NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Boston - 17. února 2019   04:30

30:37' Kovalčuk (Kopitar, Doughty) • 55:37' Iafallo (LaDue, Kempe)
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)
Boston
Boston
05:31' DeBrusk  (Cehlárik, Krejčí) • 36:15' Marchand  (Bergeron) • 58:47' McAvoy  (DeBrusk, Krejčí) • 59:23' Bergeron
Kings
Francis Charron, Trevor Hanson – Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz
Staples Center, Los Angeles
18 230 diváků
Boston

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu!
Československá stopa v utkání

Zdeno Chára (BOS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:32
Peter Cehlárik (BOS)–0+1, 1 střela, čas na ledě 10:57
David Krejčí (BOS) – 0+2, 4 střely, čas na ledě 15:33

Jaroslav Halák (BOS) byl dnes pouze náhradním brankářem.

Trestné minuty: 4 – 10
Bruins zaznamenali pátou výhru v řadě za sebou, bodovali už v desátém zápase po sobě. V tabulce Atlantické divize poskočili na druhé místo před Toronto Maple Leafs.

Kings neuspěli ve čtvrtém utkání v řadě. Nadále tak zůstávají na posledním místě v tabulce Pacifické divize, Západní konference.
59:50'
Zakázané uvolnění Bostonu. Přesně 10 vteřin před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před Raskem.
59:23'
Bruins právě vstřelili branku!
Je hotovo! Aktivní forčekink Medvědů přinesl ovoce. Po chybách Kings dostal puk za Campbella PATRICE BERGERON. Bez asistence.
59:15'
Aktivní forčekink Bruins, domácí se nemohou dostat ke hře bez brankáře.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:47'
Jedna minuta a 13 vteřin do konce třetí třetiny, Boston znovu ve vedení! CHARLIE MCAVOY před bránou tečoval nabídku DeBruska z levé strany. Pro mladého obránce třetí letošní gól! Asistence: Jake DeBrusk, David Krejčí.
58:37'
DeBrusk střílel od levého mantinelu, trefil ale pouze boční síť.
58:20'
Krejčí se snažil středem probít do nějaké šance, obrana soupeře byla ale dobře zorganizovaná.
58:00'
57:01'
Zatím je to bída v podání domácích. Žádný pobyt v útočném pásmu.
56:00'
Přesně čtyři minuty do konce třetí třetiny. Zvládnou Kings nyní při přesilovce otočit skóre ve svůj prospěch?
56:00'
Proběhne poslední reklamní přestávka.
56:00'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hákování).
55:37'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
2:2! Vyrovnání Králům zařídil pohotovou dorážkou z předbrankového prostoru ALEX IAFALLO. Jeho dvanáctý gól v sezoně! Asistence: Paul LaDue, Adrian Kempe.
55:01'
Necelých pět minut do konce třetí třetiny. Podaří se Los Angeles ještě něco vymyslet?
54:02'
Boston se nyní prezentuje aktivní hrou. Campbella otestovali Marchand a Grzelcyk.
53:25'
Kings se sice v několika posledních minutách dostali k pár střelám. Do většího tlaku se jim ale dostat nedaří.
52:59'
Důležitý zákrok Campbella proti šanci Bergerona z levé strany. Mohlo být klidně po zápase.
52:11'
Střely na bránu: 23 – 19
51:45'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Raska máme Cartera a Kuralyho.
51:45'
Ze středu útočného pásma nyní střílel LaDue, Rask našel puk ve svém náručí. Na řadě je reklamní přestávka.
51:16'
Po zaváhání Heinena zkoušel bekhend z levé strany Kovalčuk, ale minul bránu.
50:09'
Zakázané uvolnění od Los Angeles.
50:01'
Máme za sebou polovinu třetí třetiny. Bruins nadále drží nad Kings vedení 2:1.
49:04'
Kopitar se rychle obtočil kolem brány a snažil se o zakončení, dobrý defenzivní zákrok ale nakonec předvedl Chára.
48:37'
Kovalčuk střílel zprava mezi Raskovy betony, avšak neuspěl.
47:04'
Můžeme pokračovat. Carter a Kuraly v souboji na vhazování po levici Raska.
47:04'
Rask má kotouč ve své lapačce, proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:10'
Phaneuf vystřelil z levé strany, trefil ale pouze spoluhráče Clifforda, clonícího před bránou.
45:16'
Střely na bránu: 19 – 18
45:03'
Postavení mimo hru nyní čároví pískají také na druhé straně.
44:37'
Ofsajd ze strany Los Angeles.
41:53'
Zakázané uvolnění od hostujících hokejistů.
40:44'
Na opačné straně hřiště zkoušel štěstí od modré čáry Phaneuf, jeho pokus ale zablokoval Acciari.
40:10'
Po pouhých 10 vteřinách Campbella zaměstnal do modré Bergeron.
40:01'
Hokejisté Los Angeles a Bostonu jsou zpět na ledové ploše Staples Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

39:59'
Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.
39:45'
39:39'
Toffoliho prudká střela od modré čáry, Rask znovu připraven na správném místě.
39:30'
Kempeho pokus z levé strany, Rask zakročil svou rukavicí.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:05'
Bergeron útočil při vlastním oslabení, ze středu útočného pásma ovšem minul Campbellovu svatyni.
37:45'
Čtvrtá přesilová hra pro Kings. Dočkáme se vyrovnání?
37:45'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Noel Acciari – 2 min., vysoká hůl).
36:15'
Hosté podruhé ve vedení! Ihned po vyhraném vhazování Bergerona zamířil zleva přesně do pravého horního růžku BRAD MARCHAND. Třiadvacátý gól v sezoně 2018/2019 pro třicetiletého forvarda! Asistence: Patrice Bergeron.
35:48'
Čtyři minuty a 12 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se mezi hole Toffoliho a Bergerona v neutrální zóně, před střídačkou hostů.
35:48'
Kotouč opustil hrací plochu, je tu další z reklamních přestávek.
35:00'
Parádní zákrok Raska! Z levé strany mohl Kings poslat do vedení Iafallo, finský brankář ve službách Bruins se ale blýskl skvělým přesunem.
34:31'
Střely na bránu: 15 – 12
34:22'
34:18'
Do samostatného úniku se při vlastním oslabení dostal Chris Wagner, Campbell jej ovšem vychytal.
33:23'
Začala druhá minuta z trestu Cháry, Rask zatím zasahovat nemusel. Bostonu se podařilo zablokovat tři střely soupeře.
32:22'
Souboj na vhazování po pravici Raska obstarávají Kopitar a Bergeron.
32:22'
Po reklamní přestávce budeme moci sledovat v pořadí třetí přesilovou hru Kings.
32:22'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., držení).
31:12'
Bruins se snažili rychle dostat zpět do vedení. Krejčí ale zleva neuspěl.
30:37'
Využitá přesilovka Kings, máme srovnáno! Po křižné přihrávce od Kopitara skóruje z levého kruhu ILJA KOVALČUK. Pro ruského útočníka dvanáctá trefa v této sezoně, 1:1! Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
29:56'
McAvoyovi začíná běžet druhá trestná minuta, domácí zatím bez střely na bránu.
28:55'
Kopitar a Acciari na vhazování po pravé ruce Raska.
28:55'
Před druhou početní výhodou Kings ještě přichází na řadu reklamní přestávka.
28:55'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., hákování).
28:28'
Pěkná kombinace Kings, zakončovat před bránou chtěl po pasu od Doughtyho Lewis, avšak nepochodil.
27:46'
Střely na bránu: 13 – 9
27:26'
27:20'
Velmi dobré oslabení v podání Los Angeles. Medvědi se prakticky k ničemu nedostali.
26:23'
Kopitar se dostal při vlastním oslabení za obranu soupeře, do samostatného úniku, bekhendovým blafákem však neuspěl. Rask zasáhl skvěle levou rukou.
25:26'
Druhá početní převaha pro Bruins. Při první, kterou nevyužili, zaznamenali jednu střelu na bránu.
25:26'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Carl Hagelin – 2 min., hákování).
25:11'
Útočný výpad Kovalčuka, jeho střela z mezikruží ale postrádala na přesnosti.
24:21'
Leipsic se svým pokusem z pravé strany neuspěl. Dobrý defenzivní zákrok předvedl Carlo.
23:25'
Králové jsou v úvodu prostřední periody lepším mužstvem.
22:45'
Rask znovu v akci. Tentokrát jej otestoval zleva bekhendem Lewis.
21:59'
Ze stejného místa, jako LaDue, střílel nyní Doughty, Rask přitom vyrazil puk svou vyrážečkou.
20:31'
První střelu ve druhé třetině obstaral od modré, z pravé strany, LaDue. Rask ale zůstal bez práce.
20:01'
Oba celky se nám vrátily zpět na led Staples Center. Druhá část bude odstartována za několik málo okamžiků.

19:59'
V posledních vteřinách ještě zkoušel střelu od modré čáry z otočky Carter, avšak minul tři tyče.
19:09'
Boston se provinil icingem.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:12'
Krejčí mohl navýšit náskok Bruins, z pravého kruhu si ale na Campbella nepřišel.
17:35'
Střelecký pokus Lewise z pravé strany byl zablokován Krugem vysoko nad, do ochranné sítě.
16:20'
Kings mají dobré příležitosti na to, aby srovnali skóre. Touš v Raskově síti ovšem zatím ještě neskončil.
15:13'
Čtyři minuty a 47 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se mezi hokejky Kopitara a Kuralyho, po pravici Campbella.
15:13'
Nordströmův pokus z levé strany skončil v Campbellově lapačce. Následuje další reklamní přestávka.
14:36'
Carter tečoval mezi kruhy střelu spoluhráče od modré čáry, Rask se musel míti na pozoru.
13:36'
Střely na bránu: 5 – 6
13:25'
13:07'
Kempe to zkusil zprava při vlastním oslabení, za Raska musel zaskočit Krug.
12:39'
Puk si to namířil do ochozů Staples Center. Vhazovat by se následně mělo v obranné zóně domácích.
12:06'
Postavení mimo hru ze strany Medvědů. Podle signalizace sudích uvidíme vhazování ve středovém kruhu.
11:36'
Campbell hned na úvod vytáhl parádní zákrok betonem proti velké šanci Bergerona.
11:25'
11:25'
Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Bruins.
11:25'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Roy – 2 min., nedovolené bránění).
10:01'
V polovině první třetiny, Bruins vedou na ledě Kings 1:0. V šesté minutě skóroval DeBrusk.
09:05'
Kuraly střílel nebezpečně z pravého kruhu, Campbell ale podržel svůj tým.
08:21'
Čároví pískají Los Angeles icing.
07:00'
Konec reklamní přestávky, Iafallo a Bergeron v souboji na vhazování po levici Campbella.
07:00'
Pozornost Campbella na opačné straně ledu vyzkoušel z blízkosti McAvoy. Proběhne první reklamní přestávka.
06:41'
Střely na bránu: 3 – 1
06:33'
Hagelin dobře vystřelil bez přípravy od modré, zleva, Rask však dával pozor.
05:31'
Boston v polovině šesté minuty otevírá skóre dnešního utkání! Prosazuje se z levé strany, po přihrávce od Cehlárika, JAKE DEBRUSK. Jeho sedmnáctý gól v letošní sezoně! Asistence: Peter Cehlárik, David Krejčí.
04:59'
04:35'
Králové se dostali ke dvěma střelám, Rask byl ale v obou případech pozorný.
04:00'
Začíná druhá minuta z trestu Grzelcyka.
03:39'
Domácí se zatím de facto k ničemu nedostali. Zleva alespoň Raska zaměstnal nahozením Kovalčuk.
02:59'
Konec třetí minuty, Kings si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po levici Raska.
02:59'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., vysoká hůl).
02:31'
Úvodní okamžiky zápasu nabízejí poměrně klidný hokej. Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat.
01:42'
Zakázané uvolnění v podání domácího týmu. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Campbellem.
00:33'
První útok obstarali hokejisté Los Angeles, Raska ovšem neohrozili.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Carter a Kuraly, jdeme na to!
Hymna je minulostí, utkání mezi Kings a Bruins co nevidět začne.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

LAK: Campbell – Fantenberg, LaDue – Leipsic, Carter, Toffoli

BOS: Rask – Grzelcyk, Miller – Kuraly, Acciari, Wagner
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jack Campbell – 27 let, USA
Z:18 REC:7-9-0 OG:34 PR:2.12 %ÚS:93.3 SO:1

BOS: Tuukka Rask – 31 let, FIN
Z:31 REC:18-8-4 OG:70 PR:2.38 %ÚS:92.0 SO:2

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty (A), Fantenberg, LaDue, Phaneuf, Roy – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Leipsic, J. Carter (A), Toffoli – Hagelin, Kempe, Kovalčuk – Clifford, Lewis, Wagner.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, K. Miller (A) – Marchand, Bergeron (A), Heinen – Cehlárik, Krejčí, DeBrusk – Kuraly, Acciari, Wagner – Nordström, Frederic, Kuhlman.

Rozhodčí: Francis Charron, Trevor Hanson – Brandon Gawryletz, Travis Gawryletz.
Příjemnou nedělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Boston Bruins.

BOSTON BRUINS
- 3. místo v Atlantické divizi (74 bodů)

Bruins mohou zaznamenat pátou výhru v řadě za sebou. Bodovat přitom zvládli už v devíti zápasech po sobě, když zapsali bilanci 6-0-3.

Na ledě Kings se Medvědi postaví k druhému utkání z pětizápasového tripu po Západní konferenci. Na jeho úvod uspěli na hřišti Anaheimu Ducks 3:0.

LOS ANGELES KINGS
- 15. místo v Západní konferenci (52 bodů)

Kings se pokusí zastavit sérii tří porážek. Po Utkání hvězd mají na svém kontě za sedm zápasů bilanci 3-2-2.

Proti Bruins Králové odehrají druhé utkání ze série tří zápasů doma v řadě, kde doposud mimochodem zapsali bilanci 12-13-2. Na úvod tzv. homestandu prohráli 3:4 po samostatných nájezdech s Vancouverem Canucks.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V sobotu, 16. února, je na programu zámořské soutěže celkem dvanáct zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Los Angeles Kings a Boston Bruins. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Staples Center vhozeno krátce po 04:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.