NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Flyers - 26. října 2018   01:00

Boston
Boston
33:00' Chára (Heinen) • 37:28' DeBrusk (Krejčí, Kampfer) • 59:37' Chára (Halák)
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Flyers
Flyers
Boston
Rooney, L'Ecuyer – Daisy, MacPherson
TD Garden, Boston (kapacita 17 565 míst)
17 565 (vyprodáno) diváků
Flyers

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Československá stopa v dnešním utkání:

David Pastrňák (BOS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:59, 2 trestné minuty
David Krejčí (BOS) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:37
Zdeno Chára (BOS) – 2+0, 5 střel, čas na ledě 22:38, 4 trestné minuty, 2. hvězda utkání
Jaroslav Halák (BOS) – 26 zákroků, 0 inkasovaných gólů, úspěšnost zákroků 100 %, čisté konto, 1. hvězda utkání

Jakub Voráček (PHI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:05
Radko Gudas (PHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:28
Michal Neuvirth (PHI) – na střídačce
Tři hvězdy utkání:

1. Jaroslav Halák (BOS) – 26 zákroků, 0 inkasovaných gólů, úspěšnost zákroků 100 %, čisté konto

Největší čas na ledě: Brad Marchand 24:10 – Ivan Provorov 25:41

Branky a nahrávky: 33. Chára (Heinen), 38. DeBrusk (Krejčí, Kampfer), 60. Chára (Halák). Rozhodčí: Rooney, L'Ecuyer – Daisy, MacPherson. Diváci: 17 565 (vyprodáno).
V samotném závěru se ještě málem strhla bitka mezi Seanem Kuralym a Travisem Sanheimem, rozhodčí však problému včas zabránili. Utkání tak skončilo výhrou Bruins 3:0.

Po trochu nudném úvodním dějstvím jsme se otevření skóre dočkali až v 33. minutě, kdy se bombou od modré čáry prosadil domácí kapitán Zdeno Chára. O pár chvil později se v přesilové hře po Krejčího přihrávce prosadil Jake DeBrusk.

Philadelphia si vytvořila několik výborných příležitostí během celého zápasu, na výborně chytajícího Haláka si však nepřišla. V emočně vypjatém závěru s několika potyčkami se ještě podruhé v utkání trefil Zdeno Chára, který trefil prázdnou branku přes celé kluziště.

Boston tak porazil Philadelphii 3:0 a vyrovnal se Torontu na čele celé Východní konference, Flyers dál strádají.
59:37'
Bruins právě vstřelili branku!
Výhru domácích ještě svým druhým gólem v utkání potvrzuje kapitán ZDENO CHÁRA! Slovenský obránce se trefil přes celé kluziště do prázdné branky poté, co mu puk přistrčil brankář Jaroslav Halák. Asistence: Jaroslav Halák.
59:12'
David Pastrňák mohl skórovat, Marchand mu ještě připravil puk před prázdnou branku, český kanonýr však trefil jen nohu protihráče.
58:43'
Boston má tak zcela otevřené dveře k výhře, přesilovka až do konce základní hrací doby. Domácí se snaží šetřit čas, Philadelphia mezitím odvolala brankáře.
58:06'
Oskar Lindblom se zapojil do hry, když skákal z trestné lavice na led. To se nesmí, a tak se za katr hned vrací, menší trest za nedovolené bránění.
57:58'
Ryan Donato vyprovokoval další bitku, ještě v přerušené hře šťoural pod beton Briana Elliotta. Robert Hägg se do něj ihned pustil. Vylučovat se zřejmě nebude.
57:32'
David Pastrňák teď rozdává lahůdky, Bergeron ani Marchand z jeho přihrávek ale nedokázali vytěžit gól.
57:01'
Patrice Bergeron po neobratné kombinaci přesilovkové sestavy vypálil z otočky, branku minul.
56:30'
Philadelphia zvládla oslabení ve třech výborně, Travis Konecny je zpátky na ledě, přesilovka Bruins však pokračuje.
56:03'
Nakonec je z toho přesilovka 5 na 3 pro Boston, která bude trvat 27 vteřin.
56:03'
Emoce opět bublají. Jake DeBrusk se během hry pošťuchoval před brankou s Andrew MacDonaldem rozhodčí oba vyloučili. V přerušené hře se pak Scott Laughton opět pustil do Stevena Kampfera, který se už rvát nechtěl. Následně se vytvořili další dvojičky, kteří si ale vyříkávali jen něco mezi sebou. Laughton inkasuje menší trest za hrubost a zároveň osobní trest do konce utkání.
55:42'
Domácí musí začít opět až z vlastního obranného pásma, příliš jim to už ale nemusí vadit.
55:13'
Další kombinace Bruins v útočném pásmu nevyšla, hostům se podařilo vyhodit.
54:42'
Ryan Donato se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru, uvolnil se rychlou otočkou a vystřelil do tyče!
54:30'
David Pastrňák vyhrál souboj v rohu, Travis Konecny si pak pomohl faulem a míří na trestnou lavici za podrážení.
54:03'
Chris Wagner ze středního pásma jen napálil kotouč za Elliottovu branku a s celým svým útokem zamířil střídat.
53:22'
Příliš se nepřerušuje a čas neúprosně běží. Dobrá zpráva pro Bruins, špatná pro Flyers.
52:41'
Jake DeBrusk se po chybě v defenzivě Flyers prokličkoval až před Elliotta, do zakončení se ovšem nedostal.
52:04'
Jaroslav Halák vytáhl další famózní zákrok, tentokrát do lapačky schoval svižnou střelu Clauda Girouxe.
51:32'
Sean Kuraly se za brankou snažil zmást Briana Elliotta a pak ho překvapit rychlým vyjetím, povedlo se mu to zčásti. Do zakončení se dostal, ale gól nedal.
51:13'
Čas na vyrovnání či otočení skóre se Philadelphii už nepříjemně krátí, nevyužité přesilovky zřejmě budou hodně mrzet.
50:34'
Zdeno Chára skáče z trestné lavice zpátky na led, Boston hraje v plném počtu.
50:06'
Jaroslav Halák si připisuje další úspěšný zákrok proti pokusu Travise Sanheima od levého mantinelu.
49:50'
Brad Marchand opět zaútočil při vlastním oslabení, chtěl se efektně zbavit protihráče, při kličce ale ztratil rovnováhu.
49:23'
Halák dnes září! Slovenský brankář zastavil ránu Gostisbehera od modré čáry, u odraženého puku pak byli jako první jeho spoluhráči.
48:38'
Dvojnásobná přesilovka Flyers je u konce, Ryan Donato, který odpykával trest za Kampfera, je na ledě.
48:34'
Philadelphia si chvilku zahraje přesilovou hru pět na tři, na trestnou lavici míří Zdeno Chára za podrážení.
48:12'
Jaroslav Halák si poradil se střelou Seana Couturiera z levé strany.
47:40'
Jakub Voráček vypálil po přihrávce Gostisbehera bez přípravy, jeho rána orazítkovala břevno!
47:21'
Bergeron s Marchandem se opět vyřítili i ve vlastním oslabení do šance, zakončit se jim nepodařilo.
46:38'
Steven Kampfer trefil hitem u mantinelu Scotta Laughtona, oba se pak pustili do bitky. Robustní bek Bruins svého soupeře rychle povalil na led, tam mu ještě nějakou ránu přidal.To se nelíbilo Waynu Simmondsovi, který se do bitky chtěl zapojit také. Následně přijel vyrovnat počet Bergeron, další hráči včetně Radka Gudase zůstali v klidu stranou. Rozhodčí nakonec uložili Kampferovi 2+2 minuty za hrubost a Simmondsovi 2 minuty za hrubost. Následovat tak bude přesilovka Flyers.
46:17'
Úžasná akce prvního útoku Bruins! David Pastrňák zatáhl kotouč do útočného pásma, kde jej přenechal Bradu Marchandovi. Jeho střela skončila mimo branku!
45:31'
Shayne Gostisbehere si za vlastní brankou počíhal na Kuralyho pohyb a parádním hitem ho sundal na led.
45:03'
Tentokrát je domácím odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před branku Jaroslava Haláka.
44:45'
Další přechod Flyers do útočného pásma končí postavením mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:08'
Jakub Voráček se po pohledném přechodu do útočného pásma dostal k první střele v utkání, Halák si s jeho pokusem poradil.
43:33'
Brad Marchand se snažil znovu kouzlit jako v posledním zápase s Ottawou, první klička mu vyšla náramně, na dalším hráči už ztroskotal.
42:52'
Na druhé straně podobně pálil Travis Sanheim, Halák si rovněž v klidu poradil.
42:06'
Brian Elliott musel zasahovat proti nahození Chrise Wagnera, nic složitého pro zkušeného brankáře hostů.
41:40'
Závěrečné dějství začalo hodně opatrně z obou stran, je vidět, že domácí se ve třetí třetině budou chtít soustředit především na defenzivu.
40:47'
Závěrečné dějství začalo útokem Flyers, k ohrožení Halákovy branky se však hosté nedostali.

Největší čas na ledě: Brandon Carlo 15:25 – Ivan Provorov 17:30
Druhá třetina už nabídla pohlednější podívanou než úvodní dějství. Flyers se herně zvedli, paradoxně ale hned dvakrát inkasovali. Skóre otevřel v 33. minutě domácí kapitán Zdeno Chára, jehož bombu od modré si hosté tečovali sami do branky. O pár minut později po Krejčího přihrávce využil přesilovou hru Jake DeBrusk. Po dvou třetinách tak Boston vede nad Philadelphií 2:0.
40:00'
39:35'
Icing na straně Philadelphie, krátce před koncem druhé třetiny se tak ještě bude vhazovat před brankou Briana Elliotta.
39:12'
Rána Ivana Provorova od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel za Halákovou brankou.
38:55'
Kotouč nyní skončil mimo mantinely, vhazovat se bude po levé ruce Jaroslava Haláka.
38:20'
Vstřelené branky dodaly domácím na klidu a sebevědomí, což je nyní na hře dost znát.
37:39'
Další útočné snažení Philadelphie končí postavením mimo hru.
37:28'
Krátce před návratem Travise Konecnyho z trestné lavice se domácím podařilo přesilovou hru využít! JAKE DEBRUSK přenechal na pravé straně kotouč Davidu Krejčímu, najel si před branku a český šikula mu střílenou přihrávkou trefil hokejku přesně tak, že se puk od ní odrazil za Elliottova záda. Asistence: David Krejčí a Steven Kampfer.
36:37'
Flyers se podařilo vyhodit, domácí jsou už ale zpátky nastěhovaní v útočném pásmu. Pastrňákova střela skončila jen na boční síti Elliottovy branky.
36:00'
Brad Marchand nabil na střelu Patrici Bergeronovi, který si velmi dobře odstoupil do volného prostoru, Elliott proti jeho pokusu dobře zasáhl.
35:32'
Philadelphia hrála v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě míří odpykat Travis Konecny.
34:58'
Jaroslav Halák si poradil se střelou Dale Weiseho, více toho hosté v útoku nezvládli.
34:31'
David Pastrňák vyslal dopředu Patrice Bergerona, jehož pokus skončil sražený v ochranné síti. Po reklamní pauze se bude vhazovat před Elliottovou brankou.
34:10'
Zakázané uvolnění Philadelphie vrátí hru zpátky před branku Briana Elliotta.
33:47'
Zdeno Chára dostal znovu nabito na modrou čáru, fanoušci si přáli další ránu. Tentokrát byl úspěšnější Elliott.
33:00'
Konečně jsme se dočkali branky! ZDENO CHÁRA nejdříve přihrávkou poslal do útoku své parťáky, poté mu na ránu nabil Danton Heinen a bomba slovenského obránce skončila až za zády Briana Elliotta. To vše i díky jemné teči jednoho z hostujících hráčů. Asistence: Danton Heinen.
32:20'
Danton Heinen zpoza branky nastřelil puk do skrumáže před ní, kotouč se od hráčů skutečně odrazil, ale jen do rohu.
31:39'
David Pastrňák poslal soupeře do přečíslení dvou na jednoho, Halák musel vytasit další parádní zákrok proti střele Clauda Girouxe!
31:01'
Čtvrtá útočná formace Flyers si nyní dokázala vytvořit tlak, Dale Weise nedokázal u tyčky protlačit kotouč až do branky.
30:38'
Další výborný zákrok Jaroslava Haláka! Slovenský brankář nyní zastavil střelu Travise Sanheima z bezprostřední blízkosti branky!
29:50'
Tentokrát Bostonu kombinace vyšla náramně, Nordström našel před brankou Marchanda, kterého v poslední chvíli při zakončení rozhodil Scott Laughton, Elliott měl tak snazší práci
29:19'
Po velké šanci zůstali Flyers ještě v tlaku, který zastavili domácí hráči až vyhozením na zakázané uvolnění.
28:49'
Obrovská šance hostů! Z ničeho nic se za domácí obranou objevil Claude Giroux, v úniku ale nedokázal prostřelit Jaroslava Haláka!
28:24'
První útočné formaci Bruins tentokrát vůbec nevyšla kombinace, Marchandova přihrávka na Pastrnáka neprošla.
27:52'
Jake DeBrusk po přihrávce od Davida Krejčího vtrhl do útočného pásma a střelou z levé strany trefil Elliotta přímo do masky. Hra musela být přerušena, jelikož si hostující brankář potřeboval právě ochranu obličeje upravit.
27:22'
Jakub Voráček se pokusil překvapit Haláka rychlou střelou od levého mantinelu, mířil však mimo tři tyče.
26:21'
Ryan Donato nyní pořádně rozezvučel TD Garden! Jeho střela z levého kruhu orazítkovala břevno a kotouč se od konstrukce branky odrazil až do ochranné sítě.
25:38'
Wayne Simmonds nastřeloval kotouč před branku na najíždějícího Oskara Lindbloma, výborně se stihl vrátit Jeremy Lauzon.
25:07'
Před Halákovou brankou byl nyní pořádný provoz, Radko Gudas se ho pokusil využít, jeho střela však skončila jen na tělech před brankou.
24:23'
Jake DeBrusk krásně uvolnil Dantona Heinena, jeho střela byla razantní, ale nepřesná.
23:44'
Brian Elliott si poradil i s následujícím pokusem Brandona Carla od modré čáry.
23:29'
David Pastrňák nejdříve nahodil puk do skrumáže před brankou, následně si počkal na přihrávku od Bergerona, jeho pokus z výborné pozice však výborným zákrokem zastavil Brian Elliott!
22:56'
Shayne Gostisbehere nepustil dál Kuralyho, následně však jen odevzdal puk zpátky soupeřům.
22:11'
Hosté se vyřítili do přečíslení dvou na jednoho, Wealova přihrávka neprošla, poté si však nohou málem vstřelil vlastní gól Joakim Nordström, Halák musel zasáhnout.
21:49'
Kotouč nyní skončil v prostoru střídaček. Domácí hráči se sice dožadovali trestu, rozhodčí po poradě nařídili jen vhazování v obranném pásmu Flyers.
21:13'
Jakubu Voráčkovi se nepodařilo posunout dopředu Scotta Laughtona, kotouč získali domácí.
20:39'
Chárovu ránu od modré čáry lapil Brian Elliott, David Pastrňák před brankou číhal na případnou dorážku, nedočkal se.
20:05'
Zdeno Chára je zpátky na ledě, Bruins hrají v plném počtu.

Největší čas na ledě: John Moore 8:13 – Ivan Provorov 9:01
Máme za sebou úvodní třetinu dnešního utkání, která nenabídla příliš pohledný hokej, ani moc šancí. Po vyrovnaném začátku měli v dalším průběhu více ze hry domácí, prosadit se ale nedokázali. Velkou šanci neproměnil Zdeno Chára, ani o chvíli později Anders Bjork. Po první třetině je tak stav bezbrankový.
20:00'
19:41'
Joakim Nordström opět posílá kotouč přes všechny čáry až k Brianu Elliottovi. Už to vypadá, že první třetina skončí bez branek.
19:07'
Další ránu z hokejky Clauda Girouxe zastavil Jaroslav Halák svou hokejkou, o pár chvil později se domácím podařilo vyhodit.
18:33'
I v oslabení se ke střele dostal Patrice Bergeron, mířil mimo branku. Na druhé straně pálil Jakub Voráček rovněž nepřesně.
18:05'
Zdeno Chára poslal puk přes střídačku až na tribunu a míří tak na trestnou lavici za zdržování hry. První přesilovku si tak vyzkouší i Philadelphia.
17:37'
Bruins s postupem času mají přeci jen více ze hry, Flyers trochu zaostávají.
16:56'
David Pastrňák se snažil kouzlit za brankou, akce se mu nezdařila. O pár vteřin později hledal Bergeron před brankou volného Marchanda, který jej nedokázal zpracovat.
16:14'
Chris Wagner nahodil kotouč na Elliotta ze středního pásma, Bruins se díky tomu usadili v útočné třetině.
15:48'
Až nyní vyzkoušel Halákovu pozornost Wayne Simmonds, jeho střela zápěstím jen zaměstnala lapačku slovenského gólmana.
15:30'
Poslední minuty je k vidění trochu nudnější pasáž hry, oba týmy se nemohou dostat k nějaké střele.
14:53'
Travis Konecny teď je z nouze vyhodil kotouč do útočné třetiny, Bruins ho následně jen vrátili.
14:17'
Nolan Patrick donutil Zdena Cháru ke ztrátě, dopředu tak můžou postupovat hosté.
13:43'
13:27'
Přesně s návratem Roberta Hägga z trestné lavice měl ještě slušnou šanci Anders Bjork, v dobré pozici ho skvěle vychytal Brian Elliott.
13:05'
Philadelphia se zatím brání v oslabení velmi dobře, znovu se hosté osvobodili.
12:32'
Brad Marchand nabil na ránu Patrici Bergeronovi, jeho pokus z mezikruží skončil mimo branku.
12:13'
Další pokus Davida Pastrňáka skončil mimo tři tyče, Flyers opět vyhazují.
11:50'
David Pastrňák nastřelil jen Bergerona, hostům se následně podařilo dostat kotouč z obranné třetiny.
11:27'
Uvidíme první přesilovku dnešního utkání, zahraje si ji Boston. Za sekání míří na trestnou lavici obránce Robert Hägg.
11:22'
Zatím největší šance utkání! Kotouč se odrazil před branku ke zcela volnému Zdenu Chárovi, který jej ale nedokázal zamést přes Elliotta do branky!
10:51'
Sražená střela Shayna Gostisbehera od modré čáry jen doskákala k Halákově brance, slovenský brankář situaci jen jistil.
10:08'
Úvod utkání je zatím hodně opatrný, u kotouče jsou nyní hosté z Philadelphie.
09:40'
David Pastrňák se pokusil vypálit přes obránce, trefil však jen jeho brusle.
09:11'
Giroux i Pastrňák jsou zpátky na ledě, oba týmy hrají v plném počtu.
09:00'
David Krejčí vyslal dopředu Kampfera, ten hru otočil zpátky a počkal na vystřídání svých spoluhráčů.
08:21'
Jake DeBrusk se s pukem vyháčkoval až před branku, ve změti hokejek nedokázal zakončit.
07:47'
Travis Konecny hledal před brankou Ivana Provorova, ten na kotouč nedosáhl, hrát mohou domácí.
07:11'
Vzájemné vyloučení na obou stranách. David Pastrňák dostává menší trest za nedovolené bránění, Claude Giroux za držení hole.
07:08'
Nepřesná rozehrávka Brandona Carla končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje před branku Jaroslava Haláka.
06:39'
Hosté se nyní drželi celkem dlouho v útočném pásmu, puk ale honili jen po mantinelu. Následný brejk Bruins skončil ofsajdem. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:56'
Další útok Flyers zastaven kvůli postavení mimo hru.
05:30'
Shayne Gostisbehere vypálil bez přípravy po chybě v defenzivě Bruins, jeho střela ovšem nemířila mezi tři tyče.
05:02'
Střela Anderse Bjorka byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Briana Elliotta.
04:47'
Joakim Nordström se proti dvojnásobné přesile neprosadil, Radko Gudas mu odebral kotouč.
04:11'
Jake DeBrusk si vybruslil s pukem od mantinelu a dostal se až ke střele, Elliott zasáhl vyrážečkou.
03:32'
Chára chtěl vyslat dopředu Patrice Bergerona, přihrávka však nebyla přesná. První útoky následně střídají.
03:00'
Poprvé v utkání se ukázal David Pastrňák, jeho střela z pravé strany ovšem nebyla přesná.
02:44'
Zdeno Chára uklouzl za brankou a hned z toho mohla být šance pro Flyers. Konecnyho přihrávka naslepo ale nenašla nikoho před brankou.
02:10'
Kampferova střela od modré čáry byla šikovně tečovaná před brankou, Brian Elliott nemusel zasahovat, kotouč skončil mimo jeho branku.
01:23'
Jaroslav Halák si připisuje první úspěšný zákrok, s nahozením Travise Sanheima neměl moc práce.
00:40'
Voráčkovu střelu zablokoval Brandon Carlo, o chvíli později se kotouč odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Halákem.
00:24'
Boston začal aktivně, z prvního útoku se první formace ale nedostala ani ke střele.
00:01'
Hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu buly zápasu!
Oba týmy jsou už na ledě a na střídačce, za malou chvíli zazní americká státní hymna.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním, jak je u NHL už zvykem.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára (C), Carlo, Grzelcyk, J. Moore, Lauzon, Kampfer – Marchand (A), Bergeron, Pastrňák – Heinen (A), Krejčí, DeBrusk – Bjork, Nordström, Wagner – Donato, Kuraly, Acciari.

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Provorov, Hägg, Gostisbehere, MacDonald (A), Sanheim, Gudas – Giroux (C), Couturier (A), Konecny – Laughton, Patrick, Voráček – Lindblom, Weal, Simmonds – Weise (A), Lehterä, Knight.

Rozhodčí: Rooney, L'Ecuyer – Daisy, MacPherson.

David Pastrňák (BOS) – 9 zápasů, 15 bodů (10+5)
David Krejčí (BOS) – 9 zápasů, 8 bodů (2+6)
Zdeno Chára (BOS) – 9 zápasů, 2 body (1+1)
Jaroslav Halák (BOS) – 5 zápasů, 2 výhry, průměr obdržených branek 1,74, úspěšnost zákroků 93,3 %, 1 čisté konto

Jakub Voráček (PHI) – 9 zápasů, 12 bodů (3+9)
Radko Gudas (PHI) – 8 zápasů, 5 bodů (0+5)
Michal Neuvirth (PHI) – ještě nechytal
PHILADELPHIA FLYERS

Od Philadelphie se před novou sezonou očekávalo zlepšení, zatím se ale nedostavilo. Osm získaných bodů (4-5-0) z devíti zápasů opravdu není bilance jednoho z top mužstev, aktuálně to Flyers stačí až na 6. místo v Metropolitní divizi a 12. místo v celé Východní konferenci. V posledních šesti zápasech Phily pravidelně střídá výhry s prohrami.

I Flyers se mohou opřít o slušný útok, zatím ale výrazně hapruje obrana. 37 obdržených branek je druhý nejhorší počin v celé lize, hůře je na tom jen Detroit. Nejvíce bodů zatím posbíral Jakub Voráček, po špatném období ho ale o víkendu trenér Dave Hakstol odtrhl z prvního útoku od Clauda Girouxe a Seana Couturiera.

Nejproduktivnější hráč: Jakub Voráček – 12 bodů (3+9)
Nejlepší střelec: Wayne Simmonds – 6 gólů
Nejproduktivnější obránce: Robert Hägg – 5 bodů (2+3)
Brankářská jednička: Brian Elliott – 7 zápasů, 2 výhry, průměr obdržených branek 3,59, úspěšnost zákroků 88,2 %, žádné čisté konto
BOSTON BRUINS

Boston patří mezi současnou elitu NHL a zatím to potvrzuje i v úvodu nového ročníku. Bruins mají po devíti zápasech na kontě 12 bodů s bilancí 5-2-2 a zároveň patří mezi týmy s největším počtem vstřelených branek. Aktuálně se tým Bruce Cassidyho nachází na 4. místě Atlantické divize, tak celé Východní konference.

Tým táhne především první útočná formace, ve které s kanadskými parťáky Patricem Bergeronem a Bradem Marchandem hraje i český forvard David Pastrňák. Mnohými je tento útok považován za vůbec nejlepší v současné NHL. Dohromady posbírali už 44 bodů, Pastrňák je nejlepším střelcem soutěže, Bergeron se drží na špici kanadského bodování.

Nejproduktivnější hráč: Patrice Bergeron – 16 bodů (7+9)
Nejlepší střelec: David Pastrňák – 10 gólů
Nejproduktivnější obránce: Charlie McAvoy – 6 bodů (1+5)
Brankářská jednička: Tuukka Rask – 5 zápasů, 3 výhry, průměr obdržených branek 3,38, úspěšnost zákroků 90,1 %, žádné čisté konto
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Nejlepší soutěž na světě NHL má za sebou necelý měsíc a už se dostala do pořádného tempa. Noc ze čtvrtka na pátek nabídne pořádnou porci deseti zápasů. V našem online přenosu budeme sledovat z českého pohledu velmi zajímavý duel mezi Boston Bruins a Philadelphia Flyers. Utkání začne pár minut po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.