NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : San Jose - 3. dubna 2019   04:10

Vancouver
Vancouver
01:28' Pearson (Horvat, Eriksson) • 51:18' Pearson (Eriksson, Horvat) • 53:39' M. Granlund (Schaller, Biega) • 58:30' Stecher (Edler)
4:2
(1:2, 0:0, 3:0)
San Jose
San Jose
05:09' Labanc  (Dillon, J. Thornton) • 10:47' Pavelski  (Hertl, J. Thornton)
Vancouver
Skilliter, Rehman – Cameron, Murchison
Rogers Arena, Vancouver
San Jose

Tímto se s Vámi loučím, děkuji Vám za pozornost a přeji přijemný vstup do pracovního dne.
Československá stopa v utkání
Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:31.
Tři hvězdy utkání
1. hvězda: Tanner Pearson (VAN) 2+0
2. hvězda: Joe Thornton (SJS) 0+2
3. hvězda: Thatcher Demko (VAN) 33 zásahů
Vancouver zvládl skvěle třetí rozhodující dějství, díky čemuž v posledním domácím zápase letošní sezony slaví vítězství. O výhře dost rozhodla šťastná vyrovnávací branka Persona. Canucks se poté dostali do tempa. Obrat dokonali pěknou útočnou akcí a výhru si zajistili gólem do prázdné branky. San Jose si naopak prodlužuje sérii proher na dva zápasy.
59:07'
Sharks se ještě tlačí do útoku. V útočné třetině se ještě usazují a jistě se ještě pokusí alespoň snížit.
58:30'
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks si pojišťují výhru gólem do prázdné branky! San Jose prohrálo souboj o kotouč a tak se puku chopil TROY STECHER, který chtěl spíše vyhodit, ale naslepo z otočky se trefil přesně do hostující branky. Asistence: Alexander Edler.
58:05'
Domácí se osvobozují. Mezitím zbývají do konce základní hrací doby už jen necelé dvě minuty.
57:45'
Sharks se ihned usazují v útoku a Hertl už prověřil pozornost domácího gólmana.
57:34'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., sekání).
57:05'
Hosté se pomocí tečovaného vhazování dostali do útočného pásma. Tam soupeře pevně svírají, protože mají ponechanou výhodu.
56:40'
Domácí se osvobodilo vyhozením do útočného pásma a rychle střídají.
56:06'
Canucks chytře získávají nějaký čas útočením. San Jose však žádnou střelu nedovolila a rychle se dostává do útoku.
55:54'
Kotouč končí mimo hrací plochu a hra tak bude na chvíli přerušena.
55:23'
Sharks se samozřejmě nevzdávají a ještě se pokouší o vyrovnání, ale přes obranu Vancouveru nemohou vymyslet nic nebezpečného.
53:39'
Domácí dávají druhý gól v krátké chvíli a je tu druhý obrat v dnešním zápase! Nahození Schallera skončila na pravé tyčce. V předbrankovém prostoru se následně první zorientoval MARKUS GRANLUND, který jen tak tak dokázal kotouč doklepnout do odkryté branky. Asistence: Tim Schaller a Alex Biega.
52:44'
Také San Jose se po delší době ozvala, ale Demko neměl se zákrokem moc těžkou práci.
52:16'
Domácí jsou po vstřelené brance velmi aktivní a pokouší se o druhý obrat v zápase.
51:18'
Canucks vyrovnávají a toto utkání ještě bude hodně zajímavé! Po střele Erikssona měl sice Jones kotouč pod svou lapačkou, ale TANNER PEARSON ho ještě nějak prostrčit do branky. Po hodně dlouhé diskuzi je nakonec branka uznána. Asistence: Loui Eriksson a Bo Horvat.
51:02'
San Jose si v útoku špatně přihrálo a domácí se díky tomu mohli na chvíli osvobodit.
50:17'
Burns opět nahazoval od modré čáry. Rána navíc byla tečovaná a tak si teď domácí brankář musel dát velký pozor.
49:49'
Spooner si nedokázal zpracovat dalekou přihrávku a tak se proti Vancouveru píská zakázané uvolnění.
49:33'
Hosté se díky napadání dostali do zakončení, ale Burns mířil jen do středu branky, takže Demko bez problémů zasahuje.
49:03'
Domácí jsou vytlačeni do středního pásma, což znamená, že Canucks ani druhou přesilovku nevyužili.
48:44'
San Jose se opět osvobozuje a má dobře nakročeno k tomu, aby toto oslabení úspěšně ubránilo.
48:05'
Sharks se následně osvobodili a Hertl se dokonce dostal k zakončení. Hostující útočník ale střílel z otočky, takže moc šancí na úspěch neměl.
47:36'
Canucks chtějí se zápasem ještě něco udělat, ale při krátkém tlaku si nevytvořili jedinou nebezpečnou šanci.
47:07'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., hákování).
46:28'
San Jose vyrobilo při obraně obrovskou chybu, kvůli čemuž se domácí dostali do zakončení. Jones jen tak tak udržel vedení svého týmu.
46:00'
Vancouver vyhrál buly v útoku, díky čemuž se tam mohl usadit, ale vzápětí musí do obrany kvůli nepřesné přihrávce.
45:43'
Nepřesná rozehra hostů končí až na zakázaném uvolněním a následovat tak bude vhazování před Jonesem.
45:04'
Sharks byli velmi blízko třetímu gólu, ale rána od modré skončila jen na brankové konstrukci.
44:23'
Hosté chtějí potvrdit svou výhru a proto se opět usazují v útoku. Demko už musel likvidovat tři střely a hlavně díky němu je to stále jen o jednu branku.
43:45'
Rychlý přechod střední třetiny zakončil střelou Hertl, ale český útočník Demka střelou z mezikruží nepřekvapil.
43:13'
Canucks se nakonec do útočného pásma dostali, ale tam nic nebezpečného nevymysleli a kotouč soupeři pouze odevzdali.
42:23'
Hosté však stále velmi aktivně napadají a znemožňují tak soupeři klidnou rozehru.
41:56'
Po krátkém souboji o puk se Sharks osvobozují, ale v útoku kotouč rychlë ztrácí.
41:24'
Vancouver se dostal k prvnímu zakončení třetí části, ale rána Pearsona nemohla Jones moc ohrozit.
41:08'
Domácí nepřesně rozehrávají a tak tlak hostů může ještě chvíli pokračovat.
40:29'
San Jose hned na úvod přověřilo pozornost Demka. Ten si musel připisovat dva zákroky.
40:01'
Druhá třetina nám branku nepřinesl a tak stále platí jednobrankové vedení San Jose. V druhé části se hra poměrně vyrovnala, oba celky si vytvořily nebezpečné šance, ale nikdo se nedokázal prosadit. O vítězi tak bude muset rozhodnout třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 5:53.
40:00'
39:54'
Demko ještě vykopl puk před sebe, to už ale bude pro druhé dějství vše.
39:08'
Sharks se ještě usadili v útočném pásmu. Vancouver už vyhlíží konec druhé části.
38:20'
Kotouč je opět u Jonese, který už s rozehrou nespěchá, protože hosté už asi tuto přesilovku nevyužijí.
37:37'
Hostům tato přesilovka moc nevychází. Sharks ještě ani jednou nevystřelil a Vancouver už se asi čtyřikrát osvobodil.
37:06'
San Jose se až teď dostala do útočného pásma, ale odtud jsou hosté okamžitě vyhnáni vyhozením soupeřícího týmu.
36:39'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Markus Granlund – 2 min., sekání).
36:24'
Canucks se aktivně pokouší o vyrovnání, ale v útočné třetině nemohou získat kotouč pod svou kontrolu.
35:55'
Skvělý zákrok Jonese! Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Boeser nedokázal z bezprostřední blízkosti gólmana Sharks překonat.
35:28'
Sharks obranu zvládli a po delší chvíli se do podívali do útočného pásma. Tam však zakončení nevymysleli kvůli nepřesné kombinaci.
35:04'
Domácí pokračují v tlaku. Jones proto musí zůstávat v pozoru, nyní kryl tvrdou ránu od modré čáry.
34:30'
Jones se docela hodně vyjel z branky, ale nakonec se to vyplatilo, protože dokázal zachytit přihrávku před odkrytou branku.
34:04'
San Jose stále drží kotouč. Nikam se nežene, i když jednogólové vedení není vůbec jisté.
33:25'
Hosté se po dlouhé době usazují v útočném pásmu. Tam vymysleli pouze nahození od modré, které bez problémů kryje Demko.
32:36'
Burns vyhrál bruslařský souboj s Bärtschim, který se tak nakonec nedostal do samostatného úniku.
31:50'
Vancouver pokračuje v aktivitě a opět se usazuje v útočném pásmu. Vyhození Hertla ještě dokázali domácí obránci zachytit na modré čáře.
31:07'
Nyní už se to povedla, ale domácí nahození od modré nepřešlo přes hostující defenzivu.
30:28'
Domácí buly ve svém pásmu vyhrávají a okamžitě se přesouvají do útoku, kde se chtěli usadit, ale to se nakonec nepovedlo.
30:10'
Proti Vancouveru se píská zakázané uvolnění a hra se tak přesune před Demka.
29:40'
Rychlý protiútok hostů zakončil Goodrow a Demko měl se zákrokem spoustu práce, ale nakonec nepustil kotouč za svá záda.
29:19'
Hraje se ve velmi rychlém tempu, což více svědčí domácím hokejistům, kteří jsou více času v útočném pásmu.
28:36'
Tentokrát už se do šance dostal Pearson, ale ten z bezprostřední blízkosti nedokázal Jonese překonat.
27:54'
Vancouver je díky přesilovce aktivnější. Nyní se domácí dostávali k zakončení po přihrávce před branku, ale přihrávka byla nakonec nepřesná.
27:18'
San Jose se rovnou dostávalo do útoku, ale tam také nepřesně kombinovalo a bude se tak muset vracet do obrany.
26:40'
Hosté se opět osvobozují a mají dobře nakročeno k tomu, aby první oslabení v zápase ubránili.
26:08'
Canucks se do útočného pásma dostali až teď, ale nepřesná přihrávka na modrou končí až v obranné třetině domácích.
25:29'
Sharks začínají oslabení velmi dobře, kotouč posílají až za Demka a následně nedovolují soupeři přechod středního pásma.
25:03'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Jacob Middleton – 2 min., podrážení).
24:30'
Hosté se do útoku velmi rychle vracejí, ale vymysleli pouze nepřesnou přihrávku před branku, která skončila na domácích hokejkách.
23:50'
San Jose musí opustit útočnou třetinu, protože rozhodčí signalizují ofsajdové postavení.
23:12'
Domácí uklidňují hru ve svém pásmu. Po chvíli se rozhodli k přechodu do útočného pásma, ale přes střední třetinu se nedostali.
22:33'
Stále se hraje v útočném pásmu hostů. San Jose tam nakonec vyhrává souboj o kotouče a prověřuje pozornost domácího gólmana.
21:47'
Na druhé straně se k první větší šanci Sharks ve druhé třetině dostal Pavelski. Demko jen tak tak vyrazil puk mimo tři tyče.
21:12'
Vancouver začíná druhé dějství aktivněji. Po vhazování ještě chvíli hrál v útoku, ale nakonec se k zakončení už nedostal.
20:54'
Eriksson dostal skvělý pas, díky čemuž se dostal do samostatného úniku. Ten chtěl vyřešit střelou k pravé tyči, ale trefil jen Jonesova lapačku.
20:24'
Domácí druhé oslabení v zápase zvládli, ale musí být pozorní, protože se hosté ještě usazují v útoku.
20:01'
První třetinu sice začali aktivněji Canucks, kteří se velmi rychle prosadili, ale vedení dlouho neudrželi. San Jose velmi rychle vyrovnalo a při své první přesilovce dokonce otočilo vývoj zápasu. Branka už poté nepadla a tak hosté drží těsné jednobrankové vedení.
Další třetina začne přibližně v 5:03.
20:00'
19:34'
Sharks ještě něco vymýšlí, ale domácí obrana je velmi pevná a v této třetině už asi neinkasuje.
19:08'
Hostům tato přesilovku vůbec nevychází. Nejprve se Vancouver podruhé osvobodil a pak byli hráči Sharks nachytáni při ofsajdu.
18:44'
Domácí začínají oslabení dobře. Vyhrávají úvodní buly a posílají kotouč až za Jonese.
18:23'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).
17:35'
Vancouver už chce třetinu v klidu dohrát a proto všechny kotouče nahazuje do útočného pásma.
16:50'
Domácí při dalším přechodu už kotouč ztratili a hosté se tak dostali do útoku. Tam se do velké šance dostal Thornton, který si Demka položil, ale nakonec nedokázal skórovat.
16:16'
Canucks se nyní vůbec nepovedl přechod střední třetiny a tak se ještě na chvíli museli vrátit do svého pásma.
15:43'
Tlak hostů poté ještě chvíli pokračoval, ale domácí nakonec získali kotouč a okamžitě ho poslali mimo vlastní pásmo.
15:11'
Donskoi se šikovně uvolnil přes dva domácí obránce, ale následnou střelou nedokázal Demka překonat.
14:43'
Vancouver se sice dostal do útočného pásma, ale tam kotouč okamžitě ztratil, takže San Jose okamžitě zahajuje protiakci.
14:10'
Domácí zase drží kotouč ve svém pásmu a tentokrát mají celkem klid, protože hosté úplně aktivně nenapadají.
13:29'
Canucks při následném útoku celkem po dlouhé prověřili pozornost Jonese.
13:07'
Po úspěšné obraně se Sharks rychle přesunuli do útoku, kde přišla nadějná přihrávka před branku, kterou nakonec Vancouver úspěšně pokryl.
12:27'
San Jose stále aktivně napadá, díky čemuž sice získává kotouč, ale vzápětí ho kvůli nepřesné přihrávce ztrácí.
11:58'
Hosté pokračují v aktivitě a nyní donutili soupeře k vyhození na zakázané uvolnění.
10:47'
San Jose právě vstřelilo branku!
Hosté využívají první přesilovku a dokonávají obrat! Hosté nyní předvedli nádhernou kombinaci. Thornton poslal kotouč na Hertla, který našel volného JOEA PAVELSKIHO, který bez problémů doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Tomáš Hertl a Joe Thornton.
10:05'
Sharks sice úvodní buly přesilovky prohráli, ale hosté se rychle vrátili do útoku, kde nepřesné nahození končí v ochranné síti.
09:34'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., hákování).
09:13'
Následně už je hra přerušena, nahození hostů raději chytá Demko do své rukavice.
08:43'
San Jose nepřesně rozehrává a kotouč tak vrací k Vancouveru, který se sice rychle dostal do útoku, ale tam puk rychle ztratil.
08:00'
Domácí vyhrávají buly ve svém pásmu a následně ihned vyhodili kotouč do své útočné třetiny, protože se nechtěli bránit.
07:32'
Vancouver si nepřesně přihrává na modrou čáru, takže kotouč skončil ve středním pásmu. Domácí následně nahazují až za branku a píská se zakázané uvolnění.
06:48'
Nahození Sharks nedokázal žádný z hostujících hráčů zachytit, takže kotouč získali domácí hráči.
06:19'
Sharks pokračuje v aktivním napadání, díky čemuž se do zakončení dostal Meier, ale ten svou ranou našel jen lapačku domácího gólmana.
05:09'
Hosté nakonec puk vybojovali a odměnou jim je vyrovnání! Nahození Dillon dokázal tečovat KEVIN LABANC, který poslal kotouč do protipohybu Demka. Ten už nedokázal zareagovat a kotouč tak skončil v síti. Asistence: Brenden Dillon a Joe Thornton.
04:36'
San Jose velmi aktivně napadá, ale zatím to žádné pozitivní výsledku nepřináší. Canucks stále drží kotouč na svých hokejkách.
04:00'
Hosté se následně vydávají do útoku pomocí nahození. Po něm následuje souboj o puk, který vyhrávají domácí hokejisté.
03:18'
Vancouver předvedli rychlý přechod středního pásma, ale v útočné třetině vymyslel pouze nepřesné nahození.
02:43'
Sharks se po dlouhé době podívali do útoku, ale tam nepřesná přihrávka na modrou končí až ve středním pásmu.
02:10'
Domácí pokračují v aktivitě. Nyní získali tři vhazování v útočném pásmu, ale ani po jednom buly se v útoku neusadili.
01:52'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Luke Schenn – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Micheal Haley – 5 min., bitka).
01:28'
Canucks začíná velmi aktivně a ihned jde do vedení! U nahozeného kotouče byl první Horvat, který ukázkovou zadovkou našel TANNERA PEARSONA, který celkem bez problémů překonal Jonese. Asistence: Bo Horvat a Loui Eriksson.
00:34'
Hosté se okamžitě dostali do útočného pásma, kde se do hry dostal i Hertl, ale nikdo z hostů se k zakončení nedostal.
00:01'

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler (A), Biega, B. Hutton, Stecher, Q. Hughes, L. Schenn – Leivo, Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (A), Eriksson – Bärtschi, Gaudette, Spooner – Schaller, Beagle (A), M. Granlund.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Middleton, Burns, Vlasic, Heed, Dillon, Braun – Meier, Couture (A), Pavelski (C) – E. Kane, Hertl, Nyquist – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Haley, Goodrow, Donskoi.

Rozhodčí: Skilliter, Rehman – Cameron, Murchison.
Tomáš Hertl (SJS)
Vzájemná utkání

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát a pokaždé se z výhry radovali Žraloci ze San Jose. Vancouver tak má svému soupeři v posledním vzájemném duelu rozhodně co vracet.
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose okupují druhou příčku v Západní konferenci se sedmadevadesáti body a mají už jisté play-off a dokonce i soupeře. V prvním kole narazí na Vegas Golden Knights, se kterými se utkali už v loňských vyřazovacích bojích a nemají na to dobré vzpomínky. Tehdejší nováček je totiž z bojů o Stanley Cup vyřadil a letos by mu to rádi vrátili. Ovšem Žralokům se v poslední době příliš nedaří. Šest výher za sebou vystřídalo hned sedm proher v řadě. Tuto nepříznivou sérii zastavili právě s Vegas po výhře 4:3 po prodloužení. Naposledy však přišla další prohra, a sice s prvním týmem tabulky. Calgary Sharks porazilo 5:3. Dnes na ledě Vancouveru by hosté rádi uspěli, aby si před další fází sezóny zvýšili své sebevědomí po předchozích neúspěších. Chybět budou stále zranění Erik Karlsson, Joe Pavelski a také český obránce Radim Šimek.

Nejproduktivnější hráči

Brent Burns – 79 bodů (14+65)
Tomáš Hertl – 70 bodů (35+35)
Logan Couture – 70 bodů (27+43)
Vancouver Canucks

Domácí hokejisté z Vancouveru Canucks jsou v tabulce Západní konference na dvanáctém místě se ziskem osmasedmdesáti bodů. V pátek Kosatkám definitivně zhasla naděje na postup do play-off, když Colorado porazilo Arizonu. Canucks tak budou ve vyřazovacích bojích chybět počtvrté za sebou. Sezónu tak už pouze dohrávají a pak jim nastane dlouhá pauza. Před sebou tak mají už jen tři zápasy, v tom prvním z nich se dnes pokusí před svými diváky potrápit Žraloky ze San Jose, kteří naopak mohou už ladit formu na play-off. V posledním duelu se hráčům Canucks dařilo. Na svém ledě porazili 3:2 po nájezdech Dallas. Do utkání zřejmě nenaskočí zranění hráči Motte, Roussel, Sutter, Tanev a Brisebois.

Elias Pettersson – 65 bodů (27+38)
Bo Horvat – 59 bodů (27+32)
Brock Boeser – 55 bodů (26+29)
Hezké brzké středeční ráno přeji všem příznivcům toho nejlepšího hokeje. Na programu je opět zámořská NHL a s ní další zápasy a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Vancouver Canucks a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.