NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Ottawa - 12. března 2019   00:00

Flyers
Flyers
22:02' Lindblom (Couturier, Gostisbehere) • 26:02' M. Raffl (Patrick) • 39:23' Laughton (Konecny, M. Raffl)
3:2
(0:1, 3:0, 0:1)
Ottawa
Ottawa
09:48' Tierney  (Harpur, Balcers) • 57:03' Chlapík  (Z. Smith, Chabot)
Flyers
Anderson, Charron – Mills, Smith
Wells Fargo Center, Philadelphia
18 193 diváků
Ottawa
C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Harpur, Borowiecki (A) – Duclair, Pageau (A), B. Tkachuk – B. Ryan, Chlapík, Z. Smith (A) – Bödker, O. Lindberg, Gibbons – Pääjärvi, Tierney, Balcers.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji nerušený zbytek noci.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:22 (10:6, 15:5, 11:11)
Zblokované střely – 16:17
Vyhraná vhazování – 26:22
Trestné minuty – 4:8
Hity – 24:20
Hokejisté Philadelphie vítězí nad Ottawou 3:2 a zase více rozhořeli plamínek naděje na postup do play-off!

Domácí utkání nezačali moc dobře a od 10. minuty dokonce po teči Chrise Tierneyho prohrávali. Druhá třetina ale jasně patřila Letcům, kteří v ní otočili skóre třemi zásahy, o které se postarali Oskar Lindblom, Michael Raffl a Scott Laughton. Ve třetí části domácí hru relativně kontrolovali a zdálo se, že už soupeře ke zdramatizování zbytku duelu nepustí. V čase 57:03 však Sens sehráli povedenou akci, na jejímž konci byl Filip Chlapík a přeci jen ještě bylo zaděláno na zajímavý závěr. Ten ale Ottawě zkomplikoval vyloučením Zack Smith a Letci tak těsnou výhru již uhájili.
59:46'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Elliottem...
59:21'
Hosté odvolávají brankáře a vyrovnávají tak poměr hráčů v poli!
59:00'
Hosté si vyžádali oddechový čas!
58:37'
Craig Anderson ještě udržel Sens ve hře! Po přihrávce Girouxe střílel Sean Couturier do téměř odkryté branky, ale Anderson se senzačně dokázal přesunout a domácího hráče vychytal!
57:59'
Obrovská komplikace pro Ottawu! Za podražení van Riemsdyka je vyloučen Zack Smith a Flyers tak budou hrát dvě minuty před koncem přesilovku!
57:03'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté to teď sehráli výborně a přeci jen závěr dramatizují! Chabot nahrál na levý kruh Zackovi Smithovi, který následně našel FILIPA CHLAPÍKA a ten se trefil z mezikruží k levé tyčce z pohledu brankáře Elliotta. Český útočník zaznamenal svou druhou trefu kariéry v NHL. Asistence: Zack Smith a Thomas Chabot.
56:02'
Puk byl sražen do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
55:44'
Z pravého kruhu vypálil Bobby Ryan, Elliott byl pozorný.
55:03'
Zbývá pět minut do konce třetí třetiny.
54:40'
Ottawě se nedaří kombinace a tak to Chris Tierney zkusil individuálně. Vůbec to neudělal špatně. Stahovačkou se zbavil obránce a střílel z mezikruží. Elliott ale podržel svůj tým!
54:04'
Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Elliottem.
53:33'
Ryan Hartman protečoval domácí rozehrávku do útočného pásma. Čas utíká a Senátoři nevědí, co směrem dopředu hrát.
52:46'
Hráči Ottawy zavezli puk do útočného pásma, ale tam nic nevymysleli. To je dnes poměrně častý obrázek.
51:46'
Nolan Patrick ve středním pásmu přepadl přes hůl Balcerse. Hraje se dál.
51:04'
Domácí si nechtějí závěr zápasu zkomplikovat a stále hrají aktivně. Ránu Travise Sanheima od modré čáry vyrazil Anderson.
50:24'
Střelu Bradyho Tkachuka našel ve výstroji domácí gólman Elliott. Reklamní přestávka.
50:12'
Radko Gudas zachytil hostující rozehrávku ve středním pásmu a nastřelil puk za branku soupeře. Díky tomu může jít střídat.
49:16'
Myers chyboval na útočné modré a dopředu se tak řítil Brian Gibbons. Ten však nedokázal ujet dalšímu hráči Flyers, který mu kotouč vypíchl.
48:35'
Scott Laughton dostal přihrávku do jízdy, natlačil se za záda Chabota a najížděl tak sám na branku Ottawy! Zkusil kličku do bekhendu, ale Anderson ho výborně vybruslil!
48:21'
Střelu Zacka Smithe od levého mantinelu odrazil až do ochranné sítě Brian Elliott.
48:00'
Ivan Provorov se dostal z pozice obránce až před Andersona. Toho z úhlu ani nadvakrát nepřekonal.
47:41'
Další střelu vyslal na hostující branku Oskar Lindblom. Anderson ji zastavil a tak tu máme reklamní přestávku.
47:38'
Průnik Clauda Girouxe skončil střelou z mezikruží. Ta ale svůj cíl nenašla.
47:09'
Puk zavážel do pásma Michael Raffl. Jeho kličkované skončila na bruslích obránce Borowieckiho.
46:11'
Hosté samozřejmě musejí hrát aktivněji než ve druhé třetině. O to se teď snažili, ovšem honili puk po mantinelu.
45:38'
Po přihrávce Tkachuka střílel z mezikruží Jean-Gabriel Pageau. Elliott si s jeho ranou poradil a následně puk zalehl před dojíždějícími protihráči.
44:59'
Filip Chlapík skočil z trestné lavice na led a hned byl adresátem přihrávky. Při jejím přebírání ale zakopl a do žádné šance se tak nedostal.
44:43'
Gostisbehere posílal z levé strany před branku nahození na teč. Puk je však v lapačce Craiga Andersona.
44:04'
Teď už se Ottawa osvobodila.
43:48'
Z pravého kruhu pálil Sean Couturier, Anderson vyráží.
43:20'
Domácí jsou v plném počtu. Nyní hrají přesilovku oni.
43:01'
Konecny našel křížnou přihrávkou Ivana Provorova. Anderson jeho střelu vyrazil.
42:56'
A přesilovka Sens končí předčasně. Za sražení Girouxe je vyloučen Filip Chlapík, který je potrestán za nedovolené bránění.
42:34'
Hosté se nemohou znovu vrátit do útočného pásma. Flyers se zase osvobozují.
42:13'
Další vyhození Letců.
41:35'
Hosté rozehráli přesilovku zajímavě. Jejich snaha vyvrcholila manévrem Bradyho Tkachuka, který si vyjel před Elliotta, ale bekhendem ho nepřekonal. Domácí vyhodili.
41:19'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min., držení).
41:05'
Signalizováno vyloučení na domácí straně. Ottawa má výhodu.
40:21'
Elliott raději podržel v lapačce puk po nahození od červené čáry. Ve druhé části si gólman Flyers moc nezachytal. Čelil v ní jen pěti střelám.
Hity – 18:19
Ve druhé třetině dokázali hráči Philadelphie otočit vývoj utkání na svou stranu. Domácí do ní měli skvělý nástup. Už ve 23. minutě srovnal Oskar Lindblom, ke kterému se u brankoviště odrazil Gostisbeherem nastřelený puk a ve 27. minutě se prosadil po Patrickově přihrávce zblízka Michael Raffl. V čase 39:23 pak přidal hodně důležitý gól do šatny Scott Laughton. Flyers tak vedou 3:1.
40:00'
39:23'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Letci dávají gól 37 sekund před koncem třetiny a zvyšují své vedení na 3:1! Domácí zavezli puk do útočného pásma podél pravého mantinelu a Travis Konecny hru přenesl na SCOTTA LAUGHTONA. Ten střílel z okraje levého kruhu blíže k ose hřiště a trefil se tak, že Anderson nedokázal jeho ránu zastavit – 3:1. Asistence: Travis Konecny a Michael Raffl.
39:00'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:13'
Přesně s koncem přesilovky ještě střílel Claude Giroux, Anderson přerušil hru svým zákrokem.
38:05'
Ivan Provorov zlomil při střele hokejku. Puk přesto prošel až na Andersona, který musel zasahovat levým betonem. Kotouč asi viděl na poslední chvíli.
37:38'
Nyní se Giroux ideálně netrefil do přihrávky Couturiera.
37:14'
Z vrcholu levého kruhu pálil Claude Giroux. Zápěstím branku netrefil.
36:52'
Z první se opřel do puku Sean Couturier. Anderson nalezl kotouč ve výstroji.
36:28'
Hosté jeli ve dvou na jednoho! Skvěle se ale vrátil Nolan Patrick, který Smithovu přihrávku na Pääjärviho zablokoval.
36:13'
Za hákování je vyloučen Bobby Ryan. Domácí si zahrají druhou přesilovku.
36:01'
Od modré vypálil obránce Flyers Philippe Myers. Anderson byl na místě.
35:28'
Hra se po přesilovce Philadelphie uklidnila. Oba týmy končí svou ofenzivní snahu většinou ve středním pásmu.
34:30'
Senators jsou v plném počtu. Anderson nemusel v oslabení zasahovat.
34:19'
A hosté vyhazují.
33:47'
Přihrávku Girouxe netrefil před odkrytou klecí James van Riemsdyk!
33:11'
Ani teď se domácím nepodařilo dostat puk do pásma. Pageau ho zase odehrál do bezpečí z pohledu Ottawy.
32:51'
Domácí musejí začít znovu, Sens vyhodili.
32:29'
Mark Borowiecki viditelně držel Ryana Hartmana. Za to dostává hostující obránce dvouminutový trest!
32:15'
Do dobré pozice se dostal Nolan Patrick. Domácí útočník si sjel na přihrávku před branku, ovšem přestřelil!
31:27'
Domácí jsou již v plném počtu.
30:51'
Přihrávku Ceciho srazil do středního pásma Oskar Lindblom. Dobrá práce domácího útočníka.
30:23'
Domácím se teď už podařilo vyhodit.
29:52'
Rána Thomase Chabota nebyla přesná. Hosté ale jsou usazeni v útočném pásmu.
29:26'
Ryan Hartman je vyloučen za zdržování hry. Puk poslal mimo hrací plochu. Přesilovka pro Ottawu.
29:04'
Na druhé straně pálil od modré Chabot, kotouč byl sražen do rohu.
28:19'
Flyers ve druhé třetině hodně přidali. Gostisbeherovu střelu vyrazil Anderson před sebe. Dorážet chtěl Phil Varone, ovšem hostující gólman se rychle zorientoval a stačil kotouč včas neutralizovat.
26:55'
Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:44'
Od modré čáry střílel Ivan Provorov. Puk si cestu mezi tyče nenašel.
26:02'
Domácí v posledních desítkách sekund viditelně zvýšili tempo a otáčejí skóre zápasu! Letci nejprve důrazně forčekovali rozehrávku soupeře, který tak nedokázal dostat kotouč z vlastního obranného pásma. Puk dojel v rohu hřiště Nolan Patrick, jenž ho poslal před branku a MICHAEL RAFFL z bezprostřední blízkosti skóruje – 2:1. Asistence: Nolan Patrick.
25:25'
Giroux hledal na zadní tyčce číhajícího Couturiera, domu zakončení ukradl DeMelo!
25:00'
Philippe Myers střílel od modré čáry. Branku netrefil.
24:04'
Nepříjemnou jedovku Rudolfse Balcerse vyrazil Elliott svou vyrážečkou.
23:15'
Domácí Phil Varone se dostal do samostatného úniku. Skvěle se ale vrátil obránce Dylan DeMelo, který mu puk čistě vypíchl!
22:45'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
22:02'
Domácí vyrovnávají! Prudká přihrávka Girouxe ještě prošla předbrankovým prostorem, aniž by ji někdo zasáhl. Puk se tak dostal až k levému kruhu, kde byl Shayne Gostisbehere. Ten ho napálil na branku a kotouč se od Seana Couturiera odrazil k OSKAROVI LINDBLOMOVI, jenž ho doklepl do odkryté klece. Asistence: Sean Couturier a Shayne Gostisbehere.
21:28'
Anderson vyrazil pokus Seana Couturiera. Následně hosté zahráli na zakázané uvolnění.
20:58'
První minuta druhé části se odehrála bez většího vzrušení. Až teď se dostal ke střele domácí Laughton, ta ale byla nepřesná.
Další třetina začne přibližně v 1:01.
První třetina je za námi. Flyers s ní určitě spokojeni nebudou. Především v úvodu utkání málo stříleli, hráli vlažněji a za to byli v 10. minutě potrestáni gólem Chrise Tierneyho, který šikovně tečoval nahození Harpura. Poté Letci alespoň zvýšili četnost střelby, do vyložených šancí se přesto až do přestávky moc nedostávali.
20:00'
19:45'
Přeci jen ještě nějaký tlak domácích na závěr první části. Ten přišel díky dobrému forčekinku. Z pravého kruhu střílel nepřesně Scott Laughton, ale kotouč se odrazil zpět před brankoviště, kde se ho domácí hráči snažili dotlačit za brankovou čáru. Anderson byl ale proti.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:35'
Ne úplně záživná první třetina se pomalu blíží ke svému konci. Letci nyní nedokázali překonat střední pásmo.
17:52'
Kotouč je na lavičce Ottawy. Tam ho pohotově chytil do lapačky náhradní gólman hostů Anders Nilsson.
17:23'
Dobrá rána Thomase Chabota z voleje. Elliott se musel hodně natahovat, aby puk levým betonem vykopl!
16:50'
Od modré čáry střílel Travis Sanheim. Anderson nalezl kotouč ve výstroji.
16:37'
Chris Tierney posílal z ostrého úhlu puk na branku. Před Elliottem operoval Zack Smith, domácí brankář si však poradil.
16:11'
Do nahození Shaynea Gostisbehera vložil hůl obránce, puk tak končí v ochranné síti za brankou Sens.
15:37'
Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazuje se před Andersonem.
15:11'
Ani ti nedopadli o moc lépe...
14:52'
První formace Ottawy s Pageauem na centru v útočném pásmu nic nevymyslela, dopředu mohou domácí.
14:05'
Střelu Seana Couturiera našel ve výstroji Anderson. Následuje reklamní přestávka.
13:48'
Claude Giroux a Philippe Myers jeli na jediného obránce. Po nahrávce kapitána Flyers střílel druhý jmenovaný z pravého kruhu do dobře postaveného Andersona.
13:16'
Andersonovi konečně přibývají zákroky. Hostující gólman vyrazil střelu z vrcholu pravého kruhu.
12:29'
Hosté to hráli na další nepříjemnou teč. Tentokrát změnili směr Chabotova nahození, ovšem puk si v tomto případě nenašel cestu do prostoru tří tyček.
11:18'
Radko Gudas našel parádní přihrávkou Roberta Hägga. Domácí obránce z mezikruží nepropálil Andersona, od jehož vyrážečky se puk odrazil do ochranné sítě!
09:48'
Hosté se ujímají vedení! Nahození Bena Harpura šikovně tečoval CHRIS TIERNEY a puk propadl do sítě mezírkou mezi levým betonem a lapačkou Briana Elliotta. Asistence: Ben Harpur a Rudolfs Balcers.
09:41'
Chris Tierney si vyměnil puk s Benem Harpurem a vystřelil z pravého kruhu. Zamířil vedle vzdálenější tyčky.
09:03'
Střely na branku – 0:4.
08:40'
Také další hra Flyers v útočném pásmu skončila bez střely. Domácí by se měli více tlačit do branky.
07:01'
Na druhé straně nedokázal zamířit přesně Claude Giroux. Brankář Ottawy Anderson je stále bez zákroku.
06:48'
Individuálně se snažil prosadit hostující útočník Zack Smith. Svůj průnik zakončil nepřesnou střelu.
06:02'
Puk skončil někde u střídaček. Následuje reklamní přestávka.
05:49'
Tlak Flyers opravdu nepřinesl žádnou střelu na branku. Teď už Ceci vyhodil a Senators mohou vystřídat.
05:28'
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu. Přihrávek je tam hodně, střela žádná.
04:24'
Po zpětné přihrávce Girouxe pálil z mezikruží Oskar Lindblom. Branku však minul.
03:42'
Zatímco domácí ještě prostor mezi tyčemi netrefili, připisuje si Brian Elliott už třetí zákrok. Puk raději přidržel a přerušil hru.
02:43'
Střela Ryana Hartmana se mezi tyče nevešla.
01:55'
Tohle už byla velká šance! Christ Tierney posunul puk na najíždějícího obránce Marka Borowieckiho, který mířil do prostoru mezi tělo a ruku brankáře Elliotta, ale ten tam stačil dát lapačku!
01:07'
Jako první zahrozili hosté. Střelu Codyho Ceciho vyrazil Elliott.
00:01'
Aktéři zápasu se již chystají na úvodní vhazování.

Philadelphia Flyers: Elliott (Hart) – Sanheim, Provorov, P. Myers, Gostisbehere, Gudas, Hägg, MacDonald (A) – Giroux (C), Couturier (A), Lindblom – Konecny, Patrick, J. van Riemsdyk – Hartman, Laughton, M. Raffl – Knight, Varone.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Harpur, Borowiecki (A) – Duclair, Pageau (A), B. Tkachuk – B. Ryan, Chlapík, Z. Smith (A) – Bødker, O. Lindberg, Gibbons – Pääjärvi, Tierney, Balcers.

Rozhodčí: Anderson, Charron – Mills, Smith.
V sestavě Flyers bude chybět Jakub Voráček. Ten dostal dvouzápasovou suspendaci za zákrok na Johnnyho Boychuka v utkání proti Islanders a dnes si odstojí první zápas.

Philadelphia Flyers:
Letci nasbírali 68 bodů a v tabulce Východní konference jim patří desáté místo. Philadelphii totálně utekl začátek sezóny a byť se od ledna rozehrála k velmi dobrým výkonům, tak na postup do play-off stále ztrácí 5 bodů. Flyers dlouho trápily problémy s gólmany, kteří buď neměli výkonnost, nebo byli zraněni. V nejhorší chvíli ale vypomohl z farmy povolaný mladíček Carter Hart a nyní se už na pozici jedničky vrátil uzdravený Brian Elliott, jemuž kryje záda z Edmontonu získaný Cam Talbot. Naposledy Flyers zvítězili 5:2 na ledě Islanders, celkově z posledních čtyř zápasů vyhráli tři.