NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Rangers - 7. dubna 2019   01:05

Pittsburgh
Pittsburgh
06:36' Crosby (Guentzel, McCann) • 42:28' Bjugstad (Hörnqvist, M. Pettersson) • 57:25' Guentzel (Crosby, J. Schultz)
3:4
(1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
Rangers
Rangers
12:49' Br. Smith   • 52:34' Skjei  (Shattenkirk) • 53:50' Naměstnikov  (Pionk) • 62:09' R. Strome  (Naměstnikov)
Pittsburgh
Pochmara, Sutherland – Miller, Baker
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18 660 diváků
Rangers

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 0:8
Je dobojováno. Prodloužení přineslo opravdu svižný hokej, akce střídala akci, domácí dokonce dali i gól, který jim nebyl uznán a nakonec udeřilo na druhé straně. Z levého kruhu vypálil Ryan Strome a gólem na 4:3 byl posledním hráčem New Yorku, který v této sezóně skóroval.
62:09'
Rangers právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto. Prostoru na ledě využil pro průnik levou stranou RYAN STROME a z kruhu pro vhazování vyslal nechytatelný švih pod horní tyčku. Puk skončil za Murraym a hosté tento zápas vyhráli v poměru 4:3! Asistence: Vladislav Naměstnikov.
61:48'
Velký výlet předvedl Malkin, s obráncem na zádech obkroužil pásmo, bekhendem si ale na gólmana nepřišel.
61:17'
Další střela na Georgijeva, z pravého kruhu na něj pálil Kessel. No a gólman New Yorku má další úspěšný zákrok.
60:55'
Puk sice skončil v brance New Yorku, rozhodčí ale Crosbyho gól okamžitě neuznali, neboť v brankovišti byl Guentzel a atakoval brankáře. Rozhodčí Sutherland si ještě nechal vše zkontrolovat u videa a poté potvrdil svůj verdikt.
60:24'
Murray si hned připsal úspěšný zákrok proti švihu volného Zibanejada.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 37:28
Zásahy brankářů: 25:34
Vyhraná vhazování: 33:25
Hity: 23:37
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť oba týmy ve třetí třetině zažily, jaké to je být ve vedení a hosté nebyli od výhry zase tak daleko. Jako první se gólově prosadil Pittsburgh, když se trefil Nick Bjugstad, jenže New York výsledek otočil po gólech Bradyho Skjeie a Vladislava Naměstnikova. Už to vypadalo, že by to hosté mohli dotáhnout do zdárného konce, jenže v 58. minutě srovnal důrazný Jake Guentzel a posunul zápas do prodloužení.
60:00'
59:41'
Rána od modré čáry skončila mimo, Georgijev tento švih pouze kontroloval pohledem.
59:09'
Zakázané uvolnění Pittsburghu, po krátké pauzičce se bude vhazovat po Murrayho levici.
58:47'
Hosté kombinují ve vlastním pásmu, nikam se teď neženou.
57:25'
Pro Guentzela to byl čtyřicátý gól v sezóně, tuto metu zdolal poprvé v kariéře, Crosby navíc zaznamenal stý bod v této sezóně, což se mu povedlo již pošesté.
57:25'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Neskutečný závěr, opět máme srovnáno! Hosté nevyhodili puk z pásma, Pittsburgh se vrátil do tlaku, usadil se u brankoviště a po závaru se dočkal gólu na 3:3. U tyčky se k zakončení dostal JAKE GUENTZEL a zametl puk za Georgijeva. Asistence: Sidney Crosby, Justin Schultz.
57:02'
Pokračuje snaha domácích srovnat nepříznivý stav, New York však ve svém pásmu brání, jak se jen dá.
56:17'
Zprava si ke střele najížděl Hörnqvist, jeho střela zápěstím se však na branku New Yorku nevměstnala.
55:14'
Je po přesilovce, Andersson už naskočil zpátky na led.
55:09'
A opět letí puk až do pásma před Murrayho.
54:37'
Pokračuje přesilovka Pittsburghu, hosté ale vyhodili přes všechny čáry.
53:50'
Hosté udeřili v oslabení.! Podařilo se jim narušit kombinaci soupeře, do kontru se dostal VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a své sólo zakončil i přes těsné bránění Krise Letanga. Puk propadl Murraymu mezi chrániči a je to 2:3. Asistence: Neal Pionk.
53:14'
Je tu další přesilovka pro Pittsburgh, dvě minuty za hákování dostal Lias Andersson.
52:34'
Opět máme srovnáno. V jednom z útoků sice Shattenkirk trefil pouze tyčku, ale o pár vteřin později se hosté dostali do přečíslení tři na dva, mezi kruhy dostal přihrávku BRADY SKJEI a na jeho prudký švih Murray nedosáhl – 2:2. Asistence: Kevin Shattenkirk.
51:45'
Na druhé straně zakončoval Lindgren, jeho švih se zastavil o bránícího hráče.
51:26'
Kessel sice dojel dlouhou přihrávku do útočného pásma, neposedný puk však nezpracoval podle svých představ a poté tak ani nepřihrál na najíždějící spoluhráče.
50:11'
Najednou se před Georgijevem objevil Wilson a snažil se o zakončení. Kličku mu ale hostující gólman, roztažený na brankovišti, zvládl pokrýt a srazit puk mimo.
49:54'
Po souboji u mantinelu skončil puk na střídačce Pittsburghu.
49:20'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Staal, Murray však měl vynikající výhled a s bombou si dokázal poradit!
48:56'
Bučněvičův bekhend z mezikruží byl zblokován, Murray zasahovat nemusel.
48:15'
Simon byl dalším z hráčů Pittsburghu, kdo zkusil překonat Georgijeva, jenže ten je dnes opravdu ve skvělé formě a drží svůj tým nad vodou.
47:23'
Hosté oslabení přečkali, jsou zase v plném počtu.
47:18'
Bjugstadovu střelu po ledě zastavil Georgijev svým dobrým postavením.
46:38'
Guentzel se ke střele nedostal, nebyl v dobrém postavení a tak alespoň poslal puk po mantinelu na modrou čáru. Domácí pokračují v útočné akci.
45:54'
Pěknou kombinaci na jeden dotek přerušil svou tečí Pionk, puk poté hosté vyhodili přes všechny čáry.
45:23'
Teď si Pittsburgh dá přesilovku, neboť dvě minuty za podrážení dostal Brendan Smith.
44:55'
Simon byl na konci přečíslení domácích, Georgijev v brance New Yorku však předvádí opravdu vynikající výkony.
44:21'
Malkinův výpad byl zastaven čárovým sudím, pískalo se jeho postavení mimo hru.
43:45'
Domácí jsou rázem na koni, opět se natlačili do útočného pásma a Georgijev musel řešit ošemetnou situaci u své levé tyče.
42:28'
Teď se už ale domácí mohou radovat z gólu a vedení. Od modré čáry pálil Pettersson, jeho rána byla tečována Hörnqvistem k NICKU BJUGSTADOVI a ten s trochou štěstí zametl zblízka puk za brankovou čáru. Asistence: Patric Hörnqvist, Marcus Pettersson.
41:47'
Bjugstadovo nahození od modré k brance neprošlo, puk zastavil chumel hráčů před Georgijevem.
41:42'
Bjugstad se zprava tlačil před branku, dostal se do střetu s Lindgrenem a společně vletěli do Georgijevovy branky, kterou vyvrátili ze základů. Vhazuje se v pásmu New Yorku.
40:31'
Od levého mantinelu nahazoval Määtää, jeho nepříjemný švih Georgijev pokryl u své tyčky.

Trestné minuty: 0:4
Máme za sebou čtyřicet minut hry a stále pokračuje hokej ve svižném tempu a střelami ze všech možných pozic. Druhá třetina však nepřinesla žádnou změnu stavu, jak Murray, tak i Georgijev předváděli na svých místech skvělé výkony a nepustili za svá záda žádné puky. Do kabin se tak odešlo za stále trvajícího stavu 1:1.
40:00'
39:55'
Závěr třetiny se odehrává před brankou Pittsburghu, Murray však zasahovat nemusí.
38:49'
Bjugstad se sice dostal k odraženému puku, zakončit už mu ale hosté nedovolili a navíc od nich schytal tvrdý hit.
38:05'
Hned po buly pálil od modré čáry Letang a Georgijev jen tak tak vyrazil levým ramenem. Puk poté skončil mimo hrací plochu, je tu tak další přerušení.
38:02'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu, vše se tak vrací před Georgijeva. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
37:13'
Z dobré pozice zakončoval hostující Lindgren, jeho prudký švih šel ale nad branku.
36:37'
Hosté pouze posunuli puk z vlastního pásma ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hned poté vystřídali.
36:01'
Nepříjemný pokus prolétl Georgijevovým brankovištěm, puk poté skončil v rohu. Domácí pokračují v tlaku.
35:17'
Na druhé straně švihl od modré čáry Shattenkirk, jeho pokus šel vedle Murrayho branky.
34:23'
Po přihrávce na modrou pálil Letang, Georgiejv jeho dělovku vyrazil, stejně jako dorážky jeho spoluhráčů, dotírajících u brankoviště.
33:06'
Netrefil se ani na druhé straně Pionk, vidíme tak mnoho střel, jenže hodně z nich je nepřesných.
32:39'
Na druhé straně zakončoval z dobré pozice Malkin, Georgijevovu branku ovšem minul.
32:07'
Bučněvičův nepříjemný pokus od pravého mantinelu vyrazil Murray betonem, zcela jistý zákrok to však nebyl.
31:26'
Další prudké nahození od modré čáry, Gudbransonův pokus byl však sražen mimo ledovou plochu.
30:38'
Guentzel si vyjel zpoza branky a snažil se o okamžité zakončení, z úhlu však minul.
29:56'
Hraje se teď nahoru a dolů, v opravdu zběsilém tempu. Skoro to vypadá, že se už domácí dostávají do play-off módu.
29:16'
Smith přihrál na Nievese, jeho prudký švih zvládl Murray pokrýt.
28:26'
Šance i na druhé straně, jenže i Murray je zatím vládcem svého brankoviště a po rychlém přemístění se srazil puk do rohu.
27:28'
McCann už skoro zvedal ruce nad hlavu, Georgijev však pokryl i jeho sklepnutí z bezprostřední blízkosti po Guentzelově prvotní střele.
27:02'
Pittsburgh je v útočném pásmu nebezpečnějším týmem, Georgijev v brance je ale pro ně opravdu těžkou překážkou.
26:25'
Guentzel se u mantinelu uvolnil a přihrávkou našel volného Simona. Georgijev pokryl i tento nepříjemný pokus zblízka.
25:20'
A už jsou i v plném počtu, Lindgren naskočil z trestné lavice zpět do hry.
25:18'
Po ostřelování Georgijevovy branky hosté vyhodili přes všechny čáry a alespoň na chvíli se osvobodili.
24:03'
Letang sice nezpracoval puk podle svých představ, domácí ale zůstávají v útočném pásmu a rozvíjí útočnou akci.
23:20'
Další vyloučení na straně New Yorku, dvě minuty za krosček dostal Ryan Lindgren.
23:07'
Nahození od modré čáry skončilo těsně vedle hostující branky, neúspěšným střelcem byl Määtää.
22:30'
Hosté jsou v plném počtu, Shattenkirk se vrátil na ledovou plochu.
22:16'
Bjugstad protečoval dlouhou přihrávku do útočného pásma, Pittsburgh se snaží rozvinout akci z rohu kluziště.
21:29'
Hosté se v oslabení dostali do bleskového protiútoku, brejk dvou na jednoho zakončoval Staal, jeho pokus po ledě ale Murray zvládl vytěsnit.
20:38'
Hned po buly se ke střele z první dostal Malkin, Georgijev jeho pokus z levého kruhu pokryl.
20:30'
Je tu první vyloučení, dvě minuty za krosček dostal hostující Kevin Shattenkirk. Přesilovka pro Pittsburgh.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která se odehrála ve slušném tempu a bez větších prostojů. Oba týmy předváděly bezstarostný hokej a oba se také dočkaly jednoho gólu. Do vedení se dostal Pittsburgh, když brejk dvou na jednoho zakončil přesnou ranou Sidney Crosby. O vyrovnání se postaral Brendan Smith, ten využil chyby domácích v rozehrávce a svůj brejk zakončil střelou do horního růžku Murrayho branky. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:28'
Už to vypadalo, že se domácí dostanou do brejku a šance, v dobré pozici byl Guentzel, prováhal však možnost pro zakončení a nakonec byl obranou New Yorku vytlačen do středního pásma.
18:44'
Od modré teď pálil hostující Skjei, Murray měl ale štěstí, že tento pokus šel kousek mimo jeho branku.
18:15'
Teď už ale Georgijev musel zasahovat proti nahození od modré čáry. Výhled také neměl nejlepší, přesto si poradil.
17:48'
Máme tu teď trochu klidnější pasáž utkání, kombinace zhusta končí ještě před modrou útočnou čárou.
16:07'
Puk se znenadání vynořil u brankoviště hostů, Georgijev jej pro jistotu okamžitě přikryl a uklidnil situaci.
15:18'
Domácí střídají uprostřed hry, rozjíždí další akci. New York je ale na modré čáře dobře rozestaven a daří se mu výpady zastavovat.
14:45'
Souboj o puk v pásmu Pittsburghu, vítězně z něj vyšli domácí a dostávají se do postupného útoku.
13:45'
Hosté jsou povzbuzeni vyrovnávací trefou, opět operují v útočném pásmu a snaží se vytvořit si tlak.
12:49'
A je srovnáno. Hosté ve středním pásmu vystihli rozehrávku Pittsburghu, do brejku se dostal BRENDAN SMITH a své sólo zakončil přesnou střelou do horního růžku Murrayho branky – 1:1. Bez asistence.
12:21'
Hraje se ve velkém tempu bez zbytečných přerušení, hra má spád a oba gólmani se musí činit.
11:33'
Od pravého mantinelu si vyjel Kessel, šteloval si puk na bekhend, do zakončení se ale přes obranu New Yorku nedostal.
10:38'
Od modré čáry nahazoval Määtää, jeho nepříjemný švih skončil těsně vedle branky hostů.
10:18'
No a stejná situace nastala i na druhé straně. Hra se nám tak přesouvá před Georgijeva.
10:05'
Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrací před Murrayho.
09:03'
Další šance, nyní tečoval nahození Cullen, puk skončil těsně vedle branky hostujícího týmu.
08:42'
Volný puk poskakoval po brankovišti domácích, Schultz ale zachoval chladnou hlavu a před dojíždějícími hráči jej odpálil do bezpečí.
07:52'
Obrana New Yorku nechává obrovské mezery. Nyní si před Georgijeva dostal Bjugstad, pokus o kličku mu ale nevyšel.
07:03'
Po buly v útočném pásmu okamžitě pálil Kessel, Georgijev tak měl zase práci. V tomto případě obstál.
06:36'
Z protiútoku se domácí dostali do brejku dvou na jednoho, Guentzel svou přihrávkou vyzval k zakončení SIDNEYHO CROSBYHO a ten střelou z první překonal přemisťujícího se Georgijeva. Asistence: Jake Guentzel, Jared McCann.
06:27'
Kreider si najel na přihrávku do jízdy, nedokázal však zpracovat a skončil za brankou.
05:30'
Zatím sledujeme tak docela bezstarostný hokej, je vidět, že oba týmy již mají o zbytku sezóny jasno.
04:19'
Několik akcí z obou stran, vše skončilo ještě před případným zakončením.
03:38'
Už se nám projevili i hosté, švih přes obránce předvedl Kreider, trefil však přesně prostor, kde stál gólman Murray.
03:02'
Další nahození z dálky, i tentokrát si Georgijev poradil, byť to neměl jednoduché, před ním stálo hned několik hráčů.
02:55'
Od modré čáry nahazoval Schultz, jeho pokus byl sražen a puk se ocitl mimo ledovou plochu.
02:24'
Hörnqvist se teď hezky dostal přes Shattenkirka, k zakončení se už ale neprobil.
01:44'
Postavení mimo hru domácích hokejistů, v tomto postavení se ocitl Patric Hörnqvist.
00:50'
Domácí se hned nacpali do útočného pásma a hned v první minutě prověřili připravenost gólmana Georgijeva.
00:01'

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (A), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk, Skjei, Claesson, M. Staal (A), Pionk, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider – R. Strome, B. Howden, Lemieux – Vesey, L. Andersson, Naměstnikov – C. Brickley, Nieves, Br. Smith.

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Miller, Baker.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár minut začne.
Zápas v PPG Paints Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.