NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Calgary - 27. února 2019   01:08

Calgary
22:57' Tkachuk  (E. Lindholm, Monahan) • 43:15' Backlund  (E. Lindholm, J. Gaudreau) • 45:12' R. Andersson  (Czarnik, Giordano)
Islanders
Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Hickey, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Komarov, Barzal, Ladd – Jo. Bailey (A), Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Pochmara, Rooney – Daisy, Nagy
Barclays Center, New York
13097 diváků
Calgary
M. Smith (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, Prout, Brodie – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Czarnik, Jankowski, Frolík – Hathaway, D. Ryan, Mangiapane.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Česká stopa v utkání
Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:22
Tři hvězdy utkání
1. Mikael Backlund (CGY) 1+0
2. Mike Smith (CGY) 26 zák., 96,3 %
3. Rasmus Andersson (CGY) 1+0
Vyrovnaný zápas obou týmů rozhodly trefy Backlunda a Anderssona ve třetí třetině, které dělilo 117 vteřin.
Díky dnešnímu úspěchu na ledě Islanders se navíc Calgary ještě více odpoutalo na čele Západní konference. Vzhledem k tomu, že San Jose prohrálo na ledě Bostonu, tak náskok Calgary na prvním místě vzrostl už na pět bodů.

Islanders i před porážku udrží vedení v Metropolitní divizi, budou však mít stejně bodů jako Washington, který deklasoval Ottawu.
A ani už nedostali. Domácím se tak nepodařilo ukončit vítěznou sérii Calgary. Flames vyhráli 3:1 a připsali si na své konto už šesté vítězství v řadě.
59:35'
Frolík trefil tyč, Islanders tak ještě stále žijou, ale nemohou se dostat do útoku.
58:42'
Islanders ještě odvolali brankáře.
58:36'
V oslabení měli domácí obrovskou šanci, když se v útoku dostal Pelech ke střele před brankovištěm. Před Pelechem byla zpoloviny odkrytá klec, ale Smith zázračně zastavil puk betonem!
58:12'
Jenže přichází obrovská hrubka! Na ledě bylo hned sedm hráčů Islanders, čehož si rozhodčí všimli. Domácí jdou do oslabení.
58:02'
Lehner je na střídačce, Islanders hrají v šesti!
57:13'
Akorát byla hra vykázána do středního pásma.
57:13'
Právě Cizikas poté trochu zbytečně vrazil hokejkou do jednoho z hostujících hráčů a způsobil tím hromadnou strkanici, do které se zapojil i brankář Smith. Vylučovat se ale nebude.
57:13'
Velká šance domácích, ale Cizikas nepřehodil ležícího Smitha.
57:04'
Leeho zakončení bylo sraženo do ochranné sítě. Poslední tři minuty, Lehner se už připravuje na případný odchod na střídačku.
56:04'
Přestřelit se "podařilo" i na druhé straně Hathawayovi.
55:43'
Hickey si sjel od modré blíže ke kruhům, střelu zápěstím ale poslal nad branku hostů.
55:01'
Frolík se pěkně prokličkoval přes útočnou modrou čáru až do levého kruhu a povedlo se mu i kolem obránce vyslat rychlou střelu na Lehnera. Ten puk zachytil do lapačky.
54:25'
Islanders se daří vyvíjet tlak, ale zatím střelecky strádají. Spíše takové nahození Komarova dokázal Smith bez obtíží zastavit. Komerční přestávka.
53:54'
Hra je přerušena po Leddyho střele od modré, kterou zachytil Smith do lapačky.
53:30'
Čas Islanders nesmírně rychle ubíhá. Pokud chtějí pomýšlet na zvrat, potřebují se rychle prosadit. Sami si to uvědomují a snaží se střílet z každé možné pozice.
53:19'
Boychuk tvrdě pálil od modré čáry, Smith kotouč zachytil pod betonem a zalehl.
52:30'
Boychuk střílel už ze středního pásma. Komerční pauza.
51:56'
Gaudreau se snažil z dorážky prosadit před Lehnerem. Domácí brankář vytěsnil puk na zadní mantinel.
51:13'
Bailey se snažil zády k brance posunout puk na Beauvilliera, který se už napřahoval. Přihrávku překazil Giordano, který také dostává puk z obranné třetiny Calgary.
50:44'
50:33'
Smith zachytil Toewsovu střelu od modré a přerušil raději hru.
50:20'
Je to opět solidní přesilovka od Islanders, ale v koncovce domácí naráží na skvěle chytajícího gólmana.
49:40'
Leddyho střela až na Smitha neprošla, Lee následně před brankovištěm zaznamenal dvě střely, obě ale hostující brankář vyrazil. Hosté poté vyhazují.
48:58'
Islanders se dostali do středního pásma a v návratu je zastavilo postavení mimo hru.
48:44'
Komerční přestávka.
48:44'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Elias Lindholm – 2 min., podrážení).
47:52'
Barzal se sice ze všech sil hnal za pukem, ale rozhodčí odpískali zakázané uvolnění, ačkoliv to vypadalo, že domácí útočník by se k puku mohl dostat dřív než hostující obránce.
46:50'
O puk se zápolí ve středním pásmu. Tempo mírně povadlo, pro Islanders jsou první minuty ve třetí třetině jako ledová sprcha.
45:21'
Domácí vyhráli buly a rychle vyrazili do útoku. Z pravé strany se Eberle neprosadil.
45:12'
Calgary právě vstřelilo branku!
Lehner pozdě zareagoval na prudkou ránu RASMUSE ANDERSSONA. Obránce Calgary si sjel před pravý kruh a svou dělovku poslal přímo mezi betony domácího brankáře, který jen nešťastně zůstal ve svém postavení. Asistence: Austin Czarnik, Mark Giordano.
44:01'
Hosté se tlačí opět do útoku. Hamonicovu střelu od modré Lehner chytá a přerušuje hru.
43:15'
Povedená akce Calgary! Zpětnou přihrávkou našel v pravém kruhu Lindholm MIKAELA BACKLUNDA, který střelou do levého horního růžku Lehnerovy branky vrací vedení na stranu hostů. Asistence: Elias Lindholm, Johnny Gaudreau.
42:38'
Prout se napřáhl od modré, Lehner však vyráží i jeho střelu.
41:40'
Postavení mimo hru hostů.
41:08'
Hamonic od modré napálil jen připraveného Lehnera.
40:39'
40:09'
Martin je na ledě, pokračuje klasická přesilovka Flames.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:56.
Ve třetí třetině začne Calgary proti třem, ale pouze 9 vteřin. Následovat bude ještě půlminutová přesilovka v 5 proti 4.
Ve druhé třetině padly dvě branky. Na Tkachukovu trefu z přesilovky zareagoval ve 28. minutě v přečíslení Bailey. Islanders měli spoustu šanci, jak strhnout vedení na svou stranu, zejména při vyloučení Prouta, jenže Smith téměř zázračně vše pochytal, a že těch střel bylo vskutku hodně. Ještě větší šanci na gól mělo Calgary, které hrálo v závěru třetiny 81 vteřin proti třem, ale obětavost bránících hráčů hodně usnadnila Lehnerovi práci.
40:00'
39:59'
Gaudreau těsně před sirénou ještě stihl jednu střelu, ale Boychuk puk zblokoval. Trojice hráčů Islanders v oslabení udělala maximum práce!
39:25'
Cizikas zblokoval jedovatou ránu Giordana a puk se odrazil do středního pásma. Skvělá obranná práce Cizikase dvakrát po sobě.
39:06'
Cizikasovi se podařilo svůj tým osvobodit. Rychle se ale trojice Islanders musí opět zformovat.
38:43'
Dělovka Giordana skončila na zadním mantinelu a odrazila se do ochranné sítě.
38:39'
Hrubka Cala Clutterbucka, který při vyhození puku přestřelil plexisklo a odchází na trestnou lavici! Calgary bude hrát proti třem.
38:15'
Islanders vyhazují puk poté, co se hostům nepodařilo protlačit puk do zčásti odkryté branky.
38:09'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., nedovolené bránění).
38:05'
Zakázané uvolnění Calgary.
37:29'
Domácí se dostali do dobré šance, ale ani ve dvou před brankovištěm nevyzráli na Smitha, který se během oslabení rozchytal.
37:10'
Oba týmy se marně snaží usadit v útočném pásmu. Další šanci budou mít Islanders.
35:54'
Po vhazování se od modré čáry pokusil prostřelit Lehnera Hanifin. Domácí brankář nezaváhal.
35:47'
Šanci Monahana z pravého kruhu zlikvidoval rovněž domácí brankář. Komerční pauza.
35:03'
Gaudreau se dostal ke střele zpoza kruhů, jeho pokus ale Lehner vyrazil.
34:24'
33:54'
Lee tečoval střelu Leddyho až do ochranné sítě.
33:30'
Domácí kombinují v útoku.
33:01'
Flames se daří, po zákroku Smitha proti Leemu, vyhodit puk.
32:24'
Jenže Islanders si zahrají další přesilovku. Brodie podrazil útočícího Filppulu a odchází na dvě minuty. Komerční pauza.
31:48'
Calgary oslabení zvládlo. Islanders zasypali branku hostů spoustou střel a jen zázračné zákroky Smitha je zachránily.
31:37'
Nelsonovu jedovatou střelu zachytil Smith do lapačky a přerušuje hru. Jeho spoluhráči potřebují prostřídat.
31:32'
Lee znovu z dorážky ohrozil Smitha, který vytěsnil puk na zadní mantinel!
31:10'
Leddy nadvakrát procpal svou střelu na Smitha. Ten opět vyrazil k Leemu, jenž z dorážky neuspěl.
30:41'
Smith vyrazil po střele z pravého kruhu puk jen před sebe, kde byl připravený Lee. Jeho bekhend ale zamířil těsně vedle!
29:56'
Islanders rychle vyhazují puk ze svého pásma.
29:48'
Tlak domácích se vyplatil přinejmenším v tom, že si zahrají po faulu Prouta přesilovku. Prout před brankovištěm krosčekoval Komarova.
29:35'
Tlak domácích na branku soupeře! Leddyho střelu Smith vyrazil vedle sebe, Beauvillier se tlačil k dorážce, ale trefil jen boční síťku.
29:13'
Islanders se znovu dostávají do útoku a drží pásmo. Komarov dostal přihrávku mezi kruhy a střílel z první, Smith vyráží.
27:54'
Czarnik od modré čáry minul branku Lehnera.
27:39'
Islanders právě vstřelili branku!
Islanders se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. JOSH BAILEY, který najížděl do útoku na pravém křídle, dostal přihrávku při přechodu modré čáry a rozhodl se i zakončit a z pravého kruhu prostřelil brankáře Smitha. Asistence: Valtteri Filppula, Andrew Ladd.
27:08'
Oba týmy se marně snažily usadit v útoku. Rychlý kontr domácích se podařilo zakončit od modré Baileymu, Smith chytá. Vůbec první střela Islanders ve druhé třetině. Komerční přestávka.
26:13'
Hamonic od modré napálil jen bránícího Clutterbucka. K puku se dostávají domácí.
25:25'
Postavení mimo hru domácích.
24:53'
Lehner se musel vypořádat s další velkou šancí Calgary. Obrana Islanders ponechala příliš prostoru Bennettovi, který ale z mezikruží nenašel skulinu v postavení brankáře domácích.
23:27'
Toews se dostal ke dvěma střelám od modré čáry, obě ale poslal jen na zadní mantinel.
22:57'
Hosté využívají přesilovku! MATTHEW TKACHUK si počkal před brankovištěm na přihrávku a poslal puk mezi betony Lehnera! Asistence: Elias Lindholm, Sean Monahan.
22:38'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., sekání).
22:38'
Frolíkův rychlý útok sice Lehner zastavil, ale Jankowski, který se hnal za dorážkou, byl faulován.
22:15'
21:23'
Do dobré pozice se před Lehnerem protlačil Bennett, ale i jeho bekhendové zakončení ztroskotalo.
20:42'
Kotouč vyletěl v obranném pásmu domácích do hlediště.
20:33'
Postavení mimo hru Islanders.
20:18'
Monahan zpoza levého kruhu trefil sice branku, ale zároveň i brankáře Lehnera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:00.
První třetina branku nenabídla. Hrál se sice atraktivní hokej nahoru dolů, který přinesl několik zajímavých šancí, ale celkově se jedná zatím spíš o zápas, ve kterém se hledají skulinky v obranách a se střelami se šetří. Hosté vedou v počtu střel 9-5.
20:00'
19:23'
Backlund zkoušel štěstí trochu netradičně od modré čáry, Lehner předvedl sebejistý zákrok a puk vyrazil.
18:25'
Napravil to Hathaway z mezikruží, Lehner vyráží.
18:10'
Hra se přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu. Se střelami se začalo zase trošičku šetřit.
17:11'
Ramenem vyrazil střelu Pulocka od modré brankář Smith. Flames se zmocnili puku a vyráží k vlastnímu útoku.
17:05'
Postavení mimo hru Calgary. Hraje se hodně rychlý hokej, který se nezaujatému divákovi musí líbit.
16:43'
Nelson se spoluhráči bleskově přešli střední pásmo, Smith jejich protiútok zastavil.
16:35'
Rychlý kontr hostů zakončil střelou z pravého kruhu Frolík. Lehner vyráží.
16:23'
Další šance domácích. Lee po kličce do bekhendu trefil jen beton hostujícího gólmana.
15:43'
Barzal zkoušel štěstí před brankovištěm, na Smitha ale znovu nevyzrál.
15:06'
Rozhodčí zastavuje hru, puk byl zalehnut právě Barzalem, který neustál souboj u mantinelu s Giordanem.
15:04'
Barzal před brankovištěm tečoval letící puk, Smith úspěšně zasahuje a sráží střelu do rohu.
14:50'
Cizikas zavezl puk do útočného pásma a rozehrál rychlou útočnou kombinaci se střelami Leddyho od modré. Smith nemusel zasahovat.
14:35'
Tkachuk se protlačil k zakončení z levé strany brankoviště, Lehner vyráží.
14:31'
14:08'
Po vhazování posílají Islanders puk přes všechny čáry.
14:02'
Teď se navíc při kombinaci v útoku dostal Gaudreau sám do středního pásma a dopustil se ofsajdu.
13:41'
A potřetí. Zatím hodně nepovedená přesilovka Calgary.
13:20'
Flames dvakrát po sobě ztrácí útočné pásmo.
12:31'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Hickey – 2 min., nedovolené bránění).
12:18'
Obrovská šance Hanifina, který ale ani s první střelou, ani se dvěma dorážkami, nedokázal přes Lehnera uspět! Výtečná práce domácího brankáře!
11:05'
Kotouč vyletěl na střídačku, komerční přestávka.
10:30'
Flames sice mají více ze hry, ale ke střelbě se příliš, jako jejich soupeř, moc nedostávají. Puk ale mají na svých hokejkách.
09:41'
Do dobré šance se před Lehnerem tlačil Gaudreau, jeho zakončení ale bylo nepřesné.
09:30'
Hamonic se zpoza pravého kruhu přes obránce Islanders neprosadil. Střela byla zblokována.
08:46'
08:35'
Islanders opět přichází o útočné pásmo.
07:38'
Giordano se blýskl blokem při střele soupeře a Calgary vyhazuje.
07:13'
V oslabení se pokusili hosté potvrdit, že patří k nejproduktivnějším týmům, když hrají proti přesilovce soupeře. Rychlý brejk Lindholma však končí střelou nad branku!
07:03'
Barzal zpoza kruhů minul svou šanci.
06:46'
Bude se vylučovat. Dvě minuty za podražení obdržel Derek Ryan a Islanders budou hrát přesilovku. To ale až po komerční pauze.
05:58'
Zakázané uvolnění hostů.
05:39'
Změnil to Barzal. Mezi kruhy ale na brankáře Smitha nevyzrál.
04:55'
Islanders se zatím v útoku ke střele neprosadili.
04:32'
Lehner odvedl dobrou práci při pokrytí puku. Nahozený kotouč Backlunda ze středního pásma vyrazil sice před sebe, ale dorážku Tkachuka už srazil do rohu.
03:36'
Kotouč po nahození Calgary končí v ochranné síti.
03:20'
Zatím se hraje v poměrně vysokém tempu ze strany na stranu. Delší postavení v útoku není k vidění.
03:10'
Andersson se snažil prosadit z mezikruží, byl ale zblokován domácím obráncem.
02:35'
Flames se dopustili postavení mimo hru.
00:56'
První střela zápasu. Hostující Lindholm z pravého kruhu prověřil brankáře Lehnera.
00:27'
Kotouč skončil po souboji ve středním pásmu v hledišti.
00:01'
V únoru došlo k prvnímu vzájemnému střetnutí mezi oběma celky a v Calgary vyhráli domácí 4:2.
Islanders se pokusí ukončit vítěznou sérii svého soupeře, která trvá už pět zápasů. Calgary právě díky pěti výhrám v řadě dokázalo na čele Západní konference získat mírný tříbodový náskok na druhé San Jose. A cílem Flames je uspět i v New Yorku.
New York Islanders narazí v noci na středu na Calgary. Ostrovani, kteří vedou Metropolitní divizi, se střetnou s lídrem Západní konference, jehož výkony jsou v této sezoně velmi příjemným překvapením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.