NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : St. Louis - 3. února 2019   01:00

Columbus
Columbus
46:15' Bjorkstrand (Panarin) • 57:23' Dubois (Panarin, Atkinson)
2:4
(0:2, 0:0, 2:2)
St. Louis
St. Louis
08:28' R. O'Reilly  (Pietrangelo, Tarasenko) • 19:15' Gunnarsson  (B. Schenn, Tarasenko) • 46:49' Tarasenko  (R. O'Reilly, B. Schenn) • 59:30' Sundqvist  (B. Schenn)
Columbus
McCauley, Meier – Miller, Barton
Nationwide Arena, Columbus
St. Louis

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Vladimir Tarasenko (STL) – 1+2
2. Ryan O'Reilly (STL) – 1+1
3. Oliver Bjorkstrand (CBJ) – 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-
Je dobojováno. Columbus prohrál popáté v řadě, tentokrát doma proti St. Louis. Domácím se sice ve 47. minutě podařilo odčarovat kouzlo Jordana Binningtona gólem Bjorkstranda na 1:2, hosté si ale sotva o půl minuty později vzali dvoubrankový náskok zpět. Dvě a půl minuty před koncem ještě Jackets vykřesal naději Dubois, Sundqvist ale v samotném závěru definitivně rozhodl o zaslouženém vítězství Blues.
59:30'
St. Louis právě vstřelilo branku!
A už je to definitivní! OSKAR SUNDQVIST bez potíží poslal puk do prázdné columbuské branky, a prosadil se tak už ve třetím po sobě jdoucím utkání. Asistence: Brayden Schenn.
59:01'
Panarinova střela z levé strany zaduněla jen o zadní hrazení, podél kterého nakonec puk opustil obranné pásmo St. Louis.
58:48'
Nahození Markuse Nutivaary Binnington vyrazil, načež kotouč vyletěl ze hřiště, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Blue Jackets.
58:20'
Joonas Korpisalo opět opustil svou svatyni, hostům se ale nyní podařilo vyhodit puk alespoň do středního pásma.
57:23'
Columbus právě vstřelil branku!
Že by drama? Artěmij Panarin nabil na levý kruh nikým nehlídanému PIERREU-LUCU DUBOISOVI, který se trefil nechytatelně pod břevno. Do konce zbývají ještě dvě a půl minuty! Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.
57:05'
Korpisalo míří na střídačku, domácí to zkouší se šesti hráči v poli.
56:43'
Před Joonasem Korpisalem teď vznikl obrovský závar, ani jedna z dorážek z předbrankového prostoru ale neprošla za ležícího columbuského gólmana!
56:07'
Napadající Tyler Bozak obral o puk Foligna, domácí kapitán ale svou chybu vzápětí napravil a Jackets už míří kupředu.
55:28'
Po Duclairově akci vznikl před Binningtonem nepřehledný závar, žádný z columbuských útočníků se ale nakonec nedostal k dorážce.
54:58'
Maroonovu dělovku z pravé strany Korpisalo vyrazil hokejkou, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiútok.
54:05'
Po Barbaševově akci byla domácí branka vychýlena ze své pozice, následovat bude komerční přestávka.
53:29'
Tyler Bozak hledal v předbrankovém prostoru Schwartze, ten si ale prudký pas nedokázal zpracovat a David Savard má nyní spoustu času na založení protiakce.
52:31'
Schwartzova rána z pravého kruhu byla zblokována, díky Pietrangelovi ale hosté ještě mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.
51:39'
Dnes vcelku aktivní Anthony Duclair se opět vydal kupředu po pravém křídle, tentokrát se ale nakonec nedostal do zakončení.
50:51'
Blues vedou na střely už 30:16, po Tarasenkově trefě navíc domácí působí zaskočeně. Co nabídne posledních devět minut základní hrací doby?
50:13'
Skvěle to teď udělal Robert Thomas, který se prokličkoval až před Korpisala, jeho následnou střelu ale na poslední chvíli dostatečně přizvedl Werenski!
49:24'
Oliver Bjorkstrand našel mezi kruhy Panarina, který bez váhání vypálil, Jordan Binnington byl ale ve správný čas na správném místě.
48:36'
Hosté pálí ze všech pozic. Mackenzie MacEachern to teď zkusil z ostrého úhlu, Korpisalo si ale nadvakrát poradil.
47:52'
Vince Dunn to zkusil od modré, finský gólman ve službách Columbusu Korpisalo poté raději přerušil hru.
47:14'
Robert Thomas to zkusil z vrcholu kruhů, tentokrát se ale Joonas Korpisalo nenechal nachytat v nedbalkách.
46:49'
O pouhých 37 sekund později hosté odskočili zpět do trháku. Podobně jako před prvním gólem Blues Korpisalo nedokázal udržet střelu z dálky, načež VLADIMIR TARASENKO v pádu usměrnil touš za jeho záda! Asistence: Ryan O'Reilly a Brayden Schenn.
46:15'
St. Louis už vede jen o gól! Artěmij Panarin v rohu kluziště obral o puk Pietrangela a poté v předbrankovém prostoru našel nikým nehlídaného OLIVERA BJORKSTRANDA, který chladnokrevně zakončil. Asistence: Artěmij Panarin.
46:04'
Zachary Sanford se zničehonic dostal ke střele z velmi zajímavé pozice, puk se mu ale nepodařilo trefit podle představ.
45:39'
Na konci rychlé protiakce Blue Jackets stál Anthony Duclair, který ale z mezikruží přestřelil.
45:12'
Korpisalo Dunnovu střelu od modré vůbec neviděl, naštěstí pro něj byl ale kotouč sražen na zadní plexisklo.
44:38'
To už neplatí, Seth Jones vyhodil kotouč přes všechny čáry a unavená columbuská čtveřice může konečně vystřídat.
44:10'
Ryan O'Reilly si z mezikruží na Korpisala nepřišel, domácím se ale poté nepodařilo vyhodit puk ze třetiny. Tlak Blues graduje...
43:39'
Brayden Schenn to zkusil z vrcholu pravého kruhu, jeho nepřesný projektil ale zaduněl jen o zadní hrazení.
42:43'
Komplikace pro Columbus, Scott Harrington (CBJ) vyfasoval dvě minuty za krosček.
42:27'
Cam Atkinson od modré omylem napálil puk do vlastního spoluhráče Panarina, který se teď drží za nohu a s bolestivou grimasou opouští kluziště.
41:49'
Paraykova rozehrávka na Patricka Maroona byla příliš prudká a puk doletěl až na zakázané uvolnění.
41:04'
Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Schenn, který vyzval ke skórování Alexe Pietrangela, kapitán Blues ale tváří v tvář Korpisalovi přestřelil!
40:39'
Cam Atkinson zůstal zcela nepokrytý na pravém kruhu, jeho ránu ale Binnington vyrazil!
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Střely na branku: 13 – 18
S přibývajícími minutami druhé třetiny domácí hokejisté navyšovali svou aktivitu, překonat Jordana Binningtona se jim ale stále nepodařilo. Dvacet minut před koncem utkání tak Blues drží náskok 2:0 a domácí budou muset zabrat, pokud chtějí zabránit páté porážce v řadě.
40:00'
39:08'
Joonas Korpisalo pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Steenem, vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
38:33'
Svěřenci Craiga Berubeho se usadili v útočném pásmu, zatím si ale vyměňují kotouč jen poblíž mantinelů.
37:45'
Scott Harrington se na poslední chvíli vrátil a zabránil Mackenziemu MacEachernovi v zakončení.
36:57'
Nashova přihrávka zamýšleného adresáta Duclaira nenašla, hosté už zakládají další protiútok.
36:06'
Bjorkstrandovi byl k velké nelibosti publika odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:47'
Chytře to teď udělal Seth Jones, jehož střelu ale Jordan Binnington dokázal ukrýt ve své výstroji až do hvizdu rozhodčího.
35:20'
Obr Colton Parayko neváhal a od modré čáry vypálil z voleje, i s tímto projektilem si však Korpisalo poradil.
34:48'
Na konci povedené kombinace Blues stál Jaden Schwartz, který si ale z mezikruží na Joonase Korpisala nepřišel.
33:55'
V krátkém časovém sledu zkusili štěstí Barbašev a Edmundson, s oběma střelami si ale Korpisalo poradil.
33:20'
Pierre-Luc Dubois se na pravé straně povedenou kličkou zbavil Gunnarssona a poté nahodil kotouč do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v modrém dresu.
32:46'
Ihned po buly to zkusil Nutivaara, i v tomto případě se však Binningtonovi podařilo přerušit hru.
32:41'
Jordan Binnington raději přerušil hru po nenápadné střele Panarina, Blue Jackets jsou po ubráněném oslabení aktivnějším týmem.
31:52'
Ofsajd a v něm Riley Nash, následovat bude další buly ve středním pásmu.
31:01'
Vladimir Tarasenko si na pravém kruhu udělal prostor ke střele, která ale zapadla do náruče Joonase Korpisala. Následovat bude komerční přestávka.
30:30'
Domácí chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, oba týmy nyní mohou v klidu vystřídat.
29:39'
Kotouč opět míří směrem k Binningtonovi, Andersonův trest už se pomalu chýlí ke svému konci.
28:50'
Svěřenci Johna Tortorelly se osvobozují, Blues zatím tato přesilovka příliš nevychází.
27:58'
Hosté si zahrají svou první přesilovku, Josh Anderson (CBJ) si půjde odpykat dvouminutový trest za podrážení.
27:42'
Jaden Schwartz nabral rychlost ve středním pásmu a prokousal se až mezi kruhy, jeho následný projektil však Joonas Korpisalo zkušeně vyrazil.
26:54'
Maroonovo bekhendové nahození si Korpisalo pohlídal a Josh Anderson už zavezl kotouč zpět do útočného pásma Blue Jackets.
26:20'
Vladimir Tarasenko sahal po své třetí asistenci v zápase, nikým nehlídaný Tyler Bozak ale na jeho přihrávku v předbrankovém prostoru nedosáhl.
25:49'
Dunn už je zpět na ledě a právě on teď uklidnil hru vyhozením puku do útočné třetiny.
25:23'
Anthony Duclair, který v minulém utkání na ledě Winnipegu odehrál pouhých 24 sekund, ujel po levém křídle, na Binningtona ale nevyzrál!
24:48'
Nick Foligno se ocitl v předbrankovém prostoru, místo střely ale zvolil přihrávku na Atkinsona, která navíc byla nepřesná.
24:17'
Atkinsonovu střelu z pravé strany sice Binnington pouze vyrazil, nikdo v modrém dresu už se ale nedostal k dorážce.
23:36'
Vince Dunn (STL) vyhodil kotouč ze hřiště, za což vyfasoval dvouminutový trest – zdržování hry.
22:58'
Na konci rychlé protiakce Blues stál Robert Thomas, pokus devatenáctiletého mladíka z pravého kruhu ale postrádal přesnost.
22:10'
Andersonovi se sice podařilo dostat puk přes útočnou modrou, jeho následná přihrávka na Wennberga ale byla zblokována a na opačnou stranu může vyrazit Barbašev.
21:16'
Alexander Wennberg už mohl pálit, místo toho ale ještě zvolil přihrávku, která ovšem žádného z jeho spoluhráčů nenašla.
20:47'
Artěmij Panarin se vydal kupředu po levém křídle, jeho následný pokus z vrcholu kruhů byl ale sražen na zadní mantinel.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
Střely na branku: 5 – 9
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a příznivci Blue Jackets zatím mnoho důvodů k radosti neměli. K vidění nebyl příliš atraktivní hokej, Blues navíc vedou o dva góly díky šťastné trefě Ryana O'Reillyho a povedené teči Carla Gunnarssona.
20:00'
19:15'
A už je to o dva góly! Skvělou práci teď v útočném pásmu odvedl obránce CARL GUNNARSSON, který nejprve vybojoval kotouč za columbuskou brankou a poté si najel před Korpisala, odkud ztečoval Schennovo nahození za jeho záda. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.
18:38'
Robertu Thomasovi sjel puk až za útočnou modrou – ofsajd.
17:45'
Carl Gunnarsson nabil na střelu svému parťákovi Pietrangelovi, projektil kapitána Blues si ale Joonas Korpisalo pohlídal.
16:49'
Harrington s Nutivaarou si nerozuměli při rozehrávce, čehož využil Robert Thomas, do zakončení se ale nakonec nedostal.
16:08'
Joonas Korpisalo radši přerušil hru po nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po jeho levé ruce.
15:27'
Blue Jackets už rovných osm minut nevystřelili na branku, Jordan Binnington zatím nemusel řešit žádnou obtížnější situaci.
14:31'
Seth Jones pod tlakem jen vyhodil kotouč ze třetiny, hokejisté St. Louis nyní mají spoustu času na rozehrávku.
13:37'
Na jejím konci stál Oskar Sundqvist, jehož střela z mezikruží byla ještě tečována, Korpisalo se ale zorientoval včas a přerušil hru.
12:53'
Oliver Bjorkstrand zavezl puk do útočného pásma, v rohu kluziště o něj ale přišel a Blues už zakládají další protiakci.
12:04'
Hra je v posledních minutách velmi rozkouskovaná, puk teď znovu vyletěl ze hřiště a skončil až mezi diváky.
11:09'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě, hra bude za pár okamžiků pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
10:15'
Právě Zach Sanford teď z levé strany nahodil puk na Korpisala, který raději přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.
09:20'
Sanford byl připraven o puk ještě před červenou čarou, svěřenci Johna Tortorelly toho ale nedokázali využít a o kotouč vzápětí zase přišli.
08:28'
Hosté se zničehonic dostávají do vedení! Joonas Korpisalo nedokázal udržet Pietrangelovo nahození od modré ve své výstroji, čehož využil RYAN O'REILLY a usměrnil volný puk do sítě. Asistence: Alex Pietrangelo a Vladimir Tarasenko.
07:59'
Brandon Dubinsky našel na pravém křídle rozjetého Letestua, jenž poté nenápadným nahozením vybojoval buly v útočném pásmu. K tomu ovšem dojde až po komerční přestávce.
07:02'
Pracovitý Cam Atkinson vydoloval puk u pravého mantinelu a dostal se s ním až mezi kruhy, tam o něj ale subtilní forvard přišel.
06:05'
Bekhendové nahození Joshe Andersona Binnington snadno zneškodnil, o pár sekund později navíc Blue Jackets vyhodili puk na zakázané uvolnění.
05:17'
Ryan O'Reilly to zkusil z vrcholu levého kruhu, Korpisalo ale jeho projektil vyrazil a dotírající Brayden Schenn už se k dorážce nedostal.
04:29'
Pierre-Luc Dubois se prokousal až do mezikruží, ke střele už se ale nedostal a hosté mohou založit protiútok.
03:44'
A znovu, hosté teď poslali černou pryž na další zakázané uvolnění.
03:07'
Nepovedená rozehrávka Blues skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Binningtona.
02:10'
Po souvislém tlaku Blue Jackets vypálil od modré David Savard, Jordan Binnington měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
01:19'
Joel Edmundson zblokoval Atkinsonovu střelu, načež svěřenci Craiga Berubeho vyhodili puk do bezpečí.
00:37'
Blues měli krátce po úvodním buly velkou šanci, nikým nehlídaný Vladimir Tarasenko ale z levé strany na Korpisala nevyzrál.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Werenski, S. Jones, R. Murray, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, J. Anderson – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Hännikäinen, Dubinsky, Letestu – Duclair, Riley Nash, Bjorkstrand.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Dunn – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko – Schwartz, Bozak, Steen – Sanford, Sundqvist, Maroon – MacEachern, Barbašev, Thomas.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Miller, Barton.
ST. LOUIS BLUES

St. Louis vůbec nevyšel vstup do sezóny, v posledních týdnech se ale zkušené mužstvo kolem Vladimira Tarasenka, Ryana O'Reillyho či Alexe Pietrangela zvedá. V Západní konferenci jsou Blues sice čtvrtí od konce, na postupové příčky už ale ztrácejí pouhé tři body. V minulém utkání svěřenci Craiga Berubeho rozdrtili Anaheim 5:1, jak se jim povede proti trápícímu se Columbusu?