NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Vegas - 11. března 2019   02:30

Calgary
Calgary
02:40' Mangiapane (Hathaway, Hamonic) • 07:37' Backlund (Frolík, Tkachuk) • 18:58' Tkachuk (Frolík, Giordano) • 39:38' Backlund (R. Andersson, Czarnik) • 55:43' Tkachuk (Backlund, Frolík) • 57:28' Tkachuk (Frolík)
6:3
(3:1, 1:2, 2:0)
Vegas
Vegas
14:40' Pirri  (Tuch, Eakin) • 20:21' R. Smith  (W. Karlsson, Theodore) • 21:20' Mark Stone  (Stastny, Pacioretty)

3. Michael Frolík (CGY) 0+4
Statistiky: Střely na bránu: 35-28; Zablokované střely: 13-8; Vhazování: 52%-48%; Hity: 13-19; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 6-6.
Michael Frolík se čtyřmi asistencemi podílel na výhře Calgary, které na domácím ledě zásluhou hattricku Matthewa Tkachuka jasně přehrálo Vegas. Golden Knights na sedmé vítězství v řadě nedosáhli, zatímco Flames ukončili sérii čtyř porážek. Konečný výsledek utkání. Calgary Flames 6 Vegas Golden Knights 3.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:28'
Calgary právě vstřelilo branku!
MATTHEW TKACHUK si najel na přihrávku Michaela Frolíka ze středového kruhu a od boxu časoměřičů zamířil střelou zápěstím pod horní tyč prázdné brány! Asistence: Michael Frolík.
56:59'
Malcolm Subban zůstal na střídačce a Vegas vyvolalo u pravé tyče obrovský závar, David Rittich mu ale dokázal odolat a puk zmrazit!
56:47'
David Rittich u pravé tyče zmrazil puk pod lapačkou a následuje poslední krátká komerční přestávka.
55:43'
MATTHEW TKACHUK si v pravém kruhu najel na skvělou přihrávku Mikaela Backlunda přes šířku útočného pásma a zametl puk do prázdné sítě! Asistence: Mikael Backlund a Michael Frolík.
54:11'
Elias Lindholm se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže zamířil pouze do hrudi klečícího Malcolma Subbana! Těsně předtím měl šanci také Sean Monahan, který u levé tyče vystřelil po přihrávce zpoza brány, a puk těsně minul vzdálenější roh.
53:11'
Shea Theodore se ocitl v postavení mimo hru a Vegas už příliš mnoho času na vyrovnávací gól nezbývá.
52:38'
Brandon Pirri sice úspěšně protečoval puk do útočného pásma, David Rittich ho ale rychle zmrazil.
51:30'
Max Pacioretty si najel v mezikruží na zpětnou přihrávku Marka Stonea z pravého kruhu a střelou zápěstím se snažil zamířit do odkryté brány, David Rittich se ale včas přesunul a nadvakrát puk zastavil! Flames stále vedou.
51:03'
A další zakázané uvolnění, které opět bylo pískáno proti domácím Flames, kteří drží těsný náskok.
50:54'
Flames nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hokejistům se pískalo zakázané uvolnění.
50:25'
Nahození Golden Knights skončilo v ochranné síti a prostor dostává další krátká komerční přestávka.
49:38'
Alex Tuch ani Brandon Pirri nedokázali překročit útočnou modrou čáru a Flames se nyní ubránili.
48:34'
Max Pacioretty si najel v levém kruhu na krásnou zpětnou diagonální přihrávku z pravého rohu útočného pásma, jenže bez přípravy domácí bránu přestřelil.
47:51'
Andrew Mangiapane na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější pravý horní roh.
47:10'
Flames vyrazili směrem vpřed na pravém křídle, kde byl puk sražen mezi střídačky. Další přerušení hry.
46:41'
Mark Giordano na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána skončila v ochranné síti. Hra přerušena.
46:16'
Alex Tuch vystřelil na pravém křídle v rychlosti a David Rittich předvedl v akci svou lapačku. Po zákroku českého brankáře následuje komerční přestávka.
45:12'
Útočník Sam Bennett na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a na bodu pravého kruhu napřáhl pod tlakem ke střele zápěstím, kterou brankář Malcolm Subban podržel na přední tyči v náručí a přerušil hru.
44:53'
Travis Hamonic na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Malcolm Subban vyrazil puk levým betonem.
44:03'
Calgary se nepodařilo rozehrát podél hrazení a pískalo se zakázané uvolnění. Ještě předtím ale Johnny Gaudreau nepříjemně vystřelil na bodu pravého kruhu a Malcolm Subban levým ramenem puk vyrazil mimo.
43:03'
Nate Schmidt vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela zápěstím byla domácími Flames zablokována.
42:44'
David Rittich počkal, až k němu doklouže puk po nahození Vegas, a poté kotouč zmrazil pod lapačkou.
42:00'
Jonathan Marchessault je zpět na ledě a Golden Knights mohou rozjet jízdu na dalším vyrovnáním.
41:36'
Derek Ryan byl zřejmě podražen ve středovém kruhu, rozhodčí ale nechali zákrok na něj bez povšimnutí.
40:01'
Malcolm Subban zbytečně oslabil svůj tým a trest za něj odpyká Jonathan Marchessault. Vegas ve čtyřech.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-16; Zablokované střely: 9-7; Vhazování: 48%-52%; Hity: 8-13; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné min.: 6-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:32.
Golden Knights sice vstupovali do prostřední části s dvoubrankovým mankem, jenže ihned po přestávce ho dokázali smazat, když se v rozmezí pouhých 59 sekund prosadili Reilly Smith a Mark Stone, jenže krátce před druhou přestávkou udeřil v přesilové hře Mikael Backlund a vrátil domácím vedení. Skóre po druhé části. Calgary Flames 4 Vegas Golden Knights 3.
40:00'
40:00'
Malcolm Subban neusnesl, že se nejednalo o nedovolené bránění brankáře a za slovní napadení rozhodčího byl vyloučen za nesportovní chování.
39:38'
Rasmus Andersson na levém křídle vypálil bez přípravy po přihrávce podél modré čáry a clonící MIKAEL BACKLUND skvělou tečí sklepl kotouč pod lapačku Malcolma Subbana! Flames vedou! Asistence: Rasmus Andersson a Austin Czarnik.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:30'
Flames napřáhli na bodu pravého kruhu k prudké střele, kterou Malcolm Subban vytáhl nad svou bránu.
37:50'
Jon Merrill byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Flames si v závěru třetiny zahrají první přesilovou hru.
37:08'
Ryan Reaves se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která zamířila nad bránu Davida Ritticha.
36:02'
Michael Frolík na pravém křídle vypálil z úhlu a jeho střela byla na přední tyči hosty úspěšně zablokována.
35:24'
Johnny Gaudreau vystřelil na bodu pravého kruhu zápěstím a Malcolm Subban zmrazil puk v náručí. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.
34:02'
Mark Giordano vypálil na levém křídle od hrazení a Malcolm Subban jeho pokus vykopl levým betonem.
33:08'
Austin Czarnik zamíchal s pukem a na bodu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která skončila nad.
32:33'
Andrew Mangiapane vypálil v levém kruhu pro vhazování a Malcolm Subban jeho střelu vyrazil.
32:04'
Nate Schmidt před vrcholem levého kruhu vypálil z otočky a David Rittich jeho ránu s příklepem na přední tyči vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
31:32'
Mark Giordano se dostal na levém křídle k nahození, které se stalo snadnou kořistí Malcolma Subbana.
31:26'
Michael Frolík na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Malcolm Subban na přední tyči ukryl puk v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.
30:56'
Rasmus Andersson na vrcholu pravého kruhu vypálil s příklepem a jeho rána zamířila nad bránu Vegas.
29:42'
Derek Ryan na pravém křídle vystřelil v rychlosti a Malcolm Subban jeho střelu z úhlu vyrážečkou vyrazil.
28:35'
Mark Jankowski se ocitl před bránou ve velké šanci, Malcolm Subban ale skvěle zasáhl pravým betonem a jeho střelu zápěstím úspěšně vyrazil!
27:49'
Cody Eakin na pravém křídle vystřelil od modré čáry a David Rittich vkleče podržel puk ve své výstroji.
26:53'
Mark Stone napřáhl v pravém kruhu k nádherné střele, která se od horní tyče odrazila do hry!
26:26'
David Rittich si snadno poradil s nahozením Golden Knights ze středního pásma a rychle rozehrál.
26:02'
Jonathan Marchessault se na pravém křídle řítil sám na bránu a mohl otočit skóre ve prospěch Vegas, na přední tyči poté ale brankáře Davida Ritticha překonat nedokázal! Flames poslední útok Golden Knights neunesli a za svou bránou vyvolali potyčku. Následuje komerční přestávka.
25:44'
Flames se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
24:25'
Další velkou šanci měl Johnny Gaudreau, jenže u pravé tyče ztroskotal na lapačce Malcolma Subbana, který v rychlém sledu předvedl dva skvělé zákroky a podržel Vegas nad vodou!
24:13'
Garnett Hathaway mohl udeřit u levé tyče, jenže Malcolm Subban ho na brankové čáře vychytal!
24:00'
Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledě, stejně jako Colin Miller, a oba týmy hrají opět v plném počtu.
22:58'
Shea Theodore na pravém křídle vypálil od modré čáry a český brankář David Rittich dobře zasáhl lapačkou.
22:00'
Sam Bennett dostal dvě minuty za krosček, stejně jako na opačné straně Colin Miller, k tomu ale ještě dvě minuty za hrubost. Vegas si zahraje přesilovku.
22:00'
Max Pacioretty vystřelil na vrcholu pravého kruhu a David Rittich na přední tyči podržel puk v náručí.
21:20'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Paul Stastny u levé tyče v rychlosti poslal puk pod sebe a MARK STONE z blízkosti propálil Davida Ritticha mezi betony! Během pouhých 59 sekund je vyrovnáno! Ofenzivní smršť Vegas – 3:3. Asistence: Paul Stastny a Max Pacioretty.
20:21'
REILLY SMITH si najel na vzdálenější levé tyči na přihrávku Williama Karlssona z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a bekhendem zasunul puk mezi betony roztaženého Davida Ritticha! Asistence: William Karlsson a Shea Theodore.
20:01'
Golden Knights se vstup do zápasu vůbec nepovedl a na začátku prostřední části střetnutí prohrávají 3:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-8; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 45%-55%; Hity: 5-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:33.
Brandon Pirri sice odpověděl na úvodní dvě branky Andrewa Mangiapanea a Mikaela Backlunda, jenže krátce před přestávkou skóroval po rychlém protiútoku 2 na 1 útočník Matthew Tkachuk. Skvělý zápas hraje český útočník Michael Frolík, který má na svém kontě dva body za dvě asistence. Skóre po první třetině zní. Calgary Flames 3 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:58'
Michael Frolík podél střídaček rychle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a MATTHEW TKACHUK po jeho přihrávce z pravého kruhu skóroval na vzdálenější levé tyči pod horní tyč odkryté sítě – 3:1! Asistence: Michael Frolík a Mark Giordano.
18:26'
Další gól mohl obstarat Travis Hamonic, jeho táhlá střela od modré čáry ale skončila v lapačce brankáře.
17:49'
Johnny Gaudreau se ocitl v mezikruží ve velké šanci a mířil do levého horního rohu brány, Malcolm Subban ale s problémy puk vyrazil!
16:25'
Flames vyrazili na levém křídle do rychlého protiútoku, Golden Knights ho ale vzápětí dokázali přerušit.
14:40'
Alex Tuch si rychle přikopl puk bruslí a parádní přihrávkou zpoza brány poté našel BRANDONA PIRRIHO, který u levé tyče z blízkosti zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Je sníženo. Asistence: Alex Tuch a Cody Eakin.
14:13'
Hra byla přerušena a v první části utkání si odbudeme poslední reklamní přestávku. Flames vedou stále 2:0.
14:06'
Vyloučený Sam Bennett je zpět na ledě a Vegas se v přesilové hře dostalo ke třem střelám na bránu.
13:05'
Reilly Smith vystřelil u levé tyče bekhendem a David Rittich na brankové čáře puk vyrazil!
12:06'
Sam Bennett v levém rohu útočného pásma Flames zasáhl vysokou holí do zubů Braydena McNabba a Golden Knights si zahrají první přesilovou hru zápasu.
11:34'
Mark Jankowski vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela zamířila nad bránu.
10:52'
Johnny Gaudreau vypálil na pravém křídle od modré čáry a Malcolm Subban na přední tyči puk vyrazil.
10:38'
Malcolm Subban vyrazil táhlou střelu Flames od modré čáry do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.
10:10'
Paul Stastny vystřelil v levém kruhu po diagonální přihrávce z pravého křídla a jeho pokus skončil mimo.
09:49'
Golden Knights předváděli velice dobrý forčeking, Flames ale dokázali puk dostat do neutrální zóny.
08:56'
Mark Giordano vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho střelu zablokoval Deryk Engelland.
08:10'
Golden Knights vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění. Buly před Malcolmem Subbanem.
07:51'
Rasmus Andersson vypálil na pravém křídle z úhlu a klečící Malcolm Subban na přední tyči puk vyrazil.
07:44'
Flames se ocitli ihned po vhazování ve středovém kruhu v ofsajdu a prostor dostává reklamní přestávka.
07:37'
MIKAEL BACKLUND po přihrávce Michaela Frolíka od střídaček rychle vystřelil zápěstím na modré čáře a jeho táhlá střela zamířila nad vyrážečkou Malcolma Subbana do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Flames vedou rychle 2:0! Asistence: Michael Frolík a Matthew Tkachuk.
06:26'
Elias Lindholm si na pravém křídle pouštěl puk do jízdy, jenže byl dobře hlídán a už se k němu nedostal.
05:23'
Útočné snažení Golden Knights zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.
03:34'
Flames mohli znovu skórovat, když u pravé tyče vystřelili bekhendem, Malcolm Subban ale vkleče sevřenými betony vyrazil puk za bránu Golden Knights.
02:40'
ANDREW MANGIAPANE se po přihrávce Garnetta Hathawaye od střídaček řítil sám na bránu a u levé tyče poslal puk forhendem do sítě! Flames udeřili jako první a vedou nad Golden Knights. Asistence: Garnett Hathaway a Travis Hamonic.
02:10'
Flames vystřelili rychle zápěstím na vrcholu levého kruhu a Malcolm Subban kotouč vyrazil před sebe.
01:07'
Nate Schmidt krásně vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a po chybě Flames mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, David Rittich ale lapačkou vytáhl puk mimo. První zákrok českého brankáře.
00:33'
Mikael Backlund vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry, našel ale pouze náruč Malcolma Subbana.
00:15'
Utkání bylo před pár okamžiky zahájeno a všichni jsou zvědavi, zda Vegas prodlouží svou vítěznou sérii.
00:01'

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Fantenberg, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), Frolík – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway. Hlavní trenér: Bill Peters.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Schmidt, Engelland (A), McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Justin StPierre. Čároví: Brian Mach, Matt MacPherson.
Předpokládané úvodní sestavy:

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Fantenberg, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Czarnik – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare, Reaves.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Golden Knights se pokusí vyrovnat svou nejdelší vítěznou sérii v letošní sezóně NHL, která činí sedm zápasů. Vegas vyhrálo sedm zápasů v řadě v období mezi 28. prosincem a 9. lednem. Svěřenci Gerarda Gallanta se v současné chvíli vezou na sérii šesti výher, během které vstřelili 23 gólů a inkasovali jen devět.
CALGARY FLAMES

Každý tým v NHL prožívá vzestupy a pády, v případě Flames platí v současné chvíli druhá varianta. Calgary vyhrálo sedm utkání za sebou, poté ovšem utrpělo sérii čtyř porážek v řadě, kterou se pokusí ukončit proti Vegas. Flames ovšem mají problém, nejen, že se jim nedaří výsledkově, ale navíc v sedmi z posledních osmi zápasů NHL nedokázali vstřelit více než dvě branky.
Vegas zavítá na začátku nového týdne do Calgary, kde se pokusí vyhrát sedmý zápas v řadě. Hokejisté Golden Knights se nachází ve fantastické formě a touží znovu dokráčet až do finále Stanley Cupu, popálí se v pondělí v noci na ledě Flames nebo budou pokračovat v jízdě?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.