NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Washington - 3. března 2019   18:30

Rangers
Rangers
00:45' R. Strome (Kreider) • 34:20' Bučněvič (Chytil, DeAngelo)

3. Carl Hagelin (WSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 24-39; Zablokované střely: 12-9; Vhazování: 60%-40%; Hity: 32-29; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.
Alexandar Georgijev dotáhl zápas proti Capitals až do samostatných nájezdů, ve kterých ho jako poslední překonal Alex Ovečkin, přestože puk nedostal do sítě. Zkušený ruský útočník by zřejmě skóroval a Alexandar Georgijev mu v závěru samostatného nájezdu hodil hokejku pod nohy, čímž se mu puk podařilo dostat od hole Alexe Ovečkina, rozhodčí ale přezkoumali video a usoudili, že se jedná o gól. Skóre utkání. New York Rangers 2 Washington Capitals 3.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.
Alex Ovečkin chtěl z pravého kruhu zamířit do odkryté sítě, jenže Alexandar Georgijev po něm hodil hůl! Hodně kontroverzní moment a zkoumá se video. Rozhodčí usoudili, že se jedná o gól, protože brankář Rangers znemožnil ruskému útočníkovi skórovat do prázdné sítě!
Filip Chytil chtěl zasunout puk do sítě u levé tyče, jenže ztroskotal na pravém betonu Bradena Holtbyho.
Nicklas Bäckström to udělal nádherně, když rychlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!
Anthony DeAngelo proměňuje nájezd, když rychlou střelou zápěstím zamířil pod lapačku Bradena Holtbyho.
Jevgenij Kuzněcov chtěl vymíchat domácího brankáře, jenže Alexandar Georgijev mu puk holí skvěle vypíchl.
Mika Zibanejad chtěl také vymést pravý horní roh brány, jenže Braden Holtby nyní předvedl parádní semafor.
T. J. Oshie také provedl nájezd pěkně, když rychlou střelou zamířil mezi betony Alexandara Georgijeva.
Kevin Shattenkirk v mezikruží zpomalil a nádhernou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!
Samostatné nájezdy začínají.
Alexandar Georgijev a Braden Holtby poměří síly v dovedností soutěži, kterými budou samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení v Madison Square Garden. New York Rangers 2 Washington Capitals 2.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:38'
Washington se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a to je zřejmě konec nadějí na výhru.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:00'
Rangers zbytečně drželi puk v útočném pásmu místo toho, aby vystřelili, a také o něj přišli. Capitals mají kotouč a mohou se pokusit rozhodnout utkání.
61:54'
Rangers propadli a Alex Ovečkin se řítil sám na bránu, jenže trefil masku Alexandara Georgijeva!
61:47'
Pavel Bučněvič se ocitl před bránou v obrovské šanci, Braden Holtby ho ale dokázal vychytat!
60:39'
Alex Ovečkin se dostal v mezikruží ke střele, která skončila v náručí brankáře Alexandara Georgijeva.
60:01'
Utkání v Madison Square Garden bude muset dnes rozhodnout prodloužení nebo nájezdy. Skóre po třetí třetině. New York Rangers 2 Washington Capitals 2.
60:00'
59:23'
Alex Ovečkin na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a střelou zápěstím minul vzdálenější levý horní roh brány. To byla zřejmě poslední šance.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:46'
Lars Eller předvedl v závěru přesilové hry tragickou bekhendovou přihrávku a Brendan Smith je na ledě.
56:37'
Alex Ovečkin před levým kruhem vypálil tradičně bez přípravy a Alexandar Georgijev skvěle zasáhl pravým ramenem. Brankář Rangers podržel Caps ve hře.
56:22'
Mika Zibanejad málem vystřelil v oslabení na vrcholu pravého kruhu, jenže během stahovačky o puk přišel.
55:46'
Brendan Smith dostal dvě minuty za hákování a Capitals budou moci po reklamním bloku rozhodnout.
54:39'
Alexandar Georgijev si poradil s nahozením Capitals ze středního pásma a bekhendem rozehrál za bránu.
53:25'
John Carlson od modré čáry nahodil puk před bránu a Tom Wilson se ocitl v obrovské šanci, jenže Alexandar Georgijev ho fantastickým rozštěpem vychytal a betonem puk vykopl!
52:43'
Pavel Bučněvič se dostal na pravém křídle k nahození od hrazení, které Braden Holtby lapil do své lapačky.
51:48'
Oba týmy mají necelých devět minut na to, aby rozhodly o svém vítězství v Madison Square Garden.
51:00'
Nicklas Bäckström na ose ledové plochy zavážel puk do útočného pásma a na křídlech měl spoluhráče, jenže zpomalil a vystavil je do postavení mimo hru.
50:14'
Jimmy Vesey na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a v blízkosti pravé tyče zvolil bekhendové zakončení, které Braden Holtby vkleče podržel v náručí. Hra byla přerušena a je zde reklamní přestávka.
49:47'
Capitals na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Alexandar Georgijev na přední tyči kotouč zachytil.
49:02'
Vyloučený Tom Wilson je zpět na ledě a Capitals přečkali hru v oslabení. Skóre je stále vyrovnané 2:2.
48:26'
Ryan Strome chtěl přihrávkou z vrcholu pravého kruhu nahodit puk na vzdálenější levou tyč, jenže Capitals jeho úmysl přečetli a kotouč vyhodili k bráně Rangers.
47:31'
Carl Hagelin se po kolmém oblouku málem řítil sám na bránu, jenže poskakující puk nedokázal na útočné modré čáře zkrotit a po pádu na led dobruslit.
47:02'
Tom Wilson ve středovém kruhu sestřelil mimo hru Jimmyho Veseyho a byl vyloučen za faul kolenem.
46:46'
Alexandar Georgijev zmrazil puk u své pravé tyče brány pod lapačkou a prostor dostává reklamní blok.
46:03'
Brooks Orpik na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tvrdá rána mířila přesně ke vzdálenější pravé tyči, Alexandar Georgijev ji ale skvěle dokázal vyrazit.
44:54'
Chris Kreider si z pravého křídla krásně sjel mezi kruhy pro vhazování a rychlou střelou zápěstím nikým neatakován minul pravý horní roh brány Capitals.
44:37'
Alexandar Georgijev si snadno poradil s nahozením Capitals a sebral puk z ledu pomocí své lapačky.
44:11'
Vladislav Naměstnikov vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula levý horní roh brány Caps.
43:36'
Mika Zibanejad už byl na ledě přes minutu, přesto ještě za bránou Capitals svedl souboj o puk.
42:42'
Mika Zibanejad zkoušel vstřelit na pravém křídle z úhlu, jeho střelu ale zablokoval ruský bohatýr Alex Ovečkin.
41:29'
Rangers na levém křídle vystřelili od modré čáry a Braden Holtby bez problému puk podržel v náručí.
40:54'
Vyloučený Anthony DeAngelo je zpět na ledě a hokejisté Washingtonu nevyužili ani jednu ze tří početních výhod. Skóre duelu je nerozhodné 2:2.
40:48'
Rangers úspěšně zablokovali střely Capitals a poté se jim podařilo puk podél střídaček vyhodit z pásma.
40:01'
Puk dopadl na led a Capitals v závěru třetí třetiny dohrávají přesilovou hru. Dokáží ji hosté využít?
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-29; Zablokované střely: 10-5; Vhazování: 54%-46%; Hity: 22-19; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné min.: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 20:24.
Capitals byli sice ve druhé třetiny lepším týmem, jenže žádná odměna v podobě dvoubrankového vedení nepřišla, ba naopak. Necelých šest minut před druhou přestávkou vyrovnal Pavel Bučněvič, kterému vleže fantasticky přihrál Filip Chyti. Skóre po druhé třetině utkání. New York Rangers 2 Washington Capitals 2.
40:00'
39:47'
Alex Ovečkin na levém křídle několikrát vypálil bez přípravy s příklepem, nejnebezpečnější střela přišla z ostrého úhlu, Alexandar Georgijev ji ale zázračně vyrazil vyrážečkou, zatímco poslední ukryl v náručí! Capitals chtějí vedení zpátky.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:54'
Anthony DeAngelo usedl na trestnou lavici poté, co dostal dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Caps.
37:15'
John Carlson vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem mířila těsně nad ledem k pravé tyči brány, Alexandar Georgijev ji ale levým betonem vykopl.
36:48'
T. J. Oshie vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně minula vzdálenější levou tyč brány.
35:55'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.
34:54'
Braden Holtby si snadno poradil s nahozením Rangers a prostor dostává další krátká komerční přestávka.
34:20'
Rangers právě vstřelili branku!
Anthony DeAngelo na pravém křídle od modré čáry nahodil puk před bránu a trefil Filipa Chytila, český útočník se ovšem dokázal vleže skvěle zorientovat a přiťuknout puk PAVELOVI BUČNĚVIČOVI, který vymetl pravý horní roh – 2:2! Asistence: Filip Chytil a Anthony DeAngelo.
33:46'
Rangers hrají během posledních okamžiků hodně pasivně a koledují si o to, aby inkasovali třetí gól.
32:28'
T. J. Oshie mohl vstřelit nádherný gól, když na levém křídle vypálil po diagonální přihrávce z vrcholu pravého kruhu bez přípravy, jeho rána z úhlu ale skončila nad.
32:15'
Alex Ovečkin vystřelil na bodu levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry dostává prostor krátká komerční přestávka.
31:33'
Rangers se během osmi sekund dvakrát nepodařilo rozehrát a pískal ose proti nim zakázané uvolnění.
30:31'
Rangers se po dvou přihrávkách zpoza brány dostali k nebezpečné střele, obě dvě ale byly zablokovány. Jak střela z mezikruží, tak střela z levého kruhu pro buly.
30:06'
Nick Jensen na pravém křídle vystřelil od hrazení a po zákroku Alexandara Georgijeva následuje krátká reklamní přestávka. Capitals drží těsné vedení 2:1.
29:12'
Alexandar Georgijev s problémy vyrazil puk, který se ze vzduchu nebezpečně snášel do brány Rangers.
28:52'
Mika Zibanejad na pravém křídle vyrazil do protiútoku, jenže před modrou čárou byl přišpendlen na hrazení.
27:33'
Jevgenij Kuzněcov vystřelil na bodu levého kruhu a po zablokování jeho střely se dostal k dorážce Nick Jensen, Alexandar Georgijev ale puk hrudí vyrazil.
27:00'
Hra je hodně plynulá, ani jeden z týmů si ovšem během posledních minut nevytvořil slibnou šanci.
24:36'
Marc Staal nahodil puk před bránu Caps z levého kruhu pro vhazování a Brendan Lemieux se ocitl ve slibné šanci, z blízkosti ale Bradena Holtbyho neprostřelil! Skvělý zákrok brankáře.
23:37'
Capitals se ocitli před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale klečícího gólmana Alexandara Georgijeva nepřekonali! Hra ovšem pokračuje.
22:12'
Ve středním pásmu došlo k souboji, během něhož kotouč vyletěl mimo ledovou plochu. Cenný suvenýr.
21:29'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
20:56'
Filip Chytil už je sice zpět na ledě, jenže Capitals pokračují v tlaku, když se na pravém křídle v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první Alexandar Georgijev na přední tyči skvěle vyrazil maskou, zatímco druhou již podržel.
20:37'
John Carlson si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku Jevgenije Kuzněcova od levé tyče, jenže Alexandar Georgijev ho dokázal vychytat a podržet jeho pokus ve svém náručí!
20:14'
Capitals vstoupili do druhé třetiny v přesilové hře, jenže podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 61%-39%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 19:28.
Carl Hagelin bleskově odpověděl na úvodní gól z hokejky Ryana Stromea, který se prosadil po pouhých 45 sekundách utkání, jenže v polovině úvodní části vrátil Capitals ztracené vedení André Burakovsky. Skóre po první třetině utkání v New Yorku zní. New York Rangers 1 Washington Capitals 2.
20:00'
19:17'
John Carlson zkusil vypálit od modré čáry, jeho ránu ale dobře zablokoval útočník Mika Zibanejad.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:29'
Filip Chytil byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl poté, co v rohu obranného pásma zasáhl hokejkou do obličeje Bretta Connollyho. Další přesilová hra Caps.
17:58'
Anthony DeAngelo už je také zpět na ledové ploše a oba týmy hrají v plném počtu. Caps vedou 2:1.
17:26'
Rangers se podruhé podařilo vyhodit puk k bráně Bradena Holtbyho a blíží se konec jejich oslabení.
16:48'
Vyloučený Nick Jensen je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra Caps, která potrvá přes minutu.
15:58'
Anthony DeAngelo neumožnil Carlovi Hagelinovi ujet do samostatného úniku a dostal dvě minuty za hákování. Hra 4 na 4 potrvá přesně 51 sekund.
15:30'
Tony DeAngelo na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Braden Holtby puk podržel v náručí.
14:48'
Nick Jensen nakonec fauloval a byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Rangers si po krátké reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru zápasu.
14:46'
Nick Jensen předvedl před bránou hodně špatnou přihrávku a Brendan Lemieux se u levé tyče řítil sám na Bradena Holtbyho, který mu holí puk vypíchl! Bylo to ovšem s faulem.
14:15'
Michal Kempný opět vypálil na levé straně od modré čáry a opět byla jeho ostrá rána zablokována.
13:56'
Michal Kempný na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela s příklepem byla zablokována.
12:43'
Rangers nemohli na levém křídle pokračovat v útočném snažení kvůli ofsajdu. Hra přerušena.
12:26'
Hokejisté Washingtonu opět chybovali, tentokrát ale vyhodili puk alespoň na zakázané uvolnění.
11:18'
Mika Zibanejad v pravém kruhu rychle zamíchal s pukem, jenže střelou zápěstím z blízkosti a úhlu Bradena Holtbyho na přední tyči mezi betony nepřekonal! Všemu předcházela špatná rozehra Capitals, kteří vedou na ledě NY Rangers 2:1.
10:41'
Brady Skjei na levém křídle vystřelil od modré čáry a Braden Holtby puk podržel. Komerční přestávka.
09:58'
Washington právě vstřelil branku!
ANDRÉ BURAKOVSKY na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, poté si sjel z pravé strany do levého kruhu a z jeho vrcholu poté nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Capitals podruhé vedou – nyní 2:1. Asistence: Nic Dowd a Travis Boyd.
09:41'
Lars Eller se mohl prosadit v mezikruží střelou z blízkosti, jenže Alexandar Georgijev byl proti!
08:31'
Brendan Lemieux vypálil na ose útočného pásma od modré čáry s příklepem a Braden Holtby puk vyrazil.
07:18'
Nicklas Bäckström se dostal ke střele v blízkosti pravé tyče, jenže našel pouze náruč brankáře Rangers. Alexandar Georgijev puk podržel a přerušil hru.
06:28'
Jesper Fast mohl vrátit Rangers ztracené vedení, jenže tváří v tvář Bradena Holtbyho nepřekonal!
06:22'
Další delší pasáž bez střely ukončil Anthony DeAngelo, který na pravém křídle vystřelil zápěstím z ostrého úhlu, Braden Holtby byl ale připraven a puk vyrazil.
04:20'
Brett Connolly se dostal do zakončení na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Alexandar Georgijev puk vyrazil.
04:04'
Hodně svižnou pasáž hry bez střely na bránu ukončil Chris Kreider, který na levém křídle vypálil z bodu pro vhazování a prověřil pozornost Bradena Holtbyho.
02:03'
CARL HAGELIN na pravém křídle posílal před bránu z ostrého úhlu bekhendovou přihrávku, kterou zablokoval bruslí jeden z hráčů Rangers, jenže kotouč se vzápětí k bývalému útočníkovi domácího týmu vrátil a z ostrého úhlu ho poslal do prázdné brány! Radost z brzkého gólu domácím hokejistům Rangers příliš dlouho nevydržela. Asistence: Lars Eller a Brooks Orpik.
00:45'
Rangers vstoupili do utkání pořádně zostra a RYAN STROME po pouhých 45 sekundách posílá domácí tým do vedení, když si najel před bránu na přihrávku Chrise Kreidera z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím mezi betony Bradena Holtbyho zamířil ke vzdálenější levé tyči brány! Capitals zaspali úvod. Asistence: Chris Kreider.
00:01'

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Br. Smith, M. Staal (A), DeAngelo, Skjei, Shattenkirk, Hájek, Pionk – Kreider, Zibanejad (A), Vesey – Naměstnikov, R. Strome, Fast (A) – Lemieux, L. Andersson, Bučněvič – B. Howden, Chytil. Hlavní trenér: David Quinn.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jensen – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Hagelin, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Boyd. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Francis Charron, Pierre Lambert. Čároví: Devin Berg, Mark Shewchyk.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se oba týmy utkaly třikrát a vždy vyhrál Washington. Nejprve v říjnu doma 4:3 po prodloužení, poté v New Yorku v listopadu 5:3 a nakonec doma v únoru 6:5 v prodloužení. V součtu s minulou sezónou Washington porazil Rangers už pětkrát v řadě a neprohrál s ním po 60 minutách už devětkrát v řadě.
Washington Capitals

Washington je obhájcem Stanley Cupu, takže se s ním jasně počítá i v letošním playoff. A zatím to vypadá slibně. Washington se nachází s 81 body na pátém místě Východní konference a na druhém místě Metropolitní divize. Na nepostupové příčky má pohodový šestibodový náskok. Capitals se navíc daří, když vyhráli pět z posledních šesti utkání, naposledy 3:1 na ledě Islanders. Venku zatím Washington odehrál dvaatřicet utkání, z toho osmnáct vyhrál, dvakrát bral bod a dvanáctkrát vůbec nebodoval. Z posledních šesti venkovních utkání Caps vyhráli čtyři.
New York Rangers

Rangers patří mezi tradiční týmy NHL, ale v posledních letech rozhodně ne mezi nejsilnější. Letos zkušený tým bude s velkou pravděpodobností chybět v playoff. Aktuálně se nachází s 64 body na třináctém místě Východní konference a na sedmém místě Metropolitní divize. Rangers se navíc nedaří, když prohráli tři poslední utkání. Naposledy 4:2 doma s Montrealem. Rangers doma odehráli 34 utkání, z nichž šestnáct vyhráli, sedmkrát brali bod a jedenáctkrát nebodovali vůbec. Z posledních čtyř domácích utkání Rangers vyhráli jen jedno. Vylepší si nyní svou bilanci?
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání NHL mezi týmy New York Rangers a Washington Capitals. Zápas se odehraje v Madison Square Garden v New Yorku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.