NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Florida - 30. března 2019   18:00

Florida
13:37' Sheahan  (Hunt, Yandle) • 15:44' Dadonov  (Ekblad, Huberdeau) • 34:19' Brouwer  (Matheson) • 57:41' Dadonov  (Huberdeau, Barkov)
Boston
Justin St. Pierre, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Michel Cormier
TD Garden, Boston
17 565 diváků
Florida

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera!

Trestné minuty: 2 – 4
Panthers přidali druhou výhru po sobě. Čtyřzápasový trip proti soupeřům z divize tedy nakonec zakončili s bilancí 2-2-0.

Bruins zapsali druhou porážku z posledních tří zápasů.
59:50'
Vatrano se ještě dostal za obranu soupeře, únik ale nedotáhl do úspěšného konce.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Utkání se už pouze dohraje.
57:41'
Florida právě vstřelila branku!
Je asi rozhodnuto! Kotouč totiž do opuštěné brány soupeře dopravil, po pasu od Huberdeaua, JEVGENIJ DADONOV. Pro ruského hokejistu druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov.
57:13'
Rask míří na střídačku, Bruins zkusí hru bez brankáře.
56:45'
Bostonu se v posledních minutách nedaří dostat do větších šancí. Panthers i nadále kontrolují svůj náskok.
55:33'
Střela Kruga od modré, z levé strany, Luongo zasahovat nemusel.
55:09'
Zakázané uvolnění Cats.
54:10'
Pět minut a 50 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po pravé ruce Raska, mezi hole Coylea a Barkova.
54:10'
Barkov ze středu útočného pásma provětral Raskovu lapačku. Proběhne poslední reklamní přestávka.
53:40'
Na ledové ploše se nyní nic moc neděje. Florida velmi dobře brání vlastní modrou čáru.
52:39'
Medvědi v postavení mimo hru.
52:11'
Střely na bránu: 29 – 18
51:30'
Heinen přihrával z levého rohu před bránu, žádného spoluhráče zde ovšem nenašel.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Bruins dostat do zápasu?
50:02'
Konec reklamní přestávky, Acciari a Barkov na vhazování po pravé ruce Luonga.
50:02'
Puk v ochranné síti, za Luongovými zády, před námi je reklamní přestávka.
49:36'
Pastrňák střílel ze středu útočného pásma, avšak Luongo bez větších obtíží vyrazil betonem.
48:55'
Neúspěšná útočná snaha Panthers. Čároví jim odpískali postavení mimo hru.
47:25'
Zakázané uvolnění ze strany domácích.
47:14'
Weegar pálil zleva bez přípravy nepřesně.
46:38'
Matheson a jeho prudká střela z levé strany, Rask lapil touš do své rukavice.
46:18'
Bergeron a Barkov na vhazování po pravici Luonga.
46:18'
V TD Garden právě probíhá reklamní přestávka.
46:18'
Dva skvělé zákroky Luonga! Nejprve se vyznamenal proti McAvoyovi, následně také proti Marchandovi.
45:16'
Střely na bránu: 25 – 16
44:40'
Barkov se snažil prosadit středem, obrana Bruins byla ovšem dobře zorganizovaná.
43:45'
Nepřesnost a icing nyní také v podání Bostonu.
43:30'
Prudká střela Kruga od modré čáry zablokována Weegarem mimo Luongův dosah.
43:17'
Florida poslala kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
42:10'
Brownův pokus na Raska neprošel, zablokoval jej totiž Johansson do ochranné sítě.
41:31'
Brouwer našel před bránou Sheahana, ten z těsné blízkosti následně na Raska nevyzrál.
40:56'
Na opačné straně hřiště to zkusil zleva Hunt, Rask připraven.
40:26'
Nahození McAvoye z pravé strany, Luongo vyrazil kotouč před sebe.
40:01'
Obě mužstva máme zpět na ledě TD Garden. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:40'
Trocheck se při vlastním oslabení po pravé straně daleko nedostal.
38:22'
Začíná druhá minuta z trestu Sheahana.
37:34'
Pastrňák střílel z levého kruhu pro vhazování bez přípravy, avšak přestřelil bránu.
37:21'
Druhá početní převaha pro Bruins. Vhazuje se tentokrát po levici Luonga.
37:21'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Riley Sheahan – 2 min., sekání).
37:15'
Dvě minuty a 45 vteřin do konce druhé třetiny. Souboj na vhazování po pravici Luonga obstarávají Bergeron a Trocheck.
37:15'
Rozhodčí přerušují hru, proběhne další z reklamních přestávek.
36:50'
Další icing v podání hostujících hokejistů.
36:11'
Pastrňák z ostrého úhlu, zleva, Luonga nepřekvapil.
35:52'
Zakázané uvolnění Floridy, vhazovat se tedy za malý moment bude poblíž Luonga.
35:43'
35:15'
Medvědi zatím při přesilovce bez střely na bránu.
34:19'
Panthers skórují při vlastním oslabení! Z pravé strany vystřelil přesně k levé tyči TROY BROUWER. Pro zkušeného útočníka jedenáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Michael Matheson.
33:43'
První přesilovka pro Bruins. Dočkáme se vyrovnání?
33:43'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., nedovolené bránění).
33:19'
Zpět do akce! Acciari a Barkov v souboji na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice Bruins.
33:19'
Ofsajd domácího týmu, následuje reklamní přestávka.
33:12'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston se dostává na dostřel! Před bránou uspěl bekhendem, trochu se štěstím, NOEL ACCIARI. Jeho šestá trefa v této sezoně, 1:2 z pohledu Medvědů! Asistence: Torey Krug, Joakim Nordström.
32:27'
Ekblad z levé strany bekhendem otestoval Raskovu pozornost.
32:06'
Střely na bránu: 20 – 12
31:15'
Boston je lepším týmem. Podaří se mu konečně očarovat kouzlo Luonga?
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Panthers stále vedou na ledě Bruins 2:0.
29:39'
29:39'
Čároví odpískali Floridě ofsajd. Máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině.
28:19'
Krejčí se s pukem dostal do dobré střelecké pozice, mezi kruhy, skvělou defenzivní práci ale nakonec odvedl Dadonov.
26:42'
Bekhend Sheahana ze středu útočného pásma, Rask měl překvapivě plné ruce práce.
25:51'
Střely na bránu: 20 – 9
25:16'
Grzelcykovi se střela od modré čáry, zprava, vůbec nevydařila. Luongo mohl zůstat naprosto v klidu.
24:28'
Dvacátý zákrok pro Luonga. Pokus z levé strany obstaral DeBrusk.
24:11'
McAvoy pálil od modré bez přípravy, trefil však pouze střed brány, tudíž i Luongovo náručí.
23:08'
Vhazování proběhlo v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Cats.
23:06'
Puk v ochozech TD Garden, hra je tedy přerušena.
22:10'
Nahození Weegara od modré čáry, z pravé strany, Rask zasahuje svou lapačkou.
21:17'
Obrovská šance pro DeBruska před bránou, za Luongem zvoní branková konstrukce.
20:59'
Panthers poslali kotouč na icing.
20:48'
Matheson před bránou zablokoval střelecký pokus Cháry od modré čáry, zleva.
20:01'
Hokejisté Bostonu a Floridy jsou zpět na ledové ploše TD Garden. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

19:59'
Barkov ještě v posledních vteřinách z neutrální zóny nahodil puk na Raska.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:51'
Chára ve velké šanci na levé straně, Luongo předvedl výborný zákrok svou lapačkou.
18:28'
Nahození Grzelcyka z levé strany bylo zablokováno Ekbladem.
17:32'
Rána Kruga od modré čáry, Luongo kotouč vykopl levým betonem.
16:16'
Florida je náhle při chuti. Raska vyzkoušel od modré, zprava, Weegar.
15:44'
Panthers jdou do dvougólového vedení! Po pěkné práci Huberdeaua střílel zprava neúspěšně Ekblad. Následně však touš za Raskova záda dorazil z těsné blízkosti JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Aaron Ekblad, Jonathan Huberdeau.
15:14'
Čtyři minuty a 46 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po levé ruce Raska, mezi hole Bergerona a Barkova.
15:14'
Rask přikryl kotouč pod svou rukavici, před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.
14:40'
Krejčí měl velmi dobrou příležitost srovnat skóre, avšak Luongo se blýskl skvělým zákrokem.
14:06'
Střely na bránu: 12 – 3
13:37'
Panthers krátce po uplynutí trestu DeBruska udeřili! Autorem gólu je RILEY SHEAHAN, jenž před bránou tečoval střelu Hunta z pravé strany. Pro Sheahana devátý gól v letošní sezoně! Asistence: Dryden Hunt, Keith Yandle.
13:36'
12:37'
První polovina z trestu DeBruska je minulostí. Floridě se zatím příliš nedaří.
11:36'
Panthers si ve dvanácté minutě zahrají první přesilovou hru dnešního zápasu. Vhazuje se po levé ruce Raska.
11:36'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 2 min., podrážení).
10:58'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po pravici Luonga se nám staví Bergeron a Sheahan.
10:58'
Dobrý tlak Bostonu. Luongo vyrazil střelu Cháry od modré, z levé strany, do ochranné sítě. Na řadě je druhá reklamní přestávka.
10:01'
Máme za sebou polovinu utkání, Bruins zatím hrají s Panthers bez branek.
09:15'
Wagner zkusil štěstí z pravého kruhu pro vhazování, Luongo má další zákrok.
09:00'
Na opačné straně ledu to zkoušel individuálně zprava Coyle, Luongo připraven na správném místě.
08:36'
Dobrá šance pro Trochecka na levé straně, Rask ale svůj tým podržel.
07:11'
Střely na bránu: 5 – 1
07:05'
Bergeron z pravé strany minul Luongovu svatyni.
06:20'
Konec reklamní přestávky, Bergeron a Barkov v souboji na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Medvědů.
06:20'
Panthers v postavení mimo hru, proběhne první reklamní přestávka.
05:25'
Střela Cliftona od modré čáry, zprava. Následně ještě dorážka Acciariho z levé strany. Luongo v obou případech pozorný.
04:59'
Weegar zablokoval střelecký pokus Heinena z levé strany vysoko nad, do ochranné sítě.
04:21'
Nahození Sheahana ze střední třetiny, Rask touš bez problémů vyráží do bezpečí.
03:35'
Zakázané uvolnění ze strany Cats.
03:11'
Bergeron se pokoušel zleva zamést puk k bližší tyči, Luongo ovšem dával pozor.
02:39'
McAvoy to zkusil z pravé strany, Luongo zapisuje první zákrok v dnešním utkání.
02:02'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
02:00'
Kotouč si to namířil do hlediště, hra je poprvé přerušena.
01:50'
Na ledě se v úvodních okamžicích utkání prakticky vůbec nic neděje.
00:25'
První útočná akce patřila Floridě. Střela Pysyka od modré, zprava, byla ale soupeřem zablokována.
00:01'
Úvodní vhazování obstarají Bergeron a Barkov.
Hymna je minulostí, duel mezi Bruins a Panthers co nevidět začne.
Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, v TD Garden zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

BOS: Rask – Chára, McAvoy – Marchand, Bergeron, Pastrňák

FLA: Luongo – Matheson, Ekblad – Huberdeau, Barkov, Dadonov
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

BOS: Tuukka Rask – 32 let, FIN
→ Z:43 REC:26-11-5 PR:2.42 %ÚS:91.5

FLA: Roberto Luongo – 39 let, CAN
→ Z:40 REC:16-16-4 PR:3.16 %ÚS:89.8

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Clifton, Grzelcyk – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Ma. Johansson – Heinen, Coyle, Wagner – Nordström, Acciari, Backes.

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Matheson, Ekblad (A), Yandle, Weegar, Pysyk, Brown – Huberdeau (A), Barkov (C), Dadonov – Hoffman, Trocheck, Hawryluk – Vatrano, Borgström, Sceviour – Hunt, Sheahan, Brouwer.

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland – Brad Kovachik, Michel Cormier.
Příjemný sobotní podvečer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Boston Bruins a Florida Panthers.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

BOS:
Jaroslav Halák (B), Zdeno Chára (O), David Krejčí (C), David Pastrňák (PK)

Florida Panthers vs Boston Bruins 3:7

Oba celky dnes večer sehrají letošní poslední vzájemný duel.
KDO JE VE FORMĚ?

BOS:
Český útočník David Pastrňák v posledním zápase vstřelil hattrick a zaznamenal celkem pět kanadských bodů. Za uplynulé čtyři mače má celkem 11 kanadských bodů – pět gólů, šest asistencí.

FLA:
Útočník Jevgenij Dadonov za poslední tři zápasy nasbíral za jeden gól a čtyři asistence celkem pět kanadských bodů.

FLORIDA PANTHERS
- 11. místo ve Východní konferenci (80 bodů)
- jistý nepostup do play-off

Panthers mají na svém kontě za uplynulé čtyři zápasy pouze jednu výhru. V posledním klání uspěli na ledové ploše Ottawy Senators 5:2. V Bostonu zakončí čtyřzápasový trip.

BOSTON BRUINS
- 2. místo v Atlantické divizi (103 bodů)
- jisté play-off

Bruins proti Panthers zabojují o šestou výhru z posledních sedmi utkání. Zároveň s nimi zakončí "sérii" dvou zápasů doma v řadě. Na její úvod, v minulém duelu, porazili New York Rangers 6:3.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní souboj mezi týmy Boston Bruins a Florida Panthers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v TD Garden vhozeno už krátce po 18:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.