NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Flyers - 18. února 2019   00:12

Flyers
15:48' Lindblom  (Couturier) • 42:11' Provorov  (Varone, J. van Riemsdyk) • 58:34' Lindblom  (Couturier, Sanheim)
Detroit
J. Bernier (21. Howard) – Jensen, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Daley, Hronek – Nielsen, D. Larkin (A), Bertuzzi – Mantha, J. de La Rose, Vanek – Athanasiou, Glendening, Helm – Rasmussen, Ehn, Abdelkader (A).
Furlatt, Hebert – Driscoll, Nowak
Little Caesars Arena, Detroit
Flyers
Hart (McKenna) – Sanheim, Provorov, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Hägg, P. Myers (C) – Konecny, Giroux, J. van Riemsdyk (A) – Voráček, Couturier (A), Lindblom – Simmonds, Patrick, Laughton – M. Raffl, Varone.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Ivan Provorov (PHI) 1+0
Philadelphia dokázala na ledě Detroitu vybojovat další cenné vítězství, v pořadí 12. z posledních 14 zápasů, a opět trochu snížit svou ztrátu na elitní osmičku Východní konference. Na tu nyní ztrácí šest bodů.

Teprve dvacetiletý brankář Philadelphie, Carter Hart, dokázal vychytat ve svém dvacátém utkání v této sezoně už 13. vítězství, o které se zasloužil hned 37 úspěšnými zákroky.
59:40'
Flyers navíc dostali puk ze svého pásma.
59:30'
Vůbec se jim ale nedaří dostat puk do střelecké pozice.
58:58'
Red Wings přeci jen ještě jednou odvolali Howarda a ještě jednou to zkouší v šesti.
58:34'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. OSKAR LINDBLOM dostal přihrávku za obranu ve středním pásmu a po přiblížení k brance ho nezastavilo ani podražení ze strany vracejícího se obránce. Puk namířil do prázdné branky. Asistence: Sean Couturier, Travis Sanheim.
58:05'
Hosté vyhazují tak, aby se nedopustili zakázaného uvolnění.
57:59'
Zatímco Mantha nepříjemně střílel z levého kruhu, Howard vyrazil na střídačku!
57:17'
Green se protlačil až před branku Harta. Obdobně jako jeho spoluhráči však z této pozice vůbec neohrozil brankáře a poslal puk mimo.
56:22'
Howard si poradil na druhé straně jak se střelou, tak i následnou dorážkou Patricka.
55:35'
Hronek se od modré ke střele nedostal. Přihrál alespoň k Manthovi, jenž ale z mezikruží míjí.
54:50'
Red Wings čas rychle ubíhá. Potřebují se dostat do souvislého tlaku, který v tomto utkání už dokázali několikrát vyvinout.
54:08'
Hagg střelou od modré pouze vyzval Howarda k zákroku a vyražení puku. Následně je hra přerušena kvůli dalšímu postavení mimo hru. Komerční pauza.
53:47'
Voráčkovi útok moc nevyšel. I jeho zastavilo postavení mimo hru.
53:33'
Detroit se dostal do postavení mimo hru.
53:01'
A za brankou Flyers o kotouč přichází.
52:15'
Domácí zůstávají po většinu času u puku. Marně však nyní hledají střeleckou pozici.
51:19'
Detroit vede ve třetí třetině na střely už 8-1, vyrovnávací branku se mu ale nedaří vsítit.
51:19'
Mantha se prokličkoval až před Harta. V dnešním utkání je hodně aktivní, ale opět narazil na mladého brankáře Flyers, který jeho bekhendové zakončení zastavil.
50:37'
Hart zachytává střelu Bertuzziho. Komerční pauza.
50:01'
Hra je znovu přerušena. Tentokrát je to kvůli zakázanému uvolnění hostů po nepřesné přihrávce.
49:25'
Hart zachytává odražený puk a přerušuje hru. Komerční přestávka. Tento nepříjemný nápor hosté zvládli.
49:01'
Abdelkader se vymotal od obránce, zpracoval na poslední chvíli puk, ale vzhledem k příliš blízkému najetí k Hartovi se mu nepodařilo dobře zakončit svůj útok.
47:42'
Hosté v plném počtu. Krátce před tím zkoušel štěstí Green po sjetí k pravému kruhu. Hart vyrazil.
47:15'
Detroit tlačí na branku soupeře, ale spousta puků vůbec nenachází svůj cíl.
46:35'
Flyers opět vyhazují.
46:06'
Při návratu do útoku sehráli Red Wings velmi zajímavou akci, na jejímž konci mela být trefa po střele z voleje na pravé straně. Zakončení Vanka, jenž dostal přihrávku do jízdy, ale Hart vyrazil.
45:50'
Vanek se z otočky neprosadil, hosté poté vyhazují puk.
45:42'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., hákování).
44:48'
Flyers přišli o útočné pásmo. Při snaze o rychlý návrat se dopustili ofsajdu.
44:32'
Helm se snažil obhodit Harta, jenž však kotouč zachytává a přerušuje hru.
43:40'
Na druhé straně kluziště od modré míjí svůj cíl Bertuzzi. Pro něho už je to třetí nebo čtvrtá střela mimo tři tyče v tomto utkání.
42:54'
Provorov je při chuti. Z podobné pozice, z níž skóroval, ale tentokrát míjí Howardovu klec.
42:11'
Hosté se vrací do vedení! Tvrdou ránou od modré čáry se dokázal prosadit IVAN PROVOROV! Asistence: Phil Varone, James van Riemsdyk.
41:15'
Rychlý kontr Flyers zastavilo postavení mimo hru.
41:10'
Larkin nastřelil z kruhu pro vhazování pouze Harta do betonu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:09.
Druhá třetina přinesla opět hodně úpornou bitvu, několik zajímavých šancí, ale jen jeden gól. Na 1:1 se podařilo srovnat po šťastném odrazu puku do brankoviště Darrenu Helmovi.
40:00'
39:56'
Couturier před brankou usměrnil prudkou přihrávku od modré čáry na Howarda. Tomu se daří puk zachytit a přerušit hru.
39:48'
Ještě zakázané uvolnění domácích.
39:38'
Kotouč skončil na hostující střídačce.
39:22'
Rychle o něho přišli a Flyers postupným útokem dostali přihrávku až na Simmondse mezi kruhy, jehož zakončení Howard vytěsnil na zadní mantinel.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny. U puku jsou domácí.
38:20'
Rychlý útok Red Wings. Glendening ale recept z pravého kruhu nenašel.
38:12'
Domácí vystřelili puk na střídačky. Vhazovat se bude znovu před Howardem.
38:04'
Kotouč byl sražen do hlediště, vhazovat se bude před Howardem.
37:09'
Voráček se protlačil ke své první střele v utkání. Z mezikruží ale trefil jen Howarda, jenž puk vyrazil.
36:46'
Hart chytá střelu DeKeysera z pravého kruhu a přerušuje hru. Komerční přestávka.
36:30'
Dlouhý útok Philadelphie nepřinesl žádnou nebezpečnou střelu na branku. Spousta puků byla zblokována.
34:49'
Detroit právě vstřelil branku!
Teď už nikoliv! Kronwall trefil střelou od modré svého spoluhráče DARRENA HELMA, od něhož se puk odrazil Hartovi do brankoviště. Helm si puku všiml a rychle ho zaklidil do branky. Asistence: Niklas Kronwall, Frans Nielsen.
34:12'
Před Hartem se snažil Bertuzzi propasírovat puk mezi betony hostujícího brankáře po přihrávce od levého mantinelu. Hart ale drží dál čisté konto.
33:40'
Simmonds vysunul do útoku Gostisbehera, jenž si najel s pukem až do pravého kruhu. Prudkou střelu Howard chytá.
33:01'
Green srazil střelu Varoneho do ochranné sítě. Howard zasahovat nemusel.
32:39'
Nepovedená přihrávka Flyers ústí v zakázané uvolnění.
32:27'
Rychlý útok domácích. Nielsen, místo přihrávky na levou stranu na najíždějícího spoluhráče, zvolil střelu. Hart však vyrazil puk do ochranné sítě.
32:02'
Van Riemsdyk se sice dostal až před Howarda, ale ten zastavil jeho zakončení.
31:31'
Tlak hostů, kteří touží navýšit své vedení. Nedaří se jim ale vyslat vůbec střelu na Howarda. Hagg střílel mimo, Sanheim zblokován.
30:58'
Delší úsek bez přerušení ukončila střela Myerse od modré, kterou Howard podržel v lapačce. Komerční přestávka.
29:32'
Daley si sjel až téměř za pravý kruh. Pokus o střelu zblokoval jeden z hostujících hráčů.
28:34'
Rychlý útok Philadelphie domácí sice ubránili, ale následně se dopustili zakázaného uvolnění.
28:10'
28:00'
Kronwallovu dělovku Hart úspěšně vyrazil.
27:17'
Vanek zkoušel ránu od modré, ale nepodařilo se mu obstřelit Harta.
26:52'
Flyers po vyhraném vhazování vyhazují.
26:46'
Vanek se snažil před Hartem tečovat Manthovu střelu zpoza pravého kruhu. Netrefil se a hostující brankář chytil letící puk do lapačky.
26:10'
Komerční přestávka.
26:10'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., hákování).
25:07'
Hraje se dlouho bez přerušení. Oba týmy se jen marně snaží dostat do střelecké pozice, z níž by dokázaly ohrozit brankáře soupeře.
24:16'
Gudas zkoušel štěstí od modré, ale byl zblokován Helmem.
23:29'
23:15'
Konecny měl spoustu volného prostoru a před sebou jen jednoho hráče. Po dlouhém vyčkávání zkusil přihrávku na levou stranu, jež ale neprošla a puk byl odražen do středního pásma.
22:51'
Hosté se znovu musí vracet až k vlastní brance.
22:19'
Detroitu se ale daří kotouč vyhodit.
22:05'
Flyers kombinují v útočném pásmu a hledají výhodnou střeleckou pozici.
21:29'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tyler Bertuzzi.
21:01'
Helm se procpal ke střele na pravé straně brankoviště, Hart si připisuje patnáctý zákrok.
20:01'
Bernier do druhé třetiny kvůli zranění nenastoupil. Do domácí branky naskočil Howard.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 01:02.
V první třetině se sice Detroit dokázal několikrát dostat do tlaku, ale zatím naráží na dobře chytajícího Harta. Spousta dalších střel z nebezpečných pozic přitom šla mimo branku. Gólu se však dočkali jen hosté, když v 16. minutě otevřel skóre Lindblom.
20:00'
19:40'
Hart nechtěl přerušit hru a snažil se rozehrát. Měl ale velké štěstí, že Glendening nebyl o něco rychlejší a nedostal se k puku ještě ve střeleckém úhlu.
18:57'
Mantha se po najetí mezi kruhy dostal do další velké šanci. Ránu z voleje ale poslal na zadní mantinel. Poněkolikáté v první třetině míjí branku.
17:46'
Rasmussen si počkal se střelou, až se dostane kolem obránce více na střed. Přes jeho ležící tělo vypálil, ale pouze do Hartova betonu.
17:05'
Kronwallovu dělovku od modré ukryl Hart ve své výstroji.
16:31'
Střelu Girouxe vyráží na druhé straně Bernier. Kotouč následně koučí mezi diváky.
16:04'
Hart si poradil se střelou Athanasioua z levého kruhu a vyrazil puk.
15:48'
I před vysokou aktivitu hostů to jsou hráči Flyers, kdo otevírají skóre zápasu. Couturier zajel s pukem za branku a přihrál na brankoviště k OSKARU LINDBLOMOVI, který trochu se štěstím, o brusli bránícího hráče, vstřelil úvodní branku zápasu. Asistence: Sean Couturier.
15:20'
Kolem Harta létá spousta puků. Už dlouho se však nemusel popasírovat s přímou střelou.
14:35'
Flyers se dopouští poněkolikáté v první třetině zakázaného uvolnění.
14:03'
Prudká MacDonaldova rána od modré čáry zapadla Bernierovi do výstroje. Domácí brankář puk drží a přerušuje hru. Komerční přestávka.
12:56'
Další práce pro Harta, jenž si stáhl k sobě odražený puk po střele Kronwalla.
12:20'
Mantha v další šanci. V rychlosti ale vystřelil jen na zadní mantinel.
11:51'
Athanasiou nebezpečně střílel z levé strany přes clonu, kterou se snažil vystavit Glendening. Kotouč ale byl sražen do ochranné sítě.
11:25'
11:23'
Rasmussen se zjevil před Hartem, ale z bekhendu se mu mezi betony netrefil.
11:10'
Tlak Detroitu, Myers zablokoval zakončení Greena.
10:02'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
09:25'
Po vhazování předvedli domácí rychlý přechod středního pásma. Mantha se uvolnil kolem MacDonalda, ale byl jím ze strany tísněn. Po najetí mezi kruhy a kličce do bekhendu se však přes brankáře Harta neprosadil.
09:16'
MacDonald od mantinelu netrefil Bernierovu klec, hra byla následně přerušena.
08:28'
Napřed Bertuzzi před brankovištěm netrefil Hartovu klec, poté mladý brankář zachytil protečovanou střelu Manthy a přerušil hru.
07:54'
Flyers se dopustili zakázaného uvolnění.
07:24'
Po zákroku Berniera přichází komerční přestávka.
07:03'
Přes střední pásmo se nedostali.
06:42'
Už to neplatí. Trochu zklidnit tempo se snaží Flyers postupnou rozehrávkou.
06:20'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. U puku jsou domácí.
05:48'
Konecny se protlačil k zakončení z levého kruhu, Berniera ale obhodit nedokázal. Brankář domácích vyráží.
05:17'
Gudas vypálil od modré, Bernier zkrotil puk na hrudi. Bude se znovu vhazovat.
04:58'
Flyers v útočné snaze zastavilo postavení mimo hru.
04:22'
Bernier si stahuje k sobě nahozený puk a přerušuje hru.
04:00'
Krásná kombinace domácích! Puk se dostal až na pravou stranu brankoviště k Bertuzzimu, který ale pouze promáchl a puk na Hartovu klec neposlal.
03:21'
Hart vyrazil střelu Kronwalla od modré a okamžitě musel dávat dobrý pozor na další ránu. Nielsen, rovněž od modré, byl ale také vychytán mladým brankářem.
02:40'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Zároveň i bez šancí na obou stranách. Rafflova střela z levého kruhu Berniera neohrozila.
01:51'
Giroux v pravém kruhu nedokázal prostřelit bránícího DeKeysera.
01:10'
Po střele Provorova podržel Bernier puk ve své moci. Byl ale sražen svým spoluhráčem Larkinem a rozhodči musel přerušit hru.
00:53'
Je tu první šarvátka. Pustili se do sebe Simmonds a Mantha, který ale vypadal, že se nechce moc prát a především držel Simmondse daleko od sebe. Oba nakonec pár ran uštědřili a odchází na trestnou lavici.
00:46'
Hart hrubě chyboval v rozehrávce o mantinel. Puk se odrazil k dojíždějícímu Vankovi, jenž ale z ostrého úhlu trefil po odrazu o Hartův beton tyčku!
00:21'
Hosté si na začátku utkání připsali první útok. Lindblom svou střelu z ostrého úhlu poslal přímo do Berniera.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Jensen, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Daley, Ericsson – Nyquist, D. Larkin (A), Bertuzzi – Mantha, J. de La Rose, Vanek – Athanasiou, Glendening, Helm – Rasmussen, Ehn, Abdelkader (A).

Philadelphia Flyers: Hart (Talbot) – Sanheim, Provorov, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Hägg – Konecny (C), Giroux, J. van Riemsdyk – Voráček (A), Couturier, Lindblom (A) – Simmonds, Patrick, Laughton – M. Raffl, Varone, Ju. Bailey.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Driscoll, Nowak.
Jenže proti Flyers se jim v této sezoně nedaří a prohráli oba vzájemné zápasy.
Detroit je ve Východní konferenci na 14. místě se ztrátou 14 bodů na play off. Stále mají sice teoretickou naději na postup, ale museli by začít předvádět takový hokej, jaký hraje například Philadelphia. A tedy nakopnout se k dlouhé vítězné šňůře.
Na místa zaručující postup do play off ztrácí Flyers 24 zápasů před koncem základní části 7 bodů. Poté, co se krčili takřka u dna celé ligy, se jim podařilo vyhrát 11 ze 13 zápasů a výrazně svou ztrátu odmazali. I nadále ale musí pokračovat ve svých zlepšených výkonech a sbírat výhru za výhrou, pokud chtějí svůj vzestup potvrdit a usilovat o postup do postseason. V tom jim nesmírně pomáhá i mladá kometa v brankovišti Carter Hart, jenž se stal objevem a senzací sezony.
Philadelphia se pokusí potvrdit svůj herní vzestup a výtečnou formu posledních týdnů na ledě Detroitu, kde bude usilovat o třetí vítězství v řadě a další přiblížení se k tolik vytoužené elitní osmičce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.