NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Pittsburgh - 24. února 2019   02:15

Flyers
Flyers
12:06' Couturier (Lindblom, Voráček) • 56:56' J. van Riemsdyk (Voráček, Giroux) • 59:40' Voráček (Couturier) • 61:59' Giroux (Patrick, Sanheim)
4:3
(1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
07:59' Crosby  (Letang) • 30:01' J. Schultz  (Crosby, Hörnqvist) • 46:29' Malkin  (Kessel, Aston-Reese)
Flyers
O'Halloran D., Hebert J. – Knorr T., Shewchyk M.
Lincoln Financial Field (Philadelphia)
69.620 diváků
Pittsburgh

Ode mne to je pro tento zápas již vše, přeji Vám příjemný zbytek víkendu a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Hity: 30 – 35
Máme tu konec dnešího zápasu pod širým nebem. Philadelphia hlavně díky Jakubu Voráčkovi dokázala vybojoval dva body a zkomplikovat tak Tučňákům boj o play off. Hosté vedli v zápase o dvě branky, ale nakonec berou pouze jediný bod a ještě v průběhu první třetiny přišli o dva klíčové obrance Dumoulina a Letanga. Za domácí dnes skórovali COUTURIER, VAN RIEMSDYK, VORÁČEK a GIROUX. Elliotta prostřelili CROSBY, SCHULTZ a MALKIN.
61:59'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí nakonec rozhodují v prodloužení. Murrayho prostřelil z mezikruží mezi betony CLAUDE GIROUX. Asistence: Nolan Patrick, Travis Sanheim.
61:24'
Konecny z levé strany neprostřelil Murrayho, ten výborně zasáhl betonem.
60:48'
Malkin přetlačil Voráčka a málem rozhodl prodloužení.
60:22'
Guentzel z pravé strany těsně minul branku.
60:01'
Buly pro Penguins.
60:01'
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne přibližně v 05:03.
Základní hrací doba nerozhodla, musíme jít tedy do prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:40'
Máme srovnáno. JAKUB VORÁČEK překvapil Murryaho střelou od levého mantinelu z nulového úhlu. Asistence: Sean Couturier.
59:38'
Icing Penguins.
59:30'
Oddechový čas pro domácí.
59:30'
Murray uklidňuje hru, když přikryl puk v brankovišti.
58:17'
Icing nyní na straně Flyers a Elliott je zpět ve své brance.
57:40'
McCann od levého mantinelu nahodil na Elliotta, ten puk našel v lapačce.
56:56'
Máme tu snížení na rozdíl jediné branky a využitou přesilovou hru. JAMES VAN RIEMSDYK doklepl puk při skrumáči do sítě. Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
56:51'
56:45'
Posunutá branka Murrayho.
56:45'
Voráček z pravé strany neprostřelil Murrayho.
56:18'
Flyers bez brankáře.
56:07'
Rána z levého kruhu od Girouxe za Murrayho neprošla.
55:40'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Matt Cullen – 2 min., sekání).
54:51'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., krosček).
54:51'
Hägg se pustil do Malkina. Oba půjdu za "katr".
54:38'
Malkin to zkusil jednoruč, Elliott byl připraven. Následuje poslední komerční přestávka.
53:43'
Kvalita ledu je již špatná, což domácím cestu za vyrovnánín dosti komplikuje.
53:07'
Provorov byl poslán k zemi, byl to ovšem čistý hit.
52:30'
Konecny se z pravé strany nedostal do zakončení.
52:03'
Nahození ze středního pásma skončilo v lapačce Elliotta.
51:49'
Laughton vybruslil zpoza branky, Murray byl připraven.
51:16'
Kessel z levé strany zablokován.
50:53'
Flyers zakládají útok z vlastního obranného pásma.
Dnešní utkání sleduje 69.620 diváků.
50:11'
Komerční přestávka.
49:59'
Voráček se na levém mantinelu k puku před Guentzela nedostal.
49:26'
Tučňáci uklidňují hru za vlastní brankou.
49:00'
Ve Philadelphii opět začíná pršet.
48:33'
Nahození od modré na Murrayho neprošlo.
48:02'
47:27'
Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.
46:29'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté vedou již o dvě branky. Kessel ujel dva na dva s Malkinem. EVGENI MALKIN vystřelil, Elliott přizvedl puk do vzduchu a následně se plachtící puk od jeho brusle dostal do branky. smolný moment pro domácího brankáře. Asistence: Phil Kessel, Zach Aston-Reese.
46:26'
Murray rozehrává puk za vlastní brankou.
45:58'
Konecny nedostal přihrávku na Patricka.
45:22'
Hosté vyhazují tak dobře, že se icing nepíská.
45:01'
Voráček nahazoval na branku a je z toho další šarvátka.
44:12'
Tvrdá rána van Riemsdyka z levého kruhu skončila v podpaží Murrayho.
43:56'
Puk na hostující střídačce.
43:40'
Rána Girouxe od modré byla zablokovaná do rohu.
43:05'
Hlavní rozhodčí odrazil něšťastně puk bruslí před Murrayho, ten byl pozorný a puk přikryl.
42:44'
Přihrávka rukou v podání Flyers.
42:30'
Johnson od levého mantinelu prověřil lapačku Elliotta.
42:06'
Murray pomáhá za brankou s rozehrávkou.
41:38'
Hosté uklidňují hru ve svém obranném pásmu.
41:15'
Aston-Reese sám před Elliottem neuspěl.
41:07'
Kessel na levém brankovišti nadvakrát neprostřelil Elliotta.
40:50'
Ofsajd Malkina.
40:12'
Voráček měl na hokejce vyrovnání, Murray předvedl úchvatný zákrok.

Hity: 25 – 26
Po druhé třetině vede Pittsburgh 2:1. Druhá třetina nám přinesla jednu branku a také jedno vyloučení a obě na straně Tučňáků. O branku se postaral výstavní střelou do horního "růžku" SCHULTZ. Hosté dohrávají od druhé třetiny utkání pouze na čtyři obránce, protože mimo hru jsou Dumoulin a Letang.
40:00'
39:38'
Cullen objel branku, ale u levé tyčky nenašel místo kudy by puk dostal do sítě.
39:26'
Ofsajd Pittsburghu.
39:18'
Rána MacDonalda od modré ztečována do ochranné sítě.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Rána Schultze nyní úspěšná nebyla.
38:12'
Hörnqvist vystřelil z mezikruží, Elliott zasahuje lapačkou.
37:43'
Patrick hledal ještě na Konecnyho, ale raději měl volit střelu.
37:21'
Ruhwedel nahazuje na Elliotta.
36:59'
Domácí se snaží o vyrovnání, ale zatím honí puky po mantinelu.
36:19'
Rána z levého kruhu od Sanheima zablokovaná do ochranné sítě.
35:36'
Penguins v poklidu kombinují u vlastní branky.
35:15'
Akce Patricka s Girouxem neskončila ani střelou.
34:41'
Ofsajd Tučňáků.
34:30'
Rána Ruhwedela od modré se na Elliotta nedostala.
34:15'
33:56'
Ofsajd "Letců".
33:32'
Oba týmy střídají od vlastní branky zahájí útok Myers.
33:05'
Hosté nahazují pouze na Elliotta.
32:29'
Voráček za brankou přichází o kotouč.
31:56'
Cullenova formace odvedla svojí práci a může spokojeně vystřídat.
31:32'
Rána od modré skončila v náručí Murrayho.
31:05'
Lindblom z dorážky nepřekonal Murrayho, ten nyní podržel svůj tým. Následuje komerční přestávka.
30:01'
Hosté se opět dostávají do vedení. Rána z pravého kruhu JUSTINA SCHULTZE výborně zamířila do horního "růžku" nad rameno Elliotta. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hörnqvist.
29:12'
Bjugstad z pravého kruhu protáhl Elliotta.
28:42'
Nahození od modré v podání Schultze zamířilo na zadní mantinel.
28:04'
Giroux nedostáhl na puk, píská se zakázané uvolnění.
27:51'
Aston-Reese z pravé strany brankoviště "neprocedil" puk přes betony Elliotta.
27:17'
Domácí jsou nyní aktivnější, Murray zatím více jak jeden puk za své záda nepustil.
26:49'
Elliott byl u své tyčky připraven po střele Pearsona od levého matinelu. Následuje komerční přestávka.
26:13'
Rána z pravého kruhu Girouxe byla Johnsonem zablokovaná do rohu.
25:57'
Máme tu další šarvátku.
25:26'
Laughton od levého mantinelu prověřil Murrayho, ten si prostor u své tyčky utěsnil.
25:02'
Oba týmy střídají na puku je MacDonald.
24:39'
Patrick si našel Johnsona a domácí fanoušci to kvitují, domácí útočník vrátil hostujícímu obránci zákrok na koleno.
24:11'
Icing Penguins. Ti zápas dohrají kvůli zranění pouze se čtyřmi obránci, do zápasu již nezasáhnou Letang a Dumoulin.
23:27'
Rána Sanheima z levé strany byla zablokovaná.
23:04'
Couturier z levé strany trefuje náruč Murrayho.
23:03'
22:37'
Giroux od modré zamířil nepřesně.
22:21'
Tučňáci vyhazují.
21:53'
Giroux od modré nahazuje na Murryaho, ten puk vyrazil betony do rohu.
21:10'
Rána Voračka z levého kruhu šla o kousek vedle.
21:03'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jack Johnson – 2 min., podrážení).
20:38'
Provorov od modré nahazuje za branku.
20:15'
Schultz z levého mantinelu vystřelil mimo.

Hity: 14 – 9
Po první třetině máme stav 1:1. Hosty poslal do vedení po chybě domácí obrany CROSBY. Za domácí vyrovnal krásnou střelou u levého kruhu COUTURIER. Začátek utkání zkomplikoval déšť, ale již v průběhu třetiny přestalo pršet, ale stav klužiště v posledních minutách nebylo zrovna kvalitní. Viděli jsme také několik šarvátek a odstoupení Dumoulina, kterého "přišpěndlil" na mantinel Simmonds, proto hostující obránce musel do šatny na prohlídku k lékaři.
20:00'
19:20'
Murray nyní pomohl s rozehrávkou za vlastní brankou.
18:11'
Nahození od modré končí v lapačce Elliotta.
17:41'
Crosby si přihrávku na levé straně nepřebral.
17:03'
Nahození ze středního pásma si Murray pohlídal.
16:23'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., nesportovní chování).
16:23'
Dumoulin odchází do kabiny na prohlídku.
16:23'
Dumoulin zůstává ležet na ledové ploše, asi i kvůli tomu se strhla tato mela.
16:23'
Máme tu bitku vypadá to, až na šest hráčů.
16:01'
Od levého mantinelu nahazoval na Elliotta Kessel, domácí brankář měl velké prroblémy.
15:39'
Hosté začínají akci od své branky.
15:04'
Guentzel se nedostal před branku, protože v poslední moment uklouzl
14:46'
Elliott má puk v moci a následuje poslední komerční přestávka v první třetině.
14:23'
Cullen z mezikruží neprostřeluje Elliotta.
14:01'
Čtvrtá pětka hostů zatím hraje v utkání famózně.
13:20'
Z levého kruhu vyzkoušel Elliotta Pearson.
12:55'
Oba týmy střídají.
12:06'
Máme srovnáno. Nádherná akce domácích končí brankou. SEAN COUTURIER švihl z levého kruhu, Murray neměl šanci zareagovat. Asistence: Oskar Lindblom, Jakub Voráček.
11:42'
Crosby z pravého mantinelu prověřil Elliotta, ten vyráží hokejkou do rohu.
11:08'
Čtvrtá hostující formace nepouští domácí k brance Murrayho.
10:26'
Raffl za brankou proti přesile přichází o puk.
10:05'
Murray raději ukrývá puk pod svojí lapačkou a uklidňuje situaci ve svém brankovišti. Následuje komerční přestávka.
09:23'
Další chyba v domácí rozehrávce, tentokrát jí nepostrestal Malkin, který místo střely volil ještě přihrávku za branku.
08:42'
Provorov na pravém kruhu přichází o puk.
07:59'
Tučňáci jdou do vedení po obrovské chybě domácí obrany. Letang vysekl puk a poslal ho na SIDNYEHO CROSBYHO, který si již dokázal poradit sám proti Elliottovi. Asistence: Kris Letang.
07:53'
Rust to vyzkoušel na Elliotta, ten puk za svá záda nepustil. Následuje komerční přestávka.
07:47'
07:15'
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje domácím. Hraje se ve výborném tempu s minimem přerušování.
06:25'
Provorov nenašel najetého Patricka.
05:47'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Garrett Wilson – 2 min., hrubost).
05:47'
Menší potyčka u branky Elliotta.
05:25'
Simmonds se ke střele na pravém kruhu nedostal, blíže k puku byl Johnson.
04:50'
Dumoulin neprostřelil hradbu hráčů před sebou.
04:17'
Konecny vystřelil přes obránce, Murray toho příliš neviděl, přesto puk vyrazil nad sebe.
03:50'
Aston-Reese z levého kruhu vyzkoušel Elliotta.
03:24'
Crosby to vyzkoušel z otočky, Elliott si připisuje zákrok.
02:55'
Pittsburgh kombinuje v obranném pásmu.
02:07'
V obrovské šanci byl na levé straně brankoviště McCann, ale nezamířil přesně k tyči.
01:28'
Aston-Reese se nedostal do pásma přes MacDonalda.
01:01'
00:25'
Hörnqvist nahodil puk na zadní mantinel a puk se dostal zpátky před branku trochu specificky.
00:01'
Úvodní buly pro Flyers.
00:01'
Ve Philadelphii prší, takže uvidíme jak tento problém rozhodne o osudu dnešního utkání. Oba týmy nastupují na ledovou plochu a vyslechnou si státní hymnu USA. Obě mužstva odehrají utkání v retro dresech, speciálních pro toto speciální utkání.

Philadelphia Flyers: Elliott (Talbot) – Provorov, Sanheim, MacDonald (A), Gostisbehere, Hägg, P. Myers – Giroux (C), Patrick, Konecny – Lindblom, Couturier, Voráček – M. Raffl, Laughton, Simmonds (A) – J. van Riemsdyk, Varone, Ju. Bailey.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Aston-Reese, Malkin (A), Kessel – McCann, Bjugstad, Hörnqvist – Pearson, Cullen, G. Wilson.

Rozhodčí: O'Halloran D., Hebert J. – Knorr T., Shewchyk M..
Vzájemné zápasy

2019 Philadelphia – Pittsburgh 1:4
2018 Pittsburgh – Philadelphia 2:4
2018 Philadelphia – Pittsburgh 5:8
Pittsburgh

„Tučňáci“ mají odehráno 61 zápasů. Penguins se po těchto zápasech nachází na 7. místě Východní konference, když si připsali bilanci 27-5-7-22 při skóre 210:191. V Metropolitní divizi je Pittsburgh Penguins na 3. místě. Na venkovních kluzištích si z 30 odehraných zápasů připsali bilanci 12-3-5-10 při skóre 103:89. Na venkovním tripu je čeká série čtyř zápasů, po utkání s „Letci“ je čekají utkání na ledě Columbusu, Buffala a Montrealu.

Absence

obránce Olli Määttä (zranění v horní části těla)