NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Washington - 24. ledna 2019   01:40

Toronto
Toronto
19:34' Kadri (W. Nylander, Rielly) • 33:11' N. Zajcev (W. Nylander, Kadri) • 36:19' Matthews (Rielly, Tavares) • 42:10' Kadri (Co. Brown, Marinčin) • 50:15' Kadri (Co. Brown, W. Nylander) • 59:27' Marner
6:3
(1:1, 2:1, 3:1)
Washington
Washington
18:47' Bäckström  (Kuzněcov, Carlson) • 23:51' Ovečkin  (Oshie, Kempný) • 57:14' Niskanen  (Oshie, Bäckström)
Toronto
Rank, McCauley – Driscoll, Miller
Scotiabank Arena, Toronto
19 148 diváků
Washington

Z tohoto přenosu je to všechno. Doufám, že jste se bavili a já se na Vás těším zase někdy příště. Na počtenou!
Československá stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR), 0+1, +/-: +1, 2 střely, čas na ledě: 14:04, Slovensko,
Michal Kempný (WSH), 0+1, +/-: -1, 3 střely, čas na ledě: 22:00, Česko,
Jakub Vrána (WSH), 0+0, +/-: -1, 0 střel, čas na ledě: 13:56, Česko.

3. Frederik Andersen (TOR).
Utkání je za námi. Toronto dokázalo těžké utkání s obhájcem Stanley Cupu zvládnout a napravilo zaváhání z posledních zápasů. Dnes Maple Leafs zvítězili 6:3. Hattrickem se blýskl Nazem Kadri a stal se tak hlavním hrdinou zápasu. Za domácí skórovali také Nikita Zajcev, Auston Matthews a Mitchell Marner. O branky hostujícího týmu se postarali Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin a Matt Niskanen. Konečné skóre 6:3.
59:27'
Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto dává gól do odkryté klece. Na 6:3 upravuje skóre v samotném závěru utkání MITCHELL MARNER. Bez asistence.
58:55'
Toronto vyvezlo puk do útočného pásma a nebylo daleko od toho, aby vsítilo šestou branku do odkryté svatyně.
58:23'
Hosté sice drží útočné pásmo, ale nedaří se jim střílet.
57:58'
Washington už na nic nečeká. Hraje bez brankáře se šesti bruslaři v poli.
57:14'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté dávají branku naděje. MATT NISKANEN na modré čáře napřáhl a vypálil. Ovečkin odvedl před bránou dobrou práci a zastínil výhled Andersenovi. Kotouč si navíc nešťastným způsobem srazil do brány Hainsey. 5:3. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
57:09'
Oshie vjel do útočné třetiny. Nabral rychlost a střelou zápěstím mířil na bránu Toronta. Andersen neměl problém se zákrokem.
56:32'
Jakub Vrána si udělal tělem prostor, ale nedokázal následně přesně přihrát. Kotouč má v moci opět Toronto.
55:43'
Obrovskou šanci měl na hokejce John Tavares. Kapitán Toronta se zjevil sám v mezikruží, ale Holtbyho překonat nedokázal.
54:50'
Washington rozjíždí protiakci z vlastního obranného pásma. Čas se však neúprosně krátí a fanoušci Maple Leafs už vědí, že jejich celek je na dobré cestě, aby urval dva body.
53:43'
Několik střel po sobě vyslali hosté na bránu Andersena. Tím posledním, kdo pálil, byl Michal Kempný.
52:38'
Holtby raději nerozehrával a přikryl puk do své moci. Vhazovat se bude v obranném pásmu Capitals.
52:14'
Dmitrij Orlov našlápl a pronikl až do útočného pásma. Neměl však komu přihrát a jeho střelu chytil do své lapačky Andersen.
51:53'
Po ofsajdu se nemohlo pokračovat ve hře. Následuje komerční přestávka. Pokračovat budeme za malý okamžik.
51:22'
Toronto je aktivnější. Přestože vede už o tři góly, tak se neustále tlačí vpřed. Nyní pálil Zajcev, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
50:44'
Washington už nemá příliš komfortní pozici. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes devět minut.
50:15'
Je to tady, teda aspoň prozatím. NAZEM KADRI dokázal dorazit odražený puk do odkryté brány a zatím je určen jako střelec branky. Dle opakovaných záběrů je ale dost možné, že za autora branky bude nakonec určen Connor Brown, protože se zdálo, že jeho dřívější střela se odrazila od tyče a následně také od kamery v brance. Nic to nemění na faktu, že Toronto vede už 5:2. Asistence: Connor Brown a William Nylander.
49:38'
Kapanen přenechal puk Kadrimu, který čeká na své spoluhráče. Uvidíme, jestli centr třetí lajny Maple Leafs dnes zaútočí na hattrick.
48:25'
Dermott udělal u své brány chybu a kotouč se odrazil k volnému obránci Orlovovi. Ruský zadák byl v gólové pozici. Bránu jen těsně minul.
47:49'
Oba týmy střídají a Capitals podnikání další výpad vpřed.
46:45'
Smith-Pelly dostal od domácího celku hodně prostoru na pravém křídle a se střelou neváhal. Mířil na zadní tyč, ale Frederik Andersen vystrčil svou pohotovou vyrážečku.
45:52'
Tom Wilson si odskočil do mezikruží. K zakončení se ale neprotlačil, neboť obrana Toronta byla pozorná.
44:56'
Nylander si najel před bránu a nádhernou tečí málem opět rozjásal domácí fanoušky. Holtby se ale skvěle natáhl a pravým betonem touš vykopl.
44:14'
Marner si nahodil puk a rychle za ním mířil. Domácí mají na počátku třetí periody daleko lepší pohyb než hostující Washington.
43:35'
Toronto i nadále pokračuje v aktivitě. Patrick Marleau se dostal k zajímavému zakončení. Tentokrát byl brankář Capitals už úspěšný.
42:10'
Domácí navyšují své vedení na dvougólové. Marinčin započal akci, která pokračovala u Browna. Právě Connor Brown uvolnil v mezikruží volného NAZEMA KADRIHO, jenž vsítil svůj dnešní druhý gól a zvýšil na 4:2 ve prospěch Maple Leafs. Asistence: Connor Brown a Martin Marinčin.
41:45'
Matthews ujel po levém křídle a opět mířil mezi nohy Holtbyho. Kanadský brankář dal však betony k sobě a branka nepadla.
40:28'
Hned na začátku třetí periody se dostali k zakončení domácí. Kapanenův pokus ale dokázal Holtby bez větších problémů pokrýt.
40:01'
Střely na bránu po druhé třetině: 26-29.
Druhá třetina je za námi. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve se krásnou střelou trefil Alexandr Ovečkin. V následujících momentech se trefovali už jen domácí. Nikita Zajcev ve 34. minutě dokázal vyrovnat a těsně před koncem třetiny dokázal Auston Matthews využít první přesilovku Toronta v utkání. Po dvou třetinách platí stav 3:2. Třetí třetina začne přibližně ve 3:31.
40:00'
39:44'
Toronto tráví závěr třetiny v útočném pásmu a ještě se snaží něco vymyslet.
38:59'
Marner si po přihrávce Matthewse rovnal puk ke střele, ale na poslední chvíli skvěle zapracoval bránící hráč Washingtonu a šanci sebral Marnerovi z hole.
38:11'
Nyní sledujeme opravdu zajímavou pasáž hry. Hraje se skvělý hokej ve vysokém tempu.
37:25'
Andersen raději přikryl puk pod svou lapačku. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici dánského brankáře.
36:19'
První přesilovku v zápase domácí využívají! Holtby nejprve předvedl úžasný zákrok, při kterém dokázal vyrážečkou sebrat Tavaresovi obrovskou šanci. Hra se otočila na modrou čáru, kde si Rielly vyměnil touš s AUSTONEM MATTHEWSEM. Mladý centr Toronta dokázal najít skulinu mezi betony Holtbyho a poslal Maple Leafs do vedení. 3:2. Asistence: Morgan Rielly a John Tavares.
35:49'
Kadri dostal na hůl ideální přihrávku od Matthewse. Ocitl se ve vyložené pozici, ale bránu přestřelil.
35:35'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., krosček).
35:06'
Niskanen dokázal získat puk a od modré čáry vypálil velmi razantně. Andersen si poradil i s tímto pokusem.
34:47'
Lars Eller pálil z poměrně dobré pozice, ale bránu Toronta přestřelil. Akce pokračovala další střelou, tentokrát od modré čáry z hole Carlsona. Frederik Andersen musel být dvakrát v permanenci.
34:17'
Už se zase hraje před bránou Andersena. Domácí se nemohou vymanit z momentálního tlaku Capitals.
33:11'
Hosté ztratili puk v útočné třetině a domácí podnikli rychlý protiútok. Nylander v útočném pásmu chvíli držel puk. Následně přihrál na modrou čáru, kde stál obránce NIKITA ZAJCEV. Ruský bek propálil vše co mu stálo v cestě a přesnou střelou do horního rohu brány srovnal na 2:2. Asistence: William Nylander a Nazem Kadri.
32:33'
Eller míchal s pukem na pravé straně útočného pásma příliš dlouho. Přihrávku prováhal a navíc hosté přišli o puk.
31:03'
Po vyhraném buly Capitals pálil od modré čáry bek John Carlson. Andersen však dokázal jeho střelu vyrazit do ochranné sítě a máme zde opět přerušenou hru.
30:38'
Hainsey vypálil z první poměrně tvrdě. Bránu ale minul zhruba o půl metru.
29:36'
Obrovská šance Toronta. Holtby dokázal zastavit nebezpečí z levé strany, Tavares objel bránu a vybídl Kapanena k zakončení. Na brankové čáře však brankáře Capitals zastoupil Siegenthaler a vyrovnání skóre zatím nepřišlo.
28:33'
Ožiganovův pokus od modré čáry k brance nedoletěl. Toronto následně ztratilo útočné pásmo a dopředu se vydávají hráči Washingtonu.
26:30'
Connolly objel obránce a proklouzl až do přečíslení. Situaci vzal na sebe, neboť nebyl prostor k přihrávce. Mířil na zadní tyč, ale Andersen dokázal lapačkou puk vychýlit.
26:05'
Morgan Rielly dostal kotouč na modrou čáru. Obránce domácích neváhal a okamžitě vystřelil. Prostor před Bradenem Holtbym byl ale odkrytý a brankář hostů lapil puk do své moci.
25:51'
Toronto nyní svírá svého soupeře v pásmu. V hlavní roli je za bránou John Tavares.
25:08'
Washington je při chuti a snaží se přidat další branku.
23:51'
Jak je to jednoduché! Kempný křižnou přihrávkou našel na středu hřiště volného Oshieho, který posunul puk na pravé křídlo ALEXANDRU OVEČKINOVI. Kapitán Capitals přejel modrou čáru a těsně za ní golfovým nápřahem propálil Andersena. 1:2. Asistence: T. J. Oshie a Michal Kempný.
23:12'
Čtvrtá lajna Toronta je dnes poměrně dost vidět v útočné třetině. Moore objel bránu a následně chtěl kotouč zamést pod Holtbym. To se mu tak úplně nepovedlo.
22:36'
Hainsey dostal kotouč do tandemu a z levé strany vypálil. Holtby toho moc neviděl, ale puk ho trefil přímo do výstroje.
22:05'
Bowey se hodně diví, ale opravdu byl v ofsajdu. Kotouč mu sklouzl z čepele a čárový sudí měl situaci přímo před sebou.
21:28'
První střeleckou šanci si vytvořili hosté. Andersen však dokázal zasáhnout.
20:46'
Druhá třetina začala poměrně opatrně. Ani jeden z týmů se nevydal vpřed nějak zásadně aktivně.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:37.
Skončila nám první perioda. Washington v ní byl mírně lepším celkem a zaslouženě se v 19. minutě dostal zásluhou Bäckströma do vedení. To však netrvalo příliš dlouho. Nazem Kadri byl dostatečně důrazný a srovnal. Střely na bránu: 8-10.
20:00'
19:34'
Toronto okamžitě vyrovnává skóre! Nylander předvedl v rohu kluziště zajímavé technické finesy. Poté přihrál před bránu a důrazný NAZEM KADRI dotlačil puk do sítě. Vstřelil svůj jedenáctý gól v sezoně a zajistil tak vyrovnání hráčům v modrých dresech. 1:1. Asistence: William Nylander a Morgan Rielly.
18:47'
Hosté využívají přesilovku! Carlson přenesl hru na Kuzněcova, který chvíli míchal s pukem na pravé straně a poté milimetrovou přihrávkou vyzval ke skórování NICKLASE BÄCKSTRÖMA. Švédský centr pouze nastavil hůl a měl jednoduchou práci. 0:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a John Carlson.
18:15'
Až nyní vypálil od modré čáry obránce Carlson. V předbrankovém prostoru stál Tom Wilson, jemuž se však rána tečovat nezdařila.
17:56'
Hosté zatím mají problém s rozehrávkou ve vlastní přesilovce. Zatím se v pásmu soupeře neusadili.
17:08'
Oshie byl příliš rychlý. Čárový sudí odpískal ofsajd. Pozitivní pro fanoušky hostů je fakt, že Ovečkin se vrátil na led.
16:49'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Patrick Marleau – 2 min., hákování).
16:26'
Marner centroval před bránu, kde hledal hokejku Matthewse. Hosté ale zatím dobře brání prostory před svým gólmanem.
15:54'
Stephenson nahodil puk do útočného pásma a jel na střídačku. Toronto teď má prostor rozehrát z vlastního pásma.
15:02'
Tavaresovi první přihrávka nevyšla, ale kotouč se k němu odrazil zpět. Následně už kapitán domácích vystřelil. Holtby vyrážečkou zasáhl.
14:36'
Tutovka pro Smithe-Pellyho. Pravé křídlo Washingtonu se zjevilo úplně osamoceno na pravé straně. Andersen už ležel, a tak pouze natáhl svou ruku. Útočník Capitals ale minul zařízení a hodně si to vyčítá.
14:13'
Hosté jsou nyní aktivnějším celkem. Už je to dlouho, kdy hráči Toronta naposled vystřelili.
13:22'
Orlov měl prostor a vypálil. Andersen toho moc neviděl, a tak pouze poklekl. Naštěstí pro domácí, obránci stačili ránu zablokovat.
12:33'
Carlson dostal puk do jízdy a jakmile se objevil v útočném pásmu, tak okamžitě vypálil. Andersen vystrčil rameno a zasáhl včas.
11:27'
Siegenthaler přenesl hru až k modré čáře, kde čekal Burakovsky. Ten si udělal kličku na střed a přihrál do dobré pozice Stephensonovi. Útočník Capitals jen těsně minul horní tyč. Kdyby šla střela do branky, tak by se Andersen zřejmě přesunout nestačil.
10:34'
Siegenthaler se uvolnil na pravé straně a vypálil. Andersen vyrazil puk ramenem a musel být stále připraven, neboť o pár vteřin později se dostali hosté k další střele. Andersen ale puk přikryl pod svou lapačku a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
09:31'
Ovečkin sice vypadal, že už je v pořádku, ale v těchto chvílích odešel do kabiny. Snad se na led brzy vrátí.
09:16'
Orlov ztratil puk ve svém pásmu a čtvrtá lajna Toronta se postarala o závar. Na modré čáře se pak uvolnil Zajcev, a ten napálil kotouč vší silou. Trefil ale opět bránícího hráče.
08:29'
Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele od modré čáry dostal Marinčin. Holtby jeho ránu dobře viděl, a tak neměl problém se natáhnout ve svém brankovišti.
07:59'
Domácí zmáčkli svého soupeře. Dermottova a následně také Marnerova rána však do branky nezaplula.
07:30'
Alexandr Ovečkin se ve středním pásmu srazil s T.J. Oshiem a kapitán Capitals vypadá otřeseně. Ve hře by však měl pokračovat.
07:00'
Tavares přebral puk ve středním pásmu a najel si s ním do pásma Capitals. Těsně za modrou čárou vypálil, ale Holtby dokázal lapačkou zasáhnout.
06:37'
Zatím je to taková vyčkávaná na obou stranách. Burakovsky si však najel za obranu Maple Leafs a dokázal vypálit. Dánský brankář s jeho střelou na lapačku neměl žádný větší problém.
05:49'
Toronto se usadilo v útočném pásmu. Žádná střela však nepropadla až k Holtbymu. Hosté se následně ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
04:53'
Washington předvedl dobré následné střídání. Frederik Andersen si s přečíslením dokázal poradit.
04:05'
Matthews pouze nahodil kotouč. Jelikož neměl podporu spoluhráčů, tak musel jet vpřed sám.
03:06'
Lindholm připravil palebnou pozici pro Zajceva, který to zkusil od modré čáry. Napálil však pouze prvního bránícího hráče a poté puk v útočné třetině už nezachytil.
02:11'
Connolly najel s pukem do útočného pásma, ale tam nepřihrál přesně. Capitals se sami vyhostili z útočné třetiny.
01:22'
Dermott musel za kotoučem spěchat. Nakonec však vypomohl domácí rozehrávce brankář Frederik Andersen.
00:28'
Zach Hyman si pohlídal ofsajdové postavení a z levého křídla poprvé okusil pozornost Holtbyho. Kanadský brankář vyrazil puk do rohu kluziště.
00:06'
Hned po šesti vteřinách puk opustil hrací plochu. Zamířil totiž na střídačku Washingtonu.
00:01'
Těsně před začátkem zápasu si ještě vyslechneme hymny USA a Kanady.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Marinčin, Dermott, Ožiganov – Kapanen, Tavares (C), Hyman – Marner, Matthews, Marleau (A) – W. Nylander, Kadri, Co. Brown – Moore, F. Gauthier, P. Lindholm.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson (A), Orlov, Niskanen, Kempný, Siegenthaler, Bowey – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Smith-Pelly – Burakovsky, Boyd, Stephenson.

Rozhodčí: Rank, McCauley – Driscoll, Miller.

Martin Marinčin (TOR), 9 zápasů, 0+1, Slovensko
Michal Kempný, (WSH), 46 zápasů, 5+10, Česko
Jakub Vrána (WSH), 49 zápasů, 16+13, Česko
Dmitrij Jaškin (WSH), 30 zápasů, 1+6, Česko.
WASHINGTON CAPITALS

Hokejisté z hlavního města USA nemají příliš dobrou formu v posledních zápasech. Prohráli předchozích pět utkání, ale přesto se drží na čtvrté příčce ve Východní konferenci. Obhájci Stanley Cupu prohráli poslední duel se San Jose 6:7 v prodloužení. Hattrick v tomto zápase vstřelil Tomáš Hertl a také Alexandr Ovečkin. Právě ruský kapitán je nejproduktivnějším hráčem mužstva a vsítil už 37 branek.

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto také nemá příliš oslnivou formu, ale stále se drží na třetím místě v konferenci. Svěřenci Mikea Babcocka nasbírali shodně jako Washington 60 bodů. Poslední zápas Torontu nevyšel, javorové listy prohráli doma s Arizonou 2:4. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 61 kanadskými body Mitchell Marner, hned závěsu jsou hvězdy týmu jako John Tavares a Auston Matthews.