NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Kings - 22. února 2019   02:00

Nashville
Nashville
08:50' Turris (F. Forsberg, Josi) • 20:46' Josi (Arvidsson)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 29:29 (10:10, 13:7, 6:12)
Zblokované střely – 13:12
Vyhraná vhazování – 24:29
Trestné minuty – 11:11
Hity – 16:23
Hokejisté Kings ještě ve třetí třetině zdramatizovali utkání kontaktním gólem, který vstřelil v 50. minutě Michael Amadio. V závěru pak měl vyrovnání na holi Anže Kopitar, který ale zamířil jen do tyčky. Stejně dopadl o pár minut dříve i domácí Ryan Johansen. Predators tak zvítězili díky zásahům Kylea Turrise a Romana Josiho 2:1.
59:57'
Už to vypadalo, že Forsberg v poklidu vyhodí, ale zezadu mu sebral puk Kovalčuk. Až poté domácí definitivně osvobodil Subban a vypadá to, že Preds zvítězí!
59:11'
Vyrovnat mohl Anže Kopitar! Hostující kapitán trefil tyčku!
57:34'
Od modré čáry to zkusil Matt Roy. Obránce LA netrefil branku.
57:02'
Hosté mají na vyrovnání tři minuty. Uvidíme, co ve zbývajícím čase předvedou.
56:25'
Puk skončil na střídačce Kings. Následuje reklamní přestávka.
55:52'
Nick Bonino a Brian Boyle se až před branku neprokombinovali. Do konce zbývají čtyři minuty.
54:59'
Velké štěstí pro hosty. Kevin Fiala našel zadovkou Ryana Johansena, který z pravého kruhu orazítkoval vzdálenější tyčku!
53:58'
Čas rychle utíká. Domácí vedou o jediný gól, takže stále nemají nic jistého.
52:28'
Teď mohli domácí zase odskočit soupeře! Dělovku Ellise vyrazil Quick a v leže se už mohl jen modlit, aby nepřišla gólová dorážka. O chvíli později pak opět Ellis dokonce minul odkrytou klec!
52:00'
Teď už jsou domácí v plném počtu.
51:46'
Rána Alexe Iafalla z pravé strany Rinneho nepřekvapila.
51:20'
Arvidsson teď ušetřil Nashvillu cenné sekundy v rohu útočného pásma.
50:50'
Další zajímavá sehrávka hostí. Doughty nabil na levý kruh Iljovi Kovalčukovi, proti jehož střele z první se Rinne přesunul včas.
50:23'
Kopitar nabil mezi kruhy Tylerovi Toffolimu. Ten neprostřelil Rinneho!
49:59'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., hákování).
49:24'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté se vracejí do hry! Rinne rozehrával pod tlakem. Přesto dokázal dostat puk na Subbana, který ho ale pouze posunul na modrou čáru, kde byl Dion Phaneuf. Ten vypálil, puk se od brusle clonícího Austina Wagnera odrazil k MICHAELOVI AMADIOVI, jenž už dorážel do odkryté klece. Asistence: Austin Wagner a Dion Phaneuf.
48:20'
Brendan Leipsic za domácí brankou tvrdě narazil – doslova. Po souboji s obráncem totiž skončil na mantinelu.
47:38'
Od modré vystřelil Drew Doughty. Rinne puk dobře viděl a sáhl si pro něj lapačkou.
46:48'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
46:29'
Doughtyho nahození zapadlo až do ochranné sítě za brankou Preds. Následuje reklamní přestávka.
45:43'
Sissons přenechal puk zadovkou Ryanovi Hartmanovi. Ten trefil jen protihráče.
45:27'
44:50'
V oslabení mohl snížit Tyler Toffoli. Ten už byl téměř sám před Rinnem, jenž si s forhendovou kličkou útočníka Králů poradil!
44:13'
Teď už hosté dokázali vyhodit a mohou střídat.
44:00'
Subbanovu střelu vyrazil Quick.
43:32'
Viktor Arvidsson střílel z pravého kruhu. Branku netrefil.
43:26'
Domácí si vytvořili tlak, který utnul faulem Oscar Fantenberg. Ten se dopustil držení.
42:34'
Kempe poslal na domácí branku takové nahození, které bylo nabídkou na teč. Spoluhráč ale kotouč netrefil a Rinne ho tak snadno odrazil do bezpečí.
41:47'
Filip Forsberg předal puk na modrou Ryanovi Ellisovi. Ten ho nahodil na Quicka, který přerušil hru.
41:14'
Osmělili se i domácí. Střelu Kevina Fialy z pravého kruhu vykopl Quick levým betonem.
41:06'
Střela Ilji Kovalčuka skončila v lapačce Rinneho. Další vhazování v obranném pásmu Preds.
41:01'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, tedy na zakázané uvolnění. Na začátku třetí části se zatím brání.
40:39'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Alex Iafallo. Našel připraveného Rinneho.
40:21'
Po vhazování střílel Drew Doughty. Puk byl sražen do ochranné sítě.
40:16'
Rinne si připsal první zákrok ve třetí třetině. Střela Dustina Browna ale neměla razanci na to, aby ho výrazněji ohrozila.
Hity – 12:13
Druhá třetina herně patřila domácímu Nashvillu. Predátoři ze své převahy vytěžili jediný gól, sami drží čisté konto a celkově tak vedou 2:0. Domácí se prosadili hned po 46 sekundách druhé části, kdy střelou z poměrně ostrého úhlu překonal Quicka Roman Josi. Další příležitosti Nashvillu už zůstaly neproměněny a Kings tak stále mohou doufat v bodový zisk.
40:00'
39:34'
Chybu v hostující rozehrávce se snažil potrestat Brian Boyle. Z pravého kruhu neprostřelil Quicka.
39:01'
Začala už poslední minuta druhé třetiny.
38:15'
Domácí jeli ve dvou na jednoho! Viktor Arvidsson to chtěl vyřešit sám, ale forhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce. Dorážka Filipa Forsberga pak trefila právě Arvidssona, jenž po své šanci ležel v brankovišti.
37:27'
Kyle Clifford zakončoval po vyjetí zpoza branky. I teď byl Rinne na místě.
37:03'
36:29'
Hosté teď v útočném pásmu dobře kombinovali. Z levého kruhu nakonec vypálil Adrian Kempe, který zamířil vedle bližší tyčky.
36:02'
Puk mířil na pravý kruh, odkud pálil Alex Iafallo. Rinne se včas přesunul proti střílejícímu hráči a jistým zákrokem přerušil hru.
35:50'
Drew Doughty to vzal na sebe. Z obranného pásma vyjel s pukem až do střelecké pozice a zasahovat musel Pekka Rinne.
35:38'
Domácí vyhodili.
35:17'
Od modré čáry nahazoval puk na branku Ilja Kovalčuk. Tečovaný pokus se nevešel mezi tyče.
35:02'
Mattias Ekholm podrazil v rohu kluziště Trevora Lewise. Hosté si tak zahrají přesilovku.
34:54'
Dustin Brown v dobré příležitosti. Do jeho střely z pravého kruhu ale stačil vložit hůl bránící hráč a puk skončil v ochranné síti. Reklamní přestávka.
34:03'
Mattias Ekholm si pukem zamířil za branku, rychle ji objel a Quick se musel rychle přesouvat ke druhé tyčce.
33:40'
Z levého kruhu to zkoušel Ryan Hartman. Quick vyráží.
32:59'
Kings jsou v plném počtu.
32:44'
A hosté se osvobodili.
32:35'
Další rána Ryana Ellise minula branku Kings.
32:27'
Subban nabil Ellisovi, ten nepropálil Quicka.
31:45'
Kopitar v oslabení dokonce zaútočil. Jeho střelu zablokoval Josi.
31:25'
Derek Forbort snadno vyhodil.
30:58'
Domácí si zahrají po reklamní přestávce přesilovku. Na trestnou lavici zamířil Tyler Toffoli za sekání.
30:01'
Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1! Kyle Turris to řešil individuálně, když si stáhl puk na bekhend a zblízka nepřekonal Quicka. Stejně dopadl i dorážející Sissons!
29:35'
Hosté ve druhé třetině vystřelili na branku jen třikrát. Preds mají na kontě šest ran.
28:22'
Fantenberg rozehrál jako žáček na osu hřiště, kdy byl jen protihráč Mattias Ekholm! Hostující obránce si asi oddechl, že střela hráče Preds prosvištěla vedle branky.
27:29'
Nebezpečnější jsou ale domácí. Nahození od modré čáry tečoval Viktor Arvidsson. Jonathan Quick předvedl baseballový zákrok, když ulovil kotouč lapačkou, kterou měl vysoko nad svou hlavou.
27:13'
Odvážnou individuální akcí se prezentoval Sean Walker. Obránce Kings vzal puk ve středním pásmu, obešel protihráče a dostal se až na pravý kruh, odkud střílel na Rinneho. Brankář Nashvillu však zůstává stoprocentní.
26:16'
Anže Kopitar našel bekhendovou přihrávkou Dereka Forborta. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě za domácí klecí.
26:01'
Od modré čáry vypálil Roman Josi. Quick svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
25:56'
Cody McLeod clonil Quickovi a jeho práce před brankou ho hodně bolela. Dostal zásah kotoučem do nohy a na střídačku odkulhal.
25:46'
Před Quicka se ze strany natlačil Colton Sissons. Nedokázal ale puk zasunout za brankovou čáru.
25:24'
Začátek druhé části vyšel mnohem lépe Predátorům. Ti jsou určitě lepším mužstvem.
24:42'
Tohle bylo hodně nebezpečné! Jeden z domácích hráčů nahazoval bekhendem puk na branku a Quick přes clonícího Bonina nic neviděl. Měl štěstí, že kotouč propadl těsně vedle jeho levé tyčky!
24:14'
Ellisovo vysoké nahození chytil do lapačky Quick. Ten si netroufl rozehrát a domácí tak získali buly v útočném pásmu.
23:10'
Hostující první řada se usadila v útočném pásmu. Vše zakončil střelou z osy hřiště Dustin Brown. Rinne byl pozorný.
22:14'
Po vyhraném buly střílel od modré P. K. Subban. Jeho střelu ještě tečoval Sissons, ale puk nezamířil mezi tyče.
22:07'
Zakázané uvolnění hostí.
21:53'
Od modré čáry to zkoušel Drew Doughty. Jeho střela byla ale zablokována.
20:46'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek! Viktor Arvidsson udržel u mantinelu kotouč a poté ho posunul na ROMANA JOSIHO. Švýcarský zadák už zakončoval z poměrně ostrého úhlu, přesto se dokázal z levé strany trefit nad lapačku brankáře Quicka – 2:0. Asistence: Viktor Arvidsson.
20:29'
Domácí se dopustili postavení mimo hru, což znamená první přerušení hry ve druhé části.
Další třetina začne přibližně ve 3:06.
Po první třetině vedou hokejisté Nashvillu nad LA Kings 1:0. Domácí začali zápas vlažněji, ale v 9. minutě je poslal v přesilovce do vedení Kyle Turris. Za hosty mohl rychle srovnat Trevor Lewis, ovšem ten ztroskotal na fantastickém zákroku Rinneho. Brankář Preds byl spolehlivý i ve zbytku úvodní části a zatím drží čisté konto.
20:00'
19:59'
A to se jim povedlo! Z vrcholu pravého kruhu vypálil Ryan Ellis a Quick se musel pořádně natahovat, aby puk vytěsnil.
19:30'
Domácí mají kotouč na svých holích a snaží se ještě rozjet nebezpečnou útočnou akci.
18:42'
Mohlo být srovnáno! Nabídku Dustina Browna tečoval před brankou Anže Kopitar a Rinne musel ukázat hodně rychlou reakci!
17:48'
Další příležitost Preds. McLeodovu střelu Quick neudržel a dorážet se snažili Rocco Grimaldi a Colton Sissons. Pro hostujícího gólmana to dobře dopadlo.
17:37'
Colton Sissons získal ve středním pásmu puk a protáhl se až před Quicka. Ten se nenechal zakončením na vzdálenější tyčku překonat!
17:21'
Oba hráči se spíše drželi za dresy a přetlačovali. Následují klasické pětiminutové tresty za bitku.
17:21'
Brian Boyle se pustil do pěstního souboje s Dionem Phaneufem!
16:42'
Filip Forsberg hledal mezi kruhy Kevina Fialu. Přihrávku srazil bránící Walker.
16:06'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Quicka.
15:36'
Hosté hráli v útočné třetině, ale sami se z ní nakonec vyhodili.
14:57'
Kotouč skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.
13:57'
Od modré čáry pálil Drew Doughty. Trefil nohu spoluhráče Kopitara. Domácí už jsou v plném počtu.
13:27'
V oslabení zaútočil Ryan Johansen. Ten jel z pravé strany na Quicka, ale minul bližší tyčku hostující klece!
13:03'
Alex Iafallo dostal přihrávku od Leipsice na pravý kruh a vystřelil. Rinne byl opět na místě.
12:43'
Calle Järnkrok skočil za pukem rybičku a vyhodil ho do bezpečí.
12:18'
Kopitar našel Doughtyho, který pálil z levé strany. Rinne si poradil.
11:54'
Za vysokou hůl je vyloučen Filip Forsberg. Přesilovku si tedy zahrají hosté.
11:54'
Puk se po nahození Ekholma nepříjemně odrazil od zadního mantinelu před branku. Nakonec mohl zakončovat Ryan Johansen, ale netrefil kotouč dobře. Bude se ale vylučovat...
10:53'
Se střelou Dustina Browna z pravé strany neměl Rinne problém. Puk vyrazil do rohu.
09:59'
Fantastický zákrok předvedl Pekka Rinne! Trevor Lewis měl před sebou už odkrytou klec, ale Rinne nějakým způsobem zabránil jistému gólu. Lewis ho pak nepřekonal ani z dorážky!
08:50'
Tahle početní výhoda je ale využita! Domácí rozestavěli obrazec v útočném pásmu a rychle si měnili puk. Ten doputoval od Josiho a Turrise na pravý kruh k Filipovi Forsbergovi, který přenesl hru na KYLEA TURRISE a ten z levého kruhu trefoval poloodkrytou branku. Asistence: Filip Forsberg a Roman Josi.
08:15'
Hosté vyhazují. Predátoři nemají nejlepší přesilovky a ani tahle nezačala šťastně.
08:00'
Tu ale domácí musejí začít od své branky...
07:47'
Drew Doughty chytil Järnkrokovu hůl a je za to potrestán. Přesilovka pro Nashville.
07:29'
Zahrozil hostující Tyler Toffoli. Jeho střelu z levé strany vyrazil Rinne.
06:48'
Zatím to není nějak atraktivní hokej. Kings mají špatnou sezónu a ofenzivní hody se od nich nedají čekat. Od Nashvillu bychom si ale asi představovali snahu tvořit hru.
06:17'
Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
05:53'
Jistý zákrok předvedl Pekka Rinne, v jehož lapačce zůstal puk po střele Kylea Clifforda.
04:54'
Od modré čáry vypálil P. K. Subban. Jeho pokus byl snad dvakrát tečován, ale Quick si dokázal poradit!
04:41'
Jonathan Quick nevěděl, kam se odrazil puk od zadního mantinelu. Ten zůstal ležet vedle jeho branky a hosté měli štěstí, že následný závar Predátoři nezužitkovali.
04:27'
Na pravém křídle se snažil něco vymyslet Viktor Arvidsson. Domácí útočník však ztratil v souboji s protihráčem rovnováhu a upadl.
04:03'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
03:38'
Své kvality ukázal hostující obránce Drew Doughty. Ten nepustil do šance Kevina Fialu, když zablokoval přihrávku Forsberga.
03:21'
Predátoři zatím spíše vyčkávají a nechávají hrát soupeře. Králové dostali puk do útočného pásma, ale tam už nic nevymysleli.
02:31'
Hosté přišli o puk ve vlastní obranné třetině, což nepotrestal Colton Sissons. Jeho projektil se nevešel mezi tyče.
01:55'
Po akci Trevora Lewise se dostal do šance Dion Phaneuf. Jeho bekhendovou střelu vyrazil Rinne.
01:37'
Další pokus Walkera. Ten tentokrát nastřelil jen protihráče.
01:18'
Kings se nakonec propracovali až ke střele, kterou vyslal Sean Walker. Rinne byl na místě a přerušil hru.
01:06'
Hosté drží kotouč na svých hokejkách. Zatím s ním nikam nepospíchají.
00:13'
Dopředu mířil po levém křídle Filip Forsberg, ale neprosadil se přes obránce Kings.
00:01'
Veškeré oficiality jsou za námi. Nyní se jži můžeme věnovat hokeji.
Aktéři utkání jsou již na ledě. Zazní hymna Spojených států amerických.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm (A), Hamhuis, Irwin – Fiala, Johansen, F. Forsberg – Järnkrok, Turris, Arvidsson – Hartman, Bonino, B. Boyle – Grimaldi, C. McLeod, Sissons.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Forbort, Fantenberg, Roy, Phaneuf, Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, J. Carter (A), Leipsic – Kovalčuk, Kempe, Lewis – Wagner, Amadio, Clifford.

Rozhodčí: St. Pierre, L'Ecuyer – Pancich, Alphonso.

Nashville Predators:
Predátoři odehráli 62 zápasů, z nichž vytěžili 75 bodů a v tabulce Západní konference jim patří čtvrté místo. Play off by tak týmu z města country hudby už nemělo uniknout. V poslední době se Preds tolik nedařilo, ale naposledy dokázali vyhrát 5:3 na ledě Dallasu, čímž napravili předchozí porážku 1:5 z Las Vegas. Nashville bude postrádat distancovaného útočníka Austina Watsona a také zraněného Zaca Rinalda.