NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Kings - 21. března 2018   01:10

Winnipeg
Winnipeg
37:06' Connor (Scheifele, Wheeler) • 61:37' Connor (Little, Morrissey)
Kings
J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Phaneuf, Muzzin, Folin – Rieder, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Clifford – Kempe, Toffoli, Andreoff – N. Thompson, Iafallo, Amadio.

S konstatováním, že dnešní utkání v Bell MTS Place ve Winnipegu sledovalo 15 321 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.
TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kyle Connor (WPG) 2+0
2. Jack Campbell (LAK) 36 zák., 2 góly, 94.7 %
3. Eric Comrie (WPG) 16 zák., 1 gól, 94.1 %
Dnešní utkání je tedy u konce a z bonusového bodu za vítězství v prodloužení se raduje Winnipeg. Do vedení se sice ve 29. minutě zásluhou Dustina Browna dostalo LA, avšak Winnipeg měl po celý zápas střeleckou převahu, která ve 38. minutě přinesla vyrovnání. Na trefu Kyle Connora však v základní hrací době nikdo nenavázal a šlo se tak do prodloužení. V něm byl blízko gólu Toffoli, nicméně jeho střela skončila na tyči a prakticky z protiútoku pak rozhodl Kyle Connor. Dvougólový kanonýr je tak jasnou hvězdou zápasu.

Střely na bránu

Winnipeg – 38
Los Angeles – 17
61:37'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Po předchozí nevyužité šanci Kings se domácí vydali do útočného pásma, kde dobrou práci odvedl Little. Ten svým pohybem k modré čáře otevřel prostor pro KYLEA CONNORA, jenž se zjevil na pravém kruhu a rychlou střelou na bližší tyč propálil hostujícího brankáře. Asistence: Bryan Little, Josh Morrissey.
61:01'
Jenže přišla ztráta kotouče a nalevo měl našlápnuto Toffoli. Jeho svižné zakončení se odrazilo od spojnice tyč a břevna!
60:53'
Až nyní se domácím podařilo získat kotouč. Je z toho přečíslení tří na dva.
60:12'
Doughty obstaral první zakončení v rámci prodloužení. Tvrdou střelou ale netrefil bránu.
60:01'
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba tohoto utkání je u konce. Winnipeg měl především ve třetí třetině výraznou střeleckou převahu, avšak na výborně chytajícího Campbella zatím podruhé nevyzrál. Stejně tak ani Comrie nepustil více než jednu branku a půjde se tedy do prodloužení.

Winnipeg – 37¨
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:51'
Okamžitě po vítězném buly šel kotouč na modrou čáru. Campbell však Morrisseyovu dělovku vytěsnil betonem.
59:47'
Další výborný zákrok Jacka Campbella. Hosté si berou oddechový čas.
59:14'
Scheifele šikovně oslovil Connora, který si sjel před bránu a div, že zblízka nedokázal překonat přesunujícího se Campbella.
58:48'
Winnipeg nechce prodloužení a zasypává Campbella dalšími pokusy. Proti poslední střele se hostující gólman musel vytáhnout se zákrokem pravým ramenem.
58:29'
Morrissey přistrčil kotouč mezi kruhy, kde byl připravený Paul Stastny! Ten však v obrovské šanci trefil jen lapačku Campbella.
57:42'
A teď již Kopitar vyhazuje kotouč až k bráně Erica Comrieho.
57:18'
Winnipeg se dobře drží na kotouči a snaží se prodrat k zakončení. Zatím se ale hraje pouze u mantinelu.
56:59'
Po Armiově nahození z velkého úhlu se do velké šance dostal Copp. Jeho dorážka z bezprostřední blízkosti letěla trestuhodně nad bránu.
55:18'
Více ze hry má s blížícím se závěrem třetí třetiny Winnipeg. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké gólové situace, která by odvrátila prodloužení.
53:49'
Na obou stranách jsme byli svědky hodně nepřesné kombinace. Kotouč se vrací na hokejky domácích borců.
53:23'
52:35'
51:53'
Domácí se brání velmi dobře. Zatím soupeře v přesilové hře nepustili k pořádnému zakončení, jež by mířilo do prostoru brány.
51:09'
Až nyní se LA usadilo v útočném pásmu. Tečovaná střela Doughtyho letěla kousek vedle brány.
50:35'
Poněkud přísnější vyloučení. Paul Stastny (WPG) se Doughtymu postavil do cesty a dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.
50:08'
Další zakázané uvolnění Králů. Hosté se teď nemohou dostat do přesnější souhry.
49:37'
A nyní už je pískán icing Los Angeles.
49:12'
Sledujeme poměrně neurovnanou pasáž. V útočném pásmu se o cos kloudmého pokouší hosté, nicméně zatím je to bez úspěchu.
47:46'
Po návratu z trestné lavice se Kopitar zapojil do akce hostujícího celku. Sám proti přesile však kotouč pouze vyvezl do středního pásma.
47:15'
46:45'
Příliš rozvážný postup vpřed v podání Browna končí ofsajdem.
46:23'
Tvrdou střelou se prezentoval Wheeler. Campbell opět připraven.
46:09'
Další nahození už sice mířilo do prostoru brány, ale výsledkem byl pouze jednoduchý zákrok Jacka Campbella.
45:51'
Connor dostal trochu prostoru u pravého kruhu, ale prudkou střelou vůbec netrefil bránu.
45:15'
Na Wheelerovy manévry teď nedokázal reagovat Anže Kopitar (LAK). Hostující kapitán si nakonec pomohl podražením.
44:23'
Až nyní se hostům podařilo zaměstnat domácího gólmana. Svižné nahození zleva letělo přesně do náruče Erica Comrieho.
43:53'
Dále než k červené čáře se ale hostující hokejisté nedostávají. Winnipeg má v úvodu třetí části více ze hry.
43:27'
Tanev kombinací u mantinelu hledal lépe postaveného spoluhráče, ale místo toho se musel smířit se ztrátou kotouče.
42:53'
Ani hosté však u Comrieho nevymysleli nic zajímavého. Hra se přesouvá zpět k Jacku Campbellovi.
42:24'
Dvojice domácích se v útočném pásmu marně snažila získat kotouč. Ten se podél mantinelu posouvá do neutrální zóny.
41:53'
Také Ehlers přispěl se svým zakončením. Tvrdý pokus z levé strany se stal kořistí pozorného Campbella.
40:58'
Na druhé straně jsme byli svědky Martinezovy střely, která však trefila pouze Kempeho.
40:27'
Byfuglien se prezentoval zajímavou akcí, když se z velkého úhlu odhodlal k bekhendovému manévru. Campbell byl na správném místě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:56.
Velkou nepříjemností je pro domácí fakt, že od záhy po začátku druhé třetiny už se v utkání neobjevil Patrik Laine. Kanonýr Winnipegu totiž ve 22. minutě blokoval tvrdou střelu od modré čáry a následně si to namířil rovnou do kabiny.
Také druhá třetina už je minulostí a i po ní je stav utkání vyrovnaný. Ve 29. minutě jsme se konečně dočkali úvodní branky, když se po krásně sehraném přečíslení prosadil Dustin Brown. Jenže posléze Los Angeles domácím nabídlo několik přesilových her. Ty sice nebyly využity, ale Jets se díky nim dostali do tlaku, který ve 38. minutě zužitkoval Kyle Connor. Po jeho šikovném usměrnění Scheifeleho přihrávky je tak stav utkání 1:1.

Winnipeg – 23
Los Angeles – 15
40:00'
39:46'
Zakázané uvolnění Stíhaček. Vhazovat se bude u Comrieho.
39:17'
Hosté si špatně rozebrali soupeře a dost prostoru měl rázem Armia. Jeho svižná střela letěla poměrně výrazně nad bránu.
38:54'
A teď už se hraje ve středním pásmu. Tempo každopádně lehce upadlo.
38:29'
S odpovědí se snaží přispěchat hostující celek. V útočném pásmu si ale zatím nevypracoval střeleckou příležitost.
37:06'
Nyní je ale vyrovnáno! Nenápadná akce domácích vyústila ve výbornou nabídku z vrcholu levého kruhu. Scheifele si totiž všiml KYLEA CONNORA, jenž kotouč dobře nastavenou hokejkou usměrnil za záda bezmocného Campbella! Asistence: Mark Scheifele, Blake Wheeler.
36:38'
Winnipeg se nastěhoval do útočného pásma. Přihrávky však zatím pouze létají kolem brány Jacka Campbella.
35:57'
Okamžitě po ubráněném oslabení se Králům podařil rychlý výpad zakončený solidní střelou zprava. Comrie byl připraven.
35:48'
34:55'
Tato přesilová hra již není tak povedená jako předchozí. Winnipeg se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.
34:26'
V oslabení nyní zahrozila dvojice Toffoli – Carter. Druhý zmíněný dostal přihrávku na pravou stranu, ale při přečíslení minul odkrytou část brány!
33:48'
Winnipeg si zahraje další přesilovou hru. Po Martinezovi je za hru vysokou holí potrestán také Adrian Kempe (LAK).
33:16'
Adrian Kempe zahrozil svižnou střelou z levého kruhu. Výsledkem byl přesný zákrok Erica Comrieho.
33:04'
Až nyní se kotouče ujali hokejisté Los Angeles. Někteří z hostů tak mohli konečně vystřídat, což se po oslabení opravdu hodilo.
32:47'
Winnipeg má obrovský tlak a vůbec soupeře nepouští ke střídání.
32:13'
Armia výborně kombinoval s Connorem a následné zakončení olízlo konstrukci brány!
31:46'
31:42'
Znovu solidní střelecký pokus Perreaulta. Tentokrát šel puk kousek vedle Campbellovy brány.
31:02'
Odražený kotouč se zjevil před Perreaultem, který jej z pravého kruhu rychle nasměroval na Campbella. Ten znovu zasáhl.
30:37'
Poměrně jednoduchý zákrok pro Campbella, jenž si v pohodě našel nahození od modré čáry.
30:07'
Ani do přesilové hry nyní nejde Patrik Laine. Zdá se, že finský ostrostřelec je po předchozím zablokování střely opravdu zdravotně indisponován.
29:46'
Domácí se okamžitě nastěhovali do útočného pásma a získali přesilovou hru. Alec Martinez (LAK) totiž vysokou holí zasáhl Perreaulta.
28:42'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak konečně je tady úvodní branka zápasu. DUSTIN BROWN převzal kotouč ve středním pásmu, čímž se s Kopitarem dostal do přečíslení dvou na jednoho. Nejprve šla přihrávka na slovinského hokejistu, ale ten kotouč ještě vrátil Brownovu, jenž zakončoval do prázdné brány. Asistence: Anže Kopitar, Dion Phaneuf.
27:42'
Campbell pro jistotu přikryl volný kotouč, jenž mířil k jeho brankovišti. Následuje komerční přestávka.
27:22'
Králové kotouč vyhodili aspoň do středního pásma, načež se domácí provinili zakázaným uvolněním. Hra se přestěhuje ke Comriemu.
26:28'
26:15'
Domácí nadále kombinují v útočném pásmu. Z přesilové hry však moc času nezbývá.
25:43'
Stastny dostal parádní přihrávku od zadního mantinelu, ale zakončením z těsné blízkosti trefil pouze rychle se přesunujícího brankáře Los Angeles!
25:02'
Domácí se dobře drží v útočném pásmu. Zatím je to však bez přímého ohrožení Campbella.
24:28'
Přesilová hra pro Winnipeg. Hosté totiž špatně střídali a je jim odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Alex Iafallo.
24:23'
Ehlers si našlápl na levém křídle. Nízkou střelou však trefil jen beton hostujícího gólmana.
23:31'
Teď to vypadalo lépe. Rieder se pokusil nahrnout kotouč až do brankoviště, nicméně defenzíva Winnipegu byla proti plánům německého forvarda.
22:58'
Ofenzíva LA nepřinesla nic moc zajímavého. Jediné zakončení letělo zcela mimo tři tyče.
22:17'
Hra je přerušena. Patrik Laine mezitím v doprovodu lékaře kulhá do šatny, neboť předtím nohou zablokoval tvrdou střelu od modré čáry. To by byla nepříjemná ztráta.
22:02'
Nyní už se Winnipeg znovu dobře drží v útočném pásmu. Opět to byl Myers, kdo pálil, avšak Comrie byl připraven.
21:42'
Campbell kotouč rychle rozehrál na spoluhráče. Následná akce byla ubráněna ještě ve středním pásmu.
21:05'
Na druhé straně kotouč končí v lapačce Comrieho. Vhazovat se bude napravo od gólmana.
20:37'
Dobrý začátek druhé třetiny v podání Winnipegu Po souhře v útočném pásmu šel kotouč na hůl Myerse, jenž jen těsně minul Campbellovu bránu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:01.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Sledovali jsme pohledný hokej, který se rychle přeléval z jednoho útočného pásma do druhého. Lehce střelecky aktivnější byli domácí, kteří si připsali jeden pokusů, avšak ani jeden z nich se nedostal za dobře chytajícího Jacka Campbella. Na druhou stranu i Eric Comrie si zatím vede na výbornou! Uvidíme, s čím celky vstoupí do druhé třetiny.

Winnipeg – 11
Los Angeles – 8
20:00'
19:54'
Nepřesná kombinace Winnipegu. Kotouč je až u zadního mantinelu.
19:28'
Jedovaté zakončení zpoza obránce se stalo kořistí připraveného Comrieho. Zdá se, že v této třetině se branky nedočkáme.
17:59'
Nepřesnost v kombinaci Winnipegu vyústila v posunutí kotouče až ke Campbellovi. Ten v pohodě rozehrál.
17:33'
Do tvrdé střely se nejprve obětavě položil Kempe, následný pokus už zlikvidoval Jack Campbell.
16:24'
Celky se dobře pohybují a to i s blížící se přestávkou. Dnešnímu utkání zatím chybí jen nějaká ta branka, jinak sledujeme pohledný hokej.
15:51'
Po nevyužité přesilovce se Králům daří držet modrou čáru. Winnipeg se jen ztěžka probíjí ke Campbellovi.
15:24'
14:49'
Scheifele vystihl nepřesnou rozehrávku, ale místo střely pak zvolil přihrávku. Ta již byla navíc.
14:17'
Parádně to udělal Lowry, který získal kotouč, udělal si okružní jízdu útočným pásmem a pak touš vrátil svému obránci.
13:49'
Domácí k soupeřům v oslabení výborně přistupují. Kings nemají prostor na rozjetí přesilovkové kombinace.
13:24'
Dustin Byfuglien (WPG) je hodně naštvaný, ale přesto dostává dvouminutový trest za držení.
12:47'
Jedovatá střela Wheelera se od Campbella odrazila do blízkosti brankoviště. Dorážka již neletěla do prostoru brány.
12:35'
Lowry se pokusil o přihrávku z velkého úhlu, nicméně puk šel příliš blízko ke Campbellovi a ten souhru domácích zastavil.
11:59'
Ani jeden z celků se teď nedostává k pořádnému ohrožení soupeřova brankáře. Hraje se především ve středním pásmu.
11:32'
Napadající Lowry se pokusil o zisk kotouče, nicméně Dustin Brown touš v klidu posunul do bezpečného prostoru.
10:49'
Pokračuje se ve vyčerpávajícím způsobu hokeje s častým přenášením hry ze stranu na stranu.
10:02'
Další zákrok pro Campbella. Tentokrát musel přijít brzy po vhazování, kdy šel kotouč na modrou čáru.
09:53'
Chiarot si od modré čáry našlápl blíže ke kruhu a okamžitě neváhal se zakončením z pravé strany. Campbell nadále pozorný.
08:52'
Nepřesná kombinace znemožňuje další šance. Teď jde kotouč aspoň k zadnímu mantinelu.
08:23'
Na druhé straně sledujeme solidní pasáž Winnipegu. Zatím je to však bez přesnějšího zakončení.
07:59'
Okamžitě byl teď napadán Wheeler, který tak u mantinelu pouze odevzdal kotouč na hokejky hostujících obránců.
07:27'
Po komerční přestávce se LA nadále prezentuje aktivním pojetím a napadá rozehrávku soupeře. Winnipeg dostal kotouč jen do neutrální zóny.
06:43'
Wheeler se pokusil využít Kopitarovu ztrátu. Zpoza obránce však z mezikruží našel pouze Campbellovu lapačku.
05:53'
Marně se Winnipeg pokusil probít do útočného pásma. Každopádně ale sledujeme pohledné utkání, které se přelévá ze strany na stranu.
05:13'
Thompsonova zadovka nakonec prošla až na modrou čáru. Ke střele se následně odhodlal Doughty, avšak jeho pokus se stal kořistí Comrieho.
04:40'
Rozehrávka Winnipegu nyní výrazně zaskřípala. Domácí se musí soustředit na defenzivní činnost.
03:57'
Iafallo si našel prostor při rychlém přečíslení. Střelou trefil pouze Comrieho lapačku.
02:54'
Jenže Winnipeg musí dávat pozor na zadní vrátka. U pravého kruhu byl jeden z domácích zcela osamocený, avšak následovala střela jen do připraveného Comrieho.
02:26'
Winnipeg má zatím jednoznačně více ze hry a hodně se tlačí do zakončení. Po dobrém napadání se tak momentálně domácí znovu usazují v útočném pásmu.
01:41'
Copp se dostal do dobré pozice, když si najel k levému kruhu. Hostující gólman znovu připraven.
01:27'
Jedovatá střela v podání Laineho! Finský mladík měl prostor u pravého kruhu, ale Campbell se prezentoval výborným zákrokem.
01:05'
Nyní již přišlo první zakončení. Sražená střela letěla vysoko nad bránu Los Angeles.
00:49'
Domácí hokejisté kombinují v útočném pásmu. Zatím jen marně hledají prostor k ohrožení Campbellovy brány.
00:01'

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – Morrissey, T. Myers, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, Morrow – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Copp, Little – B. Tanev, Lowry, Armia.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Phaneuf, Muzzin, Folin – Rieder, Kopitar (C), D. Brown – Pearson, J. Carter (A), Clifford – Kempe, Toffoli, Andreoff – N. Thompson, Iafallo, Amadio..
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách týmů není ani jeden český či slovenský hokejista.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

21.2.2018 Winnipeg – Los Angeles 3:4
23.11.2017 Los Angeles – Winnipeg 1:2
24.3.2017 Los Angeles – Winnipeg 5:2
15.1.2017 Los Angeles – Winnipeg 3:2 pp.
13.11.2016 Los Angeles – Winnipeg 3:2 sn.
LOS ANGELES KINGS

Po nevýrazném začátku sezóny se Kings dokázali zvednout a stále jsou ve hře o play-off. Momentálně je hostující celek na osmém místě, přičemž má dvoubodový náskok na devátý Dallas. Ve prospěch LA navíc hraje aktuální forma, která je výrazně lepší než v případě Stars. V posledních pět utkáních totiž Králové bodovali hned čtyřikrát.

Posledních pět utkání

20.3.2018 Minnesota – Los Angeles 3:4 pp.
17.3.2018 Los Angeles – New Jersey 0:3
16.3.2018 Los Angeles – Detroit 4:1
14.3.2018 Arizona – Los Angeles 4:3 sn.
13.3.2018 Los Angeles – Vancouver 3:0
WINNIPEG JETS

Domácí hokejisté letos v základní části září a aktuálně jsou na třetí příčce Západní konference. Navíc v posledních dvou utkáních Winnipeg zaznamenal vítězství. Na domácí půdě se pak jedná o druhý nejlepší tým na západě a celkově je v konferenci ofenzivnější už jen Vegas. Na druhou stranu, se 189 inkasovanými góly je Winnipeg také mezi nejlepšími.

19.3.2018 Winnipeg – Dallas 4:2
16.3.2018 Winnipeg – Chicago 6:2
14.3.2018 Nashville – Winnipeg 3:1
13.3.2018 Washington – Winnipeg 3:2 pp.
10.3.2018 Philadelphia – Winnipeg 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.