NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Flyers - 24. března 2019   17:30

Washington
Washington
03:52' T. Wilson (Jensen, Ovečkin) • 30:47' Boyd (Niskanen, Dowd) • 48:07' J. Vrána (Connolly)
Flyers

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek nedělního večera!
Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 09:19
Radko Gudas (PHI) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:09
Jakub Voráček (PHI) – 1+0, 6 střel, čas na ledě 19:24

Michal Kempný a Dmitrij Jaškin (oba WSH) zůstali oficiálně mezi zdravými náhradníky.

Trestné minuty: 8 – 4
Capitals se podařilo ukončit "sérii" dvou porážek, zapsali druhou výhru z posledních pěti zápasů. Pojistili si tedy první místo v tabulce Metropolitní divize.

Flyers zaznamenali druhou porážku po sobě, pátou porážku z uplynulých sedmi duelů. Jejich šance na postup do play-off už jsou hodně mizivé.
59:56'
V tomto utkání se už ničeho dalšího nedočkáme.
59:33'
Elliott samozřejmě zpět v brankovišti.
59:33'
Nepřesnost a zakázané uvolnění Letců. Do konce zbývá už pouze necelých 27 vteřin.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:52'
Znovu se píská icing Washingtonu.
58:45'
Další zakázané uvolnění od domácího celku. Hokejistům Philly se nedaří dostat do závěrečného tlaku.
58:18'
Icing Capitals.
57:50'
Elliott na střídačce, Flyers hrají bez brankáře!
57:32'
Oshie se rychle obtočil kolem brány, následnému zakončení ovšem scházela přesnost.
57:06'
Hartman měl šanci dostat svůj tým na dostřel, avšak Holtby připraven na správné pozici.
56:31'
Rána Kuzněcova z levé strany zamířila mimo dosah Elliotta.
55:41'
Čtyři minuty a 19 vteřin do konce závěrečné periody. Vhazování po levici Elliotta.
55:41'
Burakovsky zkoušel štěstí znovu po pravé straně, tentokrát už Elliotta zaměstnal. Před námi je poslední reklamní přestávka.
55:01'
Necelých pět minut do konce třetí třetiny. Zvládne ještě Philadelphia něco udělat s tímto zápasem?
54:45'
Útočnou akci Burakovského po pravé strany Flyers rychle zastavili.
53:56'
Vrána znovu v samostatném úniku, tentokrát jej ovšem zastavila branková konstrukce.
53:41'
Touš si to namířil na střídačku Washingtonu. Následně se bude vhazovat v neutrální zóně.
53:02'
Čároví domácím odpískali zakázané uvolnění.
52:48'
Ze středu útočného pásma vystřelil Ovečkin, Elliott musel být znovu ve střehu.
52:06'
Střely na bránu: 28 – 34
51:40'
Wilson mohl přidat čtvrtý gól Caps, avšak na Elliotta si z mezikruží nepřišel.
50:42'
Kuzněcov a Knight na vhazování po pravé ruce Elliotta.
50:42'
Wilson z levého kruhu pro vhazování otestoval Elliottovu pozornost. Následuje reklamní přestávka.
49:55'
Těsně před polovinou třetí třetiny vedou Capitals nad Flyers o dva góly, 3:1.
49:40'
Burakovsky se po levé straně tlačil do šance, obrana Philadelphie ale odvedla dobrou práci.
48:59'
Střelecký pokus Lindbloma zablokoval hned první bránící hráč, Holtby tak mohl zůstat v klidu.
48:07'
Washington právě vstřelil branku!
3:1 pro Capitals! Po bekhendové přihrávce od Connollyho skóroval ze samostatného úniku přízemní střelou z mezikruží JAKUB VRÁNA. Asistence: Brett Connolly.
47:20'
Tvrdý hit Oshieho na Raffla si vysloužil v ochozech velké ovace.
46:38'
Zpět do akce! Na vhazování po pravici Elliotta se staví Kuzněcov a Laughton.
46:38'
Ovečkin z levé strany našel pouze Elliottovu rukavici. Na řadě je reklamní přestávka.
46:24'
A další zakázané uvolnění Letců.
46:10'
Nyní zase icing odpískán hostům. Hra se tak přesune před Elliotta.
45:52'
Zakázané uvolnění od hokejistů Washingtonu.
45:41'
Střely na bránu: 20 – 34
45:25'
44:55'
Caps se nyní daří držet puk daleko od své brány.
44:12'
Příležitost pro Voráčka, jenž se ocitl sám před Holtbym. Český útočník ale druhý gól v zápase nepřidal.
43:25'
Čtvrtá přesilová hra Flyers. Vhazuje se po Holtbyho levici.
43:25'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., hrubost).
43:12'
Washington se provinil icingem. Vhazovat se tedy za malý moment bude poblíž Holtbyho.
42:55'
Sanheim střílel zprava z dobré pozice, avšak hodně nepřesně.
42:02'
Vrána na pravé straně tečoval nahození Carlsona od modré čáry, Elliott připraven.
41:42'
Kuzněcov to zkoušel zleva, minul však Elliottovu bránu.
40:43'
Couturier útočil po pravé straně, zastavil jej ale poměrně rychle Wilson.
40:20'
Po 20 vteřinách Capitals odpískán ofsajd.
40:01'
Závěrečná, třetí dvacetiminutovka v Capital One Areně odstartuje za malou chvíli!

39:50'
Ještě je tu postavení mimo hru ze strany Philadelphie.
39:39'
Van Riemsdyk vytvořil šanci pro Girouxe, ten ale z levé strany trefil pouze střed brány, tudíž i Holtbyho náručí.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:33'
Neúspěšný pokus Jensena od modré čáry, poté ale Elliotta ohrozil zleva Hagelin.
37:59'
Laughtonova střela z pravé strany zablokována Djoosem do ochranné sítě.
37:10'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Osmatřicátá minuta, využitá přesilovka Flyers, 1:2 z jejich pohledu! Holtbyho z pravé strany, z úhlu, prostřelil JAKUB VORÁČEK. Český forvard zaznamenal dvacátou trefu v letošní sezoně! Bez asistence.
37:00'
Giroux hned na úvod zleva provětral Holtbyho lapačku.
36:51'
V pořadí třetí početní převaha Flyers. Bude konečně úspěšná?
36:51'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., držení).
36:02'
Flyers jsou v prostřední dvacetiminutovce střelecky výrazně aktivnější.
35:34'
Čtyři minuty a 26 vteřin do konce druhé třetiny. Bäckström a Laughton v souboji na vhazování po Holtbyho pravici.
35:34'
Je tu další z reklamních přestávek.
35:34'
Holtby zasáhl svou rukavicí proti teči Lindbloma z těsné blízkosti.
35:22'
34:53'
Půl minuty do návratu Wilsona. Kotouč aktuálně ve střední třetině.
34:15'
Také střela Gostisbeherea z levé strany Holtbyho nezaměstnala.
33:51'
Giroux pálil zprava, Holtby ale zasahovat nemusel.
33:22'
Vhazuje se po Holtbyho pravé ruce, mezi hole Ellera a Couturiera.
33:22'
Před druhou přesilovou hrou Flyers ještě proběhne reklamní přestávka.
33:22'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., podrážení).
32:59'
Myers nahazoval od modré, zprava, Holtby kotouč vyrazil před sebe.
32:16'
Střely na bránu: 15 – 20
31:05'
Velká sprcha pro hosty, kteří měli předtím hned několik velmi dobrých šancí.
30:47'
Capitals mají dvougólový náskok! Niskanenovu střelu od modré, z pravé strany tečoval před bránou TRAVIS BOYD. Pátý gól v sezoně 2018/2019 pro pětadvacetiletého Američana, 2:0! Asistence: Matt Niskanen, Nic Dowd.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání. Capitals stále vedou nad Flyers 1:0.
29:38'
Patrick vystřelil nebezpečně ze středu útočného pásma, jen těsně přitom minul Holtbyho svatyni.
29:10'
Letci jsou ve druhé třetině rozhodně lepším týmem.
28:54'
Caps následně poslali puk na zakázané uvolnění.
28:49'
Nyní ale Konecny a Gostisbehere ve velké šanci Flyers, Holtby v obou případech dával pozor.
28:26'
Hartman z pravého kruhu pro vhazování mířil taktéž nepřesně.
27:58'
Pokus Gostisbeherea od modré čáry, zleva, postrádal na přesnosti.
27:40'
Nahození hokejistů Philly z levé strany, které Holtbymu nenadělalo vůbec žádné potíže.
26:43'
Ofsajd v podání domácího celku.
26:15'
26:15'
Orpik zablokoval střelu van Riemsdyka z levé strany do ochranné sítě, před námi je reklamní přestávka.
25:48'
Washington v další situaci 2 na 1. Tentokrát to zprava zkoušel Connolly, Elliott však znovu na jedničku.
25:11'
Střely na bránu: 13 – 13
25:06'
Skvělý Elliott, jenž vychytal přečíslení soupeře 2 na 1. Zakončoval jej mimochodem z pravého kruhu bez přípravy Burakovsky.
24:53'
Střela Gudase z pravé strany na Holtbyho bránu neprošla.
24:31'
Oba týmy si na ledě nic nedarují. Hraje se tvrdě.
23:50'
Philadelphii početní výhoda nakopla.
23:25'
Další střelecký pokus Konecnyho z levé strany, tentokrát ovšem nepřesný.
22:57'
Konecny střílel zleva z otočky, Holtby se blýskl výborným zákrokem.
22:41'
Sanheimův pokus od modré, z pravé strany, Holtby touš vyrazil do ochranné sítě.
22:29'
21:30'
První polovina z trestu Ovečkina je pryč. Holtbyho zatím ohrozil přímo pouze Couturier.
20:54'
Hosté mají poměrně dobrý tlak. Nyní jim ovšem bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
20:29'
Hned zkraje prostřední periody je tu dnešní první přesilovka pro Flyers. Dočkáme se vyrovnání?
20:29'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., sekání).
20:15'
K první střele ve druhé třetině se na pravé straně dostal van Riemsdyk, avšak minul tři tyče.
20:01'
Hokejisté Washingtonu a Philadelphie jsou zpět na ledě Capital One Areny. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

19:58'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:25'
Neúspěšná snaha Washingtonu o přechod do útočného pásma – ofsajd.
19:03'
Letcům odpískána přihrávka rukou. Následovat by mělo vhazování ve střední třetině.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:44'
Střela Gudase z pravé strany byla zablokována Bäckströmem vysoko nad, do ochranné sítě.
18:29'
Holtby připraven na správném místě proti střeleckému pokusu van Riemsdyka od pravého mantinelu.
17:53'
Další práce pro Elliotta. Tentokrát musel vytěsnit pokus Burakovského z levé strany.
17:42'
Orpikovo nahození od modré čáry, zleva, Elliott nachází kotouč ve svém náručí.
16:28'
Elliott v tuto chvíli hodně podržel svůj tým. Zastavil Kuzněcova, následně i dva střelecké pokusy Ovečkina.
16:22'
15:42'
Elliott se mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí. Nyní na něj míří jedna střela za druhou.
15:12'
Velmi dobrý zákrok Elliotta proti bekhendu Kuzněcova z těsné blízkosti.
14:37'
Gudas útočil po levé straně při vlastním oslabení, Holtbyho však bekhendem nepřekvapil.
14:22'
Pět minut a 38 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po pravé ruce Elliotta, mezi hokejky Bäckströma a Girouxe.
14:22'
Po další reklamní přestávce budeme sledovat druhou početní převahu Capitals.
14:22'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Justin Bailey – 2 min., podrážení).
13:09'
Můžeme pokračovat. Vhazování po Holtbyho levici obstarávají Bäckström a Couturier.
13:09'
Na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
13:09'
Raffl se ocitl v dobré šanci, když před bránou tečoval střelecký pokus spoluhráče. Holtby ale předvedl skvělý postřeh.
12:35'
Bäckström si nabruslil s toušem mezi kruhy, k zakončení se ovšem následně nedostal.
12:21'
Střely na bránu: 5 – 6
11:50'
Dlouho se už hraje bez přerušení.
11:28'
Útočná akce Djoose po levé straně neměla dlouhého trvání, obrana soupeře totiž byla dobře zorganizovaná.
10:35'
Orpik měl na levé straně velmi dobrou příležitost poslat svůj tým do dvougólového vedení, Elliott ale se štěstím dokázal odolat.
10:01'
Máme za sebou polovinu první třetiny, Capitals vedou nad Flyers 1:0. Ve čtvrté minutě se díky teči prosadil Wilson.
09:44'
Van Riemsdyk z pravé strany prověřil Holtbyho pozornost.
09:18'
09:07'
Niskanen zkusil štěstí z levého kruhu, Elliott připraven.
08:35'
Ve statistikách však mají domácí jen jednu střelu na bránu, kterou mimochodem obstaral hned na začátku zprava Kuzněcov.
08:19'
Začíná druhá minuta z trestu van Riemsdyka, zatím poměrně dobrá přesilovka v podání Washingtonu.
07:18'
Osmá minuta zápasu, Capitals si zahrají první přesilovou hru. Vhazování po pravici Elliotta.
07:18'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (James van Riemsdyk – 2 min., nedovolené bránění).
06:42'
Konec reklamní přestávky, Bäckström a Giroux v souboji na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Caps.
06:42'
Postavení mimo hru ze strany Flyers, proběhne první reklamní přestávka dnešního utkání.
06:30'
Boyd se prokličkoval středem do útočného pásma, ke střele se ovšem následně nedostal.
05:14'
Vhazovalo se v obranné zóně domácích, po Holtbyho levici.
05:12'
Kotouč v ochranné síti za Holtbyho zády, hra je tedy přerušena.
05:06'
Střely na bránu: 2 – 4
04:51'
Na hřišti se momentálně objevuje hodně nepřesností v podání obou mužstev.
03:52'
Konec čtvrté minuty, Capitals otevírají skóre utkání! Střelecký pokus Jensena ze středu útočného pásma tečoval za Elliotta před bránou TOM WILSON. Jeho dvaadvacátý gól v sezoně, 1:0! Asistence: Nick Jensen, Alexandr Ovečkin.
03:20'
Další Holtbyho zákrok, tentokrát proti Voráčkovi, jenž to zkoušel zleva.
02:59'
Nahození Sanheima od modré čáry, zprava, Holtby měl plné ruce práce.
02:31'
Pokus Niskanena od modré, z pravé strany, na bránu neprošel.
01:58'
Hagelinovo nahození od levého mantinelu, Elliott puk bez problémů vyráží pravým betonem do rohu.
01:19'
První pořádnou útočnou akci obstarala Philadelphia. Holtby zasáhl proti Couturierovi svou rukavicí.
00:47'
Oba týmy mají za sebou první střídání, na ledové ploše zatím klid.
00:01'
Do středového kruhu se už na úvodní vhazování staví Bäckström a Patrick, jdeme na to!
Ještě si musíme chvíli počkat. Rozhodčí řeší s trenéry problém, co se soupisek týče.
Hymna je minulostí, divizní souboj mezi Capitals a Flyers co nevidět začne.
Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, za malou chvíli v Capital One Areně zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

WSH: Holtby – Orlov, Niskanen – Ovečkin, Bäckström, Wilson

PHI: Elliott – Provorov, Sanheim – van Riemsdyk, Patrick, Giroux
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

WSH: Braden Holtby – 29 let, CAN
→ Z:54 REC:27-19-5 PR:2.94 %ÚS:90.7

PHI: Brian Elliott – 33 let, CAN
→ Z:24 REC:11-9-1 PR:2.79 %ÚS:91.2

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Djoos, Carlson, Orlov (A), Niskanen, Orpik, Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Connolly – Burakovsky, Dowd, Boyd.

Philadelphia Flyers: Elliott (Talbot) – Provorov, Sanheim, Hägg, Gudas, Gostisbehere, P. Myers – J. van Riemsdyk, Patrick, Giroux (C) – Lindblom, Couturier (A), Voráček (A) – Hartman, Laughton, Konecny – M. Raffl, Knight, Ju. Bailey.

Rozhodčí: Tim Peel, Ghislain Hebert – Jonny Murray, Scott Driscoll.
Příjemnou neděli! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Washington Capitals a Philadelphia Flyers.

PHILADELPHIA FLYERS
- 10. místo ve Východní konferenci (80 bodů)

Flyers v minulém utkání prohráli doma s New Yorkem Islanders 2:4. Jednalo se o jejich čtvrtou porážku za posledních šest duelů. Za uplynulých devět zápasů zaznamenali bilanci 4-5-0. V posledních šesti utkáních venku však dokázali hned v pěti případech vyhrát.

WASHINGTON CAPITALS
- 1. místo v Metropolitní divizi (94 bodů)

Capitals vstoupí do duelu proti Flyers se dvěma porážkami po sobě. Nestačili na Tampu Bay Lightning 4:5 v prodl., poté padli s Minnesotou Wild 1:2. Dnes je čeká třetí utkání ze série čtyř zápasů doma v řadě. Za uplynulých šest mačů jinak zapsali bilanci 2-3-1.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní duel mezi týmy Washington Capitals a Philadelphia Flyers. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Capital One Areně vhozeno už krátce po 17:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.