NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Montreal - 4. října 2019   01:00

Carolina
Carolina
17:19' Wallmark (Pesce) • 22:20' Nečas (D. Hamilton, T. Teräväinen) • 46:56' Haula (D. Hamilton, Dzingel) • ' D. Hamilton
4:3
(1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)

1:0 (SN)

Montreal
Montreal
24:18' Tatar   • 25:24' Kotkaniemi  (Drouin) • 36:38' Weal  (Byron, N. Thompson)
Carolina
Mrázek (Reimer) – Edmundson, H. Fleury, Gardiner, D. Hamilton, Pesce, Slavin (A) – Aho, Dzingel, Foegele – Haula, Martinook (A), B. McGinn – Nečas, Niederreiter, J. Staal (C) – Svečnikov, T. Teräväinen, Wallmark.
MacDougall, Sutherland – Marquis, Cherrey
PNC Arena, Raleigh
18 680 diváků
Montreal
Price (Kinkaid) – Mete, S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Lehkonen, Domi, Suzuki – Drouin, Kotkaniemi, Armia – Byron (A), N. Thompson, Weal.

To je ode mě pro dnešek vše. Brzy na shledanou u dalších onlajnů.
3. Petr Mrázek (Carolina) 33 zák., 3 góly, 91,7%
V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je DOUGIE HAMILTON.
Nick Suzuki se při svém debutovém zápase dočkal nájezdu,ale Mrázek dobře zasáhl hokejkou a nenechal ho zakončit.
Teuvo Teräväinen šel do kličky do backhandu, ale našel pouze lapačku Price.
Jonathan Drouin zakončil kličkou do backhandu, ale kotouč zamířil vysoko do vzduchu a a mimo branku.
Erik Haula se snažil zakončit forehandovým blafákem, ale Price si poradil.
Paul Byron se snažil propálit Mrázka střelou na vyrážečku,ale neuspěl.
Dougie HAMILTON proměňuje nájezd, když propálil Price střelou mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
A je tu konec prodloužení. Oba týmy měly šance ukončit zápas,ale Mrázek i Price jsou výborní. O vítězi tak budou muset rozhodnout nájezdy!
Střely po prodloužení – Domácí. – 36, Hosté – 43.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:35'
Mete nenahrál přesně a máme tu zakázané uvolnění v podání Habs.
64:05'
Domi vypálil zápěstím a Mrázek zasahuje.
63:50'
Domi se málem proháčkoval před Mrázka, ale kotouč mu utekl!
63:02'
Jesperi Kotkaniemi to zkoušel z otočky, ale Mrázek si poradil!
61:50'
Jake Gardiner vypálil od mantinelu, Price zasahuje vyrážečkou!
61:05'
Habs se dostali do šance, ale Tatar nezamířil přesně a do dalšího útoku se tak dostanou Canes.
60:33'
Byron předvedl svou skvělou rychlost,ale backhandem nezamířil přesně.
60:01'
Úvodní buly pro domácí tým.
60:01'
A je tu konec 3. třetiny. Ve třetí třetině se prosadil v přesilové hře Haula a srovnal. Sledujeme vyrovnané utkání a oba týmy si tak spravedlivě připisují po jednom bodu. O bonusovém druhém bodě se rozhodne v prodloužení.
Střely po 3. třetině: Domácí – 42, Hosté – 33.
60:00'
59:48'
Domi nestihl nahrávku a je tu další icing hostujícího týmu.
59:29'
Zakázané uvolnění v podání Habs.
59:23'
Nečas našel volného Joela Edmundsona, který vystřelil do horního růžku! Price připisuje další důležitý zákrok!
58:40'
Jesperi Kotkaniemi hledal zadovkou volného Drouina,ale Teuvo Teräväinen výborně zasáhl!
57:50'
Weber klekl na kolena a odpálil skákavý kotouč pryč ze třetiny, výborný obranný zákrok kapitána hostů.
57:20'
Canes dobře napadají a Habs se nemohou dostat s kotoučem ze třetiny.
56:38'
Petry předvedl, že mu ani fotbal není cizí a odkopem překazil akci Canes.
56:05'
Habs kombinují ve třetině soupeře,ale pořádnou šanci stále nevytvořili.
55:16'
Mrázek zasáhl dobře hokejkou a překazil nahrávku před branku.
54:38'
Aho předložil kotouč spoluhráči a Teuvo Teräväinen střílel do odkryté klece, Price se rychle přesunul a zasáhl.
53:10'
Montreal se po delší době usadil ve třetině soupeře, Mrázek si připsal pár dobrých zákroků.
52:59'
Domácí jsou nyní výrazně lepším týmem a takřka v každém střídání si vytvoří gólovou šanci!
51:40'
Kulakovi propadl kotouč na volného hráče a Price musel vytáhnout další světový zákrok!
50:59'
Střela z ostrého úhlu minula branku Price, ale k dorážce se málem dostal Nino Niederreiter.
50:10'
Domácí jsou teď " na koni" a vytváří si jednu šanci za druhou.
49:30'
Weber i Lucas Wallmark se vyčítavě podívali na rozhodčího, ale hra pokračuje dál.
49:20'
Haydn Fleury vypálil kousek za modrou, ale jeho pokus zamířil vysoko nad.
48:27'
Tatar ještě hledal nahrávkou Gallaghera,ale k němu se puk nedostal a Habs promarnili další velkou šanci!
47:49'
Domácí fanoušci ožili a v hale panuje elektrizující atmosféra!
46:56'
Carolina právě vstřelila branku!
Tohle můře Montreal mrzet, protože domácí trestají zbytečné vyloučení! ERIK HAULA. nejprve minul prázdnou branku,ale o pár vteřin později se dostal k další dorážce z totožného místa a nemýlil se!
Asistence: Dougie Hamilton a Ryan Dzingel.
46:16'
Byron zachytil další rozehrávku a ušetřil další čas.
45:27'
Montreal drží kotouč a vyhazuje ho přes všechny čáry.
45:10'
Kratičká hra 4 na 4 je za námi a začíná další početní výhoda domácího týmu.
44:47'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., příliš mnoho hráčů).
44:35'
Nejprve Drouin netrefil prázdnou branku a následně se do samostatného úniku dostal Warren Foegele, ale domácí hráč tak dlouho míchal až nechal kotouč za sebou!
44:10'
Carolina znovu vyhazuje kotouč a šetří cenné vteřinky.
43:40'
Brock McGinn vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
43:05'
Střela Tatara byla nepřesná a vyhnala Habs ze třetiny.
42:55'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., vražení na hrazení).
42:50'
Fleury se dostal do samostatného úniku, ale backhandovou kličkou nepřekonal Mrázka!
42:20'
Nepřesná rozehrávka domácích a máme tu zakázané uvolnění na druhé straně.
41:59'
Dzingel nechal kotouč za sebou a Domi se vydal do protiútoku, ale touš nechal taktéž protihráči.
41:30'
Price zachytil střelu od modré a umožnil vyčerpaným spoluhráčům vystřídat.
41:20'
Hostující pětice je hodně unavená a Carolina stupňuje svůj tlak. Máme tu další icing hostů!
40:43'
Habs se pokusili neúspěšně rozehrát a máme tu icing.
40:30'
Domácí se prodrali do další šance, ale Price je připraven.
40:01'
40:01'
A je tu konec bláznivé druhé třetiny. Canes nejprve navýšili vedení, když se šikovnou tečí prosadil Martin Nečas. Habs na sebe nenechali s odpovědí dlouho čekat, když se v přesilové hře prosadil Tomáš Tatar. O pár chvil později si připsal první gól na venkovním stadionu Jesperi Kotkaniemi a bylo srovnáno. Hra se přelévala ze strany na stranu a ke konci třetiny to byli opět hosté, kdo si vzal slovo. Jordan Weal nepohrdl odkrytou klecí a poslal Habs poprvé v zápase do vedení.
Střely po druhé třetině: Domácí – 23, Hosté – 26.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:10.
40:00'
39:40'
Staal hodil kotouč na branku, Price kotouč drží a zastavuje hru.
39:20'
Domi tlačil kotouč na druhou tyč, ale netrefil branku.
39:05'
Armia vypálil vší silou od mantinelu, Mrázek si povyjel a zasáhl.
38:27'
Chiarot předvedl další skvělý obranný zákrok, když sebral kotouč Slavinovi před brankou Price!
37:50'
Mrázek vyráží nához Tatara z ostrého úhlu.
36:38'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak to byla parádní souhra 4. útočné řady Habs. Thompson zavezl kotouč, posunul na Byrona a ten krásnou nahrávkou vybídl ke skórování JORDANA WEALA, který nepohrdl a poslal kotouč do odkryté klece.
Asistence: Paul Byron a Nate Thompson.
36:20'
Weber vypálil svou obávanou dělovku od modré,ale kotouč minul 3 tyče.
35:50'
Habs jsou s kotoučem ve třetině soupeře,ale nebezpečnější šanci si nedokázali vytvořit.
34:55'
Nečas předložil kotouč před prázdnou branku Dzingelovi, ale ten míjí!
34:27'
Slavin dost divoce máchl hokejkou a k překvapení všech tečoval kotouč na branku!
33:59'
Kulak udržel kotouč a Montreal pokračuje v útočné akci.
33:20'
Domi tečoval kotouč těsně před Mrázkem mimo branku!
32:50'
Hra má neskutečný spád a šance střídá šanci.
32:09'
Drouin nejprve vyslal Armiu do samostatného úniku a následně našel Jesperi Kotkaniemiho na středu hřiště,ale oba jeho spoluhráči pohrdli a neprosadili se.
31:50'
Chiaron zlomil hůl při jeho pokusu od modré.
30:59'
Pesce nastřeloval kotouč před branku na teč, ale nikdo z domácího týmu se ke kotouči nedostal.
30:20'
Armia zachytil rozehrávku a Habs přežijí oslabení.
29:50'
Habs se znovu osvobozují.
29:30'
Price právě poslal jasný vzkaz všem kritikům, když neuvěřitelným skokem do protipohybu dokázal zasáhnout a hokejkou zachytil dorážku Hauly, která mířila do odkryté klece!
28:50'
Kotouč je u Mrázka, Canes musí vyklidit pásmo.
28:30'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., držení).
27:58'
Sebastian Aho je dnes hodně aktivní, nyní se znovu dostal do úniku,ale na Petryho si nepřišel.
27:20'
Lucas Wallmark vypálil od modré, jeho dělovku zblokoval jeden z obránců.
26:50'
Montreal je po 2 rychlých gólech v psychické výhodě a vyhrává většinu osobních soubojů.
25:24'
A je srovnáno! To je neuvěřitelné jakou trpělivost právě předvedl mladičký JESPERI KOTKANIEMI, který se s dorážkou neunáhlil, nechal Mrázka vybruslit a pak nekompromisně zakončil! Montreal se tak dostává zpátky do zápasu
Asistence: Jonathan Drouin
24:40'
Armia se dostal do další šance,ale nepřekonal Mrázka.
24:18'
A je tu první branka Montrealu! Hostující využívají také přesilovou hru a jsou v kontaktu se soupeřem! TOMÁŠ TATAR zachytil vyhození soupeře, vybruslil na střed a propálil Mrázka střelou na bližší tyč!
Bez asistence.
23:59'
Canes vyhazují kotouč přes všechny čáry.
23:40'
Kotouč je u mantinelu, kde o něj bojuje několik hráčů a čas plyne dál.
23:16'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brett Pesce – 2 min., nedovolené bránění).
22:20'
Domácí využívají přesilovou hru a navyšují vedení! Hamilton vypálil od modré a jeho pokus těsně před Pricem tečoval MARTIN NEČAS, který si připsal druhý gól v NHL! Asistence: Dougie Hamilton a Teuvo Teräväinen.
22:05'
Canes jsou znovu v pásmu s kotoučem a snaží se něco vymyslet.
21:50'
Montreal kombinuje s kotoučem a šetří vteřinky.
21:30'
Weber vyhazuje kotouč a Habs si mohou na chvíli odpočinout.
21:16'
Jordan Staal se dostal do ideální pozice pro střelu a trefil horní tyč!
20:59'
Habs vyhazují kotouč.
20:40'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
20:27'
Teuvo Teräväinen vypálil od mantinelu, jeho přízemní střelu Price vyráží.
20:01'
Úvodní buly pro Montreal.
20:01'
A je tu konec první třetiny. V úvodním dějství jsme viděli vyrovnanou hru, oba týmy měly spoustu dobrých šancí,ale jediný kro rozvlnil síť za brankáři byl nakonec Lucas Wallmark. Domácí útočník se prodral k dorážce a rozjásal domácí fanoušky chvilku před koncem první třetiny. Montreal se snažil bleskurychle odpovědět,ale Mrázek je zatím bezchybný.
Střely po první třetině: Domácí – 10, Hosté – 13.
Druhá třetina začne přibližně v 2:10.
20:00'
19:39'
Sebastian Aho zkoušel prostřelit Price na přední tyč, ale hostující brankář si poradil.
19:20'
Armia prozkoušel Mrázka backhandem. Domácí brankář zatím působí hodně klidně.
18:40'
Jeff Petry vypálil dělovku od modré, jeho pokus Mrázek kryje.
17:19'
A máme tu první branku zápasu! Brett Pesce vypálil ihned po vhazování. Jeho pokus Price vyrazil, ale Lucas Wallmark se prodral před Kulaka k dorážce a ze vzduchu poslal kotouč za záda Price!
Asistence: Brett Pesce
17:14'
Pesce s pukem zamířil na branku Price,ale jeho pokus přizvedl jeden z hostujících hráčů!
16:40'
Jesperi Kotkaniemi se výborně obtočil kolem branky a zakončil backhandem, Mrázek si připisuje další těžší zákrok!
15:38'
Nick Suzuki tečoval kotouč osamocený před brankou vedle a na druhé straně se do samostatného úniku dostal Dzingel,ale trefuje pouze tyč!
14:50'
Tatar se výborně protáhl skrz obranu a dobře vystřelil do horní poloviny branky, Mrázek zasáhl ramenem!
14:10'
Jesperi Kotkaniemi dobře udržel pásmo a nahrál Drouinovi,ten z většího úhlu Mrázka neprostřelil.
13:30'
Suzuki dostal pořádně naloženo od Martinooka,ale zvedá se a míří na střídačku.
12:39'
Tatar zaváhal když ztratil kotouč před vlastní brankou,ale Ben Chiarot celou situaci zachránil, když zachytil nahrávku na volného střelce!
11:58'
Haydn Fleury vypálil od mantinelu, následná dorážka byla pořádně nebezpečná,ale Price si se štěstím poradil!
11:50'
Obrovská šance pro domácí tým! Price ztratil puk z dohledu a otáčel se na druhou stranu, když Lucas Wallmark střílel z úhlu do odkryté klece,ale bohužel pro Canes minul!
11:27'
Domi nezamířil přesně a hostující tým musí vyklidit pásmo.
10:59'
Habs se usadili ve třetině soupeře a stupňují svůj tlak.
10:30'
Těsně za polovinou první třetiny vede Montreal na střely 6:4.
10:00'
Brendan Gallagher vyzkoušel pozornost českého brankáře, ten zasáhl betonem.
09:10'
Nečas se dostával do samostatného úniku,ale Fleury dobře zasáhl a kotouč mu na poslední chvíli vysekl!
08:20'
Armia přišpendlil protihráče na mantinel. Hráči do nové sezóny doslova vlétli a nehraje se v rukavičkách.
07:50'
Canes mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim dostat do útočné třetiny..
06:58'
Staal tečoval nahození od modré mimo branku.
06:20'
Hraje se téměř bez přerušení a v hale panuje výborná atmosféra díky domácím fanouškům!
05:50'
Gardiner nahodil kotouč od levého mantinelu, Price si připisuje jednoduchý zákrok betonem.
05:20'
Martinook je zpět na ledě, domácí přežili oslabení.
04:50'
Armia vypálil ze středu hřiště, ale Mrázek výborně zasáhl ramenem a skóre se nemění.
03:59'
Sebastian Aho se dostal do úniku ve vlastním oslabení,ale backhandovým blafákem nepřekonal Price! Carey Price si tak připisuje první zákrok v novém ročníku.
03:24'
Habs se v předzápasovém tréninku věnovali právě přesilové hře, protože to byla jedna z věcí, která kanadský celek loni stála účast v play off.
03:12'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., nedovolené bránění).
02:59'
Andrej Svečnikov se dostal do šance 1 na 1 s Kulakem,ale hostující zadák prodal své zkušenosti a tělem domácí hvězdu odstavil!
02:10'
Care Fleury, který prožívá svůj debut v NHL vypálil od modré a protáhl Mrázka!
01:20'
Jordan Weal se dobře vrátil a zachytil volný kotouč na středu hřiště.
00:01'
Úvodní buly pro domácí tým. Střela Teuvo Teräväinena byla zblokovaná, naopak na druhé straně prověřil Mrázka Danault.
00:01'
Slavnostní představení soupisky Canes máme za sebou a za malou chvíli budeme začínat.
Montreal Canadiens
Montreal má za sebou poněkud klidnější přestupové období. Jedinou větší akci GM byla nabídka na Sebastiana Aha, Canes si ale svůj klenot nenechali vzít, nabídku okamžitě dorovnali a Aho podepsal s domácím týmem novou smlouvu. Do tradičního kanadského celku si v létě našli cestu Ben Chiarot, Nick Cousins a Keith Kinkaid. Z tréninkového kempu se do A-týmu propracovali NIck Suzuki a Cale Fleury. Habs loni těsně uniklo play off a letos se tak pokusí naplno využít potenciálu mladého týmu a dostat se znovu na příčky zaručující play off.
Carolina Hurricanes
Carolina se v minulé sezóně po skvělé koncovce dostala po 10ti letech do play off a letos bude chtít navázat. Canes přes léto hodně posílili, když v kabině přivítali Erika Haulu, Ryana Dzingela, Jake Gardinera and Joela Edmundsona. Českého fanouška potěší, že kromě Petra Mrázka se do sestavy dostal i Martin Nečas.
Dobré ráno, vítám všechny příznivce nejlepší hokejové ligy světa. Dlouhé čekání je u konce. V noci ze středy na čtvrtek se opět rozjel kolotoč NHL a mohli jsme si užít první várku zápasů v nové sezóně. Dnes se dostanou do akce i další týmy a my se zaměříme na zápas mezi Carolina Hurricanes a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.