trest, když se prosadil dvakrát vyloučený John Carlson. Skóre po druhé třetině v Capital One Areně. Washington Capitals 2 Colorado Avalanche 1.
40:00'
39:38'
Capitals vyrazili do přečíslení dva na jednoho, které zhatila příliš prudká diagonální přihrávka.
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:52'
Jevgenij Kuzněcov dostal dvě minuty za sekání a Colorado má příležitost vyrovnat během přesilové hry.
38:22'
Capitals se ocitli před bránou v další šanci, jenže Semjon Varlamov dokázal puk zastavit a zabránit dorážce.
37:42'
Tom Wilson z pravého křídla nahazoval puk po přečíslení 3 na 2 před bránu, kde byl zablokován. Vzápětí si ale na volný kotouč najel JOHN CARLSON, který tvrdou střelou s příklepem z vrcholu mezikruží napálil puk nad levým betonem Semjona Varlamova k pravé tyči!
36:07'
Brooks Orpik na levém křídle vypálil po zpětné přihrávce od modré čáry, bránu Avs ovšem minul.
35:30'
Matt Nieto po rychlém obratu hry pálil v levém kruhu pro vhazování a klečící Braden Holtby puk zastavil.
35:11'
John Carlson se v mezikruží dostal k prudké střele, kterou mířil nad lapačku Semjona Varlamova, jeho pokus ale minul pravý horní roh brány.
34:50'
Brett Connolly mohl na opačné straně ledové plochy udeřit střelou v blízkosti levé tyče, jenže na druhé straně se i Semjon Varlamov zaskvěl skvělým zákrokem! Komerční přestávka.
34:08'
Mark Barberio se u levé tyče ke střele nedostal, a tak zkusil kotouč na vzdálenější pravé tyči po rychlém objetí brány zasunout do brány, jenže Braden Holtby se stačil včas přesunout a levým betonem mu zabránil skórovat!
33:13'
Colin Wilson mohl otočit svým druhým gólem v zápase skóre na stranu Avalanche, jenže v obrovské šanci neuspěl! Hostující útočník se řítil sám na bránu, jenže střelou z mezikruží Bradena Holtbyho nepropálil!
32:50'
Po sedmi sekundách byla hra opět přerušena. Avalanche vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
32:43'
Semjon Varlamov zastavil nahozený puk ze středního pásma a odbudeme si další reklamní přestávku.
32:19'
Madison Bowey napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k jedovaté ráně s příklepem, která byla tentokrát zablokována.
30:39'
Vyloučený John Carlson byl podruhé v zápase vyloučen, podruhé v zápase se ale po dvou minutách vrátil zpět do hry. Colorado nevyužilo ani jednu ze dvou početních výhod.
30:18'
Tom Wilson v oslabení objel rychle bránu Colorada a krásnou zpětnou diagonální přihrávkou z levého křídla našel před vrcholem pravého kruhu pro vhazování Madisona Boweyho, který napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem. Bližší pravý horní roh brány ale minul.
29:22'
Avalanche byli v útočném pásmu příliš rychle a jejich akci přerušilo postavení mimo hru.
28:39'
John Carlson nepotřeboval ani dvě ruce, aby puk vyhodil z obranné třetiny přes ochranné sklo. Dvě minuty za zdržování hry.
27:59'
Hra byla přerušena a za nerozhodného stavu 1:1 v Capital One Areně dostává prostor reklamní přestávka.
27:50'
Alex Ovečkin se ocitl před bránou ve velké šanci, v blízkosti levé tyče ale výborného Semjona Varlamova bekhendem prostřelit nedokázal a neujala se ani jeho dorážka!
25:50'
Avalanche mohli otočit skóre, jenže Braden Holtby jejich střelu z ostrého úhlu na levé straně vyrazil.
25:05'
Madison Bowey na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střela byla těsně před bránou sražena vedle levé tyče.
24:13'
Matt Nieto předvedl za bránou skvělý forčeking a po zisku puku našel přihrávkou zpoza brány COLINA WILSONA, který si u pravé tyče stáhl kotouč mezi bruslemi do prostoru a bekhendem zvedl puk pod horní tyč! Asistence: Matt Nieto a Mark Barberio.
23:53'
Avalnache se ocitli v levém kruhu v dobré střelecké pozici, Braden Holtby ale opět pravým betonem zasáhl.
22:55'
Gabriel Landeskog na pravém křídle dobře zamíchal s pukem a po sérii otáček a jeho zpětné přihrávce přišla prudká rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, kterou Braden Holtby pravým betonem vyrazil!
22:23'
Alex Ovečkin se do hry nezapojil a puk zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
22:00'
Vyloučený John Carlson je zpět na ledě a hokejisté Washingtonu úspěšně přečkali oslabení, během něhož se Colorado nedostalo ani k jedné střele na bránu.
21:54'
Tyson Jost na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
21:05'
Capitals zatím působí v oslabení velice solidně a podruhé v rychlém sledu se jim podařilo vyhodit.
20:05'
V Capital One Areně začala prostřední část utkání, ve které má Colorado k dispozici kompletní přesilovou hru.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-7; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 61%-39%; Hity: 12-7; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
Braden Holtby se nadechl před začátkem zápasu k dobrému výkonu a zatím drží čisté konto. V dresu Capitals se navíc prosadil český útočník Jakub Vrána a Washington bude vstupovat do druhé třetiny s jednobrankovým vedením, zároveň ale v početní nevýhodě poté, co byl po siréně vyloučen John Carlson. Skóre po první třetině v Capital One Areně. Washington Capitals 1 Colorado Avalanche 0.
20:00'
20:00'
John Carlson fauloval za vlastní bránou a dostal po skončení třetiny dvě minuty za podražení.
19:54'
A ještě jedno buly poté, co Braden Holtby zmrazil nahození Avalanche ze středního pásma pod lapačkou.
19:38'
Braden Holtby signalizoval zakázané uvolnění a čároví rozhodčí s ním souhlasil. Ještě jedno vhazování.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:15'
Nádherná kombinace Capitals mezi modrými čarami ke střele na bránu nevedla, zatímco Avalanche střelou z vrcholu pravého kruhu minuli vzdálenější levou tyč.
17:40'
Hra byla znovu přerušena. Avalanche podél boxu časoměřičů vyhodili puk na zakázané uvolnění.
17:30'
Puk opustil hrací plochu. Po přerušení hry se vhazovalo po levici hostujícího Semjona Varlamova.
16:56'
Jevgenij Kuzněcov vzápětí v pravém kruhu zamíchal rychle s pukem a dostal se až k pravé tyči, kde z ostrého úhlu napřáhl ke střele zápěstím, která byla zablokována.
16:25'
Jevgenij Kuzněcov opět hledal před bránou Jakuba Vránu, český útočník ale tentokrát ztratil stabilitu.
15:25'
Colorado včera dokázalo porazit Pittsburgh na jeho vlastním ledě 2:1 a výtečný výkon podal Jonathan Bernier.
14:36'
Avalanche se snažili prosadit v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu, Braden Holtby ale jejich pokus vyrazil a hokejisté z Colorada už se poté k dorážce nedostali.
14:22'
Puk opustil hrací plochu a necelých šest minut před koncem první části následuje komerční přestávka.
12:35'
Madison Bowey na pravé straně ihned po vhazování napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která ve vzdálenějším levém rohu ledové plochy skončila v ochranné síti poté, co se odrazila od ochranného skla.
12:31'
Matt Niskanen na pravém křídle vypálil z úhlu od hrazení a Patrik Nemeth puk přizvedl do ochranné sítě.
12:05'
Hra byla přerušena poté, co útočné snažení domácího Washingtonu zastavilo postavení mimo hru.
11:47'
Christian Djoos si zpracoval puk na vrcholu levého kruhu pro vhazování a poté napřáhl ke střele s příklepem, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Semjon Varlamov ji ale levým betonem vykopl!
11:25'
Avalanche vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže přihrávka z levého kruhu pro vhazování byla příliš prudká.
10:36'
Alex Ovečkin napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, jenže Semjon Varlamov ji lapačkou vyrazil mimo!
10:21'
Avalanche se na levém křídle dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Braden Holtby vyrazil a druhou o několik málo sekund později ukryl v náručí. Komerční přestávka.
09:54'
Jakub Vrána zvedl na levém křídle hlavu a krásnou přihrávkou našel na vrcholu mezikruží Madisona Boweyho, jenže puk se mu zamotal pod brusle a ke střele se nedostal.
08:22'
Jay Beagle se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z blízkosti výtečného Semjona Varlamova překonat nedokázal, stejně jako vzápětí v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu z dorážky!
07:42'
Avalanche vyrazili podél střídaček po zisku kotouče do útoku dva na dva, Carl Söderberg si ale nedokázal v levém kruhu pro vhazování prohodit puk mezi bruslemi jednoho z protihráčů do jízdy a akce hostů ztroskotala.
07:07'
Dmitrij Orlov napřáhl od modré čáry k prudké střele, která mířila mezi betony Semjona Varlamova. Brankář Colorada šel ale včas do kolen a po jeho zákroku následuje komerční přestávka.
05:25'
Capitals zablokovali střelu Avalanche od modré čáry a Jevgenij Kuzněcov středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma, kde s ním zamíchal mezi kruhy pro vhazování a poté rozdal doleva, kde si na něj najel JAKUB VRÁNA a krásnou střelou zápěstím z úhlu zamířil nad pravým ramenem Semjona Varlamova do bližšího levého horního rohu brány! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Madison Bowey.
05:11'
Nathan MacKinnon rychle objel bránu a u pravé tyče se snažil bekhendem zasunout puk do sítě, trefil ovšem pouze levý beton Bradena Holtbyho!
04:55'
Washington hraje hrozně jednoduchý hokej. a jakmile je v obranném pásmu, vyhazuje puk. Zakázané uvolnění.
04:35'
Capitals v rychlém sledu dvakrát v rozmezí 15 sekund vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
03:55'
Jakub Vrána na pravém křídle nabral dobrou rychlost a mezi bruslemi jednoho z hráčů Avalanche nebezpečně nahodil puk z rohu útočného pásma mezi kruhy pro vhazování, kde číhal zřejmě Lars Eller, puk každopádně nedokázal zachytit.
03:12'
Nicklas Bäckström využil volného prostoru na levém křídle a z ostrého úhlu prudce nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde číhal Alex Ovečkin, jenže kotouč těsně minul.
02:45'
Oba týmy vstoupily do utkání hodně opatrně, jako by si byly vědomy, že je čeká velice náročný zápas.
01:21'
Hra byla podruhé v zápase přerušena a opět kvůli postavení mimo hru, tentokrát ovšem na straně Avalanche.
01:06'
J. T. Compher před pár okamžiky zkusil propálit obranný val Capitals střelou od modré čáry, těsně před Bradenem Holtbym byl ale jeho pokus zablokován.
00:05'
Avalanche vyhráli úvodní vhazování zápasu a jako první se ve Washingtonu mohli vydat směrem vpřed.
00:01'
V Capital One Areně už se vše schyluje k zahájení utkání, ve kterém nebude chybět Jakub Vrána.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik (A), Carlson, Djoos, Bowey – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Chiasson – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly.

Colorado Avalanche: Varlamov (J. Bernier) – Zadorov, E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Girard, A. Lindholm, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – G. Bourque, Compher, Jost – Nieto, Söderberg, Comeau – C. Wilson, Andrighetto.

Rozhodčí: Brad Meier, Eric Furlatt. Čároví: Jonny Murray, Brian Mach.
New York Islanders v úterý v noci ukončil sérii čtyř výher Washingtonu, který se pokusí den poté vrátit na vítěznou dráhu v domácím utkání proti Coloradu. Avalanche prohráli čtyřikrát v řadě, špatnou sérii ovšem vzápětí vystřídaly dvě výhry v řadě. Oba týmy se potkají v letošní sezóně NHL podruhé poté, co Colorado v prvním letošním vzájemném zápase zvítězilo v Pepsi Center vysoko 6:2. Dokáže na výhru navázat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.