NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Florida - 1. března 2019   04:00

Vegas
Vegas
03:09' Stastny  • 27:40' R. Smith (Marchessault, Merrill) • 34:22' Merrill (Theodore, Marchessault) • 36:09' C. Miller (Schmidt, Stastny) • 55:42' R. Smith (Theodore) • ' Theodore
6:5
(1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)

1:0 (SN)

Florida
Florida
14:34' Hoffman  (Yandle, Huberdeau) • 18:31' Hoffman  (Yandle, Huberdeau) • 18:59' Trocheck  (Ekblad, Huberdeau) • 39:06' Barkov  (J. McGinn, Trocheck) • 43:18' Huberdeau

3. Jon Merrill (VGK) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 46-37; Zablokované střely: 4-20; Vhazování: 58%-42%; Hity: 31-36; Přesilové hry: 0/1-2/3; Trestné minuty: 10-4.
T-Mobile Arena prožila fantastickou noc, během které Vegas i Florida vstřelily shodně pět gólů a nakonec byla svědky samostatných nájezdů, jenž rozhodl Shea Theodore. Konečný výsledek velmi dramatického utkání. Vegas Golden Knights 6 Florida Panthers 5.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je SHEA THEODORE.
Vincent Trocheck nedokázal Malcolma Subbana překonat bekhendovou kličkou. Golden Knights vítězí!
Shea Theodore zvolil rychlé bekhendové zakončení a nad lapačkou Roberta Luonga vymetl pravý horní roh brány Panthers!
Aleksander Barkov se pokusil vymíchat brankáře Vegas, jenže Malcolm Subban zasáhl levým betonem.
William Karlsson naopak zvolil nájezd v plné rychlosti a střelu, po které Roberto Luongo předvedl parádní semafor.
Jonathan Huberdeau se rozjel na nájezd jako první a zvolil hodně pomalou rychlost se střelou, kterou Malcolm Subban vyrazil levým betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
Oba brankáři inkasovali během zápasu pět gólů a nyní je čeká dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. Skóre po prodloužení dnešního skvělého střetnutí. Vegas Golden Knights 5 Florida Panthers 5.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
62:21'
Colin Miller vystřelil na vrcholu pravého kruhu od hrazení a Roberto Luongo kotouč v rozštěpu zastavil.
62:17'
Max Pacioretty napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která skončila na horní tyči! Vegas bylo nyní hodně blízko výhry.
61:42'
Shea Theodore na pravém křídle nabral nebezpečnou rychlost, přesto ho hráči Floridy dokázali dobruslit.
60:49'
Jonathan Marchessault v blízkosti pravé tyče zakončoval bekhendem a minul vzdálenější levou tyč.
60:05'
Mike Hoffman po pouhých pěti sekundách vystřelil na levém křídle od hrazení a jeho střela byla zablokována.
60:01'
Začalo prodloužení.
Vegas i Florida během nádherného zápasu vstřelily shodně pět gólů, a tak nás čeká prodloužení. Kdo získá bod navíc? Skóre po třetí třetině v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 5 Florida Panthers 5.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:06'
Mark Stone nádhernou střelou z levého kruhu vymetl vzdálenější pravý horní roh brány, ale po odpískání.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:22'
Malcolm Subban si snadno poradil s nahozením Panthers a ukryl kotouč v náručí. Blíží se prodloužení.
57:55'
Dnešní utkání sleduje 18281 diváků.
56:53'
Golden Knights mohli rozhodnout, jenže jejich střela z pravého křídla zamířila do brankové konstrukce! Málem zde byl další obrat ve skóre.
55:42'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Útočník REILLY SMITH na levém křídle během poskytnuté výhody zavezl puk do útočného pásma a na bodu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou vymetl vzdálenější pravý horní roh brány – 5:5! Asistence: Shea Theodore.
54:24'
Vyloučený Mark Pysyk se již prohání po ledě a Florida přečkala v závěru první a důležitou hru v oslabení.
53:48'
Max Pacioretty vypálil dobře na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.
52:24'
Mark Pysyk dostal dvě minuty za podražení a Vegas si zahraje v závěru zápasu svou první přesilovou hru.
52:19'
Mark Stone vypálil na pravé straně od modré čáry a Roberto Luongo puk podržel v náručí. Komerční brejk.
51:30'
Reilly Smith si musel připadat nyní jako hráči Sparty, protože nyní mu na modré čáře přeskočil puk hokejku.
50:15'
Paul Stastny si najížděl mezi kruhy na přihrávku zpoza brány, jenže ve snaze zakončit puk čepelí hole netrefil.
49:42'
Panthers nedokázali na pravém křídle dobruslit puk včas a pískalo se proti nim zakázané uvolnění.
48:48'
Panthers hrají v obraně hodně obětavě a Golden Knights se již delší dobu nedostali k ohrožení brány.
47:46'
Hra byla přerušena, protože Nate Schmidt se před bránou nepříjemně srazil s jedním z hokejistů Panthers.
47:06'
Vegas se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
46:39'
Colin Miller vystřelil na levém křídle od modré čáry a puk minul vzdálenější pravý horní roh brány.
46:26'
Roberto Luongo ukryl střelu Shea Theodorea z pravé strany v lapačce a prostor dostává reklamní přestávka.
45:38'
Vyloučený William Karlsson je zpět na ledě a hokejisté Golden Knights prohrávají doma stále o jeden gól.
44:58'
Tomáš Nosek mohl skórovat během oslabení, jeho střela z mezikruží ale našla náruč Roberta Luonga.
43:38'
William Karlsson vyhodil puk bez teče přes ochranné sklo a byl vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
43:18'
Florida právě vstřelila branku!
JONATHAN HUBERDEAU vypálil bez přípravy v levém kruhu pro vhazování a Malcolm Subban výtečně zasáhl levým betonem, útočník Floridy se ale vzápětí dostal ještě ke dvěma dorážkám, z nichž první skončila pro změnu na pravém betonu brankáře Vegas a druhá již v síti – 5:4.
43:00'
Shea Theodore vypálil v pravém kruhu pro vhazování a na přední tyči jeho pokus zablokoval Henrik Borgström.
42:23'
Jamie McGinn na pravém křídle nabral rychlost a z ostrého úhlu vystřelil bekhendem vedle předního pravého horního rohu brány Malcolma Subbana.
42:03'
Vincent Trocheck si na pravém křídle nedokázal obhodit puk kolem Colina Millera a musel rychle zpět.
41:43'
Panthers se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
40:37'
Jonathan Huberdeau vystřelil v levém kruhu pro vhazování a Malcolm Subban puk na přední tyči vyrazil.
40:22'
William Karlsson na levém křídle nahodil puk před bránu, Jonathan Marchessault na něj ale nedosáhl.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 34-27; Zablokované střely: 1-14; Vhazování: 63%-37%; Hity: 24-23; Přesilové hry: 0/0-2/2; Trestné min.: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 6:08.
Vegas po přestávce vstřelilo tři góly a otočilo skóre zpět na svou stranu, domácím hokejistům ale necelou minutu před koncem prostřední části zkazil radost Aleksander Barkov. Skóre po druhé třetině utkání v Las Vegas. Vegas Golden Knights 4 Florida Panthers 4.
40:00'
39:06'
Jamie McGinn chtěl skórovat po objetí brány, jenže u levé tyče mu sjel kotouč z hole. Toho ovšem využil ALEKSANDER BARKOV, který nadvakrát procedil puk mezi betony Malcolma Subbana do sítě a vyrovnal skóre na 4:4! Asistence: Jamie McGinn a Vincent Trocheck.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:16'
Tomáš Nosek si najel v levém kruhu na krásnou zpětnou bekhendovou přihrávku Reana Reavese mezi nohama, z blízkosti ale Roberta Luonga nepřekonal.
38:02'
Panthers na pravém křídle vypálili od modré čáry a Malcolm Subban na přední tyči ukryl kotouč v lapačce.
37:06'
Golden Knights se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a jejich útočná akce byla přerušena.
36:09'
COLIN MILLER vypálil v blízkosti modré čáry po přihrávce Natea Schmidta z pravého kruhu ihned po vhazování a jeho rána bez přípravy vymetla levý horní roh brány! Vegas skórovalo třikrát v řadě a otáčí skóre zpět na svou stranu! Vegas vede. Asistence: Nate Schmidt a Paul Stastny.
36:07'
Shea Theodore se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát ale Roberta Luonga nepřekonal.
35:33'
Mark Pysyk vystřelil na bodu pravého kruhu a Malcolm Subban na přední tyči ukryl puk ve své lapačce.
34:53'
Max Pacioretty byl vyloučen na dvě minuty za krosček, zatímco Aaron Ekblad za hrubost. Hra 4 na 4.
34:53'
Obránce Shea Theodore střelou od modré čáry orazítkoval levou tyč a u pravé mohl skórovat z dorážky Paul Stastny, jenže trefil pouze ležícího Roberta Luonga! Následuje reklamní přestávka.
34:22'
JON MERRILL napřáhl na vrcholu levého kruhu ke krásné střele zápěstím, která mezi pravým betonem a lapačkou Roberta Luonga zamířila k přední tyči! Je vyrovnáno na 3:3! Asistence: Shea Theodore a Jonathan Marchessault.
33:51'
Aleksander Barkov dobře zamíchal s pukem v pravém kruhu, jeho střela zápěstím ale minula přední tyč.
33:15'
Alex Tuch nahodil puk na Roberta Luonga, který ho rychle zpracoval a poté poslal zpět do zóny Vegas.
32:05'
Jevgenij Dadonov vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a snažil se zamířit do bližšího horního rohu brány, jenže Malcolm Subban jeho střelu vyrazil pravým ramenem a poté puk zmrazil pod svou lapačkou.
31:29'
Jonathan Marchessault vypálil na bodu pravého kruhu a Aaron Ekblad jeho střelu zablokoval pravou bruslí.
31:16'
Jon Merrill vypálil na levém křídle od modré čáry a Roberto Luongo puk podržel. Komerční přestávka.
30:47'
Ian McCoshen na levém křídle vypálil od modré čáry a Malcolm Subban puk vyrazil na vzdálenější pravé tyči levým betonem. Vegas mělo do teď obrovský tlak a hodně dlouho se nepřerušovalo. Vražedné tempo.
28:38'
Mark Stone se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, Roberto Luongo ale obě vyrazil mimo.
27:40'
REILLY SMITH předvedl u pravé tyče nevídanou věc, když si puk stáhl mezi nohy a hokejkou mezi nimi překonal Roberta Luonga mezi betony! Gól ve stylu Tomáše Hertla proti NYR. Asistence. Jonathan Marchessault a Jon Merrill.
27:23'
Shea Theodore v levém kruhu vystřelil po krátké zpětné přihrávce bez přípravy a Roberto Luongo na přední tyči úspěšně vyrazil puk pravým betonem.
27:07'
Aleksander Barkov na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk bekhendem na přední tyč, kde ho zmrazil pod lapačkou Malcolm Subban. Reklamní přestávka.
26:43'
Cody Eakin na levém křídle nedokázal dobruslit prudké nahození a proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění.
25:39'
Brayden McNabb se po hlavě vrhl jednomu z hráčů Floridy pod nohy a dokázal puk dostat z obranné třetiny domácích hokejistů Vegas. Fanoušci aplaudují.
24:23'
Jonathan Marchessault ve středovém kruhu nádherně prohodil puk mezi nohama jednoho z protihráčů a na vrcholu mezikruží napřáhl k táhlé střele, která byla zablokována. Byla to ovšem skvělá individuální akce.
23:52'
Vincent Trocheck vypálil prudce od modré čáry a brankář Malcolm Subban puk vyrazil do ochranné sítě.
23:14'
Panthers nebezpečně tečovali puk v blízkosti levé tyče brány a Malcolm Subban pravým ramenem puk vyrazil.
22:27'
Max Pacioretty se pokoušel tečovat puk mezi kruhy pro vhazování, skvěle k němu ale přistoupil Ekblad.
21:57'
Vegas během pouhých 12 sekund dvakrát vystřelilo od modré čáry, Roberto Luongo ale obě střely kryl.
21:30'
William Karlsson střelou z pravého kruhu Roberta Luonga nepřekonal, stejně jako Brayden McNabb, který na pravém křídle vypálil od modré čáry nepřesně.
20:55'
Shea Theodore na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho tečována střela minula levou tyč.
20:19'
Hokejisté Vegas vstoupili do prostřední části velice dobře a Nate Schmidt napřáhl před pravým kruhem k táhlé střele, kterou Roberto Luongo zastavil a zalehl.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-11; Zablokované střely: 0-2; Vhazování: 62%-38%; Hity: 11-14; Přesilové hry: 0/0-2/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:08.
Paul Stastny sice po necelých čtyřech minutách hry otevřel skóre, jenže Panthers v závěru první třetiny předvedli fantastický obrat, který obstaral dvěma góly v přesilových hrách Mike Hoffman, a pouhých 28 sekund po jeho druhé brance se prosadil Vincent Trocheck. Skóre po první třetině dnešního utkání ve Vegas. Vegas Golden Knights 1 Florida Panthers 3.
20:00'
20:00'
Jon Merrill na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil na vzdálenější levé tyči, od které se odrazil do sítě, jenže o sekundu pozdě!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
VINCENT TROCHECK před pravým kruhem pro vhazování vypálil bez přípravy a jeho rána s příklepem vymetla přední pravý horní roh brány! Asistence: Aaron Ekblad a Jonathan Huberdeau.
18:45'
Vincent Trocheck vystřelil mezi kruhy pro vhazování zápěstím a jeho pokus skončil v náručí brankáře Vegas.
18:31'
MIKE HOFFMAN vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy a jeho prudká rána s příklepem zamířila pod lapačkou Malcolma Subbana k přední tyči! Keith Yandle a Jonathan Huberdeau.
18:23'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., vysoká hůl).
18:16'
Jon Merrill na pravém křídle vypálil od modré čáry a Roberto Luongo puk vyrazil pravým betonem mimo.
17:58'
Jon Merrill se ocitl na bodu levého kruhu ve velmi slibné střelecké pozici a střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu, jenže Roberto Luongo puk vytěsnil mimo!
17:19'
Shea Theodore měl na pravé straně obranného pásma obrovské problémy s rozehrou, nakonec ale uspěl.
16:30'
Jon Merrill dobře forčekoval mezi kruhy útočného pásma, jenže po zablokování kotouče ztratil hokejku.
15:47'
Vegas vystřelilo od modré čáry a na vzdálenější levé tyči málem jeden z hráčů Knights sklepl puk do sítě.
15:41'
Golden Knights se u pravé tyče neprosadili a Roberto Luongo puk zmrazil pod lapačkou. Komerční blok.
14:34'
MIKE HOFFMAN napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke krásné střele zápěstím, která nad lapačkou Malcolma Subbana vymetla bližší pravý horní roh brány! Přesilová hra byla využita. Asistence: Keith Yandle a Jonathan Huberdeau.
13:52'
Pierre-Édouard Bellemare byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Panthers si zahrají první přesilovou hru.
13:39'
Michael Matheson vystřelil na bodu levého kruhu bekhendem a Malcolm Subban puk na přední tyči hrudí vyrazil. Tlak Panthers ovšem pokračuje.
12:57'
Jon Merrill vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána minula vzdálenější pravou tyč.
12:02'
Vincent Trocheck vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban puk lapil do své lapačky.
11:43'
Panthers nyní podrželi puk na několik sekund za vlastní bránou, aby mohli správně a v klidu vystřídat.
10:50'
Jon Merrill vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Jonathan Huberdeau přizvedl puk do ochranné sítě.
10:35'
Jon Merrill vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho rána s příklepem minula pravý horní roh brány.
10:32'
Hra byla opět přerušena, protože Panthers nepřesně rozehráli a vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
10:14'
Troy Brouwer si najel na vzdálenější pravé tyči na krásnou diagonální přihrávku z levého kruhu pro vhazování, z blízkosti ale Malcolma Subbana překonat nedokázal. Následuje krátká komerční přestávka.
09:44'
Mike Hoffman dostal na pravém křídle příliš mnoho volného prostoru a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, která minula vzdálenější levý horní roh brány. Malcolm Subban zasahovat nemusel.
08:59'
Nate Schmidt operoval s pukem na levém křídle, jenže u hrazení k němu velice rychle přistoupil Mark Pysyk.
08:13'
Frank Vatrano vystřelil na vrcholu levého kruhu ihned po vhazování a Malcolm Subban puk úspěšně vyrazil.
08:11'
Vegas nepřesně rozehrálo podél střídaček a Aaron Ekblad dojel puk. Další zakázané uvolnění domácích.
07:56'
Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem proti Vegas, které nepřesně rozehrálo podél trestných lavic.
07:12'
Hostům z Floridy se nepodařilo rozehrát diagonálně z obranného pásma a pískalo se zakázané uvolnění.
06:30'
Vincent Trocheck se na pravém křídle dostal k nahození, které skončilo v ochranné síti. Následuje krátká reklamní přestávka. Domácí Vegas těsně vede.
06:08'
Panthers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům z Floridy se pískalo zakázané uvolnění.
05:20'
Vegas na ose útočného pásma vystřelilo od modré čáry a William Karlsson chtěl tečovat puk před bránou, jenže se mu to nepodařilo a Roberto Luongo táhlou střelu udržel v náručí. Golden Knights vedou 1:0.
04:56'
Ryan Reaves rychle vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Roberto Luongo puk vykopl betonem.
04:43'
Panthers na levém křídle vystřelili v rychlosti z ostrého úhlu a Malcolm Subban puk snadno podržel v náručí.
03:09'
PAUL STASTNY dokázal u pravé tyče vydolovat puk mezi třemi hráči Panthers, jednomu z nichž kotouč prohodil mezi bruslemi, a rychlou střelou zápěstím z blízkosti překonal Roberta Luonga mezi betony! Golden Knights udeřili první – 1:0.
03:06'
Nate Schmidt vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Roberto Luongo lapil puk do lapačky.
02:44'
Golden Knights vystřelili ihned po vhazování od modré čáry a Roberto Luongo opět puk podržel v náručí.
02:40'
Pierre-Édouard Bellemare si najel před bránu na kolmou přihrávku od Tomáše Noska, bekhendem ale Roberta Luonga mezi betony překonat nedokázal.
01:55'
Aaron Ekblad mířil střelou z bodu pravého kruhu do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Malcolm Subban byl ale připraven a úspěšně puk vyrazil mimo.
01:05'
Roberto Luongo se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Golden Knights a rozehrál podél hrazení.
00:06'
Panthers vyhráli úvodní vhazování zápasu a podél střídaček rychle nahodili puk do útočného pásma.
00:01'

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Schmidt, Engelland (A), McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Pysyk, Ekblad (A), Yandle, Matheson, McCoshen, Brown – Huberdeau (A), Barkov (C), Vatrano – Hunt, Sheahan, Hoffman – Hawryluk, Trocheck, Dadonov – J. McGinn, Borgström, Brouwer. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Jean Hebert, Ghislain Hebert. Čároví: Brandon Gawryletz, Darren Gibbs.
Vegas čeká v pátek ráno domácí střetnutí s Arizonou, proti které se bude snažit upevnit třetí místo Pacifické divize. Golden Knights mají na Coyotes náskok 6 bodů, jenže během posledních 8 utkání vyhráli jen dvakrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.