NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Ottawa - 22. února 2019   01:10

Devils
Devils
11:45' Zajac (Wood, Butcher) • 14:34' Santini (Bratt, Butcher) • 23:41' Gabriel (Seney) • 34:52' Wood (Severson, A. Greene)
Ottawa

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a zase někdy u NHL na počtěnou.
3. Kurtis Gabriel (NJD) 1+0
Utkání mezi Devils a Senators je u konce. První dvě třetiny byli aktivnější a lepší domácí, kteří si vytvořili čtyřbrankový náskok, který již nepustili. Třetí část hry byla taková bojovná a moc šancí již nenabídla. Za domácí se prosadili Zajac, Santini, Gabriel a Wood. Čisté konto pak vychytal americký brankář Cory Schneider.

Střely na branku: 31:30
59:50'
59:05'
Kevin Rooney se ještě dostal v oslabení k jednomu střeleckému pokusu. Na pravém kruhu zakončoval na první tyčku, ale Nilsson byl pozorný a kotouč chytá.
58:34'
Pátou branku měl následně na hokejce Jesper Bratt, který z pravého kruhu zakončoval na vzdálenější tyčku. Arénou v New Jersey se nakonec rozezvučela branková konstrukce!
58:15'
Hosté se dostali do závaru, ale Cory Schneider vše přežil a Kevin Rooney následně poslal kotouč mimo obranné pásmo. Zasloužil si tak potlesk prořídlých tribun v Newarku.
57:49'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Will Butcher – 2 min., držení).
57:32'
Nyní domácí celek nezakombinoval ideálně a přihrávka do útoku skončila na icingu. Pokračuje se tak před Schneiderem, jenž atakuje čisté konto. Nyní ale bude čelit přesile.
57:18'
Opět se nějakou minutu hrálo, Ottawa se ovšem následně dostala do ofsajdu a hra je opět přerušena. Do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.
56:20'
Po další minutě to domácí zkoušeli opět. Na modré čáře měl nabito obránce Mirco Müller, ale jeho rychlá a svižná rána byla Nilssonem sražena do ochranné sítě.
55:18'
Mezi kruhy dostal následně nabito Blake Coleman, ale jeho dělovka skončila jen vedle branky. Tlak Ďáblů ovšem pokračuje i nadále.
54:58'
54:23'
Thomas Chabot to následně zkoušel od modré čáry, ale jeho svižná rána úspěch neslavila a kotouč skončil vedle branky. New Jersey následně vyhodilo.
53:10'
Devils hned na startu oslabení vyhodili a Blake Coleman se hnal za kotoučem. Bránící hráč ale rychlonohého hráče dobře zastavil, Ottawa musí ale začít od své branky.
52:57'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Eric Gryba – 2 min., hrubost).
52:12'
V posledních momentech hraje spíše Ottawa, která se snaží, ale Cory Schneider je proti. Žádný z hráčů na něj zatím nenašel recept.
50:46'
Utkání se dostává do své poslední desetiminutovky. Podruhé během dvou minut se hra přerušuje a pokračovat bude po komerční přestávce.
48:50'
Devils se hned dostali do útoku, ale Stafford v protiakci zakončoval těsně vedle branky. Po pokusu Santiniho následně skončil puk v lapačce Nilssona a hra se přerušuje.
48:12'
Zack Smith se na pravé straně dostal ke střeleckému pokusu, ale jeho tvrdá rána skončila na Schneiderovi! Neprošla ani následná dorážka zblízka.
46:55'
Pokračuje se ve hře, která se moc nepřerušuje a v posledních minutách je to hodně bojovné utkání bez střeleckých pokusů.
45:09'
Třetí třetina je již o něco vyrovnanější, ale domácí se za současného stavu nikam moc neženou. Uvidíme, zda se Ottawě povede stav duelu alespoň zkorigovat.
43:49'
Blake Coleman aktivně napadal rozehrávku Nilssona zpoza branky. Nakonec švédský brankář nerozehrál čistě a po teči se hra přesouvá do střední třetiny.
42:49'
Domácí celek je na startu třetí části nadále pod tlakem, ale v brance má jistotu v podobě Schneidera. Ten se dostává do opravdu výjimečné formy.
42:07'
Hosté se po rychlé akci dostali ke střeleckému pokusu. Magnus Pääjärvi zakončoval mezi kruhy, ale branky se nakonec nedočkal. Schneider puk zablokoval betonem a ten následně skončil vedle branky!
41:14'
Zpoza branky to zkoušel po ledě Jean-Gabriel Pageau. Tomu ovšem nevyšel první pokus ani bekhendová dorážka z otočky. Schneider hru raději přerušuje.
40:33'
Ottawa se hned na startu třetí třetiny dostala do aktivní kombinace. Tu celou zakončoval Christian Jaroš, ale jeho dělovka skončila jen v rukavici Schneidera.
40:01'
I druhá třetina patřila domácímu celku, který před třetí třetinou vede o čtyři branky a nejspíše mu dva body už Ottawa nevezme. Senators odehráli minimálně první polovinu třetiny hrozně, po vhazování se trefil Kurtis Gabriel a aktuálně stav vystřelil Miles Wood.

Střely na branku: 24:20
40:00'
39:47'
Domácí celek se v závěru třetiny pokoušel dostat do útoku, ale dlouhá přihrávka nevyšla a píská se icing. Pokračovat se tak bude před Schneiderem.
39:14'
Po závaru před brankou se ke střele dostal český útočník Filip Chlapík. Ten zakončoval do levé šibenice, ale jeho lehce tečovaný pokus nakonec skončil na spojnici!
38:42'
Jean-Gabriel Pageau se od pravého mantinelu natlačil před Schneidera. Zakončoval bekhendově, ale domácí brankář nabírá ztracenou formu a chytí i tento pokus.
38:12'
Domácí celek se následně hnal do přečíslení a Travis Zajac vzal vše na sebe. Střílel z levého kruhu, ale jeho pokus byl přizvednut a skončil v ochranné síti.
37:45'
Po pravé straně si do slušné pozice najel hostující Colin White. Ten svižně zakončoval ke vzdálenější tyčce, ale branku se mu nakonec trefit nepovedlo.
36:15'
Zack Smith byl na konci dobré akce Ottawy. Hostující patnáctka zakončovala před brankovištěm, ale roztažený Schneider neinkasoval. Smith se v pádu netrefil ideálně.
35:42'
Hosté se poté sice dostali do pásma, ale tam nic nevymysleli a hra bude pokračovat po komerční přestávce. Vhazovat se bude před Schneiderem, jenž dnes stále drží čisté konto.
34:52'
Devils právě vstřelili branku!
Nadvláda domácího celku pokračuje a Devils aktuálně vedou již o čtyři trefy! MILES WOOD si parádně počkal před branku, kam dostal přihrávku od Seversona. Domácí útočník jen nastavil hůl a kotouč skončil v levé šibenici, Nilsson neměl šanci zasáhnout. Asistence: Damon Severson a Andy Greene.
34:27'
Nyní byla chvilku aktivní Ottawa, ale žádná střelecká pozice z toho nebyla. Devils se následně dostali do útoku, kam nahazují kotouč.
33:10'
Aktivně si do útočné třetiny najel Kenny Agostino, který nadvakrát zakončoval. Anders Nilsson si ovšem nyní poradil, a to s oběma pokusy!
31:58'
31:44'
Od modré čáry to zkoušel slovenský obránce Christian Jaroš, ale jeho rána se neujala a přesilovka Ottawy je téměř u konce.
30:40'
Ani v početní výhodě nejsou hosté vůbec nebezpeční, dokonce se Ottawa nedostala zatím ani do nějaké akce a Devils dvakrát vyhodili.
29:57'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miles Wood.
29:48'
Bobby Ryan vybojoval na pravé straně kotouč a Sens se konečně mohli dostat ke střeleckému pokusu. Brady Tkachuk střílel mezi kruhy, ale trefil jen nohu Müllera.
28:16'
Po naprosto nepochopitelné chybě v hostující obraně se ke kotouči dostal Drew Stafford. Veterán v domácí sestavě zakončoval zpoza branky, ale Nilsson měl přilepený beton na ledě a nekapituloval.
27:46'
Brett Seney se od levého mantinelu dostal do brankoviště, kde ovšem nezakončil. Akce nicméně pokračovala a jeden ze spoluhráčů napálil dělovkou jen brankovou konstrukci!
27:28'
V posledních minutkách se hraje bez přerušení a oba celky se pokouší něco vymyslet. Spíše hrají na kotouči ovšem domácí, Ottawa je naprosto bezzubá.
25:55'
Do útoku si nyní najel Blake Coleman a hned po přejetí modré čáry zakončoval. Rána šla ovšem do středu branky a Nilsson puk vyrazil hrudí před sebe.
25:05'
Hra Ottawy je příšerná a domácí celek je nadále mnohem aktivnější a lepší. Anders Nilsson se v brance otáčí a neví, co má sám dělat. Nyní to švédský brankář přežil.
23:41'
Tak to byla branka! KURTIS GABRIEL se hned po vhazování dostal ke kotouči a poslal na branku svižný pokus. Nilsson nastavil lapačku, kotouč v ní ovšem neukryl a ten nakonec zapadl za jeho záda. Asistence: Brett Seney.
23:37'
Hned po přežitém oslabení se domácí dostali do útoku. Jesper Bratt zakončoval z levého kruhu, ale Nilsson byl na svém místě a chytá.
23:29'
22:39'
Bobby Ryan dostával kotouč na levou stranu a z první střílel po ledě. Schneider kotouč zpomalil a ten se po ledě dostával do branky, nakonec ji ale minul!
21:58'
Jean-Gabriel Pageau byl na konci povedeně vypadající akce. Hostující útočník zakončoval mezi kruhy, kde ale ovšem nastřelil jen bránícího hráče Devils.
21:28'
Joey Anderson si následně pomohl útočným faulem a k zemi poslal obránce Chabota. Americký juniorský reprezentant je potrestán za podražení.
20:56'
Damon Severson si najel do útočné třetiny a přihrával před branku, kde kotouč tečoval Nico Hischier. Tomu se ale nepovedlo ideálně zakončit.
20:22'
20:01'
První třetina je u konce a ve všech ohledech ji ovládli hokejisté New Jersey. Ti se dostali do dvoubrankového vedení, soupeře přestříleli a téměř do ničeho jej nepustili. Gólově se prosadili Travis Zajac a obránce Steven Santini. Uvidíme, zda se výkon Senators zlepší ve druhé třetině, ta startuje minutu po druhé ranní.

Střely na branku: 14:4
20:00'
19:12'
Nejdříve to zkoušel mezi kruhy Kyle Palmieri, ale ten branku nakonec minul. Po odrazu od zadního mantinelu dorážel u pravé tyčky ještě Hischier, ale Nilsson si celou situaci pohlídal!
18:22'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 2 min., sekání).
18:22'
Colin White postupoval následně po levé straně do pásma, ale byl mu pískán ofsajd. Hra se přerušuje a ve střední třetině se bude pokračovat po komerční pauze.
17:26'
Bobby Ryan zavezl kotouč do útočné třetiny domácího celku a bekhendem přihrával před branku. Zde byl jeden z jeho spoluhráčů, tomu se ale tečovat nepovedlo.
16:04'
New Jersey nadále aktivní, nyní to zkoušel tvrdě od modré čáry obránce Gryba. Jeho rána ale úspěšná nebyla a Nilssonovi se nakonec povedlo zasáhnout betony.
14:34'
Domácí mužstvo pokračovalo v útočném snažení a dočkává se druhé branky v duelu! STEVEN SANTINI dostal nabito na modrou čáru, odkud se americký bek dělovkou prosadil a dal svou první branku v sezóně. Asistence: Jesper Bratt a Will Butcher.
14:18'
Will Butcher si najel do útočné třetiny a dostal nabito na modrou čáru, ale jeho rána skončila vysoko nad brankou. Tlak domácích pokračuje.
13:36'
Domácí mužstvo pokračuje v aktivní hře. Andy Greene to zkoušel od modré, ale jeho rána byla zablokována. Hra v útočné třetině nicméně pokračuje.
12:37'
Hra pokračovala ve střední třetině, kde se ale nikdo neprosadil. Kotouč skončil po zásahu jednoho z hráčů na střídačce a pokračuje se vhazováním.
11:45'
Následně se domácí dostali do útoku a po střele z levé strany jde do jednobrankového vedení! Miles Wood poslal od levého mantinelu střílenou přihrávku, mezi kruhy do kotouče vložil hůl TRAVIS ZAJAC! Ten změnil dráhu kotouče a domácí jdou do vedení. Asistence: Miles Wood a Will Butcher.
11:28'
Následně Cory Schneider pokryl tvrdou ránu obránce Lajoieho od modré čáry a hra bude pokračovat po další komerční pauze. Stále sledujeme utkání bez branek.
11:05'
Na druhé straně tvrdě zakončoval Kurtis Gabriel, ale jeho dělovka byla Nilsson vyražena. Seney se k dorážce nedostal a u kotouče jsou opět hosté.
10:43'
Mikkel Bødker se po levé straně dostal do střeleckého pokusu, ale z levého kruhu zakončoval po ledě jen do připraveného Coryho Schneidera v brance.
09:34'
Další aktivita domácího celku. Před brankou zakončoval Stafford, ale jeho bekhendový pokus skončil vedle branky, Mirco Müller následně zakončoval jen do Nilssona.
08:45'
Nyní jsou domácí aktivnějším celkem, a to hlavně po skončení poslední přesilovky. Miles Wood to nyní zkoušel na první tyčku, ale Nilsson chytá a přivolává komerční přestávku.
07:24'
Jesper Bratt zavezl kotouč do útočné třetiny a ke střele se od modré čáry dostal Mirco Müller. Jeh odělovka ale skončila na pozorném Nilssonovi v brance.
06:18'
06:04'
Ke konci početní výhody to zkoušel od modré čáry Will Butcher. Americký bek ale střelou zápěstím moc problémů nenadělal a Nilsson pohotově chytá.
05:28'
Poté se Devils pokoušeli prosadit od modré čáry. Damon Severson pálil po ledě a hledal hokejku Hischiera mezi kruhy. Ten ovšem tečoval kotouč jen vedle branky.
04:37'
Po kombinační hře to zkoušel z kruhu Kyle Palmieri a před brankou ještě dorážel Nico Hischier. Anders Nilsson ovšem pokryl oba pokusy!
04:17'
Aktivní Nico Hischier se u mantinelu pokoušel rozjet akci, ale Ben Harpur jej podržel a dostává dvě minuty. Devils si tak zahrají první početní výhodu v utkání.
03:33'
Aktivní byli také hokejisté Devils, jmenovitě šlo o čtvrtou lajnu. Ani jeden z hráčů se ovšem ke střele nedostal a hra se tak brzy dostala do střední třetiny.
02:31'
Zatím jsou mnohem aktivnější v útočném pásmu hokejisté Ottawy, kteří dnes nastupují se sedmi beky a jedenácti útočníky... Střelecké pokusy ale moc nepřicházejí.
01:23'
Bobby Ryan dostal nabito na modrou čáru a dostal se ke tvrdému střeleckému pokusu. Jeho dělovka ale skončila jen nad brankou Coryho Schneidera.
00:25'
Devils sice vyhráli vhazování a hned nahazovali do útoku, ale tam se nikdo neprosadil. Do první akce jdou tak hosté, jenž se do utkání dostávají bez produktivní trojky.
00:01'

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Müller, Gryba, Butcher, Santini – Bratt, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Coleman – Stafford, Rooney, J. Anderson – Agostino, Seney, Gabriel.

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – DeMelo, Ceci, Lajoie, Harpur, Chabot, Jaroš, Goloubef – B. Tkachuk, White, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pääjärvi – Balcers, Tierney, Bødker – Chlapík, D. Archibald..
New Jersey Devils

Po loňském úspěchu se Devils nacházejí na předposledním místě Východní konference, když získali čtyřiapadesát bodů. Domácímu celku dlouhodobě chybí loni nejproduktivnější hráč Taylor Hall, jehož na listině zraněných hráčů doplnil důležitý obránce Sami Vatanen. Otazníky visí ještě nad starty Pavla Zachy a Stefana Noesena. Postup New Jersey do vyřazovacích bojů už je pouze teoretický. V domácím prostředí se Ďáblové nachází na jedenácté příčce, když vybojovali pětatřicet bodů.

Československá stopa v týmu:

Pavel Zacha 53 odehraných zápasů, 17 bodů (11+6)
Ottawa Senators

Hostující celek je nejhorším celek ve Východní konferenci, když získal devětačtyřicet bodů. Ottawa inkasovala v konferenci nejvíce branek, když brankáři lovili puk z brány 219krát. Senators získali na ledových plochách soupeřů pouze sedmnáct bodů a také v tomto ohledu patří mezi nejhorší celky NHL. Do hry navíc zřejmě nezasáhne Mark Borowiecki a otazník visí nad startem Bobbyho Ryana.

Chicago – Ottawa 8:7
Winnipeg – Ottawa 3:4 po prodloužení
Detroit – Ottawa 3:2

Mark Stone 61 bodů (28+33)
Matt Duchene 58 bodů (27+31)
Thomas Chabot 46 bodů (13+33)

Christián Jaroš 44 odehraných zápasů, 7 bodů (1+6)
Vítám vás u dalšího zápasu NHL, v němž se představí New Jersey Devils a Ottawa Senators.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.