NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 17. ledna 2019   04:00

Edmonton
07:35' Khaira  (Nugent-Hopkins) • 19:03' McDavid  (Draisaitl, Nugent-Hopkins) • 65:00' Chiasson
Vancouver
Kendrick Nicholson, Chris Rooney – Tony Sericolo, Tim Nowak
Rogers Arena, Vancouver
18 166 diváků
Edmonton

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný čtvrtek!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 8 – 10
Oilers vyhráli druhý zápas po sobě a třetí zápas z posledních čtyř. Polepšili si tak na 49 bodů.

Canucks naopak prohráli třetí utkání z posledních čtyř. Bodovali ale na druhou stranu ve třetím duelu v řadě.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je ALEX CHIASSON.
Chiasson se rozjel rychle na Markströma a překonal jej velmi pěknou střelou z mezikruží, umístěnou pod horní tyč!
Roussel trefil připraveného Koskinena.
Khaira zkoušel překvapit Markströma střelou z poměrně velké vzdálenosti, brankář Canucks ale pozorný.
Leivo jako první ze čtyř exekutorů Canucks trefil bránu. Koskinen byl ale připraven na správném místě.
Draisaitl se pokoušel o bekhendový blafák, zakončení se mu ovšem příliš nepovedlo. Markström zakročil levým betonem.
Horvat zkoušel štěstí bekhendem, avšak přestřelil Koskinenovu svatyni.
McDavidův pokus nebyl zrovna vydařený. Kapitán Oilers se prezentoval pomalou střelou na vyrážečku Markströma.
Boeser, podobně jako spoluhráč Granlund, nic nevymýšlel a vystřelil. Taktéž ale minul bránu.
Nugent-Hopkins udělal pěkný forhendový blafák, avšak Markströma nakonec nepřekonal. Brankář Canucks zvládl výborně betonem vyrazit.
Granlund netrefil bránu.
Samostatné nájezdy začínají.
Začínají domácí, konkrétně Granlund.
Dnešní utkání mezi Canucks a Oilers budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:43'
Draisaitl přihrál zleva do dobré pozice Nurseovi, jeho pokus byl ale zablokován Edlerem.
64:01'
Probíhá poslední minuta prodloužení!
63:53'
Další velkou šanci měl po velmi pěkné individuální akci Horvat, bekhendem ale na Koskinena nevyzrál.
63:05'
Sledujeme parádní prodloužení.
62:39'
Následně se do samostatného úniku dostal Draisaitl, Markström jej však vychytal.
62:31'
Po bekhendu Taneva měl na holi vítězný gól Sutter, avšak za Koskinena na poslední chvíli zaskočil Nurse.
61:50'
Pokus Boesera na opačné straně kluziště byl zablokován Khairou.
61:13'
Po střele Nugenta-Hopkinse z pravé strany mohl rozhodnout Russell. S dorážkou z těsné blízkosti ale neuspěl.
60:40'
Hosté stále s pukem na hokejkách. Nic zásadního se ale neděje.
60:05'
Kotouč získávají Oilers.
60:01'
Úvodní vhazování prodloužení obstarají Sutter a Draisaitl.
Po základní hrací době vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti může dojít i na samostatné nájezdy.
60:00'
59:40'
Pozor! Virtanen se dostal pěkně za obranu soupeře, na Koskinena si ovšem následně nepřišel.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:30'
Na ledě se toho momentálně příliš neděje. Zřejmě půjdeme do prodloužení.
58:00'
Zakázané uvolnění v podání Edmontonu.
57:03'
Pokus Nugenta-Hopkinse z levé strany, z úhlu, minul tři tyče.
56:50'
Gudbranson však rukavice shodit nechce. Oba hokejisté míří na střídačku.
56:42'
Tvrdý hit Gudbransona na Jonese. Kassian se snaží ihned vyzvat obránce Canucks k bitce.
55:58'
Puk vyletěl do prostoru mezi střídačky. Vhazovat by se mělo ve střední třetině.
55:40'
Hra je nyní plná nepřesností.
54:57'
Virtanen zkoušel střelu z otočky z levé strany, Koskinen se musel mít na pozoru.
54:27'
Pět minut a 33 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazování po levé ruce Koskinena obstarávají Sutter a Nugent-Hopkins.
54:27'
Schallerův bekhend z pravého kruhu pro vhazování skončil v Koskinenově lapačce. Je tu poslední reklamní přestávka.
53:21'
Střela Manninga od modré čáry, z levé strany, Markström touš betonem vyráží.
52:41'
Střely na bránu: 16 – 24
52:20'
Yamamoto a Nugent-Hopkins nebezpečně dotírali před Markströmem, puk ale za jeho záda neprotlačili.
51:01'
Necelých devět minut do konce třetí třetiny, skóre mezi Canucks a Oilers i nadále nerozhodné, 2:2.
50:55'
Po nepřesné rozehrávce Pouliota pálil od modré prudce Benning. Minul ovšem Markströmovu bránu.
50:21'
Horvat a Cave na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Canucks.
50:21'
Touš vylétl mimo hrací plochu, na řadu přichází reklamní přestávka.
50:05'
49:30'
Kosatky se zatím brání velmi dobře. Do návratu Edlera mimochodem zbývá ještě 35 vteřin.
49:07'
Olejářům odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude v neutrální zóně.
48:35'
Jonesovo nahození od modré čáry neúspěšné, Hutton následně vyhazuje až ke Koskinenovi.
48:05'
Přesilová hra číslo tři pro Oilers. Vhazuje se po pravici Markströma.
48:05'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).
47:45'
Signalizovaný trest pro Vancouveru. Hostům je zatím ponechána výhoda.
47:20'
Nahození McDavida z levé strany nenadělalo Markströmovy nějaké větší potíže.
46:50'
Edmontonu nevyšel přechod do útočného pásma – čároví odpískali ofsajd.
46:43'
Zpět do akce! Na vhazování po levici Koskinena se staví Beagle a Draisaitl.
46:43'
Kotouč se dotkl střídačky hostů, sudí tedy byli nuceni hru přerušit. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.
46:12'
Nurse poslal puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v obranné zóně Oilers.
45:16'
Střely na bránu: 16 – 21
45:00'
Horvat mohl poslat svůj tým do vedení, střelou z pravé strany ale našel pouze Koskinenovu lapačku.
44:42'
Pouliotův střelecký pokus bez přípravy od modré, zleva, Koskinen vyráží kotouč do ochranné sítě.
44:29'
Tanev zablokoval střelu McDavida z levého kruhu, kupředu může na opačnou stranu Motte.
43:24'
Roussel se pokoušel prosadit středem, avšak obrana soupeře byla pozorná.
43:10'
Olejáři se dostali do postavení mimo hru.
42:54'
Brodziakova střela z pravého kruhu pro vhazování, Markström nachází kotouč ve svém náručí.
42:17'
Koskinen se v úvodu třetí třetiny rozhodně nenudí. Nyní jeho pozornost otestoval Schaller, který před bránou tečoval nahození spoluhráče z levé strany.
41:56'
Po vyhraném vhazování Granlunda střílel od modré, zleva, Pouliot, jeho pokus zablokoval Cave.
41:52'
Bärtschiho nahození od levého mantinelu, Koskinen znovu v akci.
41:08'
Koskinen přikryl touš pod svou rukavici a vynutil si tím další přerušení hry.
40:49'
Následný pokus Huttona od modré čáry byl zablokován Nugentem-Hopkinsem do ochranné sítě.
40:41'
Na opačné straně ledu zkoušel štěstí zleva Virtanen a za Koskinenem se ozvala branková konstrukce.
40:29'
Střela Nugenta-Hopkinse z pravé strany, Markström vyrazil puk před sebe.
40:15'
Po 15 vteřinách třetí třetiny se Edmontonu píská postavení mimo hru.
40:01'
Obě mužstva máme zpět na ledové ploše Rogers Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:54'
Skóre tedy zůstává nerozhodné, 2:2. Vhazuje se v neutrální zóně a pokračuje přesilová hra Vancouveru.
38:54'
Po zkoumání videozáznamu gól neplatí. Canucks se totiž provinili ofsajdem.
38:54'
Oilers si berou coach's challenge. Domnívají se totiž, že celé situaci předcházelo postavení mimo hru ze strany Canucks.
38:54'
Druhá využitá přesilová hra domácích hokejistů, kteří díky tomu dnes poprvé vedou! Zprava se trefuje Ben Hutton.
38:40'
Začíná druhá minuta z trestu Nurse.
37:39'
Čtvrtá přesilovka pro Canucks. Půjdou dnes poprvé do vedení?
37:39'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., krosček).
37:26'
Bekhendové nahození McDavida z úhlu, z pravé strany, Markströma nemohlo překvapit.
37:02'
Už po skončení přesilovky střílel zprava také Sutter, Koskinen ale měl připravenou lapačku.
37:01'
36:38'
Boeserův střelecký pokus z pravé strany minul Koskinenovu svatyni.
36:05'
Domácím se zatím při přesilovce nedaří dostat do nějakého většího tlaku.
35:01'
V pořadí třetí přesilová hra Canucks. Vhazování po pravici Koskinena.
35:01'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Caleb Jones – 2 min., sevření puku rukou).
34:38'
Pět minut a 22 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se ve střední třetině, poblíž trestné lavice Olejářů, mezi hole Granlunda a Cavea.
34:38'
Postavení mimo hru ze strany hostujících hokejistů. Máme tu další z reklamních přestávek.
34:16'
Benning při střele od modré čáry, z levé strany, zlomil svou hůl. Markström tak mohl zůstat v klidu.
33:31'
Střely na bránu: 7 – 16
33:22'
Russell střílel zprava z první, avšak minul tři tyče.
32:52'
McDavid se snažil zleva natlačit před bránu, avšak neúspěšně. Do cesty se mu postavil Gudbranson.
32:01'
Odehráno 32 minut, Canucks – Oilers 2:2.
31:16'
Edmonton se provinil icingem, vhazovat se tedy za malý moment bude před Koskinenem.
30:55'
Můžeme pokračovat. Sutter a Brodziak na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice hostů.
30:55'
Hra přerušena, jelikož brána za Markströmem je mimo své obvyklé postavení. Na řadě je reklamní přestávka.
29:52'
Vancouver právě vstřelil branku!
Těsně před polovinou utkání je srovnáno! Díky dobrému forčekinku spoluhráčů – Schallera a Leivoa – skóroval z levé strany parádní střelou pod horní tyč MARKUS GRANLUND. Finský útočník zaznamenal osmý gól v letošní sezoně, 2:2! Bez asistence.
28:33'
28:33'
Píská se ofsajd Edmontonu. Proběhne reklamní přestávka.
27:56'
Střely na bránu: 6 – 16
27:39'
26:55'
Zatím pouze jedna střela na bránu v podání Vancouveru při této přesilovce.
26:38'
Horvat se zprava rychle vytočil před Koskinena, avšak neměl příliš prostoru na zakončení.
25:46'
Nugent-Hopkins uspěl na buly proti Horvatovi, jeho spoluhráči se následně postarali o vyhození.
25:39'
Bude i druhá početní výhoda Canucks úspěšná? Vhazuje se po levici Koskinena.
25:39'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., hákování).
25:16'
Stecherova střela od modré, zprava, byla zablokována Nursem. Koskinen tak zůstal bez práce.
24:33'
Domácí se dostali do postavení mimo hru.
24:16'
Vše v pořádku, vhazuje se po levici švédského brankáře ve službách Kosatek.
24:16'
Brána za Markströmovými zády je mimo své obvyklé postavení, hra je tedy přerušena.
24:05'
Neúspěšná snaha domácích, kupředu míří Olejáři.
23:50'
Hokejisté Vancouveru už chvíli kombinují v útočném pásmu. Koskinena ale zatím neohrozili.
22:55'
Skvělá příležitost pro Mottea srovnat na 2:2! Kotouč ale nějakým záhadným způsobem neskončil v bráně, za Koskinenovými zády.
22:40'
Chiasson útočil po pravé straně, dobrou defenzivní práci proti němu ale odvedl Edler.
21:44'
Cave a poté také Puljujärvi měli dobrou šanci skórovat. Markström ovšem v obou případech na výbornou.
21:21'
Další útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.
21:11'
Střelecký pokus Draisaitla z pravé strany na Markströma neprošel.
20:51'
O první střelu druhé třetiny se postaral ze středu útočného pásma Larsson, Markström zasáhl svou lapačkou.
20:01'
Hokejisté Vancouveru a Edmontonu jsou zpět na ledové ploše Rogers Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:35'
Rieder se dostal za obranu soupeře, do samostatného úniku, Markström jej ale zastavil levým betonem.
19:03'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku a podruhé v zápase vedou! Z vrcholu levého kruhu vystřelil dobře přes obránce Taneva CONNOR MCDAVID. Markström toho zřejmě příliš neviděl. Pro kapitána Oilers devětadvacátá trefa v sezoně 2018/2019! Asistence: Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:20'
Začala druhá minuta z přesilovky Edmontonu. Markström zatím může být relativně v klidu.
17:19'
Druhá přesilová hra pro Oilers. Vhazuje se po levici Markströma.
17:19'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., hrubost).
16:55'
Na opačné straně hřiště po pokusu Granlunda velký závar před Koskinenem. Skóre se ale nemění.
16:45'
Nahození Nurse od modré čáry, zleva, Markströma nezaměstnalo.
15:26'
Vhazuje se mezi hole Horvata a Brodziaka po pravici Koskinena.
15:26'
Střela Boesera z levého kruhu pro vhazování byla zablokována Larssonem vysoko nad, do ochranné sítě. Před námi je reklamní přestávka.
15:02'
14:51'
Lucic operoval před Markströmem, ten ale zvládl dostat kotouč do svého držení.
14:03'
První polovina z trestu Erikssona je minulostí. Zatím dobrá početní převaha v podání Olejářů.
13:28'
McDavid mezi kruhy na Draisaitla, Markström byl připraven na správném místě.
13:02'
Dnešní první přesilovka pro Oilers. Vhazuje se po levici Markströma.
13:02'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Loui Eriksson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
12:27'
Čároví odpískali Vancouveru zakázané uvolnění.
12:06'
Střely na bránu: 3 – 6
11:38'
Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravici Markströma máme Suttera a Draisaitla.
11:38'
Puk je v ochranné síti za Markströmovými zády, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
11:15'
Dvě velmi dobré šance pro Horvata, Koskinen a Oilers však dokázali odolat.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny, Canucks hrají s Oilers nerozhodně, 1:1.
09:39'
Nugent-Hopkins vystřelil zprava bez přípravy, avšak Markströma nezaměstnal.
08:53'
Konec deváté minuty, využitá početní výhoda Canucks, 1:1! Koskinena z pravého kruhu pro vhazování prostřelil poměrně lehkou střelou BRANDON SUTTER. Pro devětadvacetiletého útočníka čtvrtý gól v letošní sezoně! Asistence: Ben Hutton, Markus Granlund.
08:36'
Pokus Virtanena z levé strany Koskinena neohrozil.
08:01'
Začíná druhá minuta z trestu McDavida. Kosatky zatím nic nevymyslely.
07:35'
Osmá minuta utkání, Oilers otevírají skóre! Při vlastním oslabení se prosadil z pravého kruhu po velmi pěkné individuální akci JUJHAR KHAIRA. Jeho třetí gól v této sezoně, 1:0 pro Edmonton! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
07:05'
Olejáři ihned na úvod oslabení vyhodili.
07:00'
První přesilovou hru utkání si zahrají Canucks. Vhazování po levici Koskinena.
07:00'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., vysoká hůl).
06:26'
Zpět do akce! Sutter a Draisaitl v souboji na vhazování po pravici Markströma.
06:26'
Nugent-Hopkins střílel ze středu útočného pásma nepřesně. Puk navíc opustil hrací plochu, a proběhnout tak bude moci první reklamní přestávka.
05:56'
Pokus Boesera na opačné straně ledu od modré čáry na Koskinena neprošel.
05:31'
Střela Khairy z pravé strany, Markström vyráží puk před sebe betonem.
04:51'
Střely na bránu: 1 – 3
04:21'
Nepřesný pokus Nurse od modré čáry, zprava.
03:43'
Rychlá střela Boesera z levé strany, Koskinen vyráží kotouč svou vyrážečkou.
03:18'
Larsson zkoušel štěstí z úhlu, z pravé strany, avšak neúspěšně.
03:03'
Markström přikryl touš pod svou rukavici, za malý moment se bude vhazovat po jeho pravici.
02:43'
Útočnou akci Kosatek zastavili čároví a postavení mimo hru.
01:57'
Chiasson ohrozil bekhendem z těsné blízkosti Markströma, ten musel podržet své mužstvo.
01:40'
O první střelu utkání se postaral z pravé strany Chiasson, Markström puk vyrazil.
01:28'
Zakázané uvolnění v podání Canucks, hra je poprvé přerušena.
00:51'
Bärtschiho útočná akce po pravé straně neměla dlouhého trvání. Obrana Edmontonu byla dobře zorganizovaná.
00:25'
Střelecký pokus Nurse od modré, zleva, byl zablokován Edlerem.
00:03'
Na úvodní buly uspěli Oilers.
00:01'
Do středového kruhu se na vhazování staví Sutter a McDavid, jdeme na to!
Kanadská státní hymna je minulostí, duel mezi Canucks a Oilers co nevidět začne.
Obě zahajovací pětice stojí na modrých čarách, v Rogers Areně zazní kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

VAN: Markström – Edler, Tanev – Roussel, Sutter, Virtanen

EDM: Koskinen – Nurse, Russell – Draisaitl, McDavid, Chiasson
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VAN: Jacob Markström – 28 let, SWE
Z:34 REC:18-12-4 OG:97 PR:2.83 %ÚS:90.8 SO:0

EDM: Mikko Koskinen – 30 let, FIN
Z:24 REC:13-8-1 OG:58 PR:2.69 %ÚS:91.5 SO:3

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Ch. Tanev (A), B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Bärtschi, Horvat, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Schaller, M. Granlund, Leivo – Eriksson, Beagle, Motte.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Jones, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Manning, Benning – Draisaitl, McDavid (C), Chiasson – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Yamamoto – Rieder, Brodziak, Kassian – Khaira, Cave, Puljujärvi.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Chris Rooney – Tony Sericolo, Tim Nowak.
Příjemnou čtvrteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

EDMONTON OILERS

Oilers budou na ledě Canucks usilovat o třetí výhru z posledních čtyř zápasů. V kalendářním roce 2019 mají na svém kontě zatím bilanci 4-3-0.

Dnešnímu utkání Olejářů předcházel třízápasový homestand. Při něm dvakrát vyhráli a jednou prohráli. V tabulce Západní konference je momentálně najdeme na deváté pozici – celkem 47 bodů.

(Pozn. Homestand = série zápasů doma v řadě.)
VANCOUVER CANUCKS

Canucks se v noci pokusí zapsat druhou výhru v řadě. Proti Oilers odehrají třetí utkání z šestizápasového homestandu. Za uplynulé čtyři duely mají bilanci 1-2-1.

Na úvod homestandu Kosatky prohrály s Arizonou Coyotes 3:4 v prodloužení. Následně porazily Floridu Panthers 5:1. V tabulce Západní konference jim aktuálně patří desáté místo se ziskem 47 bodů.

(Pozn.: Homestand = série zápasů doma v řadě.)
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Středeční program v zámoří nabídne celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi dvěma kanadskými týmy z Pacifické divize, ve kterém Vancouver Canucks přivítají Edmonton Oilers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Rogers Areně vhozeno krátce po 04:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.