NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Anaheim - 12. ledna 2020   02:30

Chicago
Chicago
08:13' J. Toews  • 24:20' D. Kubalík (P. Kane, J. Toews) • 32:21' D. Kubalík (C. Murphy, Z. Smith) • 43:59' Määttä (DeBrincat, Kämpf)
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Anaheim
Anaheim
03:37' Jones  (O. Kaše) • 42:29' Rakell  (Lundeström, Comtois)
Chicago
Lehner (Crawford) – Boqvist, C. Murphy, E. Gustafsson (C), Koekkoek, Määttä, Keith – Quenneville, J. Toews, D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat (A) – P. Kane, Carpenter, A. Nylander – Caggiula, Highmore, Z. Smith (A).
Anaheim

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů napočtenou!
Trestné minuty: 2-2.
Je za námi zápas mezi Chicagem a Anaheimem, který lépe dopadl pro domácí Blackhawks, kteří si připisují vítězství 4:2. Anaheim tak nenastartoval úspěšně svůj pětizápasový trip a do dalších zápasů bude muset svůj výkon zlepšit. První dvě třetiny byli domácí lepším celkem a i díky dvou brankám Dominika Kubalíka vedli 3:1. Hostům se ale podařilo na začátku třetího dějství snížit zásluhou Rakella, domácí odpoveď ale nečekala dlouho. Střelou do levého horního rohu se prosadil Määttä a dodal domácím klid. I přes zlepšenou hru hostů v poslední třetině se jim srovnat nepodařilo a odjíždějí tak z United Center bez bodu.
59:53'
Dominik Kubalík měl dvě obrovské šance ke skórování a k završení hattricku. I kdyz se mu to nepodařilo tak nemusí být smutný. Blackhawks si totiž dnes připisují vítězství 4:2!
58:34'
Po nahrávce přes celou šířku hřiště trefuje Rakell tyč branky domácího brankáře.
57:32'
Hosté to zkoušejí v šesti!
57:19'
Do úniku se hnal Ondřej Kaše, na poslední chvíli mu kotouč dokázal vypíchnout Koekkoek.
55:13'
Po odrazu se k volnému kotouči před Lehnerem dostal Sprong, jeho střela ale nemířila ani mezi tři tyče.
55:00'
Zbývá nám posledních pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se Kačerům z Anaheimu se zápasem ještě něco udělat?
53:52'
Nahození Deslaudierse Lehner raději podrží, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
52:40'
Po nahození Gustavssona to jen zahučelo v United Center.
52:03'
Highmore zpoza branky našel Caggiulu, ten ale trefuje Gibsona pouze do betonu.
51:00'
Po dorážce hostů puk skákal po brankové čáře i to, ale Lehner nakonec ustál a drží domácím dvoubrankové vedení.
50:30'
Po dlouhé době se nám také ukázal Ondřej Kaše, střelou mezi betony si ale na Lehnera nepřišel.
49:46'
Murphyho střelu vyráží Gibson levým ramenem.
49:14'
Další tvrdá střela tentokráte od Gustavssona prolétla okolo hlavy Gibsona.
48:22'
Quennevillova backhandová nabídka před branku nenašla kýženého adresáta.
46:28'
Hosté ve třetí třetině zlepšili hru a jsou mnohem aktivnější než v uplynulých dvou třetinách.
43:59'
Chicago právě vstřelilo branku!

Domácí si berou dvougólové vedení rychle zpět! Po přihrávce od DeBrincata se dostal ke střele OLLI MÄÄTTÄ a jeho prudkou ránou do šibenice nedal Gibsonovi šanci. Asistence: Alex DeBrincat a David Kämpf.
43:32'
Nahození od modré a další zajímavá teč Rakella, který je na začátku třetí třetiny hodně aktivní. Lehner ale opět pozorný.
42:29'
Anaheim právě vstřelil branku!

Hosté přece jen snižují! Po krásné akci celé druhé formace se prosazuje RICKARD RAKELL. Asistence: Isaac Lundeström a Maxime Comtois
41:11'
Po krásné přihrávce mohl snížit Erik Gudbranson, který měl poloodkrytou branku. Fantastický zákrok vytahuje Robin Lehner!
40:12'
Ihned po buly se hnal do útoku Toewse. Na jeho přihrávku jen těsně nedosáhl Kubalík.
40:01'
Statistiky po druhé třetině
Střely na bránu: 25:19
Zablokované střely: 10:12
Vhazování: 53%:47%
Hity: 15:20
Je za námi druhá třetina, která dopadla lépe pro domácí. Chicago přidalo ve druhé periodě dvě branky a obě branky má na svém kontě Dominik Kubalík, pro kterého to byla 15. a 16. trefa v letošní sezoně. Domácí v této třetině jasně dominovali a Anaheim kromě přečíslení, při kterém vytáhl fantastický zákrok Lehner neměl žádnou větší příležitost. Pokud budou chtít hosté ještě se zápasem něco udělat musí se jejich hra diametrálně zlepšit.
40:00'
39:40'
Střelu Spronga raději švédský brankář podrží, vhazovat se bude v útočném pásmu Ducks.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:30'
Další rychlá střela Rakella, Lehner opět pozorný.
37:50'
Zadovka Davida Kampfa nenašla žádného ze spoluhráčů.
36:01'
Rakell se snažil po objetí branky rychle zasunout k pravé tyči kotouč, Lehner byl ale pozorný a měl nohu přitisklou k ledu.
35:09'
Další tvrdá střela Murphyho prolétla jen těsně kolem levé tyče hostující branky!
34:05'
Carpenter se snažil najít před brankou volného spoluhráče, hostující branku ale nejvíce ohrozil Lindholm po odrazu od jeho brusle.
32:21'

Zack Smith našel na modré čáře Connora Murphyho, ten se nijak nerozpakoval a vyslal prudký projektil na Gibsona. Jeho střelu americký brankář pouze dokázal vyrazit před sebe, kde stál DOMINIK KUBALÍK a po úspěšné dorážce přidává svoji druhou trefu v zápase!
31:30'
David Kampf to zkusil od levého mantinelu, Gibson vyráží maskou.
30:26'
Do přečíslení dva na jednoho se dostali hosté, skvělým zákrokem se nám po dlouhé době ukázal Robin Lehner!
29:01'
Po obtočení to zkusil střelec jediné branky hostů Jones, jeho střela zápěstím prolétla nad brankou Lehnera.
28:06'
Sam Steel v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:34'
Rakell se snažil najít před brankou spoluhráče, jeho nabídka jen ale prolétla celým obranným pásmem domácích.
25:54'
Dominik Kubalík teď po přihrávce od Toewse mohl přidat další branku, jeho prudká střela prolétla jen těsně nad horní tyčí hostující svatyně.
25:00'
S hosty inkasovaná branka hodně zatřásla, naopak dmácí jsou jako politi živou vodou a drží se v pásmu hostů.
24:20'

Tak přece jen se domácí dočkali! Po backhandové střele Patricka Kanea se k dorážce dostal DOMINIK KUBALÍK a potvrdil svoji formu v posledních zápasech. Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews
23:43'
Kane pěkně předložil kotouř DeBrincatovi, jeho střela ale byla zblokována.
22:56'
Kane hledal na druhé straně najíždějící Gustavssona, tomu ale na poslední chvíli přeskočil puk hokejku.
22:36'
Blackhawks v plném počtu.
21:58'
Lindholmova prudká střela nedoputovala až k brance, domácí vyhazují.
20:36'
Ihned na začátku druhé třetiny přichází první vyloučení na domácí straně. Za sevření puku rukou odjíždí na trestnou lavici Ryan Carpenter.
20:32'
Nepřesnou rozehrávku Boqvista zachytil Manson a prudkou střelou prověřil Lehnera, ten vyráží puk až mezi diváky.
Trestné minuty: 0-2.
Máme za sebou první třetinu dnešní zápasu, která dopadla nerozhodně. Utkání lépe začali hosté, kteří se dostali do vedení zásluhou Maxa Jonese, asistenci si u této branky připsal český útočník Ondřej Kaše. Domácí ale srovnali díky úspěšné střele kapitána Jonathana Toewse a tak oba týmy odcházejí do kabin za vyrovnaného stavu. Domácí Blackhawks jsou zaím aktivnějším celkem a vypracovali si několik dalších příležitostí, které na poslední chvíli musela hasit hostující obrana nebo spolehlivý Gibson. Hosté se do útoku dostávali spíše ojedinělě, protože obrana Chicaga v první třetině pracovala velmi dobře a nedovololila hostům nějaké větší příležitosti ke skórování.
20:00'
19:57'
Manson zkoušel najít skulinku mezi betony Lehnera, ale neúspěšně. Vypadá to, že to byla poslední střela prvního dějství.
19:42'
Kirby Dach se ještě snažil protlačit po levém kraji, ale byl tvrděn dohrán Mansonem.
19:00'
Probíhá nám poslední minuta první třetiny.
17:25'
Domácí zatím velmi dobře brání a nepouští hosty do nějakých větších šancí.
16:31'
Highmore vzal na sílu a snažil se z zpoza branky natlačit kotouč za záda Gibsona, což se mu ale nepodařilo.
15:21'
Prudkou střelu Keita dokázal Gibson pouze vyrazit, k dorážce se ale nedostal ani jeden z domácích.
14:26'
Po dlouhé době musel zasahovat i Lehner po střele Spronga, která mu ale nenadělala moc problémů.
12:57'
Domácí se v této přesilovce měli problém udržet i v pásmu a hosté ji s přehledem ubránili.
10:57'
Erik Gudbranson v pravém rohu svého pásma zahákoval svého protihráče a rozhodčí ho za to posílají na dvě minuty na trestnou lavici.
10:43'
Caggiula to vzal na sebe a svoji střelou těsně přestřeluje.
10:20'
Gudbranson při snaze vyhodit pásma s tečí posílá kotouč mezi diváky. Po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
08:13'

Po propadnutí hostů ve středním pásmu se domácí hnali do přečíslení 2 na 1. Domácí kapitán JONATHAN TOEWS to vzal na sebe a střelou mezi betony vyrovnává stav dnešního klání. Bez asistence
07:45'
Další velká šance domácích! K odraženému kotouči se dostal Toews, ale v obrovské příležitosti trefuje pouze tyč Gibsonovy branky.
07:10'
Kubalík se snažil před brankou najít volného DeBrincata, skvěle ale zapracoval Lindholm.
05:24'
Kane zkoušel střelou na přední tyč mezírku v postavení Gibsona, hostující brankář ale s přehledem vyráží do bezpečí.
03:37'

Hosté jdou do vedení! Za domácí brankou skvěle zapracoval Ondřej Kaše, předložil před branku úplně volnému MAXU JONESOVI a ten nedal Lehnerovi rychlou střelou šanci. Asistence: Ondřej Kaše
01:56'
Robin Lehner raději přidržel kotouč před hostujícím Deslaudiersem. Vhazování v obranné pásmu domácích.
01:16'
Poprvé se nám na ledě ukázal nejproduktivnější hráč domácích a byla z toho obrovská šance! Po krásné přihrávce od Gustavssona se Patrick Kane hnal sám na Gibsona, ale na posledním chvíli byl výborně zablokován jedním z hostů.
00:01'
Zahajovací buly zápasu vyhrává domácí kapitán Jonathan Toews.
00:01'
Jim Cornelison na ledě za velkého ohlasu přednesl americkou hymnu. Do startu dnešního zápasu zbývá už jen pár okamžiků!
Chicago: Lehner (Crawford) – Boqvist, Keith, C. Murphy, E. Gustafsson (C), Koekkoek, Määttä, – Quenneville, J. Toews, D. Kubalík – Kämpf, Dach, DeBrincat (A) – P. Kane, Carpenter, A. Nylander – Caggiula, Highmore, Z. Smith (A).

Anaheim: Gibson (R. Miller) – Manson (A), H. Lindholm (A), Holzer, Ja. Larsson (C), Gudbranson, Fowler – Sprong, Getzlaf, Henrique – Rakell, Lundeström, Comtois – O. Kaše, Steel, Jones – Rowney, D. Shore, Deslauriers.
Dominik Kubalík (CHI) 43 zápasů, 14+10, +/- +1
Dominik Kampf (CHI) 45 zápasů, 6+6, +/- -9
Ondřej Kaše (ANA) 38 zápasů, 5+11, +/- -6
Vzájemné zápasy
Oba týmy už se v letošní sezoně jednou střetli. V Honda Center se z vítězství radovali Hawks, kteří si odvezli vítězství 3:2 po prodloužení.
Anaheim Ducks
Nepovedený ročník zažívá také Anaheim, který po odchodu dlouholeté opory Coreyho Perryho nedokázal zatím najít potřebné lídry a se ziskem 39 bodů se krčí na posledním místě tabulky Západní konference. Ducks dnes startují sérii 5 pěti zápasů, které je čekají na venkovních hřištích. Hosté z posledních šesti zápasů zvítězili pouze jednou a to až v prodloužení nad Nashvillem a tak budou chtít začít venkovní šňůru vítězně. Ducks trápí stejně jako domácí marodky. Dnes hostům bude chybět šestice Patrik Eaves, Derek Grant, Ryan Kesler, Nick Ritchie, Troy Terry a Jakob Silfverberg. Co se týče produktivity tak budou hosté spoléhat na kapitána Ryana Getzlafa (12+18) a Rickarda Rakella (10+15) .
Chicago Blackhawks
Hráči Chicaga dnes zakončí svoji čtyřzápasovou šňůru domácích zápasů. Z prvních třech zápaseů vytěžil tým okolo kapitána Jonathana Toewse pouze jedno vítězství. Blackhawks mají na svém kontě momentálně 44 bodů a krčí se až na 12. místě Západní konference. Velmi dobrou formu si v posledních zápasech ale drží český hráč Dominik Kubalík, který si v posledních čtyřech zápasech připsal 6 bodů (3+3)! Domácí ale budou především spoléhat na útočníka Patricka Kanea (24+32), který se nachází na 9.místě produktivity celé NHL! Domácí trápí v poslední době marodka, trenéru Collingtonovi bude chybět dnes pětice Brandon Saad, Brent Seabrook, Andrew Shaw, Calvin de Haan a Dylan Strome.
Hokejisté Anaheimu po dvou domácích porážkých v řadě dnes startují svoji pěti zápasovou šňůru venkovní šňůru na hřišti Chicaga, které také své poslední dva domácí zápasy prohrálo a svěřenci trenéra Collingtona budou mít dnes jistě, co napravovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.