NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Minnesota - 20. listopadu 2019   01:00

Minnesota
07:14' Parise  (J. Eriksson Ek) • 19:56' Parise  (Suter, Fiala) • 25:29' Brodin  (Zucker, Zuccarello) • 57:46' Zucker  (E. Staal, M. Koivu)
Buffalo
Wes McCauley, Dean Morton. Čároví: Shandor Alphonso, Brad Kovachik
KeyBank Center, Buffalo
15522 diváků
Minnesota
Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), M. Koivu (C), Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, Kunin – Donato, V. Rask, Hartman. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Tři hvězdy utkání:

1. Zach Parise (MIN) 2+0
2. Alex Stalock (MIN) 30 zák., 1 gól, 96,8%
3. Jason Zucker (MIN) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 31-26; Zablokované střely: 3-11; Vhazování: 44%-56%; Hity: 8-7; Přesilové hry: 0/3-1/7; Trestné minuty: 14-6.
Zach Parise vstřelil v úvodní části utkání dva góly a rozhodl o vítězství Minnesoty na ledě Buffala, které trápí rozsáhlá marodka. Jediný gól domácího týmu vstřelil při hře bez brankáře Brandon Montour. Bylo to ale v momentě, kdy Sabres prohrávali o tři góly. Konečný výsledek. Buffalo Sabres 1 Minnesota Wild 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:46'
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota předvedla krásnou kombinaci a do prázdné brány z blízkosti skóroval JASON ZUCKER! Asistence: Eric Staal a Mikko Koivu.
57:01'
Dnešní utkání sleduje 15522 diváků.
56:32'
Rasmus Dahlin vystřelil na bodu pravého kruhu a puk skončil v lapačce Alexe Stalocka. Komerční přestávka.
56:11'
Sabres právě vstřelili branku!
BRANDON MONTOUR se dostal po zákroku Alexe Stalocka proti střele Jacka Eichela z bodu levého kruhu pro vhazování k dorážce a na vzdálenější pravé tyči skóroval do prázdné brány! Je sníženo – 1:3. Asistence: Jack Eichel a Victor Olofsson.
55:58'
Linus Ullmark naskočil na střídačku a Sabres zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře!
54:48'
Victor Rask se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže Linus Ullmark si rychle lehl na led, aby ho vleže vychytal levým betonem a puk vyrazil za bránu! Brankář Buffala Sabres chytá skvěle.
52:59'
Sabres nepříjemně vystřelili od modré čáry a puk mířil do pravého horního rohu brány, Alex Stalock ale trajektorii střely dobře viděl a puk vytáhl lapačkou mimo.
51:56'
Conor Sheary se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Alex Stalock ho dokázal vychytat!
50:57'
Nahození Wild opustilo ledovou plochu a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka.
50:55'
Brandon Montour vypálil od modré čáry a puk skončil v lapačce Alexe Stalocka. Wild jsou v plném počtu.
50:45'
Sabres si vytvořili slibný tlak, jenže střela z levého kruhu skončila na výstroji brankáře Alexe Stalocka. Wild dokázali puk vyhodit a jeden z fanoušků získal suvenýr.
48:52'
Mikko Koivu dostal dvě minuty za podrážení a málem se ještě popral s domácím Henrim Jokiharjuem.
48:34'
Jednomu z týmů byla u střídaček odpískána přihrávka rukou a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
48:24'
Sabres odpověděli na opačné straně ledové plochy střelou od modré čáry, kterou Alex Stalock snadno vyrazil.
47:18'
Wild zkusili znovu vystřelit na levém křídle, jenže jejich střela byla sražena a minula přední levou tyč brány.
45:27'
Vyloučený Henri Jokiharju je zpět na ledové ploše a hokejisté Sabres přečkali šestou hru v oslabení.
44:02'
Mats Zuccarello vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, jenže Linus Ullmark předvedl rychlý postřeh a puk vykopl levým betonem. Dorážka poté nepřišla.
43:25'
Henri Jokiharju fauloval na levé straně obranného pásma Sabres a dostal dvě minuty za podrážení.
42:30'
Zach Parise se pokusil zkompletovat hattrick, jeho střela z bodu pravého kruhu pro vhazování ale zamířila vysoko nad bránu domácího Linuse Ullmarka.
41:18'
Sabres se dostali ke střele v levém kruhu pro vhazování a puk skončil v lapačce brankáře Alexe Stalocka.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-23; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 41%-59%; Hity: 4-5; Přesilové hry: 0/2-1/6; Trestné minuty: 12-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:00.
Minnesota měla po přestávce k dispozici tři přesilové hry, a ačkoliv ani jednu nedokázala využít, jednou se přece jen prosadila. Třetí gól Minnesoty vstřelil Jonas Brodin. Skóre po druhé třetině dnešního utkání na ledě Sabres zní. Buffalo Sabres 0 Minnesota Wild 3.
40:00'
39:18'
Colin Miller na levém křídle vypálil od modré čáry a Alex Stalock dokázal kotouč sevřít mezi svými betony.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:51'
Puk byl sražen mezi střídačky a po neúspěšné akci Buffala následuje krátká reklamní přestávka.
38:29'
Sabres zkusili vypálit na vrcholu mezikruží, jejich střelu ale obětavě zablokoval Jordan Greenway.
37:40'
Vyloučený Brandon Montour je zpět na ledové ploše a Sabres přečkali další přesilovou hru Minnesoty.
37:03'
Na ose útočného pásma tentokrát pálil od modré čáry Matt Dumba, výsledek jeho střely byl ale stejný.
36:48'
Jared Spurgeon se pokusil skórovat na levém křídle, jeho rána od modré čáry ale skončila u Linuse Ullmarka.
36:10'
Mikko Koivu vypálil na vrcholu pravého kruhu a Linus Ullmark jeho ránu vyrazil do levého rohu ledové plochy.
35:40'
Brandon Montour vyfasoval dvě minuty za krosček a Wild si zahrají další přesilovou hru. Divákům se to nelíbí.
35:08'
Victor Olofsson se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
34:35'
Wild vyrazili do přečíslení tři na jednoho, na konci rychlé kombinace se jim ale nepodařilo vystřelit.
33:04'
Henri Jokiharju na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány.
32:24'
Také Jared Spurgeon je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají v plném počtu. Minnesota vede stále 3:0.
31:43'
Kapitán domácího týmu vypálil v levém kruhu pro vhazování a Alex Stalock jeho ránu dokázal vyrazit.
31:32'
Jack Eichel se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra domácích Sabres.
30:24'
Jared Spurgeon zbytečně fauloval na útočné modré čáře a vyfasoval dvě minuty za podrážení. Minutu a devět sekund se nyní bude hrát ve hře čtyři na čtyři.
30:05'
Jake McCabe ukořistil puk v pravém rohu obranného pásma a Sabres se opět podařilo úspěšně vyhodit.
29:13'
Mats Zuccarello vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Linus Ullmark jeho střelu na přední tyči vyrazil.
28:42'
Sabres se podařilo úspěšně vyhodit podél trestných lavic a Alex Stalock rozehrával zpoza vlastní brány.
27:32'
Jack Eichel dostal dvě plus dvě minuty za hrubost, takže Wild si zahrají po reklamní přestávce přesilovou hru a Joel Eriksson Ek zůstal za potyčku nepotrestán.
27:21'
Jimmy Vesey vystřelil v blízkosti pravé tyče a kotouč skončil v náručí připraveného brankáře Wild.
27:08'
Eric Staal se ocitl v blízkosti pravé tyče brány v obrovské šanci a už si myslel, že je to gól, jenže Linus Ullmark šel nyní rychle do rozštěpu a vleže předvedl spektakulární semafor! Skvělý zákrok.
26:37'
Akci Minnesoty zastavilo postavení mimo hru a z hlediště se ozval hlasitý a ironický potlesk.
25:29'
Buffalo dostalo týmový trest za zdržování hry poté, co neuspělo s Coach Challenge. Odpyká Jeff Skinner.
25:29'
JONAS BRODIN si v levém kruhu pro vhazování zpracoval diagonální přihrávku z pravého křídla a bekhendem z blízkosti zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Buffalo si vzalo Coach Challenge kvůli postavení mimo hru a neuspělo. Hosté vedou 2:0. Asistence: Jason Zucker a Mats Zuccarello.
24:09'
Wild vyrazili do přečíslení dva na jednoho a po přihrávce Joela Erikssona Eka z pravého křídla mohl skórovat z blízkosti Luke Kunin, puk ale těsně minul levou tyč!
23:52'
Jared Spurgeon vystřelil na vrcholu prvého kruhu a jeho střela byla sražena vedle vzdálenější levé tyče, zatímco nahození Matse Zuccarella do ochranné sítě.
23:41'
Linus Ullmark ukryl nahození Wild v lapačce a během posledních okamžiků je hra často kouskována.
23:10'
Sabres na levém křídle vypálili od modré čáry a kotouč skončil na výstroji připraveného Alexe Stalocka.
22:56'
Victor Rask vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho táhlá střela zápěstím skončila v lapačce Linuse Ullmarka.
22:32'
Henri Jokiharju nepřesně rozehrál podél střídaček a jeho kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpět před Linuse Ullmarka.
21:55'
Jack Eichel chtěl vypálit na bodu levého kruhu pro vhazování, rychle k němu ale přistoupil Jared Spurgeon.
21:13'
Matt Dumba rychle spěchal za svou bránu, aby jednoho z domácích hráčů dohrál tvrdým hitem.
20:48'
Sabres na levém křídle nemohli pokračovat v útočném snažení, jelikož se ocitli v postavení mimo hru.
20:11'
V Buffalu začala prostřední část utkání a místní hlasatel ještě jednou oznámil střelce druhého gólu Wild.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-12; Zablokované střely: 2-1; Vhazování: 35%-65%; Hity: 2-4; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:01.
Zach Parise otevřel skóre na začátku osmé minuty a oba brankáři poté předvedli několik skvělých zákroků. S Buffalem mohlo být ještě hůře, bomba Matta Dumby ale skončila na tyči. Sabres si ovšem nepohlídali závěr úvodní části a pouhé tři sekundy před jejím skončením inkasovali v oslabení, když se podruhé v zápase prosadil skvělou tečí úvodní a jediný střelec zápasu. Skóre po první třetině zní. Buffalo Sabres 0 Minnesota Wild 2.
20:00'
19:56'
Ryan Suter si zpracoval puk na levém křídle a od modré čáry ho nahodil před bránu, kde ho skvěle tečoval ZACH PARISE a ze vzduchu ho sklepl ke vzdálenější pravé tyči! Wild využili přesilovku a je to nyní 0:2. Asistence: Ryan Suter a Kevin Fiala.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:56'
Rasmus Ristolainen fauloval před vlastní bránou a usedl na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.
18:29'
Sabres vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a Wild si mohou vybrat, kde se bude vhazovat. Nové pravidlo NHL je hodně využíváno.
18:02'
Eric Staal se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže puk napálil do náruče Linuse Ullmarka!
17:24'
Jared Spurgeon chtěl puk nahodit z levého křídla před bránu, jeho úmysl ovšem přečetl Casey Mittelstadt.
16:45'
Linus Ullmark se opět vydal za svou bránu, aby zastavil puk a přenechal ho Rasmusovi Ristolainenovi.
15:49'
Rasmus Ristolainen je v úvodu zápasu hodně aktivní a jeho střela z vrcholu pravého kruhu nyní minula vzdálenější levou tyč hostující brány Minnesoty.
14:55'
Jeff Skinner vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Alex Stalock nadvakrát kotouč zastavil.
14:40'
Sabres na levém křídle vypálili od hrazení a Alex Stalock kotouč podržel v náručí. Následuje reklamní přestávka.
14:25'
Rasmus Ristolainen na pravém křídle krásně vypálil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Alex Stalock ho ale vykopl pravým betonem.
13:44'
Brad Hunt vypálil na levém křídle a jeho táhlá střela skončila na pravém betonu brankáře Linuse Ullmarka.
13:22'
Victor Rask se chystal zakončovat na bodu levého kruhu, jeden z domácích hráčů mu ale puk vypíchl.
12:45'
Linus Ullmark se rychle vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Wild a bekhendem rozehrál podél hrazení.
11:37'
Jake McCabe vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána minula bližší levý horní roh brány Alexe Stalocka.
11:23'
Alex Stalock si připsal v bráně Minnesoty další skvělý zákrok a následná dorážka Sabres se neujala.
11:17'
Brandon Montour vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Alex Stalock jeho bombu podržel.
10:45'
Victor Olofsson vypálil bez přípravy v prostoru mezikruží, Alexe Stalocka ale mezi betony nepropálil. Brankář Wild puk zachytil a následuje komerční přestávka.
10:13'
Sam Reinhart spěchal za nahozeným kotoučem, Alex Stalock ale rychle vyjel z brány a odpálil ho do bezpečí.
09:47'
Minnesota úspěšně ubránila obrannou modrou čáru, vzápětí se ale dostala pod tlak a puk ztratila.
08:40'
Sabres vypálili na bodu levého kruhu a Alex Stalock na přední tyči úspěšně zasáhl vyrážečkou.
07:58'
Nahození Minnesoty bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává krátká komerční přestávka.
07:14'
Joel Eriksson Ek z pravého kruhu nahodil puk před bránu a na vzdálenější levé tyči skóroval nad pravým betonem Linuse Ullmarka útočník ZACH PARISE – 0:1! Asistence: Joel Eriksson Ek.
06:36'
Victor Olofsson vypálil bez přípravy na bodu pravého kruhu a Alex Stalock předvedl skvělý semafor! Brankář Minnesoty puk sice nepodržel, lapačkou ho ale vytáhl mimo. Velká příležitost.
05:26'
Vyloučený Jake McCabe se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Buffala.
04:55'
Mikko Koivu si počínal před bránou příliš důrazně a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
04:38'
Mikko Koivu vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela minula vzdálenější levou tyč brány Sabres.
03:31'
Matt Dumba na levém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho bomba skončila na brankové konstrukci, která zachránila Linuse Ullmarka!
03:26'
Jake McCabe dostal dvě minuty za držení a Minnesota si zahraje úvodní přesilovou hru v dnešním zápase.
03:08'
Alex Stalock dobře zasáhl vleže a na vrcholu pravého kruhu pálil Matt Dumba, jeho střela ale minula levou tyč.
02:19'
Další střela Wild přišla z pravého kruhu pro vhazování a Linus Ullmark puk hrudí úspěšně vyrazil mimo.
01:41'
Jared Spurgeon na pravém křídle vypálil z nulového úhlu, domácího brankáře se mu ale zaskočit nepovedlo. Linus Ullmark zasáhl hokejkou a puk vyrazil do bezpečí.
00:59'
Rasmus Ristolainen na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela minula vzdálenější tyč.
00:32'
Alex Stalock rychle postřehl volný puk před bránou a vkleče ho zmrazil pod svou lapačkou.
00:03'
Minnesota vyhrála úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Sabres a Wild bylo právě zahájeno.
00:01'

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, Montour, C. Miller, Jokiharju, Gilmour – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart (A) – Skinner, Rodrigues, Sheary – Vesey, Mittelstadt, Lazar – Asplund, Girgensons. Hlavní trenér: Ralph Krueger.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Hunt – Zucker, E. Staal, Zuccarello – Parise (A), M. Koivu (C), Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, Kunin – Donato, V. Rask, Hartman. Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Wes McCauley, Dean Morton. Čároví: Shandor Alphonso, Brad Kovachik.
Vzájemné zápasy

Buffalo se střetlo v loňské sezóně NHL s Minnesotou dvakrát a oba dva vzájemné zápasy dokázalo vyhrát.
Minnesota Wild

Minnesota vyhrála z posledních devíti zápasů pouze třikrát a naposledy podlehla Carolině, když prohrála 4:3 po prodloužení. Bod je ale pro Wild cenným ziskem, jelikož proti Hurricanes prohrávali dvakrát rozdílem dvou gólů. Dokáže v noci na ledě Buffala nyní zvítězit?
Buffalo Sabres

Buffalo je na tom podobně jako Colorado a trápí ho rozsáhlá marodka. Sabres v každém z posledních pěti zápasů přišli vinou zranění o útočníka. Posledním z nich je Tage Thompson, který utrpěl zranění v horní části těla během zápasu proti Chicagu, a tým prohrál 4:1.
Buffalo se musí obejít bez řady zraněných hráčů a do zápasu proti Minnesotě nastoupí se sedmi obránci a jedenácti útočníky. Dokáže přesto nad Wild zvítězit?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.