NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Colorado - 25. března 2019   01:00

Chicago
Chicago
41:44' Anisimov (Seabrook) • 61:23' Keith (Saad)
Colorado
Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov, Graves – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Agozzino, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – Andrighetto, G. Bourque.

To je z tohoto utkání již vše. Mějte se fajn!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 42:20 (14:7, 11:10, 15:3 – 2:0)
Zblokované střely – 23:24
Vyhraná vhazování – 38:27
Trestné minuty – 6:4
Hity – 28:35
Hokejisté Chicaga vítězí nad Coloradem v prodloužení, což znamená, že své manko na Laviny stáhli na rozdíl pěti bodů a jejich naděje na postup do play-off stále žije.

Domácí samozřejmě chtěli zvítězit už v základní hrací době, to by pro ně bylo ještě výhodnější, ovšem v tom jim zabránil brankář Grubauer, který odolal jejich velkému náporu ve třetí třetině. Utkání tak rozhodl až v prodloužení Duncan Keith.
61:23'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí hokejisté vítězí alespoň v prodloužení! Naději na play-off pro ně zase lehce přiživil DUNCAN KEITH. Zkušený obránce Blackhawks to udělal skvěle, když se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu. Po levé straně pak našlápl směrem dopředu, natlačil se přes vracejícího se MacKinnona až před branku a zakončením po ledě pokořil Grubauera. Asistence: Brandon Saad.
61:05'
Brandon Saad a Alex DeBrincat jeli do přečíslení 2 na 1. Saad střílel, ale Grubauer drží!
60:13'
Kotouč mají na holích hosté, kteří tak mohou v prodloužení poprvé zaútočit.
60:01'
Začalo prodloužení.
Utkání končí po šedesáti minutách remízou 1:1, s čímž budou hosté rozhodně spokojeni. To hráči Blackhawks už asi podstatně méně. Celou třetí třetinu totiž bušili do defenzivy Colorada, ale skvělého Grubauera dokázali překonat jen jednou. Hned na začátku periody to tečí Seabrookovi rány zvládl Arťom Anisimov. O vítězi zápasu tak rozhodne až prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:38'
Matt Calvert vyvezl puk po pravém křídle dopředu a dostal ho za branku Chicaga. S tím se hosté spokojili, útočnou akci ještě rozjíždějí domácí.
59:01'
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Domácí nadále marně buší do defenzivy soupeře. Alex DeBrincat si vyměnil kotouč s Kaneem a pálil z dobré pozice. Wilson puk sráží do ochranné sítě.
57:44'
Philipp Grubauer má na kontě už 40 zákroků! Teď si poradil se střelou Anisimova.
57:32'
Zaútočili i hosté. Brassard nabíjel Tysonovi Jostovi, který střílel z první. Rána mu však nesedla a Crawford nemusel zasahovat.
56:34'
Další díl souboje Toews versus Grubauer. I teď vyhrál hostující gólman. Kapitán Chicaga mířil z otočky do horního růžku branky Colorada, nalezl však lapačku německého brankáře!
56:25'
DeBrincat našel mezi kruhy zcela volného Jonathana Toewse. Ten ale trefil jen Grubauera! Toews kroutí hlavou, tohle byla velká šance.
56:20'
Střelu Koekkoeka tečoval Brendan Perlini. Puk ale stejně končí na těle Grubauera.
55:57'
Forsling chyboval při rozehrávce a proti domácí brance se mohl rozjet Matt Calvert! Kiks svého mladšího spoluhráče napravil Brent Seabrook, který Calvertovu střelu zablokoval hokejkou!
55:48'
Hosté se osvobodili dalším vyhozením. Tentokrát se o zakázané uvolnění nejednalo.
55:24'
Hosté se už soustředí výhradně na obranu. S remízou po normální hrací době by asi byli spokojeni. Teď zahráli na další icing.
54:30'
Zakázané uvolnění Chicaga.
54:18'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Chicaga. Sudí nařizují buly ve středovém kruhu.
54:07'
Na levém křídle se prodral do zakončení Patrick Kane. Nejednalo se ale o střelu, která by mohla Grubauera zaskočit. Po zákroku hostujícího gólmana následuje reklamní přestávka.
53:35'
Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se před Grubauerem.
53:14'
Tyson se dostal mezi kruhy k puku, který chtěl poslat na modrou na obránce. Zamířil ale přímo mezi ně a Avs tak přišli o pásmo.
52:16'
Domácí jsou si vědomi, že potřebují vyhrát. Aktivita je tak na jejich straně. Teď ale museli vyklidit útočnou třetinu, rozhodčí totiž signalizovali ofsajd.
51:29'
Od modré to zkoušel Gustafsson. Grubauer dobře viděl a lapačkou si puk přitlačil na hrudník.
51:12'
Domácí by ideálně potřebovali zvítězit už v řádné hrací době. Tak by stáhli na Laviny hned dva body. V případě výhry v prodloužení nebo nájezdech by ze svého manka na osmý tým konferenční tabulky ukrojili jen bodík.
50:55'
Po Kaneově přihrávce střílel z první Jonathan Toews. Rána měla dobré parametry, ale zablokovat ji stačil Ian Cole! Následuje reklamní přestávka.
50:16'
Za obranu domácích si najížděl Matt Calvert. Byl ale zezadu trošku hákován a Corey Crowford si pro kotouč vyjel a odpálil ho. Zákrok na Calverta domácím prošel.
49:39'
Nápor domácích přerušil Grubauer. Hostující gólman lapil ránu Brenta Seabrooka.
49:23'
Střela Gustava Forslinga se nevešla mezi tyče, tlak Blackhawks ale trvá.
48:58'
Nyní zůstal před brankou volný Jonathan Toews, ale kotouč skončil někde u Grubauera! Důležitý zákrok brankáře Colorada.
48:49'
Od modré střílel Murphy, Grubauer jeho pokus vyráží.
47:54'
Takovou méně záživnou pasáž zakončil hostující Agozzino, který se s pukem vytočil na pravý kruh a prověřil Crawforda. Ten kotouč vyrazil a o zbytek se postaral bránící Anisimov.
46:36'
V útočném pásmu zajímavě kombinovala domácí formace s hvězdnými útočníky Kaneem a Toewsem. Obrana Colorada ale vše ustála s klidem.
45:59'
Gustav Forsling sestřelil první ranou bránícího Andrighetta a druhou už prověřil Grubauera. Hostující gólman byl na místě.
45:49'
Arťom Anisimov zavezl puk do útočného pásma. Dostal se i ke střele, která byla sražena do ochranné sítě.
45:11'
Matt Calvert dobře pracoval za domácí brankou. Nakonec hledal Söderberga, jehož stačil pokrýt Marcus Krüger.
44:25'
Po pravém křídle se vydal dopředu Nathan MacKinnon, který následně vyslal střelu na Crawforda. Ten puk přidržel a přerušil hru.
43:52'
Další icing domácího týmu.
43:44'
Teď však domácím nevyšla rozehrávka. Pískáno je zakázané uvolnění.
43:25'
Také že ano. Avalanche se v těchto minutách především brání.
42:31'
Takový vstup do třetí části domácí moc potřebovali. Tohle je rozhodně nabudí.
41:44'
Domácí vyrovnávají sekundu před koncem své přesilovky! Postaral se o to ARŤOM ANISIMOV, který vyhrál buly na Brenta Seabrooka a vydal se před branku, kde dokázal pohotově tečovat Seabrookovu střelu od modré čáry. Asistence: Brent Seabrook.
41:39'
Patrick Kane střílel z pravého kruhu. Jeho střela byla takovou výzvou na teč nebo dorážku pro Dylana Stromea, ovšem Grubauer puk udržel na svém těle.
41:00'
Alex DeBrincat střílel z mezikruží, trefil jen obránce Colea.
40:35'
Söderberg sebral puk DeBrincatovi a vyhazuje.
40:01'
Domácí dohrávají přesilovou hru, kterou rozdělila přestávka.
Hity – 20:27
Po druhé třetině jsou na tom o trochu lépe hosté z Denveru, kteří vedou v Chicagu 1:0. Až do 36. minutě vládli utkání oba brankáři. Pak však Avs dostali možnost hrát dlouhou přesilovku 5 na 3 a nabídnutou příležitostí nepohrdli. Střelu Barrieho tečoval nohou do branky Alexander Kerfoot, který tedy vstřelil zatím jediný gól zápasu. Domácí nemohou najít recept na gólmana Grubauera, který je dnes velkou oporou Lavin.
40:00'
39:55'
Ke střele se ještě dostal Patrick Kane, z pravého kruhu nepropálil Grubauera.
39:45'
Alex DeBrincat se ocitl v klinči dvou hostujících hráčů. Potrestán za vražení je Derick Brassard a Blackhawks si tedy zahrají přesilovku, která bude zřejmě rozdělena přestávkou.
39:20'
Od modré čáry střílel Duncan Keith. Tečovaný kotouč končí v moci výtečného Grubauera.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.
38:18'
Hosté se dlouho drželi v útočné třetině, ale Zadorov pak neudržel modrou čáru a byla z toho skvělá příležitost pro domácí. Dominik Kahun dostal puk na pravý kruh, odkud pálil z první do odkryté poloviny branky. Philipp Grubauer se ale stačil rychle přemístit a výborným zákrokem svému týmu uhájil těsný náskok.
37:25'
Puk doskákal po sražené střele Andrighetta až ke Crawfordovi. Ten ho odrazil do rohu.
36:13'
Puk skončil mezi střídačkami. Je tu další reklamní přestávka.
36:10'
Hosté ještě dohrávali klasickou přesilovku. Teď už jsou Černí jestřábi kompletní.
35:26'
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté soustavným tlakem utavili bránící trojici Chicaga! Nathan MacKinnon nabil na osu hřiště Tysonovi Barriemu, jehož ránu tečoval nohou před brankou clonící ALEXANDER KERFOOT za záda bezmocného Crawforda. Asistence: Tyson Barrie a Nathan MacKinnon.
34:38'
Po kombinaci s MacKinnonem střílel Compher, Crawford se stačil přesunout!
34:09'
Přesto jdou domácí do tří! Za hákování je vyloučen Jonathan Toews.
34:03'
Vyhození Slatera Koekkoeka skončilo v hledišti! Puk naštěstí pro domácí tečoval jeden z hráčů Colorada a tak se nebude vylučovat.
33:38'
Gabriel Bourque skončil na ledě po souboji s Marcusem Krügerem. Rozhodčí to posoudili jako držení a hosté si tak zahrají přesilovku.
33:24'
Sražený puk končí v ochranné síti za domácí brankou. Vhazuje se před Crawfordem.
32:46'
Grubauer teď ležel po dravém průniku Perliniho roztažený v brankovišti a nevěděl, co se děje. Kotouč ale přepadl za jeho branku! Pro hosty tak zase vše dobře dopadlo.
32:08'
Rychlý protiútok Chicaga řešil Arťom Anisimov individuálně. Střílel z levého kruhu a trefil Grubauera do masky!
31:16'
Na pravém křídle se prosadil až do zakončení Andrew Agozzino. Crawford si s jeho bekhendovým pokusem poradil.
30:48'
Další střelecký pokus Patricka Kanea. Jeho volej z pravého kruhu Grubauer vyráží.
30:43'
Tentokrát Perlini prověřil Grubauera střelou z levé strany. Hostující gólman zasáhl lapačkou. Další reklamní přestávka.
30:12'
Puk se překvapivě odrazil před hostující branku, kde byl Brendan Perlini. Ten si ho chtěl stáhnout na forhend, ale v rozhodující chvíli mu sjel z hole!
29:30'
Kane nabil na pravý kruh Gustafssonovi. Jeho střelu srazil mimo Erik Johnson.
29:21'
Forsling si vyměnil puk s Murphym a od modré prověřil Grubauera. Ten svým zákrokem přerušil hru a režie tak může zařadit reklamní pauzu.
28:25'
Patrick Kane střílel hodně tvrdě z osy kluziště. Jen těsně minul hostující branku!
27:41'
J. T. Compher se prokličkoval až před Crawforda. Před brankou operoval i Colin Wilson, ale ani jeden z hostujících hráčů puk za brankovou čáru nedostal!
26:29'
Domácí ale po buly vyhodili puk do bezpečí a většina hráčů tak stihla vystřídat.
26:21'
Zakázané uvolnění Chicaga. To může být pro domácí trochu problém, jelikož jejich pětice už byla na ledě poměrně dlouho.
25:23'
Teď už musel. Seabrook totiž nezvládl souboj za brankou a puk se dostal na hůl volného Svena Andrighetta. Ten musel zakončovat bekhendem a trefil jen dobře postaveného Crawforda.
24:51'
Hráči Colorada jsou ve druhé třetině poměrně aktivní. Crawford si ale paradoxně ještě nemusel připsat žádný zákrok.
23:55'
Skvěle hraje domácí obránce Gustafsson. Ten zablokoval další nebezpečnou střelu Avs, kterou vyslal Girard.
23:32'
Colin Wilson to zkoušel z hodně ostrého úhlu. Tečovaný puk se snesl nad domácí branku.
23:18'
Chris Kunitz už z pravého kruhu branku trefil, ovšem Grubauer puk zastavil a neumožnil číhajícím domácím hokejistům dorážet.
22:45'
Domácí odehráli poměrně povedené střídání, ale to jim vyneslo 2 – 3 střely, které branku soupeře minuly.
21:54'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
21:34'
Carl Söderberg dobře zapracoval za brankou a dostal puk mezi kruhy na Svena Andrighetta. Ten byl v dobré šanci, ale jeho střelu na poslední chvíli srazil mimo Erik Gustafsson!
20:37'
Střelu hostujícího Kerfoota zablokoval Anisimov, který se dobře vrátil do obrany.
Hity – 10:15
První třetina gól nepřinesla, šance ale k vidění byly. Hned v úvodu nastřelil tyčku domácí branky Andrighetto, později měl výbornou příležitost dorážející Compher, ale ten trefil jen lapačku brankáře Crawforda. Na straně Chicaga oplácel také střelou do tyčky Patrick Kane. Gólman Grubauer se zase vytáhl proti tečované střele obránce Murphyho.
20:00'
19:24'
Hosté předvedli zajímavou rotaci v předbrankovém prostoru. Na nabídku Comphera si najížděl před branku McKinnon, ovšem obránce mu stačil vložit do zakončení hokejku.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:21'
Tentokrát hosty zachránil výtečný Grubauer! Dokázal zareagovat na tečovanou střelu Connora Murphyho a kotouč gymnastickým zákrokem vytěsnil mimo svou svatyni!
18:10'
Domácí byli blízko! Alex DeBrincat nahrál na pravý kruh Patrickovi Kaneovi, který z voleje nastřelil bližší tyčku!
17:31'
Z pravého kruhu střílel Patrick Kane. Před brankou Colorada byl zajímavý provoz, ale puk se odrazil mimo Grubauerovu klec.
16:56'
Andrighettova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se opět před Crawfordem.
16:45'
Skvěle teď zasáhl Corey Crawford! Hostující gólman vyrazil před sebe střelu Nathana MacKinnona. K dorážce se dostal J. T. Compher, který puk zvedal nad levý beton domácího gólmana, ale tam byla ještě Crawfordova lapačka!
16:17'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
15:16'
Dopředu vyrazili také hosté, ale střela Colina Wilsona postrádala přesnost.
14:44'
Blackhawks teď ale mohli jít do vedení! Střelu Toewse vyrazil Grubauer za svou branku, kde se ujal puku opět domácí kapitán. Ten se ho snažil po rychlém výjezdu do brankoviště zasunout za brankovou čáru, v čemž mu ležící Grubauer zabránil položenou hokejkou!
14:22'
Ani jeden z týmů úplně neriskuje. Přeci jenom jde o hodně, je to takové malé play-off.
13:32'
Rychlou kombinaci hostů zakončoval z levého kruhu J. T. Compher. Crawford byl na místě a svým zákrokem přerušil hru.
13:12'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před jejich branku.
12:15'
Nástřel Gustafssona na zadní tyčku nedokázal usměrnit do odkryté klece Alex DeBrincat! Hosté teď měli štěstí.
11:58'
Toews je v tomto střídání velmi aktivní. Jeho další zakončení hosté srazili mimo kluziště.
11:51'
Tentokrát prověřil Jonathan Toews hostujícího gólmana střelou z osy kluziště. Grubauer má puk v klíně.
11:32'
Do střely Jonathana Toewse vložil hůl bránící hráč a puk tak skončil v ochranné síti za brankou. Následuje reklamní přestávka.
10:38'
Domácí jsou v posledních minutách častějšími návštěvníky útočného pásma. Nedaří se jim ale dostávat do gólových příležitostí.
09:20'
Dobrou příležitost měl Tyson Jost. Ten si před brankou stáhl puk na bekhend, ale Crawford byl pozorný.
08:39'
Kahun podržel puk v útočném pásmu a předal ho Gustavovi Forslingovi. Ten pálil od modré, ovšem puk se zastavil o brusli bránícího hráče před Grubauerem.
07:46'
Jonathan Toews se zjevil za obranou soupeře, ale dobře se stačil vrátit Nathan MacKinnon, který mu kotouč odebral.
07:28'
Puk byl sražen do hlediště. Je tu první reklamní přestávka.
07:21'
Domácí jsou kompletní. Už v pěti zahráli přes všechny čáry, takže se píská icing.
06:31'
V oslabení vyrazil po levé straně dopředu Brandon Saad. Tomu ještě najížděl Perlini, ale Saad se rozhodl pro střelu, kterou vyrazil Grubauer maskou před sebe a následně puk přikryl lapačkou.
05:41'
Teď už se Chicagu podařilo vyhodit puk.
05:27'
Střela Tysona Barrieho uvízla na houštině těl před Crawfordem. Hosté ale pokračují v náporu.
05:09'
Marcus Krüger podrazil Tysona Josta a přesilovou hru si tak vyzkoušejí také hosté.
04:57'
Domácí se snažili aktivně forčekovat. beci Coloradi si však poradili a Barrie nakonec posílá puk do středního pásma.
03:57'
Colorado těžké oslabení přežilo. Nemeth se vrací na led za bezgólového stavu.
03:40'
Hosté odolali dalšímu tlaku soupeře, který se snaží v přesilovce hodně střílet. Nyní se jim podařilo vyhodit.
02:39'
Domácí to nehrají špatně. Nejprve prověřil Grubauera Alex DeBrincat, vzápětí minul branku Erik Gustafsson.
02:15'
Náznak dobré domácí šance! DeBrincat hledal před brankou Jonathana Toewse. Ten však v souboji s obráncem zastavil puk bruslemi a vše nakonec vyřešil zalehnutím kotouče brankář Grubauer.
01:56'
Hostující obránce Patrik Nemeth je vyloučen za vysokou hůl. První přesilovka Chicaga.
01:13'
Hosté málem otevřeli skóre zápasu! Dostali se do přečíslení 2 na 1, které zakončoval střelou z levého kruhu Sven Andrighetto. Útočník Avs orazítkoval tyčku.
00:15'
Domácí dnes nastoupili v alternativních dresech, na nichž dominuje černá barva. Colorado zvolilo tradiční bílovínovou kombinaci.
00:01'
Aktéři utkání nastupují na led. Za malou chvíli zazní národní hymna USA.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, Koekkoek, C. Murphy, Forsling – P. Kane, J. Toews (C), Sikura – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Kahun, Anisimov, Saad – Krüger, Kämpf, Kunitz.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov, Graves – Compher (A), MacKinnon, Brassard – Agozzino, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – Andrighetto, G. Bourque.

Rozhodčí: O'Halloran, St. Pierre – Nansen, MacPherson.

Chicago Blackhawks:
Černí jestřábi jsou se 74 body jedenáctým týmem tabulky Západní konference. Na postup do play-off ztrácejí šest bodů, ale oproti nejbližším soupeřům mají zápas (oproti Minnesotě dokonce dva) k dobru. Hráči Chicaga se už dlouho snaží na postupové příčky dotáhnout, ale když se dostanou už na dostřel, přijde zase pár nepovedených zápasů. To platí i teď. Z posledních tří utkání totiž Blackhawks vybojovali jediný bod a to je při jejich stíhací jízdě tuze málo. Naposledy Chicago nezvládlo přímý souboj na ledě Colorada, kde prohrálo 2:4. Nyní bude mít ideální příležitost soupeři tuto porážku vrátit. Ze základní sestavy Hawks bude scházet jen zraněný Drake Caggiula.