NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Dallas - 30. prosince 2019   02:00

Arizona
Arizona
08:42' Hall (Garland, Dvorak) • 18:02' Garland (Schmaltz, Söderberg)
2:4
(2:0, 0:0, 0:4)
Dallas
Dallas
42:18' Ja. Benn  (Seguin, Lindell) • 50:46' Radulov  (Sekera, Ja. Benn) • 55:51' Hintz  (Gurjanov, J. Klingberg) • 58:24' Janmark

3. Jamie Benn (DAL) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 35-25; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 30-38; Přesilové hry: 0/4-0/3; Trestné minuty: 8-10.
Arizona dnes v úvodních dvaceti minutách dominovala a z obrovské střelecké převahy pramenilo zasloužené dvoubrankové vedení domácích hokejistů, o které se postarali Phil Kessel a Conor Garland. Od poloviny zápasu byl ale lepší Dallas a v závěrečné třetí třetině se mu podařilo skóre otočit, když se postupně prosadili Jamie Benn, Alexandr Radulov a Roope Hintz. Střelou do prázdné sítě poté ještě Mattias Janmark. Konečný výsledek. Arizona Coyotes 2 Dallas Stars 4.
59:49'
Oliver Ekman-Larsson dostal dvě minuty za hrubost a společně s ním pak také Jamie Benn a Blake Comeau.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:24'
Dallas právě vstřelil branku!
MATTIAS JANMARK se rychle zorientoval na levé straně obranného pásma Stars a táhlou střelou poté skóroval do prázdné brány! Bez asistence.
57:53'
Antti Raanta opustil svou bránu a Dallas minul odkrytou síť domácího týmu. Zakázané uvolnění.
56:03'
Antti Raanta našel střelu Dallasu z pravého křídla v lapačce a prostor dostává komerční přestávka.
55:51'
ROOPE HINTZ si najel na vzdálenější levé tyči na nádherné nahození z pravého křídla a z ostrého úhlu a střelou do prázdné brány otočil skóre – 2:3! Asistence: Denis Gurjanov a John Klingberg.
55:29'
Coyotes nedokázali přesně rozehrát podél střídaček a tentokrát z toho už zakázané uvolnění bylo.
55:00'
Jamie Benn nepřesně rozehrál podél trestných lavic, zakázané uvolnění se ale proti Dallasu nepískalo.
53:04'
Coyotes se dostali ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin puk ukryl v lapačce.
50:50'
Puk byl ihned po vhazování ve středovém kruhu sražen mezi střídačky a prostor dostává reklamní přestávka.
50:46'
ALEXANDR RADULOV si najel v levém kruhu pro buly na fantastickou bekhendovou přihrávku Andreje Sekery zpoza brány Coyotes a střelou bez přípravy poté na přední tyči propálil Anttiho Raantu mezi pravým betonem a vyrážečkou – 2:2! Asistence: Andrej Sekera a Jamie Benn.
50:07'
Brad Richardson mohl poslat domácí Arizonu zpět do dvoubrankového vedení, jenže jeho rána z pravého kruhu pro vhazování minula bránu Antona Chudobina.
49:42'
Corey Perry dobře kroužil s pukem, na vrcholu prostoru mezikruží se ale nakonec do zakončení nedostal.
47:17'
Jason Demers vypálil na vrcholu pravého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, Anton Chudobin byl ale připravený a zasáhl pravým betonem.
47:09'
Kotouč byl přizvednut po vhazování v obranném pásmu Dallasu do hlediště a prostor dostává reklamní přestávka. Dallas snížil a je zpátky v zápase.
46:56'
Hokejistům Dallasu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a hru přerušilo zakázané uvolnění.
46:34'
Stars vypálili od modré čáry a kotouč nepříjemně poskakoval, pozorný Antti Raanta ho ale vyrazil mimo.
45:55'
Vyloučený Phil Kessel se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Arizona přečkala důležité oslabení.
45:53'
John Klingberg na pravém křídle vypálil od modré čáry a Antti Raanta puk zřejmě vyrazil maskou. Kotouč poté každopádně zmrazil pod lapačkou a hra je přerušena.
44:34'
Alexandr Radulov mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Carl Söderberg mu neumožnil zakončit.
43:55'
Phil Kessel fauloval a rozhodčí poté bývalého hokejistu týmu Pittsburghu vyloučili na dvě minuty za sekání.
42:56'
Dallas v rychlém sledu vypálil z pravého a poté levého kruhu pro vhazování, Antti Raanta ale první střelu hostů vyrazil, zatímco druhou ukryl v lapačce.
42:18'
JAMIE BENN využil nahození od modré čáry, když si puk před brankovištěm přikopl zády k bráně pravou bruslí a z otočky ho poté bekhendem zasunul k pravé tyči! Dallas teď snížil a rozdíl činí jeden gól. Asistence: Tyler Seguin a Esa Lindell.
42:13'
Coyotes vstoupili do závěrečné třetí třetiny hodně pomalu a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Anttiho Raanty.
41:17'
Kapitán Dallasu opět operoval s pukem na levém křídle a tentokrát ho nahodil před bránu, kde ho tečoval Roope Hintz, a kotouč minul pravý horní roh brány.
40:25'
Jamie Benn zakončoval v levém kruhu pro vhazování v tísni, přesto mířil k přední levé tyči, kde byl Antti Raanta připravený a puk vyrazil svým pravým betonem.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 30-14; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 51%-49%; Hity: 21-25; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:03.
Antti Raanta po přestávce předvedl několik parádních zákroků. Nejdůležitější přišel proti Jamiemu Oleksiakovi, který se dnes řítil ihned po návratu z trestné lavice do samostatného úniku. Skóre po druhé třetině utkání na ledě Coyotes teď zní. Arizona Coyotes 2 Dallas Stars 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:45'
Jakob Chychrun neměl v pravém kruhu pro vhazování potřebnou rychlost a jeho bekhendové zakončení skončilo v lapačce stojícího Antona Chudobina.
37:58'
Antti Raanta vyrazil ránu Mira Heiskanena z levého kruhu pro vhazování a Jason Demers je zpět na ledě.
37:08'
Coyotes se podařilo opět vyhodit a navíc tak, že kotouč mířil na bránu a Anton Chudobin musel zasáhnout.
35:58'
Jason Demers byl vyloučen na dvě minuty za hrubost poté, co nyní zbytečně fauloval Alexandra Radulova.
35:58'
Roman Polák vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, Antti Raanta byl ale připravený a ránu českého obránce nadvakrát dokázal zkrotit. Hra je přerušena.
35:35'
Dallas se mohl vrátit zpět do zápasu, když se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže střela jednoho z hostujících hráčů skončila na hrudi Anttiho Raanti.
34:41'
Taylor Hall vybruslil zpoza brány Dallasu a na levém křídle poté vystřelil z otočky, jeho střela zápěstím ale z ostrého úhlu zamířila do lapačky Antona Chudobina.
34:22'
Alex Goligoski vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a po rutinním zákroku Antona Chudobina dostává prostor krátká komerční přestávka. Skóre je stále 2:0.
34:01'
Brad Richardson se málem dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, jenže hokejisté Dallasu k němu bleskově přistoupili a poté ho vytlačili za svou bránu.
33:44'
Dallas se dostal na pravém křídle ke střele z ostrého úhlu, se kterou si Antti Raanta bez problému poradil.
33:06'
Conor Garland na levém křídle pronikl do útočného pásma a nádhernou bekhendovou přihrávkou poslal puk před bránu, kde se ho snažil usměrnit mezi betony brankáře Ilja Ljubuškin, brankář Anton Chudobin se ale překonat nenechal a přerušil hru. Arizona vede 2:0.
32:01'
Miro Heiskanen nabral velkou rychlost a jeho střela z levého kruhu pro vhazování mířila do bližšího horního rohu brány, Antti Raanta ale zasáhl pravým ramenem.
31:38'
Jakob Chychrun vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování nepřesně a puk se od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Následuje komerční brejk.
31:02'
Tyler Seguin mohl skórovat po sérii skvělých diagonálních přihrávek z pravého kruhu pro vhazování, jenže bránu domácího Anttiho Raanti přestřelil.
30:23'
Jamie Benn byl nepříjemně dohrán na obranné modré čáře a Dallas měl opět problémy s rozehrávkou.
30:07'
Stars musí výrazně přidat na tempu, jinak se jim může stát, že na ledě výrazně lepší Arizony schytají debakl.
29:09'
Téměř polovina zápasu je minulostí a Dallas se dostal pouze k osmi střelám na bránu. Brad Richardson mezitím vypálil na bodu pravého kruhu a Anton Chudobin na přední tyči ukryl puk v lapačce.
28:39'
Coyotes nepřesně rozehráli podél střídaček a tentokrát se pískalo zakázané uvolnění proti nim.
28:25'
Arizona vyhrála vhazování a Alex Goligoski na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho rána bez přípravy ale skončila v náručí připraveného Antona Chudobina.
28:21'
Dallas se ocitl pod tlakem a raději kotouč vyhodil na zakázané uvolnění. Hra se vrátila před bránu Antona Chudobina, který dnes zatím inkasoval dvakrát.
27:47'
Clayton Keller mohl zkusit vystřelit na vrcholu levého kruhu, jenže si na střelu netroufl a podél hrazení přenesl hru na opačné stranou útočného pásma.
27:21'
Taylor Hall vypálil z levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin musel dávat velký pozor, aby úspěšně zasáhl hrudí a poté ukryl kotouč ve své lapačce.
26:48'
Dallasu hodně vázne rozehrávka, když se mu nepodařilo přenést hru z levého křídla doprava podél útočné modré čáry a poté neuspěl ani se zadovkou.
26:17'
Stars na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a připravený Antti Raanta na přední tyči ukryl kotouč v náručí. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
25:54'
Taylor Hall se snažil prosadit v pravém kruhu pro vhazování po nepřesné rozehrávce Dallasu, jenže rychle k němu přistoupil Jamie Benn a čistě ho poslal k ledu.
24:52'
Jamie Oleksiak se mohl vykoupit, když se ihned po návratu z trestné lavice řítil sám na bránu, Antti Raanta se mu ale fantasticky vrhl pod nohy a hokejkou mu kotouč senzačně vypíchl!
24:10'
Alex Goligoski dvakrát vypálil od modré čáry, přičemž jeho první střela skončila na výstroji Antona Chudobina a druhá minula pravý horní roh brány.
23:27'
Coyotes se dostali v rychlém sledu ke třem střelám v pravém kruhu pro vhazování, první skončila na hrudi Antona Chudobina a zbylé dvě byly zablokovány.
22:43'
Rozhodčí přezkoumali video a nakonec pětiminutový trest odvolali. Jamie Oleksiak dostal pouze dvě minuty.
22:43'
Kapitáni Oliver Ekman-Larsson a Jamie Benn se pustili do konverzace, zatímco rozhodčí zkoumají video.
22:43'
Derek Stepan byl tvrdě atakován za bránou Dallasu, kde ho nyní nabral na pravé rameno Jamie Oleksiak. Obránce Stars byl vyloučen za nedovolené bránění.
21:36'
Esa Lindell se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Arizona nevyužila ani druhou přesilovou hru.
21:23'
Conor Garland mohl zadělat na hattrick, jeho rána z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale zamířila nad bránu a Anton Chudobin nemusel zasahovat.
20:30'
Roman Polák zpoza brány napálil puk podél hrazení až do obranného pásma domácí Arizony. Coyotes se během druhé přesilové hry dostali ke dvěma střelám.
20:01'
Arizona měla v úvodní části obrovskou střeleckou převahu a do druhé třetiny vstupuje v přesilové hře.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 22-5; Zablokované střely: 9-2; Vhazování: 55%-45%; Hity: 10-11; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:06.
Roope Hintz orazítkoval v úvodu zápasu tyč a Arizona vzápětí trestala, když se nejprve prosadil Taylor Hall a krátce po skončení přesilové hry pak Conor Garland. Skóre po první části. Arizona Coyotes 2 Dallas Stars 0.
20:00'
19:57'
Oliver Ekman-Larsson vypálil necelé tři sekundy před koncem úvodní části z prostoru levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin podržel puk v náručí.
19:36'
Esa Lindell vyhodil kotouč z obranného pásma přes ochranné sklo a byl poté vyloučen za zdržování hry.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02'
Arizona právě vstřelila branku!
Nick Schmaltz napálil puk zpoza brány Dallasu do vnějšího oblouku brány, od kterého se kotouč odrazil na hokejku CONORA GARLANDA, který na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím, a puk se na přední tyči brány od lapačky Antona Chudobina odrazil do sítě! Arizona vede rázem 2:0. Asistence: Nick Schmaltz a Carl Söderberg.
16:31'
Taylor Hall mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže Anton Chudobin puk vyrazil na přední tyči před sebe a Coyotes se vzápětí zázračně neprosadili z dorážky.
16:22'
Phil Kessel nyní vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji Anton Chudobin bez problému podržel.
16:08'
Mattias Janmark byl nepříjemně faulován v levém rohu obranného pásma, kde ho Taylor Hall atakoval levým kolenem, nakonec ale rozhodčí nevylučovali.
15:57'
Corey Perry neudržel nervy na uzdě a za absolutně zbytečný krosček byl poslán na trestnou lavici. Na straně Arizony se poté nevylučovalo. Přesilová hra.
15:57'
Conor Garland vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin vyrazil puk před sebe, aby ho vzápětí zmrazil vleže pod vyrážečkou. Následovala potyčka.
15:24'
Anton Chudobin si snadno poradil s nahozením Coyotes z pravé strany a na přední tyči raději puk rychle zmrazil pod lapačkou. Následuje krátká komerční přestávka.
13:55'
Christian Dvorak odpověděl střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, která mířila pod horní tyč, jenže Anton Chudobin skvěle zasáhl lapačkou a puk vyrazil.
13:40'
Miro Heiskanen na pravém křídle vypálil od modré čáry a Antti Raanta puk vyrazil do vzdálenějšího levého rohu útočného pásma hostujícího Dallasu.
12:07'
Blake Comeau vystřelil na vrcholu levého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, Antti Raanta byl ale připravený a puk vykopl levým betonem.
11:48'
Vyloučený Oliver Ekman-Larsson je zpět na ledě a úvodní přesilová hra Dallasu přinesla dvě šance. Nejprve na straně Dallasu a poté domácích Coyotes.
11:06'
Michael Grabner mohl skórovat během oslabení, jenže nedokázal poskakující kotouč zkrotit a Anton Chudobin zůstal v hostující bráně Stars nepřekonán.
10:54'
Alexandr Radulov vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela minula bližší pravý horní roh brány. Za bránou byl poté puk přizvednut do ochranné sítě a Corey Perry nemohl pokračovat v akci.
10:05'
Roope Hintz mohl skórovat podruhé v zápase, v blízkosti levé tyče brány ale ztroskotal na pravém betonu finského brankáře Anttiho Raanty, který puk vyrazil.
09:48'
Oliver Ekman-Larsson srazil v obranném pásmu svého týmu k ledu Jamieho Benna a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilová hra.
09:21'
Alexandr Radulov mohl vyrovnat střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho prudký pokus ale minul vzdálenější levou tyč domácí brány Arizony.
08:42'
Conor Garland u pravé tyče ze vzduchu sklepl puk před bránu, čehož využil TAYLOR HALL, když na vzdálenější levé tyči skóroval vedle pravého betonu Antona Chudobina! Coyotes vedou 2:0. Asistence: Conor Garland a Christian Dvorak.
07:35'
Oliver Ekman-Larsson na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho táhlá střela s příklepem skončila v náručí Antona Chudobina, který byl na přední tyči připraven.
06:56'
Hra byla přerušena a za bezbrankového stavu dostává prostor reklamní přestávka. Největší šanci utkání měl zatím hostující Roope Hintz, který orazítkoval tyč.
06:38'
Anton Chudobin dobře zasáhl proti střele Coyotes z pravého kruhu pro vhazování a Dallas poté vyhodil puk tak, aby se proti němu nepískalo zakázané uvolnění.
05:10'
Jakob Chychrun mířil střelou z bodu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči, Anton Chudobin byl ale v bráně Dallasu připraven a puk vykopl levým betonem.
04:22'
Roope Hintz na levém křídle pronikl do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k fantastické prudké střele zápěstím, jež poté orazítkovala vzdálenější pravou tyč brány!
03:46'
Arizona se ocitla pod velkým tlakem a podél trestných lavic vyhodila puk na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátila zpět před domácího brankáře Anttiho Raantu.
03:14'
Esa Lindell hodně nepříjemně vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Antti Raanta s obrovskými problémy kotouč vyrazil před sebe. Dorážka poté nepřišla.
02:13'
Brad Richardson a Christian Fischer bojovali o puk za bránou Antona Chudobina, v pravém rohu obranného pásma Dallasu ho ale poté vylovil Jason Dickinson.
01:02'
Jamie Benn málem udeřil v blízkosti pravé tyče, jenže jeho rychlá střela zápěstím z otočky a ostrého úhlu minula vzdálenější levou tyč brány domácí Arizony.
00:13'
Phil Kessel mohl skórovat po pouhých deseti sekundách, když vypálil na vrcholu mezikruží. Anton Chudobin byl ovšem připravený a po prvním zákroku puk zmrazil.
00:01'

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ness – Garland, Dvorak, Hall – Schmaltz, Söderberg, Keller – Kessel, Stepan (A), Crouse – Fischer, Richardson (A), Grabner. Hlavní trenér: Rick Tocchet.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Heiskanen, Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Janmark – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Rozhodčí: Dean Morton, Peter MacDougall. Čároví: Ryan Gibbons, Travis Gawryletz.

Radek Faksa (DAL) 39 zápasů, 8+6, +/- -4
Andrej Sekera (DAL) 35 zápasů, 0+3, +/- +5
Roman Polák (DAL) 19 zápasů, 0+4, +/- +3
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně třikrát, přičemž úvodní dva zápasy vyhrál Dallas a poslední vzájemné střetnutí poté Arizona. Oba týmy uspěly pouze doma.
Dallas Stars

Dallasu se v letošním ročníku NHL také daří poměrně dobře, když vyhrál jednadvacet zápasů a na kontě má 46 bodů. Stars se nachází v Centrální divizi na třetím místě, před Winnipegem ovšem mají náskok jednoho jediného bodu. Dallas Stars včera udolal po nájezdech Colorado a během 24 hodin ho čeká zápas v Arizoně. V bráně hostů by měl začít brankář Anton Chudobin.
Arizona Coyotes

Arizona zatím vypadá velice solidně, když vyhrála 21 z 40 zápasů a nachází se teď na druhém místě Pacifické divize. Coyotes prohráli tři z posledních pěti střetnutí poté, co ve včerejším utkání nestačili na Vegas. Hráči Arizony se vrací domů a v zápase proti Dallasu budou spoléhat na Claytona Kellera, který nyní podává skvělé výkony a během letošní sezóny zaznamenal 29 bodů.
Pondělní program zámořské NHL nabídne souboj dvou týmů ze Západní konference, ve kterém se Arizona postaví do cesty hokejistům Dallasu. Obě organizace se střetnou v letošní sezóně poprvé a Coyotes budou mít dnes výhodu domácího prostředí Gila River Areny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.