NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Boston - 28. března 2018   02:00

Winnipeg
Winnipeg
05:33' B. Tanev (Copp, Lowry) • 20:16' B. Tanev (Lowry) • 26:25' Morrow (Scheifele, Wheeler) • 44:29' B. Tanev  • ' Laine
5:4
(1:1, 2:0, 1:3 - 0:0)

2:1 (SN)

Boston
Boston
19:07' Donato   • 41:45' Heinen   • 43:36' Pastrňák  (Krug, Marchand) • 48:06' Krug  (Marchand)

3. Brad Marchand (BOS) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 32-32; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 51%-49%; Hity: 23-24; Přesilové hry: 0/1-3/5; Trestné minuty: 11-2.
Nesmírně dramatické utkání přineslo první gól v šesté minutě, když se prosadil Brandon Tanev, na jehož gól 53 sekund před koncem první třetiny odpověděl po fantastické stahovačce a bekhendu Ryan Donato. Druhá část patřila Jets, v jejichž dresu se prosadil podruhé v zápase Brandon Tanev a třetí gól přidal Joe Morrow. Josh Morrissey na konci druhé třetiny vyfasoval pět minut za vražení na hrazení a Danton Heinen rychle snížil, Jets navíc po neúspěšné Coach Challenge čelili oslabení 5 na 3, které nezvládli a David Pastrňák vyrovnal na 3:3. Tím ovšem dramatické utkání nekončilo, ale naopak gradovalo, protože Brandon Tanev po rychlém objetí brány v oslabení zasunul puk do brány a zkompletoval hattrick. Winnipeg se ale nevyvaroval dalšímu faulu a vyloučení, které potrestal sám faulovaný Torey Krug poslal utkání do prodloužení. To gól i přes jednu obrovskou šanci na každé straně rozhodnutí nepřineslo a nakonec rozhodly nájezdy, ve kterých vstřelil vítězný gól Patrik Laine. Konečný výsledek úžasného utkání v Bell MTS Place. Winnipeg Jets 5 Boston Bruins 4 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.

Autorem vítězné branky je PATRIK LAINE.
Danton Heinen se rozjel na nájezd, jenže ho proměnit nedokázal a Bruins po skvělém comebacku prohrávají.
Patrik LAINE rychle zamíchal s pukem a mezi betony Antona Chudobina u levé tyče bekhendem zasunul kotouč do sítě!
Brad Marchand zvolil bekhendové zakončení u pravé tyče, jenže Connor Hellebuyck ho fantasticky vychytal.
Blake Wheeler chtěl zřejmě zamířit mezi betony Antona Chudobina, jenže ho překonat nedokázal.
David Pastrňák se snažil zasunout puk do brány u levé tyče, jenže Connor Hellebuyck mu tam ucpal prostor.
Mark SCHEIFELE krásnou střelou zamířil nad lapačkou Antona Chudobina do pravého horního rohu brány!
Ryan DONATO proměňuje, když rychlou střelou mezi rukou a pravým betonem brankáře Jets zamířil k levé tyči!
Bryan Little zvolil bekhendové zakončení a u levé tyče minul bránu Antona Chudobina.
Samostatné nájezdy začínají.
Oba týmy v posledních sekundách prodloužení nevyužili jednu obrovskou šanci a čekají nás nájezdy. Skóre po prodloužení. Winnipeg Jets 4 Boston Bruins 4.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:59'
Brad Marchand mohl rozhodnout, když se v poslední sekundě prodloužení řítil sám na bránu, na Connora Hellebuycka ovšem vyzrát nedokázal!
64:45'
Kyle Connor se z levého křídla krásně natlačil před jednoho z hráčů Bruins, jenže na vzdálenější pravé tyči mu puk sjel po bekhendovém blafáku z hole!
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:56'
Ryan Donato v levém kruhu vystřelil přes jednoho z hráčů Winnipegu a Connor Hellebuyck na přední tyči puk vyrazil vyrážečkou do rohu ledové plochy.
62:57'
Winnipeg se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, o druhou z nichž se postaral Patrik Laine, Anton Chudobin ale obě dvě bez potíží vyrazil mimo tři tyče.
62:07'
Brad Marchand v levém rohu útočného pásma nedokázal dojet puk a pískalo se zakázané uvolnění.
61:34'
Bruins vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Connor Hellebuyck puk vyrazil mimo prostor své brány.
61:09'
Kyle Connor zkusil rozhodnout střelou od modré čáry, jenže Anton Chudobin puk sevřel na hrudi mezi rukavicemi.
60:30'
Mark Scheifele se dostal v levém kruhu k rychlé střele, kterou na přední tyči Anton Chudobin vkleče zastavil.
60:01'
Brandon Tanev dovršil v bláznivé třetí třetině zápasu hattrick, zatímco Bruins skórovali třikrát v přesilové hře, a o osudu utkání ve Winnipegu musí rozhodnout prodloužení nebo případné samostatné nájezdy. Skóre po třetí třetině. Winnipeg Jets 4 Boston Bruins 4.
60:00'
59:15'
Tyler Myers na pravém křídle vystřelil z úhlu a Anton Chudobin po pěkném semaforu ukryl puk v lapačce.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:13'
Jets se u pravé tyče ocitli v šanci, Anton Chudobin šel ale rychle do kolen, aby jim neumožnil skórovat.
57:23'
Nikolaj Ehlers po rychlém obratu hry vypálil od modré čáry nepřesně a minul nad ledem levou tyč brány.
57:04'
Další přerušení hry poté, co se Bruins na levém křídle u střídaček ocitli v postavení mimo hru.
56:51'
Jets se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, ani jedna ale na bránu neprošla a hra byla přerušena.
55:49'
David Pastrňák schytal před pár okamžiky tvrdý hit a Dustin Byfuglien napřáhl v pravém kruhu ke střele, kterou Anton Chudobin podržel. Následuje komerční přestávka. Adam Lowry byl tím hráčem, který tvrdě dohrál u střídaček českého útočníka.
54:53'
Tyler Myers vypálil od modré čáry po krkolomné rozehrávce svého týmu a Anton Chudobin vestoje puk vyrazil. Blíží se poslední okamžiky základní hrací doby.
54:09'
Bruins se dostali na levém křídle ke střele z úhlu, která byla na přední tyči sražena za bránu.
53:20'
Kevan Miller je zpět na ledě a Boston úspěšně přečkal s blížícím se koncem zápasu první oslabení v zápase.
53:12'
Blake Wheeler tvrdě vypálil na vrcholu levého kruhu, jeho ránu ale na přední tyči Anton Chudobin vyrazil.
52:14'
Jets napřáhli od modré čáry k táhlé střele, kterou u pravé tyče Anton Chudobin vyrazil levým betonem.
52:07'
Winnipeg má v dnešním zápase k dispozici první přesilovou hru, jeho nahození od modré čáry ale bylo přizvednuto do vzduchu a skončilo v ochranné síti.
51:20'
Kevan Miller za vlastní bránou tvrdě narazil Brandona Taneva zezadu hlavou na ochranné sklo a vyfasoval dvě minuty za vražení na hrazení. Mohl být rád, že nedostal pět minut jako v závěru druhé třetiny Josh Morrissey.
51:01'
Kevan Miller vystřelil do modré čáry a Connor Hellebuyck po snadném zákroku ukryl puk ve své lapačce.
50:28'
Puk byl sražen mimo ledovou plochu a v Kanadě ve Winipegu dostává prostor reklamní přestávka.
49:40'
Blake Wheeler hodně dlouho sváděl na pravém křídle souboj o puk u hrazení a poté, co ho konečně vydoloval, od modré čáry napřáhl ke střele, kterou Anton Chudobin na přední tyči podržel.
48:06'
Bruins právě vstřelili branku!
Brad Marchand přenesl hru z pravého křídla doleva, kde TOREY KRUG napřáhl na vrcholu levého kruhu u hrazení ke tvrdé střele s příklepem, která nad lapačkou Connora Hellebuycka zamířila do předního horního rohu brány! Boston využil ve třetí třetině třetí přesilovou hru a vyrovnal na 4:4. Asistence: Brad Marchand.
47:54'
David Pastrňák z pravého křídla posílal před bránu střílenou přihrávku, která byla zablokována.
47:11'
Patrice Bergeron vystřelil z vrcholu mezikruží nad bránu poté, co před 11 sekundami Connor Hellebuyck vyrazil střelu Bruins z blízkosti do rohu ledové plochy.
46:45'
Mark Scheifele to přehnal v pravém rohu s forčekingem a krosčekem poslal na hrazení Toreyho Kruga.
46:39'
Jets na pravém křídle nemohli pokračovat v akci, protože jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.
46:25'
Torey Krug na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Connora Hellebuycka následuje reklamní přestávka.
46:21'
Poslední tři góly od sebe dělily 2 minuty a 44 sekund. Boston skóroval dvakrát v přesilové hře, jenže Brandon Tanev hattrickem vrátil Winnipegu ztracené vedení!
45:00'
Josh Morrissey se po pěti minutách konečně vrátil zpět na led a jeho faul vyšel Jets hodně draho. Domácí hokejista fauloval v poslední sekundě druhé třetiny a dostal 5 minut za vražení na hrazení.
44:29'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Bláznivý zápas nebere konce, když BRANDON TANEV po chybné rozehrávce Bruins rychle obkroužil bránu a v oslabení u pravé tyče zasunul puk do brány, ale co více, zkompletoval hattrick! Bell MTS Place propuklo obrovskou radostí a na led létaly čepice.
43:36'
DAVID PASTRŇÁK si najel na vrcholu mezikruží na krásnou přihrávku Toreyho Kruga z pravého rohu útočného pásma a parádní střelou s příklepem nad levým betonem Connora Hellebuycka zamířil k pravé tyči! Boston využil přesilovou hru 5 na 3 a vyrovnal na 3:3! Asistence: Torey Krug a Brad Marchand.
42:24'
David Pastrňák napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Connor Hellebuyck ji ale rukavicí vyrazil!
41:45'
Winnipeg dostal týmový trest za zdržování hry po zpochybnění rozhodnutí rozhodčích, který odpyká Mathieu Perreault.
41:45'
DANTON HEINEN krásnou střelou z vrcholu mezikruží zamířil do levého horního rohu brány, kde se puk od levé tyče odrazil do sítě, a Boston bude hrát navíc po vstřelení kontaktního gólu v početní převaze přesilovou hru 5 na 3, jelikož lavička Winnipegu neuspěla s Coach Challenge kvůli postavení mimo hru!
40:01'
Josh Morrissey nakonec vyfasoval pět minut za vražení na hrazení a Boston má šanci zvrátit dnešní zápas.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-20; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 44%-56%; Hity: 15-18; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné min.: 2-0.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.
Winnipeg udělal po přestávce výrazný krok k vítězství, respektive dva, když se po pouhých 16 sekundách druhé třetiny prosadil podruhé v zápase Brandon Tanev a krátce na to na jeho gól navázal Joe Morrow, který vstřelil svou první branku v dresu Winnipegu. Skóre po druhé třetině, kterou panovali domácí hráči Jets. Winnipeg Jets 3 Boston Bruins 1.
40:00'
40:00'
Josh Morrissey sestřelil v rohu útočného pásma svého týmu Matta Grzelcyka a dostal nakonec pět minut za vražení na hrazení po skončení druhé třetiny!
39:00'
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:36'
Dustin Byfuglien na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Anton Chudobin na přední tyči puk podržel.
37:44'
Brandon Tanev na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a dobře mířil na přední tyč, Anton Chudobin ale puk vyrazil a zabránil mu v dosažení hattricku!
37:39'
Bruins se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
36:06'
Patrik Laine se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější levý horní roh brány, kterou hájí Anton Chudobin!
35:38'
Puk byl po nahození Winnipegu přizvednut do ochranné sítě a následovalo buly ve středovém kruhu.
34:14'
Joel Armia vystřelil z pravého kruhu a Torey Krug puk přizvedl do ochranné sítě. Komerční přestávka.
33:30'
Dustin Byfuglien v pravém kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Anton Chudobin na přední tyči vyrazil.
32:50'
Brad Marchand vystřelil z pravého kruhu a Bruins se před bránou dostali vzápětí k dorážce, jenže Connor Hellebuyck si s oběma pokusy poradil a úspěšně puk vyrazil!
32:03'
Bruins se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.
31:31'
Ben Chiarot před levým kruhem po sraženém puku napřáhl bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem a donutil Antona Chudobina k předvedení dalšího skvělého zákroku!
31:16'
Rána Tuckera Poolmana z vrcholu pravého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
30:14'
David Pastrňák se ocitl v mezikruží po nahození z levého křídla a ostrého úhlu ve velké šanci, jenže zamířil pouze do hrudi připraveného Connora Hellebuycka!
30:02'
Matt Grzelcyk na pravé straně ihned po vhazování vystřelil od modré čáry a Connor Hellebuyck puk podržel.
29:59'
Connor Hellebuyck ukryl nahození Bruins z levého křídla a ostrého úhlu v lapačce. Komerční přestávka.
29:30'
Dustin Byfuglien se ocitl v pravém kruhu v další šanci, jenže střelou zápěstím trefil pouze hruď Antona Chudobina.
28:52'
Dustin Byfuglien v pravém kruhu ihned po vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Anton Chudobin skvěle vyrazil, pořádně se ale při zákroku zapotil!
28:45'
Connor Hellebuyck dobře vyrazil na přední tyči střelu Bruins z pravého kruhu a následnou útočnou snahu Bostonu zastavilo po nepřesné přihrávce zakázané uvolnění.
26:25'
JOE MORROW na vrcholu levého kruhu po krásné bekhendové přihrávce Marka Scheifeleho z pravého křídla práskl do puku a jeho rána s příklepem nad pravým betonem Antona Chudobina zamířila k přední tyči! Winnipeg vede 3:1. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
25:05'
Hokejisté Winnipegu vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a jejich střela zřejmě s přispěním Antona Chudobina zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány.
23:51'
Jets vypálili dobře od modré čáry a Anton Chudobin měl co dělat, aby puk mířící ke vzdálenější pravé tyči dokázal v rozkleku vyrazil mimo!
22:45'
Connor Hellebuyck dobře vyrazil střelu Kevana Millera z levého kruhu a následnou akci Bruins zastavilo na pravém křídle u střídaček postavení mimo hru.
21:59'
Ryan Donato mohl rychle vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže jeho střela z vrcholu pravého kruhu skončila na tyči!
21:28'
Connor Hellebuyck si snadno poradil se střelou Bruins od modré čáry, kterou měl na svědomí David Pastrňák.
21:09'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
20:16'
BRANDON TANEV napřáhl v pravém kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila pod horní tyč, ale od lapačky Antona Chudobina se odrazila k ledu a bližší tyči! Brandon Tanev se prosadil podruhé v zápase a zadělal na hattrick. Winnipeg získal zpět ztracené vedení. Asistence: Adam Lowry.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-9; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 41%-59%; Hity: 11-10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:06.
Brandon Tanev v úvodu zápasu předvedl u pravé tyče obrovský důraz a poslal Winnipeg do vedení, jenže 53 sekund před přestávkou dokázal v dresu Bruins odpovědět po parádní bekhendové kličce Ryan Donato. Skóre po první třetině utkání v Bell MTS Place ve Winnipegu. Winnipeg Jets 1 Boston Bruins 1.
20:00'
19:07'
RYAN DONATO si v blízkosti modré čáry uvnitř útočného pásma zpracoval puk, který po vysoké svíci dopadl na led, krásnou stahovačkou se zbavil v mezikruží protihráče a bekhendem u pravé tyče nádherně zvedl puk nad lapačkou Connora Hellebuycka do bližšího horního rohu brány!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:51'
Tucker Poolman na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a puk byl přizvednut do ochranné sítě. Hra přerušena.
17:24'
Winnipeg se vydal směrem vpřed na levém křídle, kde jeho útočnou snahu zastavilo postavení mimo hru.
16:07'
Bruins se ihned po vhazování dostali ke střele, kterou Connor Hellebuyck snadno podržel v náručí. Komerční přestávka.
16:02'
Winnipegu se během pouhých osmi sekund dvakrát nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění.
14:11'
Vyloučený Ben Chiarot je zpět na ledě a Winnipeg úspěšně přečkal úvodní přesilovou hru Bostonu v zápase.
13:27'
David Pastrňák krásně vystřelil v levém kruhu a puk mířil do sítě, Connor Hellebyuck ho ale betonem skvěle vyrazil!
12:16'
Patrice Bergeron vystřelil ihned po vhazování, Connor Hellebuyck byl ale připravený a puk podržel ve svém náručí.
12:11'
Ben Chiarot byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Boston má k dispozici první přesilovou hru v zápase.
12:11'
Hra byla přerušena a Boston si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru, během které bude mít příležitost vyrovnat.
10:47'
Dustin Byfuglien z levého křídla nahodil puk před bránu, kde se ho snažil na vzdálenější pravé tyči usměrnit mezi betony Antona Chudobina z blízkosti čepelí hole Mark Scheifele, jenže brankář Bostonu puk vyrazil a mezi betony se překonat nenechal!
10:33'
Dustin Byfuglien vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin jeho pokus vyrazil skvěle pravým betonem!
09:50'
Nahození Bruins skončilo v ochranné síti a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Winnipeg vede 1:0.
09:20'
Jets se snažili dostat do zakončení v mezikruží, jenže jejich střela byla zablokována. Domácí stále vedou těsně 1:0.
08:41'
Jets v rychlém sledu dvakrát vystřelili od modré čáry, opět dvě střely ale byly těsně před bránou Antona Chudobina zablokovány a brankář Bruins zasahovat nemusel.
08:00'
Bruins se snažili prosadit v blízkosti levé tyče, jejich zakončení z úhlu ale bylo zablokováno.
05:33'
BRANDON TANEV předvedl u pravé tyče obrovský důraz a dokázal puk procedit do brány! Anton Chudobin sice ukryl puk v lapačce, jenže až za brankovou čárou, z čehož ho usvědčilo video. Winnipeg vede 1:0. Asistence: Andrew Copp a Adam Lowry.
05:18'
Bruins se dostali v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Connor Hellebuyck snadno podržel v náručí.
04:49'
Patrik Laine se řítil na pravé straně sám na bránu, jenže Anton Chudobin dokázal jeho pokus pravým betonem vyrazit! Fantastickou kolmou přihrávkou ho našel Nikolaj Ehlers.
04:32'
A po osmi další zakázané uvolnění, které bylo opět odpískáno proti hokejistům Bostonu Bruins.
04:24'
Bruins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Další přerušení hry.
02:53'
Dustin Byfuglien se dostal ke střele, jenže Anton Chudobin byl připravený a podržel puk ve své výstroji. Hra přerušena.
00:23'
Brad Marchand se po 23 sekundách ocitl u pravé tyče v šanci, jenže jeho pokus těsně minul pravou tyč brány.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Morrow, Byfuglien (A), Morrissey, T. Myers, Chiarot, Poolman – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Krug, Carlo, Grzelcyk, K. Miller, Holden, McQuaid – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – Donato, Krejčí (A), Wingels – Heinen, Riley Nash, B. Gionta – Schaller, Kuraly, Acciari. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Garrett Rank, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Gibbons, Brandon Gawryletz.
Winnipeg vyhrál pět zápasů v řadě a druhý tým Centrální divize se pokusí skvělou sérii výsledků prodloužit proti Bostonu, který se v případě vítězství v Bell MTS Place může posunout do čela Atlantické divize. Oba týmy již mají zajištěnou účast v playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.