NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Dallas - 29. března 2019   02:00

Edmonton
Edmonton
04:59' Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins) • 21:08' McDavid (Draisaitl)
2:3
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Dallas
Dallas
26:20' Radulov  (Seguin, Hintz) • 47:47' Heiskanen  (Dickinson, Hintz) • ' Ja. Benn

3. Roope Hintz (DAL) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 42-22; Zablokované střely: 18-11; Vhazování: 48%-52%; Hity: 33-21; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 6-4.
O osudu posledního vzájemného zápasu mezi oběma týmy musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byl Mikko Koskinen dvakrát překonán mezi betony a kapitán Jamie Benn rozhodl o výhře Stars. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 2 Dallas Stars 3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Autorem vítězné branky je JAMIE BENN.
Jamie Benn překonal Mikka Koskinena mezi betony a rozhoduje o výhře Dallasu v poměru 3:2!
Alex Chiasson se také rozhodl pro střelu, jenže z mezikruží zamířil vysoko nad bránu Dallasu.
John Klingberg se snažil mířit střelou zápěstím nad lapačku Mikka Koskinena, jenže minul pravý roh.
Sam Gagner zvolil u levé tyče bekhendové zakončení a Anton Chudobin puk vyrazil vyrážečkou mimo.
Miro Heiskanen se pro změnu snažil prosadit v blízkosti levé tyče, jenže Mikko Koskinen sevřel včas betony.
Connor McDavid se pokusil o rychlý bekhendový blafák, jenže puk mu sjel u pravé tyče z hokejky.
Tyler Seguin zvolil také rychlou střelu zápěstím a Mikka Koskinena úspěšně překonal mezi betony.
Leon Draisaitl zvolil stejné zakončení jako Ryan Nugent-Hopkins, jenže jeho pokus minul levou tyč brány.
Alexandr Radulov se pokusil o bekhendový blafák, jenže Mikko Koskinen lapačkou vytáhl puk nad bránu.
Ryan Nugent-Hopkins rychlou střelou z mezikruží zamířil k pravé tyči a Dallas vede rychle 1:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo a poslední vzájemný zápas v letošní sezóně NHL půjde do samostatných nájezdů. Stav po prodloužení. Edmonton Oilers 2 Dallas Stars 2.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:54'
Connor McDavid si z pravého křídla sjel v rychlosti před bránu a Anton Chudobin mu puk skvěle vypíchl holí.
62:37'
Mattias Janmark vystřelil v blízkosti pravé tyče a Mikko Koskinen vyrážečkou vytěsnil puk mimo svou bránu.
61:22'
Darnell Nurse vystřelil na bodu levého kruhu a brankář Stars vykopl puk svým pravým betonem mimo bránu.
60:39'
Oscar Klefbom se řítil sám na bránu a mohl rozhodnout, Anton Chudobin ho ale vychytal!
60:01'
Oilers proti Stars promarnili dvoubrankové vedení a o osudu utkání v Rogers Place tentokrát bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy. Skóre po třetí části. Edmonton Oilers 2 Dallas Stars 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:43'
Zack Kassian mohl skórovat na opačné straně, jenže jeho střela z blízkosti byla hráči Dallasu zablokována.
56:59'
Roope Hintz se z ničeho nic řítil sám na bránu a mohl rozhodnout, Mikko Koskinen ale proti jeho střele mířící do pravého horního rohu brány vytáhl parádní semafor! Fantastický zákrok.
56:01'
Jamie Benn v blízkosti pravé tyče vystřelil rychle z otočky, jeho pokus ale skončil za bránou Edmontonu.
55:48'
Rozehrávka Oilers skončila mezi střídačkami, a tak máme čas, abychom si odbyli reklamní přestávku.
55:13'
Mikko Koskinen a Anton Chudobin si v rychlém sledu připsali zákrok a v Edmontonu stále trvá skóre 2:2.
54:37'
Ofenzivní koncert se tentokrát v Rogers Areně nekoná a utkání se pomalu blíží ke konci. Bude prodloužení?
53:33'
Tentokrát už je hra přerušena, protože Oilers podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.
52:33'
Oilers museli opustit útočné pásmo, protože jim bylo signalizováno postavení mimo hru. Blíží se závěr duelu.
51:32'
Roope Hintz vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější pravý roh brány.
50:45'
Matt Benning mířil střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování do bližšího horního rohu brány a Anton Chudobin vytáhl skvělý semafor! Komerční přestávka. Skóre je vyrovnané 2:2.
50:09'
Mattias Janmark se dostal ke střele v mezikruží, Mikko Koskinen byl ale pozorný a vyrážečkou puk vyrazil.
49:47'
Miro Heiskanen se pokusil otočit skóre, jeho střela z levého kruhu ale skončila v náručí Mikka Koskinena.
47:47'
Dallas právě vstřelil branku!
MIRO HEISKANEN na vrcholu mezikruží zamíchal s pukem a nádhernou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Mikka Koskinena pravý horní roh brány – 2:2! Asistence: Jason Dickinson a Roope Hintz.
47:23'
Oscar Klefbom a Adam Larsson vypálili shodně od modré čáry, oba pokusy Oilers ovšem byly nepřesné.
46:38'
Blake Comeau chtěl na pravém křídle vypálit z ostrého úhlu, jeho pokus byl ale sražen za bránu Edmontonu.
46:05'
Connor McDavid hledal někoho přihrávkou zpoza brány, puk se ale od brusle Alexandra Radulova odrazil pod lapačku Antona Chudobina. Komerční přestávka.
45:12'
Edmonton a Dallas se v základní části letošní sezóny NHL střetávají naposledy a Oilers stále vedou 2:1.
44:09'
Tobias Rieder vystřelil na bodu pravého kruhu a Anton Chudobin jeho ránu úspěšně ztlumil ve své výstroji.
43:39'
Zack Kassian si najel před bránu na přihrávku Connora McDavida z levého rohu, ke střele se ale nedostal.
42:32'
Andrej Sekera na levém křídle neudržel útočné pásmo a Brett Ritchie odpálil puk do zóny domácího týmu.
41:51'
Alex Chiasson se dostal v mezikruží ke střele zápěstím, která nad ledem minula pravou tyč brány Stars.
41:07'
Miro Heiskanen vypálil v levém kruhu s příklepem a Mikko Koskiken puk vyrazil na přední tyči vyrážečkou.
40:01'
Stars vyhráli úvodní vhazování závěrečné části, během které se budou snažit smazat jednobrankové manko.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-12; Zablokované střely: 14-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 21-13; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné min.: 6-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:57.
Alexandr Radulov po přestávce odpověděl během přesilové hry na gól Connora McDavida, který se postaral o jeden z nejkrásnějších momentů letošní sezóny NHL, a do třetí části utkání tak budou Oilers vstupovat s těsným vedením. Skóre po druhé třetině v Rogers Place zní. Edmonton Oilers 2 Dallas Stars 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:41'
Oilers vystřelili na vrcholu pravého kruhu bekhendem a Anton Chudobin vyrazil puk vyrážečkou na vzdálenější levé tyči do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
36:53'
Andrej Sekera na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Anton Chudobin nadvakrát puk zmrazil.
36:13'
Stars se znovu ocitli v ofsajdové pasti a po přerušení hry opět následuje krátká komerční přestávka.
35:59'
Esa Lindell se pokoušel najít někoho přihrávkou zpoza brány, jeho pas byl ovšem nepřesný. Zakončení nikde.
34:55'
Roope Hintz se ocitl v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
34:11'
Connor McDavid si najel na vzdálenější pravé tyči na diagonální přihrávku Leona Draisaitla z levého kruhu pro vhazování, bekhendovou střelou ale trefil pouze výstroj připraveného Antona Chudobina, který puk vyrazil.
32:14'
Ryan Nugent-Hopkins dobře vypálil z vrcholu mezikruží a po zákroku Antona Chudobina se dostal v levém kruhu k odrážce, jenže i tu poté brankář Stars vyrazil! Fantastický dvojitý zákrok.
31:27'
Vyloučený Adam Larsson naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Oilers hrají opět v plném počtu.
30:51'
Tyler Seguin vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána minula pravý horní roh brány Oilers.
29:27'
Adam Larsson byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Dallas si po reklamním bloku zahraje přesilovou hru.
28:22'
Leon Draisaitl na konci krásné kombinační akce minul bránu a proti Dallasu se pískalo zakázané uvolnění.
27:04'
Andrew Cogliano mohl rychle vyrovnat na 2:2, jenže jeho střela z pravého kruhu trefila tyč!
26:20'
Tyler Seguin přenesl hru parádní přihrávkou z levého křídla doprava, kde bez přípravy vypálil ALEXANDR RADULOV a jeho rána poté z bodu pravého kruhu vymetla nad lapačkou Mikka Koskinena bližší horní roh brány! Přesilová hra využita. Asistence: Tyler Seguin a Roope Hintz.
25:59'
Josh Currie byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Dallas si zahraje svou první přesilovou hru v zápase.
25:16'
Joseph Gambardella na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Anton Chudobin puk podržel v náručí.
24:31'
Zack Kassian si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou diagonální přihrávku z pravé strany útočného pásma, Anton Chudobin ale zasáhl svým pravým betonem.
23:34'
Joseph Gambardella se dostal v pravém kruhu k bekhendové střele, kterou Anton Chudobin vyrazil.
22:22'
Stars se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Dallasu se pískalo zakázané uvolnění.
21:08'
Edmonton právě vstřelil branku!
Leon Drasaitl u hrazení zachytil rozehrávku Antona Chudobina zpoza brány a CONNOR MCDAVID po jeho přihrávce předvedl na přední tyči nádherné zakončení, když hokejkou mezi nohama z ostrého úhlu zamířil nad vyrážečkou brankáře Dallasu do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Leon Draisaitl.
20:06'
Edmonton se málem dostal po šesti sekundách druhé třetiny do zakončení, nakonec ale byla mezi kruhy pro vhazování úspěšnější dvojice obránců Dallasu Stars.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-6; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 46%-54%; Hity: 9-5; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:05.
Během úvodní části utkání jsme byli svědky pouze jednoho gólu, který vstřelil v domácím dresu Oilers krátce po skončení přesilové hry Leon Draisaitl. Skóre po první části. Edmonton Oilers 1 Dallas Stars 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:31'
John Klingberg na pravém křídle vypálil s příklepem od modré čáry, jeho rána ale minula vzdálenější levou tyč.
17:39'
Vyloučení John Klingberg a Zack Kassian jsou zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu.
16:12'
Ryan Nugent-Hopkins vystřelil v rychlosti na bodu levého kruhu a Anton Chudobin měl obrovské štěstí, že mu puk vypadl z lapačky mimo bránu! Puk se snesl ze vzduchu vedle.
15:39'
John Klingberg dostal dvě minuty za nafilmovaný pád poté, co ho evidentně podrazil domácí Zack Kassian.
15:12'
Rána Dallasu od modré čáry byla těsně před bránou zablokována a Mikko Koskinen se rychle vrhl po volném puku, aby ho zmrazil pod lapačkou. Reklamní brejk.
15:00'
Stars během posledních minut nepříjemně tlačí, zatím se ovšem do žádné nebezpečné šance nedostali.
13:16'
Tyler Seguin číhal před bránou, nahození Alexandra Radulova z pravého křídla a ostrého úhlu ho ovšem nenašlo a na vzdálenější levé tyči nemohl zakončit.
12:19'
Proti Oilers bylo odpískáno zakázané uvolnění a v Rogers Areně dostává prostor komerční přestávka.
11:27'
Oscar Klefbom na levém křídle vypálil bez přípravy od modré čáry a Anton Chudobin na přední tyči puk vyrazil, když proti jeho ráně úspěšně zasáhl hrudí.
10:18'
Radek Faksa se statečně rval v pravém rohu útočného pásma o puk, proti třem protihráčům ale neměl šanci.
09:36'
Roope Hintz rychle vystřelil na vrcholu mezikruží a Mikko Koskinen jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo.
09:11'
Proti oběma týmům se v rozpětí pár sekund pískalo zakázané uvolnění. Naposledy proti hostům z Dallasu.
08:08'
Leon Draisaitl si z pravého křídla krásně sjel před bránu Stars, na bližší tyči ale poté zamířil bekhendem mimo.
07:49'
Anton Chudobin vyrazil střelu Edmontonu z levého kruhu pro vhazování do ochranné sítě a po přerušení hry si odbudeme první krátkou komerční přestávku.
07:10'
Blake Comeau vystřelil na bodu pravého kruhu a Mikko Koskinen dobře zakročil na přední tyči levým betonem.
05:40'
Kyle Brodziak vystřelil na pravém křídle z úhlu a jeho střela od hrazení skončila v lapačce Antona Chudobina.
04:59'
LEON DRAISAITL dostal do pravého kruhu přihrávku od Connora McDavida a střelou bez přípravy zamířil z úhlu do sítě – 1:0! Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
04:39'
Alex Chiasson si najel v mezikruží na přihrávku z pravého křídla, z blízkosti ale Antona Chudobina nepřekonal! Brankář Dallasu sevřel včas betony.
03:34'
Leon Draisaitl vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro buly a Andrew Cogliano přizvedl puk do ochranné sítě.
02:56'
Roope Hintz byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Edmonton si zahraje první přesilovou hru v utkání.
02:56'
Leon Draisaitl si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou přihrávku z levého křídla a střelou bez přípravy našel pouze Antona Chudobina.
02:37'
Miro Heiskanen na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl v kruhu pro vhazování zablokován.
02:18'
Ben Bishop se zranil v posledním zápase proti Calgary, a tak dnes začal v bráně Stars brankář Anton Chudobin.
01:16'
Na opačné straně střílel ze stejného místa Andrew Cogliano a kotouč skončil v lapačce Mikka Koskinena.
01:03'
Zack Kassian se dostal v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, kterou Anton Chudobin podržel.
00:30'
Oilers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hra byla poprvé přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
00:01'
Utkání v Rogers Areně bylo zahájeno a Dallas se bude snažit připsat důležité dva body na ledě Edmontonu.
00:01'
Robert Clark předstoupil před diváky v Rogers Areně, aby přednesl americkou a poté kanadskou hymnu.

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Gambardella, Nugent-Hopkins (A), Chiasson – Rieder, Cave, Gagner – Lucic, Brodziak, Currie. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Ja. Benn (C), Seguin (A), Dickinson – Janmark, Hintz, Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Ničuškin, L'Esperance, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Chris Lee, Ian Walsh. Čároví: Shandor Alphonso, Derek Amell.
Edmonton Oilers vyhrál v domácím prostředí šest z posledních devíti zápasů a v pátek v noci ho čeká utkání proti Dallasu, během něhož se bude snažit navázat na fantastický ofenzivní koncert. Oilers v posledním zápase porazili Los Angeles Kings a diváci v Rogers Place byli svědky dvou hattricků, o které se postarali Ryan Nugent-Hopkins a také Leon Draisaitl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.