NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Chicago - 8. dubna 2018   01:00

Winnipeg
Winnipeg
15:12' Byfuglien (Wheeler, Laine) • 20:34' Connor  • 23:56' Copp (Lowry, B. Tanev) • 26:35' Copp (Armia)
4:1
(1:0, 3:1, 0:0)
Chicago
Chicago
29:08' Seabrook  (P. Kane, C. Murphy)
Winnipeg
Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrow, Morrissey, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 39:31 (11:6, 15:11, 13:14)
Zblokované střely – 10:24
Vyhraná vhazování – 33:21
Trestné minuty – 2:8
Hity – 8:9
Hokejisté Winnipegu zakončili základní část výhrou 4:1 nad Chicagem a potvrzují pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. Ve třetí třetině už gól nepadl. Tryskáči zápas rozhodly především nástupem do druhé části, kdy třemi góly v rozmezí sedmi minut navýšily skóre až na 4:0. Jets se mohou ve čtvrtfinále konference těšit na Minnesotu, pro Chicago nevydařená sezóna končí.
59:29'
Publikum odměňuje domácí hokejisty standing ovation. Část potlesku zřejmě patří i Patricku Sharpovi, útočník Chicaga absolvuje poslední střídání v kariéře.
59:01'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:48'
Brandon Saad z levého kruhu prověřil Connora Hellebuycka. Ten domácím uhájil tříbrankový náskok.
58:23'
Z pravé strany pálil Andrew Copp. Hattrick se nekoná, domácí útočník netrefil branku.
57:32'
Adam Lowry zkusil překvapit Glasse střelou od levého mantinelu. Hostující brankář vyráží.
57:19'
Duncan Keith si nerozuměl se Saadem. Ten mu přejel do útočné třetiny dříve a hosty tak zastavilo postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.
56:15'
Vinnie Hinostroza chtěl vylepšit situaci 2 na 2 obhozením obránce Chiarota. Ten mu ale puk sebral bruslí.
55:03'
Pomalu se blíží závěr utkání. Do konce třetí třetiny schází pět minut.
54:30'
Patrick Sharp by se chtěl rozloučit s kariérou gólem. Vytočil se před Hellebuycka zpoza branky, ale domácí brankář mu nedovolil skórovat.
54:03'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
53:54'
Josh Morrissey vypálil od modré čáry a puk byl ještě za letu tečován. Prolétl jen těsně vedle branky!
53:11'
Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
52:47'
Od modré pálil Ben Chiarot. Puk neprošel až na Glasse.
52:28'
Od pravého mantinelu vypálil Brent Seabrook. Hellebuyck puk schoval v lapačce.
51:37'
Dustin Byfuglien vyrazil z pozice obránce dopředu po pravém křídle. Natlačil se až do zakončení a další zákrok si musel připsat Glass.
50:46'
Paul Stastny našel pěknou zadovkou Patrika Laineho. Jeho střela si nenašla cestu za Glasse.
50:32'
Z vrcholu levého kruhu střílel Erik Gustafsson. Hellebuyck si ho našel a přerušil hru. Reklamní přestávka.
50:14'
Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí zahráli na icing.
49:12'
Obránce Jordan Oesterle dnes hraje na křídle čtvrtého útoku Blackhawks. Teď vyrážel po levé straně dopředu, ale neobehrál svého strážce.
48:01'
Tlak Winnipegu pokračuje. Glass teď vyrazil dělovku Marka Scheifeleho.
47:40'
Opět výborně Glass! Ten předvedl skvělý reflex proti střele Blakea Wheelera, která také směřovala na lapačku.
47:06'
Patrik Laine dostal přihrávku mezi kruhy a ještě si vylepšil pozici krásnou stahovačkou. Jeff Glass však zakročil výborně a vyrazil puk lapačkou!
46:33'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazuje se v útočném pásmu Chicaga.
45:52'
Brandon Saad prověřil po individuální akci pozornost brankáře Hellebuycka. Ten si poradil a přerušil hru.
45:38'
Morrissey podpořil akci Jets z druhé vlny. Jeho střela se mezi tyče nevešla.
45:16'
Už je vše v pořádku, hra může pokračovat.
45:16'
Vzhledem k úpravě výstroje hostujícího brankáře zařadila režie utkání komerční přestávku.
45:16'
Glass následně zamířil ke střídačce, kde mu kustod opravuje zřejmě řemínek na betonu.
45:16'
Na druhé straně si Jeff Glass smlsl na střele Joshe Morrisseyho. Sáhl si pro ní lapačkou.
44:51'
Alex DeBrincat se na malém prostoru dokázal proháčkovat k docela nebezpečné střele. Hellebuyck ji vyrazil levým betonem.
43:46'
Střelu Patricka Sharpa z pravého kruhu vyrazil Hellebuyck. Další rána Nicka Schmaltze už prostor mezi tyčemi nenašla.
42:25'
Mezi kruhy si dělal prostor ke střele Bryan Little. Rutta mu však do ní vložil hůl a přizvedl puk do ochranné sítě.
42:08'
Střelu Joela Armii z pravého kruhu vyrazil brankář Glass.
41:24'
Další šance domácích! Volej Patrika Laineho ale končí v lapačce Jeffa Glasse, jenž se blýsknul efektním zákrokem.
40:47'
Třetí část začala zostra! Dezorientovaný Duncan Keith poslal z otočky puk do tyčky vlastní branky! Poté ještě střílel Byfuglien, ale to už pro Glasse tak složité nebylo.
40:10'
Hosté se pokusili zaskočit soupeře hned na úvod třetí části. Projektil Patricka Sharpa vyrazil Hellebuyck.
Hity – 4:5
Druhá třetina patřila domácím, tedy především její úvod. Tryskáči na ledě létaly a postupně navýšily skóre až na 4:0. Hned po přestávce se prosadil ze samostatného úniku Kyle Connor a poté se zapsal mezi střelce hned dvakrát Andrew Copp. Svůj druhý zásah zaznamenal dokonce v oslabení. Až poté se dočkali čestného úspěchu i Blackhawks. Na aktuálních 4:1 snížil Brent Seabrook.
40:00'
39:52'
Hosté jeli ve třech proti dvěma. Vinnie Hinostroza situaci vyřešil nahrávkou mezi kruhy na Victora Ejdsella, ale tomu vložil hůl do střely Dustin Byfuglien!
39:02'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:51'
Andrew Copp je dnes při chuti. Jeho pohotová střela z levého kruhu minula hostující klec.
38:17'
Nahození Jana Rutty pokryl Hellebuyck. Domácí gólman podržel puk.
37:40'
Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Perreaultovu přihrávku však zblokoval holí obránce Seabrook.
36:37'
Blake Wheeler posílal zpoza branky puk do ohně. Dobře se vrátil Patrick Sharp.
35:50'
Blake Wheeler nahazoval od modré čáry kotouč na branku. Glass svým zákrokem přerušil hru.
35:09'
Zakázané uvolnění Winnipegu. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.
34:30'
Střela Brandona Saada byla sražena mimo hrací plochu. Máme tu další reklamní přestávku.
33:57'
Saad nahrával obránci Gustafssonovi, ale ten přišel o puk a do rychlého protiútoku tak postupovali domácí. Vše ale končí postavením mimo hru.
32:55'
Střelu Duncana Keitha zablokoval Blake Wheeler. Puk je v ochranné síti za domácí brankou.
31:56'
Glass nyní musel řešit závar před svou brankou, dorážel Blake Wheeler. Hosté následně vyhodili na zakázané uvolnění.
31:14'
Z pravého kruhu střílel Vinnie Hinostroza, Hellebuyck tentokrát zasahoval vyrážečkou.
30:36'
S pokusem Victora Ejdsella si poradil Connor Hellebuyck. Puk je v jeho lapačce.
30:14'
Andrew Copp útočil na hattrick, ale puk po jeho dorážce skončil pod Glassem! Následuje reklamní přestávka.
30:01'
Hosté zahráli na icing. Hra se vrací před Glasse.
29:28'
Kyle Connor se prezentoval dobrou střelou z voleje. Jeff Glass ale dobře zasáhl a přerušil hru.
29:08'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl tří branek! Patrick Kane předložil puk na modrou čáru BRENTOVI SEABROOKOVI, který vypálil a puk si našel cestu za záda Hellebuycka – 4:1. Asistence: Patrick Kane a Connor Murphy.
28:30'
Mathieu Perreault našel z druhé vlny najíždějícího Tylera Myerse. Ten se uvolňoval na osu hřiště, ale v tísni už nestačil vystřelit.
27:42'
K prudké střele nyní napřáhl Patrik Laine. Glass vyráží.
26:41'
Domácí jsou kompletní.
26:35'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí si již se soupeřem dělají, co chtějí! ANDREW COPP naprosto lehce přebruslil hvězdného obránce Duncana Keitha a z levého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek Glassovy svatyně. Hosté tak inkasovali 5 sekund před skončením své přesilovky. Asistence: Joel Armia.
26:14'
Po ráně Andrewa Coppa puk přizvedl do ochranné sítě Duncan Keith. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.
26:06'
Hosté v postavení mimo hru. Přesilová hra se Blackhawks zatím nedaří.
25:44'
Dustin Byfuglien ujel v oslabení obraně Chicaga a své sólo zakončil střelou do vzdálenější tyčky!
24:40'
První vyloučení na domácí straně. Josh Morrissey dostává dvě minuty za sekání.
23:56'
Góly dnes dávají zatím jen Tryskáči! Ti krásně sehráli rychlý protiútok. Brandon Tanev zavezl puk před branku a zadovkou ho přenechal Adamu Lowrymu. Ten ho ještě předložil před odkrytou klec ANDREWOVI COPPOVI, který už to měl jednoduché. Asistence: Adam Lowry a Brandon Tanev.
23:22'
Výborné střídání hostí! Ti si vytvořili tlak v útočném pásmu a Patrick Kane dokonce trefil tyčku!
22:46'
22:09'
V oslabení se dostal ke střele Andreas Martinsen. Helleybuck byl na místě.
21:36'
Přesilovkový tlak Jets přerušil Glass, jenž schoval do výstroje střelu Mathieua Perreaulta.
20:45'
Domácí si navíc zahrají přesilovku. Connor Murphy dostal dvě minuty za sekání.
20:34'
Domácí navyšují po 34 sekundách druhé části svůj náskok! Brent Seabrook střílel od modré čáry, ale nastřelil jen KYLEA CONNORA, který se dostal do samostatného úniku a forhendovou kličkou si vychutnal Glasse – 2:0. Bez asistence.
Hity – 1:3
První třetina vyšla o něco lépe Winnipegu. V 16. minutě vstřelil zatím jediný gól Dustin Byfuglien, který se trefil v přesilovce 5 na 3. I hosté mohli skórovat, ovšem Nick Schmaltz v největší šanci zamířil jen do tyčky.
20:00'
19:33'
Joe Morrow tvrdě vypálil od modré čáry. Branku Blackhawks minul jen těsně!
19:01'
Je tu už poslední minuta první třetiny.
18:39'
Puk do útočného pásma Chicaga zavezl Arťom Anisimov. Tam o něj ale přišel a domácí otáčejí hru.
17:34'
Ke střele z pravého kruhu se dostal Jan Rutta. Zaduněl pravý Hellebuyckův beton.
17:00'
Hosté jsou již v plném počtu.
16:15'
Domácí pokračují ještě v klasické přesilové hře. Ta už ale tak slavná není.
15:12'
Domácí nabídnutou možnost rychle využili a jdou do vedení! Od modré čáry vypálil z voleje DUSTIN BYFUGLIEN a jeho bomba zapadla až za Glassova záda. Asistence: Blake Wheeler a Patrik Laine.
14:59'
Domácí budou hrát 73 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Andreas Martinsen dostal dvě minuty za vražení Wheelera na hrazení.
14:29'
Z pravé strany střílel k bližší tyčce Mark Scheifele. Glass byl připraven.
14:12'
Nick Schmaltz ale půjde na trestnou lavici za sekání. Winnipeg čeká po reklamní přestávce druhá přesilovka.
13:58'
Blackhawks mohli jít do vedení! Nick Schmaltz nastřelil tyčku.
13:44'
Hosté jsou v plném počtu.
13:05'
V oslabení se natlačil dopředu Brandon Saad. Cestu před branku mu zahradila široká hůl Connora Hellebuycka.
12:32'
Brent Seabrook schytal ještě jednu střelu Laineho! Obránce Chicaga kulhá na střídačku.
11:59'
Patrik Laine z levého kruhu těsně přestřelil! Další ránu finského kanonýra pak schytal Seabrook.
11:43'
Za držení je vyloučen Jan Rutta. Hosté tak musejí hrát ve čtyřech!
10:54'
K zakončení z dobré pozice se prodral Kyle Connor. Glass byl na místě.
10:33'
Až teď přichází přerušení, jeho příčinou je ofsajd Chicaga. Následuje reklamní přestávka.
10:07'
Patrick Sharp prověřil Hellebuycka střelou z pravé strany. Domácí gólman byl pozorný.
09:08'
Od modré čáry pálil obránce Poolman. Ten ale netrefil hostující klec.
08:48'
Joel Armia nahodil puk za hostující branku, kde ho zastavil brankář Glass. Hraje se už dlouho bez přerušení.
08:13'
Hosté nemohli do útočného pásma. Signalizován byl ofsajd.
07:25'
Hraje se v poměrně vysokém tempu, ale oba týmy také produkují poměrně hodně nepřesných přihrávek.
06:31'
Patrick Sharp se mohl ve svém posledním zápase kariéry zapsat mezi střelce! Ve středním pásmu vybojoval puk a vyměnil si ho s Patrickem Kaneem. Z voleje však minul domácí branku!
05:30'
Brandon Tanev z rohu posunul puk k hostujícímu brankovišti. Glass přikrytím kotouče přerušil hru.
04:52'
Hosté špatně rozehráli a dopředu tak mohl postupovat Joel Armia. Daleko se však nedostal, Duncan Keith mu sebral puk.
04:00'
Nick Schmaltz našel Brandona Saada. Ten z levého kruhu netrefil branku.
03:17'
Jedovatou střelu Patricka Kanea přizvedl do ochranné sítě pozorný Connor Hellebuyck.
02:37'
Rány Joea Morrowa a Brandona Taneva neprošly až na hostujícího gólmana Glasse.
02:12'
David Kämpf se v útočném pásmu neprosadil. V rohu hřiště přišel o puk.
01:07'
Vyhozený kotouč dojel Martinsen a i díky jeho dobré práci mohl střílet od modré Connor Murphy. Jeho střela však byla zablokovaná.
00:20'
Domácí začali tlakem. Před Glassem nebezpečně operoval Mark Scheifele, hostující gólman si poradil.
00:01'
Za námi je minuta ticha za 14 obětí zmíněné nehody. Nyní zazní hymny USA a Kanady.
Ve Winnipegu probíhá vzpomínková smuteční ceremonie za oběti tragické nehody, která postihla juniorský tým Humboldt Broncos po cestě na utkání. Hráči obou týmů stojí společně ve středovém kruhu a místo jmenovek mají na dresech nápis Broncos.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Byfuglien (A), Morrissey, Morrow, Poolman, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Perreault – B. Tanev, Lowry, Copp.

Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Hillman, Rutta, Oesterle – P. Kane, Anisimov (A), Sharp – Martinsen, Schmaltz, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf.

Rozhodčí: Lambert, St. Pierre – Knorr, Brisebois.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, Poolman, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Little, Copp, Perreault – Armia, Lowry, B. Tanev.

Chicago Blackhawks: J. Glass (Bérubé) – Seabrook (A), Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Oesterle, Hillman – P. Kane, Schmaltz, Saad – Martinsen, Anisimov, Jurčo – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Hinostroza, Kämpf, Sharp (A).

Winnipeg Jets:
Tryskáči se naopak těší na boje o Stanley Cup. Winnipeg nasbíral 112 bodů a je druhým nejlepším týmem celé soutěže. To je oproti minulým sezónám pro fanoušky klubu vítaná změna. Jets jsou tradičně silní v ofenzivě, ale letos se zlepšili i v obraně. Před vyřazovacími boji navíc chytili výbornou formu, vyhráli totiž poslední čtyři zápasy.