NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Kings - 27. března 2019   02:00

Edmonton
Edmonton
03:32' Nugent-Hopkins (Chiasson) • 04:36' Draisaitl (Klefbom, Koskinen) • 10:39' Kassian (A. Larsson, Klefbom) • 14:18' Nugent-Hopkins (Nurse, Chiasson) • 19:48' Nugent-Hopkins (Klefbom, McDavid) • 31:41' McDavid (Draisaitl, A. Larsson) • 34:38' Draisaitl (McDavid, Nurse) • 58:29' Draisaitl (McDavid, Gambardella)
8:4
(5:1, 2:3, 1:0)
Kings
Kings
02:10' Iafallo  (Kopitar, D. Brown) • 27:56' Doughty  (Kopitar, D. Brown) • 36:52' D. Brown  (Kopitar, Toffoli) • 39:16' Grundström  (Amadio, Walker)
Edmonton
Steve Kozari, Dean Morton. Čároví: Brandon Gawryletz, Ryan Daisy
Rogers Place, Edmonton
18347 diváků
Kings
Quick (21. J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Roy, Phaneuf, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Wagner, Brodzinski, Amadio. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Československá stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:08
Tři hvězdy utkání:

1. Leon Drasaitl (EDM) 3+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 3+0
3. Connor McDavid (EDM) 1+3
Statistiky: Střely na bránu: 32-38; Zablokované střely: 26-10; Vhazování: 44%-56%; Hity: 21-36; Přesilové hry: 1/1-2/4; Trestné minuty: 20-14.
Oilers na domácím ledě zničili Kings a zaznamenali důležité vítězství v boji o playoff, na kterém se hattrickem podíleli Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl. Konečný výsledek nádherného utkání v Kanadě. Edmonton Oilers 8 Los Angeles Kings 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:29'
Edmonton právě vstřelil branku!
LEON DRAISAITL si najel v pravém kruhu na přihrávku Connora McDavida a přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou střelou bez přípravy, která zamířila k pravé tyči! Hattrick! Asistence: Connor McDavid a Joseph Gambardella. (8:4)
57:46'
Tyler Toffoli mířil střelou z pravého kruhu do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Mikko Koskinen se ale proti puku dobře postavil a vyrazil ho.
57:18'
Dion Phaneuf na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Mikka Koskinena zůstal kotouč ve hře.
56:49'
Trevor Lewis na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus minul bránu domácího Mikka Koskinena.
55:43'
Kyle Clifford svedl u střídaček velkou bitku s Zackem Kassianem, kterého po několika úderech složil k ledu.
55:43'
Tyler Toffoli se dostal v pravém kruhu pro vhazování k nahození, které skončilo v lapačce Mikka Koskinena. Poté následovala bitka a krátká komerční přestávka.
55:06'
Andrej Sekera to vzal na sebe, jenže střelou od modré čáry minul pravou tyč brány domácích hráčů Oilers.
54:32'
Sean Walker napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, kterou sestřelil Adama Larssona.
53:51'
Carl Grundström oslovil nádhernou přihrávkou zpoza brány Tylera Toffoliho, jenže útočník Kings v těsné blízkosti brány nedokázal puk trefit dobře a Mikko Koskinen ho rychle přikryl!
53:25'
Tyler Toffoli se pokusil vypálit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná rána ale byla zablokována a puk skončil v rohu ledové plochy.
52:39'
Dion Phaneuf na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Mikko Koskinen po zákroku stáhl puk pod lapačku.
52:11'
Jeff Carter předvedl na vrcholu mezikruží nádhernou stahovačku, nakonec se ale do zakončení nedostal.
51:27'
Oilers na ose útočného pásma vypálili od modré čáry a Jack Campbell vkleče puk bez problému zachytil.
50:07'
Kris Russell položil během pěstního souboje na lopatky Trevora Lewise a prostor dostává komerční přestávka.
49:19'
Kings se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
49:13'
Milan Lucic na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus našel náruč klečícího Jacka Campbella.
48:04'
Joseph Gambardella na bodu levého kruhu zakončil přečíslení 2 na 1 střelou, která zamířila nad bránu.
47:11'
Oilers přenesli hru z pravého křídla doleva a snažili se vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jejich následná střela ale byla hráči Kings zablokována.
46:46'
Utkání už se ve třetí třetině pouze dohrává a nepadá to, že by Kings sebrali síly na obrat. Jejich poslední nahození skončilo v lapačce Mikka Koskinena. Oilers stále vedou nad Kings o tři góly. Komerční přestávka.
45:50'
Alec Martinez vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly a jeho střela poté byla přizvednuta do ochranné sítě.
45:36'
Kyle Brodziak se snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, Mikka Koskinena ale v bráně Oilers nepřekonal.
44:42'
Carl Grundström si najížděl před bránu na nebezpečné nahození ze strany, do zakončení se ale nedostal.
43:50'
Kings se dostali na levém křídle k dalšímu nahození, se kterým si Mikko Koskinen v bráně hravě poradil.
43:06'
Matt Benning vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jack Campbell na přední tyči puk podržel.
42:18'
Mikko Koskinen podržel puk v náručí poté, co na něj letělo nahození Los Angeles Kings od modré čáry.
41:36'
Edmonton se v závěrečné třetí třetině zatím nežene směrem kupředu a marně čekáme na nějakou šanci.
40:42'
Trevor Lewis podklouzl na levé straně útočného pásma Kings a rozhodčí správně nechali pokračovat ve hře.
40:01'
Kings vyhráli úvodní vhazování třetí třetiny, ve které se budou snažit smazat tříbrankové manko. Skóre: 7-4.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-26; Zablokované střely: 14-6; Vhazování: 37%-63%; Hity: 14-27; Přesilové hry: 1/1-2/4; Trestné minuty: 10-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:04.
Ani po přestávce jsme nebyli ochuzeni o větší počet branek, ve druhé části jich ovšem vstřelili více hosté z Los Angeles a do závěrečné části budou vstupovat s tříbrankovým mankem. Skóre po druhé třetině utkání v Kanadě zní. Edmonton Oilers 7 Los Angeles Kings 4.
40:00'
39:16'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
CARL GRUNDSTRÖM se v mezikruží krásně protáhl mezi třemi protihráči a rychlou střelou zápěstím vymetl levý horní roh brány! Parádní akce. Asistence: Michael Amadio a Sean Walker.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:32'
Matt Benning byl vyloučen na dvě minuty za krosček a souběžně s ním Jeff Carter za sekání. Hra 4 na 4.
36:52'
Útočník DUSTIN BROWN na vrcholu levého kruhu zamíchal s pukem a krásnou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány! Kings snížili na 7:3. Asistence: Anže Kopitar a Tyler Toffoli.
36:29'
Anže Kopitar na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy a Mikko Koskinen jeho ránu úspěšně vyrazil.
35:38'
Andrej Sekera byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Kings si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
34:38'
Connoc McDavid se u levé tyče neukvapil se zakončením a nádhernou přihrávkou napříč brankovištěm oslovil LEONA DRAISAITLA, který na vzdálenější pravé tyči zametl puk do brány! Asistence: Connor McDavid a Darnell Nurse.
32:47'
Dion Phaneuf na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě.
31:41'
CONNOR MCDAVID u pravé tyče brány zamíchal s pukem a nad ležícím Jonathanem Quickem ho poslal z blízkosti do sítě! Oilers vedou nad Kings 6:2. Asistence: Leon Draisaitl a Adam Larsson.
30:42'
Ryan Nugent-Hopkins na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jack Campbell puk podržel. Komerční přestávka.
29:13'
Oscar Klefbom na levém křídle vystřelil od modré čáry a Jack Campbell puk skvěle vyrazil levým betonem.
28:34'
Vyloučený Zack Kassian je zpět na ledě a běžnou přesilovou hru 5 na 4 už Kings využít nedokázali.
27:56'
Anže Kopitar přenesl hru z pravého křídla doleva a DREW DOUGHTY na vrcholu levého kruhu napřáhl bez přípravy k ostré střele s příklepem, která nad lapačkou Mikka Koskinena zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány – 5:2! Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
26:45'
Dustin Brown na pravém křídle vypálil od hrazení, Mikko Koskinen měl ale čistý výhled a kotouč podržel.
26:34'
Zack Kassian vyhodil puk bekhendem přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, což tedy znamená, že Kings si zahrají přesilovou hru pět na tři.
26:07'
Adam Larsson dostal dvě minuty za podražení a Kings si po reklamní přestávce zahrají druhou přesilovou hru.
25:32'
Dion Phaneuf na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná rána minula vzdálenější pravou tyč.
25:13'
Oscar Klefbom na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v ochranné síti.
24:12'
Joseph Gambardella se dostal v mezikruží k dorážce, z blízkosti ovšem Jacka Campbella nepřekonal.
23:34'
Oilers vystřelili na bodu levého kruhu zápěstím a Jack Campbell jejich pokus na přední tyči vyrazil mimo.
23:01'
Jack Campbell si snadno poradil s nahozením Oilers od modré čáry a sevřel kotouč ve svém náručí.
22:22'
Oilers se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám v mezikruží, první ale byla zablokována, zatímco druhá nepřesná. Jack Campbell tedy v bráně nezasahoval.
21:04'
Úvodní třetina přinesla šest gólů a hattrick Ryana Nugenta-Hopkinse. Věřme, že tempo neopadne.
20:23'
Oscar Klefbom vystřelil na pravém křídle od modré čáry a Jack Campbell na přední tyči puk vyrazil mimo bránu.
20:01'
Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Jack Campbell.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-12; Zablokované střely: 8-3; Vhazování: 36%-64%; Hity: 9-20; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:07.
Alex Iafallo sice otevřel skóre, když po pouhých 130 sekundách poslal Kings do vedení, jenže Oilers poté skórovali pětkrát v řadě a otočili utkání na svou stranu. Velký podíl na tom má Ryan Nugent-Hopkins, který zkompletoval hattrick. Skóre po první třetině utkání zní jednoznačně. Edmonton Oilers 5 Los Angeles Kings 1.
20:00'
19:48'
RYAN NUGENT-HOPKINS nyní vymetl nádhernou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro buly vzdálenější pravý horní roh brány a 13 sekund před koncem první části zkompletoval hattrick! Asistence: Oscar Klefbom a Connor McDavid.
19:19'
Dustin Brown byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Oilers si zahrají svou první přesilovou hru v zápase.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:26'
Kings se nepodařilo rozehrát podél střídaček. Místo zakázaného uvolnění se ale pískalo postavení mimo hru.
16:51'
Alex Chiasson rychle vystřelil na bodu pravého kruhu a Jonathan Quick úspěšně podržel puk ve své výstroji.
16:23'
Kings na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Mikko Koskinen ukryl puk v lapačce. Komerční přestávka.
14:18'
RYAN NUGENT-HOPKINS napřáhl od modré čáry k nádherné střele zápěstím, kterou vymetl levý horní roh brány a vstřelil svůj druhý gól v utkání! Jonathan Quick vůbec nic neviděl a bezmocně rozhodil rukama. Oilers vedou rychle 4:1. Asistence: Darnell Nurse a Alex Chiasson.
13:11'
Kings mohli rychle snížit na rozdíl jednoho gólu, jenže Mikko Koskinen v rychlém sledu dvakrát dobře zasáhl.
12:32'
Oilers špatně rozehráli zpoza brány a Adrian Kempe v levém kruhu pro vhazování vypálil nádherně bez přípravy! Puk sice mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, nakonec se ale od tyče odrazil do ochranné sítě!
11:36'
Hra byla přerušena a na řadu přichází druhá reklamní přestávka. Oilers vedou nad Kings o dva góly 3:1.
11:11'
Sean Walker mířil na pravém křídle rychlou střelou zápěstím ke vzdálenější levé tyči a Mikko Koskinen tentokrát předvedl v akci svůj pravý beton.
10:39'
Oilers přečkali přesilovou hru Kings a ZACK KASSIAN krátce na to nádhernou střelou z pravého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Oilers skórovali třikrát v řadě! Asistence: Adam Larsson a Oscar Klefbom.
09:54'
Mikko Koskinen si snadno poradil s nahozením Kings z levého křídla a raději puk zmrazil pod svou lapačkou.
09:34'
Kyle Clifford zkusil na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu a jeho střela zápěstím byla zablokována.
08:31'
Kyle Brodziak vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
07:32'
Kings se dostali na bodu levého kruhu ke střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Mikko Koskinen ale skvěle vykopl puk mimo svým levým betonem.
06:20'
Austin Wagner vypálil od modré čáry a Mikko Koskinen bez potíží puk podržel. Následuje reklamní přestávka.
05:19'
Sam Gagner se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát ale Jonathana Quicka nepřekonal.
04:36'
LEON DRAISAITL předvedl mezi kruhy pro vhazování nádhernou stahovačku a rychlou střelou zápěstím zamířil nad pravým betonem Jonathana Quicka k levé tyči! Bleskový obrat! Asistence: Oscar Klefbom a Mikko Koskinen.
03:32'
RYAN NUGENT-HOPKINS zvedl na vrcholu pravého kruhu hlavu a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější levý horní roh brány Kings! Oilers vyrovnali na 1:1! Asistence: Alex Chiasson.
02:10'
ALEX IAFALLO na ose útočného pásma vypálil bez přípravy a jeho nádherná rána od modré čáry vymetla pravý horní roh brány! Kings vedou 1:0. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
01:45'
Josh Currie se dostal v mezikruží ke střele a mohl skórovat do prázdné brány Kings, jenže Jonathan Quick fantasticky zasáhl a vleže stáhl puk pod svou lapačku! Fantastický zákrok!
01:18'
Carl Grundström na levém křídle vystřelil z kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zamířila těsně nad.
00:07'
Adam Larsson po pouhých sedmi sekundách vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk minul levou tyč.
00:01'

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Kassian – Gambardella, Nugent-Hopkins (A), Chiasson – Rieder, Cave, Gagner – Lucic (A), Brodziak, Currie. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Roy, Phaneuf, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Wagner, Brodzinski, Amadio. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dean Morton. Čároví: Brandon Gawryletz, Ryan Daisy.
Edmonton nyní bojuje v Západní konferenci o divokou kartu a ve středu v noci ho čeká důležitý zápas proti Los Angeles Kings. Oilers by rádi získali druhou divokou kartu, jenže Colorado má sedmibodový náskok. Kings už jsou bez šance na postup do playoff, v Edmontonu ale budou usilovat o čtvrtou výhru v řadě. Kdo zvítězí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.