NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Colorado - 8. března 2019   02:30

Dallas
Dallas
16:14' Radulov (Ja. Benn, Spezza) • 28:55' Radulov (Seguin) • 45:19' Ja. Benn (Dickinson) • 57:02' Radulov
Colorado
Varlamov (47.–52. Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Agozzino, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Československá stopa v utkání:

Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:51
Tři hvězdy utkání:

1. Alexandr Radulov (DAL) 3+0
2. Ben Bishop (DAL) 31 zák., 0 gólů, 100,0%
3. Esa Lindell (DAL) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 33-31; Zablokované střely: 19-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 29-20; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Ben Bishop poprvé v kariéře vychytal dvě čistá konta za sebou a společně s Alexandrem Radulovem, který vstřelil hattrick, dovedl Dallas k důležité výhře v souboji rivalů z Centrální divize bojujících o play-off. Colorado sice vyhrálo v letošní sezóně NHL první dvě vzájemná střetnutí v Pepsi Center, na ledě Dallasu už to ale byla jiná káva. Konečné výsledek střetnutí v American Airlines. Dallas Stars 4 Colorado Avalanche 0.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:02'
Dallas právě vstřelil branku!
ALEXANDR RADULOV v obranném pásmu Stars vybojoval puk, parádně si ho hodil mezi bruslemi Tysona Barrieho do jízdy a od modré čáry poté poslal střelou zápěstím do prázdné brány, čímž zkompletoval hattrick! Dallas vede nad Avs 4:0!
56:07'
Ben Bishop nejprve odolal obrovskému závaru a poté si poradil se střelou Nathana MacKinnona z bodu pravého kruhu, která mířila do bližšího horního rohu brány, brankář Dallasu ji ale vyrazil skvěle levým ramenem a poté puk zmrazil pod lapačkou! Ben Bishop stále drží čisté konto.
55:28'
Semjon Varlamov opustil svou bránu a Colorado zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!
55:12'
V American Airlines Center probíhá krátká komerční přestávka a Colorado potřebuje v závěru duelu zázrak.
55:04'
Nathan MacKinnon v útočném pásmu zatancoval s pukem a Mikko Rantanen na vrcholu levého kruhu napřáhl po jeho přihrávce ke střele zápěstím, kterou zablokoval Alexandr Radulov. Dallas vede stále 3:0.
54:21'
Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut a na střely na bránu je vyrovnané přesně 29:29.
52:36'
Ve vstřelení hattricku tedy Alexandrovi Radulovovi zabránil Philipp Grubauer a nikoliv Semjon Varlamov.
51:04'
Všem divákům se omlouvám. Semjon Varlamov měl sice opravdu problém s nožem na brusli, jenže kustod mu ho nedokázal opravit, a tak se do brány postavil náhradní brankář Philipp Grubauer. Nyní už má ale Semjon Varlamov opravdu výstroj v pořádku a je zpět v bráně.
51:04'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Semjon Varlamov.
51:04'
Ben Bishop nejprve vyrazil střelu Avalanche od hrazení a vzápětí si snadno poradil s jejich nahozením. Po přerušení hry probíhá krátká komerční přestávka.
50:21'
Jamie Benn zpomalil hru za svou bránou a domácí hráči počkali, až celý tým dostřídá. Jinak se hraje v tempu a hra se přelévá pravidelně z jedné strany na druhou.
48:23'
Alexandr Radulov mohl zkompletovat hattrick střelou z vrcholu pravého kruhu, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Semjon Varlamov ji ale vyrážečkou vyrazil a připsal si skvělý zákrok!
46:05'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Philipp Grubauer.
46:05'
Semjon Varlamov měl problém s nožem, kvůli němuž se nemohl správně opřít o led. Během komerční přestávky mu ale kustod dal výstroj rychle do pořádku. Nestává se to příliš často.
46:05'
Dvojice hráčů Dallasu se nedokázala prosadit v blízkosti pravé tyče a na řadu přichází další komerční přestávka.
45:19'
JAMIE BENN si najel v mezikruží na přihrávku Jasona Dickinsona zpoza brány a bez přípravy zamířil nad lapačkou Semjona Varlamova ke vzdálenější pravé tyči! Dallas opět udeřil a vede nad Avalanche 3:0! Asistence: Jason Dickinson.
44:11'
Blake Comeau se dostal na pravém křídle k nahození, které skončilo v lapačce gólmana Semjona Varlamova.
43:40'
Gabriel Landeskog se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže po rychlém zpracování puku nedokázal kotouč bekhendem zasunout do sítě, protože Ben Bishop fantasticky zasáhl levým betonem! Největší příležitost Colorada.
43:04'
Další útočnou snahu Dallasu zastavilo postavení mimo hru a Colorado si na chvíli mohlo oddechnout.
42:47'
Joel L'Esperance si v pravém kruhu dobře pokryl puk a bekhendem ho z ostrého úhlu posílal před bránu Colorada, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
41:10'
Miro Heiskanen na levém křídle vystřelil od hrazení a Semjon Varlamov jeho pokus na přední tyči vyrazil.
40:38'
Erik Johnson na pravém křídle nahodil puk z ostrého úhlu na bránu a Ben Bishop puk vyrážečkou vyrazil.
40:01'
Dallas vstřelil v první i druhé třetině jeden gól, a tak na začátku třetí části utkání vede o dvě branky 2:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-22; Zablokované střely: 15-6; Vhazování: 49%-51%; Hity: 23-12; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 4:24.
Dallas se v prostřední části prezentoval hodně fyzicky náročným hokejem a tým Colorada téměř k ničemu nepustil, zatímco sám skóroval, když se podruhé v zápase prosadil nádhernou střelou zápěstím Alexandr Radulov a zadělal rychle na hattrick. Skóre po druhé třetině utkání. Dallas Stars 2 Colorado Avalanche 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:33'
Jamie Benn srazil v rohu obranného pásma k ledu Nathana MacKinnona, který se marně ohlížel za rozhodčími, kteří se vylučovat tentokrát nerozhodli.
38:02'
Gabriel Landeskog na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování a Ben Bishop zachytil puk ve svém náručí.
37:51'
Hra byla přerušena a na řadu přichází v prostřední části dnešního utkání poslední krátká reklamní přestávka.
37:07'
Erik Johnson na pravém křídle dvakrát vypálil od modré čáry, první pokus ale skončil mimo, zatímco druhý byl zablokován, a Ben Bishop ani po jednom nezasahoval.
36:40'
Derick Brassard bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk, nakonec ho ale vydoloval Roman Polák.
35:40'
Dallas v letošní sezóně NHL poprvé vede nad Coloradem rozdílem dvou branek a je blíže k vítězství.
34:41'
John Klingberg vypálil na pravém křídle a připravený Semjon Varlamov ale puk vyrazil hrudí mimo bránu.
33:43'
Stars se nepodařilo rozehrát podél střídaček přesně a proti domácím hráčům se pískalo zakázané uvolnění.
33:25'
Vyloučený Roman Polák je zpět na ledě a American Airlines Center se rozléhal hlasitý potlesk fanoušků.
33:00'
Blake Comeau využil špatné rozehrávky hostí a vyvezl puk až do obranného pásma hostů z Colorada.
32:19'
Derick Brassard vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho střelu srazil mimo Ben Lovejoy.
31:25'
Roman Polák byl vyloučen za podražení a Colorado si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru.
31:06'
Semjon Varlamov vyrazil na střídačku, protože je signalizovaný trest pro jednoho z hráčů Dallasu.
30:44'
Blake Comeau prohrál v pravém rohu útočného pásma závod o puk a proti Stars se pískalo zakázané uvolnění.
29:57'
Útok Avalanche zastavilo postavení mimo hru, po kterém dostává prostor krátká komerční přestávka.
28:55'
ALEXANDR RADULOV na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která zamířila nad vyrážečku gólmana Semjona Varlamova a od vzdálenější levé tyče se odrazila do brány! Ruský útočník vstřelil svůj druhý gól v zápase a zadělal na hattrick – skóre 2:0! Asistence: Tyler Seguin.
28:42'
Stars začali pořádně šlapat do bruslí a výsledkem toho bylo několik střel. A kromě nich také ostrých hitů. Avalanche vyhodili puk raději na zakázané uvolnění.
27:56'
Esa Lindell vypálil z levého kruhu pro vhazování a Semjon Varlamov na přední tyči puk vyrazil hrudí.
26:39'
Miro Heiskanen na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a málem zboural bránu Semjona Varlamova, která se zachvěla v základech! Zazněla tyč?
25:35'
Gabriel Landeskog se dostal na levém křídle k nahození, které skončilo v náručí Bena Bishopa.
24:23'
Derick Brassard vypálil z levého kruhu pro vhazování a Ben Bishop si připsal další zákrok. Stále je to 1:0.
23:20'
Mikko Rantanen předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku a z ostrého úhlu vystřelil bekhendem, Ben Bishop byl ale na přední tyči připraven a puk podržel.
22:40'
Alexander Kerfoot nabral na levém křídle velkou rychlost a z bodu levého kruhu pro vhazování mířil krásnou střelou zápěstím do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Ben Bishop měl ale čistý výhled a předvedl fantastický semafor!
22:16'
Matt Calvert z levého křídla nahazoval puk před bránu, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů z týmu Colorada.
21:16'
Stars předvedli na levém křídle přímočarou akci a následná střela skončila nad lapačkou Semjona Varlamova. Kotouč minul pravý horní roh brány.
20:01'
V American Airlines Center právě byla zahájena druhá část utkání, do které Dallas vstupuje s vedením 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-13; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 47%-53%; Hity: 11-9; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:32.
Colorado sice vstoupilo do souboje rivalů z Centrální divize lépe, jenže Dallas se postupem času dostával čím dál více do hry a závěr úvodní části se mu povedl, když se prosadil Alexandr Radulov a po něm ještě mohli skórovat v poslední minutě první třetiny Tyler Seguin a Jason Dickinson. Skóre po první třetině je velice těsné a zní. Dallas Stars 1 Colorado Avalanche 0.
20:00'
19:59'
Jason Dickinson mohl také skórovat u levé tyče, jenže ztroskotal na vyrážečce gólmana Semjona Varlamova, který v rychlém sledu předvedl další parádní zákrok a podržel svůj tým nad vodou!
19:26'
Tyler Seguin si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány a málem zvýšil na 2:0, jeho střela po ledě ale skončila na levém betonu Semjona Varlamova, který toho přes clonu příliš neviděl!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:09'
Derick Brassard na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Ben Bishop puk podržel v náručí. Po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka.
16:39'
Ryan Graves vypálil z levého kruhu pro vhazování a Ben Bishop skvěle vyrazil puk pravým betonem mimo.
16:14'
Jamie Benn z pravého kruhu a ostrého úhlu nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval ALEXANDR RADULOV a nad vyrážečkou Semjona Varlamova vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Asistence: Jamie Benn a Jason Spezza.
15:32'
Blake Comeau se vrátil zpět na led v momentě, kdy Dallas nedokázal využít přečíslení dva na jednoho.
15:00'
Dallas hraje v oslabení také bezchybně a hosté z Colorada se zatím nedostali k ohrožení domácí brány.
13:55'
Esa Lindell se dostal v levém kruhu ke střele během oslabení, jeho pokus ale výrazně minul přední tyč.
13:32'
Blake Comeau byl vyloučen za podražení a jeho bývalý tým si také vyzkouší první přesilovou hru v zápase.
13:08'
Ben Bishop zastavil puk po dalším vyhození Avalanche a vyloučený obránce Tyson Barrie je zpět na ledě.
12:38'
Stars na levém křídle rychle zaváželi puk do útočného pásma, jenže domácí se ocitli v postavení mimo hru.
12:24'
Další snadné vyhození Colorada, o které se jmenovitě postaral obránce Erik Johnson. Skvělá hra ve čtyřech.
11:32'
Stars se na pravém křídle neprosadili a Carl Söderberg podél střídaček úspěšně puk vyhodil z třetiny Avs.
11:08'
Tyson Barrie fauloval v pravém rohu obranného pásma a Stars si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
10:51'
Útočník Roope Hintz na vrcholu pravého kruhu vystřelil bez přípravy a po zákroku Semjona Varlamova se na vzdálenější levé tyči dostal k dorážce Tyler Seguin, bránu Avalanche ovšem minul, a tak si na první gól musíme počkat!
10:15'
Carl Söderberg na pravém křídle vystřelil téměř z nulového úhlu a Ben Bishop betony vyrazil puk mimo.
08:48'
Alexander Kerfoot na levém křídle vystřelil po krásné kombinaci zápěstím a Ben Bishop puk vyrazil vedle přední tyče, u které pod něj puk zametl spoluhráč.
08:13'
John Klingberg si zpracoval puk na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a napřáhl k střele zápěstím, která na přední tyči skončila v lapačce Semjona Varlamova.
07:21'
Erik Johnson vypálil od modré čáry a jeho tečovanou ránu s příklepem Ben Bishop vyrazil levým betonem.
06:24'
Nathan MacKinnon si u pravé tyče najel na přihrávku zpoza brány a střelou bez přípravy ji těsně minul.
06:08'
Ben Bishop zmrazil nahození Avalanche pod lapačkou a prostor dostává první krátká komerční přestávka.
05:55'
Blake Comeau dobře vypálil z levého kruhu, Semjona Varlamova ale mezi betony překonat nedokázal.
05:15'
Jason Spezza z pravé strany nahodil puk před bránu, která byla po velké kolizi posunuta. Hra přerušena.
04:16'
Roope Hintz na levém křídle nabral rychlost a střelou z bodu levého kruhu pro vhazování orazítkoval vzdálenější pravou tyč brány Avs!
03:46'
Andrew Cogliano krásně vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a puk mířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, zároveň ale také lapačky Semjona Varlamova, který předvedl v bráně parádní semafor.
02:12'
Avalanche na levém křídle nemohli pokračovat v akci, jelikož se ocitli u hrazení v postavení mimo hru.
01:07'
O další střelu se postaral Tyson Barrie a tečovaný pokus od modré Ben Bishop vyrazil pravým betonem.
01:00'
J. T. Compher na pravém křídle vypálil pod tlakem protihráče od hrazení a puk minul vzdálenější tyč.
00:14'
Samuel Girard se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele, která minula vzdálenější horní roh brány.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Hintz, Seguin (A), Radulov – Ja. Benn (C), Dickinson, Comeau – Janmark, Spezza, B. Ritchie – Cogliano, L'Esperance, Ničuškin. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Agozzino, Kerfoot, Andrighetto. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Wes McCauley, Kendrick Nicholson. Čároví: Scott Driscoll, Brad Kovachik.
Předpokládané úvodní sestavy:

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Heiskanen, J. Klingberg, Lindell, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Hintz, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Dickinson, Comeau – Janmark, Spezza, B. Ritchie – Cogliano, L'Esperance, Ničuškin.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – C. Wilson, Söderberg, Compher – Brassard, Jost, Calvert – Agozzino, Kerfoot, Andrighetto.
COLORADO AVALANCHE

Colorado vyhrálo šest z posledních deseti utkání a v závěru loňského roku dokázalo Dallas dvakrát v řadě porazit v domácím Pepsi Center. V listopadu vyhrálo těsně 3:2, zatímco v polovině prosince 6:4. Hosté budou spoléhat na útočníka Mikka Rantanena, který během posledních osmi zápasů zaznamenal 9 bodů.
DALLAS STARS

Dallas vyhrál pět z posledních sedmi zápasů a v Západní konferenci drží sedmé místo zajišťující první divokou kartu. O bod pozadu zůstává Minnesota, zatímco Avs ztrácí na Dallas body tři. V bráně Stars by měl začít znovu Ben Bishop, který svému týmu vychytal během posledních osmi zápasů šest výher a dvakrát udržel čisté konto. Jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 95,3% s průměrem inkasované branky na zápas 1,51.
Dallas Stars úspěšně bojuje o pozice zajišťující účast v Stanley Cupu a v pátek v noci ho čeká velice důležitý zápas, když v souboji dvou rivalů z Centrální divize vyzve Colorado a bude usilovat o čtvrté vítězství v řadě, které může Avalanche udržet mimo playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.